» »

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave

««
17 / 19
»»

HolyFuck1 ::

Han je izjavil:

Malo guglanja za 22H2 ISO...

https://www.techworm.net/2021/11/downlo...


Prej kot neki random news strani zaupam neki random ruski strani, ki vsaj objavlja hashe...
https://files.rg-adguard.net/version/f0...

bluefish ::

Laki_ laik ::

Hvala vsem za pomoč.

Hatchback678 ::

Pozdravljeni

Imam težavo z novo naloženimi Windowsi in sicer je problem, da imam probleme z odpiranjem Steama in Discorda in sicer jih dejansko ne morem odpreti, ponavadi zbrišem njihove podatke ampak jih nato čez en čas ne glede na to da program odprem ne more odpreti v spodnji vrstici.

Kje je to fora?

Se da to trajno odpraviti ali so samo to jajca od Windows?

MrStein ::

Zanimivost:
pritisnem tipko WINDOWS, vtipkam U-P-D-A-T-E + ENTER
pokaže se update okno

malo pozneje spet pritisnem tipko WINDOWS, vtipkam P-R-I-N-T , da bo odprl control panel stran za tiskalnike, ampak... ni je v spisku. V iskalnem polju piše "updateprint" :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

(glede skeniranja)

Tole okno je od HP-ja (torej gonilnika) ali default od Windows?

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::

Kako kaže kdaj bodo appi preko amazonovega app store na voljo tudi v Sloveniji
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Najprej sem na računalniku imel samo enega uporabnika in sem nekako nastavil, da pri zagonu ni potrebno klikniti na "prijava" za prijavo ampak je prijava avtomatska (brez gesla).
Sedaj sem ustvaril še enega uporabnika, ki pa ima geslo.
Sedaj me moti to, da v kolikor računalnik izklopi uporabnik brez gesla se pri ponovnem zagonu izvede avtomatska prijava. V kolikor se potem želim prijavit v uporabnika z geslom se moram najprej izpisati ali preklopiti uporabnike.
Želel bi nastaviti tako, da mora tudi uporabnik brez gesla pri zagonu klikniti na "prijavo", ne potrebuje pa vnašati gesla. To pomeni, da se pri vsakem zagonu lahko odločiš že na začetku, ali boš vstopil kot uporabnik z geslom ali uporabnik brez gesla.
Ali mi lahko kdo pomaga, kako uporabniškemu profilu brez gesla določiti, da se ne prijavi avtomatsko ampak moraš pri zagonu klkniti na "prijavi".

Hvala.

Han ::

Motion ::

A je možno naštimat, da ob desnem kliku gre direkt na razširjen menu kot je na sliki, ne da mi bi bilo treba klika "show more options"
 menu

menu

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Motion ::

crniangeo je izjavil:

https://www.alphr.com/windows-11-disabl....

hvala

Ta simplifikacija mi gre mal na živce pri w11

PacificBlue ::

Motion je izjavil:

crniangeo je izjavil:

https://www.alphr.com/windows-11-disabl....

hvala

Ta simplifikacija mi gre mal na živce pri w11


Oh ja, tole sm tud jaz rabil.tnx

Han ::

StartAllBack ima integriranih še več tovrstnih zadev...

Freakylion ::

Han je izjavil:

Preveri tole...

https://answers.microsoft.com/en-us/win...


Uporabil sem to navodilo. Deluje.

sbawe64 ::

Freakylion

Tole ne dela več ?
Use Netplwiz to Enable/Disable Auto Login on Windows 10/11
https://www.minitool.com/news/netplwiz....


+2 drugi metodi
3 Ways to Enable or Disable Automatic Login in Windows 10
https://www.isumsoft.com/windows-10/ena...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Freakylion ::

Netplwiz in kljukica ne deluje (preverjeno).

Druga metoda z registrom mogoče bi. Podobno sem našel jaz in deluje. V nobenem primeru samo z nastavitvijo v windowsih tega ne gre doseči (vsaj jaz nisem uspel). Je potrebno šariti po registru.

Motion ::

v w11 imam samo en Display language english (US) kateri ima določene dve tipkovnici (US in slovensko)
V sistemskem pladnju pa imam na izbiro še dve dodatni opciji (slika) "SLV slovensko" ter "englih (UK !!!!) slovensko"

 slika

slika



Ti dve izbiri nevem od kje sta se pobrali, in se jih nikakor nemorem rešit.
Please help pod settings jih ni nikjer. Edina opcija je ENG US in dve opciji dve tipkovnici.

pegasus ::

Na winsih ne dela prav niti miška: naključno nekje v 20% bootih ima fokus približno centimeter stran od pointerja na zaslonu. Kako je to sploh možno in kako to odpravit?

