» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
110 / 218
»»

D3m ::

Pri nas smo imeli volitve in večina je bila za Goloba. Jaz sicer ne.


Od vseh kontaktov poznam samo 1 osebo, ki je volila za ptiča.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nekikr ::

Najbrž jih je zdaj sram priznati.

D3m ::

Ampak 410k ljudi.

To je težko skriti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FrRoSt ::

johnnyyy je izjavil:

Kot kaže sta bila NS1 & NS2 sabotirana. Če smo se prej spraševali, kaj bo če RU zaprejo pipico, smo sedaj precej na tem, da plina iz RU tehnično ne bo mogoče spraviti - vsaj v zadostnih količinah. To zna biti za DE in EU gospodarstvo precejšen šok, prav tako za razmerje USD EUR.

Tako da sam pričakujem nadaljne slabljenje EUR in jačanje USD, vsaj do vrhunca zime oz do razpleta UKR/RU krize. Očitno je postal $ varno zatočišče, kar američane in njihovo gospodarstvo spravlja v precej boljši položaj kot ostale. Res je, da je z močnim dolarjem USA gospodarstvo manj konkurenčno, a ob povišani inflaciji, s tem lahko ohladijo lastno gospodarstvo in se znebijo presežne likvidnosti.


:)):)):))

Jesen se je šele začela dobro!!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

Utk je izjavil:

cias je izjavil:

Utk je izjavil:

Rusi ali Amerikanci, v bistvu je vseeno, Ruse je treba uničit, Amerikancev se pa odkrižat.


Zakaj Ruse uničiti? Ker so po TV tako rekli?

Ne, jaz sem tako reku, ne spomnem se, da bi kdo po tv to reku. Po TV kvečjemu opravičujejo rajo in kot da je Putin vsega kriv. Ni samo on kriv, cel narod je kriv. Ali je pokvarjen ali butast niti ni tako pomembno, nazaj v srednjem veku bojo veliko manj škode delali.


POČASI si boste morali priti na čisto, kaj so človekove pravice in človekove pravice manjšin, dragi RAZSVETLJENI evropejci, potem boš pa pogledal, koliko je bilo ruske manjšine v Ukrajini!!? ;)

Rusov ne moreš uničiti, američanov se boš pa tudi težko odkrižal!! ;)

Lahko pa imaš MOKRE SANJE!! :)):)):))

To NI prepovedano!! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Utk ::

Rusov ne rabimo mi uničit, samo dovolimo jim, da se uničijo sami, pa ne dovolimo, da še nas potegnejo z njimi. Isto je z balkanci. Odkar ni vojne dol, se depopulirajo veliko hitreje kot v vojni. Isto bo z Rusijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

FrRoSt ::

Saj jim (očitno) dovoljujete!! ;)

Ne samo, da jim dovoljujete, menda jim celo pomagate! :))

Bo pa to pustilo posledice tudi na vas! ;) Čeprav se smatrate za nedožna jagnjeta. 8-)
In ne ravno pozitivne!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Utk ::

Posledice seveda bojo. Ampak kakšna je alternativa? Kaj če bi med ww2 vsi normalno delali vse naprej, medtem ko bi Nemci drveli mimo s tanki. Bi nas res pustili zato na miru?

nekikr ::

D3m je izjavil:

Ampak 410k ljudi.

To je težko skriti.

Zakaj? Vsak peti voli SDS pa boš v Sloveniji težko našel 100 ljudi, ki bodo rekli, da so jih volili. Enako je zdaj z Golobom. Vsak, ki vidi kaj se dogaja in kaj se ne, bo raje tiho zamomljal nekaj kot pa priznal, da jih je volil. Ker potem bi priznal, da se je spet!!! pustil nategniti poceni, na suho in res globoko, mainstream medijem, ki so Goloba prikazovali kot Odrešenika, čeprav je tako kot vsi ostali pop-up anti Janša zmogel le to: sem proti Janši, plešimo!

kow ::

Zanimiv, da D3m verjame vsem prijateljem in znancem na besedo :)) Po svoje je to dobra razlaga, zakaj nasede ruski propagandi.

