» »

Kje kupuje/prodajate on line?

Kje kupuje/prodajate on line?

Nebomgabiksa ::

Jaz se posluzujem predvsem bolhe in FB marketplace.
Za avto je samo .net, za racunalnisko kramo pa tale forum?
Prav zelo uspesen nisem nikjer, razen ce je cena ‘PODARIM’.

Je sploh se kaj drugega?

Ganon ::

Do zdaj sem še vse uspel prodati na Bolhi. Nekaj časa sem se mučil še z Letgo in obupal.

DePalmo ::

Trg je enostavno preveč nasičen z raznorazno kramo in se stvari ne prodajajo ali pa se prodajajo za smešen denar. Ko sem še kaj prodajal, sem uporabljal Bolho, letgo in avto.net. Se mi zdi da odkar je bil letgo in FB Marketplace, da je vse skupaj šlo samo navzdol tako glede robe, kot odnosa. In se mi ne da več ukvarjat s tem, zato dobro premislim kaj kupim in če bom slučajno hotel prodajat.

Pred leti je prvi stavek kupca povečini bil dober dan/živjo/pozdravljen, sedaj je pa "kuk je zadna cena".

eriCartman ::

Malo pogrešam Letgo, pa niti ne toliko da sem veliko kupoval in veliko prodajal, ampak se je dalo lepo označiti lokacijo kje kupuješ - npr Ljubljana in potem rangirati znotraj tega območja - zadnji naprej. Malo sem "firbce pasel" kaj b okolici kdo prodaja zanimivega. Sedaj se nekaj trudim s Prodajkotom pa se da rangirati samo po oddaljenosti (mislim da bližji naprej - kar ti ne pomaga sam so večino isti oglasi spredaj) ali pa zadnji oglasi naprej.
Bolha pa je razred zase - občutek imam da je gor vedno več trgovin in vedno manj oglasov posameznikov.

Nebomgabiksa ::

Jah, bolha se mi zdi da je ene 10-15 let za cajtom. Mene trgovine ne motijo, saj imas filter... so pa zaspali na monopolnih lovorikah (podobno kot avto.net).

Zdajle prodajam en kup krame... 1 kos FB, 1 kos (edini) slo-tech, 3 kos bolha...

Bolj sem razmisljal ali grem na eBay, samo ne vem kako to gre v free verziji?!

Machete ::

Vredu gre.
Jaz kaj takega, ko se doma ne proda, dam na nemški ebay in naredim pošiljanje znotraj EU, včasih odvisno od artikla dodam še USA, Rusija, Japan, pač malo odvisno kam ciljaš.
50 oglasov na mesec imam zastonj. Tam večina gre, če je le prava cena.
Edino kar je odbij ene 20% psotavljene cene za vse stroške oz. t.i. FEEje (X% od prodanega kosa ebayu in Y% od transkacije paypalu).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Reaper ::

Tudi jaz bi moral enkrat probati prodajati na ebayu, teh 50 oglasov na mesec zastonj velja za vse oz. kakšni so pogoji za posameznika, ki še nikoli ni prodajal na ebayu, vedno samo kupoval.

Machete ::

Loginaj se in pojdi pod dropdown meni lnik

My Ebay (zgoraj bolj desno) / selling.
ali ebay.de
Mein eBay / Verkaufen - Übersicht

Na dnu strani imaš spisano, kaj imaš na voljo trenutno. Promotional offers
Te opcije se malo razlikujejo glede na stran na kateri si se registriral in na kateri prodajaš. Koliko je odvisno od starosti računa in aktivnosti ali ocene ne vem.
Spodaj je primer npr. če gledam iz ebay.co.uk, kjer sem nazadnje dal oglas. (Registriral sem na .com)

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Reaper ::

Hvala, bom pogledal kaj imam na voljo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935401 (12754) kamiKaZaA
»

Letgo zapira Slovensko spletno stran in aplikacijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11034272 (9244) fikus_
»

letgo vs bolha oglasniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18534562 (14141) shadeX
»

Kaj pravite, se splača narediti spletni oglasnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910027 (6385) 2dark

Več podobnih tem