» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
94 / 218
»»

hbgqzR ::

Zdaj je edinstvenq politična prilika narediti en tak eksperiment. Da vidimo, kaj se izcimi...

Comandante ::

Moje mnenje je sicer, da se oddajanje za profit najlažje zjebe tako, da se da najemnikom toliko pravic, da jim najemodajalec ne more kaj dosti tudi če ne plačujejo. BO zgodbe hitro konec.

Torej pomanjkanje stanovanj bi ti reseval tako, da bi uvedel pogoje (sistemsko goljufanje), pod katerimi bi se manj ljudi oddajalo stanovanja?

Kaj pa ce se raje lastnike kapitaliste postreli, in se jim vzame stanovanja? 8-O

dronyx ::

Comandante je izjavil:

Kaj pa ce se raje lastnike kapitaliste postreli, in se jim vzame stanovanja? 8-O

Glede na to, da so trenutno v modi stari triki, kot je inflacija, ni dvakrat za rečt, da se ne bo našel kdo, ki bo še to idejo potegnil iz naftalina. Jaz bi bil pa nov Stane Dolanc.

ZveeZ ::

Reycis je izjavil:


Moje mnenje je sicer, da se oddajanje za profit najlažje zjebe tako, da se da najemnikom toliko pravic, da jim najemodajalec ne more kaj dosti tudi če ne plačujejo. BO zgodbe hitro konec.

Saj ves, da je ogromno stanovanj praznih ravno zaradi "pravic" podnajemnikov? Ti bi pa jim dodelil se vec?
Je bolje imeti prazno nepremicnino, kot pa da jo oddajas klosarjem za 300€ neto mesecno.

Utk ::

Moje mnenje je sicer, da se oddajanje za profit najlažje zjebe tako, da se da najemnikom toliko pravic, da jim najemodajalec ne more kaj dosti tudi če ne plačujejo. BO zgodbe hitro konec.

Se strinjam, da bo potem hitro konec. Ampak kam bojo šli pol ti ljudje?

TheBlueOne ::

Da ne govorimo, da stanovanj ne oddajajo samo bogatuni. Potem imas v praksi situacijo, kjer je podnajemnik z vso mocjo. Babica, ki morda oddaja, da je lahko v domu verjetno ne bi dobila nic, ker kdo pa se je boji? Prodati ne mora, ker so v njem ljudje, tako da jim morda lahko se servisira na svoje stroske. Sploh pa kdo bo kupil stanovanje s podnajemniki, ki ne placujejo?

Tisti z dovolj kapitala pa bi slej kot prej imeli kaksne neuradne izterjevalce. Taka pravna katastrofa bi bila sigurno raj za kriminalce.

Oddajanja za profit pac ne mores "zjebat", brez da to za sabo potegne cel spekter posledic, ki lahko b.p. prevaga benifit malenskosti, ki jo resujes. Verjetno bi, ce bi kdo bil tako neumen, da bi to resno pozikusal, na koncu prisel do tocke, kjer bi vse nacionalirizal, potem pa neke vrste notranja vojna.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Pa tudi, prvič, zakaj bi to delal, in drugič, kako si predstavljate, da ljudje, ki komaj plačajo 400 evrov najemnine, zberejo 30 jurjev za polog in kredit, ki bo večji od te najemnine (ker bo treba kupit še aparate, pohištvo, itd)?
Lahko bi kdo reku, da bi najemnik lahko naredil to in ono, pa se malo znašel, in bi prišel do svojega stanovanja...ja, najbrž bi lahko, ampak če ni do zdaj, zakaj mislite, da zdaj pa bo? Ljudje pač niso enako iznajdljivi in sposobni. Nekateri pridejo v najem, da nimajo niti svoje rjuhe. In tak bo v pol leta kupil stanovanje, samo lastnike je treba malo bolj obdavčit. Pa ja de.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Pri takem pravnem okvirju verjetno sploh lahko pozabis na stanovanjske kredite. Kdo pa bi zelel imovino? Je pa ja boljse biti podnajemnik. Razen ce kaksen veleum ugotovi se, da bi bilo fino pravilo, ko tudi kredita ni treba placati, ce se ti zdi.

energetik ::

Po mojem hranite trola, katera vlada pa bi si upala sprejeti tak pravni okvir? To je podoben kekec kot tisti, ki udrihajo čez kapitaliste, da hočejo profit od svoje firme. Odpri svojo pa se odreči profitu ali pojdi v minus. Zakaj bi že to počel? In zakaj bi zastonj oddajal stanovanje?

Razen če spet pride komunistična partija in pobere vse. Na srečo tudi KP tiste druge, rumene cegle le težko najde. :D
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

TheBlueOne je izjavil:

Pri takem pravnem okvirju verjetno sploh lahko pozabis na stanovanjske kredite. Kdo pa bi zelel imovino? Je pa ja boljse biti podnajemnik. Razen ce kaksen veleum ugotovi se, da bi bilo fino pravilo, ko tudi kredita ni treba placati, ce se ti zdi.

Jaz podnajemniku odvzel vse pravice glede bivanja v nepremicnini tisti trenutek, ko bi nehal placevati.

energetik ::

ZveeZ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Pri takem pravnem okvirju verjetno sploh lahko pozabis na stanovanjske kredite. Kdo pa bi zelel imovino? Je pa ja boljse biti podnajemnik. Razen ce kaksen veleum ugotovi se, da bi bilo fino pravilo, ko tudi kredita ni treba placati, ce se ti zdi.

Jaz podnajemniku odvzel vse pravice glede bivanja v nepremicnini tisti trenutek, ko bi nehal placevati.
Točno tako, najmodajalec bi moral biti bolj zaščiten, pa bi morda še kakšen več oddal svoje stanovanje. Torej če najemnik ne plača ali uničuje stanovanje, pa se po pogovoru z najemodajalcem ne sporazume, pride po nekem odpovednem roku npr. 3 mesecev državna izselitvena ekipa in jih deložira.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

energetik je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Pri takem pravnem okvirju verjetno sploh lahko pozabis na stanovanjske kredite. Kdo pa bi zelel imovino? Je pa ja boljse biti podnajemnik. Razen ce kaksen veleum ugotovi se, da bi bilo fino pravilo, ko tudi kredita ni treba placati, ce se ti zdi.

Jaz podnajemniku odvzel vse pravice glede bivanja v nepremicnini tisti trenutek, ko bi nehal placevati.
Točno tako, najmodajalec bi moral biti bolj zaščiten, pa bi morda še kakšen več oddal svoje stanovanje. Torej če najemnik ne plača ali uničuje stanovanje, pa se po pogovoru z najemodajalcem ne sporazume, pride po nekem odpovednem roku npr. 3 mesecev državna izselitvena ekipa in jih deložira.

