» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
75 / 218
»»

Invictus ::

Inflacija resna zadeva, ne me hecat...

Pač nek kazalnik, ki ga spreminjajo na dnevni bazi, kakor jim ustreza. Da je raja malo v strahu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

kow je izjavil:

FrRoSt je izjavil:


Če pa že hočeš, Nemčija je dejansko podvojila svoje električne izpuste CO2 na kWh. 8-) Verjetno varčujejo plin za zimo!?? :)


Govorili smo o porabi premoga za celo evropo, za celo leto.


Začelo se je z mojim pisanjem in porabo premoga v DE. Potem preusmerjanje teme na porabo v celi EU.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

Invictus je izjavil:

Inflacija resna zadeva, ne me hecat...

Kot bi poslušal koga, ki je zaposlen na ECB v Frankfurtu z letno plačo 100.000 € in navzgor. Pa še oni če se ne motim zahtevajo indeksacijo plač zaradi visoke inflacije. Absurd.

Sparkxl ::

Invictus je izjavil:

Inflacija resna zadeva, ne me hecat...

Pač nek kazalnik, ki ga spreminjajo na dnevni bazi, kakor jim ustreza. Da je raja malo v strahu...


Poglej, ne najdem lepih besed, zato bom kar direktno povedal: nekdo z dobrimi dohodki, kot si ti, bo laže prišel skozi obdobje inflacije kot nekdo z 800€ plače. Ampak ker si ti totalno prepotentno, egocentrično budalo, tega seveda nisi sposoben dojeti. V življenju sem srečal že marsikaj prepotentnega, v živo in virtualno, ampak ti si res kralj na tem podorčju

Invictus ::

Večina se ne zaveda, da so sami krivi za to inflacijo, ampak so prebutasti, da bi pogruntali.

2 leti korona sranja plus zdaj vojna v ukrajini.

Vse to se je lepo izkoristilo za dvig cen, čeprav panoga nima kaj s tem, slabše javne storitve, folk pa temu še ploska in lika vsak butast post...

Zato pa ima folk probleme z inflacijo. Ker še naprej podpira ukrepe, ki škodijo ravno njim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dronyx ::

Finančna kriza leta 2008 je menda povzročila izgube v višini 2 bilijonov USD (2 trilijonov po ameriško) v globalni ekonomiji.
Kot sem že napisal zgoraj je prihrankov na evro bankah za 8,9 bilijona EUR in že dosedanja inflacija je povzročila devalvacijo v višini 1 bilijona EUR samo na bankah evro območja. Globalno je ta številka še precej višja in če se uresniči moj scenarij 40% devalvacije valut (nekje več, nekje manj) bo skupna kraja (devalvacija, kakorkoli že temu rečete) krepko prek 10 bilijonov USD/EUR (10 ameriških trilijonov). Torej magnituda tega potresa bo hujša, kot je bila finančna kriza 2008. Ampak tega praktično ni v medijih, razen kakšne novičke o povišani inflaciji in zlobnem Putinu.

ZAKAJ?

Zato, ker pri finančni krizi so bile prve na udaru velike investicijske banka in poslovni svet je bil v šoku. Praktično so napovedovali konec sveta in problem hitro potem rešili z davkoplačevalci in bail-outom. Sedaj pa bo nastradala predvsem navadna raja, zlasti pa nižji in srednji sloj, medtem ko večje investicijske banke delajo lepe profite.

ZATO NI TEGA V MEDIJIH.

Račun za moralni hazard 2008 so izstavili raji in zopet pobasali v žep lepe profite. :))

Na bruhanje mi gre! Bom moral začet jemat pomirjevala in amfetamine kot Elvis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Finančna kriza leta 2008 je menda povzročila izgube v višini 2 bilijonov USD (2 trilijonov po ameriško) v globalni ekonomiji.
Kot sem že napisal zgoraj je prihrankov na evro bankah za 8,9 bilijona EUR in že dosedanja inflacija je povzročila devalvacijo v višini 1 bilijona EUR samo na bankah evro območja. Globalno je ta številka še precej višja in če se uresniči moj scenarij 40% devalvacije valut (nekje več, nekje manj) bo skupna kraja (devalvacija, kakorkoli že temu rečete) krepko prek 10 bilijonov USD/EUR (10 ameriških trilijonov). Torej magnituda tega potresa bo hujša, kot je bila finančna kriza 2008. Ampak tega praktično ni v medijih, razen kakšne novičke o povišani inflaciji in zlobnem Putinu.

