» »

Vaše (in ne od nekoga drugega) reakcije na Covid-19 cepivo

Vaše (in ne od nekoga drugega) reakcije na Covid-19 cepivo

Temo vidijo: vsi

Firebat ::

Cepivo : Pfizer
1. malo bolela roka
Vmes med 1. in 2. cepljenjem grozno prehlajen, po drugi dozi še en teden prehlajen in na polno izcedek iz nosu in ust.
2. malo bolela roka

jest10 ::

Pfizer.

Brez opazne reakcije. Naslednji dan malenkost bolečine, če sem pritisnil na mesto vboda.

energetik ::

energetik je izjavil:

Moderna, prva doza: po 24h malce otekline na mestu pika in rahla bolečina ob dotiku, kot bi imel modrico. Po 48h nič več. Partnerka enako.
Druge doze še ni.


Druga doza včeraj zvečer. Po 14h nič, razen za odtenek občutljiva rama, temp. zjutraj 35,6. :D

Partnerko po nekje 20h malce zebe, pa rama jo je bolj bolela kot mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

teoo ::

Moderna.
1. nič
2. Zmeren "maček" naslednji dan
defying gravity

destroyer2k ::

Johnson
Nobene reakcije

karosha ::

Moderna:
1. odmerek: en teden po cepljenju pojav večjega rdečega izpuščaja, vročega na otip (t.i. Covid arm), ki je popolnoma izginil v cca 6 dneh. Izgledalo je, kot da bi se z ramo na vroč likalnik naslonila.
2. odmerek: izpuščaj se v enakem obsegu pojavi že prvi dan po cepljenju. Modrica in bolečine na mestu vboda, glavobol.

AstraZeneca (mož):
1. odmerek: cca 10h po cepljenju mrzlica, tresavica, ponoči in še naslednji dan 39° vročine, hud glavobol dva dneva, utrujenost štiri dni, rdeče in oteklo mesto vboda.
2. odmerek: verjetno gre po mRNK cepivo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karosha ()

pegasus ::

Po prvem odmerku AZ maja sem sem prejšnji teden dobil Pfizer za 2. odmerek. Baje naj bi bili stranski učinki ob mešanju cepiv še posebej izraziti, a sem se ponovno počutil prikrajšanegea, brez kakršnih koli posledic.

karosha ::

pegasus je izjavil:

Po prvem odmerku AZ maja sem sem prejšnji teden dobil Pfizer za 2. odmerek. Baje naj bi bili stranski učinki ob mešanju cepiv še posebej izraziti, a sem se ponovno počutil prikrajšanegea, brez kakršnih koli posledic.

Se iskreno opravičujem za off-topic.
pegasus, smem vprašati, na kakšen način si se uspel dogovoriti za drugi odmerek Pfizerja? Osebni zdravnik, cepilni center?

DamijanD ::

karosha: svak je imel tudi tak načrt (LJ), da bi se po AZju cepil s pfizerjem, pa mu niso ugodili...

LightBit ::

Saj drugi odmerek AZ običajno ni tako hud. Je pa res slabša AZ.

darkolord ::

karosha je izjavil:

pegasus je izjavil:

Po prvem odmerku AZ maja sem sem prejšnji teden dobil Pfizer za 2. odmerek. Baje naj bi bili stranski učinki ob mešanju cepiv še posebej izraziti, a sem se ponovno počutil prikrajšanegea, brez kakršnih koli posledic.

Se iskreno opravičujem za off-topic.
pegasus, smem vprašati, na kakšen način si se uspel dogovoriti za drugi odmerek Pfizerja? Osebni zdravnik, cepilni center?
Prideš v cepilni center v terminu, med katerim cepijo s Pfizerjem, pomahaš z izpolnjeno izjavo iz 2. strani te povezave, poveš, da si za prvo dozo dobil AZ, za drugo pa bi rad Pfizerja in je to to. Danes preizkušeno. Prvi sestri ni bilo jasno, kaj točno naj naredi, ampak so hitro našli rešitev. Dobiš nov kartonček od Pfizerja, pa oba (AZ+Pfizer) spnejo skupaj.

