» »

99% cpu

99% cpu

eldorado29 ::

https://ibb.co/9wN709X
https://ibb.co/gJHRBqk

U prenosni računalnik lenovo g505 smo not dali ssd disk. Ker je biu zelo počasen.
Sedaj pa je vedno cpu na 99% ko prenaša posodobitbe za windows. In samo delovanje racunalnika je zelo počasno. Kje tiči problem. Al vrčt v koš zo kripo?

ngc2392 ::

tole maš kakšen bogi bogi amd procesor notr? kot vidim, je sedmica nameščena. pri tej je med updejtanjem zelo obremenjen procesor (sam že večkrat videl). počakaj, da dokonča pa potem probaj odzivnost...
United We Stand, Divided We Fall

eldorado29 ::

Sedmica je bila naložena. Zdaj smo win10 dali. Ampak ob posodobitvi je res procesor obremenjen. Če bo pol ko posodobitev naloži ok pol vredu. Ker racunalnik se bo uporabljo samo za internet in word/excel

Fsegula62 ::

Ta procesor ni primeren niti za offliine gledanje HD filma. Kaj šele za internet aka YT

grobijan ::

A pa si pustil da se do konca posodobi?

GrX ::

Kolikor je meni znano je W10 precej požrešen in naj se na stare prenosnike ne bi nameščal.

Namesti starejše Windows okolje ali pa light linux distro (lubuntu, peppermint...)

eldorado29 ::

Ma več ko 2 uri je nalagalo to posodobitve...
Sedaj že 15 minut piše prenašam in ke na 100%
Sem pustil prižgano in zjutraj pogledam.
Za 50 evrov sem kupil ta prenosnik. In za 33€ kupil ssd disk. Sem mislil da bo to vse letelo. A zgleda sem se ušteu. Al pa je win10 preveč zahteven za ta procesor.

GrX ::

W10 je požrešen...Sem iz radovednosti nmaestil W10 na 6 let star prenosnik, pa ga je kar konkretno mučilo. W8 je laufal brez večjih težav.

Jaz bi na tvojem mestu namestil W7 ali W8 ali light linux distro.

GrX ::

Imaš clean install pa ti že v štartu "melje"... Čez čas bo samo slabše.

kixs ::

GrX je izjavil:

W10 je požrešen...Sem iz radovednosti nmaestil W10 na 6 let star prenosnik, pa ga je kar konkretno mučilo. W8 je laufal brez večjih težav.

Jaz bi na tvojem mestu namestil W7 ali W8 ali light linux distro.


Kaj pa je to zaen prenosnik, 6 let star in nima rad W10? Namrec W10 je star 6 let. Npr. imam en prenosnik iz 2012. W10 dela cisto OK. Notri je bil i5-3xxx, zamenjan na i7-3xxx (modela ne vem tocno iz glave), 8GB rama in 240GB SSD. Razlike med i5 in i7 pa niti ne opazim. Zdaj ga ene dve leti uporablja hcerka - lani za solo na daljavo je prav prisel. Zdej pa igra neke online igre...

Rok22 ::

kixs je izjavil:

GrX je izjavil:

W10 je požrešen...Sem iz radovednosti nmaestil W10 na 6 let star prenosnik, pa ga je kar konkretno mučilo. W8 je laufal brez večjih težav.

Jaz bi na tvojem mestu namestil W7 ali W8 ali light linux distro.


Kaj pa je to zaen prenosnik, 6 let star in nima rad W10? Namrec W10 je star 6 let. Npr. imam en prenosnik iz 2012. W10 dela cisto OK. Notri je bil i5-3xxx, zamenjan na i7-3xxx (modela ne vem tocno iz glave), 8GB rama in 240GB SSD. Razlike med i5 in i7 pa niti ne opazim. Zdaj ga ene dve leti uporablja hcerka - lani za solo na daljavo je prav prisel. Zdej pa igra neke online igre...


Zakaj ne pogledaš linkov, kjer se vidi kakšno mašino ima.
Je že nekdo omenil, da je cpu tko neuporaben da niti za internet ni. In ima prav!

