» »

Resnejši stranski učinki po cepljenju ali Covidu-19 (pričevanja resničnih zgodb)

Resnejši stranski učinki po cepljenju ali Covidu-19 (pričevanja resničnih zgodb)

««
5 / 16
»»

solatko ::

Pithlit - Zakaj jemlješ podatek 2-eh let za umrle proti nekaj priznanih primerov komplikacij s cepivi? Nobenega dokaza ni, da je katerikoli umrl samo zaradi covid-a, temveč so vi igri pridružene bolezni. Koliko primerov je, ko jih je pobralo, ker jih je uničil imunski sistem, ker so protitelesa preprečila normalno menjavo kisika v pljučah?
Vse številke so potegnjene za lase, ker se obdukcije in ugotavljanje dejanskih vzrokov za smrt, ne delajo.
Delo krepa človeka

Keyser Soze ::

imagodei je izjavil:

Zamenjaj kristalno kroglo, slabo ti je pokazala, kaj bi jaz počel in česa ne.

Je pa res, da se mi zdite tisti, ki zavračate cepljenje iz vseh mogočih bizarnih vzrokov, še posebej pa zaradi razlogov domnevnega omejevanja svobode, individualizma oz. egoizma, skrajno nemoralni. Ampak OK, to je pač uspeh neoliberalizma, ki ga domnevno v Sloveniji ni (žal pa se tisti, ki vztrajajo, da pri nas neoliberalizma ni, ne vedo, kako globoko v družbene pore se je zasidral ta individualizem in izključna skrb za lastno rit).

Zdaj mi pa povej, zakaj bi se proti covid-u cepil posameznik, ki je popolnoma zdrav (tu govoriva o relativno visokem nivoju "zdravja" posameznika). Gre za osebo, ki ima odličen imunski sistem, odlične biokemijske parametre (kako bi rekel skupku krvnih, urinskih, imunskih ipd. testov), je brez nekih kroničnih obolenj, redno aktivna, z zdravim življenjskim slogom?
Argumentiran, konkretiziran, individualiziran razlog.
OM, F, G!

Sparkius ::

Čisto ste zašli iz teme! Naslov je zelo zanimiv! Predlagam, da moderator izbriše, kar ne paše v to temo!

draciel ::

Keyser Soze je izjavil:

imagodei je izjavil:

Zamenjaj kristalno kroglo, slabo ti je pokazala, kaj bi jaz počel in česa ne.

Je pa res, da se mi zdite tisti, ki zavračate cepljenje iz vseh mogočih bizarnih vzrokov, še posebej pa zaradi razlogov domnevnega omejevanja svobode, individualizma oz. egoizma, skrajno nemoralni. Ampak OK, to je pač uspeh neoliberalizma, ki ga domnevno v Sloveniji ni (žal pa se tisti, ki vztrajajo, da pri nas neoliberalizma ni, ne vedo, kako globoko v družbene pore se je zasidral ta individualizem in izključna skrb za lastno rit).

Zdaj mi pa povej, zakaj bi se proti covid-u cepil posameznik, ki je popolnoma zdrav (tu govoriva o relativno visokem nivoju "zdravja" posameznika). Gre za osebo, ki ima odličen imunski sistem, odlične biokemijske parametre (kako bi rekel skupku krvnih, urinskih, imunskih ipd. testov), je brez nekih kroničnih obolenj, redno aktivna, z zdravim življenjskim slogom?
Argumentiran, konkretiziran, individualiziran razlog.


Odgovor je sila enostaven (tako enostaven da ne razumem, kako je to za večino nemogoče razumeti):

1. Iz istega razloga kot se cepiš proti hemofilusu, davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, ošpicah, rdečkah, hepatitisu B..
2. Ker (v primeru covida), zboliš za blažjo obliko bolezni tudi če si zdrav mlad športnik. Tveganje za hujši potek (tudi pri zdravih ljudeh), je mnogokrat manjše pri cepljenih ljudeh.
2.1 Ker cepljenje je "trening" za imunski sistem - da so tvoji "bojevniki" pripravljeni, ko bolezen pride (beri točko 2). V primeru covida v večini primerov pomeni da niti ne zboliš (kar pomeni manjšo verjetnost širjenja okužbe dalje), prav tako tudi če zboliš je verjetnost za dolgi covid veliko manjša kot pri necepljenemu zdravemu športniku.

3. Ker je tveganje za miocarditis, krvne strdke in vsa redka tveganja ki pridejo s cepivom, veliko večje pri okuženemu oz. prebolelemu človeku (ki je bil prej popolnoma zdrav športnik).

4.

Cepljenje je tvegano samo v primeru če si 1000% da virusa ne boš staknil. V nasprotnem primeru izbiraš med virusom ali cepivom - in če izbereš virus moraš res biti veveriček posebne sorte.

Mato989 ::

draciel je izjavil:

Keyser Soze je izjavil:

imagodei je izjavil:

Zamenjaj kristalno kroglo, slabo ti je pokazala, kaj bi jaz počel in česa ne.

Je pa res, da se mi zdite tisti, ki zavračate cepljenje iz vseh mogočih bizarnih vzrokov, še posebej pa zaradi razlogov domnevnega omejevanja svobode, individualizma oz. egoizma, skrajno nemoralni. Ampak OK, to je pač uspeh neoliberalizma, ki ga domnevno v Sloveniji ni (žal pa se tisti, ki vztrajajo, da pri nas neoliberalizma ni, ne vedo, kako globoko v družbene pore se je zasidral ta individualizem in izključna skrb za lastno rit).

Zdaj mi pa povej, zakaj bi se proti covid-u cepil posameznik, ki je popolnoma zdrav (tu govoriva o relativno visokem nivoju "zdravja" posameznika). Gre za osebo, ki ima odličen imunski sistem, odlične biokemijske parametre (kako bi rekel skupku krvnih, urinskih, imunskih ipd. testov), je brez nekih kroničnih obolenj, redno aktivna, z zdravim življenjskim slogom?
Argumentiran, konkretiziran, individualiziran razlog.


Odgovor je sila enostaven (tako enostaven da ne razumem, kako je to za večino nemogoče razumeti):

1. Iz istega razloga kot se cepiš proti hemofilusu, davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, ošpicah, rdečkah, hepatitisu B..
2. Ker (v primeru covida), zboliš za blažjo obliko bolezni tudi če si zdrav mlad športnik. Tveganje za hujši potek (tudi pri zdravih ljudeh), je mnogokrat manjše pri cepljenih ljudeh.
2.1 Ker cepljenje je "trening" za imunski sistem - da so tvoji "bojevniki" pripravljeni, ko bolezen pride (beri točko 2). V primeru covida v večini primerov pomeni da niti ne zboliš (kar pomeni manjšo verjetnost širjenja okužbe dalje), prav tako tudi če zboliš je verjetnost za dolgi covid veliko manjša kot pri necepljenemu zdravemu športniku.

