» »

Komarji ...

Komarji ...

«
1
2 3 4

mark-tanja ::

Wtf komarjem letos ni jasno....
Miljon jih je čez dan ponoči še pes nemore normalno na sprehod ...
kaj pomaga kako jih rešiti kakšna nova čudna ideja ?
razen raida in podobnih zadev?
kateri repelent dejansko deluje ?

razmišljam da bi v merkurju kupil insekticid ki naj bi tudi komarje pomoril in šel vse grmovja okoli hiše pošpricat...
https://www.merkur.si/zascita-pred-inse...

HappyPills ::

Letos jih je mnogo zaradi dolgega deževnega obdobja. In če ne bo vsekala ornk vročina s suhim luftom bodo še ostali.

Ben Dover ::

Komarji se ne zadržujejo v grmovjih ampak stoječih vodah, prvo to odstrani, če živiš blizu mokrišč ali jezer pa žal nimaš kaj.. Na okna mrežo za zunaj pa kakšno svečko z repelentom. Če hočeš v extreme pa se namaži z blatom kot Bear Gryls( butchered spelling)

Zgodovina sprememb…

ajdov2 ::

Komarje je treba zaplinit. Zakaj se tega več ne počne?

mark-tanja ::

Ben Dover je izjavil:

Komarji se ne zadržujejo v grmovjih ampak stoječih vodah, prvo to odstrani, če živiš blizu mokrišč ali jezer pa žal nimaš kaj.. Na okna mrežo za zunaj pa kakšno svečko z repelentom. Če hočeš v extreme pa se namaži z blatom kot Bear Gryls( butchered spelling)


Komarji se zadržujejo na robu gozda v podrastju in grmovjih.. zvečer pridejo vn.
tigrasti so pa aktivni cel dan.
stoječe vode ni razen jarka za meteorno vodo iz ceste.
Sveče ne delujejo...
noter ni problem ja se reši z komarniki.
Ampak kako preiživeti teh par bogih sončnih dni zunaj brez da se ti zmeša :)
Tile repelenti za se pošpricat sploh ne delujejo, imam 3 različna in nič, sem zmeden kateri so dobri kateri dejansko delujejo razen blata :)

Silici ::

Ko te desetič zbudi komar, začneš sanjat, kaj vse bi dal za poleg okenskega komarnika še posteljno mrežo in flaško autana na nočni omarci :)).

Ben Dover ::

Ja tam se zadržujejo odrasli komarji, če boš pobil te ne boš nič naredil, moraš zjebat ličinke. A veš kaj probaj, tisto lučko, ki ima štrom grill notri(kot pri mesarju), bo fajn pokalo in ob vsakem poku se lahko glasno smejiš in jim jebeš mater. Pa zelo smrdi ko se kakšna vešča zatakne noter in jo počasi cvre. XD

Zgodovina sprememb…

mark-tanja ::

Ben Dover je izjavil:

Ja tam se zadržujejo odrasli komarji, če boš pobil te ne boš nič naredil, moraš zjebat ličinke. A veš kaj probaj, tisto lučko, ki ima štrom grill notri(kot pri mesarju), bo fajn pokalo in ob vsakem poku se lahko glasno smejiš in jim jebeš mater. Pa zelo smrdi ko se kakšna vešča zatakne noter in jo počasi cvre. XD


to ja na to sem čsito pozabil grem danes kupit ..8-)

FoxKnox ::

mark-tanja je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Ja tam se zadržujejo odrasli komarji, če boš pobil te ne boš nič naredil, moraš zjebat ličinke. A veš kaj probaj, tisto lučko, ki ima štrom grill notri(kot pri mesarju), bo fajn pokalo in ob vsakem poku se lahko glasno smejiš in jim jebeš mater. Pa zelo smrdi ko se kakšna vešča zatakne noter in jo počasi cvre. XD


to ja na to sem čsito pozabil grem danes kupit ..8-)

