» »

Pravice žensk v Afganistanu in slovenske feministke

Pravice žensk v Afganistanu in slovenske feministke

««
4 / 12
»»

Janez-22 ::

Slovenski ali pa svetovni feminizem je kar nekaj. Nekaterim ženskam daje občutek, da se za nekaj borijo, izgleda pa da naredijo tako ženskam kot celi družbi več škode kot koristi.

Tukaj je en malo drugačen pogled na te stvari (posebej zanimiv je odebeljen odstavek):
https://branenacesti.blogspot.com/2013/...

poweroff ::

Točno tako. Jaz sem mnenja, da se je treba boriti za pravice vseh depriviligeraih - žensk, manjšin, itd. Me pa motijo zafrustriranci in ekstrermisti, ki širijo sovraštvo in predsodke proti tistim, ki so menda priviligirani.

Jaz sem že večkrat povedal - v Evropi glavna delitev ni po spolu, pač pa po socialnem statusu. In težko sprejmem,d a se nekdo bori za pravice bogatih žensk, hkrati pa ga ne zanimajo pravice migrantskih moških na socialnem dnu. In da taka oseba celo trdi, da je tak moški priviligiranec - bogata, visoko izobražena ženska, na vodilnem položaju, ki ima pa nižjo plačo kot njen moški kolega pa žrtev sistema - je pa naravnost perverzno.

Ampak seveda je tako mnenje nepopularno, ker je preveč levičarsko. Ker o socialni pravičnosti danes ni moderno govoriti.

Poglejte si pa še to sramoto: https://siol.net/novice/slovenija/logar...

Tip pravi, da bomo sprejeli do 5 (pet!) beguncev iz Afganistana. Pri čemer so desničarski komentarji, da bi morala biti številka seveda nič.

Se pravi, šli smo delat sranje v Afganistan brez kakršnekoli potrebe (tam nimamo nikakršnih interesov), lokalci so nam pomagali, zdaj, ko bi morali pa mi pomagati njim in njihovim družinam (ženskam, otrokom!), smo se pa izkazali kot navadne - oprostite izrazu - pizde - in stisnili rep med noge.

Katastrofa, res.

In potem imamo nekakšne "feministe", ki podpirajo vladavino Ivana Blaznega in "pizdunov" okrog njega... hkrati pa blebetajo o pravicah žensk, itd.

Jaz sem bil proti odhodu naše vojske v Afganistan. Ampak če smo šli je pa prav, da sprejmemo odgovornost do ljudi, ki so bili v to vpleteni. Do naših vojakov in do njihovih sodelavcev.
sudo poweroff

IL_DIAVOLO ::

Vsaj preberi si za kaj se gre.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PacificBlue ::

zmist je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

dice7 je izjavil:

Ce protestirajo ni ok, ce ne protestirajo ni ok...

Proti incelom res ne mores zmagati


Saj ne protestirajo ženske v Afganistanu v podporo feminizmu. Niti zahodne feministke ne protestirajo v podporo afganistanskih žensk.
Si že videl kaksno feministko v burki?
Jaz ne..


Alexius Heristalski je izjavil:



Ne pizdit cez feministke. In razlikuj prepotentne smrklje, ki bi rade dobile priviligiran polozaj v druzbi z dejanskimi feministkami. Dejansko je situacija za zenske se marsikje v sloveniastanu hudo fucked up. In z bojem proti temu ni nic narobe (v nebo vpijoc primer, stevilo profesoric na faksih in stevilo uspesnih arkitektinj). Narobe je, da imas dolocen procent zafrustrirank (recimo, to igra Hypat, da ocrni PRAVE feministke), kjer se pa ne gre za feminizem ampak za enako zadevo kot je sovinizem, samo v drugo smer. Te so pa sramota za druzbo, enako kot sovinisti. In ker je danes narcisizem v porastu bos verjetno srecal same take - osebe zenskega spola, ki so prepricane v lastno vecvrednost (pred vsemi, ne samo moskimi) in se borijo, za priznavanje tega, kljub temu, da so morda nesposobne. Ne gre se za enakovrednost zensk, rade bi dokazale svojo vecvrednost in ker je slucajno danes "the thing" feminizem, ga zlorabijo za to. Recimo tipicen primer je, ne me lincat, ne pravim, da ne smete losciti korencka nanjo (ceprav je meni odbijajoca, niti kolesa ne bi prislonil nanjo), Emma Watson.


Se strinjam, da sodobni feminizem je pokvarjena različica feminizma, ki zagovarja realne probleme žensk v družbi.