Glede nadaljne rasti inflacije, zaenkrat slabo kaze. Vse surovine so iz peaka precej padle, edina razlika je litij - ker je povprasevanje po baterijah neizmerno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

D3m ::

Kam ti spet taco moliš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Sej, lahko še enkrat napišem, če treba. Ampak to ne pomeni, da jih moramo vse pobit.


Kaj pa to pomeni a poiščemo slaviste da obrazložijo besedo UNIČENJE?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Unicenje ima precej sirok pomen po sskj, ene 20 somopemnk mi najde, "Unicila si me ker si me pustila" naprimer pa se mnogo primerov. Posameznika komot unicis na dokaj miroljubej nacin. Drzavo se toliko lazje.

Tak da ne, niti slucajno unicenje drzave ali naroda ni samo po sebi nasilno, se da na dokaj miroljuben nacin unicit drzavo. Ce se hoce. In tudi nemiroljubne metode (vojne) ponavadi pomenijo zgolj omejeno stevilo smrti, ne pa masovno.

In ne polno unicenje Rusije najbrz ne bo dosezeno. Bodo pa precej uniceni in potisnjeni izven seznama drzav ki imajo vpliv na svetovno politiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Unicenje ima precej sirok pomen po sskj, ene 20 somopemnk mi najde, "Unicila si me ker si me pustila" naprimer pa se mnogo primerov. Posameznika komot unicis na dokaj miroljubej nacin. Drzavo se toliko lazje.

Tak da ne, niti slucajno unicenje drzave ali naroda ni samo po sebi nasilno, se da na dokaj miroljuben nacin unicit drzavo. Ce se hoce. In tudi nemiroljubne metode (vojne) ponavadi pomenijo zgolj omejeno stevilo smrti, ne pa masovno.

In ne polno unicenje Rusije najbrz ne bo dosezeno. Bodo pa precej uniceni in potisnjeni izven seznama drzav ki imajo vpliv na svetovno politiko.



Ja ja, dajmo v kontekst... napisano je bilo RUSE JE POTREBNO UNIČIT... to nima veze z ljubezenskim uničenjem itd... to ma veze ali gospodarsko ali vojaško še bolj pa meni to deluje kot da je treba uničit NAROD... namreč točno v takem smislu je napisano kajti nadaljuje se pa z AMERIČANI spet kot narodom...

Če jaz napišem Črnce moramo UNIČIT boš verjetno videl tako, zdaj ker je to napisal glede Rusov pa verjetno obratno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dronyx ::

Rekordna stanovanjska posojila: za nakup nepremičnin si izposojamo že osem milijard evrov (članek Finance).

Tole še vedno lep pokazatelj, kako je monetarna politika ECB še vedno zelo inflacijska, realna obrestna mera pa še vedno visoko negativna. ECB ne rešuje ne evra, še manj visoke inflacije.

cias ::

Utk je izjavil:

Ni samo on kriv, cel narod je kriv.


Tko kot so vsi židje krivi za kar se dela nad Palestinci? Al je tu drugače?

D3m ::

Še za marsikaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

Še se spomnite Kitajskih nepremičninskih tem.... Članik zadnjih nekaj ur... V amewriki in EU ni nič kaj drugače...
Sedaj pa kar na plano z rusofili in podobno, samo kontra članke pijavite meta infomirani.
Bo pa verjento v upadanju še celo leto 2023, koliko ? Večje obrestne mere, pomeni večje mesečne obroke... sdaj pa najdimo stsistiko google iskalnika koliko se je povečalo iskanje, kako prodati svojo nepremičnino...

Forbs :Sep 27, 2022,02:53pm EDT
Housing Market Volatility Flashes ‘Early Signs’ Of Recession As New Home Sales Unexpectedly Surge

fortune : September 28, 2022, 6:52 AM UTC
These 2 maps show the U.S home price correction is sharper—and more widespread—than previously thought

cnn Tue September 27, 2022
US home price reports show the cooling effect of rising mortgage rates

washingtonpost September 28, 2022 at 12:52 p.m. EDT
While everybody’s been sweating over the housing and labor markets, the office market has been streaking toward a hard landing.

