» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
111 / 218
»»

TheBlueOne ::

cias je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Ti pa verjetno ne poznas stevilk?


Poznam številke na termostatu, številke s cenami v trgovini…


Po tem pa raje ne vleci zakljuckov o stanju ruske ekonomije.

kow ::

Spanska septembrska letna padla na 9% iz 10.5%. Mesecna je bila -0.6%. Oktobra 2021 je bila mesecna inflacija 1.8%, kar pomeni, da bo letna padla tudi oktobra. Bo pa zanimivo videti kaksen vpliv bodo imele cene elektrike na materijale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

TheBlueOne ::

Je treba upostevati, da so energenti padali dokler niso minirali teh cevovodov in verjetno bodo zopet padali. To bo verjetno inflacijo do neke mere normaliziralo, ostala pa bo se zaradi prekomerne kolicine denarja in se kaksnega faktorja.

Ni pa receno, da ne bo kaksnega crasha.

kow ::

Nemska inflacija: mesecna 1.9%, letna pa 10%. Oktobra 2021, je bila mesecna 0.5%.

Malidelničar ::

TheBlueOne - do kje lahko energenti padajo? Morda je inflacija tudi posledica šokov - iz tega izvirajo tudi tržne manipulacije. Če bomo naslednje leto bolj pripravljeni bodo cene zelo verjetno padle, ker ne bo več panične reakcije s strani kupcev. Podobno kot pri ladjarjih, lesu: balonček lahko traja le nekaj časa preden poči.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

dronyx ::

kow je izjavil:

Nemska inflacija: mesecna 1.9%, letna pa 10%. Oktobra 2021, je bila mesecna 0.5%.

Se mi zdi da tole raste. Iz 8% na 10%.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Nemska inflacija: mesecna 1.9%, letna pa 10%. Oktobra 2021, je bila mesecna 0.5%.


Torej praktično 4x več kot 2021... res lepa UBLAŽITEV ali kako ti to ocenjuješ kow?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Nemska inflacija: mesecna 1.9%, letna pa 10%. Oktobra 2021, je bila mesecna 0.5%.

Se mi zdi da tole raste. Iz 8% na 10%.


Lepo VZHAJA!! ;)

DOBRO so zamesili!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

Malidelničar je izjavil:

TheBlueOne - do kje lahko energenti padajo? Morda je inflacija tudi posledica šokov - iz tega izvirajo tudi tržne manipulacije. Če bomo naslednje leto bolj pripravljeni bodo cene zelo verjetno padle, ker ne bo več panične reakcije s strani kupcev. Podobno kot pri ladjarjih, lesu: balonček lahko traja le nekaj časa preden poči.


Saj energenti ne padajo!! Pada samo surova nafta!! ;) Vse ostalo je v višavah in oblakih! 8-)

Panična reakcija s strani kupcev!?? 8-)

Ko bodo uvedli Bone/Karte, se bo vse umirilo! :))

Morda bodo celo digitalni!?? :)):)):))

Da jih bodo osvojili tudi mladi. Digitalni kredit. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BuDi79 ::

https://www.vecer.com/slovenija/primerj...

Na spletni strani primerjalnika cen so umaknili primerjave cen košaric med trgovci. Uporabljene so bile napačne fotografije izdelkov, napačno so bile navedene nekatere cene, primerjali so neprimerljive izdelke

LeQuack ::

Torej so porabili davkoplačevalski denar za brezveze, kot je to običajno.
Quack !

enemon ::

Rokim je izjavil:

mek se je podražu za 25% u enmu letu plata pa 5% večja oziroma okol 40€.To je bolano,katastrofa


Dobar dan, tvoje znanje slovenščine je katastrofa.

sbawe64 ::

enemon
Tvoje tudi.
Dobar dan


BuDi79 je izjavil:

https://www.vecer.com/slovenija/primerj...

Na spletni strani primerjalnika cen so umaknili primerjave cen košaric med trgovci. Uporabljene so bile napačne fotografije izdelkov, napačno so bile navedene nekatere cene, primerjali so neprimerljive izdelke

Meme se kaže kar sam:
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

enemon ::

sbawe64 je izjavil:

enemon
Tvoje tudi.
Dobar dan


BuDi79 je izjavil:

https://www.vecer.com/slovenija/primerj...