ZAKAJ?

Zato, ker pri finančni krizi so bile prve na udaru velike investicijske banka in poslovni svet je bil v šoku. Praktično so napovedovali konec sveta in problem hitro potem rešili z davkoplačevalci in bail-outom. Sedaj pa bo nastradala predvsem navadna raja, zlasti pa nižji in srednji sloj, medtem ko večje investicijske banke delajo lepe profite.

ZATO NI TEGA V MEDIJIH.

Na bruhanje mi gre! Bom moral začet jemat pomirjevala in amfetamine kot Elvis.


Nič hudega, če bo izpuhtelo!! Saj ostrižejo ofce!!

Natisnili bodo nekaj novega denarja in banke bodo ponovno polne! Predvsem ECB, FED, BoJ,... To so taki cikli! ;)

Posameznik mora imeti samo investirano v zadevah, ki držijo vrednost, če pa ima še nek (pasiven) prihodek in je zadeva malo ali nič obdavčena, je to vrhunsko! 8-)

Zato pa so pri nas tako dragi cegli in beton! ;)

Sparkxl je izjavil:

Invictus je izjavil:

Inflacija resna zadeva, ne me hecat...

Pač nek kazalnik, ki ga spreminjajo na dnevni bazi, kakor jim ustreza. Da je raja malo v strahu...


Poglej, ne najdem lepih besed, zato bom kar direktno povedal: nekdo z dobrimi dohodki, kot si ti, bo laže prišel skozi obdobje inflacije kot nekdo z 800€ plače. Ampak ker si ti totalno prepotentno, egocentrično budalo, tega seveda nisi sposoben dojeti. V življenju sem srečal že marsikaj prepotentnega, v živo in virtualno, ampak ti si res kralj na tem podorčju


Nižje kot si na lestvici, manjše kot imaš prihodke, bolj občutiš in te prizadane inflacija.

Tako pač je.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Nič hudega, če bo izpuhtelo!! Saj ostrižejo ofce!!

To je tako, kot če na cesti z bejzbolsko palico pretepajo invalida, ti pa se zraven režiš in si misliš prav mu je, kaj pa se ne more branit. To je sicer črni humor, samo vprašanje če je na mestu. V zgodovini so se dostikrat smejali na napačnih mestih, ker zgodovinske lekcije niso razumeli.

gruntfürmich ::

Sparkxl je izjavil:

Odprem nemške medije in že takoj prva cvetka. Nemci so jezni, ampak "eksperti" pojasnjujejo da zato, ker Putin vodi zelo uspešno psihološko vojno v nemčiji. Pa saj to več ne veš ali bi se smejal ali jokal

ja kaj je ne vodi? debelim razvajenim evropejcem je skril dudo, sedaj pa se cmerijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Nič hudega, če bo izpuhtelo!! Saj ostrižejo ofce!!

To je tako, kot če na cesti z bejzbolsko palico pretepajo invalida, ti pa se zraven režiš in si misliš prav mu je, kaj pa se ne more branit. To je sicer črni humor, samo vprašanje če je na mestu. V zgodovini so se dostikrat smejali na napačnih mestih, ker zgodovinske lekcije niso razumeli.

prej ko boš izgubil empatijo do te zarukane drhali, ki predstavlja 90% prebivalstva, lažje ti bo.
ker ta retardiran folk ni za drugega kot za strižit in manipulirat. vse kar njihovi možgani lahko dojamejo je razmnoževanje in morje poleti na hrvatiji. to so mentalno opice, nevredne naziva človek. in takih je 90% folka!
štekaš to? štekaš kako hudo zabita je še ta trenutek človeška rasa v povprečju?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Velki ::

gruntfürmich je izjavil:

dronyx je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Nič hudega, če bo izpuhtelo!! Saj ostrižejo ofce!!

