» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
126 / 218
»»

StevicaM ::


B Volk
pred 11 urami
Za inflacijo je kriv Putin, pri nas v Belgiji zadnjih 5 let so bili vsi bankovci, ki jih je bankomat vrgel ven, tako novi, da jih je bilo strašno težko prešteti, tudi manjši zneski od 50EUR. Vsega je kriv Putin! Ljudje, pomislite malo s svojo glavo, ne vpijajte te propagande.


Narod je spregledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Inflacija ima kot kaže precej bolj pogosto svoje seje kot svet ECB. Tako ne bodo prišli nikamor. :)

FireSnack ::

Uradna bo 11%, v naših žepih pa vsako leto pušimo vsaj 20%. Če se ne bo zamejilo v naslednjih petih letih tega bo katastrofa. Še sreča da imamo Slovenci rekordno prihrankov na bankah, takoj za Nemci. To bo vse šlo v nič v roku petih let.
Preprodajalec NFT umetnin

feryz ::

Trdiš da bo 25 milijard evrov leta 2027 vredno nič? Zanemarimo obresti.

Reycis ::

Meni ni jasno kako "izmerijo" samo 11%. Vemo že, da za ta rezultat uporabljajo kar precej statističnih trikov. En takšen trik je naprimer prekomerno izračunana "deflacija" zaradi tehnološkega napredka. Tako je naprimer prehod na LED osvetljavo monitorjev štet kot 50% pocenitev monitorjev čeprav stane in funkcionira takšen monitor praktično identično. Zato, ker so bili ob splavitvi monitorji z LED osvetlitvijo 100% dražji od flurescentne variante. Naslednji trik, ki ga uporabljajo je regulacija novih obveznih storitev. Tako je naprimer ob vpeljavi delilnikov prišlo do "nove storitve" odčitavanje delilnikov ne pa podražitve obstoječe storitve ogrevanja. Uporabljajo še druge tehnične trike. Vseeno je potrebno priznat, da je dokaj impresivno kako jim uspe tako zelo potvarjati realno inflacijo. Dejanska inflacija je vsaj 20%.
Diversity is our greatest strength

hbgqzR ::

Tako bi šla vrednost denarja do 2027 pri 20% letni inflaciji, se pravi 68% devalvacija!

2021 25,000,000,000.00
2022 20,833,333,333.33
2023 17,361,111,111.11
2024 14,467,592,592.59
2025 12,056,327,160.49
2026 10,046,939,300.41
2027 8,372,449,417.01

Kaj ste mislili, da se ne bo vrnilo (COVID) UTD jev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Mr.B ::

kje je kow ?
Energenti so bili v OKTOBRU glavno gonilno silo inflacije...
Verjento bo v neovembru bolje....
Vsaj moj račun za elektriko je šel skoraj 70% gor...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Moj je bil 35e. Vec zapravim, ce grem v kino. Mi je pa bilo danes strasno vroce.
Trenutno pa berem to zanimivo novico:

https://oilprice.com/Latest-Energy-News...

Cene vseh surovin so ze padle z vrhov, sedaj tudi premog. Ostaja ena izjema. Litij. Proizvodnja raste kot nora - verjetno bom kmalu prisiljen v nakup EV. Enostavno bo cena na prevozen kilometer toliko nizja, da ne bo alternative.

Vidim tudi, da se zalogovniki plina po evropi se kar polnijo. Trenutno smo pri letosnjem rekordu 1057 Twh.
Pa tudi vreme gledam - nobenega mrazu na vidiku. Zaenkrat zmrzujejo samo ruski mobiliziranci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

redtech ::

Lastnik nepremičninske agencije na Krku, ki ima večino strank iz Nemčije pravi, da se mu je promet čisto ustavil.

Najprej odleti nepotrebni luksuz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

kow ::

Navkljub vsemu, je v Q3 BDP se vedno rastel. Ja, je tudi mene presenetilo. No, Q4 bo negativen. Vseeno, zimo bomo zlahkoto preziveli. Kaj bo dalje, pa bomo videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

energetik ::

Mr.B je izjavil:

kje je kow ?
Energenti so bili v OKTOBRU glavno gonilno silo inflacije...
Verjento bo v neovembru bolje....
Vsaj moj račun za elektriko je šel skoraj 70% gor...
V oktobru me je prišla topla voda 14€, pa tisto nekaj malega ogrevanja kakšno jutro 5€.
Glede goriv pa, bencin je na isti zmerni ceni že mesece in cenejši kot 10let nazaj.
V glavnem tale oktober bo pri meni izredno poceni, sploh zaradi temperatur.
vires in numeris

nurmaln ::

StevicaM je izjavil:

Koliksna bo pa pokojnina teh ljudi, ki so delali 40 let za 490e bruto?

