» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
139 / 218
»»

Maxlos ::

kow je izjavil:

Kar ti pravis je ze mimo - inflacija je 10%. Govorim za naprej, ne bos videl 20% inflacije, kot so nekateri tukaj napovedovali.
Prevec si custven, namesto da bi samo gledal stevilke.

Si letos izredno dobro zadel vse napovedi. Tvoji viri, kot kaže so bolj na nivoju slava ukrajini.
Barking up the wrong tree

Mato989 ::

Kako se je v izračunu inflacije znašel pasji frizer

Namesto smiselne košarice imamo potem košarico s storitvami kot je tale zgoraj... ki jih pač reveži ne uporabljajo in je popolnoma nepomembna za merjenje inflacije.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Jaz nisem revez tak revez kot ti Mato. Hvala bogu. Ampak dobro, verjetno ti gre precej bolje kot Maxlosu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Maxlos ::

Comandante je izjavil:

FireSnack je izjavil:

'Cena pšenice bo tako visoka, da bo raje človek pojedel človeka' - tole je napovedal Nostradamus. In nekaj takega se lahko zgodi če bo Rusija naredila povračilne ukrepe proti zahodu. Za zdaj rusi ne vračajo zahodu v polni meri, kar pa ne pomeni da se to ne bo spremenilo. Si predstavljate da na mesec zapravite za hrano 2000€ ali več?

A ti se druzis z Medvedjevim?

Rusi ne morejo narediti _nicesar_ razen crkniti v svoji bedni zamrznjeni tundri. Se lastne nafte in plina ne morejo vrtat brez zahodne opreme.

Vidiš, kako cene lepo delujejo na tvoj besedni zaklad. Verjamem da sankcije delujejo, drugače bi že zdavnaj imeli cene energentov no 3x višje. Pač samo dovolj visoko ceno moraš nastaviti za malega kot si ti..

PS: napoved največje prodajne verige živil za Evropo napoveduje viško povečanje cen živil za naslednje leto. Sedaj novemu obrazu v politični sferi Slovenije, ne bo potrebno pazit da se inflacija ne bo dvignila zaradi cen goriv in bil preveč kreativen pri košarici. Ti pa kar Rusi so krivi. Verjetno to pomaga ker nasprotno bi bilo ogledalo boleča slika.

kow je izjavil:

Tudi ti si prevec custven. Nisem govoril o cenah hrane, ampak o merjeni inflaciji - pa magari so kosarice slabe itd. Pri trenutnem nivoju printanja denarja, pac ne bos videl nadaljne 40% rasti cen hrane do 1. januarja 2025.

Lažeš. Rusi bo ugodneje prodajat hrano državam ki ne tiskajo denarja.
Barking up the wrong tree

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maxlos ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Jaz nisem revez tak revez kot ti Mato. Hvala bogu. Ampak dobro, verjetno ti gre precej bolje kot Maxlosu.


Nima veze kaj sva jaz in ti, bistvo je kolikšen delež plače 1.000 NETO porabi oseba za katere dobrine... in na takšen primer bi se morala izračunat INFLACIJA ki je realna za 60%+ ljudi z plačami med minimalcem in 1.k neto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Maxlos ::

kow je izjavil:

Jaz nisem revez tak revez kot ti Mato. Hvala bogu. Ampak dobro, verjetno ti gre precej bolje kot Maxlosu.

Sej vemo, si inteligenten, pa to. Večina američanov tudi misli da je bogata, resnica je pač drugačna.
Barking up the wrong tree

dronyx ::

kow je izjavil:

Kar ti pravis je ze mimo - inflacija je 10%. Govorim za naprej, ne bos videl 20% inflacije, kot so nekateri tukaj napovedovali.
Prevec si custven, namesto da bi samo gledal stevilke.

