» »

Rabimo novo Slovenski spletni oglasnik

Rabimo novo Slovenski spletni oglasnik

rdecakapica ::

V Sloveniji imamo kar nekaj spletnih portalov za prodajanje ali izmenjavo različnih zadev.

A vse so obupno zastarele in okorne.

Strani kot na primer bolha.com, podarimo.si, avto.net, nepremicnine.net.

Vse te strani izgledajo, kot da po letu 2010 niso dobile nobenih posodobitev.

In pa ali sploh imamo kaj za avkcije, kakšno eBay alternativo?

A ne bi bilo smiselno naredit eno moderno spletno platformo, ki bi postala centralni izmenjevalni portal?

Bi se na Slo-Techu našlo nekaj hekerjev, ki bi lahko skupaj takšno zadevo sestavili?

Verjetno sploh ne bi bilo treba veliko stvari delat od začetka. Zagotovo obstaja precej prostokodnih projektov, kateri so relevantni za izdelavo česa takšnega.

Če bi se zadeva dobro prikazovala na telefonu ali celo imela mobilno aplikacijo, pol bi zelo hitro to ljudje začeli uporabljat.

Vem da je precej visoko leteča idea, ampak se mi zdi, da je precej potenciala pri tem. Kaj vi mislite?

Gejspodar ::

"Raja" je šla na Facebook Marketplace. Ostali portali (z izjemo avto.net in nepremicnin) umirajo, ker se ne znajo monetizirat.
Si imel par let nazaj letgo, pa so zapustili trg, najverjetneje zaradi "konkurence" marketplaca pa bolhe, ki sta imela že ustaljen userbase.

bobby ::

Letgo je xisto lepo zamenjal Prodajko. Vec zadel ze kupil in prodal pa mi je cist ok.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bluefish ::

rdecakapica je izjavil:

Če bi se zadeva dobro prikazovala na telefonu ali celo imela mobilno aplikacijo, pol bi zelo hitro to ljudje začeli uporabljat.
Lahko je zadeva s funkcijskega in oblikovnega vidika fantastična, a brez intenzivnega oglaševanja ne doseže zadostne mase uporabnikov. Tako razvoj kot marketing pa staneta. Brez monetizacije storitve na tak ali drugačen način spet ne gre.

Skratka, marsikatera alternativa omenjenim se je že pojavila, a je propadla bodisi zaradi gnilega vmesnika, manjka aktivnih oglaševalcev, financ za vzdrževanje ipd.

mm&r ::

Nedavno sem opazil, da se oglašuje alternativo avtonet-u, in sicer dober avto.
Verjetno ima ta poskus več možnosti od ostalih poskusov, ker je zadaj organizacija z veliko člani. Vmesnik pa me ni nekaj prepričal, je kar neko povprečje se mi zdi.

GrX ::

mm&r je izjavil:

Nedavno sem opazil, da se oglašuje alternativo avtonet-u, in sicer dober avto.
Verjetno ima ta poskus več možnosti od ostalih poskusov, ker je zadaj organizacija z veliko člani. Vmesnik pa me ni nekaj prepričal, je kar neko povprečje se mi zdi.

doberavto je projekt AMZS-ja, tako da ima morda celo nekaj potenciala.

shadeX ::

Zanimivo je da večina misli, da to kar nekaj narediš in potem začneš dobivat promet. Sej že res da lahko narediš "boljši" vmesnik in druge nujne stvari, ampak brez vlaganja OGROMNO resourcev marketa ne boš dominiral. Bolha je dost energije (denarja) vložila v oglaševanje in prepoznavnost, ljudje so se navadili in težko boš ljudi prepričal da zamenjajo produkt. Kar je sicer bluefish napisal.

Navadite se na bolho in avtonet, ker še dolgo nebo zadeva šla nikamor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

delavec44 ::

Jaz na bolhi več nič ne prodam, zadnje 3 stvari so šle na marketplacu brez težav. Tako da osebno bom bolho nehal uporabljati.

Lonsarg ::

Se strinjam da je to tehnično enostavno in da je problem zgolj marketing.

Zato predlagam da se zadevo lansira kar znotraj slo-tech mali oglasi rubrike, da dobi jump-start oglasov. Pomoje bi taka izkočna deska uspela.

TheBlueOne ::

Lonsarg je izjavil:


Zato predlagam da se zadevo lansira kar znotraj slo-tech mali oglasi rubrike, da dobi jump-start oglasov. Pomoje bi taka izkočna deska uspela.


Dvomim, da lastnike Slo-Techa mika taksen projekt. Ce pa si nek tretji pa ti tudi verjetno ne bodo delali zastonj reklame.

Drugace pa je Slovenija premala za prakticno karkoli. Ce ze delas kaj kje, kjer geeki se niso dali dovolj pozornosti, potem potegni projekt vsaj se cez celoten Balkan.

prowb ::

Dokler pogovorno rečeš, da si dal laptop na bolho, avto na avtonet, in s tem seveda misliš, da si napisal oglas za prodajo, je zelo malo možnosti, da bo karkoli drugega prevladalo...

Enostavno imamo v glavi, da se po rabljen avto gre na avtonet, nepremičnine iščeš na nepremičninenet, vse ostalo pa je na bolhi.

Potem pa je tukaj še jeb** FB marketplace - ja res je zelo veliko dosega in nenormalno enostavno je komunicirat, ampak sicer je pa obub - od nepismenih uporabnikov, ki objavijo zapacano sliko in brez opisa kaj prodajajo, cena pa je free, do neumnege iskanja, ki je praktično neuporabno, saj prikaže vse kaj drugega kot to kar iščeš...

