» »

mini prenosne klimatske naprave

mini prenosne klimatske naprave

«
1
2 3

Ijus ::

yo. zdravo.

zanimam se za nakup mini prenosne klimatske naprave za ohlajanje manjših prostorov.
konkretno imam prostor velikosti 4x4m. na momente je vroče za pošizit v poletnih časih.
pa bi vprašal kaj priporočate.

recimo nekaj v tem stilu: CoolBox24.

bo ta CoolBox24 v redu nabavka ali naj kupima kaj drugega?
recimo, da se prvič sedaj srečujem s takimi napravami.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus
  • zaklenilo: zee ()

koyotee ::

Kupi kupi, cez en teden pa pridi jokat na forum kako so te nategnili ;((:))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Anney ()

Prospekt ::

Računat moraš, da klima na drugi strani piha vroč zrak ven.

Tudi če kupiš za 300e prenosno klimo imaš zadaj "dimnik" za odpaden vroč zrak.

ZPS je imel pred kratkim test takih naprav.

ToniT ::

Ne kupuj tega, ker ne pomaga. Imam eno za v šotor in malo piha hladno, to je pa tudi vse.

mtosev ::

V Hoferju imaš neko za 180eur, ki je verjetno boljša, če ti ni všeč jo vrneš v roku 60 dni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Ijus ::

:))
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Smrekar1 ::

Ijus je izjavil:

yo. zdravo.

zanimam se za nakup mini prenosne klimatske naprave za ohlajanje manjših prostorov.
konkretno imam prostor velikosti 4x4m. na momente je vroče za pošizit v poletnih časih.
pa bi vprašal kaj priporočate.

recimo nekaj v tem stilu: CoolBox24.

bo ta CoolBox24 v redu nabavka ali naj kupima kaj drugega?
recimo, da se prvič sedaj srečujem s takimi napravami.


Flikni 1,5 litersko plastenko vode v zamrzovalnik in jo daj ven, ko bi se želel hladiti. Če potrebuješ hlajenje 24 ur na dan uporabljaj tri plastenke in jih ciklaj na 8 ur. Če hlajenje zate ni dovolj intenzivno investiraj v ventilator, da piha čez. Če še ni dovolj v vodo vrzi ~150 gramov soli, da se bo talila pri cca -6°C in tako učinkoviteje hladila in sušila zrak (gor se naredi ivje). Edini pogoj je, da imaš zamrzovalnik v nekem drugem prostoru.

Alternativa je kaj takega:
https://www.mimovrste.com/prenosne-klim...

Če nima zunanje enote dela isto kot plastenka in ventilator zgoraj, samo manj učinkovito in dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

spam321 ::

Stran vržen denar. Kupi prenosno klimo, pa še ta bo morala laufat non-stop, da bo v sobi znosno. Tile ledo-pikalci so totalni nateg. Res, stran vržen denar.

hojnikb ::

Nov izboljšan način hlajenja zraka predstavlja močan in kompakten osebni hladilec zraka, ki s pomočjo hlapljivega vodnega filtra odstrani topel zrak iz prostora, tako da ves prostor napolni s hladnim, čistim in udobnim zrakom!



:))
#brezpodpisa

Samael ::

Ijus je izjavil:

yo. zdravo.

zanimam se za nakup mini prenosne klimatske naprave za ohlajanje manjših prostorov.
konkretno imam prostor velikosti 4x4m. na momente je vroče za pošizit v poletnih časih.
pa bi vprašal kaj priporočate.

recimo nekaj v tem stilu: CoolBox24.

bo ta CoolBox24 v redu nabavka ali naj kupima kaj drugega?
recimo, da se prvič sedaj srečujem s takimi napravami.