Ti imaš vseeno precej bolj konkreten cpu.

GrX ::

kixs je izjavil:

GrX je izjavil:

W10 je požrešen...Sem iz radovednosti nmaestil W10 na 6 let star prenosnik, pa ga je kar konkretno mučilo. W8 je laufal brez večjih težav.

Jaz bi na tvojem mestu namestil W7 ali W8 ali light linux distro.


Kaj pa je to zaen prenosnik, 6 let star in nima rad W10? Namrec W10 je star 6 let. Npr. imam en prenosnik iz 2012. W10 dela cisto OK. Notri je bil i5-3xxx, zamenjan na i7-3xxx (modela ne vem tocno iz glave), 8GB rama in 240GB SSD. Razlike med i5 in i7 pa niti ne opazim. Zdaj ga ene dve leti uporablja hcerka - lani za solo na daljavo je prav prisel. Zdej pa igra neke online igre...

Toshiba Satellite z nevem katerim Celeron procesorjem, z 4GB rama in brez SSD. Mogoče je starejši od 6 let. Se ne spomnim, ker je od tega preteklo že nekaj let. Razlika med 4GB rama in 8 GB rama je precejšna. Samo browser (Chome, FF, Brave) ti čez čas lahko kuri 50% rama. Primer sem podal zgolj zato, ker je moj prenosnik po moči v rangu z OP-ovim.

Dejstvo je, da če mu že zdaj melje, mu bo čez čas še bolj.

EDIT: Mislim, da gre za ta prenosnik > https://www.mimovrste.com/prenosniki/to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

GrX ::

Rok22 je izjavil:

kixs je izjavil:

GrX je izjavil:

W10 je požrešen...Sem iz radovednosti nmaestil W10 na 6 let star prenosnik, pa ga je kar konkretno mučilo. W8 je laufal brez večjih težav.

Jaz bi na tvojem mestu namestil W7 ali W8 ali light linux distro.


Kaj pa je to zaen prenosnik, 6 let star in nima rad W10? Namrec W10 je star 6 let. Npr. imam en prenosnik iz 2012. W10 dela cisto OK. Notri je bil i5-3xxx, zamenjan na i7-3xxx (modela ne vem tocno iz glave), 8GB rama in 240GB SSD. Razlike med i5 in i7 pa niti ne opazim. Zdaj ga ene dve leti uporablja hcerka - lani za solo na daljavo je prav prisel. Zdej pa igra neke online igre...


Zakaj ne pogledaš linkov, kjer se vidi kakšno mašino ima.
Je že nekdo omenil, da je cpu tko neuporaben da niti za internet ni. In ima prav!

Ti imaš vseeno precej bolj konkreten cpu.

Mogoče bi Lubuntu laufal brez težav. Sam imam precej dobre izkušnje. Sem kolegom namestil na stare škale/prenosnike light linux distro pa jim še po nekaj letih vse BP laufa.

kixs ::

OP ima kar ima. Boljse ne bo. Kvecjemu bi lahko gor dal 32-bite winse. Pred nakupom je potrebno malo premisliti ali vprasati za nasvet. Po nakupu je prepozno.

GrX ::

kixs je izjavil:

OP ima kar ima. Boljse ne bo. Kvecjemu bi lahko gor dal 32-bite winse. Pred nakupom je potrebno malo premisliti ali vprasati za nasvet. Po nakupu je prepozno.

Ker ima OP kar ima, sem mu svetoval starejšo verzijo Windowsov.

kixs ::

Ja. Windows XP :lol:

hojnikb ::

to je tako zanic procesor, da bi se windows xp stekal gor. Naredi si uslugo, vzami vn ssd in vrz v smeti.
#brezpodpisa

pegasus ::

AMD E1 je super za servisni laptop po server roomu, usb-to-rs232, minicom pa to ... ne rabiš nobene grafike, samo katerikoli osnoven linux distro.

hojnikb ::

to verjetno ni usecase, ki ga potrebuje OP, tako da je tvoj post brezpredmetn.
#brezpodpisa

Gutjerez ::

Linux je rešitev
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

hojnikb ::

Gutjerez je izjavil:

Linux je rešitev

za e1-2100 ni nobene rešitve. Tud če daš najlazji linux gor, browser bo še vedno pozrešna stvar, če hočeš konzumirat web v polni kvaliteti.
#brezpodpisa

stara mama ::

eldorado29 je izjavil:


Za 50 evrov sem kupil ta prenosnik. In za 33€ kupil ssd disk. Sem mislil da bo to vse letelo. A zgleda sem se ušteu. Al pa je win10 preveč zahteven za ta procesor.