To je tako, kot če na cesti z bejzbolsko palico pretepajo invalida, ti pa se zraven režiš in si misliš prav mu je, kaj pa se ne more branit. To je sicer črni humor, samo vprašanje če je na mestu. V zgodovini so se dostikrat smejali na napačnih mestih, ker zgodovinske lekcije niso razumeli.

prej ko boš izgubil empatijo do te zarukane drhali, ki predstavlja 90% prebivalstva, lažje ti bo.
ker ta retardiran folk ni za drugega kot za strižit in manipulirat. vse kar njihovi možgani lahko dojamejo je razmnoževanje in morje poleti na hrvatiji. to so mentalno opice, nevredne naziva človek. in takih je 90% folka!
štekaš to? štekaš kako hudo zabita je še ta trenutek človeška rasa v povprečju?


No če smo pošteni si dokaj blizu, bi pa bilo vseeno bolje to malo po diplomatsko povedat tako, da jih te stvari enostavno ne zanimajo (glede na to da se jih to vseh neposredno dotika si lahko nalijemo čistega vina in pridemo do zaključka ki si ga ti opisal...).
Saj to so lepo pokazale tudi letošnje volitve. Ljudje volijo tisto kar je za njihove možgane najbolj stimulativno v tem trenutku in pač niti nočejo vpaliti možganov da bi videli kam taka politika vodi na dolgi rok.

dronyx ::

To sicer sodi na področje filozofije, ampak nad nami ni nikakršnega boga ali česa podobnega, ki bi bdelo nad nami in nas usmerjalo na pravo pot, ko zabredemo kot civilizacija. Religije so samo dobro vodene organizacije in čisto nič drugega. Dinozavre vidimo samo še v filmih kot CGI, pa so bili nekoč mogočne živali. Najbolj inteligentni posamezniki imajo odgovornost tako do ostalih, ki nimajo tako kompleksno razvitih možganov kot oni, kot do planeta. Sedaj pa imam jaz občutek, da so najbolj inteligentni posamezniki ugrabili to civilizacijo in jim je čisto vseeno za ostale in planet. Skratka jebe se njim sladko za vse, važno da njihov hipec čim bolje izkoristijo in tu ni več nikakršnih moralnih norm ali zadržkov. To vodi po moje dolgoročno v težke preizkušnje za to civilizacijo. Ampak tudi meni se sladko jebe za vse to. Jaz samo dokumentiram...In se čudim...:))>:D

Je pa očito odgovor na vprašanje zakaj ni v naši okolici prav veliko naprednih, inteligentnih civilizacij dokaj preprost. Evolucija ima vgrajene varovalke in dober smisel za črni humor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

"Buying Stuff Is How You Beat Inflation". Buenos Aires Resident.

Če kdo vedo oni. :)

bbbbbb2015 ::

dronyx je izjavil:


Zato, ker pri finančni krizi so bile prve na udaru velike investicijske banka in poslovni svet je bil v šoku. Praktično so napovedovali konec sveta in problem hitro potem rešili z davkoplačevalci in bail-outom. Sedaj pa bo nastradala predvsem navadna raja, zlasti pa nižji in srednji sloj, medtem ko večje investicijske banke delajo lepe profite.

ZATO NI TEGA V MEDIJIH.

Račun za moralni hazard 2008 so izstavili raji in zopet pobasali v žep lepe profite. :))

Na bruhanje mi gre! Bom moral začet jemat pomirjevala in amfetamine kot Elvis.


Ti krizo med letom, 2008 in 2010 v ZDA mešaš s krizo v Sloveniji, med letom 2010 in 2014. Slovenska kriza je bila v mnogočem multiplicirana, ker so tajkunčki vzeli neskončno kreditov, da bi sprivatizirali vse. Že 5% padec prometa je pomenil konec kreditov in vsega. Tega recimo sploh ni bilo v Avstriji, niti na Madžarskem, kjer je avto industrija šopala na polno.