NISO DELALI ZA 490€ BRUTO!

Porkamadona no.... dejte si dopovedat. Če je minimalna plača 1074 potem nihče, ki dela polnih 40 ur na teden, nima nižje plače kot to. Prav tako so vsi prispevki, tudi za pokojnino, plačani od bruto plače 1074, ne glede na to če delavcu v pogodbi piše 490€.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mr.B ::

kow je izjavil:

Navkljub vsemu, je v Q3 BDP se vedno rastel. Ja, je tudi mene presenetilo. No, Q4 bo negativen. Vseeno, zimo bomo zlahkoto preziveli. Kaj bo dalje, pa bomo videli.

Da da, ti kar goni oslarije.
Kalifonija je ravno, oziroma tik da prevzame 4 mesto na lestvici največjih ekonomij in prehitela Nemčijo.
Verjento če začneš samo malo pobrskat po površini, bo smrdelo smrdelo smrdelo.
Glede na tvojo inteligenco, ti namignem, da se v Kalifoniji težko sprehajap po pločniku, zato se sprehajaš z avtom. Je že razlog.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Ko si ze omenil Kalifornijo - sem ze bil tam. Sem se sprehajal tudi po plocniku San Francisca. Res lepo je tam, ni pa poceni. Verjetno ni zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Reycis ::

Vglavnem, vse je OK, inflacija je prehodna, BTFD.
Diversity is our greatest strength

kow ::

Do sedaj so bile se vse prehodne, ce si vzel dovolj dolg casovni korak. :))

Maxlos ::

kow je izjavil:

Ko si ze omenil Kalifornijo - sem ze bil tam. Sem se sprehajal tudi po plocniku San Francisca. Res lepo je tam, ni pa poceni. Verjetno ni zate.

Verjetno si bil tam pred 20 leti.....San Francisco has some streets dirtier than the world's filthiest slums, new report finds
San Francisco Declared One Of World’s Filthiest Slum
Barking up the wrong tree

Reycis ::

Saj tudi število ljudi samo raste odkar pomnimo. Nobenega razloga ni, da ne bo šlo tako še naprej.
Diversity is our greatest strength

FireSnack ::

hbgqzR je izjavil:

Tako bi šla vrednost denarja do 2027 pri 20% letni inflaciji, se pravi 68% devalvacija!

2021 25,000,000,000.00
2022 20,833,333,333.33
2023 17,361,111,111.11
2024 14,467,592,592.59
2025 12,056,327,160.49
2026 10,046,939,300.41
2027 8,372,449,417.01

Kaj ste mislili, da se ne bo vrnilo (COVID) UTD jev?

S kovidnimi dodatki sva si sezidala vilo. Bolimekurac za devalvacijo.
Preprodajalec NFT umetnin

hbgqzR ::

Pravilno, feryzu in mogoče še komu sem napisal. Ni pričakovano, da bi prav vsi uživali blagodati določenih rešitev. Ali trpeli težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

feryz ::

Kaj si meni napisal?
Misliš, da se zajebavam, če povem, da sem samo letos že 2x dvignil plače za, vsakič, 20 procentov?
Misliš, da se zezam, če napišem, da so že 3x letos kasirali po 500 evrov dodatka, pa maksimalni regres? In da bodo tudi 13. in 14. plačo?
Misliš da se zafrkavam, če napišem, da bom v pol leta vozil 3 različne avte takega ranga, da veliko ostalih ljudi, verjetno skoraj vsi, ne bodo vozili niti enega?

In na koncu koncev, misliš da sem se hecal, ko sem napisal da interna inflacija (se prav v naši firmi) vsaj za 100 odstotkov presega državno?

Ne, ne zajebavam se. Tako dobro, kot nam gre odkar je inflacija štartala, nam ni šlo še nikoli in verjetno nam tudi nikoli več ne bo šlo.