Han ::

Katera miš? Menjaj ali posodobi šoferje...

Motion je izjavil:

imam samo en Display language english (US) kateri ima določene dve tipkovnici (US in slovensko)
V sistemskem pladnju pa imam na izbiro še dve dodatni opciji (slika) "SLV slovensko" ter "english (UK !!!!) slovensko" in se jih nikakor nemorem rešit.
Verjeto si enkrat dodal slovenščino v polknih ali Office, pa sta se nasrali zraven. Malo se poigraj z nastavitvami oziroma z dodajanjem in odstranjevanjem jezikov/tipkovnic, pa se ju boš rešil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

CyberPunk ::

Ima kdo kakšno idejo, zakaj se mi browserji in Office precej počasi apdejtajo na Win11? Npr. če Firefox javi, da je update in kliknem, da naj to izvede, traja vsaj nekaj minut, da to tudi dejansko izvede. Pred tem pa kot da nekaj čaka. Podobno je pri Office update in Edge.

Han ::

Počasna internet pipica, počasen gepl, veliko navlake, umetna inteligenca premišljuje in vohuni... :P

mtosev ::

A mogoče kdo ve kdaj bo Amazon app store na voljo v drugih državah kot je SLO?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sbawe64 ::

Windows 11 Version 24H2 (Since Build 25905) will require CPUs with POPCNT instruction
https://www.reddit.com/r/Windows11/comm...

če kdo uporablja VR
The 24H2 update is also removing Windows Mixed Reality Portal. Not just removing continued support for it, but removing it!
This will render any WMR VR device such as the very popular HP Reverb G2 - only useful for propping doors open.
2020 is new 1984
Corona World order

D3m ::

All good.

Moj CPU podpira.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RedDrake ::

Ma nemoj. Praktično vse novejše od cca 2009 to podpira. W11 so pa itak uradno podprti samo na zadevah, ki so še extra 5 let novejše. Ergo non-news, razen za heroje, ki uporabljajo W11 na Netburstih in atlonih.

mtosev ::

Tudi moja i9 10900X in i5 8350U sta podprta.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KTr1sk ::

Izgleda, da bo še neuradno deloval novi Windows tudi na mojem starem prenosniku i7 2670q, ker že ima POPCNT SSE 4.2 podporo :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mtosev ::

Imam hitro vprašanje. Na Amazonu sem kupil Windows 11 box. SKU HAV-00162 pa me zanima, če je tole prenosljiva in retail / FPP licenca?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

Naj bi bila.

Baltazar: ::

Na namiznem pcju se mi je začel prikazovat blue screen, prikaže se na vsake cca 10 zagonov, potem se sam resetira in ponovno zažene. Naložene imam W10 že ene 3 leta, kolikor je star tudi PC, do sedaj delalo vse brez problema. Toliko časa tudi nisem nalagal windowsov tako da sem čist izven forme.
Če se bo to še ponavljalo bi naložil W11. Imam še original ključ od W7, ki je šel skozi tudi na W10. Ni mi problem kupit en nov ključ za W11, bolj me zanima kako je sedaj z nalaganjem W11, ker računalnik kao ne podpira (ne izpolnjuje minimalnih zahtev...) za W11. To mi piše v "sistemu". Da ne berem in iščem vse za nazaj, kako je sedaj pri namestitvi sistema, kakšne so fore za obvoz teh zahtev in najlažjo namestitev.
Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Baltazar: ()

tomlin ::

Baltazar: je izjavil:

Na namiznem pcju se mi je začel prikazovat blue screen, prikaže se na vsake cca 10 zagonov, potem se sam resetira in ponovno zažene. Naložene imam W10 že ene 3 leta, kolikor je star tudi PC, do sedaj delalo vse brez problema. Toliko časa tudi nisem nalagal windowsov tako da sem čist izven forme.
Če se bo to še ponavljalo bi naložil W11. Imam še original ključ od W7, ki je šel skozi tudi na W10. Ni mi problem kupit en nov ključ za W11, bolj me zanima kako je sedaj z nalaganjem W11, ker računalnik kao ne podpira (ne izpolnjuje minimalnih zahtev...) za W11. To mi piše v "sistemu". Da ne berem in iščem vse za nazaj, kako je sedaj pri namestitvi sistema, kakšne so fore za obvoz teh zahtev in najlažjo namestitev.
Hvala za odgovore.

Če ti pc ne podpira W11, lahko uporabiš sledečo vadnico. Meni perfektno deluje. Mesec dni ti celo vse posodabljajo, kasneje pa samo njihov w11 antivirus.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

Valvoline ::

Ali obstaja kaksen programcek ali hack da trajno onemogoci win11 update? Enako za defender? Mam programcke za ta namen top za win10 onemogociji vse, skoda pa ne delujejo na win11. Tudi ko nadgradim ze hackan win 10 sistem z vse onemogoceno na win 11 se update in defender ponovno nalozijo gor.

