» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
123 / 218
»»

thramos ::

Plača v tem kontekstu nima veze. Ja, če se ti ne viša skladno z inflacijo, izgubljaš kupno moč, a na donosnost investicije to nima vpliva. Dokler ne trči ob možnost plačevanja ...

Če se gleda le donosnost investicije, je tudi splošna inflacija pravzaprav nepomembna. Ampak je pomembna le sprememba vrednosti predmeta investicije in obrestna mera.

Nepremičnine so v zadnjem slabem desetletju zrastle drastično, inflacija pa je podivjala šele pred kratkim - donosnost je bila že prej nad obrestnimi merami. Kaj pa se bo dogajalo, pa vprašanje.

Če ne bi bilo drugih vplivov, bi bila vrednost nepremičnin približno usklajena z inflacijo minus staranje. V praksi pa vpliva veliko faktorjev, od spreminjanja uporabnosti lokacije, demografske slike ipd.

Globalno gledano pa kaže, da je razmeroma počasna desetletja dolga erozija izgube kupne moči srednjega sloja dobila pospešek.

hbgqzR ::

Dronyx, sem preprost možakar, nič kaj poseben kakovosten analitik in vizionar, si moj glavni investicijski svetovalec, huh, pa sem povedal.... Meniš, da gre EU (ali pa vsaj EUR) v totalen poden ali bo počasi bouncnil? Nekateri napovedujejo, da bo EUR padal vse v 2026, ko sploh imajo napovedi, z malo oscilacije v 2023. Ni problem počakat :-)

PS: Mladina nabija RATM pa sem se malo zamislil :-)

johnnyyy ::

Statistični uradi v USA, UK in EU so v zadnjih tednih podali nove stopnje inflacije. Medtem ko v USA inflacija pada, se je jedrna inflacija povečala, kar pomeni, da se je inflacija prelila v plače. V EU imamo drugo situacijo, saj se obe inflaciji povečujeta, a jedrna je sorazmerno nizko, kar pomeni da nas tepejo cene energentov. Torej kakšne so vaše napovedi inflacije v USA in EU ter kako bo to vplivalo na razmerje valut EUR/USD?

FireSnack ::

V torek dizel zabije 10 centov na gor. Kmalu bomo spet nad 2€. Končno se bo spet tankalo za 100€ in več.
Preprodajalec NFT umetnin

LeQuack ::

FireSnack je izjavil:

V torek dizel zabije 10 centov na gor. Kmalu bomo spet nad 2€. Končno se bo spet tankalo za 100€ in več.


Dobra novica za okolje.
Quack !

feryz ::

Ta novica nima nobene veze z okoljem.
No ja, malo že. Preprodajalci energentov bodo dobili več denarja za energente, kar pomeni da bodo lahko potrošili več denarja za nepotrebne luksuzne dobrine, ki zgolj brez veze obremenjujejo planet.

FireSnack ::

Dizel povzroča večino rakov in te rekordne suše ter na drugi strani rekordne poplave. Jaz bi naredil nek dizelski evro, prispevek, s katerim potem zdravimo obolele ljudi in planet.
Preprodajalec NFT umetnin

D3m ::

Ahhahahahah, kera trditev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FrRoSt ::

FireSnack je izjavil:

V torek dizel zabije 10 centov na gor. Kmalu bomo spet nad 2€. Končno se bo spet tankalo za 100€ in več.


To za slovence ni problem! ;)

feryz je izjavil:

Ta novica nima nobene veze z okoljem.
No ja, malo že. Preprodajalci energentov bodo dobili več denarja za energente, kar pomeni da bodo lahko potrošili več denarja za nepotrebne luksuzne dobrine, ki zgolj brez veze obremenjujejo planet.


Tudi to za slovence ni noben problem!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

mr_chai ::

itak da ni problem, ker se folku še po žepih valja 450k, od vseh teh pre-covid, covid, post-covid printer manij

Zimonem ::


Lani voda letos bencin.

hbgqzR ::

mr_chai je izjavil:

...od vseh teh pre-covid, covid, post-covid printer manij

kako to misliš, manij? misliš reči (covid) UTD ali kaj?

FrRoSt ::

johnnyyy je izjavil:

Statistični uradi v USA, UK in EU so v zadnjih tednih podali nove stopnje inflacije. Medtem ko v USA inflacija pada, se je jedrna inflacija povečala, kar pomeni, da se je inflacija prelila v plače. V EU imamo drugo situacijo, saj se obe inflaciji povečujeta, a jedrna je sorazmerno nizko, kar pomeni da nas tepejo cene energentov. Torej kakšne so vaše napovedi inflacije v USA in EU ter kako bo to vplivalo na razmerje valut EUR/USD?