Se pa strinjam s tabo, vsi ne bodo profitirali od inflacije. Večina bo hudo popušila. Ampak jebi ga, moraš se muvat na strani zmagovalcev in je vse ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

hbgqzR ::

feryz je izjavil:

Trdiš da bo 25 milijard evrov leta 2027 vredno nič? Zanemarimo obresti.

Kaj se razburjaš? Tole "Trdiš da bo 25 milijard evrov leta 2027 vredno nič" sem računsko podprl, če privzameš nespremenjljivo inflacijo do leta 2027 glede na to leto 2021. Kako vas enih par vedno uspe najti neke probleme, da bi nekaj obračunavali? Ste tako agresivni sami po sebi tudi v realnosti ali samo na forumu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ko si ze omenil Kalifornijo - sem ze bil tam. Sem se sprehajal tudi po plocniku San Francisca. Res lepo je tam, ni pa poceni. Verjetno ni zate.

Da, lepa nblamaža.
Sreča da je cana plina in ostalih energentov tako nizka, ker drugače bi v EU območju govorili o 30% inflaciji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Universe ::

feryz je izjavil:

Kaj si meni napisal?
Misliš, da se zajebavam, če povem, da sem samo letos že 2x dvignil plače za, vsakič, 20 procentov?
Misliš, da se zezam, če napišem, da so že 3x letos kasirali po 500 evrov dodatka, pa maksimalni regres? In da bodo tudi 13. in 14. plačo?
Misliš da se zafrkavam, če napišem, da bom v pol leta vozil 3 različne avte takega ranga, da veliko ostalih ljudi, verjetno skoraj vsi, ne bodo vozili niti enega?

In na koncu koncev, misliš da sem se hecal, ko sem napisal da interna inflacija (se prav v naši firmi) vsaj za 100 odstotkov presega državno?

Ne, ne zajebavam se. Tako dobro, kot nam gre odkar je inflacija štartala, nam ni šlo še nikoli in verjetno nam tudi nikoli več ne bo šlo.

Se pa strinjam s tabo, vsi ne bodo profitirali od inflacije. Večina bo hudo popušila. Ampak jebi ga, moraš se muvat na strani zmagovalcev in je vse ok.

a tudi kaj zaposlujete? imaš kako franšizo v gorenjskem koncu? nas je en kup zainteresiranih....

hbgqzR ::

+.75 - ta je klasika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Karen ::

redtech je izjavil:

Lastnik nepremičninske agencije na Krku, ki ima večino strank iz Nemčije pravi, da se mu je promet čisto ustavil.
Najprej odleti nepotrebni luksuz.

Ne, cene nepremičnin so "lakomni prodajalci" od novega leta do zdajle (vem, ker sem kupil in posledično spremljal zadnje leto gibanje cen nepremičnin v HR Istri in jih spremljam še sedaj občasno) dvignili tam iz 1300 na kvadrat na skoraj 3000 na kvadrat (seveda variacije glede na to ali gre za stanovanje, hišo, oddaljenost od morja), zato se seveda nič ne proda, vsaj ne po taki ceni. Recimo še aprila si stanovanje 70 kvadratov 500m od morja dobil za tam 120k (tudi manj), danes je to nad 200k cena. To je razlog da se je promet čisto ustavil. Prodajalci mislijo da so njihove podrtije vredne 2x toliko kot leto nazaj, kupci pa se nekako s tem ne strinjajo. Če kdo kupuje nasvet: oglaševanje cene se da v realnosti precej znižati (beri 20% pogajanja o znižanju cene na HR ni nič nenavadnega, ni to Ljubljana).
Imajo pa noro inflacijo, kot sem v sosednji temi napisal, ista pakunga wc papirja kot je pri nas prejšnji teden bile 3,69 EUR je tam 5,40 EUR (dvojno označevanje cen imajo zdaj, sicer ne bi niti znal primerjati).

dronyx ::

Karen je izjavil:

Ne, cene nepremičnin so "lakomni prodajalci"...

Če ti nečesa ni nujno prodat je logično, da postaviš neko astronomsko ceno in upaš, da se kakšna ribica ujame in je pripravljena toliko plačat. Če pa nekaj moraš prodat, pa moraš seveda postavit razumno ceno. Tam, kjer imajo investitorji v te nepremičnine za vračat kredite bodo morali cene spustit, če bodo hoteli sploh kaj prodat. Višanje obrestnih mer je za nepremičninski trg učinkovit paralizator. Se bo pa sedanje zvišanje obresti na nepremičninah poznalo konkretno čez kakšno leto.