3. Ker je tveganje za miocarditis, krvne strdke in vsa redka tveganja ki pridejo s cepivom, veliko večje pri okuženemu oz. prebolelemu človeku (ki je bil prej popolnoma zdrav športnik).

4.

Cepljenje je tvegano samo v primeru če si 1000% da virusa ne boš staknil. V nasprotnem primeru izbiraš med virusom ali cepivom - in če izbereš virus moraš res biti veveriček posebne sorte.




Težava je drugje, kot vam skoz govorimo...

In sicer v ZAČETNIH PROCENTIH... če je smrtnost za 30 letnika 0,00001% in če mi to razpolovimo s cepivom je meni zanemarljivo in nevredno se it cepit... če pa razpolovimo možnost smrti otroka z cepljenjem iz 40% NA 20% ALI NA 0,1% JE PA TO NEKAJ DRUGEGA...

Bistvo je v tem da Covid19 ni dovolj smrten da bi ga bilo smiselno postavljat ob bok drugim virusom kot je ebola, črna kuga, ošpice itd...


Ja v osnovi imaš prav, v praksi pa je tako da ljudje ne ležijo po cesti mrtvi ker se ne cepijo, kot bi pri črni kugi ali izbruhu ebole... če bi bila smrtnost Covida19 na ravni ebole kar je 30-60% verjemite da bi imeli 99% precepljenost do danes...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

draciel ::

Težava je drugje, kot vam skoz govorimo...


Težava je da vi ne razumete kaj sploh berete. Nikjer v mojem postu smrtnost sploh ni omenjena ampak posledice ki jih covid s sabo prinese.

Mato989 ::

draciel je izjavil:

Težava je drugje, kot vam skoz govorimo...


Težava je da vi ne razumete kaj sploh berete. Nikjer v mojem postu smrtnost sploh ni omenjena ampak posledice ki jih covid s sabo prinese.


Ja ampak če je možnost za posledice PRENIZKA je razpolavljanje tudi ekstra nizko...

Težava je v tem ker če imaš možnost za posledice po bolezni 80% in s cepljenjem zmanjšaš na 3% je to ODLIČNO ker se pozna... če pa imaš možnost za posledice 0,02% in to daš na 0,002% pa je oboje zanemarljivo četudi 10x manj...

Še enkrat LJUDJE bi SAMI OD SEBE šli na cepljenje ČE BI VERJELI IN VIDELI DA JE COVID RES TAKO KATASTROFALEN KOT RECIMO EBOLA ALI ČRNA KUGA... ker ni jih nehajte gnjavit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

draciel ::

Jaz sem zdrav 26 letni rekreacijski športnik. Se bojim da me bo covid ubil? Nop, vem da me ne bo. Se bojim posledic covida kot so miocarditis, krvni strdki, "brain damage", zasoplost, long covid, ipd. Seveda. Sem slišal že preveč osebnih zgodb mojih kolegov, ki so še danes nesposobni športat. Sem cepljen? Da, že od poletja. Mi je žal? Nikoli.

Mato989 ::

draciel je izjavil:

Jaz sem zdrav 26 letni rekreacijski športnik. Se bojim da me bo covid ubil? Nop, vem da me ne bo. Se bojim posledic covida kot so miocarditis, krvni strdki, "brain damage", zasoplost, long covid, ipd. Seveda. Sem slišal že preveč osebnih zgodb mojih kolegov, ki so še danes nesposobni športat. Sem cepljen? Da, že od poletja. Mi je žal? Nikoli.


Vredu, torej si se tako odločil... drugi ki se drugače jih pusti na miru kot tisti drugi tebe pustijo na miru to je vse


Vprašaj če je Katji žal da se je cepila =) Statistično je namreč bila na varni strani in zmanjšala možnost za smrt, samo da je ona pač umrla... je pa nekaj res, Covid19 več ne more dobit =) Če se cepila ne bi, bi bila danes skoraj zagotovo še živa.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

draciel ::

Nobenemu ne držim pištole na glavi dragi Mato, jo držiš pa ti, še tistim ki se niso cepili s tem ko zavajaš z informacijami. Ne komentiram na tem forumu, ga pa prebiram in mečeš take ven da nimam pojma kje jih sploh pobiraš. Svetujem Logout s Facebooka.

Vprašaj če je Katji žal da se je cepila


Če bi naši opravili svoje delo bi bila Katja še živa.

Če se cepila ne bi, bi bila danes skoraj zagotovo še živa.


Z Jansenom? Res je. Je pa tudi res, da ne veš da se bo od 100k njenih vrstnikov, okužilo 30k in od tega jih bo 1000 imelo hude posledice (oz. jih ne bojo ker so cepljeni). Štekaš? Aja ne.. nemoreš.

Mato989 ::

Nobenemu ne držim pištole na glavi dragi Mato, jo držiš pa ti, še tistim ki se niso cepili s tem ko zavajaš z informacijami. Ne komentiram na tem forumu, ga pa prebiram in mečeš take ven da nimam pojma kje jih sploh pobiraš. Svetujem Logout s Facebooka.


Seveda jo držiš, ker podpiraš omejevanje na podlagi PCT... ker podpiraš absurdne ukrepe ki so večinsko neustavni itd...

Vsak ki reče da je ukrep PCT DOBER dejansko pomaga držat pištolo na glavo vsakemu ki je proti PCT...

Če cepivo RES DELUJE potem se cepljeni nima kaj bat necepljenih... Če bolnice ne hendlajo nam naj vrnejo vplačane prispevke za zdravstvo bomo plačali zdravljenje drugje...


Z Jansenom? Res je. Je pa tudi res, da ne veš da se bo od 100k njenih vrstnikov, okužilo 30k in od tega jih bo 1000 imelo hude posledice (oz. jih ne bojo ker so cepljeni). Štekaš? Aja ne.. nemoreš.


Mene ne briga 100k drugih, mene zanima samo to če bi zaradi cepljenja umrla MOJA HČERKA (če bi jo imel) ali moj potomec... kapiš? Misliš da je fotru mar za 1.000 neznancev?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Keyser Soze ::

draciel je izjavil:

Odgovor je sila enostaven (tako enostaven da ne razumem, kako je to za večino nemogoče razumeti):

1. Iz istega razloga kot se cepiš proti hemofilusu, davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, ošpicah, rdečkah, hepatitisu B..
2. Ker (v primeru covida), zboliš za blažjo obliko bolezni tudi če si zdrav mlad športnik. Tveganje za hujši potek (tudi pri zdravih ljudeh), je mnogokrat manjše pri cepljenih ljudeh.
2.1 Ker cepljenje je "trening" za imunski sistem - da so tvoji "bojevniki" pripravljeni, ko bolezen pride (beri točko 2). V primeru covida v večini primerov pomeni da niti ne zboliš (kar pomeni manjšo verjetnost širjenja okužbe dalje), prav tako tudi če zboliš je verjetnost za dolgi covid veliko manjša kot pri necepljenemu zdravemu športniku.

3. Ker je tveganje za miocarditis, krvne strdke in vsa redka tveganja ki pridejo s cepivom, veliko večje pri okuženemu oz. prebolelemu človeku (ki je bil prej popolnoma zdrav športnik).

