» »

Bitcoin v El Salvadorju dva tedna pozneje

1 2
3
»

6bt9hmDwY ::

Eno je inflacija, drugo je valutna volatilnost. Inflacija je praviloma pozitivna (deflacija je hujši problem). Vse neke forumske definicije so deplasirane.

Valutna volatilnost ni direktno predvidljiva, ker je vrednost valute napram drugih odvisna od obeh celotnih gospodarstev. Če pa ti je uspelo ugotoviti zakonitosti, si zagotovo z naskokom najbogatejši človek na našem svetu.

Kolikor se spomnim, tudi vrednosti kriptovalut strogo ne naraščajo. No, naraščajo, če vzameš za izhodišče leto 2000, potem vsekakor. Verjamem tudi, da so prav vsi tvoji kripto tradi rezultirali v dobičku.

Me veseli, da se imam na forumu priložnost podružiti s tako uspešnim (in vplivnim) človekom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

Mato989 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Eno je inflacija, drugo je valutna volatilnost. Inflacija je praviloma pozitivna (deflacija je hujši problem). Vse neke forumske definicije so deplasirane.

Valutna volatilnost ni direktno predvidljiva, ker je vrednost valute napram drugih odvisna od obeh celotnih gospodarstev. Če pa ti je uspelo ugotoviti zakonitosti, si zagotovo z naskokom najbogatejši človek na našem svetu.

Kolikor se spomnim, tudi vrednosti kriptovalut strogo ne naraščajo. No, naraščajo, če vzameš za izhodišče leto 2000, potem vsekakor. Verjamem tudi, da so prav vsi tvoji kripto tradi rezultirali v dobičku.

Me veseli, da se imam na forumu priložnost podružiti s tako uspešnim (in vplivnim) človekom.


Saj ti pravim, povprečnega človeka to ne zanima.

Povprečnega človeka ki dobi plačo 900EUR NETO zanima to da je bil kruh lani 1EUR, letos pa 1,2EUR, njemu pa plača ni šla gor 20%... To nima veze z valutno volatilnostjo danes in včeraj ampak ima veze z DEJSTVOM, da država oz ECB tiska denar brez pogleda kaj to za sabo potegne.

Oziroma oni še zdaj mislijo da je bolje inflacija 3% kot deflacija 0,1%... in tu je napaka.

Dejansko je DEFLACIJA za okolje bistveno boljša kot inflacija... tako da VSI ki trdite da ste za ohranjanje okolja bi se morali borit za deflacijo... ker deflacija v ekonomski teoriji pomeni da folk ne zapravlja denarja razen za tisto kar res rabi... torej, ne bo kupoval BREZVEZNIH SMETI samo zato ker bo njegov denar vreden manj čez leto dni... torej bo prihranil okolju.

Zato pa pravim, da je celotna naša javna usmeritev ekonomija vs okolje kontradiktorna.

1. Želimo inflacijo da bi spodbujali potrošnjo (WTF to uničuje okolje hitreje!)
2. Dajemo davke, Co2 kupone itd, da bi omejili onesnaževanje (da bi ohranili okolje)
3. Želimo višat nataliteto (WTF da spet več ljudi porablja naravne vire)
4. Želimo da se ti ljudje ne vozijo z avtomobili (Ker želimo ohranjat okolje)

Kdor ne vidi v teh tezah in usmeritvah paradoksov je pač slep.

Namesto da bi na začetku poiskali rešitev nardimo problem z inflacijo in ga rešujemo z novim davkom in državnim posegom... absurd na kubik
Namesto da bi na Svetovni ravni zniževali populacijo, dajemo subvencije (doklade zastojn vrtec) da vzpodbujamo le to, nato pa gnjavimo ljudem katere subvencioniramo da jih starši spravijo na Svet, da se ne smejo vozit z avti ker so okoljski problem

FACEPALM!

Bitcoin ta problem rešuje na fundamentalnem nivoju denarja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

6bt9hmDwY ::

Mato989 je izjavil:

Bitcoin ta problem rešuje na fundamentalnem nivoju denarja...