Za zahtevat drzavno izselitveno ekipo bi morala drzava nekaj imeti od tvojega oddajanja. Npr vsaj 20% najemnine.. oh wait..

hbgqzR ::

ZveeZ je izjavil:

Npr vsaj 20% najemnine.. oh wait..

Zaenkrat ima načeloma 25%, če se ne motim, kmalu vsaj 27,5%, brez skrbi. Je pa tole možno in tudi se zniža z zakonitimi (in protinflacijskimi) olajšavami.

Utk ::

Če bi CSD in država delala svoje delo, bi v takih primerih iz računa vzeli za najemnino, ali pa dodali iz proračuna, in jo nakazali lastniku. Ker fuknit na cesto družine sred zime pač ne moreš, se strinjam, ampak zastonj nekje jih pa tudi ni dolžan nihče imet. Če nimajo, je za njih dolžna skrbet država. Če imajo, jim je dolžna vzet in plačat najemnino, ker drugače bojo na cesti in (spet) državni problem. V resnici ni zelo komplicirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

luli ::

ZveeZ je izjavil:

energetik je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Pri takem pravnem okvirju verjetno sploh lahko pozabis na stanovanjske kredite. Kdo pa bi zelel imovino? Je pa ja boljse biti podnajemnik. Razen ce kaksen veleum ugotovi se, da bi bilo fino pravilo, ko tudi kredita ni treba placati, ce se ti zdi.

Jaz podnajemniku odvzel vse pravice glede bivanja v nepremicnini tisti trenutek, ko bi nehal placevati.
Točno tako, najmodajalec bi moral biti bolj zaščiten, pa bi morda še kakšen več oddal svoje stanovanje. Torej če najemnik ne plača ali uničuje stanovanje, pa se po pogovoru z najemodajalcem ne sporazume, pride po nekem odpovednem roku npr. 3 mesecev državna izselitvena ekipa in jih deložira.

Za zahtevat drzavno izselitveno ekipo bi morala drzava nekaj imeti od tvojega oddajanja. Npr vsaj 20% najemnine.. oh wait..

Takoj vzamem. Zdaj ima več in ne naredi nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

feryz ::

enemon je izjavil:

Če prav razumem dronyxa, ljudje zdaj vlagajo v avte, ki izgubijo pol vrednosti, ko ga odpelješ iz salona?
Očitno si prespal zadnji dve leti.
Danes odpelješ octavio iz salona za 20 jurjev in jo čez 5 minut prodaš za 22. Čez eno leto pa za 20.
Nekaj pušneš, seveda. Ker evro sekret papir pade v tem času za kvazi 10 procentov (v resnici še mnogo več).

Dve leti nazaj bi za Mondeo iztržil okrog 15 jurjev (prosto po Avtonet-u), danes, ko je 2 leti starejši, ga cenijo na 17 jurjev.

ZveeZ ::

feryz je izjavil:

enemon je izjavil:

Če prav razumem dronyxa, ljudje zdaj vlagajo v avte, ki izgubijo pol vrednosti, ko ga odpelješ iz salona?
Očitno si prespal zadnji dve leti.
Danes odpelješ octavio iz salona za 20 jurjev in jo čez 5 minut prodaš za 22. Čez eno leto pa za 20.
Nekaj pušneš, seveda. Ker evro sekret papir pade v tem času za kvazi 10 procentov (v resnici še mnogo več).

Dve leti nazaj bi za Mondeo iztržil okrog 15 jurjev (prosto po Avtonet-u), danes, ko je 2 leti starejši, ga cenijo na 17 jurjev.

Enako z Berlingotom. L.2019 19k€ nov, danes pa cca 22k rabljen s skoraj 100kkm na stevcu

J.McLane ::

To je bilo vse res, ampak kdo ti garantira da bo tako tudi, če se tega lotiš danes? Jaz se bolj nagibam v to da bo potrošnik čez ene pol leta crknil, in bo na zalogi kolikor hočeš s popusti.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Reycis ::

Jaz sem proti rentam in najemnina je najpogostejša in trenutno tudi dokaj varna oblika rente. Vsi bi nič delali in vlekli neko rento. Sano po sebi me to sicer ne moti ampak vedno so na drugi strani enačbe pa sužnji, ki to rento plačujejo. Ne ne ne ne ne. K vragu s takim sistemom.
Diversity is our greatest strength

Mato989 ::

Reycis je izjavil:

Jaz sem proti rentam in najemnina je najpogostejša in trenutno tudi dokaj varna oblika rente. Vsi bi nič delali in vlekli neko rento. Sano po sebi me to sicer ne moti ampak vedno so na drugi strani enačbe pa sužnji, ki to rento plačujejo. Ne ne ne ne ne. K vragu s takim sistemom.


najlažje taki sistem reguliraš če tisti kateri bi morali rentat, jih ne sproducirajo na Svet (beri rodijo) in tako zmanjka "suženjske" populacije in rente gredo dol =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:

Reycis je izjavil:

Jaz sem proti rentam in najemnina je najpogostejša in trenutno tudi dokaj varna oblika rente. Vsi bi nič delali in vlekli neko rento. Sano po sebi me to sicer ne moti ampak vedno so na drugi strani enačbe pa sužnji, ki to rento plačujejo. Ne ne ne ne ne. K vragu s takim sistemom.


najlažje taki sistem reguliraš če tisti kateri bi morali rentat, jih ne sproducirajo na Svet (beri rodijo) in tako zmanjka "suženjske" populacije in rente gredo dol =)


Rentanje je cisto ok, le cene so pri nas prenapihnjene glede na standard.
Jaz sem pripravljen odsteti 600€/m za stanovanje 60-70m2 z dvema spalnicama v bliznji okolici. Pogoj: oddaja za vsaj 5 let.
Ne najdem nic:)

FrRoSt ::

J.McLane je izjavil:

To je bilo vse res, ampak kdo ti garantira da bo tako tudi, če se tega lotiš danes? Jaz se bolj nagibam v to da bo potrošnik čez ene pol leta crknil, in bo na zalogi kolikor hočeš s popusti.


