» »

Nakup nepremnčnine

Nakup nepremnčnine

«
1
2

Zazzau ::

Pozdravljeni

Zanima me ali mozno kupit nepremnčnino na roke?
Kolega naj bi imel doma denar ne na banki nvm če je to dovoljeno in ce bi dal denar na banko od enkrat ali bi imel kaksen problem z davčno naprimer od kje mu denar on je stalno zaposlen.

RockyS ::

Odvisno od zneska. Za vikend za 5k€ ni problem. Za kaj več pa ni dovoljeno. Niti vama notar ne bi odobril takega nakupa.

M-XXXX ::

RockyS je izjavil:

Odvisno od zneska. Za vikend za 5k€ ni problem. Za kaj več pa ni dovoljeno. Niti vama notar ne bi odobril takega nakupa.

In zakaj nebi smel plačati 50 jurjev z gotovino? ali pa 100?

A. Smith ::

Zazzau je izjavil:

in ce bi dal denar na banko od enkrat ali bi imel kaksen problem z davčno naprimer od kje mu denar on je stalno zaposlen.

Pojasniti mora, od kje je denar dobil. Najprej moraš pri pologu nad 15k€ napisati od kje ti gotovina. Če napišeš, da si jo dvignil iz tega in tega bančnega računa, potem bolje, da obstaja ta račun in si z njega tudi zares dvignil tako vsoto denarja (četudi večkrat po malo).
Lahko poveš "kolegu" :))
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Uporabnik ::

Če se prodajalec strinja z gotovino, je ok. Samo še notar mora malo stran pogledat pa bo :)
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

A. Smith ::

Uporabnik je izjavil:

Če se prodajalec strinja z gotovino, je ok. Samo še notar mora malo stran pogledat pa bo :)

Mogoče res. Ampak predstavljaj si, da neka oseba postane lastnik hiše z zneskom na notarsko overjeni pogodbi. In da se tej osebi hkrati znesek na računu ne spremeni. Če mene vprašaš, bo na tej točki FURS zavohal kri in navalil z vprašanji.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zazzau ::

A. Smith je izjavil:

Zazzau je izjavil:

in ce bi dal denar na banko od enkrat ali bi imel kaksen problem z davčno naprimer od kje mu denar on je stalno zaposlen.

Pojasniti mora, od kje je denar dobil. Najprej moraš pri pologu nad 15k€ napisati od kje ti gotovina. Če napišeš, da si jo dvignil iz tega in tega bančnega računa, potem bolje, da obstaja ta račun in si z njega tudi zares dvignil tako vsoto denarja (četudi večkrat po malo).
Lahko poveš "kolegu" :))


Kaj ce oseba nima veliko let delovne dobe ampak ima denar? Kaj potem rečt da so z neba padle 😀

lemur233 ::

DISCLAMER: tole ni nasvet. In nisem ti ga dal jaz.

1. Kolega ima v štunfu 200k eur, ki jih je dobil z "igranjem živega pokra" v zadnjih dveh letih. Kolega, bi rad sprvil ta denar na banko.
2. Najdeš osebo na localcrypto, in osebno zamenjaš fiat v ETH
4. Vsakič narediš nov wallet in pošlješ ETH tja
3. Narediš več NTF-jev na opensea
4. Kupiš svoje NTF-je na opensea, vedno iz drugega walleta
5. Pojdi na točko 2 dokler nisi porabil vse ETH-je.
6. Narediš račun na binance, kamor preneseš "zaslužke" iz NFT-jev in jih pretvoriš v fiat
7. Iz Binancea pa nakažeš denar na bančni račun
8. Če te Furs kaj vpraša, jim pokažeš svoje umetnine na opensea. Plačaš pa verjetno davek.

To je samo eden izmed načinov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lemur233 ()

kriptobog ::

M-XXXX je izjavil:

RockyS je izjavil:

Odvisno od zneska. Za vikend za 5k€ ni problem. Za kaj več pa ni dovoljeno. Niti vama notar ne bi odobril takega nakupa.

In zakaj nebi smel plačati 50 jurjev z gotovino? ali pa 100?


Ker pač ni dovoljeno. zakonodaja o pranju denarja... Vse kar je nad 5k, mora biti nakazilo.