4.

Cepljenje je tvegano samo v primeru če si 1000% da virusa ne boš staknil. V nasprotnem primeru izbiraš med virusom ali cepivom - in če izbereš virus moraš res biti veveriček posebne sorte.

Sila nehvaležno je nekomu očitat nezmožnost razumevanja, saj lahko hitro sam padeš notri.

Podal si popolnoma generaliziran odgovor. Kar sem izrecno napisal, da ni želeno.

Če pa že, mi boš pa vsekakor lahko svoje trditve utemeljil z dokazi (kakšen link recimo, na PR študijo npr.). Ali lahko smatram, da podajaš zgolj pavšalne generalizirane trditve in upaš, da boš na tak način lahko prišel skozi?
OM, F, G!

arnecan1 ::

Mato989 je izjavil:

Mene ne briga 100k drugih, mene zanima samo to če bi zaradi cepljenja umrla MOJA HČERKA (če bi jo imel) ali moj potomec... kapiš? Misliš da je fotru mar za 1.000 neznancev?

Tebe ne briga. Briga pa strokovnjake, kateri sprejemajo odločitve. Torej na eni strani ena z resnejšimi posledicami in na drugi strani 1.000.000 ljudi varnih.

Mato989 je izjavil:

Še enkrat LJUDJE bi SAMI OD SEBE šli na cepljenje ČE BI VERJELI IN VIDELI DA JE COVID RES TAKO KATASTROFALEN KOT RECIMO EBOLA ALI ČRNA KUGA... ker ni jih nehajte gnjavit.


Saj tam, kjer so ljudje bolj zreli, so se šli cepiti v velikem številu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

draciel ::

Keyser Soze je izjavil:

draciel je izjavil:

Odgovor je sila enostaven (tako enostaven da ne razumem, kako je to za večino nemogoče razumeti):

1. Iz istega razloga kot se cepiš proti hemofilusu, davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, ošpicah, rdečkah, hepatitisu B..
2. Ker (v primeru covida), zboliš za blažjo obliko bolezni tudi če si zdrav mlad športnik. Tveganje za hujši potek (tudi pri zdravih ljudeh), je mnogokrat manjše pri cepljenih ljudeh.
2.1 Ker cepljenje je "trening" za imunski sistem - da so tvoji "bojevniki" pripravljeni, ko bolezen pride (beri točko 2). V primeru covida v večini primerov pomeni da niti ne zboliš (kar pomeni manjšo verjetnost širjenja okužbe dalje), prav tako tudi če zboliš je verjetnost za dolgi covid veliko manjša kot pri necepljenemu zdravemu športniku.

3. Ker je tveganje za miocarditis, krvne strdke in vsa redka tveganja ki pridejo s cepivom, veliko večje pri okuženemu oz. prebolelemu človeku (ki je bil prej popolnoma zdrav športnik).

4.

Cepljenje je tvegano samo v primeru če si 1000% da virusa ne boš staknil. V nasprotnem primeru izbiraš med virusom ali cepivom - in če izbereš virus moraš res biti veveriček posebne sorte.

Sila nehvaležno je nekomu očitat nezmožnost razumevanja, saj lahko hitro sam padeš notri.

Podal si popolnoma generaliziran odgovor. Kar sem izrecno napisal, da ni želeno.

Če pa že, mi boš pa vsekakor lahko svoje trditve utemeljil z dokazi (kakšen link recimo, na PR študijo npr.). Ali lahko smatram, da podajaš zgolj pavšalne generalizirane trditve in upaš, da boš na tak način lahko prišel skozi?


Dobil si me. Pa sem vseeno upal da mi bo ratal koga nasrat da se gre cepit s tem zvarkom, ki je obenem genska terapija. Virus je namreč izmišljotina in o njemu in njegovih posledicah imamo samo izmišljene, nepreverljive podatke.

LP

49106 ::

A ne znaš drugega, kot neumnosti kvasit? Podobne viroze smo že imeli, in ne gre za nič takšnega, da bi potrebovali več zvarkov cepiva. Samo od fajzerja smo naročili 4 odmerke na evropejca.

imagodei je izjavil:




49106 je izjavil:

P.S. Se zavedaš, da si v top 99% po prihodkih, medtem ko nekateri nimajo za živež ali streho nad glavo? Kaj si naredil za to, da ne boš egoistično pezde, ali si zgolj dvoličnež, ki zna samo drugim moralizirat? Kar ne porabiš, kar nakaži tistim, ki to potrebujejo.... Aja, ne, s prihranki boš poskrbel za lastno rit.

Spet lažna dilema: če ne darujem vsega, kar ne porabim, sem dvoličnež. Napaka in preusmerjanje pozornosti.



S tujim po koprivah ni lažna dilema ;)

imagodei je izjavil:


49106 je izjavil:

Lažna dilema. Kdo trdi, da ne smeš/ne moreš skrbeti za lastno rit, če se ob enem oziraš še na družbeno korist?


A cepivo ne varuje pred težjim potekom bolezni? Če ja, se lahko cepite vsak mesec, ostale pa pustite pri miru.

Spet en neargument, na katerega smo že 1000x odgovorili v temi Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti? - predlagam, da si jo prebereš.

Čisto vsi vaši pomisleki veljajo namreč tudi za (obvezno) cepljenje otrok proti otroškim boleznim. Še več: še bolj veljajo, ker pri Covidu zaenkrat ne cepimo otrok pod 12. letom starosti in v bližnji prihodnosti se ne razmišlja niti o cepljenju otrok, mlajših od 5 let. Pri ošpicah, rdečkah, mumpsu, oslovskem kašlju, davici itd. pa cepimo celo dojenčke.


Še pred pol leta ste govorili, da otrok ne boste cepili, danes smo že pri 12, ponekod še manj.

imagodei je izjavil:



Jaz - glede na vašo načelnost pri nasprotovanju cepljenju proti Covidu in odločni drži "My body, my choice" - sklepam in pričakujem, da ste spoznali tudi, kako napačno je cepljenje otrok proti otroškim boleznim? Kajne?


Čakaj mal, a zdaj boš rekel, da si proti splavu, da ne verjameš v my body my choice? Pa pri tem gre za življenje na katerega dejansko imaš nposreden vpliv.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Dimnik ::

solatko je izjavil:

Pithlit - Zakaj jemlješ podatek 2-eh let za umrle proti nekaj priznanih primerov komplikacij s cepivi? Nobenega dokaza ni, da je katerikoli umrl samo zaradi covid-a, temveč so vi igri pridružene bolezni. Koliko primerov je, ko jih je pobralo, ker jih je uničil imunski sistem, ker so protitelesa preprečila normalno menjavo kisika v pljučah?
Vse številke so potegnjene za lase, ker se obdukcije in ugotavljanje dejanskih vzrokov za smrt, ne delajo.


To si spet potegnil iz riti...