Potrošnik ni eden, ampak je cela (mavrična) paleta potrošnikov! ;)

Tisti najnižje, najrevnejši, ki živijo takorekoče iz rok v usta, bodo najbolj prizadeti! Potem so tisti, ki imajo več, pa imajo kredite! Višje pa so še tisti, ki jim še ostane! Ti, slednji, si bodo ustvarili neko zalogo, šli po nakupih in v nabavo. To bo povzročilo, da bo inflacija še kar trajala. POTEM se bo pa obrnilo!? Zaustavilo! Nekaj časa ne bodo več kupovali, kar bo vsekalo nazaj, krčila se bo proizvodnja in delovna mesta, pojavila se bo recesija. Zadeve se bodo zavrtele v drugo smer.... :O

Zdaj, vprašanje: Kaj in kako bi se moralo odreagirati v tem trenutku!?? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Reycis je izjavil:

Jaz sem proti rentam in najemnina je najpogostejša in trenutno tudi dokaj varna oblika rente. Vsi bi nič delali in vlekli neko rento. Sano po sebi me to sicer ne moti ampak vedno so na drugi strani enačbe pa sužnji, ki to rento plačujejo. Ne ne ne ne ne. K vragu s takim sistemom.


najlažje taki sistem reguliraš če tisti kateri bi morali rentat, jih ne sproducirajo na Svet (beri rodijo) in tako zmanjka "suženjske" populacije in rente gredo dol =)


Rentanje je cisto ok, le cene so pri nas prenapihnjene glede na standard.
Jaz sem pripravljen odsteti 600EUR/m za stanovanje 60-70m2 z dvema spalnicama v bliznji okolici. Pogoj: oddaja za vsaj 5 let.
Ne najdem nic:)


Kaj to pomeni da ne najdeš nič? Da si pripravljen dat premalo... oziroma so drugi pripravljeni dat več ali za bolj ugodne pogoje za tistega ki renta...

Tvoja logika je enaka, kot ko delodajalec reče da on je takoj pripravljen plačat delavca minimalca pa ne najde nikoga... jah jebiga, če nikogar ni na voljo ponudi več ali pa nimaš... in enako je pri tvoji logiki.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:


Kaj to pomeni da ne najdeš nič? Da si pripravljen dat premalo... oziroma so drugi pripravljeni dat več ali za bolj ugodne pogoje za tistega ki renta...

Tvoja logika je enaka, kot ko delodajalec reče da on je takoj pripravljen plačat delavca minimalca pa ne najde nikoga... jah jebiga, če nikogar ni na voljo ponudi več ali pa nimaš... in enako je pri tvoji logiki.


Pa to ti pravim, da so najemnine previsoke glede na standard. Vec pa itak ne ponudim, ker ce ne, ne profitiram dovolj:)
Ampak vseeno trdim, da oddaja v najem ni neko zlo. Marsikomu je iz razlicnih razlogov boljse od nakupa.
Glede tvojega videnja "logike" pa tako:
Za trenutno ceno najema enega stanovanja (cca 800-1000€/m), bi lahko s kreditom kupil 2. V enemu bi zivel, drugega bi oddajal in s tem odplacal kredit. Zato tudi ne ponudim vec, ker ni vredno.
Ce prestavimo kontekst v delovno razmerje:
Ce neka mala trgovinca posluje s 1000€ neto profita mesecno z enim zaposlenim s placo 2k€ bruto, mu ne more ponuditi 3.5k€ bruto, kajti v tem primeru je ceneje imeti zaprto.
Skratka tudi ce je pomanjkanje delovne sile, niso apriori vsi vredni 3k€, ker nekatera delovna mesta ne ustvarijo toliksne dodane vrednosti.

Utk ::

Za trenutno ceno najema enega stanovanja (cca 800-1000€/m), bi lahko s kreditom kupil 2.

Ne vem kdo ti brani.

Mato989 ::

Pa to ti pravim, da so najemnine previsoke glede na standard. Vec pa itak ne ponudim, ker ce ne, ne profitiram dovolj:)


Fair enough, noben ti tega ne brani v SVOBODNI SLO...

Ampak vseeno trdim, da oddaja v najem ni neko zlo. Marsikomu je iz razlicnih razlogov boljse od nakupa.


Absolutno, saj ne vem kdo razen parih talentov to govori...

Glede tvojega videnja "logike" pa tako:
Za trenutno ceno najema enega stanovanja (cca 800-1000€/m), bi lahko s kreditom kupil 2. V enemu bi zivel, drugega bi oddajal in s tem odplacal kredit. Zato tudi ne ponudim vec, ker ni vredno.


Spet, Fair enough... ampak tisti ki pa ne morejo pa imajo na voljo samo to, da plačajo najemnino 800-1000 ali pa grejo živet domov k mamici in ateku ali pa pod most... in s tem ni nič narobe ker to je tržni kapitalistični sistem...

Ce prestavimo kontekst v delovno razmerje:
Ce neka mala trgovinca posluje s 1000€ neto profita mesecno z enim zaposlenim s placo 2k€ bruto, mu ne more ponuditi 3.5k€ bruto, kajti v tem primeru je ceneje imeti zaprto.


Seveda, spet se s tabo 100% strinjam... ampak tu sta 2 podvprašanji

Če ta zaposleni z 2k bruto, da odpoved in odide, in trgovina ne more dobit nikogar za 2k bruto ampak samo za 3,5k bruto, kaj to pomeni? Da dela premalo dodane vrednosti z prodajo za trenuten trg dela... To pomeni da naj ne jamrajo po rtvslo in poptv (lahko tudi samo jih pač pljuvamo) ampak naj zrihtajo kot lastniki boljši RVC... to je namreč njihovo DELO kot menegerji in lastniki... Če ne gre, naj delajo sami za 2k bruto ali zaprejo... spet svobodni kapitalizem jim to omogoča.

Skratka tudi ce je pomanjkanje delovne sile, niso apriori vsi vredni 3k€, ker nekatera delovna mesta ne ustvarijo toliksne dodane vrednosti.


Zelo dvolično je trdit koliko je nekdo vreden po tem ko ti tržna in ekonomska teorija in kak direktor ali lastnik reče, da pač je delavec vreden toliko kolikor je zamenljiv ali nezamenljiv kajne? Če se strinjava da bi naj to izkazovalo vrednost delavca ali kadra, potem lahko mirno rečeva da če delavca pod 3,5k ni in ga nekdo nujno rabi da je delavec toliko vreden ker cenejše zamenjave ni?

Ne moreš v smer navzdol trdit da plač ne boš dvignil nekomu zato ker zunaj čaka 100 ljudi ki bi ga jutri zamenjalo, po drugi strani pa spet plač nočeš dvignit ko zunaj ne čaka nihče... to je pač zelo dvolično in hinavsko...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

TheBlueOne je izjavil:

Da ne govorimo, da stanovanj ne oddajajo samo bogatuni. Potem imas v praksi situacijo, kjer je podnajemnik z vso mocjo. Babica, ki morda oddaja, da je lahko v domu verjetno ne bi dobila nic, ker kdo pa se je boji? Prodati ne mora, ker so v njem ljudje, tako da jim morda lahko se servisira na svoje stroske. Sploh pa kdo bo kupil stanovanje s podnajemniki, ki ne placujejo?