Moramo vedeti, da prve zametke ženske manjvrednosti je moč zaslediti vse od neolitika. Takrat so začeli postavljati prve naselbine in ženske so ostajale doma, moški pa hodili na lov itd. Tudi odkriti grobovi pričajo o razlikah med spoloma.

Je zelo večplastna težava, tehnologija in premožnejši slog ljudi je omogocil, da se je o tem začelo govoriti bolj, hkrati pa slavne osebe ali znane feministke to izkoriscajo za lastno samopromocijo.. šovinizem, večrvrednost in zafrustrianost so le ene izmed teh njihovih lastnosti.

gus5 ::

Ljubica Jelušič je kot ministrica za obrambo napotitev SV v Afganistan opravičevala tudi z osvobajanjem tamkajšnjih žensk. Primer zahodnjaške feministke z zahodno-centrično naracijo & žaljivo pokroviteljskim odnosom do žensk v nezahodnih kulturah. Primer kulturnega imperializma. Zahodnjaški feminizem naj se ne vmešava v afganistansko kulturo, če vidi rešitev "ženskega vprašanja" v pozahodnjačenju Afganistank.

Hypathia ::

PacificBlue je izjavil:



Moramo vedeti, da prve zametke ženske manjvrednosti je moč zaslediti vse od neolitika. Takrat so začeli postavljati prve naselbine in ženske so ostajale doma, moški pa hodili na lov itd. Tudi odkriti grobovi pričajo o razlikah med spoloma.

Zgodnja odkritja ne kažejo nič takega, ženske v prvotnih družbah so hodile na lov in bile tudi bojevnice, do spremembe je prišlo z nastopom agrikulture, za katero je bilo potrebno več ljudi, da so obdelovali polja in takrat so moški začeli tretirati ženske kot druge domače živali, kot samice za razplod.

PacificBlue je izjavil:

Je zelo večplastna težava, tehnologija in premožnejši slog ljudi je omogocil, da se je o tem začelo govoriti bolj, hkrati pa slavne osebe ali znane feministke to izkoriscajo za lastno samopromocijo.. šovinizem, večrvrednost in zafrustrianost so le ene izmed teh njihovih lastnosti.

Ženske so se vedno upirale in moški so jih vedno znova z nasiljem zatirali in to počno še danes, v Afganistanu na grob, na Zahodu na bolj sofisticiran način. Feministke so samo ljudje in imajo tudi svoje pomanjkljivosti a so še vedno dostojnejše od večine moške populacije vključno s forumskimi šovinisti, ki konstantno in brez razloga pljuvate po njih.

Janez-22 je izjavil:

Slovenski ali pa svetovni feminizem je kar nekaj. Nekaterim ženskam daje občutek, da se za nekaj borijo, izgleda pa da naredijo tako ženskam kot celi družbi več škode kot koristi.

Vse pravice, ki jih imajo danes ženske na Zahodu, so plod feminističnega aktivizma, če bi se zanašale na vas, bi bile še vedno na nivoju Afganistank, pobožne želje o "podrejenosti" si pa lahko kvečjemu nekam zataknete.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

PacificBlue ::

Hypathia je izjavil:

PacificBlue je izjavil:



Moramo vedeti, da prve zametke ženske manjvrednosti je moč zaslediti vse od neolitika. Takrat so začeli postavljati prve naselbine in ženske so ostajale doma, moški pa hodili na lov itd. Tudi odkriti grobovi pričajo o razlikah med spoloma.

Zgodnja odkritja ne kažejo nič takega, ženske v prvotnih družbah so hodile na lov in bile tudi bojevnice, do spremembe je prišlo z nastopom agrikulture, za katero je bilo potrebno več ljudi, da so obdelovali polja in takrat so moški začeli tretirati ženske kot druge domače živali, kot samice za razplod.

PacificBlue je izjavil:

Je zelo večplastna težava, tehnologija in premožnejši slog ljudi je omogocil, da se je o tem začelo govoriti bolj, hkrati pa slavne osebe ali znane feministke to izkoriscajo za lastno samopromocijo.. šovinizem, večrvrednost in zafrustrianost so le ene izmed teh njihovih lastnosti.

Ženske so se vedno upirale in moški so jih vedno znova z nasiljem zatirali in to počno še danes, v Afganistanu na grob, na Zahodu na bolj sofisticiran način. Feministke so samo ljudje in imajo tudi svoje pomanjkljivosti a so še vedno dostojnejše od večine moške populacije vključno s forumskimi šovinisti, ki konstantno in brez razloga pljuvate po njih.

