» »

Visoka precepljenost in učinek zaščite

Visoka precepljenost in učinek zaščite

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 198
»»

FireSnake ::

Ker nisem našel primerne teme (ali pa so vse zaklenjene) odpiram novo.
Upam, da bo nivo debate na nivoju, da se obdrži, ker je prav, da se o tem govori.

Iztočnica je tole:
https://siol.net/novice/svet/izrael-ze-...

V Izraelu so (nekatere) začeli cepiti s tretjim odmerkom.

Pri njih je precepljenost 85% (ogromno). pa okužbe vseeno naraščajo.
Ne morem mimo tega, da to ne sovpada s tem, kar nam govori (tudi) stroka.

Jaz sem že na začetku rekel, da bo treba (tudi) preboleti. Samo cepiva nas ne bodo (čudežno) rešila.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
  • zaklenil: bluefish ()

Ben Dover ::

Cepljenje ne preprečuje okužbe ampak le težji potek le-te.

Okužbe naraščajo, posledice bolezni pa se drastično zmanjšajo, kar tudi razbremeni zdravstvo, zelo enostavno..

Tema se lahko zapre.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

sekvap ::

Ravno zato čakam s ceplenjem. Prebolel sem jo oktobra, testirat se nisem šel, v učinkovitost ceplenja pa malo dvomim. Nisem antivaxer in bi se že šel cepit, ampak glede na kup novih sevov bom počakal do jeseni.

Magic1 ::

100% zaščita je zgolj, da ne prideš v kontakt. Vse ostalo ti samo zmanjša možnost okužbe in hudega poteka. Zadnjič je infektolog po televiziji razlagal, da imaš s cepivom nekaj čez 50%, da se ne okužiš in 90%+, da ne pride do hudega poteka.
Magic

Smrekar1 ::

FireSnake je izjavil:


Ne morem mimo tega, da to ne sovpada s tem, kar nam govori (tudi) stroka.


Stroka konkretno govori tole:
1. Cepivo >99% zaščiti pred resnim potekom bolezni (check)
2. Cepivo zaščiti ~90% pred simptomatskim Covid-19 (check)
3. Cepivo ne ščiti necepljenih (check)
4. Evolucija bo favorizirala bolj nalezljive seve, zato bo potrebna stopnja precepljenosti rasla (check)

Kaj se torej ne sovpada s tem, kar govori stroka?

HitraSperma ::

A ni enako tudi s cepivi za gripo, lahko jo še vedno fašeš, ampak bo manjša šansa da bo težak potek?
fgdsfjk

Smurf ::

FireSnake je izjavil:

Ker nisem našel primerne teme (ali pa so vse zaklenjene) odpiram novo.
Upam, da bo nivo debate na nivoju, da se obdrži, ker je prav, da se o tem govori.

Iztočnica je tole:
https://siol.net/novice/svet/izrael-ze-...

V Izraelu so (nekatere) začeli cepiti s tretjim odmerkom.

Pri njih je precepljenost 85% (ogromno). pa okužbe vseeno naraščajo.
Ne morem mimo tega, da to ne sovpada s tem, kar nam govori (tudi) stroka.

Jaz sem že na začetku rekel, da bo treba (tudi) preboleti. Samo cepiva nas ne bodo (čudežno) rešila.

85%? Kje si to dobil. Na spletu se najde podatek, da imajo v tem trenutku 57% precepljenost. Oz 66% ce stejes ze 1. odmerek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Magic1 ::

Če daš xxxxx necepljenih mladih na party, ti nič ne pomaga četudi imaš 80% precepljenost. Drugače pa sem bil tudi jaz presenečen nad nizko preceplenostjo v Izraelu. Kot se spomnim so imeli 40% že na začetku leta.
Magic

kow ::

FireSnake je izjavil:


Pri njih je precepljenost 85% (ogromno). pa okužbe vseeno naraščajo.
Ne morem mimo tega, da to ne sovpada s tem, kar nam govori (tudi) stroka.


- ne verjamem, da je v izraelu 85% precepljenost. vir?
- ne verjamem, da stroka ignorira delta razlicico
- ne verjamem, da je stroka kdaj trdila, da se cepljeni ne morejo okuziti
- ne verjamem, da bi bila situacija boljsa, ce bi se jih cepilo manj

FireSnake ::

Smurf in kow: številka 85 je omenjena na viru, ki sem ga dal v otvoritveni objavi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Smurf ::

Ne vem kje so dobili 85% v tem clanku. Skratka overall imajo precepljenost 57%, pri tej cifri pa tudi stroka opozarja, da se covid lahko siri.