Insektomati so slaba rešitev za komarje, UV svetloba privablja muhe in vešče komarje pa toplota, telesni vonj in co2.

klemenSLO ::

Kle na barju je obup. Prejle sm travo kosil pa sm teku s kosilnico da me niso žgal :D
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Ben Dover ::

Nam je na terasi kar pomagalo, v zbiralniku mrtvih insektov je blo kar veliko komarjev. Zakaj potem pridejo, če pustiš prižgano luč zvečer ob odprtem oknu drugače pa ne oz. manj?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

V temi jih ne vidiš.

vnetidebater ::

Ben Dover je izjavil:

Nam je na terasi kar pomagalo, v zbiralniku mrtvih insektov je blo kar veliko komarjev. Zakaj potem pridejo, če pustiš prižgano luč zvečer ob odprtem oknu drugače pa ne oz. manj?


Primarno jih privabita co2 ki ga izdihujemo in pa človeški telesni vonj. Zato tako odlično najdejo malce odprta okna, ven pa ne znajo.... mi jim prekleto dobro gurmansko dišimo, zunaj pa ni nobenega zanimivega vonja.

UV lučke se jim zdijo kot lepa alternativa ampak če imajo oboje na izbiro bodo pač...izbrali ali luč ali pa človeka. Ne bodo šli kar primarno samo na luč.

mark-tanja je izjavil:


Sveče ne delujejo...


Osnovni namen teh smrdečih sveč je da zakrijejo vonj človeškega telesa in pa naš izdihan CO2 (ideja je da komarji ne bi zavohali da je človek blizu, če pa bi že prišli blizu pa bi mislili da sveča proizvaja CO2 in naj ne bi našli človeka)

mark-tanja je izjavil:


kaj pomaga kako jih rešiti kakšna nova čudna ideja ?


Dolga oblačila, naprimer tanke pohodne hlače ki so narejen tako da dobro dihajo, imajo pa na gležnjih elastično zaščito proti klopom. Ta zaščita dobro deluje tudi da ti komar ne pride pod hlačnico.
Zgoraj pa se pač oblečeš v oprijeto spodnjo majico (lahko klasična brez rokavov ali pa navadna majica s kratkimi rokavi iz zelo tankega blaga), ki ti bo pomagala odvajati telesni pot ki te bo močno hladil. Čez to majico pa daš neko oblačilo z dolgimi rokavi, ki naj bo narejeno iz blaga, ki diha. Srajco naprimer.

Če boš oblekel kratke hlače in majica s kratkimi rokavi pa daj v žep hlač še kak hladilni gel ker te bodo komarji požrli.

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Ben Dover je izjavil:

Na okna mrežo za zunaj pa kakšno svečko z repelentom.


Nekoliko pomaga tudi če na okensko polico daš rastline z močnim vonjem, da komar čez ta vonj ne zavoha človeka.

Svečke običajno niso "repellent", tudi če gor piše da so. Tudi RAID, ki ga damo v elektriko v bistvu ni prav noben repellent...tisto jih nikakor ne odžene, samo prostor preplavi z nekim smrdljivim vonjem čez katerega komarji naj ne bi zavohali in torej našli človeka.
"Repellent" funkcionalnost deluje zgolj tako da jih "smrad" RAIDA ali pa sveče "odbije" enostavno tako jim ne okusno diši (nima vonja po okusni hrani), človeka pa naj ne bi zavohali. Repellenti jim ne tako smrdijo da bi komar reku "ti mater kako tu smrdi, gremo drugam"..... ko človek to enrkat razume postanejo teli repellenti hudo učinkoviti saj se jih naučiš uporabljati.

Zato ob nepravilnemu odpiranju vrat in oken komarji še vedno pridejo v prostor.