Janez-22 je izjavil:

Slovenski ali pa svetovni feminizem je kar nekaj. Nekaterim ženskam daje občutek, da se za nekaj borijo, izgleda pa da naredijo tako ženskam kot celi družbi več škode kot koristi.

Vse pravice, ki jih imajo danes ženske na Zahodu, so plod feminističnega aktivizma, če bi se zanašale na vas, bi bile še vedno na nivoju Afganistank, pobožne želje o "podrejenosti" si pa lahko kvečjemu nekam zataknete.


Pravim za neolitik in ne paleolitik, kjer je vloga spolov bila veliko bolj izenačena. V paleolitiku je skupnost skrbela za otroke, ne samo starša. Vzrok v spremembi do vloge ženske je bil tudi prehod iz poligamije v monogamijo, ki se je zgodil v prehodu v neolitik.

Hypathia ::

Ah, zdaj je pa kar monogamija kriva za zatiranje žensk. Čudno potem, da so poligamne družbe še precej bolj orto patriarhalne od ostalih.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Spajky ::

moške bodo odrešili od norih bab v afganistanu ... ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

maldic ::

Morda pa se motim in sem spregledal proteste. Ker sem že nekaj časa v tujini, slovenskih razmer ne poznam prav dosti. Ampak kot rečeno, po internetu nisem zasledil kakšnih resnejših protestov.

Saj tudi za druge pravice, se sprasujem kje so protesti. Recimo za trenutne korona ukrepe, dolocene pravice, ki ljudem pripadajo. Si kaj protestiral? Drugac pa menim, da prevec zivite in si ustvarjate mnenja na podlagi novic in medijev. Kje ste bili zadnjih 50 let? Glede feminizma. Se mi zdi, da se dost takoimenovanih "feminsticnih gibanj" gre predvsem za to, da ima sistem pravico izkoriscat zensko kot delovno silo, da lahko dobijo vec delavcev in tako znizajo placilo moskim in zenskam. To je vse zavito v celofan kao feminizem. Feminizem pomeni zenstvenost, povezano je z materinstvom , vzgojo in neznostjo. Tukaj pa vidimo ravno obratno. Mizerna placila, otrok ne dobi dovolj pozornosti, ker mama prevec dela. V resnici ima dost pomanklivosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

maldic ::

Ste kdaj vprasal, kaj si zenske v resnici zelijo? Ali si zenske zelijo biti robot, delovni suzenj, ki dela za mizerno placilo? Minimalno placo? To je kao pravica? Da oba starsa delata za polovicno placilo? Ali pa bi zenska bila rada predvsem zenska. Morda si zeli vec casa zase in svoje otroke, vec casa za vzgojo otrok. mnogi so mnenja, da se takoimenovana gibanja za pravice, kot so npr feminizem in pa vcasih za pravice bivsih suznjev v ameriki. Slisi se lepo, ampak za kaj se je dejansko slo? Bila je vojna, sever jug, ker je na severu primankovalo delavcev. Ko je sever zmagal, je dobil dost cenejso delovno silo. Pri feminizmu, je podobno, sistem se boril za zenske in jih ugrabil v sistem za cenejso delovno silo. Ni vse tako roznato. Mislite, da bi jim bilo tako mar, ce zraven tega ne bi tako zasluzili, ker so dobili z zenskami dost cenejso delovno silo? Izobrazba lahko pomeni indoktrinacijo. Ce zenska nima casa za otroke in vzgojo, bo otrok prepuscen vzgoji prek sistema, pa morda prek filmov, ki je tudi del sistema. Ko pa je potrebno upostevat kaksne druge pravice, ki stanejo, to pa ne? Zakaj vam ne visajo standard? je potrebna selitev v drugo bolj bogato drzavo? Kratkorocna resitev, dokler se zarad priseljevanja cenejse delovne sile tudi tam ne zniza standard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

111111111111 ::

Hja, če mene vprašaš bi vsak moral imeti svobodo odločanja, kar jo po moje tudi ima. Postali smo bolj tolerantni do: samskih, parov brez otrok, homoseksualcev, itd... Ne bom rekel, da smo se znebili vseh predsodkov, ampak smo na dobri poti, za spremembo miselnosti je potrebno več kot 20 let kot smo videli v Afganistanu.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

feryz ::