Bloomberg September 28, 2022 at 4:00 PM GMT+2
US Pending Home Sales Dip for Seventh Time in 2022 as Rates Rise
Contract signings fell 2% to second-lowest level since 2011
Mortgage rates continue to climb, reach highest since 2008
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Sej, lahko še enkrat napišem, če treba. Ampak to ne pomeni, da jih moramo vse pobit.


Kaj pa to pomeni a poiščemo slaviste da obrazložijo besedo UNIČENJE?

Če sem jaz to napisal, je to treba vprašat mene, noben slavist ne more vedet kaj sem jaz mislil.
Treba jih spremenit v ameriške pupije (kužke, da ne boš spet preveč razmišljal kaj), takšne kot so zdaj Japonci, recimo. Lahko so tudi evropski pupiji, samo ta bo težka. Samo da bojo v nasprotju z japonci ostali za vedno revni, ker so pač nesposobni, leni in pijani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Torej se strinjaš z ameriškim imperializmom?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Ne strinjam se, da ta obstaja v taki meri kot nekateri mislite. Dokler neka država ne dela pizdarij, jo ZDA pusti dokaj na miru. Kanada, Mehika že en čas, itd. Japonce so pojahali, seveda. Ampak to je bilo najbolje kar se jim je kdaj zgodilo. Od takrat so pridni. Razni Afganistanci, Iračani, itd., so tudi imeli priložnost za kaj takega, samo njih pač ne boš spremenil. Za Ruse bomo še videli. Rusi se morajo priključit Zahodu ali bojo pa ostali na nivoju Mongolije, druge ni.
Tudi Indija, Pakistan, Kitajska lahko delajo kar hočejo, dokler ne delajo prevelikih pizdarij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Toliko si amerikanci zelijo sodelovanja z RU

https://www.theguardian.com/world/2021/...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dice7 ::

fikus_ je izjavil:

Toliko si amerikanci zelijo sodelovanja z RU

https://www.theguardian.com/world/2021/...

Vladimir Putin wanted Russia to join Nato but did not want his country to have to go through the usual application process and stand in line “with a lot of countries that don’t matter”

Lepo, da se je ze na zacetku izdal kaksen arogantnez in izkoriscevalec je

fikus_ ::

Iščeš kar hoces najti zato tudi to najdeš.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fikus_ ::

Mene so pa nekateri prepricevali da ni sankcij na gnojila. Imeli so prav in narobe.
Izkaze pa se, da je EU bolj papeška od papeža.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

zobnik ::

Nobene sankcije ne vplivajo na inflacijo niti Ukrajina, Rusija tukaj nima nobenga vliva..... ampak inflacija je posledica, ker se dela, ljudje majo dnar posledično je vse dražje.

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Rekordna stanovanjska posojila: za nakup nepremičnin si izposojamo že osem milijard evrov (članek Finance).

Tole še vedno lep pokazatelj, kako je monetarna politika ECB še vedno zelo inflacijska, realna obrestna mera pa še vedno visoko negativna. ECB ne rešuje ne evra, še manj visoke inflacije.


To sta DVE RAZLIČNI zadevi, čeprav časovno sovpadata!! ECB tukaj nima vzvodov, da bi delovala!!

DRŽAVA mora tukaj uporabiti PAMETNO davčno politiko na nepremičnine!!

To je vsa umetnost!!! Dokler pa tega ne opravi, bo to še vedno zlata naložbena jama za bogate posameznike in ostale špekulante!!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kow ::

dronyx zamolci, da v normalnih razmerah bos vedno imel rekordna posojila. Nominalno tudi BDP ves cas raste. Pomemben je delez posojil v BDP.

Utk ::

fikus_ je izjavil:

Mene so pa nekateri prepricevali da ni sankcij na gnojila. Imeli so prav in narobe.
Izkaze pa se, da je EU bolj papeška od papeža.

Beri uradne vire, ne pa propagande:
https://www.eeas.europa.eu/delegations/...

Pa ravno danes je nekdo spraševal kaj naj bere, da ne bo zaveden...če hočete kaj vedet o sankcijah, to obstaja uradno in javno. EU nima tajnega uradnega lista kot Rusija...