Jaz sem ugibal o 18% inflaciji pri nas, kar res ne bomo dosegli (letos). Ampak je pa tudi res, da so države z nekaterimi ukrepi kot so omejevanje cen energentov, nižji DDV in podobno dosegle, da so uradne številke inflacije nižje, kot bi bile sicer, če bi bilo vse prepuščeno prostemu trgu. Pa po moje iz najhujšega še nismo. Obresti bodo morali še krepko višati, če bodo želeli inflacijo spraviti vsaj pod 5% in na tej poti se lahko hitro kaj zalomi, ko bo potem potrebno natisniti nove bilijone. Vsaj naslednje tri leta do konca 2025 bodo...ne najdem pravega izraza. Upam da ste vsi denar že uspeli konvertirati v kaj bolj oprijemljivega...

kow ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Jaz nisem revez tak revez kot ti Mato. Hvala bogu. Ampak dobro, verjetno ti gre precej bolje kot Maxlosu.


Nima veze kaj sva jaz in ti, bistvo je kolikšen delež plače 1.000 NETO porabi oseba za katere dobrine... in na takšen primer bi se morala izračunat INFLACIJA ki je realna za 60%+ ljudi z plačami med minimalcem in 1.k neto...


Tema ni padec standarda. Govorimo o monetarni inflaciji ter nivoju cen.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Jaz nisem revez tak revez kot ti Mato. Hvala bogu. Ampak dobro, verjetno ti gre precej bolje kot Maxlosu.


Nima veze kaj sva jaz in ti, bistvo je kolikšen delež plače 1.000 NETO porabi oseba za katere dobrine... in na takšen primer bi se morala izračunat INFLACIJA ki je realna za 60%+ ljudi z plačami med minimalcem in 1.k neto...


Tema ni padec standarda. Govorimo o monetarni inflaciji ter nivoju cen.


Seveda, ampak monetarna inflacija ki jo računajo in o kateri debatirate je itak v osnovi zgrešena...

Ja ta inflacija ki jo govorimo je pravilna ampak samo če imaš 2,5k bruto ali več plače... potem je naračunana inflacija res "tvoja inflacija" ali pa zelo blizu.

Za večino pa ta inflacija ni pravilna in je zavajujoča
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Kar ti pravis je ze mimo - inflacija je 10%. Govorim za naprej, ne bos videl 20% inflacije, kot so nekateri tukaj napovedovali.
Prevec si custven, namesto da bi samo gledal stevilke.

Jaz sem ugibal o 18% inflaciji pri nas, kar res ne bomo dosegli (letos). Ampak je pa tudi res, da so države z nekaterimi ukrepi kot so omejevanje cen energentov, nižji DDV in podobno dosegle, da so uradne številke inflacije nižje, kot bi bile sicer, če bi bilo vse prepuščeno prostemu trgu. Pa po moje iz najhujšega še nismo. Obresti bodo morali še krepko višati, če bodo želeli inflacijo spraviti vsaj pod 5% in na tej poti se lahko hitro kaj zalomi, ko bo potem potrebno natisniti nove bilijone. Vsaj naslednje tri leta do konca 2025 bodo...ne najdem pravega izraza. Upam da ste vsi denar že uspeli konvertirati v kaj bolj oprijemljivega...


Kar govoris je res - drzava je gotovo zadrzala rast cen nekaterih poloznic itd. za nekaj mesecev, kar se bo prelilo v naslednje leto. Ampak se enkrat, zaenkrat se nova serija tiskanja denarja se ni zacela. Ravno nasprotno, se vedno se upocasnuje. Kar pomeni, da smo sredi recesije.

Maxlos ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Kar ti pravis je ze mimo - inflacija je 10%. Govorim za naprej, ne bos videl 20% inflacije, kot so nekateri tukaj napovedovali.
Prevec si custven, namesto da bi samo gledal stevilke.