Evropa bo z svojimi špicenkandidati izgubila vsaj -15%! Glede standarda, konkurenčnosti, proizvodnje in vsega ostalega- Že zaradi dražjih energentov!

Kako se bo pa to poznalo na razmerju z dolarjem!?? Tu pa v igro vskočijo obresti in ostale zadeve. Lahko, da bo dolar povečal svojo emisijo za 20% in bo razmerje ostalo isto?? To je en tak mejni primer, ki je toliko verjeten, kakor vse ostalo.... Da bo € padel še za kakih 10%!? :)

Živi bili, pa videli!? ;)

Slava špicenkandidatom!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

ECB (vodstvo) bi si lahko privoščila izlet v Argentino. Obrestna mera se je tam v letu 2022 (januar - september) dvignila iz 40% na 75%. Inflacija v tem času je šla iz 50% na 80%. Torej samo dviganje obrestne mere sploh ni nobena garancija, da bo začela inflacija kar padat. ECB ima trenutno obrestno mero 1,25%, inflacijo pa 10% in ta raste iz meseca v mesec praktično povsod v evro območju. ECB si ljudem v evro območju ne upa povedat, da sploh nimajo načina za zaustavitev inflacije in to kar počnejo je lulanje med nalivom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

LeQuack ::

dronyx je izjavil:

ECB (vodstvo) bi si lahko privoščila izlet v Argentino. Obrestna mera se je tam v letu 2022 (januar - september) dvignila iz 40% na 75%. Inflacija v tem času je šla iz 50% na 80%. Torej samo dviganje obrestne mere sploh ni nobena garancija, da bo začela inflacija kar padat. ECB ima trenutno obrestno mero 1,25%, inflacijo pa 10% in ta raste iz meseca v mesec praktično povsod v evro območju. ECB si ljudem v evro območju ne upa povedat, da sploh nimajo načina za zaustavitev inflacije in to kar počnejo je lulanje med nalivom.


Prihodnost Evrope:
https://www.aljazeera.com/economy/2022/...

"Inflation in Sri Lanka hits record 73.7 percent
The central bank said that inflation in the island nation is peaking, with price rises likely to ease this month."
Quack !

cias ::

FrRoSt je izjavil:


Evropa bo z svojimi špicenkandidati izgubila vsaj -15%! Glede standarda, konkurenčnosti, proizvodnje in vsega ostalega- Že zaradi dražjih energentov!



German production costs hit 70-year high

German producer prices rise by nearly 50% for the second month in a row, the highest increase since 1949, Destatis says

BuDi79 ::

FrRoSt je izjavil:

FireSnack je izjavil:

V torek dizel zabije 10 centov na gor. Kmalu bomo spet nad 2€. Končno se bo spet tankalo za 100€ in več.


To za slovence ni problem! ;)
Eno kavico manj...

Kje do časi, ko si ob podražitvah dobil odgovor "boš pa eno kavico manj, kam ti nakažem, bogi revež"

cias ::

BuDi79 je izjavil:

Eno kavico manj...

Kje do časi, ko si ob podražitvah dobil odgovor "boš pa eno kavico manj, kam ti nakažem, bogi revež"



Jaz pijem že več let izključno Šparovo Budget instantno kavo, samo se slabo meša s hladno vodo sedaj ko hočem postati ogljično nevtralen.

sbawe64 ::

LeQuack je izjavil:

dronyx je izjavil:

ECB (vodstvo) bi si lahko privoščila izlet v Argentino. Obrestna mera se je tam v letu 2022 (januar - september) dvignila iz 40% na 75%. Inflacija v tem času je šla iz 50% na 80%. Torej samo dviganje obrestne mere sploh ni nobena garancija, da bo začela inflacija kar padat. ECB ima trenutno obrestno mero 1,25%, inflacijo pa 10% in ta raste iz meseca v mesec praktično povsod v evro območju. ECB si ljudem v evro območju ne upa povedat, da sploh nimajo načina za zaustavitev inflacije in to kar počnejo je lulanje med nalivom.


Prihodnost Evrope:
https://www.aljazeera.com/economy/2022/...

"Inflation in Sri Lanka hits record 73.7 percent
The central bank said that inflation in the island nation is peaking, with price rises likely to ease this month."