Sploh je pa fake news Putinova izjava naj EU dvigne sankcije, da bojo lahko izvažali hrano v Afriko. To je bedarija, EU sankcije veljajo SAMO za EU, tudi če bi veljale za hrano, pa niti to ne.

Rokim ::

mek se je podražu za 25% u enmu letu plata pa 5% večja oziroma okol 40€.To je bolano,katastrofa

cias ::

Utk je izjavil:

Ne strinjam se, da ta obstaja v taki meri kot nekateri mislite. Dokler neka država ne dela pizdarij, jo ZDA pusti dokaj na miru. Kanada, Mehika že en čas, itd.


Resno? Karteli redno žagajo glave z motorkami, proizvajajo in preprodajajo droge…

Utk je izjavil:


Sploh je pa fake news Putinova izjava naj EU dvigne sankcije, da bojo lahko izvažali hrano v Afriko. To je bedarija, EU sankcije veljajo SAMO za EU, tudi če bi veljale za hrano, pa niti to ne.


Ti pa si intelektualec. Indija, Kitajska, Afrika… vse hočejo spraviti pod sankcije, sedaj svetovna policija joče kako so ti zlobni ker nočejo sprejeti omejitev cen nafte. Dolar gor, vse druge valute pa propadajo. Majhna cena za Slavo Ukrajine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

Utk ::

Resno? Karteli redno žagajo glave z motorkami, proizvajajo in preprodajajo droge...

Kaj bi ti rad, da ZDA naredijo invazijo na Mehiko, ker tam karteli žagajo mehiške glave?

Indija, Kitajska, Afrika... vse hočejo spraviti pod sankcije, sedaj svetovna policija joče kako so ti zlobni ker nočejo sprejeti omejitev cen nafte.

Kaj ima to veze s Putinovo lažjo, da mora EU sprostit sankcije, da bojo lahko izvažali hrano v Afriko? To je pač vsaj dvojna, če ne trojna, laž.

cias ::

Utk je izjavil:

Resno? Karteli redno žagajo glave z motorkami, proizvajajo in preprodajajo droge...

Kaj bi ti rad, da ZDA naredijo invazijo na Mehiko, ker tam karteli žagajo mehiške glave?


Ti trdiš da ne napadajo držav ki ne delajo štale.

Utk je izjavil:


Indija, Kitajska, Afrika... vse hočejo spraviti pod sankcije, sedaj svetovna policija joče kako so ti zlobni ker nočejo sprejeti omejitev cen nafte.

Kaj ima to veze s Putinovo lažjo, da mora EU sprostit sankcije, da bojo lahko izvažali hrano v Afriko? To je pač vsaj dvojna, če ne trojna, laž.


Sankcije so torej za uničenje EU na Rusije? Jim pustimo zamenjat trg? Intelekt povprečnega slavilca genikologinje.

TheBlueOne ::

cias je izjavil:



Sankcije so torej za uničenje EU na Rusije? Jim pustimo zamenjat trg? Intelekt povprečnega slavilca genikologinje.


Zadeve ne kazejo, da bi imel prav. Rusija navljub ekstremnim financnim manevrom, zadrzevanju podatkov itn. vidno tone. Ce normalnizirajo trge verjetno takoj propadejo.

Profitirajo pa sigurno najbolj ZDA, ker jim je Putin dal na krozniku vse kar so kadarkoli lobirali. Pa se EU lahko mecejo v fris: "Told you ...".

Zgodovina sprememb…

cias ::

TheBlueOne je izjavil:



Zadeve ne kazejo, da bi imel prav. Rusija navljub ekstremnim financnim manevrom, zadrzevanju podatkov itn. vidno tone.


:))

Utk ::


Ti trdiš da ne napadajo držav ki ne delajo štale.

Da. Ne napadejo pa vsako, ki dela štalo.

Sankcije so torej za uničenje EU na Rusije? Jim pustimo zamenjat trg? Intelekt povprečnega slavilca genikologinje.

Ja, ker ne moremo preprečit menjave trga. Če bi prej Rusi dobili več denarja od prodaje Afriki, bi že prej raje prodajali Afriki. Torej jih sankcije vseeno bolijo.

