» »

Oneplus - neodzivnost servisa

Oneplus - neodzivnost servisa

rokherman2 ::

Zdravo!

Lani sem kupil telefon Oneplus2 proizvajalca Oneplus. Telefon se mi je pred več kot dvema meseca začel pregrevat, štekat, skratka nič ne dela tako kot bi moralo, zato sem jim pisal da zahtevam servis, saj je telefon v njihovi garanciji. Oni so seveda rekli, da bodo takoj uredili, da naj telefon zapakiram, nanj sem moral nalepiti posebne nalepke, ki so jih poslali, in naj počakam da bo UPS prišel dvigniti paket k meni domov, od koder ga bodo poslali na servis v Nemčijo. To je bilo pred dvema meseca od tedaj ni nihče prišel po telefon. Neprestano jim pišem, se jezim, celo grozim, a oni mi vedno obljubljajo da bodo prišli, da se opravičujejo za napako in da bodo stvar rešili takoj. Seveda sedaj že vem, da se to ne bo zgodilo nikoli, a povejte mi kaj sploh lahko naredim? Zveza potrošnikov Slovenije pravi, da ne morejo ukrepati, saj telefon ni kupljen v Sloveniji. Kaj lahko naredim, da bom na koncu od tega ponesrečenega nakupa sploh kaj imel...

Hvala za pomoč.

popster ::

Kitajski telefoni nimajo garancije, bad luck pač?

rokherman2 ::

Pač težko rečeš da je Oneplus tipična kitajska firma, gre za veliko in vedno bolj prepoznavno podjetje, ki dejansko konkurira velikanom in telefoni niso poceni, pa tudi komponente telefona so kakovostne. Garancija pa je uradno podpisana z njihove strani.

popster ::

Lahko probaš dat gor drugi rom?

starboi ::

popster je izjavil:

Lahko probaš dat gor drugi rom?


Oz. Sem skoraj 100%, da je bila kakšna večja posodobitev OSa v igri in ni bil po tem narejen factory reset, ki bi odpravil zgoraj omenjene "težave". Lp

blackbfm ::

Pač težko rečeš da je Oneplus tipična kitajska firma, gre za veliko in vedno bolj prepoznavno podjetje, ki dejansko konkurira velikanom in telefoni niso poceni


Dej mal pomisli. A ni pri oneplus ravno v tem fora da so precej cenejši glede na ostale telefone.. Ce dajejo kvalitetne komponente, morajo prisparat na distribuciji in supportu, reklamacijah da so lahko konkurencni, ni druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Bellzmet ::

Ja Oneplus 1 je bil OK. Zdej se jim je pa vse skupaj podrlo, predvsem tudi zaradi menjave OS. Kar poglej njihov uradni forum. Posodobitve zamujajo, folk pizdi, podpore ni nobene, pač zgleda start-up, ki lahko kaj hitro umre. Še posebej sedaj, če kupuješ dober kitajski telefon seveda kupiš Xiaomi.

rokherman2 ::

Imel sem tudi Oneplus1 prej in stvar je delala super, tudi ko sem tedaj potreboval tehnično pomoč so stvar uredili v dveh dneh kar na daljavo. Stvar je začela tokrat zafrkavati že kar lep čas nazaj in od tedaj, ko je telefon začel delati zelo slabo sem dobil še 3 nove posodobitve OS in nič ni bolje. Hkrati je pa vsaj ena strojna napaka, saj je pokvarjen priključek za slušalke.
Glede to, da so toliko cenejši sem vseeno malo prepisoval dejstvu, da so se odločili v prvih treh letih delovati z minimalnim dobičkom, medtem ko vemo kakšni so dobički velikanov.
Torej nimate nobene ideje kot to, da je telefon neuporaben in denar stran vržen?

boolsheat ::

V temi o kitajskih telefonih pravijo, da garancija ni pomembna, pač vržeš v kanto pa kupiš novega.

sajko ::

*** narobe prebral model telefona, post se lahko pobriše ***

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

popster ::

Aja še ena cvetka o oneplustwo: telefon ni več opensource!

rokherman2 ::

Še eno vprašanje, glede na to, da sem tudi jaz že obupal nad servisom. Ali je takšen telefon možno prodati in koliko je kaj možno zanj dobiti? Pač ne dela priključek za slušalke in na vsake toliko povsem zašteka, se celo začne segrevat, pogosto pa dela zalo počasi, ampak vseeno večina časa pa dela normalno.