Ne, BTC je 'hranilec' vrednosti samo takrat, ko ga ti kupiš ceneje kot je vrednost 'vnovčenja' (=delne zamenjave v fiat), v redu, jaz se odjavljam iz te brezplodne 'filozofske' teme.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Saj FIAT je ZELO volatilen, na žalost samo v eno smer... ampak FIAT moramo primerjat napram dobrini ene kave leta 1910... ali enega kvadrata nepremičnine leta 1910 v New Yorku... potem hitro prideš do dejstva da FIAT ni tako nevolatilen kot eni sanjajo samo da ker ti gledaš da je 1 USD = 1 USD, medtem ko gledaš da je 1 BTC = 44.256 USD in ker je vsako minuto drugače je "problem" in misliš da je volatilen.

Če bi FIAT bil deflatoren, tudi bitcoinova cena ne bi tako ekstremno nihala... vrednost bitcoina odraža tudi inflatornost FIATa...


Dokler se plača viša s to tvojo "volatilnostjo" FIATA ni noben problem. Meni se plača ne bi zvišala, če gre BTC iz 40.000 USD na 100.000 USD, to je problem.

In to drugo.. ne, boš rekel, da je USD izgubil 10x vrednosti v enem letu? Ali pa 1000x v petih letih? Kje ti živiš?


Ja pa je problem, ker se plača NIKOLI ne viša na vseh dobrinah z volatilnostjo FIATa... recimo lahko pogledam vrednost stanovanj zadnjih 2 leti v LJ in višanje moje plače... lahko grem jemat artikel po artikel in gledam volatilnost, recimo gradbenega materiala danes in 1,5 leti nazaj... moja plača gor 0%, gradbeni material pa 100%+

Kaj ima to veze z volatilnost-jo valute. Ni öudno da mesas vse povprek.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

energetik ::

Ascendor je izjavil:

Dinar v času hiperinflacije definitivno ni bila dobra valuta/plačilno sredstvo. Še vseeno pa je drugače, če jo lahko izdaja neka država, ali pa ne, saj je zadaj neko jamstvo (v najslabšem primeru pritok denarja od davkov). Ali si kdo želi valuto, oz poslovati v valuti, ki je v hiperinflatorna? Seveda ne. Zato so tudi vsi menjavali iz yugo dinarjev...

In tu je iztočnica za BTC, ki kot deflatorna in zelo volatilna "valuta" ni primerna za poslovanje, ampak bolj za tvegano investicijo, ki bo morda enkrat manj volatilna (in takrat mogoče primerna za poslovanje in posledično približek ostalim svetovnim valutam).

Kot ti je že Mato napisal, ali je res BTC toliko volatilna valuta? Ja, morda je bila prvih 10 let, zdaj se mi ne zdi več.
Ali pa vzemimo raje zlato, ki je z nami ves čas in ima praktično identične lastnosti kot BTC. Je volatilen, ampak na dolgi rok ni! Pred 100 ali 50 leti si za unčo zlata dobil cca. enako kruha kot danes. Za bajto si moral dati 50 let nazaj približno enako unč zlata kot danes. Medtem ko si pred 100 leti za 10$ dobil ogromno blaga, danes dobiš 2 žemlji. To je meni volatilnost! Gledati bi morali le, koliko BTC stane bajta/kruh/gradbeni material danes in čez 10/50 let, ne pa koliko USDjev stane 1 BTC, to me dejansko ne zanima. Zanima me, koliko dobrin dobim zanj, ne koliko fiktivne naprintane valute...

Mene fiat ne bi nič motil, če bi centralne banke res delale to kar morajo in bi količina nihala glede na dejanski obseg ekonomije, ampak vemo kaj počnejo, ves čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mr.B ::

energetik je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Dinar v času hiperinflacije definitivno ni bila dobra valuta/plačilno sredstvo. Še vseeno pa je drugače, če jo lahko izdaja neka država, ali pa ne, saj je zadaj neko jamstvo (v najslabšem primeru pritok denarja od davkov). Ali si kdo želi valuto, oz poslovati v valuti, ki je v hiperinflatorna? Seveda ne. Zato so tudi vsi menjavali iz yugo dinarjev...

In tu je iztočnica za BTC, ki kot deflatorna in zelo volatilna "valuta" ni primerna za poslovanje, ampak bolj za tvegano investicijo, ki bo morda enkrat manj volatilna (in takrat mogoče primerna za poslovanje in posledično približek ostalim svetovnim valutam).

