» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
122 / 218
»»

kow ::

Zaenkrat izgleda, da bodo v Q3 dobicki ameriskih korporacij nad pricakovanjih.

TezkoDihanje ::

https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/zo...
Če ne bo kdo pritisnil rdečega gumba, bodo največja katastrofa vojni dobičkarji. Nekdanji predsednik uprave Nuklearne elektrarne Krško, Stanislav Rožman, mi je dejal, da je proizvodnja cena megavatne ure elektrike 35 evrov, kako torej pridemo do cene 500 evrov? Borza elektrike je vojni dobičkar. Kako mi lahko očitate, ker nočem plačati 500 evrov, temveč bom elektriko poskusil dobiti po 50 evrov? Ampak potem je treba na obisk k Dodiku. Mislite, da če bi plin dobivali iz Madžarske, da ne bi bilo treba na obisk k Orbanu? Mislite, da o prodaji odloča neki direktor energetike? Lepo vas prosim.

J.McLane ::

Saj to je splošno znano dejstvo, da je lastna cena nuklearke 35 €/MWh, ni ti treba za to spraševati direktorja uprave.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

nekikr ::

kako torej pridemo do cene 500 evrov?

Zaradi Covida. In pomanjkanja čipov. Aja, pa vojna v Ukrajini. To je univerzalni izgovor za vse zdaj. Včasih, če ti je crknil pralni stroj, si rekel "Faking Janša", danes rečeš pa "pi*** pa to pomanjkanje čipov, pa še vojna".

Malidelničar ::

kow je izjavil:

Zaenkrat izgleda, da bodo v Q3 dobicki ameriskih korporacij nad pricakovanjih.

Kaj to pomeni za inflacijo? Nadaljnja rast gospodarstva, torej se izognemo vsaj stagflaciji?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

thramos ::

Pove vsaj kam so šle 'inflacijske' podražitve.

kow ::

Malidelničar je izjavil:

kow je izjavil:

Zaenkrat izgleda, da bodo v Q3 dobicki ameriskih korporacij nad pricakovanjih.

Kaj to pomeni za inflacijo? Nadaljnja rast gospodarstva, torej se izognemo vsaj stagflaciji?


Pomeni, da se bodo P/E kazalci korporacij se izboljsali. Navkljub drazjemu trenutnemu kreditiranju, bodo pretekle dolgove zlahka odplacevale. So pa borze forward looking, bomo videli kako bo v Q4.
Ne pozabi, da nekih vecjih odpuscanj se ni bilo - korporacije imajo se ogromno maneverskega prostora, da zmanjsajo stroske. Kapitalizem je kruta, ampak ucinkovita "masina".

Dokler ne vidimo obcutnega padca dobickov, ne bos videl dronyxovega scenarija o SP500 pri 2500 tockah.

Kaj pomeni glede BDP? Da ne bos videl vecjega padca BDP. Z vsakim quarterjem trenutne ekonomske situacije, pa so zaradi inflacije dolgovi manjsi. Recimo tudi dolgovi slovenske drzave - relativni dolg glede na BDP, seveda trenutno pada. In to ne pocasi - je pa to irrelevantno seveda za globalno ekonomijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Maxlos ::

kow je izjavil:

Zaenkrat izgleda, da bodo v Q3 dobicki ameriskih korporacij nad pricakovanjih.

:)):)):)) Si mislil minus, ki je manjši od pričakovanega.
Barking up the wrong tree

kow ::

Je pa res, da najvecja tech podjetja (razen Tesle - ki je imela pricakovano veliko rast dobicka), se niso objavila rezultatov. Apple, Microsoft, Facebook ipd. so kljucna podjetja.

Maxlos ::

kow je izjavil:

Je pa res, da najvecja tech podjetja (razen Tesle - ki je imela pricakovano veliko rast dobicka), se niso objavila rezultatov. Apple, Microsoft, Facebook ipd. so kljucna podjetja.