Edina kolikor toliko dostojna alternativa so razne FB skupine namenjene prodaji, pa še tisto je čedalje slabše...

shadeX ::

FB Marketplace je zadevo kar dominiral. Ljudje pač grejo na FB in spotoma vidijo kaj se lahko kupi. Težko boš konkuriral temu. Ne rečem da se ne da, ampak vlaganja so ogromna, ROI pa ne tak da bi se to splačalo.

Prav tako noben ni pomislil, da smo premajhni za kakšne funkcionalnosti kot so bidding sistemi in podobno. Npr:

SLO ima 2M prebivalcev. Recimo da v najbolj optimističnih številkah tvoj produkt začne redno uporabljati 250k ljudi. Ti prodajaš Harmoniko na bidding sistemu. Koliko od teh 250k je harmonikašev oz. kupuje harmoniko za nekoga ki pozna? No go. Bidding bi mogoče deloval na stvareh ki so tisti trenutek popularne za kaj drugega pa definitivno ne.

TheBlueOne ::

Potem pa imas se druge zadeve, kakor kako je z varovalkami, ki jih imajo Paypall, ebay itn. V Sloveniji je veliko nazaupanje pri spletnih nakupih. Ogromno zadev gre preko placila po povzetju, kar je v tujini prakticno neznan fenomen.

Ce bi zelel nek pameten projekt bi skoraj moral prej prodati kaksen obstojec nacin placevanja ali pa narediti SloPayPall, ki bi nekako pomiril rajo.

Za 2 mio ljudi se skoraj nic ne splaca. Primerjava z nekim portalom v ZDA ali Nemciji niso smiselne. Kar imamo je vec kot dovolj.

klemenSLO ::

Registracija obvezna z digitalnim potrdilom. Kakšen mislite da je obseg izdanih potrdil?
Wild guess.... recimo 40% ?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

scipascapa ::

Bolha je postala obsolete. Prej prodam preko FB Marketplace.

Spajky ::

ni slo, je pa v slovenščini ... https://www.pametno.si/
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

juroz ::

ne, ne rabmo.
nekateri si domišljate da "rabmo".

if it works don't fix it.

blackbfm ::

klemenSLO je izjavil:

Registracija obvezna z digitalnim potrdilom. Kakšen mislite da je obseg izdanih potrdil?
Wild guess.... recimo 40% ?


Tist ki ima digitalno potrdilo bo imel prej pomisleke in zaprl stran kot pa hitel z registracijo

Spletna aplikacija ki isce nove uporabnike mora znizat bariere na minimum, razen ce ponuja nekaj takega kar uporabik res nujno potrebuje. Oglas na strani z 0 obiska ni nekaj nujnega.

Netrunner ::

Priti do mase uporabnikov je največji problem. Sem že večkrat razmišjal o taki strani in drugih servisih kjer ni neke konkurence in original je porazen vendar vedno se ustavi pri masi uporabnikov.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

The Player ::

Zanimivo, da ima toliko ljudi dobre izkušnje z FB tržnico in prodajkotom.

Jaz večina stvari še zmeraj prodam na Bolhi, medtem, pa če dobim kako resno stranko na FBju ali prodajkotu je to že čudež.

Večinoma so na FBju in prodajkotu polpismeni neresneži ki se jim ne da prebrat oglasa, pa sprašujejo stvari, ki so že omenjene v oglasu, pa če te kdo kontaktira, ti vedno pošlje generirano sporočilo od FBja v stilu:"a je artikel še na voljo?" in potem, ko mu odpišeš ni ne duha ne sluha več od te osebe.

Pa na prodajkotu lahko kupiš vse živo. Dejansko nimajo nobenih omejitev kaj lahko tam objaviš razen pr0na pa drog, pa še to vprašanje kako dolgo bo trajalo, da bodo izbrisali oglas.

kuall ::

rdecakapica je izjavil:

Bi se na Slo-Techu našlo nekaj hekerjev, ki bi lahko skupaj takšno zadevo sestavili?

Ni problem sprogramirat, problem je dobit obiskovalce. Vse te strani so čist ok, škoda je le ta, da ni ene zelo velike, tista bi bila še največ vredna kot to vse razdrobljeno. drgač pa najbrž te moti pomanjkanje featurjev, milijon raznih funkcij? no moram te razočarat, da gre trend v to smer, da firme delajo vse strani čimbolj enostavne, to pa pomeni, da delajo raziskavo, kakšen % uporablja nek feature in če je ta % premajhen ga v naslednji verziji odstranijo. zadnjič npr sem gledal, da ti google translate ponudi samo 1 prevod besede, čeprav bi prav prišlo, če bi ti ponudil več možnih prevodov. kot npr obrok = meal ali je lahko tudi obrok za plačilo.
pač nekak so že izračunal, da imajo uporabniki raje enostavne strani/programe, kot pa take z milijon enimi funkcijami. taka je želja trga na kratko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako najhitreje prodati

Oddelek: Pomoč in nasveti
91496 (851) ;-)
»

Letgo zapira Slovensko spletno stran in aplikacijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11034463 (9435) fikus_
»

Kaj pravite, se splača narediti spletni oglasnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910126 (6484) 2dark
»

Kje kupuje/prodajate on line?

Oddelek: Loža
81012 (526) Reaper

Več podobnih tem