V podobnih, če ne večjih težavah so bili recimo Grki, ki so zadolženi, odkar vedo zase.

Kriza v Belgiji in Luksemburgu je bila le bleda senca krize v Sloveniji.

Eventuelna kriza v Sloveniji bo povezana samo in izključno s slabo makro ekonomsko sliko Slovenije. Zaenkrat se ta kriza napoveduje in velja biti zelo previden pri poslovanju in zadolževanju. To je pa tudi vse.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Nič hudega, če bo izpuhtelo!! Saj ostrižejo ofce!!

To je tako, kot če na cesti z bejzbolsko palico pretepajo invalida, ti pa se zraven režiš in si misliš prav mu je, kaj pa se ne more branit. To je sicer črni humor, samo vprašanje če je na mestu. V zgodovini so se dostikrat smejali na napačnih mestih, ker zgodovinske lekcije niso razumeli.


Ne, to ni isto!! ;)

Jaz ne zagovarjam pretepanja invalidov in tudi pretepanja ovc ne!! ;)

Ovce so pač take živali, ki so bile v zgodovini tako vzgojene in imajo tako biološko danost, da jim poleti volna ne koristi in jih zato ostrižejo, do zime, ko jo potrebujejo, da jih greje, jim pa zraste nova! 8-)

Se pa zgodijo tudi kakšni ne ravno prijetni problemi, sem slišal, da so jih prezgodaj ostrigli in so dejansko poginile. Morda zmrznile!?? Ne vem, ker to mi je mama povedala samo enkrat v otroštvu in samo pri eni hiši v vasi so imeli nekaj ovc. 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

fikus_ ::

dronyx je izjavil:

"Buying Stuff Is How You Beat Inflation". Buenos Aires Resident.

Če kdo vedo oni. :)


Se spomnim iz časa YU. Še preden si dobil denar, si že vedel, kaj kupiti (neko stvar, Marke, Šilinge, . . . ).
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Se pa zgodijo tudi kakšni ne ravno prijetni problemi, sem slišal, da so jih prezgodaj ostrigli in so dejansko poginile. Morda zmrznile!?? Ne vem, ker to mi je mama povedala samo enkrat v otroštvu in samo pri eni hiši v vasi so imeli nekaj ovc. 8-)

Lahko rečem samo to, da se ti bolje spoznaš na ovce, kot se ECB spozna na upravljanje z valuto. ;)

fikus_ ::

bbbbbb2015 je izjavil:



Eventuelna kriza v Sloveniji bo povezana samo in izključno s slabo makro ekonomsko sliko Slovenije. Zaenkrat se ta kriza napoveduje in velja biti zelo previden pri poslovanju in zadolževanju. To je pa tudi vse.


Težava SLO in podobnih držav je, če si majhen, si avtomatsko slabše rangiran, imaš slabšo bonitetno oceno.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

sbawe64 ::

FrRoSt je izjavil:

dronyx je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Verjetno imajo cegli in beton najmanj davka!? :))

Zlato je kakor vem še manj obdavčeno, saj ne plačaš davka na (morebitni) dobiček ob prodaji, pa ni videti nekega velikega navala.

:))
Zlata ne moreš jesti, tudi zavetja pred vremenskimi neprilikami ti ne nudi! ;)

Ima samo estetsko in razkazovalno vrednost, deloma pa tudi finančno. :)

Bogatstvo se implicira (ravno) v njegovi uporabi, ampak v njegovem RAZKAZOVANJU!! ;)

To naredi vtis!! OČI! Gledanje, občudovanje .... 8-)

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Velik del tega denarja so investicije, ki bodo zmanjsale amerisko porabo fosilnih goriv.