Kot ti je že Mato napisal, ali je res BTC toliko volatilna valuta? Ja, morda je bila prvih 10 let, zdaj se mi ne zdi več.
Ali pa vzemimo raje zlato, ki je z nami ves čas in ima praktično identične lastnosti kot BTC. Je volatilen, ampak na dolgi rok ni! Pred 100 ali 50 leti si za unčo zlata dobil cca. enako kruha kot danes. Za bajto si moral dati 50 let nazaj približno enako unč zlata kot danes. Medtem ko si pred 100 leti za 10$ dobil ogromno blaga, danes dobiš 2 žemlji. To je meni volatilnost! Gledati bi morali le, koliko BTC stane bajta/kruh/gradbeni material danes in čez 10/50 let, ne pa koliko USDjev stane 1 BTC, to me dejansko ne zanima. Zanima me, koliko dobrin dobim zanj, ne koliko fiktivne naprintane valute...

Mene fiat ne bi nič motil, če bi centralne banke res delale to kar morajo in bi količina nihala glede na dejanski obseg ekonomije, ampak vemo kaj počnejo, ves čas.

Kot ti je že Mato napisal, ali je res BTC toliko volatilna valuta? Ja, morda je bila prvih 10 let, zdaj se mi ne zdi več.

To lahko pravi nekdo ki je živel v hiperinflaciji. V tem mesecu je nihal med 34k$ in 44k$.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Saj FIAT je ZELO volatilen, na žalost samo v eno smer... ampak FIAT moramo primerjat napram dobrini ene kave leta 1910... ali enega kvadrata nepremičnine leta 1910 v New Yorku... potem hitro prideš do dejstva da FIAT ni tako nevolatilen kot eni sanjajo samo da ker ti gledaš da je 1 USD = 1 USD, medtem ko gledaš da je 1 BTC = 44.256 USD in ker je vsako minuto drugače je "problem" in misliš da je volatilen.

Če bi FIAT bil deflatoren, tudi bitcoinova cena ne bi tako ekstremno nihala... vrednost bitcoina odraža tudi inflatornost FIATa...


Dokler se plača viša s to tvojo "volatilnostjo" FIATA ni noben problem. Meni se plača ne bi zvišala, če gre BTC iz 40.000 USD na 100.000 USD, to je problem.

In to drugo.. ne, boš rekel, da je USD izgubil 10x vrednosti v enem letu? Ali pa 1000x v petih letih? Kje ti živiš?


Ja pa je problem, ker se plača NIKOLI ne viša na vseh dobrinah z volatilnostjo FIATa... recimo lahko pogledam vrednost stanovanj zadnjih 2 leti v LJ in višanje moje plače... lahko grem jemat artikel po artikel in gledam volatilnost, recimo gradbenega materiala danes in 1,5 leti nazaj... moja plača gor 0%, gradbeni material pa 100%+

Kaj ima to veze z volatilnost-jo valute. Ni öudno da mesas vse povprek.


Nič, ampak volatilnosti nisem jaz vlekel not... jaz pravim da BTC je KOMOT valuta... to da je deflatorna je pa olajševalna okoliščina za vsakega ki trdi da mu je mar za planet in bi rad da proizvedemo manj odpadkov... če je valuta deflatorna in če ekonomisti pravijo da v deflaciji manj trošimo oz. da se pravilno izrazim ne trošimo BREZVEZE za NEPOTREBNE DOBRINE, potem je to dobro za ekologijo in onesnaževanje... torej bi vsak pravi ekolog oz. vsak ki ga skrbi za vzdržnost planeta moral želet deflatorno valuto.

Seveda pa tu treščimo ob logiko večne gospodarske rasti in inflatorne miselnosti ki prisili ljudi da trošijo samo da ne zgubljajo, kar bistveno poveča nakup nepotrebnih zadev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Saj FIAT je ZELO volatilen, na žalost samo v eno smer... ampak FIAT moramo primerjat napram dobrini ene kave leta 1910... ali enega kvadrata nepremičnine leta 1910 v New Yorku... potem hitro prideš do dejstva da FIAT ni tako nevolatilen kot eni sanjajo samo da ker ti gledaš da je 1 USD = 1 USD, medtem ko gledaš da je 1 BTC = 44.256 USD in ker je vsako minuto drugače je "problem" in misliš da je volatilen.