Talibanija se vrača 20 let v preteklost, baje, kar niti ni tako slabo v primerjavi z "razvitim" svetom. Ki se vrača vsaj 30 let nazaj, če ne celo v čase dolfeta.
Takrat smo nazadnje potrebovali dovolilnice za prehod v sosednjo vas.
V talibaniji se, baje, slabšajo razmere za ženske. Po medijih sodeč, v praksi tega še ni opaziti. Pri nas se slabšajo razmere za popolnoma vse. Od dojenčkov do starcev, muško in žensko.
Talibanci mirno opazujejo, kako se ljudje gnetejo na kupu, po par tisoč skupaj za odhod v tujino, mogoče izpalijo kak rafal v luft in to je to. Evropejce medtem neusmiljeno mlatijo, če se jih zbere več kot 100 na kupu, prehod čez mejo je zelo otežen.
In tako dalje, lahko naštevamo cel dan. Če primerjamo talibanijo z nami, ugotovimo, da se oni tam niso kaj dosti pomaknili nazaj. Bomo videli, kako bo, "razviti" mediji obljubljajo da bo dar mar, medtem ko talibani mirno zagotavljajo, da je panika nepotrebna. Medtem pa smo mi izgubili ogromno, v kratkem bomo še mnogo več.

Vse je stvar perspektive.

TheBlueOne ::

Slabo beres.

https://www.24ur.com/novice/tujina/tali...

https://www.24ur.com/novice/tujina/tali...

Takih clankov je kolikor hoces.

So tudi ze streljali protestnike, prehod po drzavi je ze dolgo otezen, imas nonstop njihove milice.

Tu ni nic stvar perspektive.

feryz ::

Ja, ženske podajajo otroke čez žico. Zakaj točno podajajo otroke čez žico? A si kje zasledil? O stanju matere, ki to dela, se lahko samo vprašamo. Žalostno je, da ima vsak lahko mulce danes. Ki jih kasneje čez žico meče.

Par brutalnih psihopatov. ki strelja po ljudeh, ni merilo politike oblasti. Take primerke imamo povsod, tudi pri nas po Evropi, da ne omenimo Amerike.
Ne pozabite, da je zadnji teden več Američanov v Ameriki padlo od strelnega orožja, kot Afganistancev v Afganistanu. Pa je tam, kao, vojna.

TheBlueOne ::

Ti verjetno nimas pojma kako izgleda svet. Ni vse kakor tvoja vas.

widj3098dj32 ::

poweroff je izjavil:

Točno tako. Jaz sem mnenja, da se je treba boriti za pravice vseh depriviligeraih - žensk, manjšin, itd.

Belci smo glede na svetovno populacijo manjsina. Si ziher da bos pozrl ta drek ki si ga ravno izustil?

Sranje v Afganistanu pa je plod USA politike. Not our problem. Brigaj se za svoj kos plota.

Zgodovina sprememb…

widj3098dj32 ::

TheBlueOne je izjavil:

Slabo beres.

https://www.24ur.com/novice/tujina/tali...

https://www.24ur.com/novice/tujina/tali...

Takih clankov je kolikor hoces.


Seveda jih je, ker ciljajo na destabilizacijo mile evrope, da pozerejo ta drek in placajo iz nasega zepa, medtem ko bomo tiscali glavo v pesek s posilstvi in stihanjem z nozi.

Nevem ce je kdaj obstajal bol ociten predsodek da mi kot avtohtoni evropejci nismo prioriteta v lastnih drzavah za katere placujemo davke ter prenasamo neo-monarhiste v "demokraticnih" vladah.

feryz ::

TheBlueOne je izjavil:

Ti verjetno nimas pojma kako izgleda svet. Ni vse kakor tvoja vas.
Čakam razlago. Zakaj svojega otroka čez žico vreči tujcem.

Kot bi pri nas tastare v jame metali že danes, ker bo v kratkem korona.

widj3098dj32 ::

Hypathia je izjavil:

Sicer imajo pa zahodne feministke dovolj dela z domačimi teroristi, ki so v vzponu.

Incels: A new terror threat to the UK? https://www.bbc.com/news/uk-58207064

>everyone I don't like is a terrorist

111111111111 ::

feryz je izjavil:

Ja, ženske podajajo otroke čez žico. Zakaj točno podajajo otroke čez žico? A si kje zasledil? O stanju matere, ki to dela, se lahko samo vprašamo. Žalostno je, da ima vsak lahko mulce danes. Ki jih kasneje čez žico meče.

Par brutalnih psihopatov. ki strelja po ljudeh, ni merilo politike oblasti. Take primerke imamo povsod, tudi pri nas po Evropi, da ne omenimo Amerike.
Ne pozabite, da je zadnji teden več Američanov v Ameriki padlo od strelnega orožja, kot Afganistancev v Afganistanu. Pa je tam, kao, vojna.