V EU digitalnem COVID potrdilu imaš potem (to naj bi bilo začasno tako, da nimaš problemov) napisano, da si prejel obe dozi Pfizerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

energetik ::

energetik je izjavil:

Moderna, prva doza: po 24h malce otekline na mestu pika in rahla bolečina ob dotiku, kot bi imel modrico. Po 48h nič več. Partnerka enako.
Druge doze še ni.


Druga doza včeraj zvečer. Po 14h nič, razen za odtenek občutljiva rama, temp. zjutraj 35,6. :D

Partnerko po nekje 20h malce zebe, pa rama jo je bolj bolela kot mene.

EDIT: po 24h sva oba dobila nekaj vročine (jaz do 37,2; ona do 38,5) + utrujenost + malce težka glava. Boleča rama.
Sedaj po prespani noči samo še malo boli rama in je iz minute v minute boljše, ostalih učinkov ni več. Očitno bo po 48h vse BP.

karosha ::

darkolord, najlepša hvala za info :)

Matej22 ::

Cepivo: Moderna

1. Doza - prvi dan malo bolela roka, drugi dan popoldan se bolečina proti večeru stopnjuje, občutek kot bi se udaril v roko, čez noč bolečina izgine, naslednji dan vse ok.

2. Doza - prvi dan nič, drugi dan kot bi se zbudil z mačkom, čez dan malo mrzlice, proti večeru popusti, naslednji dan vse ok.

nejodagreat ::

nejodagreat je izjavil:

draski je izjavil:

Cepivo: AZ
Prvi odmerek: po osmih urah mrzlica, slabo počutje, čez noč temperatura preko 39, naslednji dan bolj švoh, tretji dan ok

Praktično enako pri meni, 2. dozo še čakam. Edino omenil bi občutek otečenosti sklepov po 8 urah, ni bolelo ampak ravno toliko da se nisem mogel udobno namestit in sem bolj slabo spal tisto noč.

V ponedeljek popoldan dobil še 2. dozo, (zaenkrat) brez stranskih učinkov.

DamijanD ::

Pfizer: prva doza pri vseh 4ih (Ž15, Ž20, Ž40, M40) boleča roka na mestu cepljenja.
Druga doza pri Ž20 in M40 enako kot prvič (+ mogoče komaj zaznavna utrujenost), Ž15 in Ž40 pa po enih 10ih urah vročina (do 38.3) - po 48ih urah smo zdaj vsi ok.

darkolord ::

darkolord je izjavil:

Cepivo: AstraZeneca
Prvi odmerek: po 12h tresavica, čez noč vročina 39.9°C. Naslednji dan vročina do 39. Še naslednji dan vročina do 38.5. Še naslednji dan vročina do 38. Vse to z Lekadolom. Pa prve dni glavobol, pritisk padel za 20/20, pulz 120, SpO2 92%. Peti dan vse OK.


Dodatek še za drugo dozo:
Cepivo: Pfizer
Drugi dan malo švohotnosti (bolečina v kosteh), mičkeno vročine 38. Naslednji dan OK.

SodVina ::

Moja žena:
Cepivo: Janssen.
Precej klasična reakcija. Ponoči vročina in slabo počutje. Potem prihodnje dni še rahla utrujenost. In to je to.

Jaz:
Cepivo Janssen.
Moja zgodba je nekoliko zanimivejša. Cepil sem se v obdobju, ko je bil proticepilski hype z vseh strani precej agresiven. Vsak dan so me bližnji znanci filali s tragičnimi cepilskimi zgodbami (pa prjatu od strica od sodelavca, pa eden iz Kranja, pa trije v ameriki, pa doktor iz indije je rekel...). Kljub vsemu sem se šel cepit, me je bilo pa kar malo strah.

No, jaz klasične reakcije z vročino nisem imel. Me je pa praktično že pol ure po cepljenju začelo mravljinčiti po nogah. V prihodnjih dneh so me začele boleti noge in križ. In to je trajalo nekaj tednov. Mnogokrat sem bil pri zdravniku, na koncu sem celo šel po drugo mnenje in zahteval preiskave. Seveda tudi za trombozo.