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

Ne vem zakaj rabiš program. Enostavno v windows update poklikaš "prekinitev posodobitev" za en dva tedna,.. (jaz imam onemogočeno posodabljanje za en mesec), potem pa ponoviš vajo.
Defender se tudi da omejiti v nastavitvah. Ni ga pa zdravo popolnoma blokirati.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Če že hočeš popolnoma onemogočiti defender imaš tu vadnico:
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Valvoline ::

tomlin je izjavil:

Ne vem zakaj rabiš program. Enostavno v windows update poklikaš "prekinitev posodobitev" za en dva tedna,.. (jaz imam onemogočeno posodabljanje za en mesec), potem pa ponoviš vajo.
Defender se tudi da omejiti v nastavitvah. Ni ga pa zdravo popolnoma blokirati.

Zato ker ni to to. Ko bos enkrat sprobal sistem ki ima vse trajno onemogoceno bos vidu o cem se to jaz pogovarjam, drgac je debata brezpredmetna :) Se najbolj se pozna na prenosnikih, obcutno daljsa avtonomija tudi do 50%. Posodobitve ce jih ze nalozim rocno na vsake cc pol leta. Tist teden dva mesec odlasanje updejta varijanta ne pride v postev, enkrat se ze vklopi in pol je stala.

tomlin je izjavil:

Če že hočeš popolnoma onemogočiti defender imaš tu vadnico:

Tole ne funkcionira,sprobano vse, na 10ko tudi ne. So programcki ki preverjeno disablajo vse. Iscem za win11 pa ne najdem.

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

Valvoline je izjavil:

tomlin je izjavil:

Ne vem zakaj rabiš program. Enostavno v windows update poklikaš "prekinitev posodobitev" za en dva tedna,.. (jaz imam onemogočeno posodabljanje za en mesec), potem pa ponoviš vajo.
Defender se tudi da omejiti v nastavitvah. Ni ga pa zdravo popolnoma blokirati.

Zato ker ni to to. Ko bos enkrat sprobal sistem ki ima vse trajno onemogoceno bos vidu o cem se to jaz pogovarjam, drgac je debata brezpredmetna :) Se najbolj se pozna na prenosnikih, obcutno daljsa avtonomija tudi do 50%. Posodobitve ce jih ze nalozim rocno na vsake cc pol leta. Tist teden dva mesec odlasanje updejta varijanta ne pride v postev, enkrat se ze vklopi in pol je stala.

tomlin je izjavil:

Če že hočeš popolnoma onemogočiti defender imaš tu vadnico:

Tole ne funkcionira,sprobano vse, na 10ko tudi ne. So programcki ki preverjeno disablajo vse. Iscem za win11 pa ne najdem.

Sprobano, meni dela, samo je treba natančno do konca slediti navodilom.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

KTr1sk ::

Mogoče tudi tale programček deluje, ampak priporočam da ni vedno izklopljen update.
Windows Update Blocker v1.8
https://www.sordum.org/9470/windows-upd...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

tomlin ::

@valvolin
Najpomembnejše je onemogočiti defender v Registry Editor od cca 3 minute. Tretji način pa je z ukaznim pozivom kot administrator od cca.5 minute.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

mtosev ::

Imam retail/FPP licenco za Windows 10 Pro in jo imam še zapakirano in me zanima, če jo naj aktiviram na kompu, kjer imam že Windows 11 Pro nameščen. Licenco sem kupil na zalogo za novi komp, ki ga nameravam kupiti naslednje leto. Sedaj me zanima a naj aktiviram licenco sedaj ali lahko počaka, ker me je strah, da bo Microsoft onemogočil uporabo Windows 10 keya na Windows 11. Kaj naj storim. Ali naj počakam ali naj sedaj aktiviram licenco in jo kasneje prenesem na nov komp? Ker imam prenosljivo licenco jo lahko prenesem licenco na nov komp.
Hvala za nasvet
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

tomlin ::

Yes, users can activate Windows 11 using a Windows 10 product key.

Windows 10 je mogoče brezplačno nadgraditi na Windows 11.

Ko je nadgradnja izvedena, so podatki o licenciranju na Microsoftovih strežnikih.