Pac-Man ::

Okužbe naraščajo zaradi mutiranih sevov (delta).
Virusi mutirajo med širjenjem.
Virusi se širijo med necepljeno populacijo.

Samo en razlog več za pospešitev cepljenja, zmanjšuje se možnost novih mutacij. Delta zaenkrat samo zmanjša učinkovitost cepiv, kriza bo, ko bo kak sev pobegnil.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

kow ::

Siol v splosnom itak ni resen medij. Ampak, to je druga tema.

apfelstrudl ::

Jaz mislim da bo tole ratalo slej kot prej neka "normalna" bolezen.
Cepiva bodo na voljo za tiste kateri bodo tako želeli, ostali bomo pač ... prebolevali.
Nekaj jih bo imelo smolo (kot tudi pri drugih boleznih) in bo pač narava pri njih pokazala "zobe".

Jaz mislim da bo ta virus vedno bolj nalezljiv, ampak hkrati tudi vedno bolj nenevaren za "hosta".

Ampak to je zgolj moje mnenje.

Angleži sicer že gredo po tej poti. Bomo videli kaj bo pri njih.

kriptobog ::

FireSnake je izjavil:

Ker nisem našel primerne teme (ali pa so vse zaklenjene) odpiram novo.
Upam, da bo nivo debate na nivoju, da se obdrži, ker je prav, da se o tem govori.

Iztočnica je tole:
https://siol.net/novice/svet/izrael-ze-...

V Izraelu so (nekatere) začeli cepiti s tretjim odmerkom.

Pri njih je precepljenost 85% (ogromno). pa okužbe vseeno naraščajo.
Ne morem mimo tega, da to ne sovpada s tem, kar nam govori (tudi) stroka.

Jaz sem že na začetku rekel, da bo treba (tudi) preboleti. Samo cepiva nas ne bodo (čudežno) rešila.


Preboleti in to je to. Kaka cepiva neki

hr_natakar ::

Visoka precepljenost in učinek zaščite
Zascita pred cem? kako veste, koliko je sploh korone pa kaksne ucinke ima? Saj so testerji nezanesljivi. Simptomi pa so zelo podobni navadni gripi. Celo strokovnjaki tezko locijo med korono in gripo? Zakaj ne odprete temo o testerjih, ki so temelj pandemije? Odprli ste ze ogromno tem o cepljenju. Kje je tist razvpiti angleski sev pa brazilski sev, pa indijski sev s katerimi so strasili v medijih, prihaja Bav BAv? Kje so zdaj ti sevi? Zdaj je aktualna menda delta?

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Kot sem govoril... v bolnicah bo vec cepljenih kot necepljenih... potem pa vemo kaj slwdi. Testiranje tudi za cepljene ?

hr_natakar ::

Kaj pa zascita proti angleskem sevu, pa brazilskem sevu. Pa indijskem sevu, za katere so mediji strasili, kako bolj nevarni so> Prihaja bav bav, so pisali. Nevidni sovraznik? No, kje so zdaj ti sevi? Aja, so videli, da se ljudje niso kaj prevec odzvali, zato zdaj pisejo o nekem delta sevu? Pa to ime zgleda se manj nevarno od indijskega lol

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ben Dover ()

vnetidebater ::

FireSnake je izjavil:

Ker nisem našel primerne teme (ali pa so vse zaklenjene) odpiram novo.
Upam, da bo nivo debate na nivoju, da se obdrži, ker je prav, da se o tem govori.

Iztočnica je tole:
https://siol.net/novice/svet/izrael-ze-...

V Izraelu so (nekatere) začeli cepiti s tretjim odmerkom.

Pri njih je precepljenost 85% (ogromno). pa okužbe vseeno naraščajo.
Ne morem mimo tega, da to ne sovpada s tem, kar nam govori (tudi) stroka.

Jaz sem že na začetku rekel, da bo treba (tudi) preboleti. Samo cepiva nas ne bodo (čudežno) rešila.