Preiskave niso pokazale nič (tudi tromboze ne) drugega, kot rahel padec imunskega sistema in pomanjkanje B vitamina. Kot kaže, me je enostavno usekalo v križu in nekaj dni potem še krč v nogo. Za vse ostalo je poskrbela psiha(za vsak čuden prdec se namreč brez problema najde katastrofalno cepilsko zgodbo nekje...). B vitamin, ki sem ga potem jemal, pa mi je dejanjsko pomagal tudi pri bolečinah v hrbtu, ki so se mi pojavile že mesece pred cepljenjem.

Zdaj je minil cca 1 mesec in o kakšnih težavah ni ne duha ne sluha. Lahko bi rekel, da se počutim bolje, kot pred cepljenjem.

Torej v mojem primeru kaže, da je največji stranski učinek bil ne cepivo samo ampak to, kar sem slišal o njem :)

lp

martincek1 ::

1. doza AZ: Dva dni vročine, bolečine v sklepih, rahel glavobol. Šele po tednu sem bil na 90%, po dveh 100%. Mogoče je bilo tudi kaj drugega vmes. Prvi večer je blo kar zanimivo, tresel sem se kot še nikoli :D

2. doza Pfizer: Glavobol naslednji dan, pa roka me je bolela 3 dni. Po 5 dneh spet na 100%.

prowb ::

Pfizer:
1. - nič - sploh nisem vedel
2. - ob pritisku na ramo sem se da se je tam nekaj dogajalo - ampak brez bolečin

matter ::

Žena Pfizer:
1. Izgledalo kot nobene reakcije. Nato je opazila, da ima povečano in bolečo bezgavko pod pazduho v roki, v katero je dobila cepivo. Sedaj po 1 tednu je to še vedno prisotno. Če ne bo ok v roku 2 dneh, bo poklicala osebnega zdravnika.
Grem basket pa bom neloke metal

HappyPills ::

Naj gre kar prej. Povecane bezgavke so lahko simptom za kej bolj resnega. Pa ne od cepiva...

Magic1 ::

Moderna.
Bolečina na mestu vboda kakšna dva dni. Prav tako glavobol. Drugo cepivo dosti manj, skoraj neopazno.
Magic

FoxKnox ::

Pfizer 1 odmerek
Meni je dva dni bolj stal kot ponavadi.Ne vem no , mogoče je bla moja tista dva dni extra sexy .

Zelnick ::

JJ cepivo.
Prvo noč me je mrazilo. Spal v mikici pa je blo veni 21 stopimj :). Drugi dan bil malo mačkast...
4 dni sem imel rahlo bolečino v rami če sem jo dvginil nad glavo(nad 90 stopinj).
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

W3by ::

Janssen. Cepljen okoli 9. ure zjutraj. Od 20h naprej vročina ~37.8, močna utrujenost. Zjutraj do 11. ure je vročina minila, zvečer sem šel že na pir. Nobenih opaznih posledic 1 mesec po cepljenju.

energetik ::

energetik je izjavil:

Moderna, prva doza: po 24h malce otekline na mestu pika in rahla bolečina ob dotiku, kot bi imel modrico. Po 48h nič več. Partnerka enako.
Druge doze še ni.


Druga doza včeraj zvečer. Po 14h nič, razen za odtenek občutljiva rama, temp. zjutraj 35,6. :D

Partnerko po nekje 20h malce zebe, pa rama jo je bolj bolela kot mene.

EDIT: po 24h sva oba dobila nekaj vročine (jaz do 37,2; ona do 38,5) + utrujenost + malce težka glava. Boleča rama.
Sedaj po prespani noči samo še malo boli rama in je iz minute v minute boljše, ostalih učinkov ni več. Očitno bo po 48h vse BP.

