» »

Pametni hišni asistent

Pametni hišni asistent

yansek ::

Pozdravljeni,

Ali kdo uporablja pametnega hišnega asistenta:
https://www.bigbang.si/izdelki/dom-vrt/...

Tisti ki imate s tem izkušnje ali ta izdelek uporabljate kako ste s tem na splošno zadovoljni?
Ali pride prav, je torej uporaben ali praktičen inje nekaj kar ti npr z informacijami poenostavi življenje, ali ne?

Hvala

yansek ::

Ali lahko na hitro izveš npr kakšno je stanje na cesti, kdaj pride vlak, kaksno bo danes vreme ipd.?

Badwolff ::

Uporabljam.
Po kakem letu bolj ali manj samo še za musko in luči.
Načeloma lahko vprašaš kar češ, za Ameriko ti odgovori dobro, pri nas tako tako.

ivi ::

Uporabljam googlovega asistenta. Lahko zveš marsikaj tudi krmiliš lahko smart naprave preko tega. Komunikacija preko googla poteka v angleškem jeziku saj slovenščine ne podpira. Mislim, da ima amazonova aleksa podobno. Za ameriko dela praktično v nulo pri nas pa je še to tak tak. Oba asistenta lahko brez problema brezplačno uporablaš ali samo preizkusiš preko njihovovih aplikacij na telefonu, da vidiš, če je to kar iščeš in za to ne rabiš kupovat teh zvočnikov.

yansek ::

A ti je na voljo tudi za kakšne hitre info o stanju na cesti, kdaj pride vlak, ali bo dež itd.

zee ::

Google Home to zna, ja. Ne vem pa, kako azurni so podatki za Slovenijo. V Singapurju ti Google Home ve povedati, kaksno bo vreme, stanje na cestah. Pri nas ga uporabljamo za krmiljenje luci (on/off, stevilnost), ventilatorjev, klimatskih naprav in bojlerja. Pa za poslusanje slovenskega radia tudi. :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

Dodatno:

Pred nakupom tako Alexe kot Google Home-a se preveri, ce sta uradno podprta v Sloveniji. Ce nista, te caka precej "telovadbe", da ju spravis k sodelovanju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OK.d ::

O kakšni telovadbi to ti govoriš?
Aja to misliš plug&play:)
LPOK.d

Badwolff ::

Telovadba, da recimo nastimas, da ti igra Spotify.

Ampak echo stane 25 evrov, kupi in sprobaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

OK.d ::

Telovadba, da castaš Spotify na Nest mini ni nevem kakšen rocket science.
LPOK.d

Badwolff ::

Za alexo je nekaj telovadbe, sploh da ugotoviš, kaj je treba, od tam dalje je straightforward. Definitivno pa ni plug and play.

joze67 ::

zee je izjavil:

Google Home to zna, ja. ... Pa za poslusanje slovenskega radia tudi. :))
Katere postaje pa? Meni žal Radio Capris Rock ne dela sploh (lahko ga projeciram preko VLC, kar pa vključuje telefon), ker ga TuneIn nima. Radio Bob mi najde neko nemško varianto, in tako dalje.

BlonG ::

Meni pa je zdaj takoj pričel predvajati Radio Bob preko TuneIn ("Hey Google, play Radio Bob"). ;)

Sva se pa z Googlovim asistentom "kregala" zaradi Radia SI (Radio Slovenia International). Včasih je razumel, včasih ni, včasih je predvajal kar nek radio, včasih je našel nek približek na Spotify in igral tisto ... ;( Na koncu sem si naredil rutino "Play my radio" (ukaz pa izpisal kot "Play Radio Slovenia International") - deluje 100 %.

Sicer pa se pri nas doma uporablja Googlov asistent za vklop/izklop luči v posameznih sobah (tudi nastavitev ambientne razsvetljave), TV-ja (tudi glasnost in preklop na določen kanal), vklop/izklop klime, dvigovanje/spuščanje/nastavljanje nagiba žaluzij, odštevalnik časa, opomnik za odvoz smeti, vremenska napoved, napoved kdo je pred vhodnimi vrati (Nest Hello) ...

OK.d ::

joze67 je izjavil:

zee je izjavil:

Google Home to zna, ja. ... Pa za poslusanje slovenskega radia tudi. :))
Katere postaje pa? Meni žal Radio Capris Rock ne dela sploh (lahko ga projeciram preko VLC, kar pa vključuje telefon), ker ga TuneIn nima. Radio Bob mi najde neko nemško varianto, in tako dalje.

Jaz ima to rešeno preko routine, recimo ko rečem "radio" mi se vklopi Val 202, podobne imam rešeno tudi za druge moje najbolj poslušane radijske postaje preko TuneIn-a.
LPOK.d

ivi ::

Tako kot so že predhodniki povedali. Za googl je najboljš ustvarit rutino v kombinaciji z tunein in bo delalo.

zee ::

joze67 je izjavil:

zee je izjavil:

Google Home to zna, ja. ... Pa za poslusanje slovenskega radia tudi. :))
Katere postaje pa? Meni žal Radio Capris Rock ne dela sploh (lahko ga projeciram preko VLC, kar pa vključuje telefon), ker ga TuneIn nima. Radio Bob mi najde neko nemško varianto, in tako dalje.


Ko sem nazadnje gledal, Radio Capris Rock ni obstajal kot locena postaja na servisu TuneIn, morda je to razlog za to, da ne dela.

Za slovenske postaje (tako Val 202 kot Radio Capris) rajsi natipkam v aplikacijo Assistent, ker tako prej najde zeleno postajo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

noob96 ::

Kaj pa aaple home pod mini?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Echo Dot 3rd gen. - nakup (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16325968 (13105) Reaper
»

Deezer in kvaliteta glasbe

Oddelek: Pomoč in nasveti
184248 (1775) MrNighthawk
»

Enostaven multi room sistem

Oddelek: Zvok in slika
253590 (2828) prowb
»

Glasbena radio postaja

Oddelek: Loža
121757 (1508) GTX970
»

Katere internetne radie poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
648656 (4838) galu

Več podobnih tem