Windows 11 je mogoče odstraniti in namestiti Windows 10 in obratno.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

mtosev ::

Jaz sprašujem za kakšno leto v naprej, če bo še možno uporabiti ključ od Windows 10 za Windows 11
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

tomlin ::

Verjetno bo možno. Jaz sem brez problemov nadgradil original win7 na win10, ko so bili w7 že zdavnaj pase.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

mtosev ::

Vprašal na techpower up in dobil sledeč odgovor
mtosev said:
So I have question. I have a Windows 10 Pro retail/FPP license that I bought recently for my new computer that I'm hopefully buying next year. I'm planning to install Windows 11 on my new computer. Now I'm wondering if I should activate this license on my current pc that's already running Windows 11 because I'm afraid that Microsoft might pull the plug and block people from activating Windows 10 keys on Windows 11 as I want to be able to install Windows 11 on the new computer.
What should I do?
------

Considering how long it took Microsoft to stop activating Windows 11 installs using Windows 7/8 keys (they were supposed to stop in 2016, but they kept working at least until the end of last year), I doubt they're gonna stop activating Windows 11 installs using Windows 10 keys.

Windows 10 is supported until October 2025 at least. Microsoft won't stop activating Windows 11 installs with Windows 10 keys at least until then, if not until years later. So you have time.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strom_15 ::

MICROSOFT BO ODPRAVIL NAJBOLJ NADLEŽNO STVAR V OPERACIJSKEM SISTEMU WINDOWS

Microsoft za naslednjo večjo nadgradnjo Windows 11 načrtuje uporabo tehnologije, ki bo omogočala posodabljanje operacijskega sistema brez ponovnega zagona računalnika.

Microsoftovo navidezno okolje Windows Server Datacenter: Azure Edition omogoča posodobitev operacijskega sistema brez ponovnega zagona. Tehnologija nemotenega posodabljanja (ang. hotpatching) tako izboljša uporabniško izkušnjo in odpravlja veliko hibo Microsoftovih operacijskih sistemov. Tovrstna uslužnost je trenutno omejena na virtualne računalnike na strežnikih Azure, a v Redmodu bi jo kmalu radi ponudili sleherniku. Microsoft načrtuje uporabo tehnologije nemotenega posodabljanja v operacijskem sistemu Windows 11 na računalnikih x86 in x64 s posodobitvijo 24H2, ki pride sredi letošnjega leta, medtem ko bodo morali uporabniki naprav ARM počakati do 2025.

vir: https://www.monitor.si/novica/microsoft...

tomlin ::

strom_15 je izjavil:

MICROSOFT BO ODPRAVIL NAJBOLJ NADLEŽNO STVAR V OPERACIJSKEM SISTEMU WINDOWS

Microsoft za naslednjo večjo nadgradnjo Windows 11 načrtuje uporabo tehnologije, ki bo omogočala posodabljanje operacijskega sistema brez ponovnega zagona računalnika.

Microsoftovo navidezno okolje Windows Server Datacenter: Azure Edition omogoča posodobitev operacijskega sistema brez ponovnega zagona. Tehnologija nemotenega posodabljanja (ang. hotpatching) tako izboljša uporabniško izkušnjo in odpravlja veliko hibo Microsoftovih operacijskih sistemov. Tovrstna uslužnost je trenutno omejena na virtualne računalnike na strežnikih Azure, a v Redmodu bi jo kmalu radi ponudili sleherniku. Microsoft načrtuje uporabo tehnologije nemotenega posodabljanja v operacijskem sistemu Windows 11 na računalnikih x86 in x64 s posodobitvijo 24H2, ki pride sredi letošnjega leta, medtem ko bodo morali uporabniki naprav ARM počakati do 2025.

vir: https://www.monitor.si/novica/microsoft...

Poskusno sem to že naredi na enem od mojih računalnikov. DELUJE. Ampak še vedno mislim, da je najbolje na novo naložiti W11. Pri lunuxih je pa to že dolgoletna praksa.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

MrStein ::

Očitno nisi razumel sporočila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tomlin ::

Razumel sporočilo očitno nič novega z 24H2kot nadgradnja 22/23H2. Že videno.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::


Nič novega, ms bo navlekel spet poskusno krmo in zabeli z AI>:D
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Če ga misli MS še nadalje srati s tem, da smo uporabniki poskusni zajci, bom definitivno dokončno prešel na Linux Mint. Vse kar imajo winsi ima linux, večinoma še bolje.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman
««
17 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 11 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
25740426 (5110) Nesta
»

Ali Windows 11 res ne more delovati na starih procesorjih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5912100 (8324) simnov
»

Windowse 11 bo mogoče ročno namestiti tudi na starejše naprave

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3612309 (8006) mtosev
»

Windows: po desetki vendarle enajstica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10729137 (20363) MrStein
»

Windows 11 pobegnil, Microsoft pripravlja dogodek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7817370 (10448) Lonsarg

Več podobnih tem