» »

Napeljava kabla kjer ni vticnice

Napeljava kabla kjer ni vticnice

Cupakabra123 ::

Pozdravljeni,

Renoviram prostor kjer zelim imeti dnevno sobo. V tem prostoru zelim imeti televizor vendar v neki prakticni razdalji ni vticnice prav tako pa bi za napeljavo klasicne podometne vticnice potreboval prestemati prakticno celo steno in strop. Ideja, ki jo imam je, da bi iz bliznjega prostora (kjer je vticnica) prebil zid in tam priklopil elektricni kabel in ga po robovih tal (po kabelskem kanalu) privlekel do zidu kjer bi stal televizor in tam postavil nadometno vticnico (jo bo tako ali tako prekril televizor in vizualno ni motece).

Sedaj me prvo zanima ali je moja ideja smiselna in varna. Kot drugi ali obstajajo nadometne vticnice, ki niso tako "vpadljive" (bolj minimalisticne) in kot zadnje in najpomembneje kaksen kabel potrebujem? Mislil sem ce morda obstaja kaj takega kar ima na koncu ze vtikac na drugi strani pa je odprt, da se ga da zvezati na nadometno vticnico. Potreboval bi cca. 4-5m kabla. Ce mi lahko priporocate neko kombinacijo kabla in vticnice bi bil zelo vesel.

Hvala v naprej.

FoxKnox ::

Trožilni YM J kabel 2,5 mm kvadrat in enofazna vtičnica. Če ne veš o čem govorim, se ne lotevaj sam zadeve.

starfotr ::

Kupiš si razdelilec, kot npr.:

https://www.merkur.si/podaljsek-s-stika...

In kabelski kanal NIK, 10 mm bo dovolj, samo še dolžina je vprašanje.

Odpreš razdelilec, odvijačiš žice, zvrtaš luknjo skozi steno in napelješ kabel na drugo stran skozi steno. V prilepljene NIK kanale vtakneš kabel, privijačiš žice nazaj, vtakneš vtikač v vtičnico in to je to.

feryz ::

Če imaš brušene stene oz. omet, je vgradnja kabla v zid, stvar par minut. Pa še kronski sveder za dozo, malo kita in prebeliš nazaj.
Preden tukaj odpreš temo in dočakaš prvi odgovor, je fertik.

eventyrer ::

Ne packaj neumnosti.

Če obnavljaš prostor, naredi kot je treba in pospravi kabel v zid.

Če ne znaš sam dobro narediti, najemi mojstra. Žal ti bo če boš naredil packarijo s kablom in potem imel 100.000 razdelilcev po tleh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektromagnetno sevanje iz vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
706703 (4010) flameir
»

Elektricna poraba naprav , elektricna stikala in podobna vprasanja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193832 (1922) radoha62
»

Električna vtičnica v pohištvu (iverka)

Oddelek: Loža
122448 (2076) BorutK-73
»

Nadometna vtičnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182778 (2252) Invictus
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714945 (11411) mojca

Več podobnih tem