» »

Sociala in zavod

Sociala in zavod

Aminirani ::

Zivjo
Zanima me kaj je razlika naprimer ostanes brez sluzbe in gres na zavod za zaplosovanje in prejmas denarno pomoč, kaj je razlika naprimer ce ostanes isto brez sluzbe in gres na socialo?

In me zanima koliko dobis z zavoda in koliko moras bit pred tem zaposlen?

Horas ::

denarno nadomestilo je ko dobiš odpoved in dobivaš glede na to koliko časa si bil zaposlen.

sociala je pač denarna pomoč ker nisi zaposlen.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

TheBlueOne ::

Vcasih je bil pogoj, da dobis socialno pomoc, da si prej prijavljen na zavodu za zaposlovanje.

Mato989 ::

Aminirani je izjavil:

Zivjo
Zanima me kaj je razlika naprimer ostanes brez sluzbe in gres na zavod za zaplosovanje in prejmas denarno pomoč, kaj je razlika naprimer ce ostanes isto brez sluzbe in gres na socialo?

In me zanima koliko dobis z zavoda in koliko moras bit pred tem zaposlen?



V osnovi je tako:

1. če te odpustijo (ne po lastni krivdi in ne daš odpovedi) se prijaviš na zavod izpolniš en obrazec in potem ti v 30 dneh izračunajo koliko dobiš nadomestila PLAČE... to je max nekje 800€... je pa cca 80% (popravite me že nekaj časa je od tega) od povprečne plače zadnjih X mesecev (prve 3 mesece potem 70% in tako naprej)

2. Če greš na socialo dobiš max cca 420€

Za oboje je pogoj da si prijavljen med aktivne iskalce dela.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dami ::

Vlogo za denarno socialno pomoč se da do konca tistega meseca, v katerem se prejme zadnje nakazilo nadomestila iz zavoda za zaposlovanje. Če imaš npr. odločbo ZRSZ za nadomestilo recimo od 1.9-30.11., prejmeš zadnje nakazilo v decembru in do konca decembra tako daš vlogo za DSP, ki trenutno znaša 402€ za samsko polnoletno osebo s svojim gospodinjstvom oz. lahko živiš še recimo pri starših, ampak za starejše od 26 leta. Krije se tudi plačilo obveznega in dodatnega zdravstvenega zavarovanja.
Po koncu veljavnosti odločbe o nadomestilu, če je oseba sploh upravičena, drugače pa takoj po prenehanju zaposlitve, se ne pozabit prijaviti v obvezno zavarovanje na ZZZS in ga tudi plačati za ta mesec. Odločba DSP (ugodena seveda) velja šele z prvim dnem naslednjega meseca po vložitvi vloge.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Aminirani ::

Horas je izjavil:

denarno nadomestilo je ko dobiš odpoved in dobivaš glede na to koliko časa si bil zaposlen.

sociala je pač denarna pomoč ker nisi zaposlen.

In kaj je razlika isto dobijas na sociali.denar ali na zavodu?

Master_Yoda ::

Ker sociale ne dobis ce imas prihranke, oz. kaksno drugo premozenje. Nadomestilo pa dobivas kolikor ti pac pripada saj si za to placeval neko postavko pri vsaki placi.

Čas prejemanja denarnega nadomestila je odvisen od zavarovalne dobe, in sicer:

2 meseca, če ste mlajši od 30 let in ste bili pred nastankom brezposelnosti zavarovan najmanj 6 mesecev v zadnjih 24 mesecih,
3 mesece, če ste bili zavarovani od 10 mesecev do 5 let,
6 mesecev, če ste bili zavarovani od 5 do 15 let,
9 mesecev, če ste bili zavarovani od 15 do 25 let,
12 mesecev, če ste bili zavarovani nad 25 let,
19 mesecev, če ste starejši od 53 let in ste bili zavarovani nad 25 let,
25 mesecev, če ste starejši od 58 let in ste bili zavarovani nad 28 let.
Dovie'andi se tovya sagain.

FrRoSt ::

Aminirani je izjavil:

Zivjo
Zanima me kaj je razlika naprimer ostanes brez sluzbe in gres na zavod za zaplosovanje in prejmas denarno pomoč, kaj je razlika naprimer ce ostanes isto brez sluzbe in gres na socialo?

In me zanima koliko dobis z zavoda in koliko moras bit pred tem zaposlen?

Denarno nadomestilo za brezposelnost ti pripada, če ne izgubiš službe po lastni neumnosti in ne daš odpovedi, tako kot so ti napisali že predhodniki, malo pobrskaj, za več kot leto dobiš 3 mesece denarnega nadomestila, za 10delovnih let več, največ, mislim da več kot 20 let dobiš celo 2 leti, če se ne motim....

Socialna pomoč je tudi denarno nadomestilo, ki ti (vam) pripada, če ste družina ali gospodinstvo, glede na pretekle mesece, če ne dosežete določenega cenzusa na glavo člana gospodinjstva.... Socialna pomoč časovno ni omejena, če izpolnjujete pogoje, moraš pa izpolnjevati tudi nekaj zahtev! Npr. prijavljen na zavodu za zaposlovanje (aktivni iskalec zaposlitve ;)), imaš pa tudi neke premoženske omejitve; tudi (kmetijska) zemljišča štejejo...

Malo pobrskaj po netu, verjetno je marsikje bolje razloženo...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Gagatronix ::

Eno je nadomestilo za brezposelnost: To ureja ZRSZ pod pogojem da je do odpovedi delovnega razmerja prislo iz nekrivdnih razlogov (in jasno, da ti nisi dal odpovedi). Visina nadomestila je 80% povprecne place zadnjih treh mesecev, trajanje prejemanja pa je odvisno od trajanja zaposlitve.

Drugo je denarna socialna pomoc: To ureja CSD, ki je pristojen za obmocje kjer zivis. Uposteva se cel kup stvari, biti moras prijavljen pri ZRSZ, vlogi priloziti bancne izpiske zadnjih treh mesecev itd.

Ce si samski, brez dohodkov, itd. v najboljsem primeru dobis pljunek cez 400 eur na mesec.

IL_DIAVOLO ::

Oboje je potuha za brezdelneze.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Gagatronix ::

Ja, ker se od 400 eur tako super zivi ane ? Odbudaliraj kam drugam.

IL_DIAVOLO ::

400 evrov + delo na crno. Ja, lepse živi kot vsi na minimalcu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Gagatronix ::

Vecina prejemnikov denarne socialne pomoci ne dela na crno, pa me ne zanima kaj teta od znanke od prodajalke v trgovini pri kateri tvoja mama kupuje pravi.

FrRoSt ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

400 evrov + delo na crno. Ja, lepse živi kot vsi na minimalcu.

400€ dobiš za samostojno (eno osebo) na mesec! Sociale!

Delo na črno je pa tako: da se dobiti delo za 6€/h, lažji fizikalec, pravzaprav proizvodni delavec za strojem, trakom, nekvalificirani, ... če si priden, dobiš celo boljšo minimalno plačo, če opraviš fond ur za cel mesec.... ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarno nadomestilo Zavoda

Oddelek: Loža
346358 (3708) NoriJoe
»

Pravica do nadomestila za brezposelnost. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213456 (5296) joze67
»

SP in nadomestilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566793 (6123) Kleemen
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320616 (14758) tikitoki

Več podobnih tem