Šrilanka je bila še letos spomladi učenec wefa za vzor drugim.
https://euroweeklynews.com/2022/07/13/t...



https://www.rtvslo.si/svet/azija-z-ocea...

https://www.rtvslo.si/svet/azija-z-ocea...

https://www.rtvslo.si/radio-koper/prisp...

https://www.rtvslo.si/svet/azija-z-ocea...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

redtech ::

Celi narod pokorijo skozi take krize, dober primer so Grki, sedaj so bolj apatični, kot so bili pred krizo. Enako sem sem ujel za Romune, da generacija po padcu Nikolaja nima več take narodne pripadnosti-zavesti.

Mogoče bodo sedaj na ekonomski submission naleteli Italjani, Angleži. Nemci so že v procesu.

kow ::

"Much of continental Europe is poised for a really warm end to the month, with Paris seeing temperatures more common on a summer day than well into the heating season. "

Ups. Cena plina ze "strmoglavila".

fikus_ ::

Potem pa res ne vem, zakaj na 24 ur paničarijo

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Ker klikas na take novice. Podatki so pa jasni. Topel oktober in zaloge plina do novembra gotovo ne bodo padale. Nemci - najvecji porabnik v evropi - ima trenutno zalog dovolj za 2 najhladnejsa meseca. Tudi, ce ne dobijo dodatne molekule plina. Putin bo moral narediti kaksno sabotazo na norveskem ali EU, ali pa se mu slabo pise. No, upa lahko tudi na izredno mrzlo zimo. Ne pozabi, da 1/6 plina Rusi se vedno dostavljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Zato ker je njihov biznis model panika in drama. Kar sicer ne pomeni da kow kar naenkrat ve kaj govori. Nov preblisk je zgleda da korelacija med ceno plina in zunanjo temperaturo

fikus_ ::

In precej industrije, ki kuri plin na polno je že zmanjšala/zaprla proizvodnjo. Tudi to vreme gre na roko sedanjim cenam in ker so špekulanti ugotovili, da trenutno ni biznisa. Zaloge v EU so praktično polne, tako da je sedaj veliko odvisno od zime in poguma industrijskih kurilcev plina.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Pises neumnosti, kot ponavadi. Spekulantu je vseeno ali gre cena gor ali dol. Sovrazi stabilne cene. Skratka, trenutno je ogromno biznisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

FrRoSt ::

kow je izjavil:

Pises neumnosti, kot ponavadi. Spekulantu je vseeno ali gre cena gor ali dol. Sovrazi stabilne cene. Skratka, trenutno je ogromno biznisa.


:)):)):)):)):))

Tako kot je trolu vseeno, če piše pollaži, resnice ali neresnice! ;)

Samo, da vidi in ohranja svoj mehurček svete resnice in ga prodaja drugim. 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

StevicaM ::

https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla...

Nevem kam to pase ampak vseeno. V Nemciji zmanjkuje medikamentov, na clanek se nebi niti ozrl ampak sem sel iskat na recept v 5 ali 6 ljubljanskih lekarn ventolin pumpico za astmo za mojega sina in nikjer ni bila na zalogi. Ventolin proizvaja GlaxoSmithKline, vcasih ga je Bayer ce se ne motim. Uglavnem, koliko drugih zdravil je trenutno nedostopno tudi v Sloveniji nevem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

FrRoSt ::

StevicaM je izjavil:

https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla...

Nevem kam to pase ampak vseeno. V Nemciji zmanjkuje medikamentov, na clanek se nebi niti ozrl ampak sem sel iskat na recept v 5 ali 6 ljubljanskih lekarn ventolin pumpico za astmo za mojega sina in nikjer ni bila na zalogi. Ventolin proizvaja GlaxoSmithKline, vcasih ga je Bayer ce se ne motim. Uglavnem, koliko drugih zdravil je trenutno nedostopno tudi v Sloveniji nevem.


:)):)):))

To je vse proruska propaganda!! :)

Samo tile idioti iz Indeksa očitno tega ne vedo, na katero stran to paše!?? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

papasmrk ::

StevicaM je izjavil:

https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla...

Nevem kam to pase ampak vseeno. V Nemciji zmanjkuje medikamentov, na clanek se nebi niti ozrl ampak sem sel iskat na recept v 5 ali 6 ljubljanskih lekarn ventolin pumpico za astmo za mojega sina in nikjer ni bila na zalogi. Ventolin proizvaja GlaxoSmithKline, vcasih ga je Bayer ce se ne motim. Uglavnem, koliko drugih zdravil je trenutno nedostopno tudi v Sloveniji nevem.