Pithlit ::

Dimnik je izjavil:

solatko je izjavil:

Pithlit - Zakaj jemlješ podatek 2-eh let za umrle proti nekaj priznanih primerov komplikacij s cepivi? Nobenega dokaza ni, da je katerikoli umrl samo zaradi covid-a, temveč so vi igri pridružene bolezni. Koliko primerov je, ko jih je pobralo, ker jih je uničil imunski sistem, ker so protitelesa preprečila normalno menjavo kisika v pljučah?
Vse številke so potegnjene za lase, ker se obdukcije in ugotavljanje dejanskih vzrokov za smrt, ne delajo.


To si spet potegnil iz riti...

Seveda je, tko kot vse ostale argumente zakaj se ne cepit.
Life is as complicated as we make it...

c3p0 ::

arnecan1 je izjavil:


Saj tam, kjer so ljudje bolj zreli, so se šli cepiti v velikem številu.


V ostalih državah pa necepljeni padajo en preko drugega?

Keyser Soze ::

draciel je izjavil:


Dobil si me. Pa sem vseeno upal da mi bo ratal koga nasrat da se gre cepit s tem zvarkom, ki je obenem genska terapija. Virus je namreč izmišljotina in o njemu in njegovih posledicah imamo samo izmišljene, nepreverljive podatke.

LP

To je potem to? Ali kako? Užaljenost, ko je potrebno narediti malce več, kot samo pokazati na par splošno sprejetih dejstev.

Jaz nikjer ne negiram pozitivnega učinka cepljenja. Ti pa preprosto, s svojo agendo, negiraš negativne učinke cepljenja. Kar ni kul. Kar je kratko malo zavržno za moje pojme. Enako zavržno kot je negiranje koristnosti cepljenja (po ne govorim tu samo o Covidu). Z enakimi posledicami. Nekdo v tej temi je rekel, da je takšne lahko sram (pa je na istem bregu kot ti, sodeč po izjavah).

Ampak tako zgleda pač je. Zato "zagovorniki cepljenja" ne uživajo takšne mere zaupanja, kot bi želeli da jo. Ker vehementno, celo fanatično opletajo z nekimi pavšalnimi navedbami, ki so splošno znane, pri tem pa teptajo pomembne podrobnosti, o katerih bi se morali največ pogovarjati.

In v tem ni nič dobrega po mojem mnenju. Kvečjemu vse slabo, celo nizkotno.
OM, F, G!

draciel ::

Keyser Soze je izjavil:

draciel je izjavil:


Dobil si me. Pa sem vseeno upal da mi bo ratal koga nasrat da se gre cepit s tem zvarkom, ki je obenem genska terapija. Virus je namreč izmišljotina in o njemu in njegovih posledicah imamo samo izmišljene, nepreverljive podatke.

LP

To je potem to? Ali kako? Užaljenost, ko je potrebno narediti malce več, kot samo pokazati na par splošno sprejetih dejstev.


Zakaj bi moral narediti "malce več"? Kaj bom imel od tega, če se boš ti cepil? V najboljšem primeru bi bil "le" zadovoljen, ker vem da boš ostal zdrav (ni mi vseeno če folk brez veze zboleva). Je pa na tebi oz. posamezniku da se sam odloči, sam preveri dejstva o bolezni, cepivih in podobno. Mi pa vsekakor dol visi, če visi tudi tebi.

Jaz sem nalogo zase že naredil in vem da sem sprejel pravilno odločitev. Prav tako sem imel velik vpliv pri precepljenosti večine ožje družine za kar sem zadovoljen. Za tiste ki se ne cepijo mi je škoda, vsekakor pa ne mislim vlagat atomov svoje energije v to da po forumih prepričujem ljudi da naj se grejo cepit, kot to ti in tisti zgoraj na M. zmotno sklepata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

dsfsfawer235 ::

Keyser Soze je izjavil:


Zdaj mi pa povej, zakaj bi se proti covid-u cepil posameznik, ki je popolnoma zdrav (tu govoriva o relativno visokem nivoju "zdravja" posameznika).


Iz solidarnosti in mogoce, da ga ne bo treba biti sram kaksen balkanec je? Dovolj konkretno?

dsfsfawer235 ::

Mato989 je izjavil:

Vsak ki reče da je ukrep PCT DOBER dejansko pomaga držat pištolo na glavo vsakemu ki je proti PCT...


Mislim, da ne razumes PCT ukrepa. Namesto zaprtja celotne drzave (kot lansko leto), so zaprli samo 30-45% drzave. V osnovi se manj, ker se gre vsakdo lahko testirat.

Se strinjas, da je to bolje?

In zal, ker se v trgovinah, lokalih in ostalih "obratih" ne drzijo preverjanja PCTja, bojo enkrat do konca zime morali zapreti celo drzavo.

Bojim se, da bo to kar kmalu. Skratka, z nepreverjanjem si gostinici in trgovci sami jamo kopljejo, upam, da jim letos ne bojo dajali pomoci.

Skratka, ukrep PCT, kot ga imamo je dejansko najboljse, kar se da narediti, v nastali situaciji. Ce bi se ga seveda vsi drzali.

Ker pa dolocen del drzave trmoglavi, se bo drzava bolj zadolzevala kot je potrebno, da pokrije davcno luknjo. Zdaj pa pazi hec. Kdo mislis, da bo placeval ta zadolzevanja? :)

Zgodovina sprememb…

widj3098dj32 ::

dsfsfawer235 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vsak ki reče da je ukrep PCT DOBER dejansko pomaga držat pištolo na glavo vsakemu ki je proti PCT...


Mislim, da ne razumes PCT ukrepa. Namesto zaprtja celotne drzave (kot lansko leto), so zaprli samo 30-45% drzave. V osnovi se manj, ker se gre vsakdo lahko testirat.

Se strinjas, da je to bolje?

In zal, ker se v trgovinah, lokalih in ostalih "obratih" ne drzijo preverjanja PCTja, bojo enkrat do konca zime morali zapreti celo drzavo.

Bojim se, da bo to kar kmalu. Skratka, z nepreverjanjem si gostinici in trgovci sami jamo kopljejo, upam, da jim letos ne bojo dajali pomoci.

Skratka, ukrep PCT, kot ga imamo je dejansko najboljse v nastali situaciji, ce bi se ga seveda vsi drzali.


Ce se PCTja nebi drzalo, bi se to videlo po 14 dnevih po 15. sept, ko je bil ta uveden. Tak da so sorry za tvoj cope.

dsfsfawer235 ::

widj3098dj32 je izjavil:


Ce se PCTja nebi drzalo, bi se to videlo po 14 dnevih po 15. sept, ko je bil ta uveden. Tak da so sorry za tvoj cope.


Od 15. septembra so me do danes vprasali za PCT 6x. Preverili pa so ga samo enkrat. Tako, da ocitno se ga ne drzijo kaj dosti.

Zgodovina sprememb…

widj3098dj32 ::

dsfsfawer235 je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:


Ce se PCTja nebi drzalo, bi se to videlo po 14 dnevih po 15. sept, ko je bil ta uveden. Tak da so sorry za tvoj cope.