Super, potem lahko višek izvozijo v EU. Mi sedaj skurimo praktično vse. Premog, drva, stare gume. :D


Kurjenje premoga v evropi izumira. TES je kar anomalija. Ce ne verjames, poglej podatke za evropske drzave.


;((;((;((

Menda še posebno sedaj, ko bodo Nemci ob pomanjkanju plina zagnali vse svoje termoelektrarne na premog!?? :|

Nemci so sedaj v paniki, poleg tega nizki vodostaji rek ne omogočajo polno naložiti koln-ladij.
Tovornjak lahko pelje premalo, železnice so prezasedene tudi brez prevoza premoga.
2020 is new 1984
Corona World order

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

Težava SLO in podobnih držav je, če si majhen, si avtomatsko slabše rangiran, imaš slabšo bonitetno oceno.

To pa ne drži. Nekatere majhne države imajo zelo dobre bonitetne ocene. Sedaj sicer te bonitete ne pomenijo nič, ker se zadolžuje s tiskanjem denarja, samo enkrat bo spet treba po kredite na prosti trg, potem pa je fino imet dobro bonitetno oceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

trenerkar ::

fikus_ je izjavil:

dronyx je izjavil:

"Buying Stuff Is How You Beat Inflation". Buenos Aires Resident.

Če kdo vedo oni. :)


Se spomnim iz časa YU. Še preden si dobil denar, si že vedel, kaj kupiti (neko stvar, Marke, Šilinge, . . . ).

Drži, večina je takoj menjala dinarje v marke ali pa kak gradbeni material. Menda so dinarje za marke večinoma menjali na črnem trgu(so banke namenoma ostale brez mark?). Kdo to bili tisti, ki so menjali marke za dinarje in kaj so potem oni z dinarji oz. kje so jih zamenjali? Prosim razsvetli nas mlaše :).

fikus_ ::

Menjava DEM v DIN; gastrbajtrji, nekdo ki je šparal v DEM in kupil kaj v DIN, prekupčevalci deviz, . . .
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

Hungarian inflation accelerated to the fastest in 24 years, offering no reprieve for a central bank that's raised interest rates by the most in the European Union.

Consumer prices rose 13.7% in July from a year earlier, exceeding all estimates in a Bloomberg survey. Core inflation, which strips out volatile commodity prices, was even higher at 16.7%, pointing to broad-based inflationary pressures across the economy. (vir)

Tudi Madžari očitno se še učijo kako inflacija deluje. Sem mislil, da imajo kot bivša komunistična država več izkušenj z visoko inflacijo. Očitno so vsi starejši, ki se spomnijo tistih časov že pomrli, ali jih pa nihče ne posluša. :)

Upa kdo stavit proti moji napovedi o 10 bilijonih EUR/USD devalvacije zaradi inflacije? 30 bilijonov EUR/USD viška natiskanega denarja in 10 bilijonov EUR/USD devalvacije. To moji modeli kažejo da bo kar v redu. Gledate pa v živo največjo finančno prevaro v zgodovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Se pa zgodijo tudi kakšni ne ravno prijetni problemi, sem slišal, da so jih prezgodaj ostrigli in so dejansko poginile. Morda zmrznile!?? Ne vem, ker to mi je mama povedala samo enkrat v otroštvu in samo pri eni hiši v vasi so imeli nekaj ovc. 8-)

Lahko rečem samo to, da se ti bolje spoznaš na ovce, kot se ECB spozna na upravljanje z valuto. ;)


Oni se dobro spoznajo na ovce, brez skrbi! Saj so pravi volkovi!! :))

Moraš pa dejansko razumet celoten krog ali cikel!

Denar se dejansko z inflacijo razvodeni in ljudje izgubijo kupno moč (in državam padejo vrednosti kreditov), potem pa CB dejansko vpihije in tiska novi denar!! In ta novo natiskani denar si seveda lastijo in razporejajo oni! Malo v novoizdane državne obveznice, kakšne korporacije, banke,...