Bodo nemci hodli v Bosno pa Srbijo da bodo švercal zdravila v Nemčijo. Podobno kot so v exYu hodili v Italijo in Avstrijo po tehnično robo :D
Za komentiranje se moraš prijaviti

fikus_ ::

kow je izjavil:

Pises neumnosti, kot ponavadi. Spekulantu je vseeno ali gre cena gor ali dol. Sovrazi stabilne cene. Skratka, trenutno je ogromno biznisa.


V 4-ih stavkih si napisal toliko neumnosti in protislovij, da glava peče.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hbgqzR ::

Fantje, index.hr vam verjetno sporoca, da letos pac ne zboleti, ne v Nemciji, potem verjetno tudi v EU ne, se najmanj v Sloveniji, kjer imamo tradicionalne tezave s cakalnimi vrstami. Za Rusijo pa ne vem, verjetno imajo kak 'medikamentski' turizem, ce se to s taksnim veseljem pricakuje?

cias ::

StevicaM je izjavil:

sem sel iskat na recept v 5 ali 6 ljubljanskih lekarn ventolin pumpico za astmo za mojega sina in nikjer ni bila na zalogi. Ventolin proizvaja GlaxoSmithKline, vcasih ga je Bayer ce se ne motim. Uglavnem, koliko drugih zdravil je trenutno nedostopno tudi v Sloveniji nevem.


Izjemno problematičen post. Prosim da popraviš da so rekordne zaloge ne pa pomankanje.

Hvala, Ministerstvo za resnico.

kriptobog ::

papasmrk je izjavil:

StevicaM je izjavil:

https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla...

Nevem kam to pase ampak vseeno. V Nemciji zmanjkuje medikamentov, na clanek se nebi niti ozrl ampak sem sel iskat na recept v 5 ali 6 ljubljanskih lekarn ventolin pumpico za astmo za mojega sina in nikjer ni bila na zalogi. Ventolin proizvaja GlaxoSmithKline, vcasih ga je Bayer ce se ne motim. Uglavnem, koliko drugih zdravil je trenutno nedostopno tudi v Sloveniji nevem.


Bodo nemci hodli v Bosno pa Srbijo da bodo švercal zdravila v Nemčijo. Podobno kot so v exYu hodili v Italijo in Avstrijo po tehnično robo :D


Jaz sem prejsnji mesec v Londonu spotoma nabavil zdravila, ki jih tukaj ni na zalogi. Ze spomladi sem gor kupil Calpol, ki ga tukaj ni bilo za dobit. Na balkanu pa menda tudi imajo vse :))

StevicaM ::

O pomanjkanju medikamentov je pisal tudi DW

https://m.dw.com/sr/nesta%C5%A1ica-leko...


Ker mi ni slo v glavo sem povprasal v skupini Starsi otrok z astmo in je res. Pomanjkanje je osnovnih zdravil za astmo Flixotide, Alvesco, Flixonase, Beredual, Ventolin.... Ni potrebno govorit, da se bo ob hladnem vremenu poraba teh medikamentov povecala, kaj takrat lahko pricakujemo nevem. Vem pa, da nekateri starsi "buksajo" ta zdravila ko pride do kolapsa sistema. Kaj se dogaja z medikamenti za zdravljenje drugih bolezni, pa bolje da nevem.

LeQuack ::

cias je izjavil:

StevicaM je izjavil:

sem sel iskat na recept v 5 ali 6 ljubljanskih lekarn ventolin pumpico za astmo za mojega sina in nikjer ni bila na zalogi. Ventolin proizvaja GlaxoSmithKline, vcasih ga je Bayer ce se ne motim. Uglavnem, koliko drugih zdravil je trenutno nedostopno tudi v Sloveniji nevem.


Izjemno problematičen post. Prosim da popraviš da so rekordne zaloge ne pa pomankanje.

Hvala, Ministerstvo za resnico.


Važno da so kovid cepiva na zalogi. Vse druge bolezni so namreč sedaj sekundarnega pomena.
Quack !

cias ::

StevicaM je izjavil:

Kaj se dogaja z medikamenti za zdravljenje drugih bolezni, pa bolje da nevem.


Vse kar se proizvaja znotraj EU je in bo kriza. Sem že par mesecev nazaj pisal da so pomankanja za določena nujna zdravila in folk kliče lekarne in hodi 2 uri ven iz Ljubljane da jih dobi.