Od 15. septembra so me do danes vprasali za PCT 6x. Preverili pa so ga samo enkrat. Tako, da ocitno se ga ne drzijo kaj dosti.

In ce bi povrsno obravnavanje PCT pogoja bil razlog za "nenaden izbruh bolezni" in ne kaj drugega, bi se to videlo prej, ne 20 oktobra lol. Kaj narisem z voscenkami?

Ker pred 14 dnevi so novicarski portali imeli circlejerk kako PCT deluje.

Zgodovina sprememb…

dsfsfawer235 ::

widj3098dj32 je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:


Ce se PCTja nebi drzalo, bi se to videlo po 14 dnevih po 15. sept, ko je bil ta uveden. Tak da so sorry za tvoj cope.


Od 15. septembra so me do danes vprasali za PCT 6x. Preverili pa so ga samo enkrat. Tako, da ocitno se ga ne drzijo kaj dosti.

In ce bi povrsno obravnavanje PCT pogoja bil razlog za "nenaden izbruh bolezni" in ne kaj drugega, bi se to videlo prej, ne 20 oktobra lol. Kaj narisem z voscenkami?

Ja prosim. Sicer pa ne, okuzbe v druzbi niso linearna zadeva in do odvisne od prevec faktorjev, da bi lahko potegnil tak zakljucek.

Keyser Soze ::

dsfsfawer235 je izjavil:

Iz solidarnosti in mogoce, da ga ne bo treba biti sram kaksen balkanec je? Dovolj konkretno?

Uf, evo, o tem govorim. Točno to je to, kar je najpogostejši in tudi najbolj banalen argument. Nič kaj konkreten bi rekel. In na enakem nivoju kot do sedaj. Draciel je celo izjavil, da "ne razume, kako je to za večino nemogoče razumeti". Jaz se enako čudim vašim odgovorom.

Zakaj bi se cepil? Še enkrat, bolj po alineah. Za zdravega posameznika, ki ve kaj je to (in ne čumni celodnevno na stolu za kompom, s polnozrnato štručko in low fat vegeterijansko salamo poleg jabolka, z mislijo na ekstremni napor, ki ga redno enkrat tedensko izvaja ob pohodu na Šmarno goro - zelo grobo karikirano, pa žal ne tako daleč od resnice).

1. A je verjetno, da bo ta oseba imela hujši potek bolezni?
2. A je verjetno, da bo ta oseba hospitalizirana?
3. A je verjetno, da bo ta oseba umrla zaradi zapletov?
3. A je verjetno, da bo ta oseba koga nalezla?
4. A je verjetno, da bo ta oseba dobila neželene stranske učinke zaradi cepljenja?
5. A je verjetno, da bo ta oseba utrpela trajne posledice zaradi cepljenja?

Dejte naredit kalkulacije no.

P.S.: Če ti nisi solidaren do drugih z lastno skrbjo za svoje zdravje, zakaj so potem drugi dolžni tebi solidarnost v obliki ščitenja tebe pred obolenji?
OM, F, G!

widj3098dj32 ::

dsfsfawer235 je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:


Ce se PCTja nebi drzalo, bi se to videlo po 14 dnevih po 15. sept, ko je bil ta uveden. Tak da so sorry za tvoj cope.


Od 15. septembra so me do danes vprasali za PCT 6x. Preverili pa so ga samo enkrat. Tako, da ocitno se ga ne drzijo kaj dosti.

In ce bi povrsno obravnavanje PCT pogoja bil razlog za "nenaden izbruh bolezni" in ne kaj drugega, bi se to videlo prej, ne 20 oktobra lol. Kaj narisem z voscenkami?

Ja prosim. Sicer pa ne, okuzbe v druzbi niso linearna zadeva in do odvisne od prevec faktorjev, da bi lahko potegnil tak zakljucek.


Dokler se zakljucki vlecejo v prid cepljenju a ne?

dsfsfawer235 ::

Keyser Soze je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

Iz solidarnosti in mogoce, da ga ne bo treba biti sram kaksen balkanec je? Dovolj konkretno?

Uf, evo, o tem govorim. Točno to je to, kar je najpogostejši in tudi najbolj banalen argument. Nič kaj konkreten bi rekel. In na enakem nivoju kot do sedaj. Draciel je celo izjavil, da "ne razume, kako je to za večino nemogoče razumeti". Jaz se enako čudim vašim odgovorom.

Zakaj bi se cepil? Še enkrat, bolj po alineah. Za zdravega posameznika, ki ve kaj je to (in ne čumni celodnevno na stolu za kompom, s polnozrnato štručko in low fat vegeterijansko salamo poleg jabolka, z mislijo na ekstremni napor, ki ga redno enkrat tedensko izvaja ob pohodu na Šmarno goro - zelo grobo karikirano, pa žal ne tako daleč od resnice).

1. A je verjetno, da bo ta oseba imela hujši potek bolezni?
2. A je verjetno, da bo ta oseba hospitalizirana?
3. A je verjetno, da bo ta oseba umrla zaradi zapletov?
3. A je verjetno, da bo ta oseba koga nalezla?
4. A je verjetno, da bo ta oseba dobila neželene stranske učinke zaradi cepljenja?
5. A je verjetno, da bo ta oseba utrpela trajne posledice zaradi cepljenja?

Dejte naredit kalkulacije no.

P.S.: Če ti nisi solidaren do drugih z lastno skrbjo za svoje zdravje, zakaj so potem drugi dolžni tebi solidarnost v obliki ščitenja tebe pred obolenji?


Mislim, da sem bil dovolj zgovoren. Pac izmisljuj si kakrsnekoli izgovore, tole pove vse in vse kar si napisal lahko apliciras tudi na vse ostale EU drzave.



Ampak ostali ocitno nimajo taksnih tezav s tem, kot jih imas ti ali ostale manj razvite drzave.

widj3098dj32 je izjavil:

Dokler se zakljucki vlecejo v prid cepljenju a ne?


Ne, dokler zakljucki drzijo. Tvoji so neumnost, lahko pa seveda narises.

Zgodovina sprememb…

kotanyi ::

dsfsfawer235 je izjavil:

Mislim, da ne razumes PCT ukrepa. Namesto zaprtja celotne drzave (kot lansko leto), so zaprli samo 30-45% drzave. V osnovi se manj, ker se gre vsakdo lahko testirat.

Se strinjas, da je to bolje?

In zal, ker se v trgovinah, lokalih in ostalih "obratih" ne drzijo preverjanja PCTja, bojo enkrat do konca zime morali zapreti celo drzavo.

Bojim se, da bo to kar kmalu. Skratka, z nepreverjanjem si gostinici in trgovci sami jamo kopljejo, upam, da jim letos ne bojo dajali pomoci.

Skratka, ukrep PCT, kot ga imamo je dejansko najboljse, kar se da narediti, v nastali situaciji. Ce bi se ga seveda vsi drzali.


Meh. Vse skupaj je bob ob steno. Zakaj?