Krajša razlaga:
To je kot da bi pred vhod od vaše najljubše restavracije dali repellent s smradom vampov. Čez ta beden smrad ne bi zavohali nič okusnega in bi morda šli hrano iskat drugam, še vedno pa če ste hudo firbčni bi morda šli v to restavracijo. Možno je tudi da bi ravno veter tako zapihal da vi tega smrada sploh ne bi zaznali in bi pač šli v prostor..ko bi bli enkrat v njem pa ne bi več niti zaznali da smrdi...samo nič drugega ne bi bili sposobni zavohati.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

A ima kdo dobro izkušnjo z nošnjo zapestnic proti komarjem?

vnetidebater ::

Same shit, ne bodo te zavohali ker bo vonj citronele preplavil tvojo okolico...razen če se boš prehitro premikal in bo vonj jadral nekje za tabo ali pa če boš stal v rahlem vetriču.

V zaprtem prostoru pa bi načeloma moralo malenkost pomagat.

LeQuack ::

Odkar je korona jim človeška kri še bolj diši, že lani je bilo tako.
Quack !

vnetidebater ::

LeQuack je izjavil:

Odkar je korona jim človeška kri še bolj diši, že lani je bilo tako.


Dvomim. Pomojem je vpliv samo ta da si stalno doma in skozi tvoja okna nonstop diši po CO2ju in telesnem vonju. It is like a beacon of food.


ps.: CO2 komarjem res hudo noro diši. Zakaj mislite da vas tako napadejo če zvečer sedite na verandi/balkonu in počasi srkate pivo....iz katerega počasi uhaja CO2? :) in potem še vi dodatno izdihujete CO2 ko rigate po pivu? :D

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

vnetidebater je izjavil:


Primarno jih privabita co2 ki ga izdihujemo in pa človeški telesni vonj.

Na količino co2 verjetno bolj težko vplivamo, telesni vonj se pa da do določene mere modificirati. Ljudska modrost pravi, da imajo nekateri slajšo kri in jih imajo komarji še posebej radi. Nekje sem prebrala, da bolj napadajo tiste z višjo vrednosti sečnine v krvi. Morda obstaja kakšna dieta proti komarjem, ki bi se jo človek lahko držal preko sezone.

vnetidebater ::

Kri ima zagotovo povezavo s pikanjem komarjev...ampak bolj v smislu da če imaš naprimer premalo železa in s tem premalo eritrocitov boš hitro zadihan ker bo prenos O2 celicam slab in boš dihal kot lokomotiva že po najkrajših stopnicah.....torej boš morda zaradi tega najbrž privabil več komarjev. Ne razumem dobro kako se O2 v pljučih potem zamenja s CO2.

Tisti z odlično kondicijsko pripravljenostjo imajo hudo nizek srčni utrip, ogromno pljučno kapaciteto in dihajo mnogo počasneje kot naprimer anemični ljudje ali pa ljudje s slabšo pripravljenostjo.


Saj si sigurno že kdaj slišala kakšno zgodbico o mladem paru kjer tipa komarji nikdar ne pičijo, punca pa je pravi gurmanski krožnik komarjem? Saj veš..menstruacija vpliva na močan padec železa v krvi, s tem rahlo anemičnost.......................

Nevem, zgolj naglas debatiram. Lahko da sem ga konkretno usekal mimo.

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Hypathia je izjavil:

Nekje sem prebrala, da bolj napadajo tiste z višjo vrednosti sečnine v krvi.


Sem še malce razmislil....več sečnine v krvi pomeni da iz nekega razloga ledvice ne odvajajo pravilno sladkorja (če motim se ne, nisem dohtar). Lahko si pač "sladka luknja" in poješ preveč cukra (torej si malček predebel), lahko imaš kakšno manjšo bolezen, bohvedi. Sigurno pa to vpliva na kondicijsko pripravljenost človeka in s tem mnogo hitrejšo zadihost ob najmanjšem naporu...torej začneš hitro dihat kot lokomotiva in morda se tudi spotiš kot konj..

