» »

Električna vtičnica v pohištvu (iverka)

Električna vtičnica v pohištvu (iverka)

l0g1t3ch ::

Z enim pohištvo bom zasedel eno nujno potrebno vtičnico in bi nadomestno vgradil v iverno ploščo, ki bo kot nek rob/polica.
Kar me zanima je:
1) ali lahko vtičnico brez skrbi monitoram v iverko direkt al je potrebno uporabiti kako dozo ? Kabel bo iz druge strani nedostopen tako, da ni stranu da bi kdo šlatal.
2) ali naj trenutno vtičnico odstranimi in vežem tro žilni kabel direktno na tistega ki pride do sedanje vtičnice al je vseeno če uporabim nek podaljšek in ga preprosto vštekam v trenutno vtičnico ? Na drugi strani bi podalšek seveda odrezal in spojil z novo vtičnico.

l0g1t3ch ::

Ugotovil sem še eno stvar, vtičnica bi bila nameščena horizontalno, kar me navdajaj z slabim občutkom da bo slej ko prej nekdo vanjo nekaj zlil :|

Verjetno bi bilo dobro poiskati kak element ki bi kot neka kocka in z vtičnico na strani nameščeno vertikalno.

BorutK-73 ::

Jaz imam tako nareto že skoraj 20 let in to brez doze. Na notranjo strani je samo plastični pokrov in čez črni "ducktape" ker je črna omara.

jernejl ::

Zakaj pa ne bi uporabil nadometne vtičnice?
http://www.merkur.si/gradnja/elektroins...

DeeJay ::

Izklopiš varovalko. Odstraniš prejšnjo vtičnico, da prideš do kablov. S sponkami v dozi od stare vtičnice podaljšaš kable kokr boš rabil do nove vtičnice. Skozi iverko zvrtaš luknjo in čez spraviš podaljšan kabel. Na iverko pritrdiš novo nadometno vtičnico ter jo zvežeš s podaljšanim kablom. Vklopiš varovalko.
Verjetno si neki takega mislil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

l0g1t3ch ::

DeeJay je izjavil:

Izklopiš varovalko. Odstraniš prejšnjo vtičnico, da prideš do kablov. S sponkami v dozi od stare vtičnice podaljšaš kable kokr boš rabil do nove vtičnice. Skozi iverko zvrtaš luknjo in čez spraviš podaljšan kabel. Na iverko pritrdiš novo nadometno vtičnico ter jo zvežeš s podaljšanim kablom. Vklopiš varovalko.
Verjetno si neki takega mislil?


Nekaj takega sem mislil.
Zanima me samo če lahko ponucam kar podaljšek da ne dajem starega štekarja stran, pač pa da vštekam kabl noter. Če je tu kaka slabost ali potencialna nevarnost.
Na iverko pa sem mislu dat navadno stensko tičnico, čeprav sem pol sedaj pogruntal da mi ni všeč da je potem vertikalna. Zaradi bojazni pred razlitjem tekočine.

jernejl je izjavil:

Zakaj pa ne bi uporabil nadometne vtičnice?
http://www.merkur.si/gradnja/elektroins...

Kabel je tu v spodnji stranici kocke ? Torej da imaš vtičnico vertikalno.
Pa rabim nekaj lepšega poiskat, tole je samo za v klet/delavnico.

DeeJay ::

Lahko pa enostavno priklopiš navaden 1m dolg podaljšek / razdelilec v staro vtičnico in ga potem pritrdiš na iverko :)
http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...

Drugač pa obstajajo tud take nadometne vtičnice, da jih lahko montiraš vertikalno.
Kolk prostora boš imel med iverko in trenutno vtičnico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

l0g1t3ch ::

Ma rabim nekaj kar bo zgledalo lepo. Podaljši na iverki to pač niso.
Prostora je pa dovolj.

DeeJay ::

Če imaš dovolj prostora, lahko montiraš tud potopno vtičnico, kot se jo uporablja za pulte v kuhinji. Ta je vertikalna.
https://www.google.si/search?q=potopna+...

Malajlo ::

Kaj pa vtičnica s pokrovom?

BorutK-73 ::

Ni treba stenske vtičnice razdirat. Narediš podaljšek do vtičnice v omari, pa še bolj varno je tako.

l0g1t3ch ::

Mislim da bom na koncu vzel tako z pokrovom, bo še najbolš. Pa tudi obstoječe vtičnice ne bom podiral ampak bom uporabil kabel z štekarjem na eni strani.

BorutK-73 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Mislim da bom na koncu vzel tako z pokrovom, bo še najbolš. Pa tudi obstoječe vtičnice ne bom podiral ampak bom uporabil kabel z štekarjem na eni strani.

To sem ti jaz predlagal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricna poraba naprav , elektricna stikala in podobna vprasanja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193973 (2063) radoha62
»

Vezava nadometne vtičnice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
117128 (6842) Highlag
»

Napeljava kabla

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
176354 (3928) mirator
»

Nadometna vtičnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182956 (2430) Invictus
»

Menjava vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5211632 (10756) francek1

Več podobnih tem