Tisti z dovolj kapitala pa bi slej kot prej imeli kaksne neuradne izterjevalce. Taka pravna katastrofa bi bila sigurno raj za kriminalce.

Oddajanja za profit pac ne mores "zjebat", brez da to za sabo potegne cel spekter posledic, ki lahko b.p. prevaga benifit malenskosti, ki jo resujes. Verjetno bi, ce bi kdo bil tako neumen, da bi to resno pozikusal, na koncu prisel do tocke, kjer bi vse nacionalirizal, potem pa neke vrste notranja vojna.


Večino stanovanj oddaja nižji sloj, nižji srednji. Za njih je tista ekstra naložba nek hedge, tudi proti inflaciji.
Sicer pa ko smo pri temi inflacije: ironično bi inflacija lahko celo pripomogla k zmanjšanju najemov v relativnem smislu. Prvič zato, ker recimo do neke mere bo država poizkušala z umetnim višanjem plač, kar bo vseeno morda povečalo razliko med mesečnim dohodkom in višino najemnine (ki so ravnokar imele v zadnjih letih en tak rally in ne morejo več kar iti eksponentno gor). Drugič pa bodo inflatorni energetski pritiski delovali navzdol na cene najemnin: najemnik plača tudi stroške ogrevanja, in če le-ti gredo gor, ne morejo hkrati gor še najemnine, saj mu potem zmanjka. In takih je v povprečju veliko. Torej v relativnem smislu lahko pričakujemo umiritev najemnin, ravno zaradi inflacijskih pritiskov :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Težava ki jo ne vzameš v računico je povpraševanje... če grejo plače gor v teoriji gredo gor tudi najemnine ker folk ki mora nekje bit, ponudi več oz. je več pripravljen dat... in če kliče 20 ljudi enega najemodajalca bo ta dvignil najemnino...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Kot kaže se trgovinski primanjkljaj euro območja zadnje čase naglo povečuje, kar je sigurno tudi posledica dragih energentov. Če se bo tako stanje še nadaljevalo in se bo energija še dražila se lahko zgodi Turški scenarij, saj bomo morali čedalje več USD kupovati in zaupanje v evro bo še bolj strmoglavilo. ECB zna samo še tiskati denar, tako da bodo s tem spet reševali problem, kar pa pomeni inflacija še bolj strmo navzgor. Tudi Jugoslavija se ni znašla v hiperinflaciji ker bi bil Topčider tako učinkovit pri tiskanju denarja, ampak niso imeli druge možnosti, kot da so s tiskanjem dinarjev kupovali USD; ki so jih potrebovali za vračanje (zunanjih) kreditov. Negativna trgovinska bilanca lahko postane zelo problematična. Upajmo, da so se v ECB že vrnili iz prisilnega dopusta in pogledajo malo zadnje številke. Glede na to, da je danes globalna ekonomija in tudi finančni sistem povezan kot še nikoli do sedaj, pa zlom ene razvite ekonomije pomeni zlom tudi drugje.

Še citat iz mojega spletnega seminarja:

Šef ameriške centralne banke Fed Jerome “Jay” Powell trdi, da ni neke povezanosti med prekomernim tiskanjem denarja in inflacijo oziroma je ta korelacija šibka, ker to je sedaj “moderna monetarna teorija”. Torej iste zakonitosti, samo druga teorija. Razumete? Iste zakonitosti in druga teorija. Je res lahko rezultat samo zaradi drugačne teorije drugačen, če se medtem osnovne zakonitosti niso spremenile? Bo jabolko padlo kaj drugače iz drevesa, če se bo spremenila enačba, ki opisuje prosti pad? Ampak komu boste verjeli? Šefu ameriške centralne banke ali meni? :))

Hvala za zaupanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

cias ::

Mato989 je izjavil:

Moje mnenje je sicer, da se oddajanje za profit najlažje zjebe tako, da se da najemnikom toliko pravic, da jim najemodajalec ne more kaj dosti tudi če ne plačujejo. BO zgodbe hitro konec.


LOL legenda... ti bi zakone postavil tako da bi podpirali goljufanje?

Neverjetno


Saj zakoni so že zastavljeni tako. Meni je bilo ful čudno ker sem lahko komunalo, elektriko… dobival na moje ime kjer še nisem bil začasno ali stalno prijavljen. Tudi dokumente sem komot urejal na drugem koncu države kot kjer sem bil prijavljen. Zakaj je to omogočeno je samo en razlog.

TESKAn ::

FireSnack je izjavil:

Kaj pa nepremičnine kot naložba?

Adijo denar iz nepremičnin, Mesec pobral vam bo zadnji cekin.
Golob vas za domek obdavčil ne bo, a oddaja s profitom žal jemlje slovo.


Nepremičnine nimajo kaj bit 'naložba'. Če hočeš imet luksuz, se ga obdavči. No, razen če boste nehali utajevat davke in goljufat državo, kjer le lahko, potem se bo pa dalo tudi kak davek znižat.
In ne, 'državna uprava' ni neka abstraktna pojava, ampak je sestavljena iz ljudi, kot ste vi in ki, tako kot marsikdo tu, samo iščejo, kje si bodo še kak € prigoljufali. Z drugimi besedami, samo pošteni postanite, pa bo več za vse. Ja vem, utopija. Samo potem ne ostane drugega kot poiskat, kje se lahko dobi denar za goljufe. Catch - 22, ljudje goljufajo, ker država veliko pobere, ker ljudje goljufajo.

dronyx je izjavil:

Comandante je izjavil:

Kaj pa ce se raje lastnike kapitaliste postreli, in se jim vzame stanovanja? 8-O

Glede na to, da so trenutno v modi stari triki, kot je inflacija, ni dvakrat za rečt, da se ne bo našel kdo, ki bo še to idejo potegnil iz naftalina. Jaz bi bil pa nov Stane Dolanc.

Ni treba. Lepo rečemo maš 'glavno' nepremičnino in en 'vikend' minimalno obdavčen (v rangu današnjega nadomestila), vsaka naslednja gre progresivno gor. Zdej bo spet 'potem pa prepišeš na ženo, hčerko, sina', na kar odgovorim da damo davek pa na gospodinjstvo. Potem je odgovor 'in imamo še več "samohranilk"', na kar odgovorim naj se to bolje nadzira. Navsezadnje bi to že zdaj morali, imamo precej "samohranilk", da je potem otroški dodatek večji.