Jaz sem ugibal o 18% inflaciji pri nas, kar res ne bomo dosegli (letos). Ampak je pa tudi res, da so države z nekaterimi ukrepi kot so omejevanje cen energentov, nižji DDV in podobno dosegle, da so uradne številke inflacije nižje, kot bi bile sicer, če bi bilo vse prepuščeno prostemu trgu. Pa po moje iz najhujšega še nismo. Obresti bodo morali še krepko višati, če bodo želeli inflacijo spraviti vsaj pod 5% in na tej poti se lahko hitro kaj zalomi, ko bo potem potrebno natisniti nove bilijone. Vsaj naslednje tri leta do konca 2025 bodo...ne najdem pravega izraza. Upam da ste vsi denar že uspeli konvertirati v kaj bolj oprijemljivega...

V bistvu si posledice omilil, tako da si si sposodil "država" in subvencioniral. Te subvencije boš plačeval na daljši rok.

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Jaz nisem revez tak revez kot ti Mato. Hvala bogu. Ampak dobro, verjetno ti gre precej bolje kot Maxlosu.


Nima veze kaj sva jaz in ti, bistvo je kolikšen delež plače 1.000 NETO porabi oseba za katere dobrine... in na takšen primer bi se morala izračunat INFLACIJA ki je realna za 60%+ ljudi z plačami med minimalcem in 1.k neto...


Tema ni padec standarda. Govorimo o monetarni inflaciji ter nivoju cen.

Da cene živil gre v letu 2023 gor med 5-7 % govorilm o ceni ne mesnih živil. Sedaj ali je teh 5 % misšljeno na pram letu 2022 ali napram zadnjem desetletju, boš ti že računal s temi 40%.

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Kar ti pravis je ze mimo - inflacija je 10%. Govorim za naprej, ne bos videl 20% inflacije, kot so nekateri tukaj napovedovali.
Prevec si custven, namesto da bi samo gledal stevilke.

Jaz sem ugibal o 18% inflaciji pri nas, kar res ne bomo dosegli (letos). Ampak je pa tudi res, da so države z nekaterimi ukrepi kot so omejevanje cen energentov, nižji DDV in podobno dosegle, da so uradne številke inflacije nižje, kot bi bile sicer, če bi bilo vse prepuščeno prostemu trgu. Pa po moje iz najhujšega še nismo. Obresti bodo morali še krepko višati, če bodo želeli inflacijo spraviti vsaj pod 5% in na tej poti se lahko hitro kaj zalomi, ko bo potem potrebno natisniti nove bilijone. Vsaj naslednje tri leta do konca 2025 bodo...ne najdem pravega izraza. Upam da ste vsi denar že uspeli konvertirati v kaj bolj oprijemljivega...


Kar govoris je res - drzava je gotovo zadrzala rast cen nekaterih poloznic itd. za nekaj mesecev, kar se bo prelilo v naslednje leto. Ampak se enkrat, zaenkrat se nova serija tiskanja denarja se ni zacela. Ravno nasprotno, se vedno se upocasnuje. Kar pomeni, da smo sredi recesije.

Imaš prov, natisnili smo skoraj 1/3 manj denarja kot smo ga natisnili v letu 2020. Če tako gledaš , si zmagal.
Barking up the wrong tree

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maxlos ()

kow ::

Mato989 je izjavil:


Za večino pa ta inflacija ni pravilna in je zavajujoča


Pomembno je povprecje, ne vecina. Ce pa ne razumes, kaj pomeni povprecje, se pa izobrazi. Da je inflacija slaba za standard vecine ljudi, ne mislim debatirati - ker je zame to samoumevno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Za večino pa ta inflacija ni pravilna in je zavajujoča


Pomembno je povprecje, ne vecina. Ce pa ne razumes, kaj pomeni povprecje, se pa izobrazi. Da je inflacija slaba za standard vecine ljudi, ne mislim debatirati - ker je zame to samoumevno.


Vidiš tu je napaka... ni pomembno povprečje ampak če že MEDIANA... povprečje je pač zelje in meso ter segedin
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Ekonomiji je vseeno, ce 1 bogatas kupi 10 his, ali 10 revezev po 1 hiso. Se bos moral sprijazniti s tem krutim dejstvom.