Sparkxl ::

Sem se nedolgo nazaj pogovarjal z znancem, ki je prodajalec pri enem od glavnih proizvajalcev montažnih hiš. Je rekel od maja naprej prodaja konkretno pada, na čase sploh ni povpraševanja.

black ice ::

Odlicno, hvala za info.

TheBlueOne ::

Sparkxl je izjavil:

Sem se nedolgo nazaj pogovarjal z znancem, ki je prodajalec pri enem od glavnih proizvajalcev montažnih hiš. Je rekel od maja naprej prodaja konkretno pada, na čase sploh ni povpraševanja.


Jaz imam enake informacija. Naj bi realizirali kar je naroceno in kjer je financiranje urejeno, potem pa bolj kot ne tema. Zelo podobno pri financnici, ki organizira denar. Pravtako pravi, da je ze povprasevanj ce sploh polovica, kaj sele sklenitev financiranja.

dronyx ::

Centralne banke so menda letos nakupile za 673 ton zlata, več kot kadarkoli v celotnem letu od leta 1967 dalje. Je kakšna logična razlaga za to, razen da pričakujejo visoko inflacijo dlje časa? Med papirnatimi investitorji zlato namreč trenutno ni najbolj priljubljeno, ker Fed ponuja izjemne obresti na njihove papirje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

ZveeZ ::

dronyx je izjavil:

Centralne banke so menda letos nakupile za 673 ton zlata, več kot kadarkoli v celotnem letu od leta 1967 dalje. Je kakšna logična razlaga za to, razen da pričakujejo visoko inflacijo dlje časa? Med papirnatimi investitorji zlato namreč trenutno ni najbolj priljubljeno, ker Fed ponuja izjemne obresti na njihove papirje.

Nova "stabilna" valuta? Popolno razvrednotenje Evra in resitev, ki jo printanje ne prinese. Oz printanje EUR ne prinese.

dronyx ::

ZveeZ je izjavil:

Nova "stabilna" valuta? Popolno razvrednotenje Evra in resitev, ki jo printanje ne prinese. Oz printanje EUR ne prinese.

Večino zlata pokupijo kot kaže države kot so Turčija, Uzbekistan, Indija in podobni. Države (njihove centralne banke), ki sodijo pod interesno sfero ZDA kakor vem zlata ne kupujejo. To bi ZDA lahko razumele kot grožnjo USD.

dronyx ::

Po moje bo imelo prej kot v letu dni veliko ljudi težave z odplačevanjem kreditov. ECB ne bo preostalo drugega kot višanje obresti, saj inflacija ne bo minila prav hitro. To pomeni do poletja 2023 zlahka obresti prek 6%. To bo za marsikoga z variabilno obrestno mero šok, sploh za tiste, ki so šli s krediti do meja svojih zmožnosti oziroma še čez. Bodo pa krivec za tako stanje tudi banke, saj so kriterije za kredite spustili do podna. Kako lahko nekdo, ki ima nekaj mesecev do penzije dobi hipotekarni kredit, ki ga bo vračal do 80 leta? In v sedanjem ekonomskem kolju najbolj nastradajo tisti z nizkimi prihodki in upokojenci, saj se tem prihodki ponavadi ne višajo z inflacijo ampak močno zaostajajo, poleg tega jih inflacija bolj prizadene. Ti imajo težave če se višina odplačevanja kredita zviša za 100 €, kaj šele 500 €. To ni variante da lahko odplačujejo in koliko je takih kreditov po moje ne ve nihče. Zadeva bo po moje podobna kot so bili krediti v CHF, le da bo tokrat obseg problema bistveno večji. Spet se bodo pritoževali da so jih nategnili, ker jim niso povedali, da se lahko obresti tako močno povišajo. Bodo pa absolutni zmagovalci tega sranja, ki so ga skuhale centralne banke tisti, ki so dobili kredite po fiksnih minimalnih obrestnih merah in so za ta denar kupili kvalitetne nepremičnine. Če bo hotel kdo protestirat pa bo kar pravi naslov Sonnemannstrasse 20, Frankfurt na Majni. Par sto avtobusov iz Slovenije in če se jim pridružijo še ostali nategnjeni iz evro območja bo kar lep prizor za pogledat. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Kje je problem? Prodajo svoje nepremicnine in poplacajo kredit. Ostane jim ogromno denarja. Aja, bodo jokali po tvju, pa jih bomo bailoutali.

