» »

Prihaja tretja vrsta cepiv proti covidu-19

1
2
3

billy ::

Tole je pa ena aktualna študija, kamor se lahko tudi prijavite, če je kdo iz USA :)

https://preventcovidu.org/the-study/#le...


What are we hoping to learn?
Does the Moderna COVID-19 vaccine prevent infection and spreading the virus to others?

We want to know if the Moderna COVID-19 vaccine is able to protect people from getting infected with SARS-CoV-2 (which causes COVID-19 disease) and if getting the vaccine will affect the amount of virus that is in the nose.
We also want to know if getting the vaccine will prevent transmitting SARS-CoV-2 to others. We already know that this vaccine can prevent serious COVID-19 disease, but we do not know if the vaccine will prevent the virus from shedding from the nose and mouth and infecting others. That is what we are testing in this study.

zmaugy ::

billy je izjavil:

Tole je pa ena aktualna študija, kamor se lahko tudi prijavite, če je kdo iz USA :)

https://preventcovidu.org/the-study/#le...


What are we hoping to learn?
Does the Moderna COVID-19 vaccine prevent infection and spreading the virus to others?

We want to know if the Moderna COVID-19 vaccine is able to protect people from getting infected with SARS-CoV-2 (which causes COVID-19 disease) and if getting the vaccine will affect the amount of virus that is in the nose.
We also want to know if getting the vaccine will prevent transmitting SARS-CoV-2 to others. We already know that this vaccine can prevent serious COVID-19 disease, but we do not know if the vaccine will prevent the virus from shedding from the nose and mouth and infecting others. That is what we are testing in this study.


Kar se mene tiče bom šel za logiko, da če moje telo zaradi katerega koli razloga lahko drži virus pod kontrolo in ga na brzino premaga brez simptomov, bo tudi dosti manjša verjetnost, da ga bom širil.
Študije bojo to kvantificirale.
Po drugi strani podatki kažejo, da cepljenje zelo zmanjša možnost da zboliš ali resno zboliš. Ko bo enkrat cepivo na voljo hitro in za kogar koli, je čas, da se omejitve ukinejo, ker je za veliko večino ogroženih njihova dejanska ogroženost stvar njihove osebne odločitve.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

energetik ::

billy je izjavil:

Torej epidemija bo trajala enako dolgo (kot če ne bi bilo cepiva), dokler se pač ne bo zadeva "prekužila". S cepivi se lahko zniža samo posledice/težavnost v primeru obolenja, kužnost ša vedno ostane, ukrepi pa bodo tudi.

Torej nekje do 2023 smo pečeni.
Ker se nočete cepiti. Sicer bi lahko zdajle zaključili zgodbo, ob morebitnih novih sevih pa le dobili poživitveni odmerek.

Ne, s cepivi se dokazano praktično popolnoma odpravi težavnost obolenja, kužnost pa tudi pomembno pade, tako da se ob zadostni precepljenosti epidemija praktično ne more več začeti.

billy ::

Po drugi strani podatki kažejo, da cepljenje zelo zmanjša možnost da zboliš ali resno zboliš. Ko bo enkrat cepivo na voljo hitro in za kogar koli, je čas, da se omejitve ukinejo, ker je za veliko večino ogroženih njihova dejanska ogroženost stvar njihove osebne odločitve.


Saj a ni že sedaj dovolj cepiva? afaik ga je več, kot je interesa (vsaj pri nas, edino če si mislil globalno)...

zmaugy ::

billy je izjavil:

Po drugi strani podatki kažejo, da cepljenje zelo zmanjša možnost da zboliš ali resno zboliš. Ko bo enkrat cepivo na voljo hitro in za kogar koli, je čas, da se omejitve ukinejo, ker je za veliko večino ogroženih njihova dejanska ogroženost stvar njihove osebne odločitve.


Saj a ni že sedaj dovolj cepiva? afaik ga je več, kot je interesa (vsaj pri nas, edino če si mislil globalno)...


Mislim da te dni prvič. Dajmo jim ene 14 dni časa in še 14 dni da prime. Kar se mene tiče - če se dostopnost cepiva ohrani, naj se ukrepi ukinejo sredi julija 2021.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

billy ::

Se strinjava :)

EU pa je itak za jesen baje "rezervirala" miljardo cepiv?

zmaugy ::

Jaz bi šel konec leta po kakšen mrna update. Potem je pa konec te drame.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

energetik ::

zmaugy je izjavil:

billy je izjavil:

Po drugi strani podatki kažejo, da cepljenje zelo zmanjša možnost da zboliš ali resno zboliš. Ko bo enkrat cepivo na voljo hitro in za kogar koli, je čas, da se omejitve ukinejo, ker je za veliko večino ogroženih njihova dejanska ogroženost stvar njihove osebne odločitve.