Maxlos ::

kow je izjavil:

Ekonomiji je vseeno, ce 1 bogatas kupi 10 his, ali 10 revezev po 1 hiso. Se bos moral sprijazniti s tem krutim dejstvom.

Sprijazni se, da to deluje samo v Nacij-ultra kapitalističnih državah ergo Amerika. V Evropi, upam da takega mentalnega sistema, predvsem zaradi splošne izobraženostim ne bomo videli. Seveda so pa izjeme, kot so posamezniki kot ti. Ali drugače kot je mato rekel, segedin. Da si ravno zelenjava gre po napovedih do 7% gor.

Ps: pa da ne pomote, večina Američanov še vedno misli, da je on ravno tisti 1 na 10 revnih.
Barking up the wrong tree

redtech ::

Nekaj primerov, kako pospešana je inflacija drugje:

Egipt


Indija


Mehika


Hrvaška

njyngs ::

Hrvaška bo še ekstra zanimiva za spremljat zdaj ob menjavi valute.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

darksamurai ::

Maxlos je izjavil:


PS: napoved največje prodajne verige živil za Evropo napoveduje viško povečanje cen živil za naslednje leto.


Seveda lahko napovedujejo, ker so vse to splanirali. Če bi cena naftnih derivatov šla x2 bi bilo realno povišanje cene pšenice za max 30%. V EU pa se je podražila za 300%. Podražila se je na trgu ki je praktično samozadosten glede žitaric in je hkrati daleč največji proizvajalec le teh. V EU se proizvede 10x več žita kot v “žitnici Evrope” Ukraini. Cene gredo gor zaradi “imvestiranja” v surovine in ne zaradi vojne. Na suho nas najbolj nategujejo ravno Evropejci. RU, UA, USA so tukaj samo izgovor.

dronyx ::

kow je izjavil:

Ekonomiji je vseeno, ce 1 bogatas kupi 10 his, ali 10 revezev po 1 hiso. Se bos moral sprijazniti s tem krutim dejstvom.

To ni res. Če 1 bogat kupi 10 hiš je to znamenje zdrave ekonomije, če 10 revežev kupi vsak po eno hišo je to znak za alarm, ker je z ekonomijo očitno nekaj zelo hudo narobe. ;)

kow ::

Sorry dronyx, ne gledam TV-ja. Ce ti to razlaga predstavnik gospodarske zbornice, ko gostuje pri Bobovniku (oz. kdorkoli je ze danes na zaslonih), mu lahko tudi ne verjames.

Se enkrat, nikjer nisem komentiral "pravicnosti" sistema ali druzbenopoliticne situacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

njyngs je izjavil:

Hrvaška bo še ekstra zanimiva za spremljat zdaj ob menjavi valute.


Razmere so precej drugacne kot so bile ob sprejetju evra v Sloveniji. Ne bos videl visokih podrazitev, ker so se ze zgodile.

Maxlos ::

darksamurai je izjavil:

Maxlos je izjavil:


PS: napoved največje prodajne verige živil za Evropo napoveduje viško povečanje cen živil za naslednje leto.


Seveda lahko napovedujejo, ker so vse to splanirali. Če bi cena naftnih derivatov šla x2 bi bilo realno povišanje cene pšenice za max 30%. V EU pa se je podražila za 300%. Podražila se je na trgu ki je praktično samozadosten glede žitaric in je hkrati daleč največji proizvajalec le teh. V EU se proizvede 10x več žita kot v “žitnici Evrope” Ukraini. Cene gredo gor zaradi “imvestiranja” v surovine in ne zaradi vojne. Na suho nas najbolj nategujejo ravno Evropejci. RU, UA, USA so tukaj samo izgovor.

A ti msiliš da bodo šle cene zaradi naftnih derivatov ? Cene lektrike so šle semptembra gor in kompletni val je prišel do konec decembra... Sedaj se te cene počasi prelivajo v končne cene. v končni fazi obožujemo industrijsko pridelano hrano. Če bi šel cene gor v 2023 na podlagi cene nafte in plina, potem bi zraven morda dodal še kak faktor.
Barking up the wrong tree

dronyx ::

Slovenska inflacija decembra 10,8-odstotna, hrana dražja za skoraj 19 odstotkov.