Ker ponavljamo enake napake kot lani. Na precej sporen način z odlokom in na hitro uvedemo nedomišljen ukrep, ki prinese za sabo kup nepotrebnih posledic kot so nepotrebno siljenje v najbolj nevarno in najmanj učinkovito J&J cepivo, posledična smrt 20-letnice in antireklama za cepljenje, kup nepotrebne jeze in nezaupanja med ljudmi ter brezvezno prelaganje odgovornosti za preverjanje PCT-ja na gospodarstvo. Nato ko gre krivulja na dol, hvalimo sebe pa svoje ukrepe, ko gre krivulja na gor kurcamo folk pa gospodarstvo kako da se oni ne držijo, glavnega pa že leto pa pol ne zagotovimo.

Namreč, če bi zares hoteli smiselno uvajat ukrepe, ki bi ob kar najmanjši restriktivnosti dosegli kar največ, bi morali že lani pri raznih lockdown pravilih izvajati prekleto dobro statistično spremljanje in kontroliranje učinka posameznih ukrepov. Pa nikakršnega takšnega sistema nismo bili sposobni uvest v letu pa pol. Boljkone vse skupaj zgleda kot da ena žalostna druščina zapohancev med tedenskim sestankom malce meče drek ob steno pa preizkuša razne outlandish ideje ki nimajo ne podlage v stroki, ne statistične utemeljitve.

V luči tega je ukrep PCT pač še ena stvar, ki se na papirju zdi napol smiselna, v praksi pa se izkaže da zgolj lepe želje brez konkretne strokovne podlage in spremljanja učinkov ne nucajo kaj dosti. Tako pač je, ko imaš na oblasti diletante tipa Hojs pa Kacin ki se delajo da so bolj pametni od epidemiologov.

dsfsfawer235 ::

kotanyi je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

Mislim, da ne razumes PCT ukrepa. Namesto zaprtja celotne drzave (kot lansko leto), so zaprli samo 30-45% drzave. V osnovi se manj, ker se gre vsakdo lahko testirat.

Se strinjas, da je to bolje?

In zal, ker se v trgovinah, lokalih in ostalih "obratih" ne drzijo preverjanja PCTja, bojo enkrat do konca zime morali zapreti celo drzavo.

Bojim se, da bo to kar kmalu. Skratka, z nepreverjanjem si gostinici in trgovci sami jamo kopljejo, upam, da jim letos ne bojo dajali pomoci.

Skratka, ukrep PCT, kot ga imamo je dejansko najboljse, kar se da narediti, v nastali situaciji. Ce bi se ga seveda vsi drzali.


Meh. Vse skupaj je bob ob steno. Zakaj?

Ker ponavljamo enake napake kot lani. Na precej sporen način z odlokom in na hitro uvedemo nedomišljen ukrep, ki prinese za sabo kup nepotrebnih posledic kot so nepotrebno siljenje v najbolj nevarno in najmanj učinkovito J&J cepivo, posledična smrt 20-letnice in antireklama za cepljenje, kup nepotrebne jeze in nezaupanja med ljudmi ter brezvezno prelaganje odgovornosti za preverjanje PCT-ja na gospodarstvo. Nato ko gre krivulja na dol, hvalimo sebe pa svoje ukrepe, ko gre krivulja na gor kurcamo folk pa gospodarstvo kako da se oni ne držijo, glavnega pa že leto pa pol ne zagotovimo.

Namreč, če bi zares hoteli smiselno uvajat ukrepe, ki bi ob kar najmanjši restriktivnosti dosegli kar največ, bi morali že lani pri raznih lockdown pravilih izvajati prekleto dobro statistično spremljanje in kontroliranje učinka posameznih ukrepov. Pa nikakršnega takšnega sistema nismo bili sposobni uvest v letu pa pol. Boljkone vse skupaj zgleda kot da ena žalostna druščina zapohancev med tedenskim sestankom malce meče drek ob steno pa preizkuša razne outlandish ideje ki nimajo ne podlage v stroki, ne statistične utemeljitve.

V luči tega je ukrep PCT pač še ena stvar, ki se na papirju zdi napol smiselna, v praksi pa se izkaže da zgolj lepe želje brez konkretne strokovne podlage in spremljanja učinkov ne nucajo kaj dosti. Tako pač je, ko imaš na oblasti diletante tipa Hojs pa Kacin ki se delajo da so bolj pametni od epidemiologov.


Ja, se kar strinjam, so samo ukrepe skopirali od drugih po principu najmanjsega napora in to je to. Kar je dejansko vredu, brez tega bi JJ gladko zaprl drzavo.

Ali je z odlokom ali z golobom pismonoso mi je pa dejansko vseeno, s tem naj se pravniki igrajo, glavni problem PCT pogoja (in lockdownov itd) se skriva drugje.

Ce se ljudje ne drzijo ukrepa ("men nou nben govoru") potem je dejansko bob ob steno.

Skratka, imamo ukrepe, pa z njimi ne dosezemo nic. In enako bo z lockdownom.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

dsfsfawer235 je izjavil:

Mislim, da sem bil dovolj zgovoren. Pac izmisljuj si kakrsnekoli izgovore, tole pove vse in vse kar si napisal lahko apliciras tudi na vse ostale EU drzave.
...

Zgovoren vsekakor. Ampak to še ne pomeni, da imajo tvoje navedbe vrednost (uporabno).

Enako je brez vrednosti argument, ki se "veselo pelje na vozu s preostalimi". Ker, če veliko drugih to počne, potem to že mora biti pravilno.

Naj ti pomagam tule.

Mislim, da ga ni junaka, ki se upa temeljito spustiti v tistih par alinej, ki sem jih napisal. Ker pade cela premisa, ki še drži gor idejo, da se moraj cepit popolnoma vsi.

P.S.: Kar se tiče pa obveznosti cepljenja in slepega zagovarjanja tega. Upam, da se zavedaš, da s tem, ko podpiraš argument splošnega obveznega cepljenja proti covid-u nosiš ene vrste subjektivno odgovornost za vse škodljive posledice, ki so in bodo nastale zaradi tega. V smislu odgovornosti do družbe. Take, moralne, ne pravne. Ker pravno te nihče ne bo terjal za tele tvoje izjave. Kvečjemu bo to storil posredno, preko države, ki bo pravno sankcionirana za svoja početja. In ja, verjamem, da bo dandanašnja situacija dobila tudi takšen epilog. Žal šele čez čas, ko bo dovolj oddaljena, da se zamegli takšna in drugačna odgovornost posameznikov.
OM, F, G!

dsfsfawer235 ::

Keyser Soze je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

Mislim, da sem bil dovolj zgovoren. Pac izmisljuj si kakrsnekoli izgovore, tole pove vse in vse kar si napisal lahko apliciras tudi na vse ostale EU drzave.
...

Zgovoren vsekakor. Ampak to še ne pomeni, da imajo tvoje navedbe vrednost (uporabno).

Enako je brez vrednosti argument, ki se "veselo pelje na vozu s preostalimi". Ker, če veliko drugih to počne, potem to že mora biti pravilno.