Komarji so presrečni ko to zaznajo. Pa tudi ko to zaznajo bo ta vonj tako močan da vonjav drugih ljudi v okolici najbrž potem niti ne zaznajo.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

@eventyr hvala za razlago. Doktoriral iz komarjev, so te pa fejst mogli požgat.. :))

Btw gledal sem nekega Rusa, ki lazi po Sibiriji peš in on je jedel česen med malico kot bombone, je pa rekel da v bistvu ne pomaga nič, še obleka ne in se navadiš sčasoma, kao. XD

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

ah ne, samo pavzo za kavico sem mel pa se mi je dalo mal pametovat in razmišljat :D

Ben Dover je izjavil:

@eventyr hvala za razlago. Doktoriral iz komarjev, so te pa fejst mogli požgat.. :))

Btw gledal sem nekega Rusa, ki lazi po Sibiriji peš in on je jedel česen med malico kot bombone, je pa rekel da v bisvu ne pomaga nič, še obleka ne in se navadiš sčasoma, kao. XD


Hja, še vedno boš dobil na stotine pikov komarjev letno. Kar je vseen boljše kot če jih dobiš na tisoče.

Ampšak ja...če te piči en je v bistvu enako tečno kot če te piči 10. :D

golazen leteča. :D

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Letos nimamo v funkciji zbiralnika deževnice. Zaenkrat še ni bilo komarjev, tako da me tale tema malce preseneča...:)
Tudi na kolesu jih ne opažam.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

3p ::

Predlagam kako homeopatsko žavbo, glede na to, da živimo v času naklonjenem tovrstnim izumom.

Mogoče 1 komar kuhan v piskru vode, ki jo potem še 5x redčimo v razmerju 1:1000. Od tega si potem eno kapljico kaneš za vrat.

Mogoče ne pomaga proti ostalim komarjem, ampak tisti kuhan je pa gotof.
---
Šalo na stran: ja, malo pomagajo autan & co. Predvsem pa gas do daske po hosti. Takoj ko se ustavim, se začnejo zbirati kot čebele na akaciji. :D

Kako dolgo sploh lahko traja takšna invazija, kot jo imamo trenutno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

vnetidebater ::

Dokler ne zmanjka lužic kjer se lahko razmnožujejo. Ko bo pritisnila suša bodo pocrkali.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::



Meanwhile in Russia.. :))

energetik ::

zmaugy je izjavil:

Letos nimamo v funkciji zbiralnika deževnice. Zaenkrat še ni bilo komarjev, tako da me tale tema malce preseneča...:)
Tudi na kolesu jih ne opažam.
Lokacija pač. Tule na Barju je čista katastrofa, terasa neuporabna, ker te že na vratih čaka tko 20-30 komadov. Ko od zunaj prideš, jih moraš najprej zvabiti od vrat, preteči en krog po dvorišču da se jih znebiš, potem pa hitro skozi vrata. :D
Autan je obvezen, ampak to pomeni da si moraš vsak cm kože namazat, pa še majico, ker sicer te pičijo skozi majico.

Ne, ni samo mikrolokacija, sem šel z MTB po Krimskem pogorju - požrli so me. Če se pelješ manj kot 10km/h si gotof. Problem je tudi, če ti veter v rit piha, ker potem moraš hitreje v klanec, ker imaš nižjo relativno hitrost na veter.

hipertija ::

KOmarji? nikol me niso pikal, oz. še tisto kar so me pikali, me ne srbi nič. Eden redkih očitno
Prekle za kurnk

vnetidebater ::

hipertija je izjavil:

KOmarji? nikol me niso pikal, oz. še tisto kar so me pikali, me ne srbi nič. Eden redkih očitno


hja, ene ne srbi nič eni se pa spraskajo do krvi.
Odvisno koliko si alergičen na komarjev pik.

energetik ::

Mene začne srbeti že, ko jih gledam skozi okno, kako me čakajo.

Ben Dover ::

Ko te piči na členek je najbolj hudo.. :'(

vnetidebater ::

energetik je izjavil:

Ko od zunaj prideš, jih moraš najprej zvabiti od vrat, preteči en krog po dvorišču da se jih znebiš, potem pa hitro skozi vrata.


