» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
144 / 218
»»

Malidelničar ::

StevicaM je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Se enkrat; kupujte samo kar potrebujete po moznosti preko spleta iz tujine in ne placujte oderuskih marz in davkov domacim roparjem. Pa povecajte nakup pri kmetih in lokalnih pridelovalcih po moznosti brez racuna, ce ste njihova redna stranka je tudi z njimi cena stvar dogovora.


Midva se poslužujeva vrta in fasnga 1X mesečno v Italiji (spotoma ker žlahta je na Primorskem). Doma pa najcenejši diskontar za to kar rabiva.
Splet tudi občasno (ne delava velikih nakupov, eni ogromno gadgetov nabavljajo) je pa res da pošta v SLO ni vedno cheap.
Problem so recimo stroški avta, ker tu neke alternative ni. Elektrika, telefon, internet - najceneje možno.
Obleke mogoče 'second hand' itd. čeprav so cunje itak že zdaj ful cheap.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kriptobog ::

Kje v Italiji pa kupujete? Opazam da vedno vec ljudi kupuje v Italiji, ampak vecinoma tudi zaradi kvalitete. Jaz vecinoma nabavim v Avstriji, ker sem vckrat tam, cena podobna kaka stvar celo manj, kvaliteta pa veliko boljsa. Nam se vedno prodajajo made for balkan tretjerazredno robo.

pangro ::

Cez 2 min cpi

StevicaM ::

Malidelničar je izjavil:

StevicaM je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Se enkrat; kupujte samo kar potrebujete po moznosti preko spleta iz tujine in ne placujte oderuskih marz in davkov domacim roparjem. Pa povecajte nakup pri kmetih in lokalnih pridelovalcih po moznosti brez racuna, ce ste njihova redna stranka je tudi z njimi cena stvar dogovora.


Midva se poslužujeva vrta in fasnga 1X mesečno v Italiji (spotoma ker žlahta je na Primorskem). Doma pa najcenejši diskontar za to kar rabiva.
Splet tudi občasno (ne delava velikih nakupov, eni ogromno gadgetov nabavljajo) je pa res da pošta v SLO ni vedno cheap.
Problem so recimo stroški avta, ker tu neke alternative ni. Elektrika, telefon, internet - najceneje možno.
Obleke mogoče 'second hand' itd. čeprav so cunje itak že zdaj ful cheap.



Itak vrt je zakon big like, sem lih prele odprl kozarec vlozenih zelenih paradajzov ki niso imeli priliko dozoreti v mojem rastlinjaku. Mam konzervirano se cca 150 kozarcev, na zacetku zime jih je blo cez 200. So pa to kozarci, ki se jih po uporabi opere in pospravi na podatresje za naslednjo jesen. Kupi se samo zamasek. Drgac pa mam na vrtu se cca 30 stiblov pora in nekaj glav radica. V Italiji sem vcasih kupoval presano slanino, sicer pa se mudim po raznoraznih trznicah in tam kupujem vecino stvari. V Kopru kupujem lipov med postojnskega cebelarja. Velikim korporacijam in drzavi pa cim manj v zepe, po moznosti 0.

kow ::

pangro je izjavil:

Cez 2 min cpi


Core inflation na enoletnem dnu: 5.7%

feryz ::

V torek mi pravi tamala, da manjka par stvari v kuhinji.
Ok, pravim, pejva do mečkatorja. Greva, zmečeva par stvari v voziček, premečem preko samopostrežne blagajna, puff, 180 evrov. Ok, ni panike, lahko bi bilo več.
Potem se včeraj oglasi še naša, pravi da sva par stvari pozabila, bo ona na hitro skočila v hofer. Pride nazaj, fiksa kot žuti, za 150 evrov so jo osušili.

In po zapravljenih 330 evrih, moram za nazaj spet v štacuno. Še par stvari manjka. Za kakih 100 evrov se bo spet nabralo.
Fajn, ni kaj.

GregiB ::

feryz je izjavil:

V torek mi pravi tamala, da manjka par stvari v kuhinji.
Ok, pravim, pejva do mečkatorja. Greva, zmečeva par stvari v voziček, premečem preko samopostrežne blagajna, puff, 180 evrov. Ok, ni panike, lahko bi bilo več.
Potem se včeraj oglasi še naša, pravi da sva par stvari pozabila, bo ona na hitro skočila v hofer. Pride nazaj, fiksa kot žuti, za 150 evrov so jo osušili.

In po zapravljenih 330 evrih, moram za nazaj spet v štacuno. Še par stvari manjka. Za kakih 100 evrov se bo spet nabralo.
Fajn, ni kaj.