@Ijusm, če je to ena tistih reči, v katere se natoči voda in potem kao hladne kapljice sprošča v zrak samo beži stran od tega. Iz osebnih izkušenj, zrak v sobi postane težak, vlažen in švicaš kot sto mater. Mogoče ok za na balkon ipd ... v sobo pa nikar.
Če že moraš nabavi pravo prenosno klimo (s freonom) - dobijo se tam za cirka 250 eur (Bauhaus, Merkur...). Zadeva ni prav tiha (pa nabiješ Deströyer 666 al pa nekaj tisti čas ko lavfa), pa izpušna cev se lepo segreje, hladi pa vseeno in naredi življenje nekoliko znosnejše.
Samael != Samuel

Ascendor ::

Ne kupi. Sem podobno kupil in ne deluje.

c3p0 ::

To je brezveze. Če bi imelo peltier element (kar pa očitno nima), bi lahko za silo delovalo (če piha direkt v tebe), prešvoh za nek prostor.

vnetidebater ::

Ijus je izjavil:

yo. zdravo.

zanimam se za nakup mini prenosne klimatske naprave za ohlajanje manjših prostorov.
konkretno imam prostor velikosti 4x4m. na momente je vroče za pošizit v poletnih časih.
pa bi vprašal kaj priporočate.

recimo nekaj v tem stilu: CoolBox24.

bo ta CoolBox24 v redu nabavka ali naj kupima kaj drugega?
recimo, da se prvič sedaj srečujem s takimi napravami.


Poanta te klime je v tem da v zrak spušča vodno paro. Za izhlapevanje tekočine se porabi kar precej energije, kar ozračje pač...ohlaja. Najbrž natočiš vodo v neko posodico, potem pa ima ta reč zgolj ventilator vgrajen ki piha po vodni površini kar povzroči da najbolj vroči atomi vode izhlapijo. Pač čisto osnovna enostavna fizika, nič posebnega ni tu....problem je da to ohlaja vodo in ne ozračja.

Voda, ki izpari iz te posode se sicer v sobi nabira v zraku in morda malce kondenzira nekje in spet izhlapeva(ker se pač segreje ker je v sobi vroče za znort, lol) kar potem hladi tudi zrak v prostoru.


....... koncept, ki ne deluje prav preveč dobro.

Škoda denarja. Samo potil se boš v prostoru ker bo preveč vlage.

Če že, potem raje kupi razvlažilnik zraka in drži vlago na 40% ves čas. Boš lažje prenašal vročino če ne bo soparno v prostoru.



Če že, raje kupi prenosno klimo in magari uredi odvajanje odvečne vročine skozi odprtino v oknu, ki jo neprodušno zatesniš tako da vroč zrak ne bo prišel nazaj v prostor.
Ja, boh pomagej, te reči niso zastonj.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Prfektna stvar sicer za slaboumne ljudi. Zgleda kot klima, piha kot klima pa 10x cenej od dejanskih klim. WHAT A DEAL!
#brezpodpisa

Osprey ::

Ta mala prenosna "klima" deluje očitno nasprotno od tega kar prispeva, da lažje prenašaš vročino. Povečuje namesto zmanjšuje vlago v prostoru. ;((

starfotr ::

Ne kupovat tega. Niti ne prenosnih klim.

Pozimi pa niti ne grelcev tipa top šop. Kot na sliki spodaj.

https://www.topshop.si/prirocni-grelnik...

Ljudje, ne nasedajte na nebuloze. Sedaj pa naj mi še kdo rače, zakaj pouk fizike v osnovni šoli. Zato je treba razumet osnove fizike, da se ne kupuje takih smeti.

vnetidebater ::

hojnikb je izjavil:

Prfektna stvar sicer za slaboumne ljudi. Zgleda kot klima, piha kot klima pa 10x cenej od dejanskih klim. WHAT A DEAL!


ma ja , sej to.

Če nimaš nikakor opcije kupit klimo se najbolje obnese stropni ventilator z vgrajenim lestencem (montiraš ga na strop tja kjer imaš zdaj luč) in čez dan zaprte rolete/polkna. Če imaš zavese jih zamenjaj z zunanjim senčilom saj zavese delujejo kot radiator ko jih sonce segreje.

