» »

PCT - Bencinski servisi niso izjema ??

PCT - Bencinski servisi niso izjema ??

««
22 / 22
»
»»

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Kdo bi kupoval marele ki te samo 80% zaščitijo proti dežju ki pada po njej, ostalih 20% pa steče skozi marelo po tebi? NIHČE!

Slaba analogija. Boljše vprašanje je: Kdo bo kupoval marele, katerih 80 % te skoraj 100% zaščiti, 20 % marel pa malo pušča.

Na izbiro imaš pa samo nakup takšne marele, hojo po dežju brez marele, ali pa ostati doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

feryz ::

V sosednji firmi, sem že pisal, je cepljenec privlekel virus in ga predal necepljenemu.
Včeraj so se testirali še ostali, cca 20 je vseh, 4 pozitivni na samotestu.
Danes še na PCR.

Ampak pridno delajo dalje, ker nikomur nič ni, razen cepljeni pokašljuje in je doma.
Nekako je treba zaslužiti za plače. In za korona dodatke dohtarjev.

Netrunner ::

Ima kdo informacijo, če so kdaj in kjerkoli mirni protesti dosegli spremembo ali učinek? Ne podpiram nasilja in vandalizma vendar zgodovinsko gledano do sprememb ni prišlo če kralja niso obesli in požgali gradu. Prej ali slej pride do vandalizma v protestih, kar čisto razumem če mirni protest nič ne prinese. Saj tudi metanje kock in razbivanje šip ne prinese, vendar s časoma se to lahko stopnjuje do točke revolucije, kjer pa se 100% nekaj spremeni.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Telbanc ::

feryz je izjavil:

Treba se je vprašati, kdo je metal kocke. Ni naključij v tem življenju.



Protest je bil miren, dokler niso državni provokatorji začeli metat. Vemo mi dobr kak to gre.

Je pa blo včereje, kr neki, zato k se zaj po mestu pr nas vozakajo policaji po ulicah.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

feryz ::

Netrunner je izjavil:

Ima kdo informacijo, če so kdaj in kjerkoli mirni protesti dosegli spremembo ali učinek? Ne podpiram nasilja in vandalizma vendar zgodovinsko gledano do sprememb ni prišlo če kralja niso obesli in požgali gradu. Prej ali slej pride do vandalizma v protestih, kar čisto razumem če mirni protest nič ne prinese. Saj tudi metanje kock in razbivanje šip ne prinese, vendar s časoma se to lahko stopnjuje do točke revolucije, kjer pa se 100% nekaj spremeni.
Seveda je učinek.
Če vsak petek kolesariš, skrbiš za telo in kondicijo in posledično ne rabiš fajzer strupa.

Se pa strinjam s tabo, če bi morali danes zamenjati popolnoma vse šipe, bi janez prikoritni začel malo manj krast. Mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

LeQuack ::

feryz je izjavil:

V sosednji firmi, sem že pisal, je cepljenec privlekel virus in ga predal necepljenemu.
Včeraj so se testirali še ostali, cca 20 je vseh, 4 pozitivni na samotestu.
Danes še na PCR.

Ampak pridno delajo dalje, ker nikomur nič ni, razen cepljeni pokašljuje in je doma.
Nekako je treba zaslužiti za plače. In za korona dodatke dohtarjev.


Hočeš reči denar je zmagal, bolni morajo delati kot v časih sužnjev.
Quack !

feryz ::

Bolnim ni treba delati, bolani pa vseeno lahko komentarje pišejo.

Delajo ljudje, ki jim nič ni, razen da je nekje narisana ena črtica.

LeQuack ::

feryz je izjavil:

Bolnim ni treba delati, bolani pa vseeno lahko komentarje pišejo.

Delajo ljudje, ki jim nič ni, razen da je nekje narisana ena črtica.


Predvsem se vidi dvoličnost sedaj, če bi bilo to lani ko ni bilo cepljenih bi se vsi samoizolirali, da ne bi razširili naprej, navkljub temu da bi bili asimptotični, sedaj pa jih boli kurac ker imajo kos papirja. Oziroma najbrž ne njim ampak šefa boli kurac, kar je nasprotju dogme da so se cepili zaradi drugih.
Quack !

