» »

'ebada v mojem računalniku

'ebada v mojem računalniku

jedateruk ::

Imam windows 8.1.
Začelo se je prejšnji teden s tem, da v raziskovalcu ni samodejno osvežilo po brisanju, preimenovanju in tako naprej. Vsakič sem moral pritisnit F5. Ta teden je še večje s'anje. imam dva trda diska, za drugega mi ne kaže nič. Ko dvokliknem ali desnokliknem na ta disk, raziskovalec zamrzne za par minut. Tudi koša mi ni odprlo. Potem sem uporabil DISM /online /cleanup-image /restorehealth, sfc /scannow in chkdsk /f /r /x E:. To je popravilo odpiranje koša in avtomatsko osveževanje, ampak to se včasih še dogaja. Ko sem to naredil, mi je pokazalo podatke za disk E, lahko sem ga odprl, včeraj in danes pa spet ne več.
Zdaj pa drugo, ampak po mojem je isti razlog. Ko v qbittorrentu kliknem na ok v oknu, ki se pojavi, ko kliknem na magnet ali torrent link, bi se moral začeti download. Ampmak qbittorrent zamrzne za 2 minuti. Uttorent mi ne zamrzne, ampak rabi eno minuto, da pokaže peers in začne z download, čeprav že na začetku pokaže trackers. Oba ta programa sta na C:
Antivirus mi je našel nekaj v profilu od firefoxa, verjetno nekaj v cache, ne vem, če ima to kaj zveze s tem.

Morda kdo ve, kje je razlog za to in če se da popravit?

styrian ::

Mogoče je disk fuč.

jedateruk ::

Tudi obnovitev sistema ni uspela. Printscreen slika na
Antivirus ni bil vklopljen.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Kateri av imaš ?


chkdsk /f /r C:
Ponovno zaženi winse, da opravi.

Nato bootaj winse v 'safe mode with network support', v browserju googlaj 'online av scan'.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

jedateruk ::

Printscreen za chkdsk /f /r /x E:



Ne vem, če bo izvedlo chkdsk /f /r C:, ker mi je tudi task schedule zjahan že kup let. Antivirus imam bitdefender total security, ampak sem ga pred par leti v safe mode v services.msc preklopil na manual. Vklopim ga včasih, ko nabavim kaj novega, z .bat. Ko sem šel na obnovitev, takrat antivirus ni bil vklopljen.

dsfsfawer235 ::

jedateruk je izjavil:

Printscreen za chkdsk /f /r /x E:



Ne vem, če bo izvedlo chkdsk /f /r C:, ker mi je tudi task schedule zjahan že kup let. Antivirus imam bitdefender total security, ampak sem ga pred par leti v safe mode v services.msc preklopil na manual. Vklopim ga včasih, ko nabavim kaj novega, z .bat. Ko sem šel na obnovitev, takrat antivirus ni bil vklopljen.


Zjebane sektorje imas, zamenjaj cimprej disk, vmes pa skopiraj podatke na drugi disk (imas dva, ce sem prav razumel) in to naredi vceraj, ker bo samo se slabse in bos slej ko prej ob podatke.

Sicer se gres lahko malo loterijo, namrec chkdsk ti sektorje na delih diska oznaci kot "bad sektorje" in jih potem sistem ne uporablja vec, s tem, da nujno pogosto preverjaj s chkdsk in, ce se pojavijo novi potem ti bo disk zagotovo sel k vragu. Glede na opisane simptome, bi ta trenutek dal kopirat podatke na drugi disk in sel kupit novega.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Sem ti svetoval, da počekiraš sistemski disk, ne samo E:, kjer imaš samo 3rd party podatke.

Fix Broken Task Scheduler in Windows 10
Method 4: Repair Tasks
https://techcult.com/fix-broken-task-sc...

Ali zloadaj iz neta 'Sergei Strelec's WinPE', ki ga bootaš iz USB/DVDja in tam počekiraš.
Notri boš našel tudi 'HDD regenerator', samo to je bolj začasna rešitev.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

jedateruk ::

Šel sem na restart po chkdsk /f /r C:, zdaj skenira. Več kot pol ure mi kaže 11%.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

V primeru okvarjenih sektorjev je to kar pričakovano.

jedateruk ::

Kje se da dobiti log za chkdsk? Event viewer mi je na istem kot task schedule: "Konzola MMC ni mogla ustvariti snap-ina." Je log v neki mapi v C:\Windows? V registru je pot HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MMC\SnapIns, v Event Viewerju mi je pokazalo FX:{b05566ad-fe9c-4363-be05-7a4cbb7cb510}. Naj zbrišem to? Task Schedule mi pokaže FX:{c7b8fb06-bfe1-4c2e-9217-7a69a95bbac4}.

Te stvari so tudi na HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\MMC\SnapIns, zdaj grem še tam na export in zbrisat.

Zgodovina sprememb…

jedateruk ::

Ni učinka.
No, se da videti log za skeniranje v neki windows mapi?

bluefish ::

jedateruk ::

bluefish je izjavil:

https://windowsreport.com/chkdsk-logs-w...

"Windows PowerShell terminated with the following error: The type initializer for 'System.Management.Automation.Runspaces.InitialSessionState' threw an exception."

bluefish ::

Vuli ::

ajej, bad sectorji. Pejd po nov disk.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

jedateruk ::

No, po chkdsk /f /r C: se je nekaj popravilo, v disk management se je pokazal E:, ki sem ga formatiral.

jedateruk ::

Za popravit C: bi rabil CD za inštalirat windows 8.1, iz katerega bi se pobralo manjkajoče ali pokvarjene datoteke.
Menda lahko naredim update iz 8.1 na 10, ker imam kupljen windows. Bi ta update popravil vse v registru in v windows mapi?
Se sekiram, da bi morda za C: potem pisalo, da ima napako. Disk E: je bil C: na prejšnjem računalniku, ko sem imel windows XP in ni bilo nič narobe na disku.

bobby ::

Ti najprej naredi klon tega defekt diska na nov disk, potem pa popravljaj na nobem siaku.
Ker po tem siaku, ki odpoveduje samo drek mesas, slabsas zadevo in nic drugega. Popravil ga ne bos, kvečjemu poslabsal.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Vuli ::

probi si dobit hd sentinel (pro), dober program za monitoring diska. ti bo tudi pokazal koliko življenske dobe še ima.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win xp pro

Oddelek: Operacijski sistemi
91176 (924) konspirator
»

Datoteke so se sesule

Oddelek: Pomoč in nasveti
82158 (1426) Hayabusa
»

disk - software za testiranje in popravljanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
152589 (2141) Alen T 1978
»

Problem z diskom : 0x0000007B error

Oddelek: Pomoč in nasveti
82377 (1426) crayz43
»

Zunanji trdi disk error

Oddelek: Pomoč in nasveti
202634 (2376) Pentium

Več podobnih tem