Za najemnine je pa treba uredit, da vsak ve, kaj so pravice in dolžnosti obeh strank in da se to tudi enforca. Da najemodajalec ne more kar na lepo vržt najemnika na cesto, ker 'rabi sine' in da najemniki ne morejo kar v nedogled neplačevat in uničevat stanovanje, ker 'se jih ne sme vrečt na cesto'. Bi recimo lahko imela država fond 'minimalnih' stanovanj, kamor bi lahko take problematične najemnike (začasno?) dali. Premajhno da bi v njem vztrajali, hkrati pa niso na cesti in lahko lastnik nepremičnine dobi boljšega najemnika.

TheBlueOne je izjavil:

Pri takem pravnem okvirju verjetno sploh lahko pozabis na stanovanjske kredite. Kdo pa bi zelel imovino? Je pa ja boljse biti podnajemnik. Razen ce kaksen veleum ugotovi se, da bi bilo fino pravilo, ko tudi kredita ni treba placati, ce se ti zdi.

Če nihče ne bi kupoval, bi šle cene ceglov dol in bi si ljudje spet lahko omislili stanovanje, ker bo naenkrat 'mesečna najemnina == pol obroka za kredit' postalo 'mesečna najemnina == 1,x obroka za kredit'.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

cias ::

TESKAn je izjavil:


Če nihče ne bi kupoval, bi šle cene ceglov dol in bi si ljudje spet lahko omislili stanovanje, ker bo naenkrat 'mesečna najemnina == pol obroka za kredit' postalo 'mesečna najemnina == 1,x obroka za kredit'.


LOL, cena bo šla šele gor ker smo na globalnem trgu.

A bo Blackrock tudi obdavčen ko tako veliko kupuje nepremičnine? Sanjaj.

Mato989 ::

Nepremičnine nimajo kaj bit 'naložba'. Če hočeš imet luksuz, se ga obdavči. No, razen če boste nehali utajevat davke in goljufat državo, kjer le lahko, potem se bo pa dalo tudi kak davek znižat.
In ne, 'državna uprava' ni neka abstraktna pojava, ampak je sestavljena iz ljudi, kot ste vi in ki, tako kot marsikdo tu, samo iščejo, kje si bodo še kak € prigoljufali. Z drugimi besedami, samo pošteni postanite, pa bo več za vse. Ja vem, utopija. Samo potem ne ostane drugega kot poiskat, kje se lahko dobi denar za goljufe. Catch - 22, ljudje goljufajo, ker država veliko pobere, ker ljudje goljufajo.


Eni pišete tako kot da če bi vsi plačevat jutri začeli vse davke bi naenkrat Vlada prišla na sejo in rekla

"Dragi državljani, ker smo letos pobrali 10% davkov več kot lani, vam bomo znižali dohodnino za 10%"

Tu je problem, folk v to ne verjame, ampak bi bila realnost ta, da četudi vsi vse davke plačamo davki ne bi šli dol ampak bi država samo več zmetala v smeti raznim NVO, in prikoritnikom in dokelr bo tako je utaja davka naša moralna dolžnost.

Ni treba. Lepo rečemo maš 'glavno' nepremičnino in en 'vikend' minimalno obdavčen (v rangu današnjega nadomestila), vsaka naslednja gre progresivno gor. Zdej bo spet 'potem pa prepišeš na ženo, hčerko, sina', na kar odgovorim da damo davek pa na gospodinjstvo. Potem je odgovor 'in imamo še več "samohranilk"', na kar odgovorim naj se to bolje nadzira. Navsezadnje bi to že zdaj morali, imamo precej "samohranilk", da je potem otroški dodatek večji.


Vsemu temu nadziranju in zaposlovanju UDBE na državne stroške se lepo izognemo če nabijemo FLAT RATE 1% davke na VSAKO NEPREMIČNINO in spremenimo tako da ob plači dobimo višji NETO... na ta način ne rabimo dodatnih nadzornikov če je folk samohranilec ali samo na papirju, niti ne rabimo nekih kompleksnih preračunov ker lukenj ne bi bilo... samo to je dejansko utopija ki jo omenjaš, to bi bilo prelahko in preveč bi dalo zaposlenim in se socialisti niti kapitalisti tega nočejo it.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

cias ::

Mato989 je izjavil:


Eni pišete tako kot da če bi vsi plačevat jutri začeli vse davke bi naenkrat Vlada prišla na sejo in rekla

"Dragi državljani, ker smo letos pobrali 10% davkov več kot lani, vam bomo znižali dohodnino za 10%"



V Kanadi, kjer imajo tako kot mi, imajo trans pacienti socialno plačano depilacijo. Za to je denar, za nujna zdravila morajo pa doplačevati.

Zakaj folk ne verjame v davke je očitno.

Reycis ::

Problem obdavčitev nepremičnin so firme. Če firmam obdavčijo vsako nepremičnino po najvišji stopnji za fizične osebe potem se strinjam. Ampak vsi vemo da ne bo tako.

A si kdo predstavlja kako bi bilo če bi obdavčili še premoženje v delnicah. Kaj bi ta balon spustil, haha. Konec sveta kot ga poznamo.
Diversity is our greatest strength

ZveeZ ::

Reycis je izjavil:

Problem obdavčitev nepremičnin so firme. Če firmam obdavčijo vsako nepremičnino po najvišji stopnji za fizične osebe potem se strinjam. Ampak vsi vemo da ne bo tako.

A si kdo predstavlja kako bi bilo če bi obdavčili še premoženje v delnicah. Kaj bi ta balon spustil, haha. Konec sveta kot ga poznamo.

Jaz sem proti obdavcitvi vsakrsnega premozenja, ki je bilo obdavceno ze ob nakupu z ze obdavcenimi prihodki.
Zakaj bi oseba A placala X eur, ker je denar porabila za npr nepremicnino, oseba B pa nic, ker je denar spickala za uzivanje?
Oseba A se je morala odreci uzivanju, sedaj pa se dodatnemu denarju? Hvala lepa.
Pa mimogrede, ce z nepremicnino profitiras placas bodisi davek na dobicek (ob prodaji), bodisi davek ob oddajanju.
Ce imas prazno in nikoli ne prodas si itak delas minus.
Zakaj bi nas morale brigati prazne nepremicnine, ko pa je dovolj en podpis birokrata, da se lahko zida nova? Zaenkrat so omejitve gradnje zgolj na papirju. Prostora je zaenkrat dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

TESKAn ::

Zakaj bi nas morale brigati prazne nepremicnine, ko pa je dovolj en podpis birokrata, da se lahko zida nova? Zaenkrat so omejitve gradnje zgolj na papirju. Prostora je zaenkrat dovolj.