In tako denar kroži! 8-)

V vedno večjih krogih! :)) In potem je potrebno vsakič natiskati vedno več denarja!!

sbawe64 je izjavil:


Nemci so sedaj v paniki, poleg tega nizki vodostaji rek ne omogočajo polno naložiti koln-ladij.
Tovornjak lahko pelje premalo, železnice so prezasedene tudi brez prevoza premoga.


Da! Je kar kriza! ;)

Še predstavljate si ne, kaj vse je zakuhal ta ZLOBNI Putler!! :))

Še padavine nam je vzel! :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Hungarian inflation accelerated to the fastest in 24 years, offering no reprieve for a central bank that's raised interest rates by the most in the European Union.

Consumer prices rose 13.7% in July from a year earlier, exceeding all estimates in a Bloomberg survey. Core inflation, which strips out volatile commodity prices, was even higher at 16.7%, pointing to broad-based inflationary pressures across the economy. (vir)

Tudi Madžari očitno se še učijo kako inflacija deluje. Sem mislil, da imajo kot bivša komunistična država več izkušenj z visoko inflacijo. Očitno so vsi starejši, ki se spomnijo tistih časov že pomrli, ali jih pa nihče ne posluša. :)

Upa kdo stavit proti moji napovedi o 10 bilijonih EUR/USD devalvacije zaradi inflacije? 30 bilijonov EUR/USD viška natiskanega denarja in 10 bilijonov EUR/USD devalvacije. To moji modeli kažejo da bo kar v redu. Gledate pa v živo največjo finančno prevaro v zgodovini.


Vsaka naslednja prevara bo še večja, ker se povečuje denar v obtoku! Tudi z inflacijo...

Tako, da bo izpuhtelo nominalno v luft še več v naslednji krizi! ;)

Zdaj, čez koliko let bo!? Živi bili pa videli. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

LeQuack ::

Koliko milijard bo Golob dal za bailout NLB-ja?
Quack !

energetik ::

trenerkar je izjavil:

Drži, večina je takoj menjala dinarje v marke ali pa kak gradbeni material. Menda so dinarje za marke večinoma menjali na črnem trgu(so banke namenoma ostale brez mark?). Kdo to bili tisti, ki so menjali marke za dinarje in kaj so potem oni z dinarji oz. kje so jih zamenjali? Prosim razsvetli nas mlaše :).
Se spomnim, ko je oče šel del plače takoj zamenjat na LJ tržnico ali pa so menjali v DEM že kar pred firmo, v garderobi itd. Od kje so prišle DEM je tudi meni uganka, tudi jaz predvidevam da kaki gastarbajterji, ki so jih švercali v dvojnem podnu iz Nemčije...verjetno so dobro poskrbeli tudi za svojo provizijo... :D

No, danes imamo lažje delo, nakažeš na Bitstamp in klikneš buy. :P
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

fikus_ je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:



Eventuelna kriza v Sloveniji bo povezana samo in izključno s slabo makro ekonomsko sliko Slovenije. Zaenkrat se ta kriza napoveduje in velja biti zelo previden pri poslovanju in zadolževanju. To je pa tudi vse.


Težava SLO in podobnih držav je, če si majhen, si avtomatsko slabše rangiran, imaš slabšo bonitetno oceno.


Težava Slovenije je, da si nekako ne najde dolgoročno svojega prostora pod soncem v EU. Dodana vrednost je še vedno relativno šibka (napram recimo Nemčiji in Beneluksu). Tudi proti Balkanu se ne pozicioniramo, kot bi bilo treba.

pangro ::

FrRoSt je izjavil:

Praviš, da poznaš 2000!??