O čem ti to, kaj delaš tako kaj si ti msiliš ali kar je realnost ? razen če misliš 55%
Tesla reported $1.05 in adjusted EPS, ahead of expectations of 99 cents, on revenues of $21.45 billion, lighter than the $21.96 billion expected. ... Drobiž v primerjavi z Applom , kaj še le z ekvivalentom kot je
Market leader BYD sold 132,553 electric and hybrid vehicles last month, up a whopping 228% year-on-year, making it the world's largest EV maker.
Barking up the wrong tree

kow ::

Ce imajo SP500 podjetja v cetrtletju od oka skupaj 700 milijard dobicka. Tesla pa ima 3.5 milijarde profita. Je to cirka 0.5%. To seveda ni zanemarljivo. Apple pa ima nekaj odstotni delez, drzi in je za indeks najpomemnejse podjetje (zato sem ga tudi omenil). BYD seveda ni v SP500. Skratka, zopet se smesis. Bos pocasi odnehal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Maxlos ::

kow je izjavil:

Ce imajo SP500 podjetja v cetrtletju od oka skupaj 700 milijard dobicka. Tesla pa ima 3.5 milijarde profita. Je to cirka 0.5%. To seveda ni zanemarljivo. Apple pa ima nekaj odstotni delez, drzi in je za indeks najpomemnejse podjetje (zato sem ga tudi omenil). BYD seveda ni v SP500. Skratka, zopet se smesis. Bos pocasi odnehal?

Zanimivo, pred ali po davku pa to...
Pa borzni idexi so full zeleni.
Barking up the wrong tree

FrRoSt ::

TezkoDihanje je izjavil:

https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/zo...
Če ne bo kdo pritisnil rdečega gumba, bodo največja katastrofa vojni dobičkarji. Nekdanji predsednik uprave Nuklearne elektrarne Krško, Stanislav Rožman, mi je dejal, da je proizvodnja cena megavatne ure elektrike 35 evrov, kako torej pridemo do cene 500 evrov? Borza elektrike je vojni dobičkar. Kako mi lahko očitate, ker nočem plačati 500 evrov, temveč bom elektriko poskusil dobiti po 50 evrov? Ampak potem je treba na obisk k Dodiku. Mislite, da če bi plin dobivali iz Madžarske, da ne bi bilo treba na obisk k Orbanu? Mislite, da o prodaji odloča neki direktor energetike? Lepo vas prosim.


Saj ne plačuješ cene 500€/MW, trolček! ;)

Boš moral pa še veliko polejsti, da boš sploh kaj razumel!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kow ::

Se ena inflacijska:

https://www.cnbc.com/2022/10/20/turkey-...

Erdo bo moral pocasi ukiniti volitve oz. prepovedati opozicijo, ali pa bo odletel z oblasti. Da ti uspe imeti slabso valuto, kot jo ima europa sredi proxi vojne z Rusijo, je kar velik dosezek. Povprecna nesposobnost ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gruntfürmich ::

Maxlos je izjavil:

Pa borzni idexi so full zeleni.

zeleni? po katerih kriterjih?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Maxlos ::

gruntfürmich je izjavil:

Maxlos je izjavil:

Pa borzni idexi so full zeleni.

zeleni? po katerih kriterjih?

Po KOW
kow je danes ob 13:56:00 izjavil:

Ce imajo SP500 podjetja v cetrtletju od oka skupaj 700 milijard dobicka. Tesla pa ima 3.5 milijarde profita. Je to cirka 0.5%. To seveda ni zanemarljivo. Apple pa ima nekaj odstotni delez, drzi in je za indeks najpomemnejse podjetje (zato sem ga tudi omenil). BYD seveda ni v SP500. Skratka, zopet se smesis. Bos pocasi odnehal?
Barking up the wrong tree

TezkoDihanje ::

FrRoSt je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/zo...
Če ne bo kdo pritisnil rdečega gumba, bodo največja katastrofa vojni dobičkarji. Nekdanji predsednik uprave Nuklearne elektrarne Krško, Stanislav Rožman, mi je dejal, da je proizvodnja cena megavatne ure elektrike 35 evrov, kako torej pridemo do cene 500 evrov? Borza elektrike je vojni dobičkar. Kako mi lahko očitate, ker nočem plačati 500 evrov, temveč bom elektriko poskusil dobiti po 50 evrov? Ampak potem je treba na obisk k Dodiku. Mislite, da če bi plin dobivali iz Madžarske, da ne bi bilo treba na obisk k Orbanu? Mislite, da o prodaji odloča neki direktor energetike? Lepo vas prosim.


Saj ne plačuješ cene 500€/MW, trolček! ;)

Boš moral pa še veliko polejsti, da boš sploh kaj razumel!! :)):)):))


Članek vežem na tole:

TezkoDihanje je izjavil:

https://twitter.com/donnelly_brent/stat...
UK power prices back to their 20-year average



Tista elektropodjetja, ki so podpisovala kakršnekoli dolgoročne pogodbe po teh norih cenah, pa naj propadejo. V Sloveniji lahko zamenjaš dobavitelja elektrike praktično takoj.