:D

V predsobo proti vratom obrnjenega postavi industrijski ventilator ki se avtomatično vkluči vedno ko odpreš vhodna vrata. :D

On more serious note, ventilatorji dejansko pomagajo saj so komarji smešno lahki in težko letijo v vetru. Samo kaj ko je hudo neprijetno sedeti tako da ventilator vate piha.

Zgodovina sprememb…

Silici ::

Stropni ventilator je že dovolj, da komar ne more pristat, problem je, ker ni vedno dovolj vroče in sliši se neuspele poizkuse pristanka.

Hypathia ::

Pregledujem stare teme o komarjih, ki jih predlaga algoritem, in en tip predlaga past za komarje:

Brane2:: 11. apr 2011, 15:22
Pa se ne bi obnesla topla vaba, ki oddaja Co2, obdana s fino mrežo napajano z visoko napetostjo ?

IMHO bi jih morala sesuti v trenutku...


A bi bilo tole v praksi sploh izvedljivo, ena zadeva, ki bi oddajala co2, toploto, pa še aromo človeškega vonja?

vnetidebater ::

hja, ob taljenju suhega leda se oddaja co2.
Je pa pač to smrtno nevarno in se zato lahko uporablja samo na prostem. Tudi se mi ne sanja kako bi lahko naredil sistem ki bi bil uporaben dolgo časa (recimo 1 dan ali pa 1 teden) in ne zgolj... recimo pol ure ali pa 1 uro.

Morda bi bilo zanimivo če razmislimo kako komarjem narediti raje vabo za odlaganje jajčec ki bi jih ujela? Pač nekakšno lužo v kak škaf ali pa plastenko iz katere ne bi uspeli uiti?
Ne samo to nima smisla, tja ne bi zašel vsak komar ki bi priletel mimo. Hm.

Zgodovina sprememb…

HappyPills ::

Včasih so špricali proti komarjem, samo vprašanje kaj je bilo vse v tistih zadevah.

Hypathia ::

A niso v Južni Ameriki tudi neke modificirane komarje spuščali v okolje, celo Gates se je omenjal v tej povezavi. A kdo ve kako se je končal ta eksperiment?

Meiniken ::

Business idea. Imate težave s komarji? Naročite lastnega sužnja. Ta bo spal pod vašim oknom in s tem preusmeril vse komarje nase :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Horas ::

ravno letos jih je nekam malo v velenju in šoštanju, lani jih je pa nenormalno velik blo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kvatebrigic ::

Ja tole s komarji zadnja leta je res pain. Skoraj tropsko podnebje ki ga imamo zadnja poletja jim očitno hudo ustreza. Stalno je dež, vlage več kot dovolj, toplo je tudi. tiste prave suhe vročine skorajda ni več.
In ja v Ljubljani je zunaj praktično neznosno. Če se ne premikaš dovolj hitro, te enostavno požrejo. Terasa je samo še okrasek pri hiši.
Se mi zdi da smo tisti, ki bolj švicamo precej bolj na udaru. Zgoraj je ena teorija, da naj bi ble ženske bolj na udaru na podlagi slabše krvi, pa mislim da temu ni tako. Bolj jih očitno privablja toplota in telesni vonj.
Meni pomaga edino da se skopam v autanu(bela flaška malo manj ogabno smrdi) preden grem v gozd. hudiči sekajo tudi skozi majico.

LeQuack ::

Na NIJZ pravijo, da prisotnost in povečano število komarjev ne opravičuje rabe biocidnih sredstev v zunanjem okolju z namenom, da se zmanjša njihovo število.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

NIJZ pravi cepite se, pozabite na komarje.
Quack !

vnetidebater ::

Najbrž bodo komarjem podtaknili cepivo da nas bodo cepili v enem vikendu vse. :D

Fajn, kaj naj rečem. V našem kraju so se brutalno namnožili sršeni, komarjev pa se več ne preganja. Najbolje da se začne žuželkam zaračunavat najemnino.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

LeQuack je izjavil:

Na NIJZ pravijo, da prisotnost in povečano število komarjev ne opravičuje rabe biocidnih sredstev v zunanjem okolju z namenom, da se zmanjša njihovo število.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...