Preposto je... odkar se ljudi cepi se ne sme več spremljati zgolj števila okuženih ljudi temveč število hospitaliziranih. Stavim da je hospitaliziranih mnooooogo manj ljudi kot jih je bilo pred cepljenjem.

hr_natakar ::

Stavim da je hospitaliziranih mnooooogo manj ljudi kot jih je bilo pred cepljenjem.

Tudi lansko leto ob tem casu, se pravi poleti, ko ljudje hodijo na morje, je bilo mnogo manj hospitaliziranih kot januar februar. Ampak lansko leto ni bilo cepljenja proti koroni, tako da argument, da je to zarad cepljenja, je vprasljiv.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ben Dover ()

vnetidebater ::

hr_natakar je izjavil:

Stavim da je hospitaliziranih mnooooogo manj ljudi kot jih je bilo pred cepljenjem.

Tudi lansko leto ob tem casu, se pravi poleti, ko ljudje hodijo na morje, je bilo mnogo manj hospitaliziranih kot januar februar. Ampak lansko leto ni bilo cepljenja proti koroni, tako da argument, da je to zarad cepljenja, je vprasljiv.


Seveda ni vprašljiv. Primerjati moraš enaka obdobja. TUdi če je bilo lani poleti manj okuženih kot pozimi...so okuženi še vedno bili. In procent hospitaliziranih naj bi ostajal enak.

Procent hospitaliziranih ljudi v cepljeni civilizaciji MORA biti nižji kot v enakem obdobju lani ko cepiv še ni bilo. V bilo kakšnem trenutku, če državo COVID19 ni toliko preplavil da ni zmogla več zagotavljati postelj okuženim.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Se nekaj, kako ves, z zanesljivostjo, koliko je bilo resnicnih pacientov zarad korone? Ker testerji so zelo nezanesljivi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ben Dover ()

vnetidebater ::

Sem mnenja da so letos enako nezanesljivi kot lani


Sem mnenja tudi da tisti, ki je nujno rabil bolnišnično oskrbo ker ni bil zmožen več dihat ni več rabil testa da bi potrdili da je bolan.


Torej je primerjava obdobij povsem na mestu.

ps.: nimam pojma kakšne so številke, niti se mi jih ne da it gledat. zgolj debatiram in odgovarjam na osnovno vprašanje..... visoka precepljenost bi morala povzročiti močan upad hospitalizacije okuženih za COVID19. To je bistvo cepljenja.

Če hospitalizacija pade na močno nizko raven (tako da ne moremo preplaviti bolnišničnih zmožnosti države) bo življenje steklo povsem neovirano in omejitve ne bodo več smiselne, gospodarstvo pa se bo pobralo.

To je celotno bistvo cepiv, nič drugega. Še vedno lahko zboliš če si cepljen, še vedno si prenašalec...bistvo je samo da ne boš umrl in ne boš rabil bolnišnične oskrbe.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

V medijih so pisali o nujnih primerih, recimo puncka iz celja, katero niso zeleli sprejet v bolnisnico, dokler ne opravi testa za korono. Torej gre se za to, da v bolnisnico prihajajo bolni ljudje, cist logicno. Od njih so zahteval testiranje. Testi so nezanesljivi in lahko pokazejo lazno negativno in lazno poozitvno. Tako se lahko zgodi, da sicer bolan clovek ki pride v bolnico da je po krivici lazno pozitiven in se ga v statistiki vodi kot korona pozitiven.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ben Dover ()

vnetidebater ::

ja, prav. Kaj hočeš povedat?


Zanesljivost testov je nespremenjena od začetka testiranja. Torej če napaka ostaja enaka je tudi interpretacija števila obolelih primerljiva.


Če imaš 50% zanesljivost testiranja in v nekem obdobju označiš 100 hospitaliziranih, v drugem pa 10 (številke sem si izmislil)...... se da iz tega podatka marsikaj izvedeti kljub nezanesljivosti testiranja.

Torej, še enkrat, treba je primerjati število hospitaliziranih ljudi napram številu vseh obolelih. Ta procent pove absolutno vse kar moramo vedeti.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Stevilo hospitaliziranih se lahko spreminja tudi glede politike sprejemanja oziroma nesprejemanja v bolnisnice. Ali kdo ve kaksna je bila politika sprejemanja splosnih pacientov v bolnisnice na zacetku pandemije lansko leto, pa sred pandemije in zdaj recimo poleti? Je bilo isto ali razlicno? Mislim, da ni bilo vedno enako.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ben Dover ()

vnetidebater ::

Seveda, spreminja se tudi dojemanje ljudi. Pred 1 letom so se testirali vsi, saj je med ljudmi vladal močan strah pred virusom. Danes se morda nekdo niti ne testira saj je trapast in misli "da je fasal navaden prehlad" in ga ni v evidenci... so pa v evidenci tisti ki se res počutijo tako slabo da sumijo da imajo virus in se gredo testirat.