Na spletni strani primerjalnika cen so umaknili primerjave cen košaric med trgovci. Uporabljene so bile napačne fotografije izdelkov, napačno so bile navedene nekatere cene, primerjali so neprimerljive izdelke

Meme se kaže kar sam:


Ker je plata, je potem dobar dan.

Mato989 ::

The Bank of England, the world's 8th oldest bank, the bank that served as the model for most of the world's central banks, today acknowledged that the only way pension funds will remain solvent is if the bank debases its currency to buy government debt.


GG
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

cias ::

Mato989 je izjavil:

The Bank of England, the world's 8th oldest bank, the bank that served as the model for most of the world's central banks, today acknowledged that the only way pension funds will remain solvent is if the bank debases its currency to buy government debt.


GG


Majhna cena za demokracijo, svobodo, Zahodne vrednote…

TheBlueOne ::

cias je izjavil:



Majhna cena za demokracijo, svobodo, Zahodne vrednote…


Mislis za kvazi samostojnost in boljse deale s svetom kot preko EU? Oni niso potrebovali nobene dodatne krize poleg Brexita. Ukrajina je bila samo dodaten pospesek.

cias ::

TheBlueOne je izjavil:

cias je izjavil:



Majhna cena za demokracijo, svobodo, Zahodne vrednote…


Mislis za kvazi samostojnost in boljse deale s svetom kot preko EU? Oni niso potrebovali nobene dodatne krize poleg Brexita. Ukrajina je bila samo dodaten pospesek.


Malo sem se slabo izrazil, govoril sem o celem Zahodu, da je majhna cena za naše vrednote, poraz korone in da ne govorimo Rusko. Pač, bomo žrtvovali penzije, zdravstvo, gretje, službe, hrano… za naše vrednote.

dronyx ::

Danes sem slišal zabavno primerjavo. Dokler je inflacija pod 2% žaba ne ve, da se kuha. Ko je inflacija 10% ali več pa žaba opazi vročino in jo zagrabi panika. Ampak kaj lahko v danem trenutku žaba naredi? Lagardova je privila ogenj do konca.

TheBlueOne ::

cias je izjavil:


Malo sem se slabo izrazil, govoril sem o celem Zahodu, da je majhna cena za naše vrednote, poraz korone in da ne govorimo Rusko. Pač, bomo žrtvovali penzije, zdravstvo, gretje, službe, hrano… za naše vrednote.


Ja druge ni. Sej vidis kaj je, ko nismo dovolj reagirali pri Krimu. Imas takoj problem x3.

kow ::

Kitajska industrijski PMI zopet pod 50. Francoska letna inflacija padla na 6.2%

Postaja ocitno, da je glavni inflacijski problem v EU, trenutno energetski. Kovid denarna emisija se je ze prelila v cene, trenutno pa se v cene prelivajo visji energetski stroski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cias ::

TheBlueOne je izjavil:



Ja druge ni. Sej vidis kaj je, ko nismo dovolj reagirali pri Krimu. Imas takoj problem x3.


Se strinjam. Zahod bi moral nadzirati cel planet, ukazovati kaj je prav, kaj se sme… Saj je vec kot ocitno da smo najboljši in najbolj kompetentni, pri nas se cedita med in mleko…

kow ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Nemska inflacija: mesecna 1.9%, letna pa 10%. Oktobra 2021, je bila mesecna 0.5%.

Se mi zdi da tole raste. Iz 8% na 10%.


V Spaniji in Franciji pa deflacija. Kako komentiras?

Maxlos ::

Barking up the wrong tree

dronyx ::

kow je izjavil:

Kitajska industrijski PMI zopet pod 50. Francoska letna inflacija padla na 6.2%

Postaja ocitno, da je glavni inflacijski problem v EU, trenutno energetski. Kovid denarna emisija se je ze prelila v cene, trenutno pa se v cene prelivajo visji energetski stroski.