Hvala bogu vsaj nekaj pametnega.

zmaugy ::

vnetidebater je izjavil:

najbrž bodo komarjem podtaknili cepivo da nas bodo cepili v enem vikendu vse. :D

Tole je zelo zanimiv predlog. Ampak bi moralo biti vektorsko. In absolutno bi bilo možno zlorabiti in zabrisati sledi...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vnetidebater ::

zmaugy je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

najbrž bodo komarjem podtaknili cepivo da nas bodo cepili v enem vikendu vse. :D

Tole je zelo zanimiv predlog. Ampak bi moralo biti vektorsko. In absolutno bi bilo možno zlorabiti in zabrisati sledi...


Ja pa saj nekaj takega že delajo (spuščajo modificirane komarje v naravo). Kot da je nemogoče zapakirat še tale protein v komarje.
https://www.entrepreneur.com/article/37...

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

vnetidebater je izjavil:

zmaugy je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

najbrž bodo komarjem podtaknili cepivo da nas bodo cepili v enem vikendu vse. :D

Tole je zelo zanimiv predlog. Ampak bi moralo biti vektorsko. In absolutno bi bilo možno zlorabiti in zabrisati sledi...


Ja pa saj nekaj takega že delajo (spuščajo modificirane komarje v naravo). Kot da je nemogoče zapakirat še tale protein v komarje.
https://www.entrepreneur.com/article/37...

Problem je količina payloada, po mojem. Modificirane komarje spuščajo, s tem povzročajo zrušitve populacij komarjev. Če bi hotel komarje ponucat za cepljenje ljudi, bi bilo verjetno malo težje.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

LeQuack ::

Kaj pa obratno, da ven sesajo koronavirus iz ljudi.
Quack !

zmaugy ::

LeQuack je izjavil:

Kaj pa obratno, da ven sesajo koronavirus iz ljudi.

ROFLMAO! Za to bi rabil tapravega Drakulo, ki bi te pozdravil korone, ko bi ti spil vso kri...
Čeprav, teoretiki zarote bi trdili, da bi bil kot uradni vzrok smrti še vedno naveden covid...>:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

klemenSLO ::

energetik je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Letos nimamo v funkciji zbiralnika deževnice. Zaenkrat še ni bilo komarjev, tako da me tale tema malce preseneča...:)
Tudi na kolesu jih ne opažam.
Lokacija pač. Tule na Barju je čista katastrofa, terasa neuporabna, ker te že na vratih čaka tko 20-30 komadov. Ko od zunaj prideš, jih moraš najprej zvabiti od vrat, preteči en krog po dvorišču da se jih znebiš, potem pa hitro skozi vrata. :D
Autan je obvezen, ampak to pomeni da si moraš vsak cm kože namazat, pa še majico, ker sicer te pičijo skozi majico.

Ne, ni samo mikrolokacija, sem šel z MTB po Krimskem pogorju - požrli so me. Če se pelješ manj kot 10km/h si gotof. Problem je tudi, če ti veter v rit piha, ker potem moraš hitreje v klanec, ker imaš nižjo relativno hitrost na veter.


NA belih vhodnih vratih jih je blo zvečer po 50+... tko da smo probal mal s kisom našpricat, pa se mi zdi da je veliko bolje.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komarji

Oddelek: Loža
468579 (6651) WizzardOfOZ
»

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8820557 (10564) MostWanted
»

A rastline res odganjajo mrces?

Oddelek: Znanost in tehnologija
232757 (1709) SmeskoSnezak
»

Iztrebimo komarje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7319452 (13711) poweroff
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513284 (10411) Volk|

Več podobnih tem