Kaj naj ti rečem....bomo videli kaj bo od septembra naprej, ko se bodo učenci spet usedli za šolske klopi in bodo učilnice spet bedasto neprodušno zaprte (zakaj zavraga so okna zaprta?!). Najbrž nas čaka nova eksplozija okuženih, takrat boš pač videl ali cepiva učinkujejo ali ne (število hospitaliziranih).

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Sej lahko ze zdaj vidimo, da v medijih nenehno pisejo o novih sevih. pa pisejo tudi o okuzbah v drzavah, kjer imajo zelo veliko cepljenih. Na primer v izraelu. Mediji ze zdaj pisejo, da bo prisel 4. val. Ocitno imajo kristalno kroglo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ben Dover ()

vnetidebater ::

Seveda bo prišel 4. val. Precepljenost prebivalstva je hudo prenizka in je strah pred preobremenitvijo bolnišnic še vedno povsem upravičen.

Krivulja naraščanja hospitaliziranih ljudi bi sicer morala biti počasnejša kot je bila lani.


Veš, nekakko se mi ne da več ti govorit ene in iste reči. Grem na zrak preden pride nevihta. lp

hr_natakar je izjavil:

Sej lahko ze zdaj vidimo, da v medijih nenehno pisejo o novih sevih. pa pisejo tudi o okuzbah v drzavah, kjer imajo zelo veliko cepljenih. Na primer v izraelu. Mediji ze zdaj pisejo, da bo prisel 4. val. Ocitno imajo kristalno kroglo?



Še tole sem ti želel napisat.....taki članki ti enostavno lepo pokažejo razliko med dvojko in petko v šoli. Obstajajo dobri in slabi novinarji.
Obstajajo tudi dobri in slabi zdravniki.

V živečem svetu smo, nismo roboti kjer vse dela brezhibno. Boh pomagej.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Tudi za navadno gripo je vsako leto novi val. Precepljenost v sloveniji je bila okrog 10 procentov. Tudi navadna gripa ima mutacije s to razliko da ni hajpa v novicah. Tudi lansko leto, ko je narod bil brez korona cepiv, so dokazali da je narod sposoben prezivet.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ben Dover ()

vnetidebater ::

Še tole sem ti želel napisat.....taki članki ti enostavno lepo pokažejo razliko med dvojko in petko v šoli. Obstajajo dobri in slabi novinarji.
Obstajajo tudi dobri in slabi zdravniki.

V živečem svetu smo, nismo roboti kjer vse dela brezhibno. Boh pomagej.

lep pozdrav.

hr_natakar je izjavil:

Tudi lansko leto, ko je narod bil brez korona cepiv, so dokazali da je narod sposoben prezivet.


Lani je bila cela evropa pol leta popolnoma zaprta in je trpela hudo gospodarsko škodo na vseh storitvenih dejavnostih. Zato da je bilo število hospitaliziranih ljudi nizko.



Dio porko si ne pustiš dopovedat

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Ben Dover je izjavil:

Cepljenje ne preprečuje okužbe ampak le težji potek le-te.


Odlično, torej obvezni test tudi za cepljene.

Aja, pa sploh ni mus , da cepivo prepreči težjo obliko covida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

misek ::

vnetidebater je izjavil:

bomo videli kaj bo od septembra naprej, ko se bodo učenci spet usedli za šolske klopi
Je kje kakšna povezava koliko so šolarji dejansko bili prenašalci? Moje laično mnenje je, da precej malo. Torej sploh niso relevantni. Če recimo pogledamo zadnjo šolsko leto, ko so so pač bili v šoli, koliko učencev se je okužilo v razredu od sošolcev? Sem prepričan, da izjemno malo.