No, potem povej, da ne vprašam, kdo je najbolj profitiral, povej, kdo je najmanj izgubil? :)

Osebno nisem bil udeležen v tej maniji sem bil še premlad no par let po poku dot com balona sem se pa začel zanimati za trge in sem z veseljem kaj prebral na temo borznih balonov med drugim tudi ta famozni dot com balon. Kdo je najbolj profitiral? tisti ki je na vrhu prodal:D najmanj izgubil? tisti ki je kupil in držal kvaliteto, microsoft, apple, intel amazon itd... Zdaj kateri znani maherji so to bili nimam pojma oz. sem jih pozabil. So pa imele javne prodaje delnic noname.com podjetij na višku manije nenormalne donose v zelo kratkem času. Baje nekatere samo na prvi dan po 600 do 700% donose.

johnnyyy ::

Za vse tiste, ki se jim toži po starem dobrem sistemu, prilagam link o težavah in rešitvah monetarnega sistema v naši pred,pred,pred...državi - Avstrijskem Cesarstvu med cca 1845 do razpada. Bukva zajema cca 300 strani in opisuje kako se ni nič pametnega dogajalo in kakšna blaginja je bila... No v reali je bila kriza z inflacijami, deflacijami, proračunskimi primanjkljaji, dvojnimi uradnimi valutami, težave s kovanci, pa z bankovci, pa s srebrom pa z zlatom itd.

pangro ::

dronyx je izjavil:

Če FED ne najde nove monetarne prevare, s katero bo pumpal ameriške delnice se lahko zgodi, da bodo ameriški borzni indeksi doživeli v naslednjem desetletju usodo zlata v prejšnjem desetletju. Torej bodo po desetletju še vedno pod današnjimi nivoji, vmes pa še veliko inflacije. To se je v preteklosti že dogajalo, samo je marsikdo že pozabil. Ameriško borzo pumpa cel svet in centralne banke po svetu so upam sedaj spoznale, da slepo posnemati FED pri njegovem monetarnem razvratu lahko vodi v propad njihove valute. Verjetno bo marsikdo v prihodnje razmislil, preden bo začel masovno prekomerno tiskati denar. Brez tega pa ni 3% gospodarske rasti in 30% rasti borznih tečajev. Lahko se pa seveda motim in FED znova preseneti. Tudi gledano globalno situacija se mi zdi da ni ravno na njihovi strani. Škoda samo da je EU tak njihov hlapec brez kakršnekoli lastne hrbtenice in pameti.


Možno je seveda tudi to, možno je pač vse, pomembno bo kako boš ti stavil svoj denar. Fedu je zadnje desetletje uspelo s qe programom. Sem že večkrat omenil da je bilo to mogoče le v primeru da so surovine stabilne pa da ameriška tehnologija rastura in evo ga stavili so na pravega konja, kdo bi si mislil. Goldbugsi pa tudi jaz si leta 2009 in 10 niti v sanjah nisem predstavljal da je to možno vsi smo se smejali temu qe programu no dokler ni cena zlata dokončno kolapsirala nasdaq je pa začel svoj pohod na katerem je outperformal vse vključno z BRIC-am in surovinami. Fed po moje nima nekega zajčka za potegnit ven. Če se nam zgodi spet BRIC,surovine pumpa fed ne more nič narediti saj surovin za enkrat še ne more printat:)) Bomo videli kaj pa kako.

Sparkxl je izjavil:

Italijani bojda razmišljajo da bodo začeli kuriti smeti, začasno seveda, ker ne dobijo dovolj premoga. Umiram od smeha, ko to novo realnost primerjam z lanskim freak showom v Glasgowu :)


Kurilo se bo marsikaj samo da se kaže fakiča rusom, verjetno se bo tudi ecb pridružila temu kurjenju z ekstra naprintanimi evri in z vsemi obveznicami ki jih drži na svojih bilancah.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

pangro ::

dronyx je izjavil:

"Buying Stuff Is How You Beat Inflation". Buenos Aires Resident.

Če kdo vedo oni. :)


He he dobra:))

pangro ::

dronyx je izjavil:

Hungarian inflation accelerated to the fastest in 24 years, offering no reprieve for a central bank that's raised interest rates by the most in the European Union.