Če bi FIAT bil deflatoren, tudi bitcoinova cena ne bi tako ekstremno nihala... vrednost bitcoina odraža tudi inflatornost FIATa...


Dokler se plača viša s to tvojo "volatilnostjo" FIATA ni noben problem. Meni se plača ne bi zvišala, če gre BTC iz 40.000 USD na 100.000 USD, to je problem.

In to drugo.. ne, boš rekel, da je USD izgubil 10x vrednosti v enem letu? Ali pa 1000x v petih letih? Kje ti živiš?


Ja pa je problem, ker se plača NIKOLI ne viša na vseh dobrinah z volatilnostjo FIATa... recimo lahko pogledam vrednost stanovanj zadnjih 2 leti v LJ in višanje moje plače... lahko grem jemat artikel po artikel in gledam volatilnost, recimo gradbenega materiala danes in 1,5 leti nazaj... moja plača gor 0%, gradbeni material pa 100%+

Kaj ima to veze z volatilnost-jo valute. Ni öudno da mesas vse povprek.


Nič, ampak volatilnosti nisem jaz vlekel not... jaz pravim da BTC je KOMOT valuta... to da je deflatorna je pa olajševalna okoliščina za vsakega ki trdi da mu je mar za planet in bi rad da proizvedemo manj odpadkov... če je valuta deflatorna in če ekonomisti pravijo da v deflaciji manj trošimo oz. da se pravilno izrazim ne trošimo BREZVEZE za NEPOTREBNE DOBRINE, potem je to dobro za ekologijo in onesnaževanje... torej bi vsak pravi ekolog oz. vsak ki ga skrbi za vzdržnost planeta moral želet deflatorno valuto.

Seveda pa tu treščimo ob logiko večne gospodarske rasti in inflatorne miselnosti ki prisili ljudi da trošijo samo da ne zgubljajo, kar bistveno poveča nakup nepotrebnih zadev.


Da povdarek, kot si ga napisal KOMOT. Od tu dalje paa so vceraj zanihali kripto za skoraj 10% Dokler jaz ne vem koliko bo naslednji mesec najemnina +/- 30% ne vem niti koliko naj zahtevam placo.
Do takrat pa, kot si sam napisal v repliki in celo nezavedajoce, je pac btc/kripto nalozba tveganj, kjer je nekaj glavnih holderjev celo manipulativnih skladov, ti pa mislis da imas kot mali clovek nadzor..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Da povdarek, kot si ga napisal KOMOT. Od tu dalje paa so vceraj zanihali kripto za skoraj 10% Dokler jaz ne vem koliko bo naslednji mesec najemnina +/- 30% ne vem niti koliko naj zahtevam placo.
Do takrat pa, kot si sam napisal v repliki in celo nezavedajoce, je pac btc/kripto nalozba tveganj, kjer je nekaj glavnih holderjev celo manipulativnih skladov, ti pa mislis da imas kot mali clovek nadzor..


Ja saj če bi ti imel v Zimbabvejskih dolarjih bi lahko trdil enako... pa v turških lirah... torej to dvoje niso VALUTE? Ker če maš ti zdaj za 500€ turških lir je tudi lahko jutri 5% manj... ali pa 5% več,... in kaj zdaj, še vedno so valute... seveda pa je problem ker je tvoja najemna pogodba v evrih in potem valda glede na evro BTC niha... če bi bilo pa na pogodbi 0,0005 BTC bi pa rekel kaj, da EURO ni valuta ker včasih je to 400 včasih 450 evrov?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Da povdarek, kot si ga napisal KOMOT. Od tu dalje paa so vceraj zanihali kripto za skoraj 10% Dokler jaz ne vem koliko bo naslednji mesec najemnina +/- 30% ne vem niti koliko naj zahtevam placo.
Do takrat pa, kot si sam napisal v repliki in celo nezavedajoce, je pac btc/kripto nalozba tveganj, kjer je nekaj glavnih holderjev celo manipulativnih skladov, ti pa mislis da imas kot mali clovek nadzor..