Kar lepo gre vse gor, kljub temu da menda ne tiskajo več toliko denarja. ;)

kow ::

Spanska - kjer je cena energije nizja - ima 5.8% inflacijo. Julija je bila 10.8%

dronyx, kako si razlagas ta podatek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

Marsikaj bo šlo gor z zamikom, predvsem blago, ampak upam trditi da je večino storitev šlo gor že vsaj pred enim letom, tako da levji delež podražitev se je že zgodil. Zdaj je samo vprašanje ali se bo ustavil ali se bo nadaljeval. Mislim da se trenutno v storitvenih dejavnostih čaka na odziv, ob najmanjšem indicu na padec povpraševanja po storitvah bodo cene kar ostale kjer so.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Cene mleka na evropskih trgih so recimo decembra prvic padle (po mesecih narascanja).

phnj90 ::

Imate kakšno priporočilo, da se gre v nabavo inox čimprej in brez kakšnih cenovnih taktiziranj, ker ni verjetno, da bi se še kaj drastično spustila cena na kratek rok, do začetka pomladi bi že radi imeli montirano. Gre za to, da morebiten prihranek porabili še za kakšne druge reči, ker smo bolj skromni.

dronyx ::

kow je izjavil:

dronyx, kako si razlagas ta podatek?

Inflacija nič ne popušča in se bo očitno stabilizirala za daljše obdobje na okrog 10%. Hrana pa upam ni šla gor v enem mesecu za 19%, ampak letno, ker sicer smo pa v riti.

kow ::

Zakaj torej pada v Spaniji? Nisi odgovoril.

Mato989 ::

Letna inflacija je decembra dosegla 10,3 odstotka, medtem ko je bila lani ob tem času 4,9-odstotna, je objavil statistični urad. Kljub nekaterim drugačnim pričakovanjem se je inflacija ob koncu leta še nekoliko okrepila, novembra je bila pri 10 odstotkih.

Evo to je samo official podatek... realnost je x2 za povprečneža
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Mato989 je izjavil:

Letna inflacija je decembra dosegla 10,3 odstotka, medtem ko je bila lani ob tem času 4,9-odstotna, je objavil statistični urad. Kljub nekaterim drugačnim pričakovanjem se je inflacija ob koncu leta še nekoliko okrepila, novembra je bila pri 10 odstotkih.

Evo to je samo official podatek... realnost je x2 za povprečneža


Te podatki so brezveze. Naj nekdo pove koliko je skupna inflacija od npr. začetka korone naprej, recimo 1.1.2020 da bo bolj enostavno, do danes. Skupna inflacija od takrat.
Quack !

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Letna inflacija je decembra dosegla 10,3 odstotka, medtem ko je bila lani ob tem času 4,9-odstotna, je objavil statistični urad. Kljub nekaterim drugačnim pričakovanjem se je inflacija ob koncu leta še nekoliko okrepila, novembra je bila pri 10 odstotkih.

Evo to je samo official podatek... realnost je x2 za povprečneža


Te podatki so brezveze. Naj nekdo pove koliko je skupna inflacija od npr. začetka korone naprej, recimo 1.1.2020 da bo bolj enostavno, do danes. Skupna inflacija od takrat.


Ja če je bila lani cca 5% in letos cca 10% je torej skupaj cca, dobrih 15%... =) Malo zaokroži še navzgor ker je obrestno obrestni račun...