Seveda lahko podaš relevantne številke? Nobeden ne ve koliko je bilo žrtev v Afganistanu razen tebe. :)

PA tudi če bi bilo res, moraš upoštevati faktor da je afganistancev 38 miljonov, američanov pa 350 miljonov.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

feryz ::

Ok, se oproščam. Truplo množično ležijo po ulicah Afganistana. Kot mrtvi od korone po Ljubljani.
Glede na agendo zahodnih medijev, bi vsako sliko trupla pograbili kot nori in jo milijonkrat kopirali in objavili. Hudič je le, ker jo ne morejo najti.
Lahko pa najdejo slike ljudi, ki mečejo mulce čez žico, čeprav v bistvu nihče ne ve zakaj. Ker je luštno in ker jih je doma še enih 10 na lagerju.

zmist ::

A se niste opazili, da bi se feryz rad o koroni pogovarjal? In samo deraila debato, da se bo lahko. :))

Janez-22 ::

Hypathia je izjavil:

Janez-22 je izjavil:

Slovenski ali pa svetovni feminizem je kar nekaj. Nekaterim ženskam daje občutek, da se za nekaj borijo, izgleda pa da naredijo tako ženskam kot celi družbi več škode kot koristi.

Vse pravice, ki jih imajo danes ženske na Zahodu, so plod feminističnega aktivizma, če bi se zanašale na vas, bi bile še vedno na nivoju Afganistank, pobožne želje o "podrejenosti" si pa lahko kvečjemu nekam zataknete.


Feministke živijo v enem svojem vesolju, jaz sem dal pa link do vesolja, v katerem je ženskam vrednota družina, sožitje z možem ipd. Vejo, kaj v resnici pomeni podrejanje.

Pred pojavom feministk je bila naša družba grozno zabačena. In feministke imajo veliko zaslug, niso pa edine. Vsak (notranje) svoboden moški ima raje samozavestno žensko kot pa neko, ki si jo lahko podrejeja.

stara mama ::

Se strinjam s @feryz, pa so mi korona debate dosadne.
Vidiš da ob vsakem manjšemn dogodku prizorišče poznamejo iz 20 različnih kotov in te posnetke neprestano predvajajo da novica pridobi na grozljivosti. Tu pa nobenih slik in posnetkov mrtvih trupel.
Kar se je dejansko zgodilo je (delno) nasilna menjava funkcionarjev in to je to. Nihče ni šel po vaseh klat nedolžne družine in nemočne državljane.
Enako, kot da bi pri nas nasilno odstranili vse SDSovce in bi jih nadomestili, nevem.... združenje veganov slovenije. Ali pa feministke. Ali pa kakšna druga podobna sekta. Franc iz Zgornje Kungote zadeve nebi občutil drugače kot iz medijev, potem pa šele dolgoročno s spremenjenimi zakoni in represijo.

Vse kar so mediji imeli za pokazat, so posnetki padanja beguncev iz letala.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

stara mama je izjavil:

Se strinjam s @feryz, pa so mi korona debate dosadne.
Vidiš da ob vsakem manjšemn dogodku prizorišče poznamejo iz 20 različnih kotov in te posnetke neprestano predvajajo da novica pridobi na grozljivosti. Tu pa nobenih slik in posnetkov mrtvih trupel.
Kar se je dejansko zgodilo je (delno) nasilna menjava funkcionarjev in to je to. Nihče ni šel po vaseh klat nedolžne družine in nemočne državljane.
Enako, kot da bi pri nas nasilno odstranili vse SDSovce in bi jih nadomestili, nevem.... združenje veganov slovenije. Ali pa feministke. Ali pa kakšna druga podobna sekta. Franc iz Zgornje Kungote zadeve nebi občutil drugače kot iz medijev, potem pa šele dolgoročno s spremenjenimi zakoni in represijo.

Vse kar so mediji imeli za pokazat, so posnetki padanja beguncev iz letala.

Glih tko... Kost za glodat... Kaj misliš kaj se zgodi bilo komu k gre neki s kamero okol skakat?
Life is as complicated as we make it...

stara mama ::

Pithlit je izjavil:


Glih tko... Kost za glodat... Kaj misliš kaj se zgodi bilo komu k gre neki s kamero okol skakat?

Kamere so dandanes smešno majhnih velikosti + mobilni telefoni + družbena omrežja + ..., tako da to ni ravno ovira za ne-poročanje.
Še feministke so se uklonile moški volji in nadele burke, da bi se dokopale do posnetkov. Pa vendarle jih še vedno ni. Pa so menda ja zelo pogumne ženske to??