Tu seveda pozabljamo, da so različne države zaradi "draginje" uvedle različne oblike pomoči, kar seveda inflacijo umetno znižuje. Covid denarna emisije nikakor še ni končala svoj inflacijski pohod in samo tega je še za okrog 20%. Torej še par let inflacija med 5% in 8%, da se cene kalibrirajo na povečano emisijo denarja.

Je pa po svoje zabavna situacija v VB. BoE sicer viša obrestne mere, vendar s tem se višajo tudi obrestne mere za obveznice, torej zadolževanje. In ker za obstoječe obveznice višje obresti pomenijo nižjo ceno obveznic so se znašli v težavah pokojninski skladi in na koncu verige so banke. Kako so rešili problem? Če se ne motim so natisnili novih 65 milijard funtov in začeli kupovat obveznice, da nižajo obresti. Takšen scenarij se mi zdi verjeten še v številnih drugih državah, samo tiskanje denarja pomeni pa kaj....Še več inflacije!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Pozabljas, da ekonomija tudi raste. Ne bo se vseh 40% procentov prelilo v cene. Se pa strinjam, da imas point, da se je veliko inflacije umetno zadrzalo. Pri nas je recimo Jansa, umetno nizal poloznice elektrike.

Drugace si za pozimi/pomladi napovedal 16-18% inflacijo.
Da pa bomo imeli nekaj let visjo inflacijo kot 2%, to pa itak ze prakticno vsi trobimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Drugace si za pozimi/pomladi napovedal 16-18% inflacijo.

Če je nemška inflacija čez 10% po moje gremo mi zlahka do moje napovedi. Kakor sam opažam in to sem že večkrat napisal, se ljudje z inflacijo borijo tako, da zapravljajo prihranke, manjši del pa še vedno stavi na nepremičnine in kljub višjim obrestnim meram in zelo dragim nepremičninam še vedno vidijo v tem rešilno bilko. Jaz pogledam samo obseg kreditiranja in mi je takoj jasno, da je ekonomsko okolje pri nas še vedno visoko inflatorno.

cias ::

kow je izjavil:

Pozabljas, da ekonomija tudi raste.


Kaj pa se trenutno sploh prodaja v večji meri, kaj raste? Se pod rast šteje samo višji prihodek od bencina ali ljudje nabavljajo avte, 8K televizorje, vile… ? Morda prodaja zlata?

TheBlueOne ::

cias je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Ja druge ni. Sej vidis kaj je, ko nismo dovolj reagirali pri Krimu. Imas takoj problem x3.


Se strinjam. Zahod bi moral nadzirati cel planet, ukazovati kaj je prav, kaj se sme… Saj je vec kot ocitno da smo najboljši in najbolj kompetentni, pri nas se cedita med in mleko…


Primerjalno se cedita med in mleko. Pa niti ne gre za ukazovanje kaj je prav in ne, vsaj ne v tem primeru. Sicer mi je jasno, da te ne zanima kaj drugega kot najbolj enostavni pomisleki na konkretno situacijo, ampak zadeve so vseeno bolj komplicirane. Da se je planet nehal pretirano klati med sabo imamo recimo zdruzene narode, mednardni pravo itn. Rusija v tem primeru krsi prakticno vse poleg vseh eticnih standardov. Kar dela zahod se niti ni vsiljevanje samega sebe, samo pomaga drzavi, da se bori za pravice pod katere je podpisana tudi Rusija.

Bi ti svetoval, da ne verjames vsega Putinu na besedo, ker njegova verzija, ko se je odlocil biti od amaterskega zgodovinarja do globalnega pravnika ni sprejeta nikjer.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

cias je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Ja druge ni. Sej vidis kaj je, ko nismo dovolj reagirali pri Krimu. Imas takoj problem x3.


Se strinjam. Zahod bi moral nadzirati cel planet, ukazovati kaj je prav, kaj se sme… Saj je vec kot ocitno da smo najboljši in najbolj kompetentni, pri nas se cedita med in mleko…


Primerjalno se cedita med in mleko. Pa niti ne gre za ukazovanje kaj je prav in ne, vsaj ne v tem primeru. Sicer mi je jasno, da te ne zanima kaj drugega kot najbolj enostavni pomisleki na konkretno situacijo, ampak zadeve so vseeno bolj komplicirane. Da se je planet nehal pretirano klati med sabo imamo recimo zdruzene narode, mednardni pravo itn. Rusija v tem primeru krsi prakticno vse poleg vseh eticnih standardov. Kar dela zahod se niti ni vsiljevanje samega sebe, samo pomaga drzavi, da se bori za pravice pod katere je podpisana tudi Rusija.

