» »

uporaba starega telefona

uporaba starega telefona

polozweii ::

Z nakupom telefona gre SIM karta v novega.
Na starem telefonu so stvari ki bi jih občasno pogledal, na novega pa ne bi dajal.
Je za uporabo starega telefona nakup nove SIM karte edina rešitev?

P.S.: Je možno pri operaterju urediti da uporabljaš dva telefona z isto številko?

Ales ::

Za uporabo telefona ne rabiš SIM kartice. Delajo čisto lepo brez.

ramon ::

Nekateri starejši telefoni (ne pametni) res delujejo samo če je sim noter. Je pa lahko kar en sim, ki ni potrebno da je aktiven.

Možno je, vendar, ko sem jaz spraševal samo na naročnino. Se mi zdi da sem spraševal na Telekomu.

GupeM ::

Odvisno kakšen je star telefon. Če gre za starejši navaden, ne pametni telefon, je zelo verjetno, da ta ne bo delal brez SIM kartice. Če gre za pametni telefon, bi moral delati tudi brez SIM.

Ja, če imaš naročnino, lahko dobiš dve SIM kartici z isto številko (stane nekaj € na mesec). Je pa problem, če ti en telefon prevzame pobudo in te zaradi tega nihče ne more poklicati, saj zvoni telefon ki ga imaš doma. Aktiven je vedno samo en SIM naenkrat in to tisti, ki se je nazadnje prijavil v omrežje oz tisti, s katerega si nazadnje opravil klic/poslal sms.

V omrežje se pa SIM prijavi ko prižgeš telefon in vpišeš PIN, ali ko gre iz airplane mode nazaj v online mode. Največja težava tukaj je, če to pozabiš storiti, ali pa če ti telefon doma izgubi signal, nato pa ga nazaj dobi. Tudi v tem primeru se prijavi na novo. Tako se mi je večkrat zgodilo da je bil aktiven napačen telefon. Zato je najbolj pametno da telefon ki ga ne rabiš ugasneš oz daš v airplane mode, da se slučajno ne aktivira sam.

Tukaj pa spet nastopi težava če ugasneš aktiven telefon, saj boš nedosegljiv, ker se drug telefon še ni prijavil v omrežje.

Skratka, kar nekaj komplikacij sem imel s tem pred cca 10 leti. Lahko da je danes že kaj bolje, ampak ne vem kako bi to zadevo lahko drugače reševal.

pirat ::

Rešitev v dveh korakih:
- daš oba telefona v airplane mode
- nazaj v online daš samo telefon, za katerega želiš, da je aktiven
ni komplicirano :-)

GupeM ::

V idealnem primeru. V resničnem pa ljudje pozabimo. Sploh če imaš en telefon za vsakdanjo uporabo, enega pa za delo v gozdu, ker ti ga ni škoda pa še baterija mu zdrži en teden. Potem se pa po dveh urah dela v gozdu spomniš, da si pozabil prijaviti nov telefon.

Saj načeloma sem se večinoma spomnil, da sem to počel. Ampak po Murphyju pa pozabiš ravno takrat, ko ne bi smel.

vnetidebater ::

polozweii je izjavil:

Z nakupom telefona gre SIM karta v novega.
Na starem telefonu so stvari ki bi jih občasno pogledal, na novega pa ne bi dajal.
Je za uporabo starega telefona nakup nove SIM karte edina rešitev?

P.S.: Je možno pri operaterju urediti da uporabljaš dva telefona z isto številko?


kupi predplačniško sim kartico, na telefon pa si v koledar naredi opomnik da boš vsake 3 mesece napolnil račun (da ne pozabiš).

to je to.

Ales ::

GupeM je izjavil:

V idealnem primeru. V resničnem pa ljudje pozabimo. Sploh če imaš en telefon za vsakdanjo uporabo, enega pa za delo v gozdu, ker ti ga ni škoda pa še baterija mu zdrži en teden. Potem se pa po dveh urah dela v gozdu spomniš, da si pozabil prijaviti nov telefon.

Saj načeloma sem se večinoma spomnil, da sem to počel. Ampak po Murphyju pa pozabiš ravno takrat, ko ne bi smel.

Ugasneš in prižgeš telefon, ki ga imaš s sabo, da se zadnji prijavi na omrežje ter tako postane njegov SIM aktiven?

telexdell ::

Ales je izjavil:


Ugasneš in prižgeš telefon, ki ga imaš s sabo, da se zadnji prijavi na omrežje ter tako postane njegov SIM aktiven?

Še hitreje- vključiš in izključiš letalski način.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

GupeM ::

Ja, ali pa opraviš klic, ali pošlješ SMS. Težava je, da ti 2 uri doma zvoni telefon, namesto da bi ti v gozdu.

Druga težava je, če ima telefon doma slab signal in ga izgubi. Ko ga dobi nazaj se nazaj prijavi v omrežje.

cvalsr ::

Hvala, nekaj ste me naučili. :)
Ravno za uporabo v "tveganih" pogojih - delo v gozdu npr. - sem si želel zrihtati isto številko še na stari telefon; že v tistih časih, ko so me operaterji gledali kot čudaka, ko sem to spraševal. Zdaj vidim, da to ne dela tako, da bi zvonila oba in se pač oglasiš na kateregakoli.
Problem sem rešil z dodatno predplačniško SIM - bob2cente in prevezavo številk med seboj. Nisem pa še prepričan, da to res zanesljivo špila. Vsaj v eno smer, z "delovne" na predplačniško?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Faradejeva kletka za mobitel , blokada sledenja signala (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
766928 (4208) poweroff
»

Ali lahko sledijo pametni telefon tudi ce das sim ven (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
759932 (7125) DostMam
»

kopiranje telefonskega imenika

Oddelek: Mobilne tehnologije
155950 (5735) s6c-gEL
»

2 telefona z isto številko

Oddelek: Mobilne tehnologije
165268 (4492) bajsibajsi
»

kolesarski gsm problem

Oddelek: Šport
81210 (975) blackbfm

Več podobnih tem