EDIT2: po nekje 5 dneh sta se mi na cepljeni rami pokazala še 2 rumenkasta fleka (kot po modrici), ki sta zdaj po 8 dneh že praktično zbledela. Rama je sicer nehala boleti (tudi na dotik) po slabih 3 dneh.

mertseger ::

Pfizer
1. doza. 2 dni bolečine v rami nič posebnega
2. doza. 12 ur vročine največ do 39 in bolečine v mišicah.

sinko999 ::

Cepivo Janssen

Roka me je zabolela minimalno na mestu vboda ker je nehalo po 30 minutah , brez vročine brez bolečin brez stranskih učinkov, sem šel dalje delat...
Ni? ni ve?no !

pegasus ::

karosha je izjavil:

pegasus, smem vprašati, na kakšen način si se uspel dogovoriti za drugi odmerek Pfizerja? Osebni zdravnik, cepilni center?
Nisem v Sloveniji in tu so skenslali AZ, tako da neke izbire niti nisem imel. Pač sem vzel kar so ponudili ...

showsover ::

energetik je izjavil:


Tu pa nič, če ne bi imel potrdila, ne bi bil več prepričan, da sem se cepil (sem se, sem preveril še 1x), 2xAZ.
Ne vročine, ne otekline, ne barv, ne glavobola, ne mrazu, ne zaznanih mutacij, ne kakšnih novih halucinacij, ne izboljšanih sposobnosti. Nič, včasih sicer preverimo, če sem še tu, a ne, pa odgovori variirajo od dneva do dneva.

Gospa pa se še odločajo, da vidijo, kakšne posledice pusti na bolj pogrešljivem članu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

trancer01 ::

Dvakrat cepljen z AZ, razen blage bolečine na mestu vboda in naslednji dan po cepljenjih malce utrujenosti drugih stranskih učinkov ni bilo. Vse skupaj komaj omembe vredno.

gtx970op ::

Prebolel covid novembra - brez vonja in okusa kar dolgo časa, kašlanje.

1. doza astrazenica
pol dneva konkretna vročina. Drugi dan mal bol utrujen.

kuall ::

moja reakcija, cepivo moderna: malo bolela rokca prvi dan, kot bi dvigal uteži. pa celo telo je bilo švoh zvečer, podobno kot bi cel dan kidal gnoj. po prvem cepljenju sem spal tako dobro in dolgo kot že 1 leto ne. pač zato, ker sem bil tako zmatran.

dobil potrdilo o cepljenju, ki sem ga že izkoristil v enem slovenskem hotelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

cesnja ::

cesnja je izjavil:

Lansko leto srecanje s corono povsem brez simptomov, letos 1. doza Moderne.

Rama me je mocno bolela 2 dneva, potem pa naenkrat nic vec. Mrzlica in vrocina (38 stopinj) zacensi od nekih 4 ur po cepljenju, ponoci zato nisem spal, zjutraj je bilo ze ok. Stiri dni po cepljenju so se pojavile prebavne tezave in spet vrocina, izbruh glivic na nogi in vnetje dlesni, kar pomeni, da je bil imunski sistem medtem zaposlen z necem drugim. Vmes se nisem sparal in sem cele dneve opravljal tezja fizicna dela. 2. odmerek imam jutri, par dni bom poskusil biti bolj lene sorte.

Tokrat je slo bistveno lazje. Pecivo je zgleda ostalo v rami, boleco oteklino sem imel kaksnih 6 dni. Vrocine nisem zaznal, sem pa par dni spal dlje kot ponavadi. Pa nacrtno sem bil manj aktiven.

mikhaair ::

Vceraj 2. doza Pfizer. Zaenkrat boleča rama, malo bolj kot pri prvi.

mihec87 ::

Cepivo: Pfizer
Prvi odmerek: malo boleča rama dan po cepljenju
Drugi odmerek: malo boleča rama dan po cepljenju ter malo vročine in malo smotane glave, kar je naslednji dan izvenelo..

lynxslo5 ::

Včeraj 1. doza Pfizerja. Razen rahle bolečine v rami nobenih stranskih učinkov.

TheUnderd0g ::

Cepivo: Pfizer
Prvi odmerek: malo vročine tisti večer in rahlo boleča rama (bolela me je še ene 3 dneve). Naslednje jutro, razen rame, vse ok.
Drugi odmerek: močnejša vročina, rahle bolečine v sklepih pri kolkih, rahle bolečine v očeh in rami. Dan po cepljenju sem prespal, ker so se stranski učinki začeli pojavljati šele ene 12ur po prejemu cepiva. Drugi dan po prejemu vse ok.