Zdaj pa pejt nazaj v svojo antivax rusofilsko luknjo.

StevicaM ::

cias ::

TezkoDihanje je izjavil:


UK power prices back to their 20-year average


Tista elektropodjetja, ki so podpisovala kakršnekoli dolgoročne pogodbe po teh norih cenah, pa naj propadejo. V Sloveniji lahko zamenjaš dobavitelja elektrike praktično takoj.

Zdaj pa pejt nazaj v svojo antivax rusofilsko luknjo.


LOL. Diktatorske poteze kontrole cen bojo definitivno rešile problem. Edino za naslednjih 50 let naprej jih morajo fiksirati, do takrat bomo že iznašli zastonj energijo iz paralelnega vesolja :))

Mr.B ::

kow je izjavil:

Zaenkrat izgleda, da bodo v Q3 dobicki ameriskih korporacij nad pricakovanjih.

Tesla...
At least five brokerages on Thursday cut their price target on the stock, citing softer car deliveries in 2022. Wedbush Securities made the biggest cut of $60 to bring its target to $300.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

UK power?

A je kdo pozabil dihati?
|HP EliteBook|R5 6650U|

dronyx ::

The European Central Bank should lift borrowing costs by 75 basis points at its next two meetings in October and December, according to Governing Council member Bostjan Vasle.

Doing so would bring euro-area interest rates "close to what we estimate" is a level that's neither accommodative nor restrictive, the Slovenian central bank governor said Wednesday in an interview. vir bloomberg

Torej 2,75% je torej po njegovo nevtralna obrestna mera ob 10% inflaciji? To bi bila normalna obrestna mera če bi bila inflacija 2%.

kow ::

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Zaenkrat izgleda, da bodo v Q3 dobicki ameriskih korporacij nad pricakovanjih.

Tesla...
At least five brokerages on Thursday cut their price target on the stock, citing softer car deliveries in 2022. Wedbush Securities made the biggest cut of $60 to bring its target to $300.


Kaj ima to veze z dobicki, ki rastejo in bodo tudi v Q4? Nisi prevec premislil, a? Itak pa je Tesla, 0.5% deleza v SP500. Dal se samo kot primer, v splosnem sem govoril, da so zaenkrat objavljeni rezultati korporacij nad pricakovanji. Celo netflix je presenetil. Zna pa biti, da bodo FB, Google in druscina razocarali. Bomo videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gruntfürmich ::

TezkoDihanje je izjavil:

Zdaj pa pejt nazaj v svojo antivax rusofilsko luknjo.

uuuu, a to se oglašaš siol trolek, ki za sendvič in sok trolaš kar ti ukaže tvoj šiptarček, ki je sponzoriran s strani amerigosov da uničuje evropsko družbo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

dronyx je izjavil:


Torej 2,75% je torej po njegovo nevtralna obrestna mera ob 10% inflaciji? To bi bila normalna obrestna mera če bi bila inflacija 2%.


Se vedno ne razumes, da bo pri 2.75% inflacija manjsa kot 10%?

dronyx ::

kow je izjavil:

Se vedno ne razumes, da bo pri 2.75% inflacija manjsa kot 10%?

Mislite ali veste? :)

kow ::

Mislimo - vedeti ne moremo. V ZDA so 30 letne fiksne obrestne mere na hipotekarne kredite ze cez 7%. Pri nas na 20 let ze blizu 4%. Kaj mislis, da se bo zgodilo, ce centralne banke dvignejo obresti?
Manj bo prodanih stanovanj -> manj novogradenj itd. Denarni tok v industrijo, ki zavzema kar nekaj odstotkov BDP, se bo mocno zmanjsal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

To očitno vsaj zaenkrat na potrošnjo nima bistvenega vpliva. Jaz dvomim, da pri nas veliko ljudi jemlje kredite za potrošnjo, razen seveda kar so limiti na karticah. Ampak tu se kot opažam sploh kaj dosti ne sprašujejo, kako jih banke odirajo. Kot sem napisal že večkrat in ponavljam - če bi želele cb omejiti potrošnjo bi morale obresti dvigniti tako visoko, da se ti splača vezati denar na banko in ti pokrije inflacijo. Do tega so še zelo daleč.

kow ::

Se enkrat - da ne vpliva na potrosnjo - ki je (v EU) celo rahlo upadla, pac ne drzi.

dronyx ::

kow je izjavil:

Se enkrat - da ne vpliva na potrosnjo - ki je (v EU) celo rahlo upadla, pac ne drzi.

