» »

Dvižna lesena miza s prostorom za elektronske naprave

Dvižna lesena miza s prostorom za elektronske naprave

zan-k ::

Pozdravljeni, pred dobrim mesecem dni sem v loži objavil temo, kjer me je zanimal vaš feedback glede lesene mize z votlimi nogami, v katerih je prostor za PC in ostale elektronske naprave:

Nabralo se je kar nekaj konstruktivnih kritik in komentarjev, ki smo jih upoštevali tudi pri designu v nadeljevanju opisanega novega modela, ki bo enostavnejši in cenejši za izdelavo - ciljamo na prodajno ceno do 1000 EUR z vključenim DDV. Trenutno smo v fazi designa oz. izdelujemo načrt in začenjamo z izdelavo prvega prototipa, nato pa nameravamo nekaj miz prodati po proizvodni ceni, da se izdelek stestira in izboljša. Pod ploščo mize je prostor kamor skrijemo elektronske naprave, s tem imamo na mizi več prostora in urejen prostor, kar pripomore k dobremu počutju in koncentraciji. Prilagam seznam renderjev prototipnega designa, ploščo nameravamo ponujati narejeno iz hrasta ali oreha:
 Dimenzije plošče so tukaj 150x76cm, ponujati pa nameravamo tudi širino 180cm. Na vseh renderjih so noge z elektronsko nastavljivo višino, na voljo pa bodo tudi moderne kovinske noge z možnostjo fine ročne regulacije višine.

Dimenzije plošče so tukaj 150x76cm, ponujati pa nameravamo tudi širino 180cm. Na vseh renderjih so noge z elektronsko nastavljivo višino, na voljo pa bodo tudi moderne kovinske noge z možnostjo fine ročne regulacije višine.



 V posodo pod mizno ploščo skrijemo elektronske naprave, dovolj prostora je tudi za uninterruptible power supply (UPS). Celotno mizo napajamo z enim samim kablom, v ta namen je priložen podaljšek oz. razdelilec z 8 vtičnicami.

V posodo pod mizno ploščo skrijemo elektronske naprave, dovolj prostora je tudi za uninterruptible power supply (UPS). Celotno mizo napajamo z enim samim kablom, v ta namen je priložen podaljšek oz. razdelilec z 8 vtičnicami.



 Srednji trije pokrovi so pritrjeni in se odpirajo na pantih, kvadratna pokrova ob straneh pa lahko zamenjamo s spodaj opisanimi dodatki.

Srednji trije pokrovi so pritrjeni in se odpirajo na pantih, kvadratna pokrova ob straneh pa lahko zamenjamo s spodaj opisanimi dodatki.



 Luč s skritim priklopom elektrike. Na enak način bo na voljo tudi luč z nastavljivo pozicijo oz. swing arm lamp.

Luč s skritim priklopom elektrike. Na enak način bo na voljo tudi luč z nastavljivo pozicijo oz. swing arm lamp.



 Organizator za manjše predmete, npr. svinčnik, uro in denarnico.

Organizator za manjše predmete, npr. svinčnik, uro in denarnico.



 Nosilec za laptop.

Nosilec za laptop.



 Stojalo za tablico.

Stojalo za tablico.



Poleg zamenjivih kvadratnih pokrovov, nameravamo ponujati še naslednje dodatke:

 Lebdeča polica za monitor, ki je pritrjena v ploščo spodaj in s tem na mizi ne zaseda dodatnega prostora.

Lebdeča polica za monitor, ki je pritrjena v ploščo spodaj in s tem na mizi ne zaseda dodatnega prostora.



 Z magnetom pritrjeno držalo za slušalke. V podobnem stilu tudi držalo za kozarec pritrjeno z vijakom. In pa tudi popolnoma skrit brezžičen Qi polnilec na levi ali desni strani plošče.

Z magnetom pritrjeno držalo za slušalke. V podobnem stilu tudi držalo za kozarec pritrjeno z vijakom. In pa tudi popolnoma skrit brezžičen Qi polnilec na levi ali desni strani plošče.



 Miza je kompatibilna s standardnimi rokami za monitorje, kasneje planiramo, da bomo roke ponujali tudi kot dodatek. Kot dodatek pa kasneje planiramo ponujati tudi nosilec za PC pod mizo oziroma PC holder.

Miza je kompatibilna s standardnimi rokami za monitorje, kasneje planiramo, da bomo roke ponujali tudi kot dodatek. Kot dodatek pa kasneje planiramo ponujati tudi nosilec za PC pod mizo oziroma PC holder.



Zanima me kakšen se vam zdi opisan izdelek oz. ponudba, bi kaj dodali ali spremenili, se vam zdi kaj odveč? Za komentarje in pomoč se vsem že vnaprej iskreno zahvaljujem.

