» »

Mozilla velik problem!!

Mozilla velik problem!!

VuLc4n0 ::

''The connection was refused when attempting to contact the proxy server you have configured. Please check your proxy settings and try again.''

Tole mi javi ko hočem zagnat mozillo! Do zdaj mi je vse delalo brez problema. Danes sem nameščal Norton Internet Security 2004 in se je nekaj zajebal;(( . Zato sem zbrisal Nortona Antivirus 2004 in Internet Security 2004 in namestil Pando antivirus Platinum!

A mam morda kakšen virus?? Ker se mi je trikrat zaporedoma comp po približno eni minuti avtomatsko znova zagnal, brez kakršnega koli opozorila.

No pustimo zdej to:D Povejte mi kaj naj naredim da mi bo mozilla zopet delala? Sem jo znova namestil pa je še vedno isto! Kje lahko pogledam te proxy nastavitve?

Evo slikco!
http://christinalake.cjb.net
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

flipflop ::

tools -> options -> connections maš za nastavitve proxy in teh zadev. (mozilla firebird)

Cowboy6 ::

imam malo drugačen problem. v firmi imamo proxy in imamo naštimano da obide proxy na ip (npr. 192.168.0.* - tko imamo napisano v IE). jst pa hočem to napisati v Mozill-i, samo ta ima drug sistem pisanja teh nastavitev.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

[BISI] ::

V Mozilli so proxy nastavitve v edit > preferences > advanced > proxies.
Mozilla ne omogoca pisanja proxyjev z "wild cardi", poskusi tako, da pustis enostavno piko na koncu...
And then I saw her face... Mozilla Firefox

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [BISI] ()

[BISI] ::

Nop, pomota... ne deluje tako. :D

Cowboy6, za svoj primer (192.168.0.*) vpisi v mozillco 192.168.0.0/8
And then I saw her face... Mozilla Firefox

Cowboy6 ::

... 192.168.0.0/8 ... zaka pa je tale osmica? si mislu kao port 80?
Tukaj naj bi bil moj podpis.

[BISI] ::

Ne! Mozilla, kot ze receno, ne podpira pisanja proxyjev z * (oziroma wildcardi), uporablja pa t.i. CIDR format. Kaj je bistvo CIDR formata? Kot ves, je IP sestavljen iz stirih stevilk, izmed katerih vsaka zasede 8 bitov. CIDR format pa je tako, da na koncu IPja vpises pac stevilo bitov navezujoce se na stevilo, kateremu bi dal v IEju *... npr: imas ip 149.249.*.* - isces zadnji dve stevilki... In ker vsaka stevilka zasede 8 bitov, moras v mozili napisati 194.249.0.0/16 (8+8 za iskanje zadnjih dve stevilk). Ce bi imel fiksno samo prvo stevilko; npr: 194.*.*.*, bi moral v mozillco vpisati 194.0.0.0/24 (8+8+8 za iskanje zadnjih treh stevilk) ... Ker pa si ti rekel, da isces samo zadnjo cifro, oziroma si to nakazal z zvezdico na zadnjem mestu, pomeni, da isces 8 bitov. :)

Vem, rahlo zakomplicirano. :)
And then I saw her face... Mozilla Firefox

[BISI] ::

Aja, sem pozabil... Port vpises normalno. Ta osmica nima veze s portom (razlaga osmice pa je zgoraj).
And then I saw her face... Mozilla Firefox


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303115 (2239) just_a_cook
»

netmask

Oddelek: Omrežja in internet
51108 (1013) Struzzo
»

Nekaj teorije o IP naslovu in Subnet Mask

Oddelek: Operacijski sistemi
215823 (5229) jype
»

Problem z dostop do neta z linux boxa preko winXP boxa - gateway

Oddelek: Pomoč in nasveti
91562 (1457) Skrat
»

IPji in maska

Oddelek: Omrežja in internet
81288 (1105) PaJo

Več podobnih tem