Čez dan dobro razmisli če boš prižgal nepotrebno elektroniko in ne nabijaj iger...pa boš nekako preživel vroče dni. :D

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ne nabijaj iger...pa boš nekako preživel vroče dni. :D

pri intelovih pečkah je to čisto res :)
#brezpodpisa

xseki ::

Čim bolj vstran od teh prenosnih klim. Sam sem eno nabavil za nekje 200€ v neki trgovini pred nekaj leti, stran vržen denar. Sem še isto leto prešaltal na pravo klimo in jo dal na hodnik, v najhujši vročini mi lepo drži 22-23 po celotni bajti. Prenosno klimo uporabljam samo še pozimi, da segrejem manjši 5x5 prostor. To je pa tudi vse.

vnetidebater ::

hojnikb je izjavil:

ne nabijaj iger...pa boš nekako preživel vroče dni. :D

pri intelovih pečkah je to čisto res :)


mah, če nimaš klime in je v prostoru 30 stopinj je včasih zadosti že če zaslon PCa prižgeš in tistih nekaj wattov energije zaslona in 100 wattov človeka sobo dodatno segreje še za 0.5 stopinje :D Tudi če uporabljaš Samsung Dex na telefonu :D

xseki je izjavil:

Čim bolj vstran od teh prenosnih klim. Sam sem eno nabavil za nekje 200€ v neki trgovini pred nekaj leti, stran vržen denar. Sem še isto leto prešaltal na pravo klimo in jo dal na hodnik, v najhujši vročini mi lepo drži 22-23 po celotni bajti. Prenosno klimo uporabljam samo še pozimi, da segrejem manjši 5x5 prostor. To je pa tudi vse.


prenosne klime so uporabne samo če toploto na nek izoliran način odvajaš ven iz prostora (skozi zračnik, luknjo v steni ali skozi posebej narejeno luknjo v oknu).

Zgodovina sprememb…

Samael ::

vnetidebater je izjavil:

prenosne klime so uporabne samo če toploto na nek izoliran način odvajaš ven iz prostora (skozi zračnik, luknjo v steni ali skozi posebej narejeno luknjo v oknu).

Ne potrebuješ prav dobesedno luknje v oknu :) Pri dvojnem oknu napr. eno polovico zapreš, drugo, odprto, pa zadelaš z desko ali kartonom z luknjo za izpuh. Če imaš zunanje rolete lahko spustiš še te vse do cevi dol. Ni idealno, je pa za tista dva meseca hude vročine hitra in preprosta rešitev, ki deluje.
Malce bolj zoprna reč tu je, da se tista "harmonika" od cevi precej segreje in oddaja nekaj toplote nazaj v prostor, zato je treba poskrbeti, da je le ta čimbližje oknu.

Jaz ne bi rekel, da je prenosna klima brezvezno sranje. Govorim seveda o pravi prenosni klimi na freon, ne to igračo, ki v zrak spušča hlape vode. Če ni druge opcije (recimo najemniško stanovanje, ipd ...) tudi ta do neke mere opravi svoje delo, naredi življenje lažje.
Ni sicer enakovredna pravi montirani klimi, pa precej glasnejša je, se da pa po prihodu iz službe vsaj normalno dihati, če nastaviš timer, da se vklopi recimo ene dve uri prej in naredi iz ne pretirano velike sobe "ledenico". Si pa ne mislim, da bi lahko ta zadeva lavfala na termostat in z občasnim vklapljanjem/izklapljanjem samodejno vzdrževala neko stalno zmerno temperaturo, kar je mogoče pri pravi montirani klimi.
Samael != Samuel

vnetidebater ::

Samael je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

prenosne klime so uporabne samo če toploto na nek izoliran način odvajaš ven iz prostora (skozi zračnik, luknjo v steni ali skozi posebej narejeno luknjo v oknu).

Ne potrebuješ prav dobesedno luknje v oknu :) Pri dvojnem oknu napr. eno polovico zapreš, drugo, odprto, pa zadelaš z desko ali kartonom z luknjo za izpuh. Če imaš zunanje rolete lahko spustiš še te vse do cevi dol. Ni idealno, je pa za tista dva meseca hude vročine hitra in preprosta rešitev, ki deluje.


hja...res je to hitra in preprosta rešitev ampak mene take recimo ne zanimajo. Ali je narejeno "za prav" ali pa raje ne tikaj kot da narediš bajto podobno romskemu naselju.


Taka rešitev je naprimer relativno "elegantna" in delujoča:


Google:
AC Window Seal,Portable Universal Window Kit for Mobile Air Conditioner Unit

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

To ni prenosna klima, temveč ventilator z vodno spužvo, zadeva kolikr toliko deluje le v res suhih vročih krajih.