Pa se zabavna novica:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/iea-...

Od zmrznili bomo cez zimo, smo sedaj ze pri, naslednja zima bo bolj tezavna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

Kje je problem? Prodajo svoje nepremicnine in poplacajo kredit. Ostane jim ogromno denarja. Aja, bodo jokali po tvju, pa jih bomo bailoutali.

Pa se zabavna novica:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/iea-...

Od zmrznili bomo cez zimo, smo sedaj ze pri, naslednja zima bo bolj tezavna.

Razloži nam malo to da bomo lahko vedeli, kje so tvoji viri in zakjučki.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FrRoSt ::

Mr.B je izjavil:


Razloži nam malo to da bomo lahko vedeli, kje so tvoji viri in zakjučki.


:)):)):))

Vprašaj ga, če ve, kdaj se sploh začne zima!?? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

LeQuack ::

dronyx je izjavil:

Po moje bo imelo prej kot v letu dni veliko ljudi težave z odplačevanjem kreditov. ECB ne bo preostalo drugega kot višanje obresti, saj inflacija ne bo minila prav hitro. To pomeni do poletja 2023 zlahka obresti prek 6%. To bo za marsikoga z variabilno obrestno mero šok, sploh za tiste, ki so šli s krediti do meja svojih zmožnosti oziroma še čez. Bodo pa krivec za tako stanje tudi banke, saj so kriterije za kredite spustili do podna. Kako lahko nekdo, ki ima nekaj mesecev do penzije dobi hipotekarni kredit, ki ga bo vračal do 80 leta? In v sedanjem ekonomskem kolju najbolj nastradajo tisti z nizkimi prihodki in upokojenci, saj se tem prihodki ponavadi ne višajo z inflacijo ampak močno zaostajajo, poleg tega jih inflacija bolj prizadene. Ti imajo težave če se višina odplačevanja kredita zviša za 100 €, kaj šele 500 €. To ni variante da lahko odplačujejo in koliko je takih kreditov po moje ne ve nihče. Zadeva bo po moje podobna kot so bili krediti v CHF, le da bo tokrat obseg problema bistveno večji. Spet se bodo pritoževali da so jih nategnili, ker jim niso povedali, da se lahko obresti tako močno povišajo. Bodo pa absolutni zmagovalci tega sranja, ki so ga skuhale centralne banke tisti, ki so dobili kredite po fiksnih minimalnih obrestnih merah in so za ta denar kupili kvalitetne nepremičnine. Če bo hotel kdo protestirat pa bo kar pravi naslov Sonnemannstrasse 20, Frankfurt na Majni. Par sto avtobusov iz Slovenije in če se jim pridružijo še ostali nategnjeni iz evro območja bo kar lep prizor za pogledat. ;)


Če so lahko tisti s krediti v Švicarjih tožili državo/banke, bodo pa še tisti z variabilnimi krediti ane. Če ima nekdo ugoden kredit recimo 1,5%, drug pa 6+%, valda ne bodo mirne duše naprej plačeval.
Quack !

Mr.B ::

FrRoSt je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Razloži nam malo to da bomo lahko vedeli, kje so tvoji viri in zakjučki.


:)):)):))

Vprašaj ga, če ve, kdaj se sploh začne zima!?? ;)

Mene res zanima, ker v Oktobru sem dobil poračun za elektriko in letni povšal. Ob rekorno niski ceni energentov za to leto, je moj pavšal na položnici 60% večji, pa je letna poraba nižja. Tako da 60% je tako na prst bolj 65%. ŽNaslednji mesec pride poračun za ogrevanje, kjer so že povedali v začetku poletja da gre račun 90% gor.

Tako da vem in imam uradne vire, od koder je kow link kopiral vsebino, in je jasno povedano da znižanje računa lahko pričakujem šele v letnem poračunu leta 2024. Torej cca čez 2 leti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

LeQuack je izjavil:

Če ima nekdo ugoden kredit recimo 1,5%, drug pa 6+%, valda ne bodo mirne duše naprej plačeval.


A za tista leta, ko je imel bolj ugoden kredit, bo vrnil peneze? Na kateri racun? Mojega?

Mr.B ::

kow je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Če ima nekdo ugoden kredit recimo 1,5%, drug pa 6+%, valda ne bodo mirne duše naprej plačeval.