To ni zaradi višanja obrestnih mer, ampak zaradi visoke inflacije ljudje nimajo več toliko denarja za trošit.

kow ::

A pol se strinjas, da je potrosnja padla? Pocasi se bos moral odlociti.... ves cas si nasprotujes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Se enkrat - da ne vpliva na potrosnjo - ki je (v EU) celo rahlo upadla, pac ne drzi.

To ni zaradi višanja obrestnih mer, ampak zaradi visoke inflacije ljudje nimajo več toliko denarja za trošit.


Oboje Onyx...

Poglej jaz vidim na sebi... dvignil se bo kredit oz. se je iz 137eur na 180eur in sem še bolj zategnil zadeve, čeprav mam povišano plačo za 100EUR neto... torej oboje učinkuje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Poglej jaz vidim na sebi... dvignil se bo kredit oz. se je iz 137eur na 180eur in sem še bolj zategnil zadeve, čeprav mam povišano plačo za 100EUR neto... torej oboje učinkuje

To drži. Pri tistih s krediti in spremenljivo obrestno mero višanje obresti pomeni višanje obroka in manj denarja za ostalo. Ampak če pogledam mojo situacijo me višanje obrestne mere ECB čisto nič ne prizadene. Na mojo potrošne navade vpliva zlasti visoka inflacija, torej neke stvari kupim prej, kot bi sicer, saj bodo čez par mesecev dražje.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Poglej jaz vidim na sebi... dvignil se bo kredit oz. se je iz 137eur na 180eur in sem še bolj zategnil zadeve, čeprav mam povišano plačo za 100EUR neto... torej oboje učinkuje

To drži. Pri tistih s krediti in spremenljivo obrestno mero višanje obresti pomeni višanje obroka in manj denarja za ostalo. Ampak če pogledam mojo situacijo me višanje obrestne mere ECB čisto nič ne prizadene. Na mojo potrošne navade vpliva zlasti visoka inflacija, torej neke stvari kupim prej, kot bi sicer, saj bodo čez par mesecev dražje.


Ja, samo ne boš jogurta ki ima rok uporabe 3 tedne, kupil za celo drugo leto =) Enako ne kruha, ipd... To kar pišeš sicer drži ampak to je tako tako... tudi če bi imel danes 10k več na računu, ne vidim kaj bi šel danes kupit da ne bi bilo dražje čez 5 mesecev ker načeloma nič ne rabim, ampak bi kvečjemu predčasno odplačal 40% kredita z temi 10k da bi bil nižji impact ECB OM...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Poglej jaz vidim na sebi... dvignil se bo kredit oz. se je iz 137eur na 180eur in sem še bolj zategnil zadeve, čeprav mam povišano plačo za 100EUR neto... torej oboje učinkuje

To drži. Pri tistih s krediti in spremenljivo obrestno mero višanje obresti pomeni višanje obroka in manj denarja za ostalo. Ampak če pogledam mojo situacijo me višanje obrestne mere ECB čisto nič ne prizadene. Na mojo potrošne navade vpliva zlasti visoka inflacija, torej neke stvari kupim prej, kot bi sicer, saj bodo čez par mesecev dražje.


Ce te prav razumem, imas doma tone sekret papirja? Kaj tocno pa pricakujes, da se bo podrazilo v naslednjih mesecih? Jaz pricakuje visjo poloznico za rtvslo, morda se kaksno ogrevanje.. potem pa nimam vec ideje. Pricakuje pa cenejse racunalnike, avtomobile, stanovanja itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Lonsarg ::

dronyx je izjavil:

Na mojo potrošne navade vpliva zlasti visoka inflacija, torej neke stvari kupim prej, kot bi sicer, saj bodo čez par mesecev dražje.
To ima zgplj kratkorocni vpliv ja inflacijo, dolgorocno pa ne. Bodisi zmanjka stvari ki jih "kupis prej", bodisi zaradi kupovanja prej pac denarja zmanjka.

Skratka inflacija ima velik samozaviralni sistem. Dokler masovno ne printas se pocasi samo ustavi. Ampak ta pocesi je pac lahko tudi 5 let po 10% ce si prej toliko printal, tak pac je.

dronyx ::

Lonsarg je izjavil:

Skratka inflacija ima velik samozaviralni sistem. Dokler masovno ne printas se pocasi samo ustavi. Ampak ta pocesi je pac lahko tudi 5 let po 10% ce si prej toliko printal, tak pac je.