Zanimivo, midva z gospo sva pred kratkim delala kalkulacijo, koliko na mesec zapraviva za špecerijo (vključujoč dodatke za male pregrehe)... okolik 350-400€... pa kuhava pretežno doma... Ne vem, kaj je tvoj "tamala" metala v vozek...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

feryz ::

Sadje, zelenjavo in žitarice. Splošne zadeve, nič posebnega.

Malidelničar ::

kriptobog je izjavil:

Kje v Italiji pa kupujete? Opazam da vedno vec ljudi kupuje v Italiji, ampak vecinoma tudi zaradi kvalitete. Jaz vecinoma nabavim v Avstriji, ker sem vckrat tam, cena podobna kaka stvar celo manj, kvaliteta pa veliko boljsa. Nam se vedno prodajajo made for balkan tretjerazredno robo.


Stara Gorica. Imaš recimo Famila, pa italijanski LIDL, pa verigo Coop, Sirene Blu (kozmetika, čistila). Kvaliteta je res top, priporočam.

StevicaM in ostali: Glede vrta so pred leti zelo govorili da se finančno ne izplača in ni računice. Zdaj se mi zdi, da se zaradi začasno res višjih cen zelenjave marsikaj splača, sploh če dobiš poceni semena, če si sam narediš sadike. Ok je domače to je nekaj.
A se vam zdi, da se bo vrtnarska računica vrtnarjenja spet podrla - če bo gospodarska rast, inflacija pade, cene se umirijo?
Je pa res, da načeloma tako poceni hrane, kot smo je imeli zadnjih 10-15 let, včasih ni bilo in so bila ta leta neka izjema.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

StevicaM ::

Malidelničar je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kje v Italiji pa kupujete? Opazam da vedno vec ljudi kupuje v Italiji, ampak vecinoma tudi zaradi kvalitete. Jaz vecinoma nabavim v Avstriji, ker sem vckrat tam, cena podobna kaka stvar celo manj, kvaliteta pa veliko boljsa. Nam se vedno prodajajo made for balkan tretjerazredno robo.


Stara Gorica. Imaš recimo Famila, pa italijanski LIDL, pa verigo Coop, Sirene Blu (kozmetika, čistila). Kvaliteta je res top, priporočam.

StevicaM in ostali: Glede vrta so pred leti zelo govorili da se finančno ne izplača in ni računice. Zdaj se mi zdi, da se zaradi začasno res višjih cen zelenjave marsikaj splača, sploh če dobiš poceni semena, če si sam narediš sadike. Ok je domače to je nekaj.
A se vam zdi, da se bo vrtnarska računica vrtnarjenja spet podrla - če bo gospodarska rast, inflacija pade, cene se umirijo?
Je pa res, da načeloma tako poceni hrane, kot smo je imeli zadnjih 10-15 let, včasih ni bilo in so bila ta leta neka izjema.


Meni se vrtnarska racunica ne bo podrla nikoli, okoli vrta skacemo vsi od otrok do mojih leopardov(mackov). Ga ni lidla z domacimi paradajzi(cca 500kg ga letno vrze nasa zemljica ven, okoli 100 sadik niti ne stejem kok zena tega prepikira), kumaricami, pora, cebule, solate. Edino kar sem pofrezal so maline, pa aronija se en masovni nateg bom vsa grmovja ven zmetal in posadil carjevica. Ni ga cez hladno ohlajenega piva, na vrtu zvecer ko pade temperatura sredi poletja, brez majice v doma izdelanih japankah 8-) aja paradajz in paprike imam v malo vecjem rastlinjaku vse ostalo pa na prostem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

pangro ::

kow je izjavil:

pangro je izjavil:

Cez 2 min cpi


Core inflation na enoletnem dnu: 5.7%


Evro medvede že meljejo. Eurusd od dna že več kot 12% v treh in pol mesecih za valutni trg je to nenormalno, ponavadi je to šišanje medvedov ali pa generacijsko dno.

Sparkxl ::

feryz je izjavil:

Sadje, zelenjavo in žitarice. Splošne zadeve, nič posebnega.


Potem spadate med tiste, ki od 1/3 do 1/2 od tega v smeti vrzete ker crkne, ali pretece rok

phnj90 ::

pangro je izjavil:

Evro medvede že meljejo.

BTK

pangro ::

Evro meljator nadaljuje, risk on baby.

pangro ::

Zasrbljujoče je da surovine bolj pumpajo od tehnologije in negirajo pričakovanja obvezniskega trga, je pa res da je obvezniski trg ponavadi pametnejsi trg od surovinksega.