Steinkauz ::

M-XXXX je izjavil:

RockyS je izjavil:

Odvisno od zneska. Za vikend za 5k€ ni problem. Za kaj več pa ni dovoljeno. Niti vama notar ne bi odobril takega nakupa.

In zakaj nebi smel plačati 50 jurjev z gotovino? ali pa 100?


Skladno z zakonodajo (37. člen ZPPDFT-C) je omejeno gotovinsko poslovanje s fizičnimi osebami in sicer:Osebe, ki opravljajo dejavnost prodaje blaga ali opravljajo storitve v Republiki Sloveniji, od kupca (fizične osebe) pri prodaji blaga ali storitve ne smejo sprejeti plačila v gotovini, če to plačilo presega vrednost 5.000 EUR.

Ampak dve fizični osebi pa lahko v gotovini tudi višje zneske.

Razn, če je še kaj od tega problematično:
https://www.gov.si/teme/preprecevanje-p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

RockyS ::

Eni res mislite, da je gotovina od boga poslana in da lahko z njo počnete kar želite. Preveč gledate filmov ali pa mislite, da ste drug lord, ki mu nosijo kovčke?

Še enkrat, kolega lahko komot kupi bilokaj z milijon bankovci. Ni problema. Tudi notar lahko vstran pogleda. Ni problema (no ja). Ko pa bo prodajalec naredil polog se mu bo FURS vsedel na transakcije in začel spraševati. In s tem se bo klopčič začel razvijati.

Mimogrede, ne rabi niti položiti denarja, dovolj je da kupi avto z gotovino.

kriptobog ::

RockyS je izjavil:

Eni res mislite, da je gotovina od boga poslana in da lahko z njo počnete kar želite. Preveč gledate filmov ali pa mislite, da ste drug lord, ki mu nosijo kovčke?

Še enkrat, kolega lahko komot kupi bilokaj z milijon bankovci. Ni problema. Tudi notar lahko vstran pogleda. Ni problema (no ja). Ko pa bo prodajalec naredil polog se mu bo FURS vsedel na transakcije in začel spraševati. In s tem se bo klopčič začel razvijati.

Mimogrede, ne rabi niti položiti denarja, dovolj je da kupi avto z gotovino.


Ma večina tu še ni videla 5k+ gotovine, zato pa nimajo pojma.

Alien123 ::

Al pa če se gre k čeferinu po nasvet? Folk bi kar na forumih zastonj odgovore dobil :))

TheBlueOne ::

Zazzau je izjavil:

Pozdravljeni

Zanima me ali mozno kupit nepremnčnino na roke?


Se kriminalci denar perejo na bankah. Pojdi na banko in vprasaj, ce ti lahko resijo zagato.

user4683 ::

RockyS je izjavil:

Eni res mislite, da je gotovina od boga poslana in da lahko z njo počnete kar želite. Preveč gledate filmov ali pa mislite, da ste drug lord, ki mu nosijo kovčke?

Še enkrat, kolega lahko komot kupi bilokaj z milijon bankovci. Ni problema. Tudi notar lahko vstran pogleda. Ni problema (no ja). Ko pa bo prodajalec naredil polog se mu bo FURS vsedel na transakcije in začel spraševati. In s tem se bo klopčič začel razvijati.

Mimogrede, ne rabi niti položiti denarja, dovolj je da kupi avto z gotovino.

Ne rabi niti tega. Ko bo bo furs poračunaval davek od prometa nepremičnin, bo pogledal tudi kdo je bil kupec in bo precej hitro red flag da na računih ni bilo nobenega odliva, s katerim naj bi bila nepremičnina plačana.

MIHAc27 ::

Jaz bankam ne zaupam. Vsak mesec dam 500€ na stran v 'štumf' Torej 6000€ letno ali 60.000€ v 10 letih delovne dobe na primer.
Imam še ženo, ki dela isto.. torej prideva na recimo 120.000€ skupaj.

Meni ta razlaga pije vodo. Kaj pa lahko FURS dokaže, če ne igram pokerja, ne ukvarjam se z kriminalom... niti preko kake bolhe ne prodajam, nič?

Od kje denar banko po moje ne zanima, mora pa sporočit na FURS.