Zgodovina sprememb…

widj3098dj32 ::

stara mama je izjavil:

Se strinjam s @feryz, pa so mi korona debate dosadne.
Vidiš da ob vsakem manjšemn dogodku prizorišče poznamejo iz 20 različnih kotov in te posnetke neprestano predvajajo da novica pridobi na grozljivosti.

Ce je kdo ze pozabil na eno od podobnih manipulacij custev: Death of Alan Kurdi @ Wikipedia

stjan ::

Za snemanje terena ni potrebno, da gre tja nek novinar. Že nekaj časa imamo drone, s katerim se lahko poslika in posname zadeve. Vojaški droni lahko več ur krožijo nad mestom. Glede na to, da so včasih pobijali civiliste z droni, so verjetno še danes tam.
Kje so satelitski posnetki?
Ko je bila vojna na Kosovu so Američani prenašali satelitske posnetke v živo. Enkrat se je dobro videl napad na avtobus na nekem mostu.

Zakaj danes ni slik, posnetkov?

Kaj se tam v resnici dogaja?

111111111111 ::

feryz je izjavil:

Ok, se oproščam. Truplo množično ležijo po ulicah Afganistana. Kot mrtvi od korone po Ljubljani.
Glede na agendo zahodnih medijev, bi vsako sliko trupla pograbili kot nori in jo milijonkrat kopirali in objavili. Hudič je le, ker jo ne morejo najti.
Lahko pa najdejo slike ljudi, ki mečejo mulce čez žico, čeprav v bistvu nihče ne ve zakaj. Ker je luštno in ker jih je doma še enih 10 na lagerju.

Hmmm... Torej so slike 1000 ljudi na letališčih, kako plezajo na letalo, itd... Zrežirane iz strani zahodnih medijev. Dobro da vemo. Kak je super da imamo enega na forumu, ki ima notranje informacije in ve da so Talibani dobri po srcu.

stara mama je izjavil:

Kamere so dandanes smešno majhnih velikosti + mobilni telefoni + družbena omrežja + ..., tako da to ni ravno ovira za ne-poročanje.
Še feministke so se uklonile moški volji in nadele burke, da bi se dokopale do posnetkov. Pa vendarle jih še vedno ni. Pa so menda ja zelo pogumne ženske to??

Požiganje šol ne šteje?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Ce ni posnetka je fake, ce je posnetek je fake posnetek. Ce gredo z droni je fake, ker je jasno, da ne bodo delali tega. Ce ne gredo fotkati z droni je fake, ker imajo drone in bi jih morali koristit, ker tako pravi nek teoretik zarot.

Ljudje so postali rahlo moteni. Imajo neko fiksno idejo, ki jim jo v njihovi logiki vedno vse podpre.

111111111111 ::

stjan je izjavil:

Za snemanje terena ni potrebno, da gre tja nek novinar. Že nekaj časa imamo drone, s katerim se lahko poslika in posname zadeve. Vojaški droni lahko več ur krožijo nad mestom. Glede na to, da so včasih pobijali civiliste z droni, so verjetno še danes tam.
Kje so satelitski posnetki?
Ko je bila vojna na Kosovu so Američani prenašali satelitske posnetke v živo. Enkrat se je dobro videl napad na avtobus na nekem mostu.

Zakaj danes ni slik, posnetkov?

Kaj se tam v resnici dogaja?

Tudi voditeljica na televiziji, je burko oblekla samo zato, da nas malo zavede in ne zato ker se boji posledic, če burke ne bi imela.

Grdi, grdi zahodni svet, ki uboge talibane obtožuje nasilja na podlagi verske pripradnosti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

gruntfürmich ::

Hypathia je izjavil:

Popravek, afganistanski MOŠKI so se odločili, da bodo raje vzeli orto patriarhat kot boj s Talibani, žensk ni glede tega nihče nič vprašal. In če bi slovenskim moškim ponudili podobno izbiro, bi jo mnogi zgrabili z obema rokama, se bo pa tale "snežinkica" maksimalno potrudila, da te priložnosti nikoli ne boste dobili.

kako pa to veš?
zakaj tamkajšnje ženske ne morejo biti tako zarukane, da se jim zdi svoboda tako tuja da jo s prezirom zavračajo, ker ne znajo živeti drugače?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

widj3098dj32 ::

gruntfürmich je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Popravek, afganistanski MOŠKI so se odločili, da bodo raje vzeli orto patriarhat kot boj s Talibani, žensk ni glede tega nihče nič vprašal. In če bi slovenskim moškim ponudili podobno izbiro, bi jo mnogi zgrabili z obema rokama, se bo pa tale "snežinkica" maksimalno potrudila, da te priložnosti nikoli ne boste dobili.

kako pa to veš?