Rusi so (bojo) preklopili na Indijo, nam tega Amerika verjetno ne dovoli.

StevicaM ::

Cias ko si ze omenil Rusijo. Tam je liter dizelskega goriva 0.46 evrov za liter. Jaz za poln tank bi tam dal 28e. Medtem ko tukaj dam 101e. Razlike v placi pa tudi ni take med Slovenijo in Rusijo, da je taka razlika opravicena. Nasa kuga od politikov nas pelje s svojo politiko do Rusije v ambis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

cias ::

StevicaM je izjavil:

Cias ko si ze omenil Rusijo. ... Nasa kuga od politikov nas pelje s svojo politiko do Rusije v ambis.


To z zdravilo je bilo jasno že takoj na začetku, Krko je fino udarilo ker so jim prepovedali izvažati tja. Takrat se je že govorilo da bojo menjali na Indijo, ki je eden največjih proizvajalcev generičnih zdravil. Ameri radi naročajo iz Indije ker jih pride ceneje kot če kupijo doma, samo pri njih lahko z receptom naročaš od kjerkoli, pri nas dvomim da bi ti cariniki spustili.

Npr albuterol inhalator:

https://www.clearskypharmacy.biz/generi...

hbgqzR ::

Mimogrede, razmerje plac navadno ne zagotavlja cen, sploh ne cenovno-skoraj-neelasticnih dobrin, odvisno je tudi od uvoznih stroskov, dajatev, pac te navadne stvari, obicajne v EU. Temu se sicer ljudsko rece 'nizji standard' (morda bi kdo navedel, da je dejansko-solidarnostno 'visji' ampak jaz ne), obstajajo pa tudi resitve za (zacasno, ker nove davscine) 'zvisanje standarda' - recimo uporaba cenejsih energentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

StevicaM ::

Danes sem prejel informacijo, da v Evropi kronicno primanjkuje tudi morfin/morfij za lajsanje bolecin ob zadnjih stadijih karcinomov, fraktur ipd. Zdaj ali ga proizvajalci masovno preusmerjajo v Ukrajino na bojisce nevem.

energetik ::

Evo EUR/USD je spet na 1/1.
vires in numeris

hbgqzR ::

Ja, mora ostati, občasni špici ne pomenijo kaj veliko, do 28.2. je pa še nekaj časa, upam, da nisem nastavil prekratkega poteka :-) Sicer pa, zavarovanja niso brezplačna; če pa bo domača valuta res apreciirala, potem pa sploh ni problema, karkoli bo, bo v redu, samo, da ni škode.

PS: Se vam kdaj zgodi, da dokler je konjunktura, ste nekako nemotivirani, ko pa situacija zagosti, pa nekako požene kri po žilah in se stvar kristalizira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

kow ::

The annual growth rate of the broad monetary aggregate M3 increased to 6.3% in September 2022 from 6.1% in August, averaging 6.0% in the three months up to September. However, this increase was driven by a one-off technical factor, without which the annual growth rate of M3 would have declined to around 5.8% in September 2022

Zaenkrat ECB se vedno tiska "normalno" in euroobmocje je ze v recesiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Jp, kanadska centralna banka je dvignila obrestno mero za 0.5%, ne 0.75% kot je bilo pricakovano.

hbgqzR ::

Jah, jebiga zdaj, straddlal bi moral (kot sem nameraval) in bi že bilo vse pokrito. Torej je večja verjetnost, da gremo zdaj gor kot dol? Edino v 0.97-1.01 ne smemo ostati!

Tudi kripto sektor se pripravlja na vzlet.

Nič, se srečamo v breztežnosti, čauči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Maxlos ::

Razmerje €/$ se drži okoli 1.
Ali je SA ustavila špekulante ali pa je US gospodarstvo šlo v PM ob takem hitrem preobratu in za tako % številko. Lahko pa je samo korekcija na število natisnjenega papirja.
Barking up the wrong tree

J.McLane ::

Ne vem no, a ste mislili da se bo trend kar nadaljeval v neskončnost? Res ne vem kaj je tu čudnega, meni bi bilo na tej točki bolj čudno če bi ta trend padanja EUR kar trajal še naprej.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Sparkxl ::

Ko je svet v peesdi se kupuje dolar. Vse odkar je rezervna valuta. Ampak ja, zdaj je svet očitno spet ok, ker je euro zrastel za 0.03 tak da ni panike
««
123 / 218
»»