TheBlueOne ::

cias je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Zadeve ne kazejo, da bi imel prav. Rusija navljub ekstremnim financnim manevrom, zadrzevanju podatkov itn. vidno tone.


:))


Dejansko ti ni jasno, da je valuta prakticno zamrznjena, trg pravtako. Kljucnih podatkov Rusija vec ne izdaja. Zakonsko doloceno, da se kupuje Rublje itn. Se zavedas kako obupani poizkusi stabilizacije so to?

Utk je izjavil:


Ja, ker ne moremo preprečit menjave trga. Če bi prej Rusi dobili več denarja od prodaje Afriki, bi že prej raje prodajali Afriki. Torej jih sankcije vseeno bolijo.


Seveda jih bolijo, pa saj so znane stevilke glede prodaje v EU. Drugam pa vecinoma prodajajo z mocnimi popusti kar se tice energentov in prakticno vsega ostalega. Pac "super stranke" ...

Afrika pa kot market sploh se ni kaj drugega kot pa investicija za prihodnost.

Kar se tice orozja pa si delajo super reklamo.

Zgodovina sprememb…

cias ::

Utk je izjavil:


Ja, ker ne moremo preprečit menjave trga. Če bi prej Rusi dobili več denarja od prodaje Afriki, bi že prej raje prodajali Afriki. Torej jih sankcije vseeno bolijo.


Imperialisti so sedaj vsi penasti ker nas Afrika, Indija, Kitajska… ne ubogajo.

Energetski sektor v Rusiji ima rekordne dobicke, evropi so prodajali ker je bilo najbolj prikladno.

Sedaj seveda evropi ni vec smiselno. Eh pa kaj, saj imamo nesteto alternativ. Ugasniti industrijo, termostate na 16… :D

TheBlueOne ::

cias je izjavil:



Energetski sektor v Rusiji ima rekordne dobicke, evropi so prodajali ker je bilo najbolj prikladno.

Sedaj seveda evropi ni vec smiselno. Eh pa kaj, saj imamo nesteto alternativ. Ugasniti industrijo, termostate na 16… :D


Ti pa verjetno ne poznas stevilk?

Malidelničar ::

Mr.B je izjavil:

Še se spomnite Kitajskih nepremičninskih tem.... Članik zadnjih nekaj ur... V amewriki in EU ni nič kaj drugače...
Sedaj pa kar na plano z rusofili in podobno, samo kontra članke pijavite meta infomirani.
Bo pa verjento v upadanju še celo leto 2023, koliko ? Večje obrestne mere, pomeni večje mesečne obroke... sdaj pa najdimo stsistiko google iskalnika koliko se je povečalo iskanje, kako prodati svojo nepremičnino...

Forbs :Sep 27, 2022,02:53pm EDT
Housing Market Volatility Flashes ‘Early Signs’ Of Recession As New Home Sales Unexpectedly Surge

fortune : September 28, 2022, 6:52 AM UTC
These 2 maps show the U.S home price correction is sharper—and more widespread—than previously thought

cnn Tue September 27, 2022
US home price reports show the cooling effect of rising mortgage rates

washingtonpost September 28, 2022 at 12:52 p.m. EDT
While everybody’s been sweating over the housing and labor markets, the office market has been streaking toward a hard landing.

Bloomberg September 28, 2022 at 4:00 PM GMT+2
US Pending Home Sales Dip for Seventh Time in 2022 as Rates Rise
Contract signings fell 2% to second-lowest level since 2011
Mortgage rates continue to climb, reach highest since 2008


Nedvomno globalna negotovost povečuje inflacijske pritiske.
Poleg RUS-UKR in vpliva na cene energentov je tu še riziko kitajskega crasha in nadaljnjega rahljanja dobavnih verig.
Zdi se, da je FED močno reagiral, da se pripravi na naslednja leta, zato pa imajo ostale valute sedaj težave (funt, EUR, yen).
Pri inflaciji je po mojem tako, da ko enkrat zaniha navzgor ob potisku dol, lahko pride še do kakšnega nihljaja navzgor (zaradi močnega špekulativnega faktorja, ki vedno spremlja visoko inflacijsko okolje). Tako je bilo tudi v sedemdesetih, če se ne motim že ko je nastopil Volcker, ki inflacije ni zlomil v enem šusu.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Imperialisti so sedaj vsi penasti ker nas Afrika, Indija, Kitajska... ne ubogajo.