Ker so nepremičnine namenjene da se jih uporablja, ne zato, da bodo bogataši imeli prazne 'investicijske soseske'. Imet betonsko džunglo pa tudi ni neka 'vizija prihodnosti', ki bi si jo želel.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

energetik ::

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/nemsk...

Kje jih bodo dobili? ECB printer?
vires in numeris

FrRoSt ::

ZveeZ je izjavil:

Reycis je izjavil:

Problem obdavčitev nepremičnin so firme. Če firmam obdavčijo vsako nepremičnino po najvišji stopnji za fizične osebe potem se strinjam. Ampak vsi vemo da ne bo tako.

A si kdo predstavlja kako bi bilo če bi obdavčili še premoženje v delnicah. Kaj bi ta balon spustil, haha. Konec sveta kot ga poznamo.

Jaz sem proti obdavcitvi vsakrsnega premozenja, ki je bilo obdavceno ze ob nakupu z ze obdavcenimi prihodki.
Zakaj bi oseba A placala X eur, ker je denar porabila za npr nepremicnino, oseba B pa nic, ker je denar spickala za uzivanje?
Oseba A se je morala odreci uzivanju, sedaj pa se dodatnemu denarju? Hvala lepa.
Pa mimogrede, ce z nepremicnino profitiras placas bodisi davek na dobicek (ob prodaji), bodisi davek ob oddajanju.
Ce imas prazno in nikoli ne prodas si itak delas minus.
Zakaj bi nas morale brigati prazne nepremicnine, ko pa je dovolj en podpis birokrata, da se lahko zida nova? Zaenkrat so omejitve gradnje zgolj na papirju. Prostora je zaenkrat dovolj
.


8-O8-O8-O8-O8-O

Kapitala se ne obdavčuje!??? 8-O

Hrana NI obdavčena!??? 8-O8-O8-O Je namenjena uživanju!?? :))

Delavec, ZIDAR si kupi 3 nepremičnine in v njih (REVČEK) ne more uživati, ker je obdavčen!?? 8-O8-O8-O Potreboval bi vsaj 4, za vsak teden v mesecu eno!?? ;)

Kaj bi pa ti obdavčil!??? In kako!??? 8-)

Reycis je izjavil:

Problem obdavčitev nepremičnin so firme. Če firmam obdavčijo vsako nepremičnino po najvišji stopnji za fizične osebe potem se strinjam. Ampak vsi vemo da ne bo tako.

A si kdo predstavlja kako bi bilo če bi obdavčili še premoženje v delnicah. Kaj bi ta balon spustil, haha. Konec sveta kot ga poznamo.


8-O Kakšne firme!??? 8-O Firme ne obdavčujejo!! :O

OBDAVČUJE DRŽAVA!!! Državni proračun izplačuje šolstvo, vojsko, policijo, ....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

dronyx ::

ZveeZ je izjavil:

Zakaj bi nas morale brigati prazne nepremicnine, ko pa je dovolj en podpis birokrata, da se lahko zida nova?

To seveda ne drži. Nepremičnine niso isto kot delnice ali naložbeno zlato. Nepremičnine bi morale biti prvenstveno namenjen prebivanju ali kot lastniške nepremičnine ali prek oddajanja. S tem, ko se gradi nepremičnine v katerih nihče ne prebiva se po nepotrebnem troši dragocene resurse in ne nazadnje porablja dragocen prostor. Poglejte enkrat samo obalo, kako je izgledala pred 50 let in kako danes, ko so jo pozidali in veliko teh apartmajev ob morju je zasedeno morda par dni na leto, ostalo pa tam stoji prazno. To je zame neumnost, ki pa se šteje v BDP in se nam zdi tako početje normalno. Če bi jaz odločal bi z davki in ostalimi prijemi praktično onemogočil kakršnokoli špekuliranje z nepremičninami. Investirajte v delnice ali kaj drugega. Če investirate v nepremične pa oddajajte ali pa plačujte visok davek za luksuz. To, da ti sredi Ljubljane stoji prazno stanovanje vredno milijon evrov je luksuz (ti gradbinci, ki gradijo stanovanja, v katerih nihče ne prebiva bi lahko medtem gradili stanovanja, v katerih bi nekdo živel!), ki bi ga jaz obdavčil tako, da bi bilo veselje na Fursu.

energetik je izjavil:

Kje jih bodo dobili? ECB printer?

Nemčija se lahko poceni zadolžuje tudi na prostem trgu brez ECB tiskarne. ECB tiskarna jim je ustrezala, ker so se lahko zadolževali z negativno obrestno mero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

To seveda ne drži. Nepremičnine niso isto kot delnice ali naložbeno zlato. Nepremičnine bi morale biti prvenstveno namenjen prebivanju ali kot lastniške nepremičnine ali prek oddajanja. S tem, ko se gradi nepremičnine v katerih nihče ne prebiva se po nepotrebnem troši dragocene resurse in ne nazadnje porablja dragocen prostor. Poglejte enkrat samo obalo, kako je izgledala pred 50 let in kako danes, ko so jo pozidali in veliko teh apartmajev ob morju je zasedeno morda par dni na leto, ostalo pa tam stoji prazno. To je zame neumnost, ki pa se šteje v BDP in se nam zdi tako početje normalno. Če bi jaz odločal bi z davki in ostalimi prijemi praktično onemogočil kakršnokoli špekuliranje z nepremičninami. Investirajte v delnice ali kaj drugega. Če investirate v nepremične pa oddajajte ali pa plačujte visok davek za luksuz. To, da ti sredi Ljubljane stoji prazno stanovanje vredno milijon evrov je luksuz (ti gradbinci, ki gradijo stanovanja, v katerih nihče ne prebiva bi lahko medtem gradili stanovanja, v katerih bi nekdo živel!), ki bi ga jaz obdavčil tako, da bi bilo veselje na Fursu.


V osnovi to kar pišeš drži, ampak kto zmeraj je hudič v načinih izvedbe... vsi vi moralisti in dušebrižniki bi to obdavčevanje spet zakomplicirali, namesto da bi udarili flat rate, bi se spet šli nekih igric skrivalnic in prijav prebivališč pa neke progresivnosti, namesto da bi udarili 1% na vsako nepremičnino (razen za proizvodnjo) ja tudi cerkve, gradove, itd... in potem spremenili prihodke (obdavčitev) tako da bi povprečnež dobil letno 2,5k več NETO od istega BRUTA kot danes...