Sparkxl ::

Zakaj pa je to zaskrbljujoče? Surovine so že 4. leto v novem ciklu. Zabava se je že takrat začela, samo noben ni opazil, ker so vsi hajpali na tech. Prej pa je bil medo 8 let na surovinah

StevicaM ::

https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla...

Hrvaske stacune bojo odrle Hrvate na zivo =D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

FireSnack ::

Cena ute / povprečna neto plača:

Avstrija - 349EUR / 3000EUR
Slovenija - 399EUR / 1500EUR
Hrvaška - 469EUR / 1000EUR
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnack ()

phnj90 ::

Te ute se najbrž prodajajo razstavljene ali kaj? Potem se splača it v Avstrijo kupit za 120€ razlike, če lahko stiščiš v karavana/kombija.

pangro ::

Sparkxl je izjavil:

Zakaj pa je to zaskrbljujoče? Surovine so že 4. leto v novem ciklu. Zabava se je že takrat začela, samo noben ni opazil, ker so vsi hajpali na tech. Prej pa je bil medo 8 let na surovinah


V smislu da bo fed primoran držat nivo obresti, impresivna sta predvsem srebro in baker sta našla dno pred eurusd, in to je že poleti kasneje se je pumpi pridružil tech zdajle pa še ostale surovine plus kripto, a inverter pri obveznicah grozi naprej to je pa pač the master of all markets. Je pa res ja surovine so našle predvsem dno marca 2020 v paniki tako kot se za dno spodobi. Bomo videl baker lomi trend napram nasdaqu. Če ga bo spreobrnil nas čaka verjetno nadaljevanje surovinca.

barakus ::

Malidelničar je izjavil:



Stara Gorica. Imaš recimo Famila, pa italijanski LIDL, pa verigo Coop, Sirene Blu (kozmetika, čistila). Kvaliteta je res top, priporočam.



Imaš kakšen primer, kaj je bolj kvalitetno kot pri nas? Kupujem v vseh teh živilskih trgovinah (ker so mi najbližje) ampak mogoče imajo boljše samo sadje in zelenjavo, vse ostalo rajši kupujem v Sloveniji. Zato me res zanima, katera živila so tako kvalitetna v Italiji? Kar jaz opažam je predvsem, da so dražja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

dronyx ::

Glede na to, kako se pri nas višajo plače (tudi po 20%) praktično ni variante, da bi bila letos inflacija bistveno manjša. Denarja je več kot preveč in še veliko možnosti za rasti cen. Hrana se podraži sedaj že praktično vsakič, ko greš v trgovino. To ni več daleč od Turčije.

Sparkxl ::

Zanimivo...glede na vprašanje ali živimo udobno, smo v druščini zmagovalcev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

kow ::

dronyx je izjavil:

Glede na to, kako se pri nas višajo plače (tudi po 20%) praktično ni variante, da bi bila letos inflacija bistveno manjša. Denarja je več kot preveč in še veliko možnosti za rasti cen. Hrana se podraži sedaj že praktično vsakič, ko greš v trgovino. To ni več daleč od Turčije.


Place se ne visajo po 20% - to si potegnil iz riti. Predlozi statistiko o velikosti placne mase - pa se lahko pogovarjamo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

Sparkxl je izjavil:

Zanimivo...glede na vprašanje ali živimo udobno, smo v druščini zmagovalcev



Zanimiva slika tega kdo najbolj jamra, torej subjektivni pogled.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kriptobog ::

Sparkxl je izjavil:

Zanimivo...glede na vprašanje ali živimo udobno, smo v druščini zmagovalcev



Saj smo. Nam kaj manjka?

Sparkxl ::

Objektivno? Večini nič. Ampak po količini jamranja pa si misliš da smo somalija

J.McLane ::

Tisti ki jamrajo so vedno bolj glasni, če je takih po tej anketi 36% je to lahko veliko glasnih.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kriptobog ::

Sparkxl je izjavil:

Objektivno? Večini nič. Ampak po količini jamranja pa si misliš da smo somalija


Tistim, ki nam je ugodno ne jamramo, zato se slisi samo mnenje jamracev.

zobnik ::

Tam okol 100 danes dal v trgovini Hofer/Lidl, skoraj brez zelenjave, men se hrana ne zdi draga če pomislim koliko dni, tednov bi moral delat da bi si lahko pridelal sam.
Mlek po 1,1 evro se meni zdi drag, ker krave moraš molzt, če ne dobi mastitis in ko to dobi si noben kmet ne želi. Pa tud dobi se subvencije, premije in še nekaj....zato se meni zdi da je 1.1 evra najcenejši 3.5 močno pretiranje.
Moka po 60 centov tud ni draga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Fire5nake ::