Bi ti svetoval, da ne verjames vsega Putinu na besedo, ker njegova verzija, ko se je odlocil biti od amaterskega zgodovinarja do globalnega pravnika ni sprejeta nikjer.


Tudi zahod je in krši ogromno zraven etičnih standardov... kje so sankcije proti USA bile v času napada na Irak? Jih ni bilo vidiš... Dvoličnosti pač ne podpiramo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Tudi zahod je in krši ogromno zraven etičnih standardov... kje so sankcije proti USA bile v času napada na Irak? Jih ni bilo vidiš... Dvoličnosti pač ne podpiramo


Ne, ljudje podpiramo kar je prav, na zahodu pa izpostavljamo napake. To v Rusiji ni mozno. Nas sistem je dober, ker ima regulacijo. Ste pa brutalno otrocji, ce pricakujete neko absolutno perfekcijo.

Da bi kdo sankcioniral ZDA, pa je v veliki meri porusil Putin, ker je dobro zamajal EU in sklatil edino mozno kratkorocno protiutez. Mimogrede je EU bila na taki poti, ce se ne spomnes trgovskih trenj, Trumpa, ki je pridigal naj manj uporabljamo RU energente itn.

Pac dotumapajte si, da moras za moralni perfekcionizem imeti moc, to pa je Putin gladko podaril ZDA.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Tudi zahod je in krši ogromno zraven etičnih standardov... kje so sankcije proti USA bile v času napada na Irak? Jih ni bilo vidiš... Dvoličnosti pač ne podpiramo


Ne, ljudje podpiramo kar je prav, na zahodu pa izpostavljamo napake. To v Rusiji ni mozno. Nas sistem je dober, ker ima regulacijo. Ste pa brutalno otrocji, ce pricakujete neko absolutno perfekcijo.

Da bi kdo sankcioniral ZDA, pa je v veliki meri porusil Putin, ker je dobro zamajal EU in sklatil edino mozno kratkorocno protiutez. Mimogrede je EU bila na taki poti, ce se ne spomnes trgovskih trenj, Trumpa, ki je pridigal naj manj uporabljamo RU energente itn.

Pac dotumapajte si, da moras za moralni perfekcionizem imeti moc, to pa je Putin gladko podaril ZDA.


Ne, EU je bila dovolj časa tiho da se je Putinu in ostalim odpeljalo, tu je problem... Če bi EU takrat ne pustila odcepitve Kosova, še pred tem blokirala celotno ZDA in jih natirala iz EU in se povezala s Putinom itd... bi danes imeli v Ukrajini mir...

Samo EU politika je prisesana na zizeke mame ZDA čeprav so jo ustvarili Evropejci in posilili svoje originalne države od koder so prišli...

Medtem se dvoličnost EUja nadaljuje pri priznanju Kosova in nedovoljevanju odcepitve Katalonije... a je to tudi PRAV?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Ne, EU je bila dovolj časa tiho da se je Putinu in ostalim odpeljalo, tu je problem... Če bi EU takrat ne pustila odcepitve Kosova, še pred tem blokirala celotno ZDA in jih natirala iz EU in se povezala s Putinom itd... bi danes imeli v Ukrajini mir...


Sploh ni nujno. Rusija bi verjetno bila mocnejsa, EU bi skoraj sigurno bil sibkejsi, ker Rusija je le haha ekonomija proti ZDA. Glede na to kar Putin pocne ne samo v Ukrajini, bi v tvojem scenariju znala biti nazaj celotna Sovjetska zveza z brutalnim diktatorjem na celu.

Pa ne pozabit, da demokracije najlazje delajo z demokracijami.

V bistvu pa ne mores vedeti, je pa seveda tvoja klasika, da opeiras s kar se da malim spektrom podatkov in posplosujes na slepo. Dajes kar dosti samozavestnih trditev za zadeve ranga kompleksnosti vec doktoratov.