Ja saj če bi ti imel v Zimbabvejskih dolarjih bi lahko trdil enako... pa v turških lirah... torej to dvoje niso VALUTE? Ker če maš ti zdaj za 500€ turških lir je tudi lahko jutri 5% manj... ali pa 5% več,... in kaj zdaj, še vedno so valute... seveda pa je problem ker je tvoja najemna pogodba v evrih in potem valda glede na evro BTC niha... če bi bilo pa na pogodbi 0,0005 BTC bi pa rekel kaj, da EURO ni valuta ker včasih je to 400 včasih 450 evrov?

Da dihaj počasi, nihanje BTC valute je faktor 10x to kar ti pišeš v 5%.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

energetik ::

Mr.B je izjavil:


To lahko pravi nekdo ki je živel v hiperinflaciji. V tem mesecu je nihal med 34k$ in 44k$.

Pa kaj če je nihal. Meni je važno to, da če si danes lahko z 10BTC nabavim bajto, si jo bom tudi čez 5 ali 10 let. Ker BTCja ne morejo naprintati in ker ga je omejeno število.

Bellator ::

Če niha je dobro. Problem je, če samo pada, tako kot praktično vse državne valute do sedaj.

BTC nas spodbuja k varčevanju, medtem ko državne valute k potrošnji.

pirat ::

energetik je izjavil:

Mr.B je izjavil:


To lahko pravi nekdo ki je živel v hiperinflaciji. V tem mesecu je nihal med 34k$ in 44k$.

Pa kaj če je nihal. Meni je važno to, da če si danes lahko z 10BTC nabavim bajto, si jo bom tudi čez 5 ali 10 let. Ker BTCja ne morejo naprintati in ker ga je omejeno število.

Lahko.
Razen če pozabiš geslo.

Ascendor ::

Bellator je izjavil:

Če niha je dobro. Problem je, če samo pada, tako kot praktično vse državne valute do sedaj.

BTC nas spodbuja k varčevanju, medtem ko državne valute k potrošnji.


In če ni potrošnje se veš kaj zgodi? Tvoja plača gre iz 1 BTC letno na 0.5, pa na 0.25, pa na 0.1, itd. Hitreje, kot bi vrednost BTC na koncu naraščala. Ali pa bi celo službo izgubil, saj te ne rabijo več, ker ni potrošnje.

energetik ::

pirat je izjavil:

energetik je izjavil:

Mr.B je izjavil:


To lahko pravi nekdo ki je živel v hiperinflaciji. V tem mesecu je nihal med 34k$ in 44k$.

Pa kaj če je nihal. Meni je važno to, da če si danes lahko z 10BTC nabavim bajto, si jo bom tudi čez 5 ali 10 let. Ker BTCja ne morejo naprintati in ker ga je omejeno število.

Lahko.
Razen če pozabiš geslo.
Ga ne, ker imaš seed nastavljen v cryptosteelu, magari v sefu v banki.

Mr.B ::

energetik je izjavil:

Mr.B je izjavil:


To lahko pravi nekdo ki je živel v hiperinflaciji. V tem mesecu je nihal med 34k$ in 44k$.

Pa kaj če je nihal. Meni je važno to, da če si danes lahko z 10BTC nabavim bajto, si jo bom tudi čez 5 ali 10 let. Ker BTCja ne morejo naprintati in ker ga je omejeno število.

Torej govoriš v investiciji ne o valuti ali o čem drugem.

Bellator je izjavil:

Če niha je dobro. Problem je, če samo pada, tako kot praktično vse državne valute do sedaj.

BTC nas spodbuja k varčevanju, medtem ko državne valute k potrošnji.

Sej lahko podaš ta padajoča nihanja in to dodaš zraven še isto za digitalno "valuto".
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mato989 ::

Ascendor je izjavil:

Bellator je izjavil:

Če niha je dobro. Problem je, če samo pada, tako kot praktično vse državne valute do sedaj.

BTC nas spodbuja k varčevanju, medtem ko državne valute k potrošnji.


In če ni potrošnje se veš kaj zgodi? Tvoja plača gre iz 1 BTC letno na 0.5, pa na 0.25, pa na 0.1, itd. Hitreje, kot bi vrednost BTC na koncu naraščala. Ali pa bi celo službo izgubil, saj te ne rabijo več, ker ni potrošnje.