Ni res. Nihče ni pričakoval od Afrike, da se bi odpovedala poceni ruski nafti.

Energetski sektor v Rusiji ima rekordne dobicke,

Ni res.

evropi so prodajali ker je bilo najbolj prikladno

Seveda, za njih najcenejše, se reče, cena pa ne tako nizka, koliko so imeli manj stroškov.

Sedaj seveda evropi ni vec smiselno. Eh pa kaj, saj imamo nesteto alternativ. Ugasniti industrijo, termostate na 16...

Mislim, če bi bil ti Anglež med ww2 bi še med napadom na Francijo kupoval nemški premog...sej prav, whatever, ampak me veseli, da ste v manjšini.

cias ::

TheBlueOne je izjavil:



Ti pa verjetno ne poznas stevilk?


Poznam številke na termostatu, številke s cenami v trgovini…

Invictus ::

Utk je izjavil:


Mislim, če bi bil ti Anglež med ww2 bi še med napadom na Francijo kupoval nemški premog...sej prav, whatever, ampak me veseli, da ste v manjšini.

Težko, ker Nemčija sama nima prav veliko surovin.

Od premoga imajo svinjski lignit. Dnevni kop pri Koelnu, kjer se tako praši, da vsak 1x na teden mesta in vasi okoli dobijo obvestilo, naj ne hodijo ven.

Rud tudi nimajo veliko, oz. je zanič. V 2. svetovni vojni so naredili sicer železarno za lastno rudo, ampak je bilo to ultra drago. Zato so tudi napadli Norveško, da so dobivali švedsko železovo rudo preko Narvika, kjer nikoli ne zmrzne morje...

Nemčija je svojo železarsko industrijo naredila s švedsko rudo in premogom. Zdaj pa z ruskim premogom, lesom in plinom, malo pa še iz elektrike iz poljskih termoelektrarn.

Za narod, ki zna narediti svega in svašta iz strojništva, so Nemci krepko butasti pri energetiki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cias ::

Invictus je izjavil:


Za narod, ki zna narediti svega in svašta iz strojništva, so Nemci krepko butasti pri energetiki...


Nemci od ww2 naprej, so pod kontrolo USA. Kam grejo pa si preberi literarno delo Germany must perish.

kow ::

Ja, Nemci so res butasti. Postavili so temelje fotovoltaicni industriji, Danci pa vetrni. Res butale.

fikus_ ::

kow je izjavil:

Ja, Nemci so res butasti. Postavili so temelje fotovoltaicni industriji, Danci pa vetrni. Res butale.


S FV služijo Kitajci, z vetrno pa DE Siemens. DE pa uporablja celo EU elektroomrežje za baterijo, ki jim omogoča nerazsutje električnega sistema.
Ostala EU so butale, ker so na takšen sistem pristale.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Malidelničar ::

A obstajajo kakšni indici, da smo glede inflacijskih pritiskov iz strani energetskih disrupcij na vrhu in v letu 2023 pričakujemo zmanjšanje pritiskov?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kow ::

fikus_ je izjavil:

kow je izjavil:

Ja, Nemci so res butasti. Postavili so temelje fotovoltaicni industriji, Danci pa vetrni. Res butale.


S FV služijo Kitajci, z vetrno pa DE Siemens. DE pa uporablja celo EU elektroomrežje za baterijo, ki jim omogoča nerazsutje električnega sistema.
Ostala EU so butale, ker so na takšen sistem pristale.


Brez Nemcov, Kitajci ne bi sluzili. Oni so s subvencijami zbootali celo industrijo - od tega pa ima koristi cel svet. Kaknsi butalci!

fikus_ ::

Nemci so naredili povpraševanje, kupovali (+cel svet) pa tam, kjer je najceneje, to je Made in China. Osnove kapitalizma in globalizacije.

PS Nemci niso butalci, butale so ostala EU, ki je na DE sistem ekofašizma pristala.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()
««
110 / 218
»»