Naj ti pomagam tule.

Mislim, da ga ni junaka, ki se upa temeljito spustiti v tistih par alinej, ki sem jih napisal. Ker pade cela premisa, ki še drži gor idejo, da se moraj cepit popolnoma vsi.

P.S.: Kar se tiče pa obveznosti cepljenja in slepega zagovarjanja tega. Upam, da se zavedaš, da s tem, ko podpiraš argument splošnega obveznega cepljenja proti covid-u nosiš ene vrste subjektivno odgovornost za vse škodljive posledice, ki so in bodo nastale zaradi tega. V smislu odgovornosti do družbe. Take, moralne, ne pravne. Ker pravno te nihče ne bo terjal za tele tvoje izjave. Kvečjemu bo to storil posredno, preko države, ki bo pravno sankcionirana za svoja početja. In ja, verjamem, da bo dandanašnja situacija dobila tudi takšen epilog. Žal šele čez čas, ko bo dovolj oddaljena, da se zamegli takšna in drugačna odgovornost posameznikov.


Ne rabim se spuscati v to, ker so se v to spustili tisti, ki so usposobljeni na tem podrocju.

Tako pac funkcionira civilizacija.

To, da bi se pa na nekem javnem forumu rad nekdo delal "strokovnjaka" je pa kvecemu vredno posmeha.

Izsolaj se, zamenjaj sluzbo, se zaposli na NIJZju (ali kjerkoli ze), potem pa lahko imas tam debate. Morda bos lahko predlagal tudi druge ukrepe (ali pa se bos morda strinjal s sedanjimi) in jaz te bom takrat poslusal.

Do takrat si pa nek hecen anonimnez, ki se dela pametnega.

P.S.: Ko ti crkne avto, ga pripelji k meni, ti ga bom za pol cene popravil. Sem vse nastudiral in imam vse orodje ze pripravljeno, macolo, motorno zago,... saj ves, vsakdo je lahko strokovnjak za karkoli, samo malo po internetu pobrskas.

Zgodovina sprememb…

kotanyi ::

dsfsfawer235 je izjavil:

Ce se ljudje ne drzijo ukrepa ("men nou nben govoru") potem je dejansko bob ob steno.

Skratka, imamo ukrepe, pa z njimi ne dosezemo nic. In enako bo z lockdownom.


Ja, ampak iskanje krivca v resnici nobenemu nič ne nuca. Mene moti to da se krivi narod. People will be people. Če ukrepa nis(m)o sposobni pripravit tako, da bi bil koristen, pa ne glede na vzrok, potem je praktično vseeno če ga ni.

V luči tega je sedanji PCT (pa tričetrt prejšnjih ukrepov) nekoristen bob ob steno in preusmerjanje pozornosti.

Kot naprimer maske. Namesto da bi opozarjali na to, da se maske redno menja, izobraževali folk kako se jih pravilno nosi ter poudarjali koristnost zadeve, smo zgubljali energijo na kretenjenju z maskami na sprehodih in promenadicah, folk pa mirno pod nosom nosi eno in isto masko pol leta skupaj, pa je vse OK. Samo da na zunaj zgleda da nekaj počnemo, pa čeprav kopljemo jarke za brezžično telefonijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

widj3098dj32 ::

kotanyi je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

Ce se ljudje ne drzijo ukrepa ("men nou nben govoru") potem je dejansko bob ob steno.

Skratka, imamo ukrepe, pa z njimi ne dosezemo nic. In enako bo z lockdownom.


Ja, ampak iskanje krivca v resnici nobenemu nič ne nuca. Mene moti to da se krivi narod. People will be people. Če ukrepa nis(m)o sposobni pripravit tako, da bi bil koristen, pa ne glede na vzrok, potem je praktično vseeno če ga ni.

V luči tega je sedanji PCT (pa tričetrt prejšnjih ukrepov) nekoristen bob ob steno in preusmerjanje pozornosti.

Menim da se je narod pri nas ravno zaradi tega udrihanja po njem znasel. Se je in se bo. Slovenci kot ljudstvo znamo kljubovat okupatorju, ker kljub opresiji skozi zgodovino in manjko lastne drzave smo se vedno tu.

draciel ::

Mislim, da ga ni junaka, ki se upa temeljito spustiti v tistih par alinej, ki sem jih napisal.


Noben tak junak ne obstaja, ker cepljenemu dol visi ali se ti cepiš ali ne. Cepljen je svoja stališča dokazal svoji družini in sebi, s tem ko se je cepil.

Ker pade cela premisa, ki še drži gor idejo, da se moraj cepit popolnoma vsi.


Ne ne pade, ker je kristalno jasno da cepiva delujejo in je vsekakor bolje virus dobiti cepljen kot pa necepljen. Ker si omenil
"ki še drži gor idejo, da se moraj cepit popolnoma vsi.", tega sicer verjetno ne trdi nobeden. Raziskava/e, kaže da dečki 12-15 let cepljeni z mRNA imajo večjo možnost, da jih v bolnico pošlje miocarditis zaradi cepiva kot pa miocarditis zaradi virusa. To je trenutno edina raziskava, ki cepivo za to starostno skupino in spol ne kaže v lepi luči (disclaimer: to sem bral kakšen mesec nazaj, tako da so tile podatki lahko že outdated).

Glede na to koliko ton podatkov imamo o cepivih in virusu sploh ni nobenega dvoma več kaj je varnejše in kaj ni. Vse kar je potreba je to da nisi biast.

dsfsfawer235 ::

draciel je izjavil:

Glede na to koliko ton podatkov imamo o cepivih in virusu sploh ni nobenega dvoma več kaj je varnejše in kaj ni. Vse kar je potreba je to da nisi biast.


Tocno tole. Problem necepljenih se je dejansko spremenil, mislim, da niti sami ne mislijo vec, da je cepljenje problem, ker pa so toliko casa nabijali nebuloze vsem naokrog, zdaj tezko priznajo svojo zmoto.

Zgodovina sprememb…

dsfsfawer235 ::

widj3098dj32 je izjavil:


Menim da se je narod pri nas ravno zaradi tega udrihanja po njem znasel. Se je in se bo. Slovenci kot ljudstvo znamo kljubovat okupatorju, ker kljub opresiji skozi zgodovino in manjko lastne drzave smo se vedno tu.

Nedvomno. Zal pa to ne pomeni, da se znamo odlociti, kdaj je kljubovanje smiselno in kdaj ne.

draciel ::

Je pa tudi zadeva taka. Mislim da smo do tega trenutka že dovolj precepljeni in preboleli, da praktično nima smisla več vztrajat s PCT-jem, ker se dolgoročno dela škoda, sploh ker je jasno da se večina ljudi tega sploh ne drži.

Popolnoma odpret družbo, čeprav bo sicer krajšo potegnil zdravstveni sistem (na dolgi rok), in tistih par sto necepljenih ljudi, ki bodo zaradi tega umrli. Dodatno prioritizirat postelje za tiste, ki so cepljeni v primeru če bi prišlo do manjka le teh (sicer je žalostno da imamo tako slabo zdravstvo, da ne premore vsaj 3x več postelj in kadra).

