» »

Secure Connection Failed - pomoč

Secure Connection Failed - pomoč

Hangman ::

Na Windows 10 opažam probleme pri delovanju NLB Klika. Ali se transakcija sploh ne izvede (non stop kaže loading) ali pa (kar je še najbolj pogosto) izpiše: Secure Connection Failed (PR_CONNECT_RESET_ERROR). Ni vezano na brskalnik, saj mi ne dela niti v Firefoxu niti Chromu. Windows je original in na sveže naložen, gor nimam nobenih programov, ki bi bili lahko potencialni krivci. Isto stvar sem probal na računalniku z Windows 7 (isti router) in dela brez težav.

Ima kdo kakšen predlog?

mtosev ::

Probaj še na smartphonu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sbawe64 ::

Da ti slučajno AV ne dela mitm napad ?
2020 is new 1984
Corona World order

Hangman ::

Na drugem računalniku in tudi na telefonu ni problemov, vsaj zaenkrat ne. Ker ne dela zgolj na tem računalniku in ni odvisno od brskalnika, sem prepričan, da je nekako povezano z operacijskim sistemom, kot že omenjeno Windows 10. Antivirusnega in drugih zaščitnih programov nimam, razen tisti od Windowsov - Defender ali kaj je že. Tu sem probal izklopiti sprotno zaščito, ampak ni pomagalo.

sbawe64 ::

Kako dela NLB, ko bootaš w10 v safe mode with network support ?
2020 is new 1984
Corona World order

Hangman ::

V safe mode ni nič boljše. Opazil sem še nekaj spletnih strani, ki ne zahtevajo prijave in prav tako ne delajo. Recimo bizi: prvo stran mi naloži, ko pa kliknem link (znotraj spletne strani) mi kar loada in na koncu dobim isto obvestilo: Secure Connection Failed (PR_CONNECT_RESET_ERROR). Če pa odprem incognito, ta isti link naloži v momentu. Enako v Chromu kot tudi v Firefoxu.

crniangeo ::

Datum in ura se ujemata?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Vuli ::

lih to sem mislil napisat, datum oz ura zna bit veliko krat problem.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Hangman ::

Datum in ura sta točna. Vmes sem za probo pobrisal piškotke strani in je tisti link odprlo tudi v običajnem načinu brskanja. Odprem drugi link na isti spletni strani in prav tako ne dela, dokler spet ne pobrišem piškotkov strani. Ne morem za vsak link brisati podatke strani.

sbawe64 ::

Če npr. v 'Firefox portable' strani delajo, potem imaš težavo v browserjih.
2020 is new 1984
Corona World order

Hangman ::

Po 3 urah sedenja za ekranom sem prišel do enega zaključka: Kadar je računalnik s kablom povezan na internet, vse težave izginejo. Niti ni pomembno, kateri brskalnik uporabim ali če imam Defender vklopljen ali izklopljen. Čim računalnik povežem na wireless, se hitrost nekoliko upočasni in nekaterih strani kot opisano sploh ne naloži. Verjetno se po shranitvi piškotkov prenesejo še kakšni oglasi in ostale vsebine, kar pomeni več podatkov in povezava prej poteče (zato izpiše Secured Connection Failed). Tako nekako sklepam. Je pa zelo čudno, da se težave na wireless pojavljajo, medtem pa mi prikazuje vse črtice signala.

Vglavnem nekaj časa bom testiral delovanje na kablu. Iščem pa rešitev, zakaj je wireless problem, kabel pa ne.

crniangeo ::

DNS zapiše preveri, lahko da imaš nekaj hijackano. Si morda v preteklosti naložil kakšen program za snifanje prometa in je vrinilo certe?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Hangman ::

crniangeo je izjavil:

DNS zapiše preveri, lahko da imaš nekaj hijackano. Si morda v preteklosti naložil kakšen program za snifanje prometa in je vrinilo certe?


Ne. Kot rečeno, Windows je sveže naložen in še niti vseh programov nisem uspel instalirati. Nameščene imam le osnovne: Firefox, Office, PDF reader, VLC.

crniangeo ::

Bom vseeno vprašal, s kje si potegnil windows?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Hangman ::

Windows sem pred nekaj več kot pol leta prenesel z Microsoftove strani. Namestil sem ga cca 2 meseca nazaj. Je pa bil tudi tovarniško naložen Windows 10, tako da se je licenca ohranila. Nikakor tu ni govora o kakšni ilegalni programski opremi. Pred kakšnim mesecem sem menjal še router. ISP je ostal enak, samo nov router so mi poslali, z razlago, da je bil prejšnji že zastarel. Težave pa opažam zadnja 2 tedna (morda se ponavljajo tudi dlje časa pa jih prej nisem takoj opazil).

Vsekakor je težava povezana z delovanjem internetne povezave. Na isti router imam s kablom priklopljen stacionarni računalnik z nameščenim Windows 7 in ves čas dela brez težav.

mitjau ::

Hangman je izjavil:

Windows sem pred nekaj več kot pol leta prenesel z Microsoftove strani. Namestil sem ga cca 2 meseca nazaj. Je pa bil tudi tovarniško naložen Windows 10, tako da se je licenca ohranila. Nikakor tu ni govora o kakšni ilegalni programski opremi. Pred kakšnim mesecem sem menjal še router. ISP je ostal enak, samo nov router so mi poslali, z razlago, da je bil prejšnji že zastarel. Težave pa opažam zadnja 2 tedna (morda se ponavljajo tudi dlje časa pa jih prej nisem takoj opazil).

Vsekakor je težava povezana z delovanjem internetne povezave. Na isti router imam s kablom priklopljen stacionarni računalnik z nameščenim Windows 7 in ves čas dela brez težav.


Imaš WiFi na routerju? Katerem? Imaš še kakšno dostopno točko ali extender?
Dobiš enake DNS strežnike prewko WiFi in mreže?

Verjetno ni prav nič narobe z Windowsi, eventuelno bi bila lahko kriva težava z security nastavitvami browserja.. (Edge, FF, Chrome), še vrjetneje je nekaj z dostopno točko.
Katerim modem, kateri ponudnik, imaš morda pri ponudniku kakšen varnostni paket?

Drugače pa "črtice" na wifi nimajo veze s hitrostjo, prikazujejo le moč signala. Kakovost signala pa je tista zaradi katere boš imel višjo/nižjo hitrost. Lahko imaš vse "črtice" pa bo delalo kot preko 56k modema...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitjau ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Secure Connection Failed

Oddelek: Pomoč in nasveti
8837 (633) bbobst
»

Dostop do spletne strani slo-tech.com onemogočen

Oddelek: Omrežja in internet
121614 (940) krho
»

Secure connection failed

Oddelek: Pomoč in nasveti
92676 (2389) mirkuma
»

Problem pri prijavi na Slo-Tech

Oddelek: Slo-Tech
61049 (928) smoke
»

Ip in port "snifanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
131767 (1494) detroit

Več podobnih tem