Saj a ni že sedaj dovolj cepiva? afaik ga je več, kot je interesa (vsaj pri nas, edino če si mislil globalno)...


Mislim da te dni prvič. Dajmo jim ene 14 dni časa in še 14 dni da prime. Kar se mene tiče - če se dostopnost cepiva ohrani, naj se ukrepi ukinejo sredi julija 2021.
Lej kot sem rekel, nekateri smo se prijavili takoj, ko so dali možnost vsem < 50let, pa vendar prišli do prve doze šele nekaj dni nazaj. Vsekakor še ni imel vsak, ki si želi, možnost cepljenja, sploh pa še ni imel možnosti dobiti 2 odmerkov + 2-3 tedne, da je optimalno zaščiten.

zmaugy ::

Ni problema, plus 14 dni - 1 mesec zaradi mene...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

dexterboy ::

Lej kot sem rekel, nekateri smo se prijavili takoj, ko so dali možnost vsem < 50let, pa vendar prišli do prve doze šele nekaj dni nazaj. Vsekakor še ni imel vsak, ki si želi, možnost cepljenja, sploh pa še ni imel možnosti dobiti 2 odmerkov + 2-3 tedne, da je optimalno zaščiten.
Cepljenja so sedaj po celotni kokoški brez čakalnih vrst. Se osebno pojaviš, pri sebi imej le osebno in zdravstveno, pa dobiš šus, če želiš ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

energetik ::

Lej, to je na voljo koliko, zadnje 2 tedna? + to da bi se moral odpeljati nekam in tam čakati pol dneva v koloni. Je pač dobrodošlo, sam pa sem raje počakal da sem dobil termin v lokalnem ZD in opravil v 20min.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

SodVina ::

billy je izjavil:

Po drugi strani podatki kažejo, da cepljenje zelo zmanjša možnost da zboliš ali resno zboliš. Ko bo enkrat cepivo na voljo hitro in za kogar koli, je čas, da se omejitve ukinejo, ker je za veliko večino ogroženih njihova dejanska ogroženost stvar njihove osebne odločitve.


Saj a ni že sedaj dovolj cepiva? afaik ga je več, kot je interesa (vsaj pri nas, edino če si mislil globalno)...


Jaz bi rekel, da ne. Treba je pomisliti, da se svet ne deli samo na vaxerje in antivaxerje. So tudi izbirčni vaxerji. Nekateri bi se cepili samo s pfizerjem, veliko s čimerkoli, ki ni Astra zeneca.
Zanimiv "poskus" je bil pred nekaj dnevi, ko so odprli nekaj cepilnih mest brez naročanja. Večjega odziva ni bilo ... za Astra Zeneco. Kjer so ponudili Janssen, pa so ga v 15 minutah razdali.

Tako da mislim, da če hočeš prodati cepivo ljudem, jim imho moraš ponuditi več izbire.

energetik ::

Janssen so pograbili dopustniki, zaradi samo 1 odmerka. Čeprav isto velja tudi 1. odmerek AZ, cepivo pa je narejeno na enaki osnovi. Torej folk brez logike.

SodVina ::

energetik je izjavil:

Janssen so pograbili dopustniki, zaradi samo 1 odmerka. Čeprav isto velja tudi 1. odmerek AZ, cepivo pa je narejeno na enaki osnovi. Torej folk brez logike.


Se strinjam. Najugodnejši je z vidika PCT (proti ostalim cepivom).
Ampak trenutno so samo dopustniki tisti, ki se cepijo. In če bi želel precepiti čimveč ljudi, potrebuješ ponuditi cepivo, ki čimhitreje in čimenostavneje omogoči obiske bazenov, morja, tujine, itd.

billy ::

Torej Janssen?

Steinkauz ::

energetik je izjavil:

Janssen so pograbili dopustniki, zaradi samo 1 odmerka. Čeprav isto velja tudi 1. odmerek AZ, cepivo pa je narejeno na enaki osnovi. Torej folk brez logike.


