» »

Prehod meje hrvaška

Prehod meje hrvaška

FiReFTW ::

Prvotno sem mislil da je dovolj za vstop v hrvaško potrdilo o cepljenju z astro tudi po samo enem odmerku, sedaj pa berem nekaj da tudi če si cepljen z astro z 1. odmerkom moraš imeti še dodatne negativne rezultate ali nekaj takega? A kdo ve kaj več o tem in bolj natančno kako je z tem?

kuglvinkl ::

Res je, enako sem tudi jaz mislil...

Za primer, ki ga opisujes,za vstop v HR rabis hitri test, za izstop, se pravi za domov pa pomahas s potrdilom o cepljenju.

Ce imas zeno se necepljeno in otroke, zena pred mejo izstopi, da se karantena ne raztegne na otroke. To je svetovala policija in nasvet smo upostevali. Zdaj se menda da prekinit karanteno s hitrim testom.

Pozabil dodat, lahko se brez karantene vrnes s pcr testom, ce nisi cepljen.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Najbolj aktualne informacije so tukaj: https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/2...

1 odmerek velja za prebolevnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Ales ::

Miha 333 je izjavil:

Najbolj aktualne informacije so tukaj: https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/2...

1 odmerek velja za prebolevnike.

Prebolevniki gredo lahko čez že samo zato, ker so prebolevniki. Je pa relevantno glede datuma, kdaj si bil bolan, če minilo že več kot 180 dni...

Miha 333 ::

Ales je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Najbolj aktualne informacije so tukaj: https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/2...

1 odmerek velja za prebolevnike.

Prebolevniki gredo lahko čez že samo zato, ker so prebolevniki. Je pa relevantno glede datuma, kdaj si bil bolan, če minilo že več kot 180 dni...

Da, prebolevniki si z eno dozo podaljšajo čas na 6 mesecev od cepljenja s 1. dozo.

s7nf ::

Ali je na mejnih prehodih z Avstrijo še kakšna kontrola? Za ven in za nazaj v istem dnevu me zanima.

Mare2 ::

s7nf je izjavil:

Ali je na mejnih prehodih z Avstrijo še kakšna kontrola? Za ven in za nazaj v istem dnevu me zanima.


Kolikor vem, naših na meji ni, ne za tja ne za nazaj. Ko greš v Avstrijo pa moraš pokazat avstrijcu dokumente.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kixs ::

Za v A ne rabis testov.

RockyS ::

Testov ne rabiš če:
- imaš potrdilo o cepljenju
- imaš potrdilo o negativnem HAT/PCR testu (slovenski sms ni dovolj)
- imaš termin za testiranje, v Avstriji, v roku 24h po vstopu v državo


V vsakem primeru pa se moreš registrirati online.
Avstrija še zmeraj ima kontrole na mejah tako da brez papirjev je loterija.

Mare2 ::

RockyS je izjavil:

Testov ne rabiš če:
- imaš potrdilo o cepljenju
- imaš potrdilo o negativnem HAT/PCR testu (slovenski sms ni dovolj)
- imaš termin za testiranje, v Avstriji, v roku 24h po vstopu v državo


V vsakem primeru pa se moreš registrirati online.
Avstrija še zmeraj ima kontrole na mejah tako da brez papirjev je loterija.



To je iz 19.05.

http://www.dunaj.veleposlanistvo.si/ind...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

RockyS ::

In? Potrjuje to kar sem napisal.

Bellzmet ::

Zdravo,

lahko kdo potrdi, da je za vstop na Hrvaško dovolj cepilni kartonček (drugič cepljen pred 1 mesecem)?

lp

SodVina ::

Zdravo,
zanima me ta postopek hitrega testiranja. Glede na to, da se vsi rezultati beležijo tudi na zVem in da je potrdilo s tam dovolj za prečkanje meje, ali kdo ve, v kolikem času od samega hitrega testa se rezultat pojavi na portalu?

lp

Bellzmet ::

Zdravo,

za hitri test moraš najprej preveriti, da je takšen, da ga Hr sploh prizna (niso vsi hitri testi OK).

Če greš "privat" stane 20-30 eur in ti potrdilo dajo takoj. Ne vem pa kako je to pri brezplačnem množičnem testiranju.

lp

SodVina ::

Bellzmet je izjavil:

Zdravo,

za hitri test moraš najprej preveriti, da je takšen, da ga Hr sploh prizna (niso vsi hitri testi OK).