Alien123 ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz bankam ne zaupam. Vsak mesec dam 500€ na stran v 'štumf' Torej 6000€ letno ali 60.000€ v 10 letih delovne dobe na primer.
Imam še ženo, ki dela isto.. torej prideva na recimo 120.000€ skupaj.

Meni ta razlaga pije vodo. Kaj pa lahko FURS dokaže, če ne igram pokerja, ne ukvarjam se z kriminalom... niti preko kake bolhe ne prodajam, nič?

Od kje denar banko po moje ne zanima, mora pa sporočit na FURS.


najslabša možna varianta varčevanje je štumf. Dejansko zgubljaš vrednost na denarju. Invest people!

m0LN4r ::

Ce bo slo tako naprej, bo teh 120k cez 10 let glih dovolj za opeko in zelezo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zazzau ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz bankam ne zaupam. Vsak mesec dam 500€ na stran v 'štumf' Torej 6000€ letno ali 60.000€ v 10 letih delovne dobe na primer.
Imam še ženo, ki dela isto.. torej prideva na recimo 120.000€ skupaj.

Meni ta razlaga pije vodo. Kaj pa lahko FURS dokaže, če ne igram pokerja, ne ukvarjam se z kriminalom... niti preko kake bolhe ne prodajam, nič?

Od kje denar banko po moje ne zanima, mora pa sporočit na FURS.


In kaj bos povedal fursu od kje ti vecja kolicina denarja odenkrat ce bi dal 100.000 na racun

VeganCyclist ::

Dejte nehat. Jst sm nesu 15k od prodanga avta na banko in me panika. Težila ni nič.

MIHAc27 je izjavil:

Jaz bankam ne zaupam. Vsak mesec dam 500€ na stran v 'štumf' Torej 6000€ letno ali 60.000€ v 10 letih delovne dobe na primer.
Imam še ženo, ki dela isto.. torej prideva na recimo 120.000€ skupaj.

Meni ta razlaga pije vodo. Kaj pa lahko FURS dokaže, če ne igram pokerja, ne ukvarjam se z kriminalom... niti preko kake bolhe ne prodajam, nič?

Od kje denar banko po moje ne zanima, mora pa sporočit na FURS.


Zneb se tega dnarja, ker ne bo čez 2let nič več vreden. Eno parcelo kup al neki,...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Pride Slovenc v banko v Svici, v roki ima crn kufer, celi prestraseni gleda naokoli varnostnike. Mu gospa na salterju rece, kr naprej, kr naprej.
Gospod ali je kaj narobe, ga vprasa vljudno.
Gospod zacne malo svicat, da kovcek na pult odpre in rece, rad bi vplacal pspspspsps.
Gospod a lahk mal glasneje prosim.
Rad bi vplacal 2 miljona evrov.
Ah gospod, saj lahko glasneje govorite. Revscine v Svici se ne sramujemo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

VeganCyclist ::

m0LN4r je izjavil:

Pride Slovenc v banko v Svici, v roki ima crn kufer, celi prestraseni gleda naokoli varnostnike. Mu gospa na salterju rece, kr naprej, kr naprej.
Gospod ali je kaj narobe, ga vprasa vljudno.
Gospod zacne malo svicat, da kovcek na pult odpre in rece, rad bi vplacal pspspspsps.
Gospod a lahk mal glasneje prosim.
Rad bi vplacal 2 miljona evrov.
Ah gospod, saj lahko glasneje govorite. Revscine v Svici se ne sramujemo.


Počak par let. Mel boš 2mio. Pa ne boš mogu bureka kupit s tem.

profii ::

VeganCyclist je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pride Slovenc v banko v Svici, v roki ima crn kufer, celi prestraseni gleda naokoli varnostnike. Mu gospa na salterju rece, kr naprej, kr naprej.
Gospod ali je kaj narobe, ga vprasa vljudno.
Gospod zacne malo svicat, da kovcek na pult odpre in rece, rad bi vplacal pspspspsps.
Gospod a lahk mal glasneje prosim.
Rad bi vplacal 2 miljona evrov.
Ah gospod, saj lahko glasneje govorite. Revscine v Svici se ne sramujemo.


Počak par let. Mel boš 2mio. Pa ne boš mogu bureka kupit s tem.