Utk ::

Me prav zanima koliko od teh zagnanih cepilcev je bilo pred tem okuženih in kolk ne. Da smo si na jasnem...zagnani cepilci (tisti, ki zdaj silite v to druge in ploskate PCT-ju), ki ste bili okuženi, ste navadni hinavci. Ste imeli priložnost se obnašat odgovorno, pa se niste.

jotunn ::

Netrunner je izjavil:

Ima kdo informacijo, če so kdaj in kjerkoli mirni protesti dosegli spremembo ali učinek? Ne podpiram nasilja in vandalizma vendar zgodovinsko gledano do sprememb ni prišlo če kralja niso obesli in požgali gradu. Prej ali slej pride do vandalizma v protestih, kar čisto razumem če mirni protest nič ne prinese. Saj tudi metanje kock in razbivanje šip ne prinese, vendar s časoma se to lahko stopnjuje do točke revolucije, kjer pa se 100% nekaj spremeni.

Vecini ni jasno da s prepevanjem ljudskih pesmi in drzanjem vrtnic v rokah ne bo sprememb. Ni ene revolucije v zgodovini, ki bi sla skozi mirno. In ce nekdo misli, da se kdorkoli boji magari 100.000 glave mnozice ki drzi v rokah roze in mece papirnate avioncke cez ograjo naj se malo zamisli. Ce nekdo zeli z demonstracijami nekaj spremeniti je edina opcija nasilje. Jebiga tako pac je. Ce seveda hocemo spremembe. Ce pa demonstrirjo zato da demonstrirajo je pa vse ok... tudi rozice v rokah in mrmranje roznega venca.
Je pa res, da za to moras biti pa v sranju globoko cez glavo, da si pripravljen reskirati vse in se iti to. In ker ne glede na to, koliko se pizdi, nihce v Sloveniji ni tako globoko v dreku, taksnih stvari se lep cas ne bo, sprememb pa prav tako ne. Tako da vse to demonstriranje, kolesarjenje pred parlamentom itd. je totalna izguba casa (za na kolo grem raje v precej lepse konce kot pa je to trg pred parlamentom in ulice okoli njega). Kamna v roke pa tudi ne bi vzel, ker mi je po pravici povedano prelepo. Zato se se naprej brigam zase, ceprav sem po mnenju nekaterih tu prisotnih egoisticna pizda, ampak na koncu moram poskrbeti za svoje cim bolj udobno zivljenje sam in mi ga nihce drug ne bo olajsal, tako da me niti malo ne briga, kaj si nekdo misli o mojem egoizmu.

dild0idis ::

Utk je izjavil:

Me prav zanima koliko od teh zagnanih cepilcev je bilo pred tem okuženih in kolk ne. Da smo si na jasnem...zagnani cepilci (tisti, ki zdaj silite v to druge in ploskate PCT-ju), ki ste bili okuženi, ste navadni hinavci. Ste imeli priložnost se obnašat odgovorno, pa se niste.


Nekaj, kar je za običajnega slo-techovca preveč bom sedaj napisal.

Eni se učimo na svojih napakah in želimo biti bolj odgovorni v prihodnosti!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

jotunn ::

Utk je izjavil:

Me prav zanima koliko od teh zagnanih cepilcev je bilo pred tem okuženih in kolk ne. Da smo si na jasnem...zagnani cepilci (tisti, ki zdaj silite v to druge in ploskate PCT-ju), ki ste bili okuženi, ste navadni hinavci. Ste imeli priložnost se obnašat odgovorno, pa se niste.

To jaz ze cel cas trdim. Najvecji problem so tisti, ki se obnasajo dovolj odgovorno, da se jim do danes ni uspelo okuziti. Tisti neodgovorni pezdetje, ki so se okuzili, so pa danes najbolj glasni, kako bi bilo treba necepljene in neprebolene najboljse kar pobiti ker ogrozajo gospodarstvo. Dosti cool logika ja.

dild0idis ::

Želim si, da so v Sloveniji enaki ukrepi proti Covid19 kot v zahodni demokratični državi Avstriji!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Utk ::

dild0idis je izjavil:



Nekaj, kar je za običajnega slo-techovca preveč bom sedaj napisal.

Eni se učimo na svojih napakah in želimo biti bolj odgovorni v prihodnosti!

Bodite. Ampak bodite tiho. Bivšega alkoholika v resnici nihče ne jemlje resno, ne glede kolk je zdaj proti alkoholu.

LeQuack ::

dild0idis je izjavil:

Utk je izjavil:

Me prav zanima koliko od teh zagnanih cepilcev je bilo pred tem okuženih in kolk ne. Da smo si na jasnem...zagnani cepilci (tisti, ki zdaj silite v to druge in ploskate PCT-ju), ki ste bili okuženi, ste navadni hinavci. Ste imeli priložnost se obnašat odgovorno, pa se niste.


Nekaj, kar je za običajnega slo-techovca preveč bom sedaj napisal.