Uradna seveda... neuradna pa bližje 50% kot 15%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

FireSnack ::

Hrvaška nas bo v letu 2023 prehitela. Povprečna plača pri njih bo do leta 2025 vsaj 2000€ neto.
Drugače pa opažam tako čez palec da je moja košarica v letu 2022 dražja za okoli 20%, v letu 2023 pričakujem pa da bo še dodatnih 30% dražja. Najprej se bo vračalo avtomobile lizingom, šele potem pridejo na vrsto hipoteke.
Preprodajalec NFT umetnin

LeQuack ::

Ja Zagreb že letališča postaja to kar bi moral biti Brnik, neko centralno vozišče za te predel. Še k zobarju se hodi tja, pa gledat Avatar v njihov IMAX. Kar žalost je kako vse propada in kako tonemo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Mato989 ::

Hrvaška je še na slabšem z ZPIZom njihovim in razmerjem delavec, penzič .... tak da oni bodo še v kurcu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darksamurai ::

Mato989 je izjavil:

Hrvaška je še na slabšem z ZPIZom njihovim in razmerjem delavec, penzič .... tak da oni bodo še v kurcu...

ne, ne, če FireSnack reče, da bo najbolj turistično odvisna država v EU v času hude recesije cvetela in podvojila BDP in plače v roku treh let, potem že more držati. :))

FrRoSt ::

J.McLane je izjavil:

Marsikaj bo šlo gor z zamikom, predvsem blago, ampak upam trditi da je večino storitev šlo gor že vsaj pred enim letom, tako da levji delež podražitev se je že zgodil. Zdaj je samo vprašanje ali se bo ustavil ali se bo nadaljeval. Mislim da se trenutno v storitvenih dejavnostih čaka na odziv, ob najmanjšem indicu na padec povpraševanja po storitvah bodo cene kar ostale kjer so.


Dobil boš slabšo storitev za isti dhnar!! ;)

:)):)):))

Putko je kriv!! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

Zanimivo pri vsem tem je, da banke kljub 10% inflaciji še vedno vztrajajo pri skoraj 0% obrestni meri na depozite. Ljudje bi se morali nekako organizirat in ves denar pobrat ven iz bank. Pa da vidimo, kako trden je ta most... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

LeQuack ::

dronyx je izjavil:

Zanimivo pri vsem tem je, da banke kljub 10% inflaciji še vedno vztrajajo pri skoraj 0% obrestni meri na depozite. Ljudje bi se morali nekako organizirat in ves denar pobrat ven iz bank. Pa da vidimo, kako trden je ta most... :D


Grem tudi stavit da takoj ko bo ekonomska situacija malo slabša bodo jokal da če ne dobijo državnih bailoutov bodo propadli. Koliko bomo dali v NLB, kako vem ima država še vedno kontrolni delež?
Quack !

dronyx ::

Ali si predstavljate kako visoka bi bila šele inflacija, če ne bi vlada objavila tiste spletne strani za primerjavo cen hrane? :D

dronyx ::

Sava Infod - pogled proti 2022 (decembra 2021):

Kljub visoki inflaciji pa inflacijska pričakovanja ostajajo pod 2 %. Udeleženci na finančnih trgih ne verjamejo, da bo inflacija vztrajala na teh povišanih ravneh. Čeprav ostajajo določena tveganja glede normalizacije oskrbovalnih verig, analitiki pričakujejo, da bo temeljna inflacija (brez energije in hrane) ob koncu leta 2022 znašala le še 1,2 odstotka, torej bo daleč pod ciljno...
vir

:))

Potem so pa še biseri, kot je Cathie Wood (Ark invest svetopisemski potop), ki so leto nazaj trdili, da je pred nami deflacija. Pa to moraš biti res čisto nor da takim "strokovnjakom" zaupaš svoj denar! To je še bistveno slabše, kot če pozabiš nanj na kakšnem TRR na banki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Dronyx, podaj napoved za slovensko inflacijo konec leta 2023.