49106 ::

misek je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

bomo videli kaj bo od septembra naprej, ko se bodo učenci spet usedli za šolske klopi
Je kje kakšna povezava koliko so šolarji dejansko bili prenašalci? Moje laično mnenje je, da precej malo. Torej sploh niso relevantni. Če recimo pogledamo zadnjo šolsko leto, ko so so pač bili v šoli, koliko učencev se je okužilo v razredu od sošolcev? Sem prepričan, da izjemno malo.


Zakaj misek? Zakaj otroci ne bi bili prenašalci, ko pa precej težje držijo socialno distanco? Kako to, da je prišlo toliko okuženih iz španije. Rekel bi, da je obratni, otroci največ prenašajo virus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

HappyPills ::

V Izraelu se virus širi predvsem med mladimi tudi šolarji. Za heard immunity bo pri delta sevu ki ima R0=8 potrebno 90% precepljenost. No ali pa prebolelost. Kakorkoli že sranja bo 1x konec to je gotovo. Le kakšna bo škoda bomo vidli. Škoda pa bo tako ali drugače.

ajdov2 ::

hr_natakar je izjavil:

Stevilo hospitaliziranih se lahko spreminja tudi glede politike sprejemanja oziroma nesprejemanja v bolnisnice. Ali kdo ve kaksna je bila politika sprejemanja splosnih pacientov v bolnisnice na zacetku pandemije lansko leto, pa sred pandemije in zdaj recimo poleti? Je bilo isto ali razlicno? Mislim, da ni bilo vedno enako.

Čisto na začetku (prvih nekaj okuženih, recimo tisti motoristi iz Afrike) so hospitalizirali vse.

misek ::

49106 je izjavil:

Zakaj otroci ne bi bili prenašalci, ko pa precej težje držijo socialno distanco? Kako to, da je prišlo toliko okuženih iz španije. Rekel bi, da je obratni, otroci največ prenašajo virus.
Otroci pa dijaki z maturantskih izletov pa res niso v isti skupini. Ta drugi so bili izjemno neodgovorni. Ampak to me sploh ne zanima. Kar me zanima so podatki za preteklo šolsko leto. Ali sploh obstajajo kakšne številke ali je samo v stilu "otroci so krivi, da so šole zaprte". Po mojem mnenju so v prvi vrsti krivi učitelji oz. njihova neodgovornost.

ajdov2 ::

HappyPills je izjavil:

V Izraelu se virus širi predvsem med mladimi tudi šolarji. Za heard immunity bo pri delta sevu ki ima R0=8 potrebno 90% precepljenost. No ali pa prebolelost. Kakorkoli že sranja bo 1x konec to je gotovo. Le kakšna bo škoda bomo vidli. Škoda pa bo tako ali drugače.

Zakaj so bile pol šole sploh zaprte, če se bodo šolarji na koncu itak prekužili? Na koncu bomo prišli na to, da bi bilo smiselno zapret samo ogrožene.

49106 ::

Ne obstajajo nikakršne številke, tako kot ne obstajajo številke, ki bi potrdile, da se virus v službi ni širil oziroma koliko se je tam širil. Vemo le, da smo lockdown imeli zato, ker smo bili "neodgovorni" v zasebnem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

misek ::

49106 je izjavil:

lockdown imeli zato, ker smo bili "neodgovorni" v zasebnem času.
A to ne drži? Poznam en kup primerov takšnega ravnanja.

49106 ::

misek je izjavil:

49106 je izjavil:

lockdown imeli zato, ker smo bili "neodgovorni" v zasebnem času.
A to ne drži? Poznam en kup primerov takšnega ravnanja.


Takšnih iz službe, pa ne?

Skratka namesto da smo imeli nekaj tedenski pravi lockdown, vlečemo to agonijo iz tedna v teden že leto in pol. Ne moremo v službo hodit in pričakovat, da bo virus iztrebljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ajdov2 ::

Virus v nobenem primeru ne bo iztrebljen.

misek ::

49106 je izjavil:

Takšnih iz službe, pa ne?
Seveda velja tudi to: ravno ta isti neodgovorni so bili krivci.

Primer: šefica vsaki vikend na hrvaškem, čez teden pa v službi brez maske in brez distance do ostalih zaposlenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

Ben Dover ::

49106 je izjavil:

misek je izjavil:

49106 je izjavil:

lockdown imeli zato, ker smo bili "neodgovorni" v zasebnem času.
A to ne drži? Poznam en kup primerov takšnega ravnanja.