Sparkxl je izjavil:

Zanimivo...glede na vprašanje ali živimo udobno, smo v druščini zmagovalcev


Danes še samo jamramo, jutri pa bomo zahtevali 4 razrede gor oz. cirka 200EUR neto ane? Če ne pa bo štrajk. Enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

LeQuack ::

Fire5nake je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Zanimivo...glede na vprašanje ali živimo udobno, smo v druščini zmagovalcev


Danes še samo jamramo, jutri pa bomo zahtevali 4 razrede gor oz. cirka 200EUR neto ane? Če ne pa bo štrajk. Enostavno.


Sodniki so dobili 600€ pa niso rabil nič strajkat ali grozit, Golob je kar sam od sebe dal.
Quack !

deco16 ::

zobnik, ni treba jih molzit, lahk to tud teličk naredi, to mišlenje je čist mimo. Seveda malo odvisno od sorte ampak v osnovi če je prosta reja se vse porihta.

Cena je taka ker pač se tipa trg. Če bi šel h kmetu, bi ziher bolj poceni zadeve dobil.

Comandante ::

Danes še samo jamramo, jutri pa bomo zahtevali 4 razrede gor oz. cirka 200EUR neto ane? Če ne pa bo štrajk. Enostavno.

Tej vladi izgleda ni problem talat tujega denarja, tako da mirno zahtevajte. Pa ne 200e, ciljajte na 600€!

LeQuack ::

Sicer pa Tim Cook daje vzgled našim javnim uslužbencem, kako ravnati ko so rezultati slabi in nimaš kej za pokazat. In pa hkrati še zajeziš inflacijo.
https://apnews.com/article/technology-a...

"Apple CEO Tim Cook will take a more than 40% pay cut this year from a year earlier as the company adjusts how it calculates his compensation partly based on a recommendation from Cook himself. "
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

zobnik ::

deco16 je izjavil:

zobnik, ni treba jih molzit, lahk to tud teličk naredi, to mišlenje je čist mimo. Seveda malo odvisno od sorte ampak v osnovi če je prosta reja se vse porihta.

Cena je taka ker pač se tipa trg. Če bi šel h kmetu, bi ziher bolj poceni zadeve dobil.


Kmet prodaja mlek po 1 evrov in ja ravno 2 tedna nazaj smo imel tak problem, da je krava dobila mastitis, ker tele pač ni dobr do konca potegnu:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Sicer pa Tim Cook daje vzgled našim javnim uslužbencem, kako ravnati ko so rezultati slabi in nimaš kej za pokazat. In pa hkrati še zajeziš inflacijo.
https://apnews.com/article/technology-a...

"Apple CEO Tim Cook will take a more than 40% pay cut this year from a year earlier as the company adjusts how it calculates his compensation partly based on a recommendation from Cook himself. "



Ja če bi mel jaz 10 mil tudi z veseljem 40% odbijem... še vedno bo boljša plača od 99,9% sveta
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FrRoSt ::

Fire5nake je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Zanimivo...glede na vprašanje ali živimo udobno, smo v druščini zmagovalcev


Danes še samo jamramo, jutri pa bomo zahtevali 4 razrede gor oz. cirka 200EUR neto ane? Če ne pa bo štrajk. Enostavno.


:)):)):))

Ljudje bodo stali v vrsti ponoči, da bodo lahko štrajkali! :))

Tako kot za osebnega zdravnika. ;)

deco16 je izjavil:

zobnik, ni treba jih molzit, lahk to tud teličk naredi, to mišlenje je čist mimo. Seveda malo odvisno od sorte ampak v osnovi če je prosta reja se vse porihta.

Cena je taka ker pač se tipa trg. Če bi šel h kmetu, bi ziher bolj poceni zadeve dobil.


NO, če greš h kmetu po domače, je (ponavadi) malo dražje. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Place se ne visajo po 20% - to si potegnil iz riti. Predlozi statistiko o velikosti placne mase - pa se lahko pogovarjamo naprej.