Zgodovina sprememb…

MisterR ::

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Nemska inflacija: mesecna 1.9%, letna pa 10%. Oktobra 2021, je bila mesecna 0.5%.

Se mi zdi da tole raste. Iz 8% na 10%.


V Spaniji in Franciji pa deflacija. Kako komentiras?


Ker sovpada s cenovno kapico na energente. Energenti so del košarice s katero se izračunava inflacija. Zakaj smo pod JJ imeli tako nizko inflacijo potem pa bum? Ker je omejil cene energentov.

Lahko nam prodajajo dizl za 0.10€/liter,pri elektriki se država odpove vsem trošarinami, podržavi vse firme in voila inflacija bo pod 2%.

Maxlos ::

MisterR je izjavil:

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Nemska inflacija: mesecna 1.9%, letna pa 10%. Oktobra 2021, je bila mesecna 0.5%.

Se mi zdi da tole raste. Iz 8% na 10%.


V Spaniji in Franciji pa deflacija. Kako komentiras?


Ker sovpada s cenovno kapico na energente. Energenti so del košarice s katero se izračunava inflacija. Zakaj smo pod JJ imeli tako nizko inflacijo potem pa bum? Ker je omejil cene energentov.

Lahko nam prodajajo dizl za 0.10€/liter,pri elektriki se država odpove vsem trošarinami, podržavi vse firme in voila inflacija bo pod 2%.

Ja kok pa so bile cene energentov na trgu.
Koliko so bile cene plina na trgu ?
Imaš kakšne linke za trditev... Ker cene v DE niso bile kaj v pretiranem porastu napram ko je bil na oblasti JJ.
verjento se greš klasiko, JJ kriv da nič ne morer golob ?
Barking up the wrong tree

kow ::

Imas tukaj graf:

https://tradingeconomics.com/commodity/...

Cene so sle gor konkretno ze takoj po zacetku vojne. Nato so se sicer umirile, dokler Rusi niso dojeli, da so popusili in zaceli zapirati severni tok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MisterR ::

Za Nemčijo ne bom trdil ampak v Avstriji se je diesel podražil za 100% (iz 1€ na 2€), izven avtocest.
Enako je z elektriko in plinom.

Glede JJ, dal sem samo kot primer. To pa je to. Nimam doma obešene slike ne JJa in ne Goloba.

kow ::

To je seveda neumnost. Dobro se spomnim, da je bil dizel pred korono krepko cez 1 evro. Tisti zacasni padec na 1e, je bil pac posledica zapiranja in ogromnega padca porabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

FTad ::

kow je izjavil:

To je seveda neumnost. Dobro se spomnim, da je bil dizel pred korono krepko cez 1 evro. Tisti zacasni padec na 1e, je bil pac posledica zapiranja in ogromnega padca porabe.


Za katero drzavo govoris? V AT je bil diesel vse do vojne vedno cenejsi od SLO. Sedaj se pa drzi na cca 1,89€/L, bencin pa na cca 1,64€/L. Ceni sta izven AC. Od oktobra naprej bo pa prisel se dodaten CO2 davek, ki bo povisal (diesel in bencin) za 8 centov. Zahvala gre stranki zelenih.

Trenutno je v Sloveniji ugodneje tankati, ce imas tranzit in gres izven AC na pumpo.

Maxlos ::

kow je izjavil:

Imas tukaj graf:

https://tradingeconomics.com/commodity/...

Cene so sle gor konkretno ze takoj po zacetku vojne. Nato so se sicer umirile, dokler Rusi niso dojeli, da so popusili in zaceli zapirati severni tok.

Replika je na ? koga.
Barking up the wrong tree

Maxlos ::

MisterR je izjavil:

Za Nemčijo ne bom trdil ampak v Avstriji se je diesel podražil za 100% (iz 1€ na 2€), izven avtocest.
Enako je z elektriko in plinom.

Glede JJ, dal sem samo kot primer. To pa je to. Nimam doma obešene slike ne JJa in ne Goloba.