Robertos664 ::

kupim, da te rešim muk. Za 50€.

krucymucy ::

Robertos664 je izjavil:

kupim, da te rešim muk. Za 50EUR.

tudi jaz, ce ga ti ne bos vzel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

seminal ::

Tudi jaz vzamem :) ponudim 60€ :)

Kebo ::

Kolega se je tolko cajta kregal z njimi, ker mu blootooth ni delal z neko točno določeno blootooth napravo, da so mu vrnili 300 € in si je za ta denar kupil nexus 6ko, precej dober deal. Tko da poskušaj biti vztrajen.

šernk ::

objavi na forum od oneplus zadevo. se bodo morda kaj zganili, berem pa ogromno o takih in drugačnih problemih z garancijo za katere si nisem mislil da bodo, tako da sem malce v dvomih da bom sploh še komu oneplus priporočal (si lastim tako oneplus 2 kot oneplus X).

OOS je zakon proti CM, kaj folk vidi na CM ne vem. en kup bloatware je gor nabasanega in to je to, zadeva počasna proti konkurenčnim ROMom itd...

medtem ko mi na OSS dela 100% vse, hiter rom, baterija zdrži ob redni uporabi 4-5 dni, kam hočeš bolš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

lovro535v2 ::

Cyanogenmod je pa veliko bolši kot oxygen os kateri je skoraj stock android brez stalnih updatov medtem ko je cm veliko bolj prilagodljiv kar je bloatware se da pa disableat ali pa odstraniti.Sam bi težko šel nazaj na stock android iz CM-ja.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

šernk ::

in kaj od teh prilagodljivih stvari dejansko uporabljaš katerih na skoraj stock androidu ne moreš?

sem napreden uporabnik androida pa nič kar CM ima ne pogrešam na OSS.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tomy5 ::

Dejstvo je da so t telefoni v praksi dejansko brez garancije.
Pač če hočeš garancijo kupiš nekaj kar ima resen servis v Slo ali pa vsaj v EU.

lovro535v2 ::

šernk je izjavil:

in kaj od teh prilagodljivih stvari dejansko uporabljaš katerih na skoraj stock androidu ne moreš?

sem napreden uporabnik androida pa nič kar CM ima ne pogrešam na OSS.
samo par primerov custom tile v drawerju,icon brez napisov za bolj clean design,drugačne teme in boot animacija,drugačne ikone za baterijo,batery profilas,advanced reboot,quick boot,custom button layout,custom button function pa še kaj se najde.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

blackbfm ::

Haha teme pa boot animacije..da se ti da s temi bedarijami sploh ukvarjat..

Furbo ::

Zanimivo branje, prav tako, kot komentarji, ki jih ob vsakem izidu novega ifona lastniki 1+ pišejo pri takih novicah in si čestitajo za pameten nakup.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

šernk ::

skratka vse kar lahko dosežem z rootanjem skoraj stock androida in par aplikacijami. edino za custom tile v drawerju ne vem kaj sploh je (ker že omenjaš advanced reboot te bom vprašal po starosti, ker ga ima med drugim tudi oxygenOS in praktično vsaj drug rom kjer imaš unlocked bootloader)

trenutno razen tega da se lahko igraš z ikonami in barvami (kar je iz uporabniškega vidika popolnoma neuporabno) ne vidim drugih prednosti. na trgu je vsaj na splošno 5 boljših custom ROMov od še enkrat bom povedal počasnega CM napram njim. Ja res je ima največ vgrajenih opcij za spreminjat izgled in vse živo ampak cena za slednje je previsoka za povprečnega uporabnika. ne vem kakšno je stanje za sam oneplus ker sem zaenkrat super zadovoljen z Oos ampak bolj kot nad CM romom pa še nisem bil nikoli razočaran.

