» »

Napajanje prenosnika preko Type-C

Napajanje prenosnika preko Type-C

Qushaak ::

Tole polnjenje preko Type-C priklopa (USB, TB) se mi čedalje bolj dopade, sploh v navezi z docking stationi.
Nimam pa občutka ali bi nazivne moči polnjena zadostovale za workstation laptope (CPU 8 core (16 thread) s TDPjem 35/45W, grafika cca 45W TDP), če je primarno delo programiranje (bildanje kode, kontejnerjev, poganjanje simulatorjev,...). To so laptopi form faktorja 15.6" kot so Dell XPS, MBP 16 (Intel CPU), ZBook Studio in s tem teže 1.8-2kg pri tej velikosti.

Recimo CalDigit Element Hub se mi zdi super in ima priklope, ki jih potrebujem (z izjemo etherneta, ki bi pa ga pohendlal s kakim ethernet to type-c adapterjem).
Skrbi pa me, da je power delivery pri tem module samo "up to 60W".
Ne znam si predstavljat ali bi pri omenjenih tipih laptopov (in strojne opreme v njih) in mojem delu tak dock uspel tako hitro filat, da se baterija nebi čisto izpraznila med delom.

Ima kdo kakšne izkušnje v praksi iz približno enake situacije, kot jo imam jaz da bi znal povedati ali bi 60W zadostovalo ali bi bilo treba gledati kak CalDigit TS3 Plus (s 85W filanjem).
Načeloma mi izbira portov bolj leži pri modelu Element Hub kot TS3 Plus, ampak wataža filanja me pa res skrbi za workstation laptop.

Hvala za nasvete.

Buggy ::

Na sihtu bomo po vsej verjetnosti za ThinkPade nabavili tole. Porocam ko dobim.

starfotr ::

Zelo zanimive rešitve :)

Lucio ::

Iz lasting izkušent vam povem, da je bolje vzeti takega, ki ima na obeh straneh USB-C.
Moj ima že težave na HDMI izhodu, slika kar nekaj migeta, izgine, cudnější barve, ko malo kabel popravim pa je spet v redu.

Qushaak ::

Ok, hvala. Kaj pa 60W charging in taki laptopi (hw) kot sem opisal? TO je najbrž premalo, da se nebi skos dejansko po malo napajali iz baterije?

mitjau ::

Za workstatione se uporabi Thunderbolt.. vsaj pri HPju.
http://madeb2b.com/ProductImages/0/1130...

usb c na strani dosckinga gre v usb + power na strani prenosnika. Mislim (nisem siguren) da gre do 150W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitjau ()

Zimonem ::

Tb je navoljo, zgolj na intlih.
Na prenosniku 8c/16t ryzen 4800u dela prek usbc docka 65w polnilnik brez problema.

WhiteAngel ::

OP: USB-C dvigne napetost! Ne laufa to s 5V, da potegne 60W ven :)

PrimoZ_ ::

Na Lenovu s 65W napajalcem preko usb-c dela brez problema vse.

Realno gledano, koliko več pa lahko laptop porabi in da je to kaj več kot par sekund.
Če bi stalno kuril 65W bi imel druge probleme :))

amacar ::

Sodelavcu se je Macbook 16" (i9) počasi praznil na 65W polnilcu, tako da je ob koncu službe zaključil s cca 30% baterije. Je potem rajši priklapljal svoj polnilec, da ni prehitro uničeval baterije.
Drugemu pa je na XPSu le vzdrževal % baterije. Torej če ga je priklopil z 80% je ob koncu imel ~80%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

PrimoZ_ ::

Kake zverine pa so to potem.
T490 je delal bp na 45W, samo počasneje je polnil.

Qushaak ::

Kolk pa kaj 15.6" ekrani kurjo Wattov? Ker bo velik zaslon bi ta od laptopa komot bil ugasnjen.

Vuli ::

WhiteAngel je izjavil:

OP: USB-C dvigne napetost! Ne laufa to s 5V, da potegne 60W ven :)

12A na 5V in unih drobcenih žilah od kablov bi bla pa malo huda.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Stari89 ::

Na prejšnjem šihtu sem imel z "Dell XPS 15 9570-8th Generation Intel Core i7-8750H" sparjen njihov docking station "TB16" (180W, Thunderbolt 3). Včasih je malo laggal usb (tipkovnica), ampak je firmware update problem rešil. Nikoli nisem imel problemov s praznjenjem.

Na trenutnem šihtu imam "Thinkpad T15 with an Intel Core i7-10510U" sparjen z "ThinkPad Thunderbolt 3 Dock Gen 2" (135W, Thunderbolt 3). Tudi tu je več kot dovolj moči, da se laptop lepo polni. Problem je, da zaradi nekega razloga laptop podpira le DisplayPort 1.2, tako da če želim imet dva 4K@60Hz zunanja monitorja, moram tadrug monitor priklopit direkt na tadrug Thunderbolt port.

Vglavnem: Zelo komot je pridet zjutraj na šiht in priklopit en kabel (hajt, dva), namesto gordijskega vozla in začet delat. Priporočam, da detajlno prebereš specifikacije in kupiš dock station, ki je kompatibilen tvojemu laptopu (ter da se ne zajebeš z bandwidthom, kot sem se jaz).

LP

rokp ::

Buggy je izjavil:

Na sihtu bomo po vsej verjetnosti za ThinkPade nabavili tole. Porocam ko dobim.


Kako se obnese?

Buggy ::

Ojla. Zal ti za unega ne znam povedati, ker se je odlocilo za drug HUB in sicer Anker PowerExpand 8in1 ki fila do 85W.

ThinkPada z Ryzen 7 in 60W polnilcem priklopljenim na hub brez tezav fila in ne samo vzdrzuje nivo baterije.
Pregreva se tudi ne z enim monitorjem ter mrezo, zaenkrat v uporabi sicer sele par tednov a zadeva funkcionira, tako da zaenkrat nobene pripombe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Tribal ::

Pri dockih pazite na tolele 3840 x 2160 @ 30 Hz... Če uporabljate monitor z višjo resolucijo od FullHD bo osveževanje samo 30Hz in ja je zelo opazno moteče pri delu. Da se temu izognete mora dock uporabljati Thunderbolt povezavo... Te so pa 200+ €


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako prenasati > 1 Gbit/s podatkov preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
426802 (4846) mojca
»

Intel predstavil Thunderbolt 4

Oddelek: Novice / Modifikacije
317692 (5422) techfreak :)
»

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34281033 (66019) c3p0
»

univerzalen dock za laptop

Oddelek: Kaj kupiti
51121 (961) fujtajksel
»

Programerski laptop

Oddelek: Kaj kupiti
417179 (5188) ragezor

Več podobnih tem