Če greš "privat" stane 20-30 eur in ti potrdilo dajo takoj. Ne vem pa kako je to pri brezplačnem množičnem testiranju.

lp


Torej če ne greš "privat" in greš v zdravstveni dom, ki to omogoča, potem lahko hitri test opraviš brezplačno. Obvestilo o rezultatu dobiš v nekaj urah na sms, hkrati pa je tudi na zvem portalu. AFAIK so testi iz zdravstvenih domov ustrezni po EU standardih. Tako da z dostopom do zvem jih lahko brezplačno opraviš.

Bellzmet ::

Ja lahko tako narediš. Jaz bi vseeno prej preveril, če imajo ustrezen test (ki ga Hr sprejema) in če se ti zelo mudi - v koliko časa je potrdilo dostopno na zvem. Moraš imeti pa potrdilo, SMS ni dovolj.

lp

NovakJ ::

Še enkrat preverim za Hrvaško če prav razumem tretjo točko na spodnji povezavi.
https://mup.gov.hr/uzg-covid/hrvatski/2...

Lahko vstopim na hrvaško če sem se cepil z enim odmerkom Astrazenice če je od cepljenja več ko 22dni in manj kot 84dni.


Še omenjena točka:
"potvrdu o primitku prve doze cjepiva Pfizer, Moderna ili Gamaleya, s kojom je moguće ući u Republiku Hrvatsku u razdoblju od 22. do najviše 42. dana o primitka cjepiva, odnosno od 22. do najviše 84. dana od primitka prve doze cjepiva AstraZeneca. "

D3m ::

FiReFTW je izjavil:

Prvotno sem mislil da je dovolj za vstop v hrvaško potrdilo o cepljenju z astro tudi po samo enem odmerku, sedaj pa berem nekaj da tudi če si cepljen z astro z 1. odmerkom moraš imeti še dodatne negativne rezultate ali nekaj takega? A kdo ve kaj več o tem in bolj natančno kako je z tem?


Jaz sem šel včeraj službeno. :)

Samo osebni dokument in to je to. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimoZ_ ::

Kako je s prehajanjem meje če greš peš ali s kolesom samo za par uric ?
Recimo da si v Kranjski Gori in greš s kolesom proti Trbižu ?

kixs ::

Smo sli preko meje na HR konec aprila. Nas je Hrvat na meji drzal cca 10min - vse preverjal, nas, otroke, dokumente... Potem smo sli preko meje pred dvemi tedni. Samo na hitro pogled na papirje, niti ni mogel kaj prebrat in smo bili ze preko. Nazaj pa tudi nic.

Gambino ::

kixs je izjavil:

Smo sli preko meje na HR konec aprila. Nas je Hrvat na meji drzal cca 10min - vse preverjal, nas, otroke, dokumente... Potem smo sli preko meje pred dvemi tedni. Samo na hitro pogled na papirje, niti ni mogel kaj prebrat in smo bili ze preko. Nazaj pa tudi nic.


Tako stara informacija je brezvezna. Konec aprila je že celo stoletje od sprejetja zadnjih ukrepov oz sprostitev!

kixs ::

Ti si samo prvi stavek prebral?

Daniel ::

HAT test iz množičnega testiranja v zdravstvenih domovih je normalno veljaven. Celo potrdilo z žigom sem dobil takoj na licu mesta in brez težav čez mejo.

snezak21 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kako je s prehajanjem meje če greš peš ali s kolesom samo za par uric ?
Recimo da si v Kranjski Gori in greš s kolesom proti Trbižu ?

Uradno tako kot z avtom... test, prijava itd. Izbira prevoznega sredstva ne igra vloge. V realnosti pa je verjetnost policaja na kolesarski stezi enaka skoraj 0, ceprav so pozimi lovili ljudi okoli Belopeskih, na tekaski progi, katere je bilo cca. 50% v Italiji pa ni bilo nobenih tezav. Tudi v torek, ko sem sel s kolesom cez ni bilo nobenih tezav, ampak to je odvisno od srece, ter, ce te slucajno ustavijo, tega kako nadrkan je tisti karabinjer/policaj/gozdni cuvaj/gasilec, ki te bo ustavil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako do visoke precepljenosti? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60475394 (56896) BigWhale
»

Vstop v Italijo

Oddelek: Loža
172053 (1305) Motion

Več podobnih tem