Vprašanje je, ali si sploh lahko privoščijo da naslednjih nekaj let ne tiskajo prekomerno denarja. Po moje ne. Primer iz VB to potrjuje. In nekako velja menda pravilo, da moraš vsakič natiskat bistveno več za enak učinek.

Maxlos ::

dronyx je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Skratka inflacija ima velik samozaviralni sistem. Dokler masovno ne printas se pocasi samo ustavi. Ampak ta pocesi je pac lahko tudi 5 let po 10% ce si prej toliko printal, tak pac je.

Vprašanje je, ali si sploh lahko privoščijo da naslednjih nekaj let ne tiskajo prekomerno denarja. Po moje ne. Primer iz VB to potrjuje. In nekako velja menda pravilo, da moraš vsakič natiskat bistveno več za enak učinek.

Več ko natisneš , večja je možnost za rast. Torej so natisnili premalo, zato tudi premalo trošijo.
80% of all US dollars in existence were printed in the last 22 months (from $4 trillion in January 2020 to $20 trillion in October 2021
Barking up the wrong tree

dronyx ::

Maxlos je izjavil:

Več ko natisneš , večja je možnost za rast.

Predvsem rast inflacije. ;)

kow ::

dronyx je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Skratka inflacija ima velik samozaviralni sistem. Dokler masovno ne printas se pocasi samo ustavi. Ampak ta pocesi je pac lahko tudi 5 let po 10% ce si prej toliko printal, tak pac je.

Vprašanje je, ali si sploh lahko privoščijo da naslednjih nekaj let ne tiskajo prekomerno denarja. Po moje ne. Primer iz VB to potrjuje. In nekako velja menda pravilo, da moraš vsakič natiskat bistveno več za enak učinek.


Definiraj prekomerno. Ce tiskajo 10% na leto, ne bos videl 10% rasti cen. ZDA in evroobmocje pa trenutno tiskata krepko pod 10%. Za caso korone pa so naprintali cirka 40%. Torej recimo, da je to 2x 20%. Zdi se, da je bila vecina tega ze prenesenega v cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Definiraj prekomerno.

Sem poslal Vasletu da to definira.

kow ::

Na eurostatu imas sveze podatke. Government debt evroobmocja padel (Q2 2021 -> Q2 2022) iz 97.9% na 94.2%. Slovenski iz 80% na 73%.
Seveda, ko zacne padati BDP, bo sel spet gor, ker imamo deficit. Vseeno pa je Slovenija tokrat v relativno solidni situaciji. Nic slabsi kot ostale ekonomije okoli. Za razliko od prejsnje krize.
Glavni bolnik je itak Italija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Maxlos ::

kow je izjavil:

Na eurostatu imas sveze podatke. Government debt evroobmocja padel (Q2 2021 -> Q2 2022) iz 97.9% na 94.2%. Slovenski iz 80% na 73%.
Seveda, ko zacne padati BDP, bo sel spet gor, ker imamo deficit. Vseeno pa je Slovenija tokrat v relativno solidni situaciji. Nic slabsi kot ostale ekonomije okoli. Za razliko od prejsnje krize.
Glavni bolnik je itak Italija.

Aja si pozabil kalkulirati inflacijo ? Verjetno če imaš v obtoku več, je dolg glede na količino denarja manjši ? ali dolg v BDP pohopsa inflacija ? ok sem postavil mino.

Ker zadolžili se dosti manj nismo v letu 2022 in produktivnost tudi zagotovo ni večja in gospodarska rast je tudi v definiciji recesije.
Barking up the wrong tree

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maxlos ()

Reycis ::

Če maš na hipotekarni kredit 4% obresti je to pri 10% inflaciji še vedno vsako leto 6% v plusu v primerjavi z ne imeti kredit. Na isti princip je tudi zadolženost državam in podjetjem padla. Dolgoročno takšna situacija še bolj podžiga inflacijo kot prejšnjih 2% obresti na 2% inflacije. Zato je pričakovati edino, da bo inflacija še kar trajala in še naprej rasla. Še posebej ker verjamem, da bo slej ko prej prišla nova, še večja kriza od Ukrajinske. Money printer goes brrrrrrrrrrrr
Diversity is our greatest strength

Mato989 ::