Eni se učimo na svojih napakah in želimo biti bolj odgovorni v prihodnosti!


V času cancel kulture to ni več mogoče žal. Če si nekaj na pisal na Twitter 10 let nazaj je to to, ni več poti nazaj.
Quack !

WizzardOfOZ ::

Pithlit je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Pithlit je izjavil:

No no... Protitelesa so popolnoma enaka. Ne morejo biti boljša ali slabša. Stvar debate je le njih število. Glede tega pa jaz ne bi kar pavšalno opletala okoli da jih imajo prebolevniki po defaultu več. Bi se strinjala s tem da ima večina prebolevnikov več protiteles kot večina cepljenih. Kar vsi več kot vsi pa nikakor ne. Tako da cepljenje koristi tudi prebolevnikom... spet ne kar vsem.


Niso enaka.

Tvoja, kot prebolevnik alfa seva, in moj, kot cepljena... So popolnoma identična.


To seveda ni res.
Hope for a future without fear of COVID-19 comes down to circulating antibodies and memory B cells. Unlike circulating antibodies, which peak soon after vaccination or infection only to fade a few months later, memory B cells can stick around to prevent severe disease for decades. And they evolve over time, learning to produce successively more potent “memory antibodies” that are better at neutralizing the virus and more capable of adapting to variants.

Vaccination produces greater amounts of circulating antibodies than natural infection. But a new study suggests that not all memory B cells are created equal. While vaccination gives rise to memory B cells that evolve over a few weeks, natural infection births memory B cells that continue to evolve over several months, producing highly potent antibodies adept at eliminating even viral variants.

The findings highlight an advantage bestowed by natural infection rather than vaccination, but the authors caution that the benefits of stronger memory B cells do not outweigh the risk of disability and death from COVID-19.

“While a natural infection may induce maturation of antibodies with broader activity than a vaccine does—a natural infection can also kill you,” says Michel C. Nussenzweig, the Zanvil A. Cohn and Ralph M. Steinman professor and head of Rockefeller’s Laboratory of Molecular Immunology. “A vaccine won’t do that and, in fact, protects against the risk of serious illness or death from infection.”


When any virus enters the body, immune cells immediately churn out hordes of circulating antibodies. Foot soldiers of the immune system, these antibodies burn bright but decay at variable rates depending on the vaccine or infection—they may protect us for months or years but then dwindle in number, allowing possible reinfection.

The immune system has a backup plan: an elite cadre of memory B cells that outlive circulating antibodies to produce so-called memory antibodies that provide long-term protection. Studies suggest that memory B cells for smallpox last at least 60 years after vaccination; those for Spanish flu, nearly a century. And while memory B cells don’t necessarily block reinfection, they can prevent severe disease.

Recent studies have suggested that within five months of receiving a vaccine or recovering from a natural infection, some of us no longer retain sufficient circulating antibodies to keep the novel coronavirus at bay, but our memory B cells stand vigilant. Until now, however, scientists did not know whether the vaccines could be expected to provide the sort of robust memory B cell response seen after natural infection.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Pithlit je izjavil:

Pa ti razumeš kaj pomeni da je 90% mrtvih necepljenih? Al je treba po Lucille it in ti v glavo vbit?

To si pa želim videt, kako boš ti, žaljivo posrano gobezdalo, to izvedla?
Res bi rad videl ta video.
Viralno postane, še po tiskanih medijih bo.
Naredi in posnemi to prasica debela.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

D3m ::

LeQuack je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Utk je izjavil:

Me prav zanima koliko od teh zagnanih cepilcev je bilo pred tem okuženih in kolk ne. Da smo si na jasnem...zagnani cepilci (tisti, ki zdaj silite v to druge in ploskate PCT-ju), ki ste bili okuženi, ste navadni hinavci. Ste imeli priložnost se obnašat odgovorno, pa se niste.


Nekaj, kar je za običajnega slo-techovca preveč bom sedaj napisal.

Eni se učimo na svojih napakah in želimo biti bolj odgovorni v prihodnosti!


V času cancel kulture to ni več mogoče žal. Če si nekaj na pisal na Twitter 10 let nazaj je to to, ni več poti nazaj.


Dobro, da S-T ni takšen. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimoZ_ ::

jotunn je izjavil:

Utk je izjavil:

Me prav zanima koliko od teh zagnanih cepilcev je bilo pred tem okuženih in kolk ne. Da smo si na jasnem...zagnani cepilci (tisti, ki zdaj silite v to druge in ploskate PCT-ju), ki ste bili okuženi, ste navadni hinavci. Ste imeli priložnost se obnašat odgovorno, pa se niste.