Zimonem ::

Ni funkcionalno. Saj kakšen predal za svinčnike še gre. Ampak zaprti sistem za kablažo je fail. Zvit drat za obešanje slušalk ravno tako. Jurja... Ja če boš ultra fleksibilen pri kostumizac8ji sicer pa prej kot ne. Ne bo šlo čez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Ben Dover ::

Polijem kavo in gre vse v maloro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

msjr ::

Verinajs vse skupaj, predvsem drugi design. Ampak, tukaj je problem prilagodljivost, za ta denar te IKEA prešiša, oz. za ta isti denar se bolj splača stvari naredit popolnoma po meri. Za prejšnjo konfiguracijo (27" monitor in PC + 13" laptop, telefon sem polnil drugje) me je prišlo pohištvo po meri 2500 EUR + plac za router, printer, scanner in še par nepovezanih stvari, ki pašejo blizu dnevne sobe. Ampak zdaj nimam več scannerja in printerja ampak le 16" prenosnik, 27" all-in-one (ki je bil doma samo ob lockdownu), en velik in en majhen telefon, ta velik se polni preko indukcije, mali ima kabel, all-in-one ima keyboard na kabel (ali pa tudi ne) prenosnik ima velik trafo in USB-C. Potem se pridruži še žena s kablovjem in je ko PTT 1979, pohištvo pa je še vedno isto.

Ampak, nabijam, hotel pa sem povedat to, da menjamo računalniško opremo hitreje kot pohištvo, tako da slotechovci definitivno nismo target group, pri dvižni mizi bi prej gledal na to da je čimbolj fiksna, ampak to je že v osnovi hitro okoli 1000 EUR, kje so šele ostali gadgeti. V glavnem, miza je super, mogoče tista prva, masivna še boljša, ampak večina strank ti bo s tem produktom srala po glavi, vprašanje pa če je to produkt za katerega se bi splačalo optimizirat proizvodnjo - če je ne bi kitajc uspel že ene pol leta pred tabo.

Zato bi predlagal, da se cena nemarno zviša, kvaliteta pa tudi, ker si take stvari omislijo predvsem bogatuni, ki jim menjava pohištva ne pomeni nič:

 Parenthesis

Parenthesis



Televizija na desni je bil luxury standard 1080p + DVD, ko si je lastnik zaželel 4K TV in drugo opremo je so morali vse skupaj za velike denarje predelati, da se je TV še vedno lepo fural ven iz police pa da so bili vsi kabli skriti...

Kor rečeno, po moje bi bilo res bolje da se gre v smer luxuri-ja - recimo Marmor Hotavlje me je letos kar impresioniral, : https://marmor-hotavlje.si/en/monaco-ya...

Ampak tu pa igra ime, Marmor Hotavlje igra na design by Pininfarina, design by zan-k pa ne pomeni nič.

Ampak ja, nekje je treba začeti, podpiram trud, ideje in pamet, le tako naprej! Upam da moje pisanje mogoče kaj pomaga nekoč.

zan-k ::

Še enkrat hvala vsem za komentarje!

Zimonem je izjavil:

Ampak zaprti sistem za kablažo je fail.
 Posoda je ob straneh odprta za lažji dostop za večje naprave, kot npr. UPS in router. Da so naprave bolj skrite bomo tukaj zaradi estetike verjetno dodali še črna pokrovčka.

Posoda je ob straneh odprta za lažji dostop za večje naprave, kot npr. UPS in router. Da so naprave bolj skrite bomo tukaj zaradi estetike verjetno dodali še črna pokrovčka.



Ben Dover je izjavil:

Polijem kavo in gre vse v maloro
Za enkrat še nimam renderja, ampak kot sem omenil planiramo ponujati tudi držalo za kozarec kot dodatek.

msjr je izjavil:

Ampak, tukaj je problem prilagodljivost, za ta denar te IKEA prešiša, oz. za ta isti denar se bolj splača stvari naredit popolnoma po meri.

Kor rečeno, po moje bi bilo res bolje da se gre v smer luxuri-ja - recimo Marmor Hotavlje me je letos kar impresioniral, : https://marmor-hotavlje.si/en/monaco-ya...

Ampak tu pa igra ime, Marmor Hotavlje igra na design by Pininfarina, design by zan-k pa ne pomeni nič.
Poleg standardne ponudbe, ki bo na zalogi in poslana zelo hitro po oddanem naročilu, bomo sprejemali tudi custom naročila. Tukaj bomo zelo fleksibilni glede vrste lesa in dimenzij plošče, na voljo bo tudi kombinacija lesa in epoxy lepila, po željah stranke lahko dodamo tudi predale poljubnih dimenzij, ... Ciljamo na višjo kvaliteto in smo bolj prilagodljivi željam kupca kot IKEA.

Kot pa si omenil že sam, glede na to, da nismo še prepoznavna znamka je težko začeti v high-end luxury segmentu. Zato smo se namenoma odločili, da naredimo nov model, ki bo cenovno nekoliko bolj dostopen, še vedno pa s poudarekom na kakovosti izdelave in kakovostnih materialih. Tudi pri dvižnih nogah se nam zdi zelo pomembna stabilnosti in nosilnosti. V prvi objavi sicer nisem bil dovolj natančen, do 1000 EUR je planirana cena osnovne ponudbe brez dodatkov (hrast, dvižne noge, posoda za naprave).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše dvižne pisarniške mize? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34184470 (3481) vidko54
»

Lesena miza z vgrajenim računalnikom in urejenimi kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511771 (7051) Zimonem
»

Najcenejša varianta zmogljivega "seedboxa"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
538987 (7490) billy
»

Temperaturni senzor (Arduino)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51886 (1688) c0dehunter
»

Build heat: 3D tiskalnik v kit izvedbi - 13. del – The Process

Oddelek: Strojna oprema
81602 (1312) barbarpapa1

Več podobnih tem