Ja eni pa še vedno reklamirajo šparanje v štumfu.

VeganCyclist ::

profii je izjavil:

VeganCyclist je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pride Slovenc v banko v Svici, v roki ima crn kufer, celi prestraseni gleda naokoli varnostnike. Mu gospa na salterju rece, kr naprej, kr naprej.
Gospod ali je kaj narobe, ga vprasa vljudno.
Gospod zacne malo svicat, da kovcek na pult odpre in rece, rad bi vplacal pspspspsps.
Gospod a lahk mal glasneje prosim.
Rad bi vplacal 2 miljona evrov.
Ah gospod, saj lahko glasneje govorite. Revscine v Svici se ne sramujemo.


Počak par let. Mel boš 2mio. Pa ne boš mogu bureka kupit s tem.


Ja eni pa še vedno reklamirajo šparanje v štumfu.


Zdele se splača kredit uzet. Zgodbice naših fotrov, ki so plačval za kako pivo obroka na bajto bodo ratale meso.

profii ::

VeganCyclist je izjavil:

profii je izjavil:

VeganCyclist je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pride Slovenc v banko v Svici, v roki ima crn kufer, celi prestraseni gleda naokoli varnostnike. Mu gospa na salterju rece, kr naprej, kr naprej.
Gospod ali je kaj narobe, ga vprasa vljudno.
Gospod zacne malo svicat, da kovcek na pult odpre in rece, rad bi vplacal pspspspsps.
Gospod a lahk mal glasneje prosim.
Rad bi vplacal 2 miljona evrov.
Ah gospod, saj lahko glasneje govorite. Revscine v Svici se ne sramujemo.


Počak par let. Mel boš 2mio. Pa ne boš mogu bureka kupit s tem.


Ja eni pa še vedno reklamirajo šparanje v štumfu.


Zdele se splača kredit uzet. Zgodbice naših fotrov, ki so plačval za kako pivo obroka na bajto bodo ratale meso.


Vse kaže na to. Meni se je kredit pocenil za ~50€ v enem letu.

fertighaus ::

Položil ta teden okoli jurja na banko in me vpraša po izvoru??? Pa na ta račun prejemam plačo!!! Je pa Sparkasse, če so samo oni tako pikolovski ne vem?

SasoS ::

Jaz sem prenakazal nekaj jurjev med svojimi računi na različnih bankah. Pa me kličejo za izvor denarja...pravim, izvor denarja je moj račun na drugi banki, prijavljen FURSU in na katerega dobivam plačo, kar tudi vi vidite iz te transakcije. Pa pravijo, ne, mi ne vemo, za nas je to isto kot polog gotovine :D zadnji čas da pride crypto mainstream...

dellg ::

Če mi starši pomagajo pri nakupu nepremičnine (delno plačajo kupnino preko njihovega TRR v znesku okoli 100.000€) ali moram vložiti napoved za odmero davka od daril?

styrian ::

Z gotovino plačujejo samo popolni idioti. Kriminalci denar operejo.

mat xxl ::

lemur233 je izjavil:

DISCLAMER: tole ni nasvet. In nisem ti ga dal jaz.

1. Kolega ima v štunfu 200k eur, ki jih je dobil z "igranjem živega pokra" v zadnjih dveh letih. Kolega, bi rad sprvil ta denar na banko.
2. Najdeš osebo na localcrypto, in osebno zamenjaš fiat v ETH
4. Vsakič narediš nov wallet in pošlješ ETH tja
3. Narediš več NTF-jev na opensea
4. Kupiš svoje NTF-je na opensea, vedno iz drugega walleta
5. Pojdi na točko 2 dokler nisi porabil vse ETH-je.
6. Narediš račun na binance, kamor preneseš "zaslužke" iz NFT-jev in jih pretvoriš v fiat
7. Iz Binancea pa nakažeš denar na bančni račun
8. Če te Furs kaj vpraša, jim pokažeš svoje umetnine na opensea. Plačaš pa verjetno davek.

To je samo eden izmed načinov.


Ja in potem se prikaže FURS, razglasi, da gre za dejavnost, ker se s tem ukvarja očitno pogosto nabije okoli 120 t Eur dajatev ja in si vse legaliziral......