Pač če hočeš garancijo kupiš nekaj kar ima resen servis v Slo ali pa vsaj v EU.

še iščem tak telefon, pa sem imel slovenskih servisov dovolj (in ne 800eur za popolnoma zaklenjen iphone ne dam). itak je pri vseh samo 1 opcija: ali telefon dela in servisa ne rabiš ali pa telefon ne dela in ti servis pomaga točno nič.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

boolsheat ::

šernk je izjavil:

itak je pri vseh samo 1 opcija: ali telefon dela in servisa ne rabiš ali pa telefon ne dela in ti servis pomaga točno nič.


To pa je natolcevanje...

šernk ::

boolsheat je izjavil:

šernk je izjavil:

itak je pri vseh samo 1 opcija: ali telefon dela in servisa ne rabiš ali pa telefon ne dela in ti servis pomaga točno nič.


To pa je natolcevanje...


5x izkušnje s servisi znamk: motorola, sony in samsung. edini mobitel, ki so mi ga spravili v delovanje je bil xperia mini pro pa še to sem reklamiral da so obrnili tipkovnico ob zadnjem softwereskem updejtu in butci so mi potem enostavno mehansko tipkovnico zamenjali da se mi je ujemala z softwerjem...ja...kupil telefon z qwertz tipkovnico (tako fizično kot softwersko), po updejtu se je spremenila v qwerty (softwersko) in ob moji pritožbi in pošiljanju na servis so namesto prilagoditev softwerja raje tipkovnico zamenjali...

drugače pa motorola: 5x na servisu...5x ista napaka (3x software, 1x matična, 1x cel nov mobitel - mobitel dal očetu, ker ni rabil funkcije ki je bila bugasta (budilka))
samsung: 2x na servisu - zmrzoval (tam sem obupal že zarad škart androida)
sony: prvi opisan zgoraj, drugi: 4x na servisu (3x reset softwareja, 1x menjana matična, nato sem mobitel zamenjal z drugim pod stvarno napako ker ni delovalo nič na njemu), tretji sony: 3x reset softwerja, nato je skurilo matično so menjal matično, čez 2 dni jo skuri ponovno, dobil nov telefon isti bug, kot pri prejšnjih resetih softwerja (mobitel šenkal naprej, ker mi ne pomaga nič...buga ne priznajo jaz pa brez delujoče bluetooth slušalke - da se ne boste usajali nad slušalko da ni bila kompatibilna:nekateri so ostali brez delujoče uradne sony smartwatch zaradi tega buga, isto sony jim ga ni priznal).

HVALA LEPA za tak support. raje kupim 3 xiaomi za 450eur pa menjam kosje sam če gre kaj falit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

blackbfm ::

raje kupim 3 xiaomi za 450eur pa menjam kosje sam če gre kaj falit.


Pol dobis pa serijsko napako kjer imajo vsi trije isti problem :p

šernk ::

Pol dobis pa serijsko napako kjer imajo vsi trije isti problem :p


tud to je opcija ja :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

boolsheat ::

Glede na količino problemov, ki jih imaš s telefoni sklepam, da jih pereš v pralnem stroju s cotami... Za to pa res ni garancije.

lovro535v2 ::

šernk je izjavil:

skratka vse kar lahko dosežem z rootanjem skoraj stock androida in par aplikacijami. edino za custom tile v drawerju ne vem kaj sploh je (ker že omenjaš advanced reboot te bom vprašal po starosti, ker ga ima med drugim tudi oxygenOS in praktično vsaj drug rom kjer imaš unlocked bootloader)

trenutno razen tega da se lahko igraš z ikonami in barvami (kar je iz uporabniškega vidika popolnoma neuporabno) ne vidim drugih prednosti. na trgu je vsaj na splošno 5 boljših custom ROMov od še enkrat bom povedal počasnega CM napram njim. Ja res je ima največ vgrajenih opcij za spreminjat izgled in vse živo ampak cena za slednje je previsoka za povprečnega uporabnika. ne vem kakšno je stanje za sam oneplus ker sem zaenkrat super zadovoljen z Oos ampak bolj kot nad CM romom pa še nisem bil nikoli razočaran.