Sodnikom in tožilcem je g010b povišal plače za 600 EUR. To je na hitro za marsikoga kar 20% povišanje plače. Koliko se je povišala na splošno masa za plače ne vem, se pa večini plače konkretno višajo. Nenazadnje je mesec dvignil minimalca za 10%. Opažam pa tudi, da se proizvajalci hrane poslužujejo sedaj taktike proizvajalcev avtomobilov. Povišaš cene za 30% ali še več in tudi če zaradi tega pade prodaja za 10% je to zelo dober biznis in blagodejno za profite. Je pa vprašanje, do kdaj se bo taka taktika obrestovala. Glede na povišanja plač in maso natiskanega denarja bo šlo morda še naslednji dve leti. V trgovini raje sploh ne gledam več računov. Raje doma pogledam kakšno srhljivko. Manj stresno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

na prejšnji firmi je že 7% folka dalo odpoved v zadnjih 3 mesecih... zaradi nepovišanja plač...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

na prejšnji firmi je že 7% folka dalo odpoved v zadnjih 3 mesecih... zaradi nepovišanja plač...

Tisti, ki se ukvarjajo z dejavnostjo, kjer se ne da kar dvigovati cen bodo v težavah, saj bodo kader težko zadržali. Od 20% do 50% povišanje cen hrane pač vsak opazi.

Lansko leto sem razlagal, da se nepremičnine ne morejo podražiti v 5 letih za 50%, vse ostalo pa se v tem času podraži za manj kot 10%, ker nepremičnine se dolgoročno dražijo z inflacijo. No hrana bo naredila catch up nepremičnin v manj kot letu in pol. >:D

Ne glede na moderno monetarno teorijo se bo na dolgi rok izkazalo, da osnovne zakonitosti še vedo veljajo. Kot gravitacija.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

na prejšnji firmi je že 7% folka dalo odpoved v zadnjih 3 mesecih... zaradi nepovišanja plač...

Tisti, ki se ukvarjajo z dejavnostjo, kjer se ne da kar dvigovati cen bodo v težavah, saj bodo kader težko zadržali. Od 20% do 50% povišanje cen hrane pač vsak opazi.

Lansko leto sem razlagal, da se nepremičnine ne morejo podražiti v 5 letih za 50%, vse ostalo pa se v tem času podraži za manj kot 10%, ker nepremičnine se dolgoročno dražijo z inflacijo. No hrana bo naredila catch up nepremičnin v manj kot letu in pol. >:D

Ne glede na moderno monetarno teorijo se bo na dolgi rok izkazalo, da osnovne zakonitosti še vedo veljajo. Kot gravitacija.


Seveda, ampak podjetja bodo morala obdržat kader ali pa bodo propadla.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MisterR ::

chucki ::

Banda lopovska. Jebem jim m*. V trgovini kupujem se samo najnujnejse, meson pa tako dobim domace.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

phnj90 ::

dronyx je izjavil:

V trgovini raje sploh ne gledam več računov. Raje doma pogledam kakšno srhljivko. Manj stresno...

Palec gor za duhovitost - low budget Bloodride epizode so v kontekstu :-)

Mato989 je izjavil:

Seveda, ampak podjetja bodo morala obdržat kader ali pa bodo propadla.

Se zgodi, zakaj ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

ZveeZ ::

Me prav zanima koliko casa bodo trgovci se vztrajali brez varnostne sluzbe:)

A pozna kdo koga na minimalcu iz prve roke? Ker meni ni jasno kako tak folk danes shaja cez mesec.

pangro ::

ZveeZ je izjavil:

Me prav zanima koliko casa bodo trgovci se vztrajali brez varnostne sluzbe:)

A pozna kdo koga na minimalcu iz prve roke? Ker meni ni jasno kako tak folk danes shaja cez mesec.


Ko sem bil še mulc sem sam živel s fotram ki je bil kronično nezaposlen,to se prav dohodek še manjši od minimalca. kako se je prezivel? Ni se plačevalo računov razen elektrike pa še to so nama dostikrat odklopili., foter je kradel po trgovinah, vrtovih in poljih, paketi, izredna socialka. Je pa res v 90ih se je ful lažji kradel v trgovinah ker ni bilo varnostnikov in nadzornih kamer. Foter je znal ven odnesti tudi do dve nakupovalni vrečki hrane seveda z doloceno iznajdljivostjo. Na meniju so pa bile enolončnice v vseh možnih verzijah, golaž je bil poslastica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

zobnik ::

V Mercator grem samo en izdelkek iskat, ki ni za jest, ko pogledam cene kakšne so ostalega...saj ni čudno da je trgovina prazna s kupci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Lonsarg ::

Ja logicno da se mora manj porabit ce pa manj proizvedemo. Taka je pac racunica.

pangro ::

Sej bo ecb zvišal obresti, ampak, eurusd je pa začel malo prehitevati samega sebe.
««
144 / 218
»»