Reycis je izjavil:

Če maš na hipotekarni kredit 4% obresti je to pri 10% inflaciji še vedno vsako leto 6% v plusu v primerjavi z ne imeti kredit. Na isti princip je tudi zadolženost državam in podjetjem padla. Dolgoročno takšna situacija še bolj podžiga inflacijo kot prejšnjih 2% obresti na 2% inflacije. Zato je pričakovati edino, da bo inflacija še kar trajala in še naprej rasla. Še posebej ker verjamem, da bo slej ko prej prišla nova, še večja kriza od Ukrajinske. Money printer goes brrrrrrrrrrrr


To drži samo če se tebi osebno plača dvigne letno za 10%, kaj pa če se za 3%?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Placa vpliva na zmoznost, ne na profit.

Ce je inflacija 10% to naceloma v povprecju pomeni 10% rast cene stanovanja, pri 4% obresti je to 6% profita. Je pa res da to je povprecje na dolgi rok, na kratki rok bodo zdele cene stanovanj bolj stagnirala. In ce ce stagnira potem je 4% kredit 4% izguba. Na dolgi rok bo pa tudi inflacija padla in spet ne bo najbrz prislo do racunice, da bos z 4% obrestno imel profit.

Bo pa definitivno lep profit za kredite z 2% in manj obrestno mero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kow ::

Ce imas pri 2% obresti 10% inflacijo, ne pomeni dajo bos pri 3% obrestih imel 9% inflacijo. It does not work like that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Lonsarg ::

Ne vem komu odgovarjas.

Lep profit bodo tisti z 2% obrestno imeli ker bo povprecna rast stanovanj gotovo nad 2% v naslednjih 15 letih. Ne bo pa najbrz nad 4%. Pac to je vse sicer zgolj "good gues".

Ampak kar hocem povedat je da 4% krediti SO zaviralec inflacije, kljub temu da je letos 10% inflacija. Pac ker gledat moras dlje, ne letos. Teh letosnjih 10% inflacije pri nepremicninah se je itak ze zgodil, to ni nekaj kar se še bo. Stanovanja so pac dozivela inflacijo na zalogo, tak da tudi inflacija iz naslednjega leta se ne bo se v cene nepremicnin prenesla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Placa vpliva na zmoznost, ne na profit.

Ce je inflacija 10% to naceloma v povprecju pomeni 10% rast cene stanovanja, pri 4% obresti je to 6% profita. Je pa res da to je povprecje na dolgi rok, na kratki rok bodo zdele cene stanovanj bolj stagnirala. In ce ce stagnira potem je 4% kredit 4% izguba. Na dolgi rok bo pa tudi inflacija padla in spet ne bo najbrz prislo do racunice, da bos z 4% obrestno imel profit.

Bo pa definitivno lep profit za kredite z 2% in manj obrestno mero.


Plača vpliva NA VSE...

Če se dobrine v povprečju podražijo za 10% v 1 letu tebi pa gre plača gor 3% si na slabšem... in imaš konec leta ali manj privarčevano, ali manj kupiš, ali se zadolžuješ ipd...

Gledanje na logiko da je inflacija 10%, realen OM pa 4% in da je to 6% profit, je neumnost, ker to nikakor ni 100% niti linearno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Placa vpliva na zmoznost, ne na profit.

Ce je inflacija 10% to naceloma v povprecju pomeni 10% rast cene stanovanja, pri 4% obresti je to 6% profita. Je pa res da to je povprecje na dolgi rok, na kratki rok bodo zdele cene stanovanj bolj stagnirala. In ce ce stagnira potem je 4% kredit 4% izguba. Na dolgi rok bo pa tudi inflacija padla in spet ne bo najbrz prislo do racunice, da bos z 4% obrestno imel profit.

Bo pa definitivno lep profit za kredite z 2% in manj obrestno mero.


Plača vpliva NA VSE...

Če se dobrine v povprečju podražijo za 10% v 1 letu tebi pa gre plača gor 3% si na slabšem... in imaš konec leta ali manj privarčevano, ali manj kupiš, ali se zadolžuješ ipd...

Gledanje na logiko da je inflacija 10%, realen OM pa 4% in da je to 6% profit, je neumnost, ker to nikakor ni 100% niti linearno...


Ce ti gre v tej situaciji placa gor samo 3% pomeni, da si v zanic (skrti) firmi ali pa si slab pogajalec. Ali pa kar oboje.
««
122 / 218
»»