VeganCyclist je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pride Slovenc v banko v Svici, v roki ima crn kufer, celi prestraseni gleda naokoli varnostnike. Mu gospa na salterju rece, kr naprej, kr naprej.
Gospod ali je kaj narobe, ga vprasa vljudno.
Gospod zacne malo svicat, da kovcek na pult odpre in rece, rad bi vplacal pspspspsps.
Gospod a lahk mal glasneje prosim.
Rad bi vplacal 2 miljona evrov.
Ah gospod, saj lahko glasneje govorite. Revscine v Svici se ne sramujemo.


Počak par let. Mel boš 2mio. Pa ne boš mogu bureka kupit s tem.


Ne nakladaj, zadnjih 5 let nikakor več, sploh pa ne državljan USA ali EU, ali UK, kak iz ostalih držav izven teh, pa morda, vendar bodo spet zahtevali vlaganja v njihovo gospodarstvo, da bo kaj takega šlo. pa kot so napisali čez ene 5 let morda 10, boš lačen s takim kovčkom v roki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Invictus ::

dellg je izjavil:

Če mi starši pomagajo pri nakupu nepremičnine (delno plačajo kupnino preko njihovega TRR v znesku okoli 100.000€) ali moram vložiti napoved za odmero davka od daril?

Davek na darilo staršev je 0%.

Samo eno darilno pogodbo napišite, za tak znesek je pametno, ali izročilno, če imaš še kake brate,sestre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

SasoS je izjavil:

Jaz sem prenakazal nekaj jurjev med svojimi računi na različnih bankah. Pa me kličejo za izvor denarja...pravim, izvor denarja je moj račun na drugi banki, prijavljen FURSU in na katerega dobivam plačo, kar tudi vi vidite iz te transakcije. Pa pravijo, ne, mi ne vemo, za nas je to isto kot polog gotovine :D zadnji čas da pride crypto mainstream...


Zato pa si nič ne puščam na banki, samo v kriptah.

mat xxl ::

Invictus je izjavil:

dellg je izjavil:

Če mi starši pomagajo pri nakupu nepremičnine (delno plačajo kupnino preko njihovega TRR v znesku okoli 100.000€) ali moram vložiti napoved za odmero davka od daril?

Davek na darilo staršev je 0%.

Samo eno darilno pogodbo napišite, za tak znesek je pametno, ali izročilno, če imaš še kake brate,sestre...



Ne delaj nikakor tako, starši, naj nakažejo na tvoj trr, ti potem plačaš, jasno pa moraš vložiti napoved za odmero davka od daril, ki bo tako ali tako v 1. dednem redu 0% .

dellg ::

mat xxl je izjavil:

Invictus je izjavil:

dellg je izjavil:

Če mi starši pomagajo pri nakupu nepremičnine (delno plačajo kupnino preko njihovega TRR v znesku okoli 100.000€) ali moram vložiti napoved za odmero davka od daril?

Davek na darilo staršev je 0%.

Samo eno darilno pogodbo napišite, za tak znesek je pametno, ali izročilno, če imaš še kake brate,sestre...



Ne delaj nikakor tako, starši, naj nakažejo na tvoj trr, ti potem plačaš, jasno pa moraš vložiti napoved za odmero davka od daril, ki bo tako ali tako v 1. dednem redu 0% .


Zakaj naj nakažejo na moj trr?

luclucluc ::

lemur233 je izjavil:

DISCLAMER: tole ni nasvet. In nisem ti ga dal jaz.

1. Kolega ima v štunfu 200k eur, ki jih je dobil z "igranjem živega pokra" v zadnjih dveh letih. Kolega, bi rad sprvil ta denar na banko.
2. Najdeš osebo na localcrypto, in osebno zamenjaš fiat v ETH
4. Vsakič narediš nov wallet in pošlješ ETH tja
3. Narediš več NTF-jev na opensea
4. Kupiš svoje NTF-je na opensea, vedno iz drugega walleta
5. Pojdi na točko 2 dokler nisi porabil vse ETH-je.
6. Narediš račun na binance, kamor preneseš "zaslužke" iz NFT-jev in jih pretvoriš v fiat
7. Iz Binancea pa nakažeš denar na bančni račun
8. Če te Furs kaj vpraša, jim pokažeš svoje umetnine na opensea. Plačaš pa verjetno davek.