Ne grejo vsi dopustniki na hrvaško.

zmaugy ::

billy je izjavil:

Torej Janssen?

Janssen tudi zelo lepo užge s stranskimi učinki, moja boljša polovica je imela vročino čez 39, nekaj dni glavobola, slabost…
Pri moji Azri iz Zenice je bilo zgolj kakšno uro slabosti in pol dneva vročine nad 38. Po drugem odmerku pa ničesar.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

billy ::

Podobno iz pričanj ljudi, ene vrže astra, ene janssen...ene noben. Verjetno je tudi kaj s tem, če je človek že prebolel kovid ali ne. Oz če se je že srečal z virusom.

energetik ::

billy je izjavil:

Podobno iz pričanj ljudi, ene vrže astra, ene janssen...ene noben. Verjetno je tudi kaj s tem, če je človek že prebolel kovid ali ne. Oz če se je že srečal z virusom.
Ne. Večino kar vrže Azra pa JJ, medtem ko večina z mRNA nima drugega učinka kot malce boleča roka.

J.McLane ::

mRNA te ponavadi vrže po drugi dozi, seveda samo nekatere.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

SodVina ::

billy je izjavil:

Podobno iz pričanj ljudi, ene vrže astra, ene janssen...ene noben. Verjetno je tudi kaj s tem, če je človek že prebolel kovid ali ne. Oz če se je že srečal z virusom.


Med AZ in J&J nebi smelo biti velike razlike v stranskih učinkih. Ja pa okoli AZ mnogo mnogo več hypea (on again, off again), nasplošno ima negativen prizvok, kar si J&J še ni čisto prislužil, vsaj v Sloveniji ne. Tako da samo od teh dveh je J&J za tiste, ki bi se cepili samo zaradi omejitev, veliko bolj atraktiven. Dobiš eno dozo in čez 14 dni si fully-vaxinated. Po AZ si partially po 21 dneh (Kar je sicer trenutno enako dobro, ni pa nujno, da bo tako ostalo).

energetik ::

SodVina je izjavil:

billy je izjavil:

Podobno iz pričanj ljudi, ene vrže astra, ene janssen...ene noben. Verjetno je tudi kaj s tem, če je človek že prebolel kovid ali ne. Oz če se je že srečal z virusom.


Med AZ in J&J nebi smelo biti velike razlike v stranskih učinkih. Ja pa okoli AZ mnogo mnogo več hypea (on again, off again), nasplošno ima negativen prizvok, kar si J&J še ni čisto prislužil, vsaj v Sloveniji ne. Tako da samo od teh dveh je J&J za tiste, ki bi se cepili samo zaradi omejitev, veliko bolj atraktiven. Dobiš eno dozo in čez 14 dni si fully-vaxinated. Po AZ si partially po 21 dneh (Kar je sicer trenutno enako dobro, ni pa nujno, da bo tako ostalo).
Največja bedarija pa je, da tudi Pfizer in Moderna ne zadostujeta za PCT po 1. odmerku, čeprav študije kažejo da sta že po 1. odmerku bolj učinkovita kot AZ po dveh. To torej čista politična odločitev oz. morda zato, da bi folk bolj navalil na AZ, ki jo je precej več na zalogi. Sicer ni znanstvenega razloga, da ne bi bil dovolj samo 1. odmerek mRNA cepiv.

billy ::

Ne vem če samo politična, tudi ekonomska in praktična. Pač AZ je tu in lahko bi se cepili "skoraj vsi", poleg tega pa je AZ dirt cheap proti mRNA. Tudi glede skladiščenja.

Iz vidika zaščite in razloga potovanj, ni ovire, da bi se čakalo na mRNA, torej tisti ki se mislijo cepit. Razen mogoče nekdo ki je nagnjen k krvnim strdkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

zmaugy ::

energetik je izjavil:

SodVina je izjavil:

billy je izjavil:

Podobno iz pričanj ljudi, ene vrže astra, ene janssen...ene noben. Verjetno je tudi kaj s tem, če je človek že prebolel kovid ali ne. Oz če se je že srečal z virusom.