A za tista leta, ko je imel bolj ugoden kredit, bo vrnil peneze? Na kateri racun? Mojega?

Kaj ko bi se ti vrnil , k lastnim napovedim. Da se bomo greli s sanjami, ko nam vsi ostali, ki niso dali sankcij, nekako drvijo po prehitevalnem pasu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Malidelničar ::

kow je izjavil:

Kje je problem? Prodajo svoje nepremicnine in poplacajo kredit. Ostane jim ogromno denarja. Aja, bodo jokali po tvju, pa jih bomo bailoutali.

Pa se zabavna novica:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/iea-...

Od zmrznili bomo cez zimo, smo sedaj ze pri, naslednja zima bo bolj tezavna.


Jp in nato kupijo nekaj cenejšega.
Hm kot ste pisali gor glede vaših internih informacij glede stanja trga se nam torej obetajo konkretni premiki (grem raje pisat pod drugo temo).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

dronyx ::

LeQuack je izjavil:

Če so lahko tisti s krediti v Švicarjih tožili državo/banke, bodo pa še tisti z variabilnimi krediti ane. Če ima nekdo ugoden kredit recimo 1,5%, drug pa 6+%, valda ne bodo mirne duše naprej plačeval.

K vsem tem lahko mirno prišteješ še "varčevalce", ki so jih tudi lepo pokradli. Saj pravim, se bo nabralo kar precej avtobusov za v Frankfurt.

FrRoSt ::

Mr.B je izjavil:


Mene res zanima, ker v Oktobru sem dobil poračun za elektriko in letni povšal. Ob rekorno niski ceni energentov za to leto, je moj pavšal na položnici 60% večji, pa je letna poraba nižja. Tako da 60% je tako na prst bolj 65%. ŽNaslednji mesec pride poračun za ogrevanje, kjer so že povedali v začetku poletja da gre račun 90% gor.

Tako da vem in imam uradne vire, od koder je kow link kopiral vsebino, in je jasno povedano da znižanje računa lahko pričakujem šele v letnem poračunu leta 2024. Torej cca čez 2 leti.


Tudi sodelavec je rekel, da so mu plin (mesečni obrok) podražili za 70%.
To so "normalne" številke.

Kdaj se bo pa kaj pocenilo, o tem pa nisem še nič slišal. Vsaj uporabnega ne, če odštejem vsa ta PR nabijanja. Jasno pa je, da bomo na plin tenko piskali tudi nadlednje leto, od pomladi naprej, če bomo tako nadaljevali. In nobene spremembe ni na vidiku.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Comandante ::

Tudi sodelavec je rekel, da so mu plin (mesečni obrok) podražili za 70%.

Tu je potrebno biti previden s temi ciframi, ker so cene sestavljene iz kupa postavk. Jaz sem dobil obvestilo (Gen-i), da se mi bo plin podrazal za okroglih 100%, kar se sicer slisi dosti, ampak na koncu bom realno placal za zimo namesto 800e tam okoli 1100e - ogrevanje hise + voda. Oziroma se kak evro manj, ce bo vztrajalo tako toplo vreme.

fikus_ ::

kow je izjavil:

Kje je problem? Prodajo svoje nepremicnine in poplacajo kredit. Ostane jim ogromno denarja.



Komu in po kakšni ceni?!

Če bi bilo tako enostavno, kot pišeš, svet ne bi imel težav.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kriptobog ::

Sparkxl je izjavil:

Sem se nedolgo nazaj pogovarjal z znancem, ki je prodajalec pri enem od glavnih proizvajalcev montažnih hiš. Je rekel od maja naprej prodaja konkretno pada, na čase sploh ni povpraševanja.


Kar jim koristi, ker z odprtimi projekti ne folgajo, ker imajo se toliko narocil od prej.

Invictus ::

Koristi jim ne.

Mal je narasla obrestna mera, pa se je folk posral...

Gradbeniki ze jamrajo, da je obet za 2023 precej slab. Kako leto bo se inercija, potem bo pa konec zasebnih projektov, samo se drzavni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

fikus_ je izjavil:

kow je izjavil:

Kje je problem? Prodajo svoje nepremicnine in poplacajo kredit. Ostane jim ogromno denarja.

Komu in po kakšni ceni?!


Lahko meni. Po kaksni ceni? Po trzni, seveda. Ce si revez, ne sklepaj da so vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
126 / 218
»»