» »

Nlb mastercard

Nlb mastercard

Aminirani ::

Zivjo
zanima me ali se kdo pozna v to placal sem z mastercard cestarino na hrvaski..
In dobil sms za opravljeno transakcijo vam je bil ob pretvorbi v valuto EUR zaracunan pribitek v visini 0,47% glede na tecaj Evropske centralne banke.
Nvm zakaj se plača provizija nisem vedel da je to tako ali je isto če bi kupoval v marketu v Hrvaski.
Vem da sem placal nekaj na Bosanski spletni strani valuta BAM in ni bilo take provizije?

LP

SasoS ::

To je standardno zdaj od letos...nek nov zakon kjer te morajo obvestit kolk se je tečaj razlikoval od tečaja Evropske centralne banke.
Ni problem dokler so majhne cifre pod 1%, je pa zanimivo ko hrvaški bankomat zdaj javi da je pribitek 9,8% - tisto se potem hitro spomniš katero opcijo je treba izbrat :)

solatko ::

SasoS - Bankomat ima vedno visoko tarifo, s kartico se na hrvaškem kupuje Kune v menjalnicah. Dvigni denar na bankomatu v D ali A, so tarife precej višje, tako, kot plačaš provizijo, ko dvigneš denar na bankomatu druge banke ali s drditno kartico.
Delo krepa človeka

SasoS ::

Eh? Jaz dvigujem na hrvaškem zastonj na bankomatih...hotel sem samo povedat, da zdaj ti bankomat dejansko pove koliko ti bo pribil če izbereš konverzijo - kar je najbrž cilj tega zakona. Če izbereš s konverzijo bankomat pokaže ~10%. Če izbereš brez konverzije, konverzijo naredi banka in dobiš zgornji sms, recimo ~0.40%. Imaš torej še eno možnost da se prepričaš da ga kje ne userješ...

Skratka, bistvo teh sms-ov je, da ti povejo koliko si "izgubil" pri konverziji. Če je konverzija poštena, potem bo ta cifra <1%. Po zakonu pa te v EU morajo ob vsaki transakciji zdaj obveščati o pribitku na konverzijo...čeprav včasih zgleda malo smešno, ker so samo procenti in ne dejanskega zneska.

GupeM ::

SasoS je izjavil:

To je standardno zdaj od letos...nek nov zakon kjer te morajo obvestit kolk se je tečaj razlikoval od tečaja Evropske centralne banke.
Ni problem dokler so majhne cifre pod 1%, je pa zanimivo ko hrvaški bankomat zdaj javi da je pribitek 9,8% - tisto se potem hitro spomniš katero opcijo je treba izbrat :)

Uau, nisem vedel. Sem dobil sicer obvestilo, ko sem plačal v trgovini. Ampak da so pa končno te oderuške bankomate zjebali, pa skrajni čas. Jaz se sicer nisem nikoli nasral z njimi, poznam pa par primerov, kjer so se. K sreči dvigi nikoli niso bili prav visoki, ampak vseeno. Kot študentu ti vsak cent prav pride.

starfotr ::

Vsi bankomati in POS terminali so lahko oderuški, vendar eni so še ekstra pasji in zahrbtni. Preden potrdiš transakcijo je treba vedno izbrat lokalno valuto in brez konverzije. Konverzijo naj opravi tvoja banka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18224800 (13810) CyberPunk
»

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12515415 (9599) gruntfürmich
»

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

Oddelek: Loža
163347 (2405) krneki
»

Dvig kun na hrvaškem bankomatu (Banka koper)

Oddelek: Loža
167093 (6464) Tarzan

Več podobnih tem