Zgodovina sprememb…

Rok Nemec ::

Cepifo pfizer:

1. odmerek: nič
2. odmerek: nič

michael32 ::

Cepivo Pfizer

1.odmerek: malo bolečine v rami
2.odmerek: prvi dan malo zaspan. Drugi dan že vse normalno.

krneki ::

Pfizer:

1. odmerek: 4 ure kasneje 2-3 dni boleča rama
2. odmerek: 4 ure kasneje 2-3 dni boleča rama

WhiteAngel ::

AZ:
1. odmerek ponoči vročina nekaj čez 39°C, drugi dan bolečine v sklepih, podrt. Tretji dan ok.
2. odmerek malo otekline na mestu vboda, nič reakcije.

predi ::

Pfizer:

1. boleča roka naslednji in sledeči dan, mogoče kanček utrujenosti. Opazil sem par manjših modric (velikosti vrha mezinca) na nasprotni roki, notranji del, v isti višini kot je bil vbod na cepljeni roki - možno da od udarca, ki se ga sicer ne spomnim, ampak ker je glava dokaj blizu, se mi je zdelo neobičajno, da se ga ne bi. Četrti dan ničesar več.
2. boleča roka naslednje tri dni, brez kakršnih koli drugih posledic. 7 dni kasneje dva dni na bolniški, vročina 38. Utrujenost sledečih pet dni. Ni nujno posledica cepljenja (pravzaprav zelo verjetno ni).

zhigatsey ::

AstraZeneca:

1. in 2. odmerek brez kakršnihkoli stranskih učinkov. Tudi roka me ni bolela.

FTad ::

FTad je izjavil:

Dobil:

Pfizer
1. doza: bolecina na mestu vboda po cca dveh urah. Trajalo vsega skupaj dobra dva dneva. Drugo dozo sele dobim. Zame torej kot katerokoli drugo cepljenje, ki sem ga do sedaj imel.


V petek sem dobil 2. dozo:
- ob vbodu sem bolj cutil bolecino napram ob prvem odmerku
- po cca 1 uri sem postal utrujen, tako da sem do vecera bil v postelji, zvecer sem vseeno sel ven.
- naslednji dan sem imel malo glavobola in cutil sem utrujenost, kot da bi se telo pripravljalo na vrocino. Ko sem poskusil dvigniti roko nad glavo, me je bolela rama. Ko sem vzel en Paracetamol sem bil po nekaj urah bolje
- drugi dan (v nedeljo) sem zvecer ze sel na en krajsi tek, malo sem imel se bolecine na mestu vboda.

Od vceraj (ponedeljka) sem spet kot obicajno.

shadeX ::

Jaz sporočim jutri za prvi odmerek s Pfizerjem :D

fikus_ ::

Pfizer
1. ~ 24 ur rahla bolečina na mestu vboda
2. ~ 24 ur rahla bolečina na mestu vboda

Ostalo nič.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

shadeX ::

shadeX je izjavil:

Jaz sporočim jutri za prvi odmerek s Pfizerjem :D


Cepljen bil s prvim odmerkom 1 uro nazaj. Počutje zaenkrat normalno, brez nobenih posebnosti. Če bo prišlo do sprememb pri počutju dopišem.

Rekli so mi naj počakam pred ambulatno 10 min in če bom ok, lahko grem. Povejo ti, da pride lahko do blagih neželenih učinkov kot so utrujenost, boleča mišica oz. roka ob vbodu. Nič mi ni bilo potreba podpisovat.

Drugi odmerek mam 1 septembra. Edini minus je bil psihološkega izvora - ko sem čakal pred zdravstenim so mi misli ušle v to kaj vse lahko gre narobe in predvsem to da večina ljudi okoli mene je antivaxerjev, kjer mi redno perejo možgane. Kot rezultat, se mi je povečal srčni utrip - ko sem zaznal misli sem jih namensko spremenil na boljše, utrip se je čez minuto, dve umiril.

Te antivaxer kampanje so smrt in delajo več škode kot cepivo samo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Pa še ena zadeva za tiste ki se cepijo s Pfizerjem: Na kartončku piše cepivo "Comirnaty" (kar je zgleda uradno ime tega cepiva) da ne bo kdo mislil da so ga cepili z napačnim cepivom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pfizer, PCT test in neprofesionalni zdravnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10620391 (16584) Mr.B

Več podobnih tem