Prenosna klima je pač glasna, vendar še vedno super shladi, ne rabiš delati posebne luknje za izpušno cev, itak moraš imeti okno/vrata priprta, ker od nekje mora zrak prihajati nazaj v prostor, ker klima pač enostavno zrak pumpa ven in ustvarja podtlak v prostoru... Prenosne klime z 2 cevema v Slovenij žal še nisem zasledil.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Horas ::

starfotr je izjavil:

Ne kupovat tega. Niti ne prenosnih klim.

Pozimi pa niti ne grelcev tipa top šop. Kot na sliki spodaj.

https://www.topshop.si/prirocni-grelnik...

Ljudje, ne nasedajte na nebuloze. Sedaj pa naj mi še kdo rače, zakaj pouk fizike v osnovni šoli. Zato je treba razumet osnove fizike, da se ne kupuje takih smeti.


ahaha ne me jebat kir komentar:)) očitno nalašč napisan tk

izdelkom sem zelo zadovoljen
z izdelkom sem jas Jožef Hvalec zelo zadovoljen in mi ni žav da sem si ga kupiv je učinkovit karseda, v primeru ukvare imam garancijo
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

vnetidebater ::

oemdzi je izjavil:

ker klima pač enostavno zrak pumpa ven in ustvarja podtlak v prostoru... Prenosne klime z 2 cevema v Slovenij žal še nisem zasledil.


Ja, prenosna klima ima dva ventilatorja. Eden deluje za kroženje zraka znotraj prostora (hlajenje), drugi pa piha vroč zrak skozi cev ven iz prostora.
Delovanje je najbolje če vakum zrak srka skozi cel objekt in ga skozi cev pihaš ven iz prostora.

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

vnetidebater je izjavil:

oemdzi je izjavil:

ker klima pač enostavno zrak pumpa ven in ustvarja podtlak v prostoru... Prenosne klime z 2 cevema v Slovenij žal še nisem zasledil.


Ja, prenosna klima ima dva ventilatorja. Eden deluje za kroženje zraka znotraj prostora (hlajenje), drugi pa piha vroč zrak skozi cev ven iz prostora.
Delovanje je najbolje če vakum zrak srka skozi cel objekt in ga skozi cev pihaš ven iz prostora.


Za hišo ja, v bloku pa ne želim sosedom smrdečega hodnika zračit skozi svoje stanovanje :)
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

energetik ::

Prenosna deluje, vendar ima precej nizek COP. Napol odprto okno in cev skozi. Zasilna in hitra rešitev, če je problem samo kakšen teden dva. Sicer je jasno edina dolgoročna pametna rešitev split klima.

No, tisto iz zg. linka pa niti klima ni, samo vlažilnik zraka, kar je totalni fejl. Malce deluje morda v izredno suhi vročini, česar pri nas ni nikoli.

c3p0 ::

Prenosna deluje (sem jo nekaj let uporabljal), a je zelo glasna in ko jo ugasneš, si takoj spet v vročem.

Dobi se tudi split prenosna klima, to bi pa že znalo bit uporabneje.

energetik ::

Na vročem si tudi, če ugasneš split, seveda če jo uporabljaš samo kakšno uro/dan in so stene pregrete.

Jaz sem prenosno v starem stanovanju uporabljal 24/7, in je bilo povsem OK. Iz neznosnega je bilo stanje zadovoljivo.

stara mama ::

Če je sama "vgradnja" ali postavitev ok.
Ampak že sam princip, da ti del zraka odvaja ven (pomeni da mora nekje drugje drug zrak nazaj notri), jim zmanjšuje učinkovitost.
Razen če ta zrak jemlješ iz kake hladne kleti, ampak to spet ni toplotna črpalka v pravem pomenu.

3p ::

starfotr je izjavil:

Pozimi pa niti ne grelcev tipa top šop. Kot na sliki spodaj.

https://www.topshop.si/prirocni-grelnik...

Ljudje, ne nasedajte na nebuloze. Sedaj pa naj mi še kdo rače, zakaj pouk fizike v osnovni šoli. Zato je treba razumet osnove fizike, da se ne kupuje takih smeti.