To je samo eden izmed načinov.


Ce kdo poslusa to budalo in eventuelno rabi odvetnika sem tukaj, ZS ciao.

mat xxl ::

dellg je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Invictus je izjavil:

dellg je izjavil:

Če mi starši pomagajo pri nakupu nepremičnine (delno plačajo kupnino preko njihovega TRR v znesku okoli 100.000€) ali moram vložiti napoved za odmero davka od daril?

Davek na darilo staršev je 0%.

Samo eno darilno pogodbo napišite, za tak znesek je pametno, ali izročilno, če imaš še kake brate,sestre...



Ne delaj nikakor tako, starši, naj nakažejo na tvoj trr, ti potem plačaš, jasno pa moraš vložiti napoved za odmero davka od daril, ki bo tako ali tako v 1. dednem redu 0% .


Zakaj naj nakažejo na moj trr?


Zakaj, ker dajejo tebi darilo, ne kupujejo, kot solastniki stanovanja. Če bi pa rad bolj detaljno, pa pač pripravi 300 eur, pa do enega davčnega svetovalca z licenco, ki ti bo tudi pojasnil, kako se to lahko zaplete, če ne izpelješ pravilno.

Bizkit45 ::

zakaj pa starši enostavno ne morejo nakazati nanjegov trr 100k in je to to? zakaj omenjamo darilno pogodbo in ne vem kaj? nakazilo na tvoj trr in potem nakup flata, that's it..

BorutO ::



Statistika za slovenijo


Statistika za Ljubljano in osrednjo slovenijo.


Iz linka "v zadnjem poročilu o finančni stabilnosti" v članku "Primerjava s plačami: Kako draga so danes v resnici stanovanja?"


Iz linka "Slovenija ne odstopa veliko od preostalih držav EU" v članku "Primerjava s plačami: Kako draga so danes v resnici stanovanja?"


Iz linka "konkretno pod dvema odstotkoma" v članku "Primerjava s plačami: Kako draga so danes v resnici stanovanja?"

MIHAc27 ::

Alien123 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz bankam ne zaupam. Vsak mesec dam 500€ na stran v 'štumf' Torej 6000€ letno ali 60.000€ v 10 letih delovne dobe na primer.
Imam še ženo, ki dela isto.. torej prideva na recimo 120.000€ skupaj.

Meni ta razlaga pije vodo. Kaj pa lahko FURS dokaže, če ne igram pokerja, ne ukvarjam se z kriminalom... niti preko kake bolhe ne prodajam, nič?

Od kje denar banko po moje ne zanima, mora pa sporočit na FURS.


najslabša možna varianta varčevanje je štumf. Dejansko zgubljaš vrednost na denarju. Invest people!


Sem investiral, ko sem imel višek denarja. Če bi dal v štumf bi bil v veliko manjšem minusu.
Sedaj problema z viškom nimam več...

zobnik ::

m0LN4r je izjavil:

Ce bo slo tako naprej, bo teh 120k cez 10 let glih dovolj za opeko in zelezo.


in kaj če jih pustiš na banki na navdnem trr računu

Tac20 ::

Nevermind.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

3p ::

SasoS je izjavil:

Jaz sem prenakazal nekaj jurjev med svojimi računi na različnih bankah. Pa me kličejo za izvor denarja...pravim, izvor denarja je moj račun na drugi banki, prijavljen FURSU in na katerega dobivam plačo, kar tudi vi vidite iz te transakcije. Pa pravijo, ne, mi ne vemo, za nas je to isto kot polog gotovine :D zadnji čas da pride crypto mainstream...


Po odzivih tule sodeč, je zadnji čas za demokratizacijo utaje davkov.

"Tudi ti, Jože, lahko to kar Jeff!"

Res, to je to kar nas bo povzdignilo na nov nivo. ;((

zobnik ::

In če daš 10.000 evrov na navaden račun koliko se ti letno nabere a sploh sledi infalciji.