Ja in ravno zato smo danes vsi zaposleni ker printajo FIAT in imamo vedno večjo potrebo po delavcih ne?

LOL inflacija valute ni NOBENA garancija da bo deloven narod na boljšem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ascendor ::

Mato989 je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Bellator je izjavil:

Če niha je dobro. Problem je, če samo pada, tako kot praktično vse državne valute do sedaj.

BTC nas spodbuja k varčevanju, medtem ko državne valute k potrošnji.


In če ni potrošnje se veš kaj zgodi? Tvoja plača gre iz 1 BTC letno na 0.5, pa na 0.25, pa na 0.1, itd. Hitreje, kot bi vrednost BTC na koncu naraščala. Ali pa bi celo službo izgubil, saj te ne rabijo več, ker ni potrošnje.


Ja in ravno zato smo danes vsi zaposleni ker printajo FIAT in imamo vedno večjo potrebo po delavcih ne?

LOL inflacija valute ni NOBENA garancija da bo deloven narod na boljšem...


Ne, ni garancija, bi pa verjetno kar dosti ljudi izgubilo službo brez QE. Deflacija je slaba za gospodarstvo, podobno kot hiperinflacija. Preberi si kaj o ekonomiji, namesto da sklepaš vse iz svoje glave in želje po BTC to the moon.

Mato989 ::

Ascendor je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Bellator je izjavil:

Če niha je dobro. Problem je, če samo pada, tako kot praktično vse državne valute do sedaj.

BTC nas spodbuja k varčevanju, medtem ko državne valute k potrošnji.


In če ni potrošnje se veš kaj zgodi? Tvoja plača gre iz 1 BTC letno na 0.5, pa na 0.25, pa na 0.1, itd. Hitreje, kot bi vrednost BTC na koncu naraščala. Ali pa bi celo službo izgubil, saj te ne rabijo več, ker ni potrošnje.


Ja in ravno zato smo danes vsi zaposleni ker printajo FIAT in imamo vedno večjo potrebo po delavcih ne?

LOL inflacija valute ni NOBENA garancija da bo deloven narod na boljšem...


Ne, ni garancija, bi pa verjetno kar dosti ljudi izgubilo službo brez QE. Deflacija je slaba za gospodarstvo, podobno kot hiperinflacija. Preberi si kaj o ekonomiji, namesto da sklepaš vse iz svoje glave in želje po BTC to the moon.


Ampak saj o tem jaz govorim. Z zmerno deflacijo ranga 0,1% bi rešili več stvari dogloročno

1. Manj povpraševanja po nenujnih dobrinah posledično manj porabljenih naravnih OMEJENIH virov na Svetu
2. Manj potrebe po delavcih, in če to združimo z državnim posegom in načrtovanjem rojstev bi tako še DODATNO zmanjšali populacijo in onesnaževanje

Kot bonus se reši veliko težav

1. Manj potrebnih prostorov v DSO
2. Manj potreb v zdravstvu
3. Manj potreb po CSD uslugah
4. Manj potreb po gradnji novih stanovanj (več neokrnjene narave) kar bi tudi znižalo cene stanovanj.

Realno z izjemo indeksov in delnic ne vidim velike slabosti... razen to da je prva generacija na zelo težkem... in ker tega nihče noče nardit se raje ponavlja ekonomska teorija "ciljne" 2% inflacije ker je to baje dobro za nas, da se neprestano proizvodnja viša, da se vsako leto prej porabijo obnovljivi naravni viri itd...

Ampak hej, jaz si moram prebrat nekaj o ekonomiji, saj ne da sem diplomiral in o tem ogromno razmišljal.



Naj te vprašam tak, vso to silno govorjenje kako je deflacija slaba, predpostavljajva da imamo 0,1% deflacijo... a bi čakal 1 leto da kupiš nov avto? A bi se ti pokvaril PC; bi čakal 1 leto da kupiš nov PC? Za kaj, da bi ga dobil 0,1% ceneje? A bi čakal pri oblačilih... kje točno bi čakal z nakupom zaradi te silne 0,1% deflacije...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

tikitoki ::

energetik je izjavil:

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Daj nehaj že s tem...