In ker se bomo šli dušebrižništva, na koncu ne bomo nič kaj obdavčili in spet bomo spodbujali prinašanje države okrog z nekimi glupimi manevri...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

NA češkem protesti zaradi visoke inflacije. V Evropi zna biti jesen bolj vroča kot je meteorološko povprečje.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

NA češkem protesti zaradi visoke inflacije. V Evropi zna biti jesen bolj vroča kot je meteorološko povprečje.


Protesti so zaradi sankcij EUja Rusiji in hočejo da se to preneha... upam da bo čimveč protestov in razbijanj da EU sleparji cavnejo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Reycis ::

Jaz bi še vedno imel višji procent za nepremičnine kjer noben ni prijavljen, ker tovrstno razsipanje z resorsi naj se pač plača.

Jaz podpiram sankcije, ker sankcije škodujejo tako Rusom kot eliti imperija. Prepričan sem sicer, da bi bili kitajci boljši svetovno vladarji kot židi ampak če bi se mi uspeli znebit vpliva židov bi bilo pa še najboljše.
Diversity is our greatest strength

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

ZveeZ ::

FrRoSt je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Reycis je izjavil:

Problem obdavčitev nepremičnin so firme. Če firmam obdavčijo vsako nepremičnino po najvišji stopnji za fizične osebe potem se strinjam. Ampak vsi vemo da ne bo tako.

A si kdo predstavlja kako bi bilo če bi obdavčili še premoženje v delnicah. Kaj bi ta balon spustil, haha. Konec sveta kot ga poznamo.

Jaz sem proti obdavcitvi vsakrsnega premozenja, ki je bilo obdavceno ze ob nakupu z ze obdavcenimi prihodki.
Zakaj bi oseba A placala X eur, ker je denar porabila za npr nepremicnino, oseba B pa nic, ker je denar spickala za uzivanje?
Oseba A se je morala odreci uzivanju, sedaj pa se dodatnemu denarju? Hvala lepa.
Pa mimogrede, ce z nepremicnino profitiras placas bodisi davek na dobicek (ob prodaji), bodisi davek ob oddajanju.
Ce imas prazno in nikoli ne prodas si itak delas minus.
Zakaj bi nas morale brigati prazne nepremicnine, ko pa je dovolj en podpis birokrata, da se lahko zida nova? Zaenkrat so omejitve gradnje zgolj na papirju. Prostora je zaenkrat dovolj
.


8-O8-O8-O8-O8-O

Kapitala se ne obdavčuje!??? 8-O

Hrana NI obdavčena!??? 8-O8-O8-O Je namenjena uživanju!?? :))

Delavec, ZIDAR si kupi 3 nepremičnine in v njih (REVČEK) ne more uživati, ker je obdavčen!?? 8-O8-O8-O Potreboval bi vsaj 4, za vsak teden v mesecu eno!?? ;)

Kaj bi pa ti obdavčil!??? In kako!??? 8-)

Se enkrat: "Jaz sem proti obdavcitvi vsakrsnega premozenja, ki je bilo obdavceno ze ob nakupu"
Hrana je obdavcena ob nakupu.
Da ti pojasnim:
Ce ti kupis 50 ton nepokvarljive hrane in ob nakupu placas tudi ddv, ni prav, da moras placevati vsako leto se extra davek na zalogo.
Capisci?

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Zakaj bi nas morale brigati prazne nepremicnine, ko pa je dovolj en podpis birokrata, da se lahko zida nova?

To seveda ne drži. Nepremičnine niso isto kot delnice ali naložbeno zlato. Nepremičnine bi morale biti prvenstveno namenjen prebivanju ali kot lastniške nepremičnine ali prek oddajanja. S tem, ko se gradi nepremičnine v katerih nihče ne prebiva se po nepotrebnem troši dragocene resurse in ne nazadnje porablja dragocen prostor. Poglejte enkrat samo obalo, kako je izgledala pred 50 let in kako danes, ko so jo pozidali in veliko teh apartmajev ob morju je zasedeno morda par dni na leto, ostalo pa tam stoji prazno. To je zame neumnost, ki pa se šteje v BDP in se nam zdi tako početje normalno. Če bi jaz odločal bi z davki in ostalimi prijemi praktično onemogočil kakršnokoli špekuliranje z nepremičninami. Investirajte v delnice ali kaj drugega. Če investirate v nepremične pa oddajajte ali pa plačujte visok davek za luksuz. To, da ti sredi Ljubljane stoji prazno stanovanje vredno milijon evrov je luksuz (ti gradbinci, ki gradijo stanovanja, v katerih nihče ne prebiva bi lahko medtem gradili stanovanja, v katerih bi nekdo živel!), ki bi ga jaz obdavčil tako, da bi bilo veselje na Fursu.

energetik je izjavil:

Kje jih bodo dobili? ECB printer?

Nemčija se lahko poceni zadolžuje tudi na prostem trgu brez ECB tiskarne. ECB tiskarna jim je ustrezala, ker so se lahko zadolževali z negativno obrestno mero.


Ne napkup nepremičnine je investicija, je kapital. Prej ko si to v Betico zapomnite, lažje vam bo razumeti delovanje investijci.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kriptobog ::

Mr.B je izjavil:

dronyx je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Zakaj bi nas morale brigati prazne nepremicnine, ko pa je dovolj en podpis birokrata, da se lahko zida nova?

To seveda ne drži. Nepremičnine niso isto kot delnice ali naložbeno zlato. Nepremičnine bi morale biti prvenstveno namenjen prebivanju ali kot lastniške nepremičnine ali prek oddajanja. S tem, ko se gradi nepremičnine v katerih nihče ne prebiva se po nepotrebnem troši dragocene resurse in ne nazadnje porablja dragocen prostor. Poglejte enkrat samo obalo, kako je izgledala pred 50 let in kako danes, ko so jo pozidali in veliko teh apartmajev ob morju je zasedeno morda par dni na leto, ostalo pa tam stoji prazno. To je zame neumnost, ki pa se šteje v BDP in se nam zdi tako početje normalno. Če bi jaz odločal bi z davki in ostalimi prijemi praktično onemogočil kakršnokoli špekuliranje z nepremičninami. Investirajte v delnice ali kaj drugega. Če investirate v nepremične pa oddajajte ali pa plačujte visok davek za luksuz. To, da ti sredi Ljubljane stoji prazno stanovanje vredno milijon evrov je luksuz (ti gradbinci, ki gradijo stanovanja, v katerih nihče ne prebiva bi lahko medtem gradili stanovanja, v katerih bi nekdo živel!), ki bi ga jaz obdavčil tako, da bi bilo veselje na Fursu.

energetik je izjavil:

Kje jih bodo dobili? ECB printer?