Med AZ in J&J nebi smelo biti velike razlike v stranskih učinkih. Ja pa okoli AZ mnogo mnogo več hypea (on again, off again), nasplošno ima negativen prizvok, kar si J&J še ni čisto prislužil, vsaj v Sloveniji ne. Tako da samo od teh dveh je J&J za tiste, ki bi se cepili samo zaradi omejitev, veliko bolj atraktiven. Dobiš eno dozo in čez 14 dni si fully-vaxinated. Po AZ si partially po 21 dneh (Kar je sicer trenutno enako dobro, ni pa nujno, da bo tako ostalo).
Največja bedarija pa je, da tudi Pfizer in Moderna ne zadostujeta za PCT po 1. odmerku, čeprav študije kažejo da sta že po 1. odmerku bolj učinkovita kot AZ po dveh. To torej čista politična odločitev oz. morda zato, da bi folk bolj navalil na AZ, ki jo je precej več na zalogi. Sicer ni znanstvenega razloga, da ne bi bil dovolj samo 1. odmerek mRNA cepiv.


Dovoljenje je bilo na osnovi testiranja z dvema odmerkoma. Zato je takšna tudi uporaba, drugače bi se takoj našli antivaxxerji, ki bi trdili, kako ni stestirano za samo en odmerek itd.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

energetik ::

In zakaj je potem AZ izjema?
Zdaj se bom pa jaz moral testirat, ko grem julija v hotel, čeprav bom dejansko z 1x Moderno bolj zaščiten kot kdo z Janssenom. ;((

J.McLane ::

energetik je izjavil:

In zakaj je potem AZ izjema?
Zdaj se bom pa jaz moral testirat, ko grem julija v hotel, čeprav bom dejansko z 1x Moderno bolj zaščiten kot kdo z Janssenom. ;((


A to boš šel v Slovenijo v hotel? Če greš v tujino vsaka država posebej določa pogoje PCT. Sicer bodo pa s 1.julijem sigurno še kaj spremenili, sploh če bo incidenca še vedno tako padala.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

BlaY0 ::

DamijanD je izjavil:

PrimozR: Samo a niso nekateri v drugo zboleli bistveno huje kot v prvo - medtem, ko za cepiva pravijo, da preprečujejo hujši potek bolezni ?

Itak. Samo med boleznijo ne "trpi" samo imunski sistem ampak tudi organi, ki so direktno prizadeti (ker imunski sistem ne folga) in ostanejo prizadeti tudi po bolezni. Če se ti je pljučna kapaciteta zaradi bolezni zmanjšala, bo to lahko bistveno vplivalo na potek bolezni če zboliš še enkrat. Cepljenje pa privede samo do imunske reakcije brez bolezni same.

energetik je izjavil:

In zakaj je potem AZ izjema?
Zdaj se bom pa jaz moral testirat, ko grem julija v hotel, čeprav bom dejansko z 1x Moderno bolj zaščiten kot kdo z Janssenom. ;((

Po vsaki vojni (jasno tudi med njo) imaš obdobje anarhije. Preden bo zadeva urejena tako kot je treba bo preteklo še nekaj vode, v tem času bo pa predvsem sklepanje kompromisov na pairju. AZ je izjema zato, ker so jo veliko nabavili in jo je treba ponucat. As simple as that...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

zmaugy ::

energetik je izjavil:

In zakaj je potem AZ izjema?
Zdaj se bom pa jaz moral testirat, ko grem julija v hotel, čeprav bom dejansko z 1x Moderno bolj zaščiten kot kdo z Janssenom. ;((

AZ ni izjema. Cepi se z dvema odmerkoma, stvar neke odločitve pa je, če se za nek krajši čas prizna tudi prvi odmerek.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

billy ::

Ampak prvo so naročevali na 2 odmerek po 3 mesecih, zdaj pa že po 3 tednih :)

zmaugy ::

Prej je bilo pomanjkanje, zdaj je AZ dovolj. Imajo predpisan razpon v katerem morajo dati drugi odmerek in s tem se lahko igrajo. Sam sem drugi odmerek dobil po treh mesecih. Očitno je moj imunski sistem potem pojedel vektor za malo malico, ker nisem po drugem odmerku imel nobenih stranskih učinkov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

c3p0 ::

Zakaj so pa nekatere države tako pussy, da so nehale cepiti z AZ? Paničarji? In-the-closet antivaxx?

energetik ::

Verjetno gre za pridobivanje volilcev, v smislu smo hitro reagirali za vašo dobrobit, čeprav gre za izjemno redke primere.

billy ::

To pretiravanje okoli AZ je res za lase privlečeno.