To da se omejuje na tak način je že jasno da tukaj to ne deluje in na dolgi rok zgubljamo vsi (gospodarstvo, ipd).

Keyser Soze ::

Ah, sveta preproščina...

To je brezno teh forumskih debat, ker spet najpametnejši izpade najglasnejši.

Kaj čmo, tako pač je. =)
OM, F, G!

draciel ::

ker spet najpametnejši izpade najglasnejši.


Kakšna katastrofa bi šele bila če bi najneumnejši izpadel naglasnejši.

primoz4p ::

@draciel: "Raziskava/e, kaže da dečki 12-15 let cepljeni z mRNA imajo večjo možnost, da jih v bolnico pošlje miocarditis zaradi cepiva kot pa miocarditis zaradi virusa."

Ta meja (12-15 let) verjetno velja za 2x cepljenje. Kaj pa 3x, 4x, ... 10x, če upoštevamo, da verjetnost za microkaritis eksponentno narašča? Lahko smo pri nas precepljeni pa je treba na safari v Afriko po korono (zdravniki letos spomladi), da o živalih prenašalcih, ki jih cepijo v Ameriki (sem dal link nekaj nazaj).
Enkrat je potrebno presekat to norost s cepivi in se ozreti tudi na kakšno drugo rešitev. Ali se je res vse stavilo na enega konja oz. osla (cepivo)? Plan B, C, ... ne obstaja? Enoumje "znanstvenikov" ali kaj?

arnecan1 ::

c3p0 je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Saj tam, kjer so ljudje bolj zreli, so se šli cepiti v velikem številu.


V ostalih državah pa necepljeni padajo en preko drugega?

V Romuniji in baltskih državah skoraj.

No, sicer pa bi ločnico med cepljenjem in drugimi stvarmi, kot so BDP, zrelost družbe, zrelost demokracije in podobno res lahko razdelili po tej sliki:

Kayzon ::

O kaksni solidarnosti serete,vecina se vas je cepila zaradi morja,ostali pa zaradi tega da ne rabijo pct opravljat na dva dni.

Zgleda je to nekaksne vrste metanje peska v oci,samemu sebi da se lazje pocutis ker nisi preprican vec ce cepivo pomaga.

dsfsfawer235 ::

primoz4p je izjavil:

Enkrat je potrebno presekat to norost s cepivi in se ozreti tudi na kakšno drugo rešitev. Ali se je res vse stavilo na enega konja oz. osla (cepivo)? Plan B, C, ... ne obstaja? Enoumje "znanstvenikov" ali kaj?


Kaksno norost? Saj je vse vredu, imamo cepivo, ki dobro deluje in ima minimalno stranskih ucinkov. Zakaj bi razvijal alternativo in metal stran miljone, ker je nekaj % namedenih od bedarij, ki jih berejo po internetu? Se pac ne bojo cepili.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

draciel je izjavil:

Kakšna katastrofa bi šele bila če bi najneumnejši izpadel naglasnejši.

Najglasnejši je posamostaljen. Just sayin'... Sori.

Spet narobe razumljen... Po lastni krivdi seveda. Bom pisal bolj preprosto.
OM, F, G!

draciel ::

primoz4p je izjavil:

@draciel: "Raziskava/e, kaže da dečki 12-15 let cepljeni z mRNA imajo večjo možnost, da jih v bolnico pošlje miocarditis zaradi cepiva kot pa miocarditis zaradi virusa."

Enkrat je potrebno presekat to norost s cepivi in se ozreti tudi na kakšno drugo rešitev. Ali se je res vse stavilo na enega konja oz. osla (cepivo)? Plan B, C, ... ne obstaja? Enoumje "znanstvenikov" ali kaj?




Čeprav je cepivo daleč najvarnejša rešitev za ta virus, sem prepričan da je tole zadnja sezona ko na veliko govorimo o virusu in cepljenju. Poleti ga ne bo toliko in do naslednje jeseni, bo za covid več zdravil, ki bodo omilili virus, če ga slučajno dobimo. Cepljenje bo drugo leto zgolj priporočilo, istočasno pa upam da virus mutira v blažjo različico.

Plan B, C, ... ne obstaja?


Kašen Plan B,C ko imaš pandemijo? Če bereš zgodovino, pandemije so in bodo. Rešiš se jo samo na ta način da narod dobi čredno imunost, torej s cepljenjem ali s tem da preboliš. Ni druge poti.

Odpri internet in preberi koliko bolezni so cepiva že iztrebila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

49106 ::

draciel je izjavil:



Kašen Plan B,C ko imaš pandemijo? Če bereš zgodovino, pandemije so in bodo.


Ko imaš pandemijo, ne rešuješ problema tako, da ljudi zapreš in prepoveš druženje, medtem ko v službo pa hodijo. Že to ti pove vse, da če bi imeli zares pandemijo in bi želeli reševat življenja, bi si vzeli nekaj tednov dopoust in zaprli čisto vse. Virus ne ve, a si ti v službi al ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

arnecan1 ::

49106 je izjavil:

draciel je izjavil:



Kašen Plan B,C ko imaš pandemijo? Če bereš zgodovino, pandemije so in bodo.


Ko imaš pandemijo, ne rešuješ problema tako, da ljudi zapreš in prepoveš druženje, medtem ko v službo pa hodijo. Že to ti pove vse, da če bi imeli zares pandemijo in bi želeli reševat življenja, bi si vzeli nekaj tednov dopoust in zaprli čisto vse. Virus ne ve, a si ti v službi al ne.

Gospodarstvo mora laufat. Meje morajo biti odprte.

Mi se lahko zapremo, če se sosedi ne bodo, je zapiranje v današnjem svetu brez veze.

Danci se ne bodo zaprli. So precepljeni. In bo prišel Danec v Slovenijo po 6 tedenskem slovenskem zaptju okužen v Slovenijo in kaj smo naredili? Nič, čez 2--3 mesece bomo spet na istem.

primoz4p ::

49106 je izjavil:

draciel je izjavil:



Kašen Plan B,C ko imaš pandemijo? Če bereš zgodovino, pandemije so in bodo.


Ko imaš pandemijo, ne rešuješ problema tako, da ljudi zapreš in prepoveš druženje, medtem ko v službo pa hodijo. Že to ti pove vse, da če bi imeli zares pandemijo in bi želeli reševat življenja, bi si vzeli nekaj tednov dopoust in zaprli čisto vse. Virus ne ve, a si ti v službi al ne.

Dodam še proizvodnja do malice z maskami potem pa maske dol; režija pa po svoje.

ps: O podpornem zdravljenju pa ne duha ne sluha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primoz4p ()
««
5 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Testiranje cepljenih? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36457543 (45848) D3m

Covid-19 pregled dogajanja, zdravljenje, cepiva... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16815803 (12586) BigWhale

Prebolevniki vs cepljeni kovid-19 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22027426 (25241) WizzardOfOZ

Več podobnih tem