Nemčija se lahko poceni zadolžuje tudi na prostem trgu brez ECB tiskarne. ECB tiskarna jim je ustrezala, ker so se lahko zadolževali z negativno obrestno mero.


Ne napkup nepremičnine je investicija, je kapital. Prej ko si to v Betico zapomnite, lažje vam bo razumeti delovanje investijci.


Je kapital. Kapital se pa obdavci ko ga unovcis in zamenjas za EUR. Naj velja to potem tudi pri nepremicninah. Dokler ne prodas, ni davka.

ZveeZ ::

dronyx je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Zakaj bi nas morale brigati prazne nepremicnine, ko pa je dovolj en podpis birokrata, da se lahko zida nova?

To seveda ne drži. Nepremičnine niso isto kot delnice ali naložbeno zlato. Nepremičnine bi morale biti prvenstveno namenjen prebivanju ali kot lastniške nepremičnine ali prek oddajanja. S tem, ko se gradi nepremičnine v katerih nihče ne prebiva se po nepotrebnem troši dragocene resurse in ne nazadnje porablja dragocen prostor. Poglejte enkrat samo obalo, kako je izgledala pred 50 let in kako danes, ko so jo pozidali in veliko teh apartmajev ob morju je zasedeno morda par dni na leto, ostalo pa tam stoji prazno. To je zame neumnost, ki pa se šteje v BDP in se nam zdi tako početje normalno. Če bi jaz odločal bi z davki in ostalimi prijemi praktično onemogočil kakršnokoli špekuliranje z nepremičninami. Investirajte v delnice ali kaj drugega. Če investirate v nepremične pa oddajajte ali pa plačujte visok davek za luksuz. To, da ti sredi Ljubljane stoji prazno stanovanje vredno milijon evrov je luksuz (ti gradbinci, ki gradijo stanovanja, v katerih nihče ne prebiva bi lahko medtem gradili stanovanja, v katerih bi nekdo živel!), ki bi ga jaz obdavčil tako, da bi bilo veselje na Fursu.

Zakaj ravno nepremicnine?
Zakaj ne tudi spekulacije z delnicami in surovinami? Saj ravno te najbolj vplivajo na rast cen vsega zivega.
Ni potrebe po novih davkih, potrebno je pohopsati tiste, ki jih utajajo in tiste ki jih neucinkovito izrabijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Mr.B ::

Reycis je izjavil:

Jaz bi še vedno imel višji procent za nepremičnine kjer noben ni prijavljen, ker tovrstno razsipanje z resorsi naj se pač plača.

Jaz podpiram sankcije, ker sankcije škodujejo tako Rusom kot eliti imperija. Prepričan sem sicer, da bi bili kitajci boljši svetovno vladarji kot židi ampak če bi se mi uspeli znebit vpliva židov bi bilo pa še najboljše.

Takoj ko najmenik sliši da lahko dobi male pare nazaj ob davčni napovedi, se bo v parih letih uredilo (večina) črnega najema. Seveda tudi s palico, da te dobijo da živiš v najemu pa tega ne objaviš.
Če obdavčiš nepremičnine, bo tudi prej ko slej vsa stanovanja ki so napisana na babice detke, postala manj profitabilna. Sploh če daš progresivno lestvico vezano na leta ko je stanovanje prazno. S pravilno napisanim zakonom bi Davčna uprava imela po zakonu pravico napovedanega ogleda prazne nepremičnine.
Pa še kvazi kilometrine iz MS z babico živečo v MS in praznim stanovanjem v LJ ne bo več tako zanimiv, če ti obdavčijo prazno nepremičnino bolj kot zasedeno. V končni fazi DRŽAVA živi od pobranega davka in ne od kreditov. Ti prej ali slej za sabo potegnejo poslabšanje standarda.

Samo kaj ko Balkanec gleda lastno skledo, pa bo v vsakem primeru proti.

kriptobog je izjavil:

Mr.B je izjavil:

dronyx je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Zakaj bi nas morale brigati prazne nepremicnine, ko pa je dovolj en podpis birokrata, da se lahko zida nova?

To seveda ne drži. Nepremičnine niso isto kot delnice ali naložbeno zlato. Nepremičnine bi morale biti prvenstveno namenjen prebivanju ali kot lastniške nepremičnine ali prek oddajanja. S tem, ko se gradi nepremičnine v katerih nihče ne prebiva se po nepotrebnem troši dragocene resurse in ne nazadnje porablja dragocen prostor. Poglejte enkrat samo obalo, kako je izgledala pred 50 let in kako danes, ko so jo pozidali in veliko teh apartmajev ob morju je zasedeno morda par dni na leto, ostalo pa tam stoji prazno. To je zame neumnost, ki pa se šteje v BDP in se nam zdi tako početje normalno. Če bi jaz odločal bi z davki in ostalimi prijemi praktično onemogočil kakršnokoli špekuliranje z nepremičninami. Investirajte v delnice ali kaj drugega. Če investirate v nepremične pa oddajajte ali pa plačujte visok davek za luksuz. To, da ti sredi Ljubljane stoji prazno stanovanje vredno milijon evrov je luksuz (ti gradbinci, ki gradijo stanovanja, v katerih nihče ne prebiva bi lahko medtem gradili stanovanja, v katerih bi nekdo živel!), ki bi ga jaz obdavčil tako, da bi bilo veselje na Fursu.

energetik je izjavil:

Kje jih bodo dobili? ECB printer?

Nemčija se lahko poceni zadolžuje tudi na prostem trgu brez ECB tiskarne. ECB tiskarna jim je ustrezala, ker so se lahko zadolževali z negativno obrestno mero.


Ne napkup nepremičnine je investicija, je kapital. Prej ko si to v Betico zapomnite, lažje vam bo razumeti delovanje investijci.


Je kapital. Kapital se pa obdavci ko ga unovcis in zamenjas za EUR. Naj velja to potem tudi pri nepremicninah. Dokler ne prodas, ni davka.

Ni problema, dokler ne prodaš nisi upravičen do socialnih transferjev razen otroškega dodatka. Sej govorimo o Kapitalu, ANE.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Utk ::

Jaz sem, tako kot vsi drugi, za dvig vseh davkov, ki jih itak ne plačujem, in znižanje vseh, ki jih plačujem.
««
94 / 218
»»