To jaz ze cel cas trdim. Najvecji problem so tisti, ki se obnasajo dovolj odgovorno, da se jim do danes ni uspelo okuziti. Tisti neodgovorni pezdetje, ki so se okuzili, so pa danes najbolj glasni, kako bi bilo treba necepljene in neprebolene najboljse kar pobiti ker ogrozajo gospodarstvo. Dosti cool logika ja.


Oba z ženo sva delala od doma, so bili pa otroci v šoli in glede na to da sva dobila simptome nekaj dni po tistem, ko so dali razred v karanteno je precej očitno da je to prišlo od tam.
Nekateri imamo otroke in življenje. Drugi pa se skrivate pri mamicah v kleteh pa vam one kuhajo, perejo in hodijo po opravkih...

WizzardOfOZ ::

PrimoZ_ je izjavil:

Oba z ženo sva delala od doma, so bili pa otroci v šoli in glede na to da sva dobila simptome nekaj dni po tistem, ko so dali razred v karanteno je precej očitno da je to prišlo od tam.
Nekateri imamo otroke in življenje. Drugi pa se skrivate pri mamicah v kleteh pa vam one kuhajo, perejo in hodijo po opravkih...


Popolnoma enako je bilo pri nas.

Zanimivo branje glede razlike protiteles cepljenega in prebolevnika:
https://www.rockefeller.edu/news/30919-...

V bistvu dokazujejo da so prebolevniki bolj in dlje zaščiteni kot cepljeni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

In še bolje tisti, ki smo preboleli in smo cepljeni.

WizzardOfOZ ::

To boost or not to boost

There are several potential reasons that memory B cells produced by natural infection might be expected to outperform those produced by mRNA vaccines, the researchers say.

It is possible that the body responds differently to viruses that enter through the respiratory tract than those that are injected into our upper arms. Or perhaps an intact virus goads the immune system in a way that the lone spike protein represented by the vaccines simply cannot. Then again, maybe it's that the virus persists in the naturally infected for weeks, giving the body more time to mount a robust response. The vaccine, on the other hand, is flushed out of the body mere days after triggering the desired immune response.

Regardless of the cause, the implications are clear. We can expect memory B cells to undergo limited volleys of evolution in response to mRNA vaccines, a finding that may have significant implications for the design and rollout of booster shots. A booster with the currently available mRNA vaccine would be expected to engage memory cells to produce circulating antibodies that are strongly protective against the original virus and somewhat less so against the variants, Nussenzweig says.

"When to administer the booster depends on the object of boosting," he says. "If the goal is to prevent infection, then boosting will need to be done after 6 to 18 months depending on the immune status of the individual. If the goal is to prevent serious disease boosting may not be necessary for years."
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

PrimoZ_ je izjavil:

jotunn je izjavil:

Utk je izjavil:

Me prav zanima koliko od teh zagnanih cepilcev je bilo pred tem okuženih in kolk ne. Da smo si na jasnem...zagnani cepilci (tisti, ki zdaj silite v to druge in ploskate PCT-ju), ki ste bili okuženi, ste navadni hinavci. Ste imeli priložnost se obnašat odgovorno, pa se niste.

To jaz ze cel cas trdim. Najvecji problem so tisti, ki se obnasajo dovolj odgovorno, da se jim do danes ni uspelo okuziti. Tisti neodgovorni pezdetje, ki so se okuzili, so pa danes najbolj glasni, kako bi bilo treba necepljene in neprebolene najboljse kar pobiti ker ogrozajo gospodarstvo. Dosti cool logika ja.


Oba z ženo sva delala od doma, so bili pa otroci v šoli in glede na to da sva dobila simptome nekaj dni po tistem, ko so dali razred v karanteno je precej očitno da je to prišlo od tam.
Nekateri imamo otroke in življenje. Drugi pa se skrivate pri mamicah v kleteh pa vam one kuhajo, perejo in hodijo po opravkih...

Dobesedno si napisal, da ste se skrivali doma, potem pa tega obtožuješ druge. Jaz nisem delal od doma, hodil v gostilno kolk se je dalo, otroci v šoli, itd. Vseeno smo preživeli, in bomo še naprej.
««
22 / 22
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako (teoretično) ponarejati PCT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19923094 (18302) Neon87

Gneča v cepilnih centrih po Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10312709 (9979) BigWhale

Odlok vlade: PCT-pogoj obvezen za vse zaposlene in uporabnike storitev

Oddelek: Loža
383630 (3217) musicfreak

Hitri test covid cena (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20830998 (23988) matevz1337

Več podobnih tem