Kaj pa je narobe s poceni grelcem? Okej, razen tega, da ima ta samo 500W, pa razen tega, da so toplotne črpalke bolj učinkovite, ampak poceni 2000W grelec za 10€ dobro greje, kot zasilna rešitev seveda.

Ta poceni "osebni hladilnik" je čisti nateg. Prenosne klime pa zelo neučinkovite, ampak pogojno uporabne.

Takole, mimogrede, a kdo ve, če pri nas sploh prodajajo kako ki ima dovod in odvod zraka za hlajenje? In če ne, kateri pavijan si je zamislil tako neučinkovito zasnovo, ki cel čas vleče topel zunanji zrak v prostor?

Aja, zanimivo je še to, da v Evropi ni mogoče kupiti "ameriških" naprav za montažo v okno (ena enota, pravilno rešeno hlajenje radiatorja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Ijus ::

dans dobil coolbox24 :)) hahaha
jao ej kak plastik fantastik je tole
to še plastik fantastik ni. to je kr neki. še kr neki ni.
pa še vse polomljen sem dobil
lol jao ej
kaka je embalažna škatla da ne povem.
čak da jim jaz tole nazaj pošljem pa je* ma*.
kreteni kur**. omfg. res...
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

hojnikb ::

In kaj točno si pričakoval za plato pira?
#brezpodpisa

Ijus ::

kva pa vem. a ti ko greš v trgovino pa kupiš polnjen rogljiček z eurokremom... dobiš drek noter? al kva?

fa* kak izdelek je ta coolbox24 haha jao ej lol res
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

m0LN4r ::


Deluje. Jaz sem se optimiral.
10cm stiropor posco v okno, izrezal lukno za cev, da konkretno dihta. Gor spustil roleto, pa se na roleto dal 15mm stiropora.
Cev sem pa ovil v bubblewrap folijo 2x okoli in alufolijo, da prakticno ne oddaja nobene toplote.
70 kvadratov ohladim na sub 20, ce laufa cez dan, ko me ni. Ko pa pridem pa izklopim in je cist kul do jutra.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

</head> ::

Vseeno deluje za en kurc, ker sesa zrak ven iz sobe, kar pomeni, da ta zrak v sobo nazaj potegne od nekje drugje.
Če imaš mrzlo stopnišče bloka, pol ok, če je pa v sosednjih prostorih ravno tako vroče, nisi pa ničesar naredil.
V najslabšem primeru ti zrak vleče skozi isto okno, kjer je "dimnik", ker boš nazaj dobil še bolj segret zrak, kot če klime ne bi prižgal.

Tisto v originalnem postu je pa swamp cooler
Evaporative cooler @ Wikipedia

Fajn zadeva za hlajenje zunaj, kjer te ne moti, da si relativno vlažnost nabil na 100% in hkrati smrt v sobi.

Samael ::

Ijus je izjavil:

dans dobil coolbox24 :)) hahaha
jao ej kak plastik fantastik je tole
to še plastik fantastik ni. to je kr neki. še kr neki ni.
pa še vse polomljen sem dobil
lol jao ej
kaka je embalažna škatla da ne povem.
čak da jim jaz tole nazaj pošljem pa je* ma*.
kreteni kur**. omfg. res...

@Ijus, boh te nima rad! Vprašaš za mnenje, 20 folka od oka ti nemudoma odgovori "coolboxa nikar". Pri tem celo v detajle razloži zakaj temu tako. Konsenz, edina tema na forumu, ker so si enotni ta levi, desni, pa še srednji povrhu vsega ... neverjetno, a ... ampak ne, ti greš in vseeno naročiš.
Če bi bilo v moji moči, bi te najraje poslal za 6 ur klečat v kot na storže koruze medtem, ko bi v ozadju igral Pihalni orkester Železarjev Ravne. Ker si karkoli drugega ne zaslužiš.
Samael != Samuel

jernejl ::

</head> je izjavil:

Vseeno deluje za en kurc, ker sesa zrak ven iz sobe, kar pomeni, da ta zrak v sobo nazaj potegne od nekje drugje.
Če imaš mrzlo stopnišče bloka, pol ok, če je pa v sosednjih prostorih ravno tako vroče, nisi pa ničesar naredil.