Tako, kot kdaj virus odnese nekoga "na videz zdrave", bo podobno tudi nekoga pri cepljenju. Pač eni imajo nesrečo pri genetiki.

WizzardOfOZ ::

Problem je, ker ti kovid konkretno zjebe imunski sistem in ti potem zboliš za neko drugo boleznijo, ki pa te lahko 2pobere". V bistvu nastrada najšibkejši člen. Seveda bodo vse te dodatne bolezni neodkrite, ker se vsi dohtarji izgovarjajo; "Ja to je pa kovid".
Če bi imeli v Sloveniji dober zdravstveni sistem, bi te po okužbi s kovidom, pa če ni ravno "prehlad", ki ga preboliš v parih dneh, morali dati na preiskave, da bi našli zaradi česa si v resnici zbolel in to pozdraviti, ne glede na kovid okužbo. In s tem bi preprečili marsikatero smrt. Seveda pa je najlažje varnostniku dat kartico, da te štemlja, pa sedet doma v naslonjaču in delat vse preko telefona in dobivat 60% dodatka pri plači.

Jaz recimo nisem bil bolan že nekaj let, niti prehlajen ne, pa ko je tamala prinesla kovid iz šole, ni bilo ravno prijetno (30 dni bolniške). Moji simptomi so bili enaki kot od mišje mrzlice, ampak, ker sem bil okužen s kovidom, je bil izgovor zdravnikov (po telefonu), da je to kovid in dobil sem lekadol na recept.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

SambaShare ::

billy je izjavil:

To pretiravanje okoli AZ je res za lase privlečeno.


Niti ne. AZ je kakorkoli obrneš second rate cepivo. Uporabljaš dokler ni alternative dovolj, potem pa opustiš.

energetik ::

S tem se strinjam, če ni drugega in divje raste št. okužb, uporabiš. Ampak zdaj, ko imamo na voljo 140k Fajzerja in 35k Moderne, hkrati pa št. okuženih divje upada in je manjše zanimanje za cepljenje, ne vidim smisla v AZ in JJ, če nudita manjšo zaščito. Spravit Orbanovo AZ za jesen, če bo slučajno potreba. Potem pa šenkat revnim državam.

billy ::

Ampak alternativa je veliko dražja. Ko greš na operacijo srca te tudi operirajo pri nas za 50k, v švici pa bi stalo 500k (pratiravam da izpostavim razliko), pa zaradi tega ne hodimo v švico.

Pač nismo bogat narod in je AZ čisto dovolj.

Wizzard, to je lahko tudi problem, ker leta in leta imunski sistem ni rabil nič delat in bit aktiven (ter razvijal takšna in onaka protitelesa), te je kovid konkretno položil.

PrimozR ::

DamijanD je izjavil:

PrimozR: Samo a niso nekateri v drugo zboleli bistveno huje kot v prvo - medtem, ko za cepiva pravijo, da preprečujejo hujši potek bolezni ?

Cepiva preprečujejo hujši potek, ker imaš imunski sistem pripravljen na to. Torej imaš delujočo obrambno linijo, se 'vojska' ne more zapeljati čez mejo in narediti štale, ima nek odpor. Tole glede hujšega poteka v drugo pa ne morem komentirati, ker slišim prvič, niti nimam neke pametne razlage. Pa kot sem rekel, vse skupaj sem napisal pavšalno, brez prave podlage znanja. Je bilo zgolj ugibanje oz. poiskus logičnega razmišljanja.

SodVina ::

billy je izjavil:


Pač nismo bogat narod in je AZ čisto dovolj.


Koliko stane najdražje (pfizer) cepivo?
Pomnožiš z nekaj milijoni (kar je dovolj za dvojno dozo celotnega prebivalstva)
In se čudiš, kako nizek znesek bi to bil, v primerjavi z milijardami v koronskih paketih, med njimi so verjetno samo dodatki v javni upravi (tistim, ki niso korone od blizu videli, npr. pisarniški delavci) večji strošek.

SambaShare ::

billy je izjavil:


Pač nismo bogat narod in je AZ čisto dovolj.


Ah saj nismo neka Afriška država. Strošek kateregakoli cepiva je za nas zanemarljiv in lahko izbiramo.

Po drugi strani, kakšen je strošek ko AZ ne prime več? Recimo za indijski sev je učinkovitost že toliko slabša, da zdaj prav vsi hitijo z drugim odmerkom. Proti JA sevu je pa že zdaj neuporaben.