LeQuack ::

dronyx je izjavil:

Sava Infod - pogled proti 2022 (decembra 2021):

Kljub visoki inflaciji pa inflacijska pričakovanja ostajajo pod 2 %. Udeleženci na finančnih trgih ne verjamejo, da bo inflacija vztrajala na teh povišanih ravneh. Čeprav ostajajo določena tveganja glede normalizacije oskrbovalnih verig, analitiki pričakujejo, da bo temeljna inflacija (brez energije in hrane) ob koncu leta 2022 znašala le še 1,2 odstotka, torej bo daleč pod ciljno...
vir

:))

Potem so pa še biseri, kot je Cathie Wood (Ark invest svetopisemski potop), ki so leto nazaj trdili, da je pred nami deflacija. Pa to moraš biti res čisto nor da takim "strokovnjakom" zaupaš svoj denar! To je še bistveno slabše, kot če pozabiš nanj na kakšnem TRR na banki.


Ne rabiš bit ravno strokovnjak sploh da upravljaš z denarjem:
"Raven, a six-year-old chimpanzee, became the 22nd most successful money manager in the USA after choosing her stocks by throwing darts at a list of 133 internet companies. The chimp created her own index, dubbed MonkeyDex, and in 1999 delivered a 213 per cent gain, outperforming more than 6,000 professional brokers on Wall Street."

https://www.guinnessworldrecords.com/wo...
Quack !

enemon ::

dronyx je izjavil:

Sava Infod - pogled proti 2022 (decembra 2021):

Kljub visoki inflaciji pa inflacijska pričakovanja ostajajo pod 2 %. Udeleženci na finančnih trgih ne verjamejo, da bo inflacija vztrajala na teh povišanih ravneh. Čeprav ostajajo določena tveganja glede normalizacije oskrbovalnih verig, analitiki pričakujejo, da bo temeljna inflacija (brez energije in hrane) ob koncu leta 2022 znašala le še 1,2 odstotka, torej bo daleč pod ciljno...
vir

:))

Potem so pa še biseri, kot je Cathie Wood (Ark invest svetopisemski potop), ki so leto nazaj trdili, da je pred nami deflacija. Pa to moraš biti res čisto nor da takim "strokovnjakom" zaupaš svoj denar! To je še bistveno slabše, kot če pozabiš nanj na kakšnem TRR na banki.


Deflacija boi v ZDA, ker se Powell ne bo pravočasno ustavil pri višanju obrestne mere. Pol pa hitro spet zagnati printer.

dronyx ::

kow je izjavil:

Dronyx, podaj napoved za slovensko inflacijo konec leta 2023.

Za letos sem napovedal 18% in menda če ne bi bilo nekaterih ukrepov (nižje trošarine) bi bila ta 12,1%. S to številko jaz primerjam mojo napoved in napoved štejem kot neuspeh, saj je napaka kljub vsemu bila prevelika. Za leto 2023 napovedujejo inflacijo v višini 6,8%, kar je po moje optimistično. Jaz bi napovedal (ugibal) da bo inflacija leta 2023 med 8% in 10%. Skupaj torej samo v letih 2021, 2022 in 2023 uradno 25%, tako da bomo potem do konca 2025 prišli na okrog 40% (uradne) devalvacije. Še vedno trdim, da je to največja finančna prevara v zgodovini, vsaj glede na vse posledice in globalni obseg te prevare. To upam sedaj razume tudi ECB. FED pa je itak ves čas zelo dobro vedel in se zavedal kaj počne. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Sam menim, da bo nizja kot 8%, bolj 6%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Sam menim, da bo nizja kot 8%, bolj 6%.


saj ne da je to 3x več kot bojda ciljna inflacija in za 6%+ več kot si povprečnež želi :8)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Povprecnez bo pac moral pred parlament in metati kocke. Ter zahtevati visje obrestne mere. Tega filma pa ne bos videl. Kocke bo metal, sele ko bo lacen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

LeQuack ::

Vlada spet deli milijarde, samo ne državljanom ampak bogatim kapitalistom.
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

Kupci dobijo višje cene, firme višje dobičke, to je win win.
Quack !

redtech ::

Pa ravno danes :)

Germany Electricity Spot Prices (EUR/MWh) -0.79
https://tradingeconomics.com/germany/el...
««
139 / 218
»»