Si zadet ?
Avstrija dizel danes 1.88€
December 2021 je bil lite 1,223€
Januar 2022 1,209€

Sedaj ne vem kdaj JJ nima vec nadzora nad kontrolo cen goriv...
Barking up the wrong tree

cias ::

TheBlueOne je izjavil:



Bi ti svetoval, da ne verjames vsega Putinu na besedo, ker njegova verzija, ko se je odlocil biti od amaterskega zgodovinarja do globalnega pravnika ni sprejeta nikjer.


Kaj verjamem Putinu? Eno stvar mi pokaži. NAFOvci itak nimate nobenega drugega "argumenta" kot da me je Putin hipnotiziral ker sem proti uvajanju ukrepov ki nas rinejo v bedo in revščino.

TheBlueOne ::

cias je izjavil:



Kaj verjamem Putinu? Eno stvar mi pokaži. NAFOvci itak nimate nobenega drugega "argumenta" kot da me je Putin hipnotiziral ker sem proti uvajanju ukrepov ki nas rinejo v bedo in revščino.


Tvoje razmisljanje je bolj kot ne to v kar nas zeli prepricati njegova propaganda. Govoris pa kakor, da popuscanje Putinu ne bi imelo negativnih posledic. Ce bi vsi bili kot ti bi samo pridobival na moci in bolj kot ne sigurno pocel se vec tega kar pocne. Ne pozabit, da on bi nazaj celo SZ, pa se to bi bil verjetno samo prvi plan.

Pa preden naumis, da je del bivse SZ NATO in ne bi slo, ne pozabit, da bi razmerja moci bila drugacna. Tudi ne pozabit, da mu ni problem iti proti mednarodnem pravi, ZN itn. Je kar zgodovniski unikum, da prakticno nima zaveznikov na mednarodnem parketu, kar jih je ste pa neki cudni posamezniki, ki se ne zavedate kaj vse bi lahko bila posledica, ce ne bi reagirali.

D3m ::

SZ ali Imperialno Rusijo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

cias ::

TheBlueOne je izjavil:



Tvoje razmisljanje je bolj kot ne to v kar nas zeli prepricati njegova propaganda.


Edina propaganda so cene in pa politična smetana ki najavlja da bo treba ugasniti industrijo pa termostat na 19.

Častilci NAFA ste namerno nepismeni in se smejite pismenim ko gledajo na listke s cenami pod izdelki v trgovini.

Trump je Hitler, Bolsonaro je Hitler, Meloni je Hitler, Putin je Hitler… drugega ne znate in nimate.

TheBlueOne ::

cias je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Tvoje razmisljanje je bolj kot ne to v kar nas zeli prepricati njegova propaganda.


Edina propaganda so cene in pa politična smetana ki najavlja da bo treba ugasniti industrijo pa termostat na 19.

Častilci NAFA ste namerno nepismeni in se smejite pismenim ko gledajo na listke s cenami pod izdelki v trgovini.

Trump je Hitler, Bolsonaro je Hitler, Meloni je Hitler, Putin je Hitler… drugega ne znate in nimate.


Od mene kaj takega ne bos slisal, gledam bolj konkretno. Cene niso propaganda, propaganda je lahko prej kaj kdo hoce da vidis kot razlog za cene.

Sploh pa dalec ni edini faktor cena, to so do neke mere luksuzna vprasanja, ko imam zopet svet kjer se ne uposteva mednarodnega prava, mej itn. Ce se zopet na veliko zacnejo vojne in ne bo vec reda, bodo podrazitve sekundarnega pomena, ce sploh bo kaj za kupit.

Pac taki kot si ti ste zelo poceni. Dejansko bi dali vse za kar so umirali milioni, samo da se nekaj casa malo bolj poceni tankate.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

cias je izjavil:



Kaj verjamem Putinu? Eno stvar mi pokaži. NAFOvci itak nimate nobenega drugega "argumenta" kot da me je Putin hipnotiziral ker sem proti uvajanju ukrepov ki nas rinejo v bedo in revščino.


Tvoje razmisljanje je bolj kot ne to v kar nas zeli prepricati njegova propaganda. Govoris pa kakor, da popuscanje Putinu ne bi imelo negativnih posledic. Ce bi vsi bili kot ti bi samo pridobival na moci in bolj kot ne sigurno pocel se vec tega kar pocne. Ne pozabit, da on bi nazaj celo SZ, pa se to bi bil verjetno samo prvi plan.