Ker ji njena religija te opcije ne dopusca.

49106 ::

111111111111 je izjavil:

feryz je izjavil:

Ok, se oproščam. Truplo množično ležijo po ulicah Afganistana. Kot mrtvi od korone po Ljubljani.
Glede na agendo zahodnih medijev, bi vsako sliko trupla pograbili kot nori in jo milijonkrat kopirali in objavili. Hudič je le, ker jo ne morejo najti.
Lahko pa najdejo slike ljudi, ki mečejo mulce čez žico, čeprav v bistvu nihče ne ve zakaj. Ker je luštno in ker jih je doma še enih 10 na lagerju.

Hmmm... Torej so slike 1000 ljudi na letališčih, kako plezajo na letalo, itd... Zrežirane iz strani zahodnih medijev. Dobro da vemo. Kak je super da imamo enega na forumu, ki ima notranje informacije in ve da so Talibani dobri po srcu.



On govori truplih, ti pa o (živih) ljudeh. Kak je super, da imamo enega na forumu, ki mlati slamnatega moža.


zmist je izjavil:

A se niste opazili, da bi se feryz rad o koroni pogovarjal? In samo deraila debato, da se bo lahko. :))


A te moti, da v Avganistanu korone ni? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

feryz ::

111111111111 je izjavil:

Hmmm... Torej so slike 1000 ljudi na letališčih, kako plezajo na letalo, itd... Zrežirane iz strani zahodnih medijev. Dobro da vemo. Kak je super da imamo enega na forumu, ki ima notranje informacije in ve da so Talibani dobri po srcu.
Kar nekaj.
A mi znaš povedati, zakaj tisoči ljudi na letališčih plezajo na letala?
Ali zakaj tisoči ljudi hočejo preplavati Kolpo?

Saj poznaš odgovor, mar ne?

Koraaz ::

poweroff je izjavil:

Poglejte si pa še to sramoto: https://siol.net/novice/slovenija/logar...

Tip pravi, da bomo sprejeli do 5 (pet!) beguncev iz Afganistana. Pri čemer so desničarski komentarji, da bi morala biti številka seveda nič.

Se pravi, šli smo delat sranje v Afganistan brez kakršnekoli potrebe (tam nimamo nikakršnih interesov), lokalci so nam pomagali, zdaj, ko bi morali pa mi pomagati njim in njihovim družinam (ženskam, otrokom!), smo se pa izkazali kot navadne - oprostite izrazu - pizde - in stisnili rep med noge.

Katastrofa, res.


Zakaj točno bi jim morali pomagati?

Afganistanci, ki so sodelovali z NATOvimi silami je bila za njih to služba in so bili za to plačani. Vedeli so kakšna je njihova vloga in kakšne so lahko posledice ob zamenjavi režima, ampak izgleda, da nihče ni razmišljal za 20 let naprej, kljub temu, da živijo v nestabilni državi.

In isto je pri nas in v vseh ostalih državah. Dokler si za delodajalca koristen delaš zanj. Ko pa stvari zagustijo pa sledi nižanje plače, nepodaljšanje pogodbe ali celo odpustitev. Nihče ti ne bo pomagal in si prepuščen samemu sebi, nikomur se ne moreš obrniti po pomoč.

Seveda jim bomo mi pomagali, ker smo del NATA in EU in smo tudi sodelovali v operacijah v Afganistanu. Je pa to zgolj dobra volja naše države. Madžarska, Slovaška in Poljska, ki so del Višegrada, za katere vemo kakšno imajo mnenje o migracijah, vprašanje kako bodo reagirali.

Desničarji so pa logično ogorčeni, ker je spomin izpred 6 let od migrantske krize 2015 še kako živ in se bojijo, da na koncu ne bo številka le 5, ampak v 10, 100 ali 1000...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koraaz ()

49106 ::

Koraaz je izjavil:




Seveda jim bomo mi pomagali, ker smo del NATA in EU in smo tudi sodelovali v operacijah v Afganistanu.




Jaz nisem sodeloval pri operacijah v Afganistanu. Si morda ti sodeloval?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kgtjera ::

zmist je izjavil:

A se niste opazili, da bi se feryz rad o koroni pogovarjal? In samo deraila debato, da se bo lahko. :))


Opazil, da je edini, ki uporablja možgane...

Koraaz ::

49106 je izjavil:

Koraaz je izjavil:




Seveda jim bomo mi pomagali, ker smo del NATA in EU in smo tudi sodelovali v operacijah v Afganistanu.