Furbo ::

Kje pa. Dražje kot nogavica.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

BorutO je izjavil:


Statistika za slovenijo
Statistika za Ljubljano in osrednjo slovenijo.
Iz linka "v zadnjem poročilu o finančni stabilnosti" v članku "Primerjava s plačami: Kako draga so danes v resnici stanovanja?"
Iz linka "Slovenija ne odstopa veliko od preostalih držav EU" v članku "Primerjava s plačami: Kako draga so danes v resnici stanovanja?"
Iz linka "konkretno pod dvema odstotkoma" v članku "Primerjava s plačami: Kako draga so danes v resnici stanovanja?"
V cem je fora taksnega postanja, da preskakuje strani? Al to delas screenshote za arhiv?

zobnik je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ce bo slo tako naprej, bo teh 120k cez 10 let glih dovolj za opeko in zelezo.


in kaj če jih pustiš na banki na navdnem trr računu
Pol pa se cement racunaj zraven.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

z0mbie ::

M-XXXX je izjavil:

RockyS je izjavil:

Odvisno od zneska. Za vikend za 5k€ ni problem. Za kaj več pa ni dovoljeno. Niti vama notar ne bi odobril takega nakupa.

In zakaj nebi smel plačati 50 jurjev z gotovino? ali pa 100?


Zaradi pizd, ki utajujejo davke. Njim se zahvali.

mirator ::

Nekateri nekoliko pretiravate.
Nikjer ni prepovedano varčevanje v "štumfu". Problem nastane samo takrat, ko je treba iz štumfa vzeti večjo vrednost in jo nakazati preko banke. Takrat te lahko kdo vpraša po izvoru, kar pač z lahkoto dokažeš s prejetimi plačili in stroški. Res pa nastane problem, če si prejemal dohodke v kešu. Potem pač dokazil nimaš, evidentno pa si utajil davek.
Kar se tiče varčevanja v štumfu, se je v zadnjih letih izplačalo, ker obresti praktično ni bilo, banke pa so ti zaračunavale svoje stroške.
Kredita se pred pričakovano inflacijo ne izplača vzeti, ker bodo banke takoj prešle iz fiksne na konformno obrestno mero. Potem se lahko zgodijo "švicarski franki".

kriptobog ::

z0mbie je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

RockyS je izjavil:

Odvisno od zneska. Za vikend za 5k€ ni problem. Za kaj več pa ni dovoljeno. Niti vama notar ne bi odobril takega nakupa.

In zakaj nebi smel plačati 50 jurjev z gotovino? ali pa 100?


Zaradi pizd, ki utajujejo davke. Njim se zahvali.


Ne. zahvali se požrešni državi.

3p ::

mirator je izjavil:

Kredita se pred pričakovano inflacijo ne izplača vzeti, ker bodo banke takoj prešle iz fiksne na konformno obrestno mero. Potem se lahko zgodijo "švicarski franki".


Ha? Rabim podnapise.

Werkzeug ::

mirator je izjavil:

Nekateri nekoliko pretiravate.
Nikjer ni prepovedano varčevanje v "štumfu". Problem nastane samo takrat, ko je treba iz štumfa vzeti večjo vrednost in jo nakazati preko banke. Takrat te lahko kdo vpraša po izvoru, kar pač z lahkoto dokažeš s prejetimi plačili in stroški. Res pa nastane problem, če si prejemal dohodke v kešu. Potem pač dokazil nimaš, evidentno pa si utajil davek.
Kar se tiče varčevanja v štumfu, se je v zadnjih letih izplačalo, ker obresti praktično ni bilo, banke pa so ti zaračunavale svoje stroške.
Kredita se pred pričakovano inflacijo ne izplača vzeti, ker bodo banke takoj prešle iz fiksne na konformno obrestno mero. Potem se lahko zgodijo "švicarski franki".


Torej, če si dvigoval z banke, pač pokažeš izpiske, čeprav so skozi več let?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večji polog gotovine na bančni račun (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16746495 (6651) Tidule
»

Dvig prihrankov in hramba gotovine, kako zagotoviti sledljivost za FURS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10017103 (8341) Mato989
»

Trr nakazilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8333037 (8278) Leko
»

Nakazilo denarja od staršev

Oddelek: Loža
2514186 (9544) St235
»

Revež obdavčen za 55.000 evrov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17141249 (34718) klihk

Več podobnih tem