Pa preden naumis, da je del bivse SZ NATO in ne bi slo, ne pozabit, da bi razmerja moci bila drugacna. Tudi ne pozabit, da mu ni problem iti proti mednarodnem pravi, ZN itn. Je kar zgodovniski unikum, da prakticno nima zaveznikov na mednarodnem parketu, kar jih je ste pa neki cudni posamezniki, ki se ne zavedate kaj vse bi lahko bila posledica, ce ne bi reagirali.


Torej hočeš rečt da je glede Putina in Rusije vse enako kot glede USA kateri počnemo točno to kot ti nočeš da počnemo glede Rusije?

USA počbne še bolj to kar počne ker jih toleriramo in jih ne blokiramo skupaj z Rusi
USA ni težko it proti mednarodnim pravilom, pravu ZN kot smo to DEFAKTO videli že 10 let nazaj (če bi jaz bil Rus bi se enako vprašal če oni lahko proti zakaj pa Rusija ne?)

itd...

Torej točno kaj je razlika med tem (na načelnem nivoju) da USA to dovolimo in popuščamo da počne še več tega negativnega, pri Rusih pa si tako proti?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Tule zanimiva razlaga kako bi kmalu prišlo do zloma britanskih pokojninskih skladov če ne bi intervenirala BoE in šla v nakupe z natiskanim denarjem. Ne samo recesija, povsem možna je nova finančna kriza, saj sedaj celotni finančni sistem temelji na 0% obrestih, podprto še s tiskanjem denarja.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Torej hočeš rečt da je glede Putina in Rusije vse enako kot glede USA kateri počnemo točno to kot ti nočeš da počnemo glede Rusije?

USA počbne še bolj to kar počne ker jih toleriramo in jih ne blokiramo skupaj z Rusi
USA ni težko it proti mednarodnim pravilom, pravu ZN kot smo to DEFAKTO videli že 10 let nazaj (če bi jaz bil Rus bi se enako vprašal če oni lahko proti zakaj pa Rusija ne?)

itd...

Torej točno kaj je razlika med tem (na načelnem nivoju) da USA to dovolimo in popuščamo da počne še več tega negativnega, pri Rusih pa si tako proti?


Ne, ne skusam povedati tega. Samo da Rusija v tem primeru dela proti nasim interesom, ki pa so v glavnem, da se boris za mednarodni pravo, vzdrzujes ZN itn.

In ti menda ne razumes ene pozicije. Mi se skupaj z Rusi ne moremo boriti enako kot skupaj z ZDA. Nikomur ni mar kaj si misli Rusija, samo malo, ker imajo nukice. Mi ni jasno kako vam je Putin vbil neko pariteto med ZDA in Rusijo, ker je ni. Rusija se lahko ekonomsko primerja s kaksno posamezno drzavo EU, ne pa ZDA.

Kaj je tisto to, kar se dovoli ZDA? Ker jaz ne vem, da bi delali landgrab. Menjave oblasti pa vspodbujajo tako ali drugace vsi, morda se najbolj Rusi in imajo se najbolj zveste nastavljence. Kjer in v EU in v ZDA odprto masovno kritiziramo vse napake in je moznost ponovitve manjsa.

Skratka mi ne moremo biti moralna avtoriteta, ker smo trenutno presvoh. Smo skoraj bili tam pred krizio 2008, potem pa sta prisla brexit in trenutno to sranje. In se enkrat, morda ne sledis, mi nismo slepo sledili ZDA. Smo imeli kar velik trgovinski konflikt, ce se spomnes je Trump posebej tezil, naj kupujemo manj energentov od RU, pa smo jih gladko odjeb***. Zahvaljujoc Putinu pa srednje, ce ne dolgorocno nimamo sans, da prevec moraliziramo. Sedaj smo pac nek zahodni bandwagon, ker je nas bivsi prijatelj in partner znorel, mi pa postajamo bolj in bolj odvisni od ZDA.
««
111 / 218
»»