Jaz nisem sodeloval pri operacijah v Afganistanu. Si morda ti sodeloval?


Mogoče, odvisno od tega kaj si obkrožil leta 2003 na referendumu za vstop Slovenije v NATO ;)

49106 ::

Kako je kdorkoli z glasovanjem na referendumu sodeloval pri operacijah v Afganistanu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

feryz ::

Kolektovna odgovornost ali kolektivna krivda se temu reče dandanes. Zelo priročna zadeva.

Koraaz ::

49106 je izjavil:

To nima veze, kaj in koga sem obkrožil.


V bistvu ima

Če bi večina volilcev rekla ne vstopu, danes nebi bila Slovenija v NATU, kar pomeni, da nebi sodelovali v operacijah v Afganistanu.

49106 ::

Nima veze, kaj bi večina volila, ker na to nimaš vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Koraaz ::

No vidiš, nimaš vpliva tako kot tudi jaz ne, tako, da lahko kar vzameš nazaj, kar si mi napisal prej.

49106 je izjavil:


Jaz nisem sodeloval pri operacijah v Afganistanu. Si morda ti sodeloval?

49106 ::

Kaj naj vzamem nazaj? Ti začel pisat bedarije. Samo vprašal sem te in ti obenem razložil, da nisem sodeloval.

Jaz sem precej manj odgovoren za dejanja NATO, kot Afganistanec za dejanja Talibanov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kgtjera ::

111111111111 je izjavil:

stjan je izjavil:

Za snemanje terena ni potrebno, da gre tja nek novinar. Že nekaj časa imamo drone, s katerim se lahko poslika in posname zadeve. Vojaški droni lahko več ur krožijo nad mestom. Glede na to, da so včasih pobijali civiliste z droni, so verjetno še danes tam.
Kje so satelitski posnetki?
Ko je bila vojna na Kosovu so Američani prenašali satelitske posnetke v živo. Enkrat se je dobro videl napad na avtobus na nekem mostu.

Zakaj danes ni slik, posnetkov?

Kaj se tam v resnici dogaja?

Tudi voditeljica na televiziji, je burko oblekla samo zato, da nas malo zavede in ne zato ker se boji posledic, če burke ne bi imela.

Grdi, grdi zahodni svet, ki uboge talibane obtožuje nasilja na podlagi verske pripradnosti.


In to, da je ta feministka morala obleč burko, je tudi vse kar se je zgodilo? Burka je pač del normale v muslimanskem svetu.

Torej so slike 1000 ljudi na letališčih, kako plezajo na letalo, itd... Zrežirane iz strani zahodnih medijev. Dobro da vemo. Kak je super da imamo enega na forumu, ki ima notranje informacije in ve da so Talibani dobri po srcu.


Pozabili ste na to, da se je cca. 350.000 vojakov afganistanske vojske "predalo" cca. 75.000 talibanom in je celo Kabul padel v rekordnem času, KER večina očitno podpira talibane. Zdilal so se! Da boš razumel, zgodba je v Kabulu približno taka, kot če bi se v Ljubljani predali partizanom, tuji mediji pa bi pisali o zlobnih partizanih, ki so zavzeli Ljubljano brez enega samega strela.

feryz ::

Zgodba je podobna, kot če bi Slovenska vojska danes zasedla Slovenijo. Vseh 2000, ki je sposobnih držati puško. Na vsako vas bi prišlo 0,3 vojaka.
V Zabačenem bi se mogoče poznalo, da so zasedeni s strani vojske, v Ljubljani bolj malo.

kgtjera ::

feryz je izjavil:

Zgodba je podobna, kot če bi Slovenska vojska danes zasedla Slovenijo. Vseh 2000, ki je sposobnih držati puško. Na vsako vas bi prišlo 0,3 vojaka.
V Zabačenem bi se mogoče poznalo, da so zasedeni s strani vojske, v Ljubljani bolj malo.


Številčno primerjava štima, da. Če bi se uprli bi jih lahko potolkli s kamenjem. Analogija s partizani pa ker gre za njihove "partizane". Nekaterim tu še kar ni jasno, da demokracije in ateizma v muslimanski svet ne moreš uvažat, niti, če je govora o 20-ih letih.

feryz ::

A si lahko sploh mislite ta absurd? Da se v Škofjo loko pripeljeta 2 z apn-jem in avtomatom in prevzameta oblast nad vasjo? Ma kaj vasjo, sama okupirata celo škofjeloško hribovje.
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deepfake se v glavnem zlorablja v pornografiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
14825407 (17307) Shegevara

Diskrimjnacija žensk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10813759 (12899) BigWhale

Več podobnih tem