Bistvo CRYPTA je v tem da ti nobena vlada, in centralna oblast ne more nekaj VZET (izvršbe na crypto denarnico NI!) in hkrati ne more nobena centralna entiteta kar nekomu PREPOVEDAT dostop do financiranja drugih če bi drugi to želeli (primer Alex Jones)

Tu je bistvo crypta za mene in tu je glavni PLUS... če mam jaz na cryptu 100k je ni sodišča ki mi to lahko v SLO zapleni... in če z crypto kartico plačujem je to to...

Če ti tu ne vidiš prednosti da je nekaj MOJEGA res MOJE, potem imaš pač raje državni terorizem.


Ja, to je bistvo oz. osnovna ideja, ki jo je imel Satoshi. Da se lahko opravljajo varno avtorizirane/avtenticirane transakcije brez potrebe po tretji entiteti.

Zdaj, da ne more prepovedat, je pa kar naivno. Komot lahko prepove z zakonom. In potem naenkrat nobene menjalnice v/iz FIAT ne bo več, ker ne bodo več legalne. In boš nakazoval FIAT iz "še vedno legalnih držav, kjer so dovoljene menjalnice" ali pa hodil v BiH dvigovat keš.
Kako onemogočit promet tehnično pa ne vem, morda direktno pri TK providerjih, če sploh.
Ne more prepovedat. Če ne moreš menjati v FIAT, se pač plačuje storitve in izdelke direktno s kriptožetoni. Seveda lahko država potem to kaznuje kot delo na črno, pa vendar to poteka že sedaj. Račun 25% na FIAT, ostalo lepo direktno kripto iz denarnice v denarnico. Še vedno pa je bistvo, nihče ti ne more vzeti kriptožetončkov. Nenazadnje je vse kar rabiš si zapomnit 12 besed, pa lahko dostopaš do svojih sredstev kjerkoli in kadarkoli.


Sam v zapor te dajo, pa boš dostopa v sanjah.

Če ne moreš plačevati storitev s kripto žetoni, jih ne moreš pretvoriti v sredstva s katerimi juh lahko,.... Bodo res Koristena.

Ascendor ::

Mato989 je izjavil:


Ampak saj o tem jaz govorim. Z zmerno deflacijo ranga 0,1% bi rešili več stvari dogloročno

1. Manj povpraševanja po nenujnih dobrinah posledično manj porabljenih naravnih OMEJENIH virov na Svetu
2. Manj potrebe po delavcih, in če to združimo z državnim posegom in načrtovanjem rojstev bi tako še DODATNO zmanjšali populacijo in onesnaževanje

Kot bonus se reši veliko težav

1. Manj potrebnih prostorov v DSO
2. Manj potreb v zdravstvu
3. Manj potreb po CSD uslugah
4. Manj potreb po gradnji novih stanovanj (več neokrnjene narave) kar bi tudi znižalo cene stanovanj.

Realno z izjemo indeksov in delnic ne vidim velike slabosti... razen to da je prva generacija na zelo težkem... in ker tega nihče noče nardit se raje ponavlja ekonomska teorija "ciljne" 2% inflacije ker je to baje dobro za nas, da se neprestano proizvodnja viša, da se vsako leto prej porabijo obnovljivi naravni viri itd...

Ampak hej, jaz si moram prebrat nekaj o ekonomiji, saj ne da sem diplomiral in o tem ogromno razmišljal.



Naj te vprašam tak, vso to silno govorjenje kako je deflacija slaba, predpostavljajva da imamo 0,1% deflacijo... a bi čakal 1 leto da kupiš nov avto? A bi se ti pokvaril PC; bi čakal 1 leto da kupiš nov PC? Za kaj, da bi ga dobil 0,1% ceneje? A bi čakal pri oblačilih... kje točno bi čakal z nakupom zaradi te silne 0,1% deflacije...


Očitno se nisi dovolj naučil med študijem, če sklepaš, da bo BTC imel 0,1% deflacije.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Ascendor je izjavil:

Bellator je izjavil:

Če niha je dobro. Problem je, če samo pada, tako kot praktično vse državne valute do sedaj.

BTC nas spodbuja k varčevanju, medtem ko državne valute k potrošnji.