Takšnih iz službe, pa ne?

Skratka namesto da smo imeli nekaj tedenski pravi lockdown, vlečemo to agonijo iz tedna v teden že leto in pol. Ne moremo v službo hodit in pričakovat, da bo virus iztrebljen.


Kaj se nisi tega spomnil decembra 2019? Kaj zdaj pametuješ? Po bitki..

49106 ::

Ben Dover je izjavil:

49106 je izjavil:

misek je izjavil:

49106 je izjavil:

lockdown imeli zato, ker smo bili "neodgovorni" v zasebnem času.
A to ne drži? Poznam en kup primerov takšnega ravnanja.


Takšnih iz službe, pa ne?

Skratka namesto da smo imeli nekaj tedenski pravi lockdown, vlečemo to agonijo iz tedna v teden že leto in pol. Ne moremo v službo hodit in pričakovat, da bo virus iztrebljen.


Kaj se nisi tega spomnil decembra 2019? Kaj zdaj pametuješ? Po bitki..


To smo vedeli že takrat. Ravno zato ukrepi smrdijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Smurf ::

Ko bo enkrat prebolelih+cepljenih 90% bo verjetno tudi tega konec. S pridnim cepljenjem bi lahko to dosegli ze letos, na zalost pa kod kaze bomo raje vzeli "ta daljso" varianto in pocakali se en val.

sbawe64 ::

misek je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

bomo videli kaj bo od septembra naprej, ko se bodo učenci spet usedli za šolske klopi
Je kje kakšna povezava koliko so šolarji dejansko bili prenašalci? Moje laično mnenje je, da precej malo. Torej sploh niso relevantni. Če recimo pogledamo zadnjo šolsko leto, ko so so pač bili v šoli, koliko učencev se je okužilo v razredu od sošolcev? Sem prepričan, da izjemno malo.

Italijanska študija pravi 90% zbornica, 10% učenci.

Švedi so imeli šole odprte, 1,8 milijona učencev je hodilo k pouku brez mask.In zombi apokalipsa se kar noče zgoditi.

49106 je izjavil:

Ne obstajajo nikakršne številke, tako kot ne obstajajo številke, ki bi potrdile, da se virus v službi ni širil oziroma koliko se je tam širil. Vemo le, da smo lockdown imeli zato, ker smo bili "neodgovorni" v zasebnem času.

Seveda, koline, zidanice, tečaji klekljanja.


49106 je izjavil:

misek je izjavil:

49106 je izjavil:

lockdown imeli zato, ker smo bili "neodgovorni" v zasebnem času.
A to ne drži? Poznam en kup primerov takšnega ravnanja.


Takšnih iz službe, pa ne?

Skratka namesto da smo imeli nekaj tedenski pravi lockdown, vlečemo to agonijo iz tedna v teden že leto in pol. Ne moremo v službo hodit in pričakovat, da bo virus iztrebljen.

So ga imeli v AU in NZ, a so spet zaprti.In oboji so oddaljen otok.


Naslednji predlog !
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Webmojster ::

Smurf je izjavil:

Ne vem kje so dobili 85% v tem clanku. Skratka overall imajo precepljenost 57%, pri tej cifri pa tudi stroka opozarja, da se covid lahko siri.


Evo točno to ja, še 60% ni.
https://www.nytimes.com/interactive/202...

kriptobog ::

Webmojster je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ne vem kje so dobili 85% v tem clanku. Skratka overall imajo precepljenost 57%, pri tej cifri pa tudi stroka opozarja, da se covid lahko siri.


Evo točno to ja, še 60% ni.
https://www.nytimes.com/interactive/202...



In jim tudi 57% nic ne koristi. Vec kot polovica hospitaliziranih je cepljenih…

multivac ::

V izraelu je več kot polovica hospitalizirancev, dvojno cepljena.

Pac-Man je izjavil:

Okužbe naraščajo zaradi mutiranih sevov (delta).
Virusi mutirajo med širjenjem.
Virusi se širijo med necepljeno populacijo.

Samo en razlog več za pospešitev cepljenja, zmanjšuje se možnost novih mutacij. Delta zaenkrat samo zmanjša učinkovitost cepiv, kriza bo, ko bo kak sev pobegnil.


Širiš laž. Cepljeni proizvajate varjante, ki so odporne na cepivo.
««
«
1 / 198
»»