Ni res. Del odvedenega zraka se res nadomesti s približno enako toplim, ki pride iz sosednjih prostorov, del ga pa klima prijetno ohladi.
Rezultat je nekaj drugega kot "nisi ničesar naredil" (dejansko znižanje temperature za nekaj stopinj, znižanje relativne vlažnosti), res pa je, da je izkoristek relativno slab.

</head> ::

Prenosna klima 1m^3 zraka iz 25° ohladi na 15° in ga vrne v prostor.
To naredi tako, da en del hladilnika elementa ohladi na 5°, drugega pa segreje na 40°.

Da zadeva lahko naprej deluje mora pihati zrak sobne temperature čez 40° element, da ga ohladi. Za to porabo 5m^3 zraka, ki ga mora izčrpat ven iz stanovanja. Hrati pa po tem pride 5m^3 zraka od nekje drugje. Od kje pride ta zrak je ključno za to, če boste s to klimo kaj dosegli ali ne.

Zato imajo vse smiselne klima naprave hladilnik zunaj.
Zato tudi vsak, ki ga poznam in je kupil prenosno klimo, po dveh poletjih ugotovi zmoto in nabavi pravo klimo.

Edina delujoča "prenosna" klima je old school ameriška okenska klima:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

toplakd ::

Saj takšne okenske klime ponujajo tudi določeni na SLO trgu. Cene se pa začnejo tam okrog 600€

jernejl ::

</head> je izjavil:

Zato tudi vsak, ki ga poznam in je kupil prenosno klimo, po dveh poletjih ugotovi zmoto in nabavi pravo klimo.
Jaz jo uporabljam že 15 let in sem zadovoljen. Očitno me ne poznaš. Je pa treba vedeti, kaj od take klime lahko pričakuješ, sicer si res lahko razočaran. Tvoji znanci so najbrž pričakovali, da bo prenosna klima za 2 evra na mesec shladila 300m2 hišo za 10 stopinj in to v pol ure, obenem pa bo še neslišna. Morda spadajo celo med tiste bolj pametne, ki se jim zdi, da ni treba cevi speljati ven.

Edina delujoča "prenosna" klima je old school ameriška okenska klima
Ni res. Tudi prenosne, ki se pri nas prodajajo, delujejo.
To, da ne delujejo, trdijo tisti, ki je nikdar niso imeli in ne vedo, kako delujejo.
Moja prenosna klima mi je danes čisto lepo shladila prostor iz 29 na 25 stopinj in ga še zmeraj drži pri 25, tako da se boš moral zmeniti z mojim termometrom in ga prepričati, da se moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

starfotr ::

3p je izjavil:

starfotr je izjavil:

Pozimi pa niti ne grelcev tipa top šop. Kot na sliki spodaj.

https://www.topshop.si/prirocni-grelnik...

Ljudje, ne nasedajte na nebuloze. Sedaj pa naj mi še kdo rače, zakaj pouk fizike v osnovni šoli. Zato je treba razumet osnove fizike, da se ne kupuje takih smeti.


Kaj pa je narobe s poceni grelcem? Okej, razen tega, da ima ta samo 500W, pa razen tega, da so toplotne črpalke bolj učinkovite, ampak poceni 2000W grelec za 10€ dobro greje, kot zasilna rešitev seveda.

Ta poceni "osebni hladilnik" je čisti nateg. Prenosne klime pa zelo neučinkovite, ampak pogojno uporabne.

Takole, mimogrede, a kdo ve, če pri nas sploh prodajajo kako ki ima dovod in odvod zraka za hlajenje? In če ne, kateri pavijan si je zamislil tako neučinkovito zasnovo, ki cel čas vleče topel zunanji zrak v prostor?

Aja, zanimivo je še to, da v Evropi ni mogoče kupiti "ameriških" naprav za montažo v okno (ena enota, pravilno rešeno hlajenje radiatorja).


Ker dobiš 2 kW kalorofer za 10 eur, tu pa 500 W grelec prodajo za 30.