Škoda 83€ in par ur, ki si jih vrgel v to. Prodaj naprej, in primakni kaj zraven za boljši procesor. Vsaj kako staro serijo i3/i5.

eldorado29 ::

Pomoje ta krš niti za 50€ več nebom mogo prodat.
Pol da poskusim linux gor dat? Vsaj za muziko poslusat :)
Kateri linux? Al pa res najboljše tja vrct

Rias Gremory ::

AMD E1-2100 specifikacije
Windows posodobitve so drek kar se tiče učinkovitosti, visoka uporaba procesorja med posodobitvami je normalno za tak šibek procesor (tudi močnejše procesorje lahko malenkost "zabije").

V glavnem, če je želja brskati po svetovnem spletu potem bo težka. CPU nima niti L3 predpomnilnika in samo 2 jedra ki tečeta pri 1GHz. Je pa res da ni požrešen obenem ga pa novejši modeli iz "mobile" segmenta porežejo pri performance/watt.

Če boš nalagal GNU/Linux, probaj antiX ali Puppy Linux.

ST-777 ::

eldorado29, razlog da tvoj prenosnik šteka, po mojem mnenju ni v tem, da je nanj naložen Win 10.

Imam star prenosnik Medion Akoya S4220 s procesorjem Intel Pentium N3700, ki ima ram 2 GB in Win 10. Dela v redu, tudi internet, vendar prenosnik zelo malo uporabljam, večinoma delam na namiznem računalniku. SSD sem naknadno vgradil, ker je bil v njem vrteči disk, rama pa sam ne morem zamenjati, ker je sedanji ram prilotan. Prenosnik sem kupil, ker ima odličen zaslon (14" Full HD s tehnologijo IPS) in ga imam za rezervo, če se namizni pokvari.

sbawe64 ::

ST-777
Pentium N3700 je vsak 3x hitrejši od AMD E1-2100.

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp...
1313 točk

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp...
406 točk


OP
Dal so preveč v telefon (s20 5g) in premalo v prenosnik.
Naloži gor w8.1 x64, posodobi do konca.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

ST-777 ::

sbawe64, tnx za info. Kot vidim na https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I... je bil Pentium N3700 predstavljen leta 2015, AMD E1-2100 pa eno leto prej.

eldorado29 ::

eno vprašanje
gre za starejši prenosnik. kateri je počasen da joj. bi z vgradnjo ssd diska delovau dobro? ali bi tudi tu biu procesor preslab?
https://www.sony.co.uk/electronics/supp...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

če bi povedal kater procesor...
#brezpodpisa

eldorado29 ::

AmokRun ::

Intel(R) Pentium(R) Processor 2117U with 1.80 GHz

eldorado29 ::

računalnik bo uporabljen malo. umes kake slike z usb ključka. ali kako surfanje po netu. drugo pa ne. in če bo zadosti dobro da se pol nek 250gb ssd not kupi in naloži windows.

DeeCoy ::

Še vedno bo počasno. Premalo rama in predvsem prešvoh cpu.. Žal uporaben samo še za kak lahek linux..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primernost računalnika za Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
567553 (6383) bomber111
»

Windows 10 DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
9017333 (13489) next3steps
»

Pregrevanje HP laptopa po nadgradnji na W10

Oddelek: Strojna oprema
232770 (2206) Mitja358
»

Windows 10 vs Windows 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
334353 (3451) Dr_M
»

Kater windows na star laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
281788 (1362) MIHAc27

Več podobnih tem