Pač če hočeš garancijo kupiš nekaj kar ima resen servis v Slo ali pa vsaj v EU.

še iščem tak telefon, pa sem imel slovenskih servisov dovolj (in ne 800eur za popolnoma zaklenjen iphone ne dam). itak je pri vseh samo 1 opcija: ali telefon dela in servisa ne rabiš ali pa telefon ne dela in ti servis pomaga točno nič.
Vsak ima svoj okus glede softwareja meni je pač všeč cm in nič ne laga pa ga imam na večih napravah tako če je tebi lagal še ni nujno da bo drugim.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

tomy5 ::

šernk je izjavil:

skratka vse kar lahko dosežem z rootanjem skoraj stock androida in par aplikacijami. edino za custom tile v drawerju ne vem kaj sploh je (ker že omenjaš advanced reboot te bom vprašal po starosti, ker ga ima med drugim tudi oxygenOS in praktično vsaj drug rom kjer imaš unlocked bootloader)

trenutno razen tega da se lahko igraš z ikonami in barvami (kar je iz uporabniškega vidika popolnoma neuporabno) ne vidim drugih prednosti. na trgu je vsaj na splošno 5 boljših custom ROMov od še enkrat bom povedal počasnega CM napram njim. Ja res je ima največ vgrajenih opcij za spreminjat izgled in vse živo ampak cena za slednje je previsoka za povprečnega uporabnika. ne vem kakšno je stanje za sam oneplus ker sem zaenkrat super zadovoljen z Oos ampak bolj kot nad CM romom pa še nisem bil nikoli razočaran.

Pač če hočeš garancijo kupiš nekaj kar ima resen servis v Slo ali pa vsaj v EU.

še iščem tak telefon, pa sem imel slovenskih servisov dovolj (in ne 800eur za popolnoma zaklenjen iphone ne dam). itak je pri vseh samo 1 opcija: ali telefon dela in servisa ne rabiš ali pa telefon ne dela in ti servis pomaga točno nič.


Bla bla bla
Še vedno so mi ga popravili ali zamenjali, da je delal kot prej. V zadnjih 19 letih odkar mam mobi ene 5+ krat.

Heisenberg ::

rokherman2 je izjavil:

Še eno vprašanje, glede na to, da sem tudi jaz že obupal nad servisom. Ali je takšen telefon možno prodati in koliko je kaj možno zanj dobiti? Pač ne dela priključek za slušalke in na vsake toliko povsem zašteka, se celo začne segrevat, pogosto pa dela zalo počasi, ampak vseeno večina časa pa dela normalno.


Se opravičujem, ampak a sem nekaj falil tukaj. Praviš da si poslal telefon v Nemčijo na servis, a sedaj ga želiš prodati, a si ga dobil nazaj ali kako?

p.s.
če prodajaš, koliko želiš zanj ?

EDIT:

A sem prav razumel, da čakaš na UPS??? Veš, da moraš glede UPSa sam urediti in jih poklicati da pridejo iskat - te v SLO in ne v Nemčiji.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje naj nabavim OnePlus 7 Pro? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5810712 (5508) Bolt
»

OnePlus predstavil Šestico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5517760 (11410) Nesta
»

ONE+3t

Oddelek: Mobilne tehnologije
223764 (2456) šernk
»

Nexus 5, konec prodaje in garancija

Oddelek: Mobilne tehnologije
182477 (1451) Heisenberg
»

Kateri high end telefon? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13131435 (25994) GPUpoweR

Več podobnih tem