PrimozR ::

energetik je izjavil:

Janssen so pograbili dopustniki, zaradi samo 1 odmerka. Čeprav isto velja tudi 1. odmerek AZ, cepivo pa je narejeno na enaki osnovi. Torej folk brez logike.

Veliko držav zahteva 2 odmerka plus nekaj tednov za AZ. Iz prve roke lahko povem, da sta takšni Portugalska in Francija. Logika gor ali dol.

billy ::

Indijski sev sploh ni "nevaren", delta sev povrzoča samo kihanje in izcedek iz nosu - proti temu pa se res ni treba cepit.

WizzardOfOZ ::

billy je izjavil:

Wizzard, to je lahko tudi problem, ker leta in leta imunski sistem ni rabil nič delat in bit aktiven (ter razvijal takšna in onaka protitelesa), te je kovid konkretno položil.


Otrok iz šole nosi kr dosti bolezni. In je vsaj na 2 meseca po en teden doma zaradi bolezni, če ne še bolj pogosto (otroci med odmori norijo, da so vsi premočeni, učitelji pa odpirajo okna med uro in otroke prepiha). In potem doma vsi zbolijo razen mene. In če so vsi okoli tebe zboleli, ti pa ne, zame pomeni to, da moj imunski sistem dela dobro. Ampak vseeno me je korona "položila ko bebico". Bolele so me ledvice, križ in vse mišice (noge) od križa do kolen. Vročine pa skoraj nisem imel.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

darkolord ::

billy je izjavil:

Indijski sev sploh ni "nevaren", delta sev povrzoča samo kihanje in izcedek iz nosu - proti temu pa se res ni treba cepit.


The Delta variant of COVID-19 has been linked to an increased risk of hospitalizations.

PrimozR ::

billy je izjavil:

Indijski sev sploh ni "nevaren", delta sev povrzoča samo kihanje in izcedek iz nosu - proti temu pa se res ni treba cepit.

Si že večkrat jasno povedal svoje mnenje, da se ni treba cepiti. Mislim, da imamo en takšen zapis dovolj.

GupeM ::

WizzardOfOZ je izjavil:

(otroci med odmori norijo, da so vsi premočeni, učitelji pa odpirajo okna med uro in otroke prepiha)

Od kdaj je pa prepihanost razlog za bolezen?

Otroci zbolijo zato, ker njihov imunski sistem ne pozna veliko virusov. Med sabo se družijo, ližejo, iste igrače nosijo v usta, ... Ne pa zato, ker jih prepiha.

nejc45 ::

Ne razumem, zakaj se te "hokus pokus" novice objavljajo na tako uglednem forumu ...
nejc

darkolord ::

Malo se izobrazi, pa boš morda razumel novico.

J.McLane ::

Mene pa zanima kako so kaj tale cepiva lahko prilagaja na nove seve, ali ta cepiva kaj dopolnjujejo, da so učinkovita tudi za nove seve? O tem ni nič govora, recimo cepivo za gripo se vsako leto pripravi na novo glede na najpogostejše oblike, ki se jih pričakuje.

Nekako je ta Delta sev med nami že nekaj časa, vsi samo pišejo kako so cepiva še vedno uspešna proti hujšem poteku bolezni, ne preprečujejo pa okužbe, zakaj še vedno nimamo cepiva, ki bi bil bolj targetiran na ta točno določen sev. Pri tako slabi precepljenosti kot se kaže, da bo bi bilo to ključnega pomena, torej da tisti ki že zaviha rokav dobi res najbolj učinkovito cepivo, tudi če stane 10x več kot trenutno najcenejša Astra.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

energetik ::

mRNA naj bi v parih dneh prilagodili na nov sev, potem preostane še proizvodnja, distribucija, glede odobritve pa ne vem, naj bi bilo precej hitreje kot prvič.

Meni ne bo problem enkrat pred zimo še na 3. odmerek, če se bo izkazalo, da 2x Moderna ni optimalno.
Tudi za KME sem šel 3x v 1 letu po odmerek.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podrobno o sestavi cepiva proti covidu-19 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
594103841 (43658) Unchancy
»

V EU odobrili še drugo cepivo proti covidu-19

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
278284 (6522) vostok_1
»

FDA razgrnila podatke o cepivu podjetja Moderna, v petek bržčas odobritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4911499 (9089) gus5

Več podobnih tem