Silici ::

Se da poštimat tudi prenosno klimo:
Izdelal sem dodatno ohišje za prenosno klimo na način, da se lahko priklopi dovodno cev za zrak, zadeva je tako tišja. Povprečna poraba 200W - 300W na 16m2 za hlajenje na 25 stopinj. To je 20% zmogljivosti te klime 3.5kW hladilne moči. Problem je drugi, hladi pulzno in kadar hladi piha strašno mrzel zrak, owerkil za tako sobo. Tako da čakam manjšo izvedbo split klime z 1/2 moči, ki regulira hitrost kompresorja .

LukiYo ::

Jaz imam prenosno v pisarni, cev speljana ven na hodnik in shladi ta manjsi prostor na 24c oz 25c za salo. Vazno da je plin not, cena pa po mojem ne igra vloge, moja stane le 150 eur.

Ijus ::

Samael je izjavil:

Ijus je izjavil:

dans dobil coolbox24 :)) hahaha
jao ej kak plastik fantastik je tole
to še plastik fantastik ni. to je kr neki. še kr neki ni.
pa še vse polomljen sem dobil
lol jao ej
kaka je embalažna škatla da ne povem.
čak da jim jaz tole nazaj pošljem pa je* ma*.
kreteni kur**. omfg. res...

@Ijus, boh te nima rad! Vprašaš za mnenje, 20 folka od oka ti nemudoma odgovori "coolboxa nikar". Pri tem celo v detajle razloži zakaj temu tako. Konsenz, edina tema na forumu, ker so si enotni ta levi, desni, pa še srednji povrhu vsega ... neverjetno, a ... ampak ne, ti greš in vseeno naročiš.
Če bi bilo v moji moči, bi te najraje poslal za 6 ur klečat v kot na storže koruze medtem, ko bi v ozadju igral Pihalni orkester Železarjev Ravne. Ker si karkoli drugega ne zaslužiš.



Samael, sorry, 3. oseba je bila v igri. men je blo že od začetka jasno da to jaz ne bi kupil. tud ko sem prebral komentarje, okey, jao boh pomagi, hehe. ta 3. oseba je vztrajala. ne bi pa govoril kdo je to. oeky? sorry no. pač nuja sile.

zanimivo je pa v kakšnem stanju je to prispelo. f** jao boh pomagi. že od embalaže une od artikla k je bla vsa pošvedrana pa zmečkana do izdelka k je blo vse neki shaklan pa zgledal ko da je polomljen. do tega da je to tak izdelek da še v kategorijo plastic fantastic ne spada. to še dr** ni. kr neki. še kr neki ni. ta cel izdelek ni vreden 2-3€. al pa še tolk ne. in pol še za povrhu... komi vklopim tist usb kabel v coolboxa... in... ne dela. tist wtf? kaj je zdej? gledam... nč jasn... pa le vidim, da se ventilator ne vrti. prov tist res! kva je zdej to?!! pogledam, pa vidim, da je ventilator odlomljen al pač shaklan dol z osi. ja dbest in super. oooooo boh marija boh opmagi. kej tazga še ne. dobr da se un k mi je to poslal se še usr** ni notr pa zapakiral pa poslal. res. vseen če bi.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

hojnikb ::

https://www.alibaba.com/product-detail/...

se nisi velik zmotu. Za bulk naročila stane identična zadeva 3,13EUR. Torej coolbox pokasira cool 1000%+ marze.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

xseki ::

Ja. Čisti dropshipping. Na Aliexpress bi jo dobil za nekaj €.

hojnikb ::

tut par evrov je v resnici stran vrzen denar
#brezpodpisa

Miki N ::

</head> je izjavil:


Edina delujoča "prenosna" klima je old school ameriška okenska klima:



Ta tip je bil zelo popularen tudi pri nas (Jugoslavija) - recimo ogromno tistih opečnatih Mercatorjev je imelo te škatle štrleče pri vhodu. Včasih si jih našel tudi v starejših pisarnah - je bil pa to standard praktično povsod po svetu po Aziji ipd ... saj na nek način je res praktično in poceni, samo razmišljati moraš o tem, ko delaš okna.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosna klima

Oddelek: Loža
437629 (3167) Vuli
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830460 (24622) BorutK-73
»

montaža klimatske naprave - kdo pozna koga, ki naredi poceni?

Oddelek: Loža
4011928 (8633) cekr
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259991 (8732) Okapi

Več podobnih tem