In če ni potrošnje se veš kaj zgodi? Tvoja plača gre iz 1 BTC letno na 0.5, pa na 0.25, pa na 0.1, itd. Hitreje, kot bi vrednost BTC na koncu naraščala. Ali pa bi celo službo izgubil, saj te ne rabijo več, ker ni potrošnje.


Ja in ravno zato smo danes vsi zaposleni ker printajo FIAT in imamo vedno večjo potrebo po delavcih ne?

LOL inflacija valute ni NOBENA garancija da bo deloven narod na boljšem...

Pa sej skozi trdis, bos investiral, ce se izide bos kazal finger delodakalcu. ce si sposoben celo odpri lastno podjezje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

05pOxP-1 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bitcoin ta problem rešuje na fundamentalnem nivoju denarja...

Ne, BTC je 'hranilec' vrednosti samo takrat, ko ga ti kupiš ceneje kot je vrednost 'vnovčenja' (=delne zamenjave v fiat), v redu, jaz se odjavljam iz te brezplodne 'filozofske' teme.

Mato989 ti govori o fundamentalnem incentivu fiata da trošimo in o tem da bitcoin to obrne na glavo ker smo zaradi deflacije motivirani k temu da kupujemo stvari, ki jih resnično potrebujemo...
a ti pa kr nekam drugam pihneš.

05pOxP-1 ::

Ascendor je izjavil:

Bellator je izjavil:

Če niha je dobro. Problem je, če samo pada, tako kot praktično vse državne valute do sedaj.

BTC nas spodbuja k varčevanju, medtem ko državne valute k potrošnji.


In če ni potrošnje se veš kaj zgodi? Tvoja plača gre iz 1 BTC letno na 0.5, pa na 0.25, pa na 0.1, itd. Hitreje, kot bi vrednost BTC na koncu naraščala. Ali pa bi celo službo izgubil, saj te ne rabijo več, ker ni potrošnje.

čemu ta logika?
Prvo kar se zgodi, ko ni potrošnje je, da tista podjetja ki imajo potrošniške produkte začnejo propadat.
Ali se bodo izboljšala in začela delat dolgožive in kvalitetne produkte, ali pa bodo potrošniško propadla.
pogovarjaš se tak kot da varčevanje pomeni da nihče več ne bo ničesar kupil. Ne govorimo tega. Govorimo to, da bodo ljudje premislili kaj si kupijo preden si kupijo iphon xy, ko imajo še doma dobro delujoč iphon xy-5.
Varčevanje in kupovanje izdelkov, ki dalj časa zdržijo in so bolj kvalitetni, povzroča spremembo produkcije v bolj dolgoročno, ne pa v zniževanje plač.

05pOxP-1 ::

Ascendor je izjavil:

Ne, ni garancija, bi pa verjetno kar dosti ljudi izgubilo službo brez QE. Deflacija je slaba za gospodarstvo, podobno kot hiperinflacija. Preberi si kaj o ekonomiji, namesto da sklepaš vse iz svoje glave in želje po BTC to the moon.

QE je pojšterček in ujčkanje družbe, ki ni pripralvjena na spremembe. Predvsem na te spremembe da se je treba za novo službo nekaj na novo naučit, ker se je pokazalo da je staro službo povozil čas.
deflacija je dobra za okolje. deflacija povzroča varčevanje in razmišljanje o tem kaj boš na stara leta.
inflacija povzroča ne nujne in nepremišljene buy impulze in povzroča, da ljudje ne razmišljajo in varčujejo za penzijo.

In šel bom še korak dlje. In bom trdil da je deflacija naravna dočim je inflacija ne naravna.
Namreč ne moreš ti priti do gozda kjer je 100 dreves in jih posekat 150.
deflacije je naravna, ker lahko v gozdu posekaš samo 100 dreves in če si pameten si jih boš nekaj pustil, da ti dajo semena za naslednje leto.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V torek bo bitcoin uradno plačilno sredstvo v El Salvadorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5617856 (13936) nnnnii
»

FBI zasegel več kot polovico odkupnine Colonial Pipeline (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9118673 (15485) zmaugy
»

V El Salvadorju bitcoin zakonito plačilno sredstvo

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4111092 (8402) showsover

Več podobnih tem