Consumer prices rose 13.7% in July from a year earlier, exceeding all estimates in a Bloomberg survey. Core inflation, which strips out volatile commodity prices, was even higher at 16.7%, pointing to broad-based inflationary pressures across the economy. (vir)

Tudi Madžari očitno se še učijo kako inflacija deluje. Sem mislil, da imajo kot bivša komunistična država več izkušenj z visoko inflacijo. Očitno so vsi starejši, ki se spomnijo tistih časov že pomrli, ali jih pa nihče ne posluša. :)

Upa kdo stavit proti moji napovedi o 10 bilijonih EUR/USD devalvacije zaradi inflacije? 30 bilijonov EUR/USD viška natiskanega denarja in 10 bilijonov EUR/USD devalvacije. To moji modeli kažejo da bo kar v redu. Gledate pa v živo največjo finančno prevaro v zgodovini.


V eurusd je verjetno že marsikaj vračunanega lahko še celo trdim da tole majhno že spominja na špekulativno manijo kjer že vsak lojze hoče zaslužit na eurusd propadu.

dronyx ::

pangro je izjavil:

V eurusd je verjetno že marsikaj vračunanega lahko še celo trdim da tole majhno že spominja na špekulativno manijo kjer že vsak lojze hoče zaslužit na eurusd propadu.

Sodelavka mi je razlagala kako je njen sosed dvorišče pred hišo spremenil v skladišče rabljenih avtomobilov. Očitno kupuje in računa, da bo čez čas dražje prodal. Sedaj se špekulacije na pojavljajo samo na FX trgu, pri terminskih poslih z nafto in surovinami, ampak tudi na mikro nivoju. Jaz razmišljam, da bi kupil kakšnih 50 hladilnikov ali česa podobnega. Centralni banksterji so svet spremenili v eno veliko igralnico, vsi po vrsti pa imajo imuniteto. Jay Powell pa živi v vzporednem vesolju. ;)

Zakreditirat se pa ne grem, pa ne glede na obrestno mero. Kakor imaš enkrat kredit po moje nisi več svoboden. Če bi imel milijone premoženja, pa bi morda vzel kakšen milijon po 0,1% obrestni meri, čeprav ne vem kam bi danes z denarjem. Nepremičnine se mi zdijo predrage. Mogoče kakšna stanovanja kje v Celju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

pangro ::

dronyx je izjavil:

pangro je izjavil:

V eurusd je verjetno že marsikaj vračunanega lahko še celo trdim da tole majhno že spominja na špekulativno manijo kjer že vsak lojze hoče zaslužit na eurusd propadu.

Sodelavka mi je razlagala kako je njen sosed dvorišče pred hišo spremenil v skladišče rabljenih avtomobilov. Očitno kupuje in računa, da bo čez čas dražje prodal. Sedaj se špekulacije na pojavljajo samo na FX trgu, pri terminskih poslih z nafto in surovinami, ampak tudi na mikro nivoju. Jaz razmišljam, da bi kupil kakšnih 50 hladilnikov ali česa podobnega. Centralni banksterji so svet spremenili v eno veliko igralnico, vsi po vrsti pa imajo imuniteto. Jay Powell pa živi v vzporednem vesolju. ;)

Zakreditirat se pa ne grem, pa ne glede na obrestno mero. Kakor imaš enkrat kredit po moje nisi več svoboden. Če bi imel milijone premoženja, pa bi morda vzel kakšen milijon po 0,1% obrestni meri, čeprav ne vem kam bi danes z denarjem. Nepremičnine se mi zdijo predrage. Mogoče kakšna stanovanja kje v Celju.


Glede na tvojo izredno radovednost o delovanju centralnih bank in nadaljnega rasturavanja inflacije bi jaz za takega človeka rekel da je že malo izkoristil zadnjo razprodajo na zlatem srebrnem in surovinskem trgu v primeru full on panike na omenjenih trgih se pa gre po kredit in hopa po nakupih.:D

dronyx ::

pangro je izjavil:

Glede na tvojo izredno radovednost o delovanju centralnih bank in nadaljnega rasturavanja inflacije bi jaz za takega človeka rekel da je že malo izkoristil zadnjo razprodajo na zlatem srebrnem in surovinskem trgu v primeru full on panike na omenjenih trgih se pa gre po kredit in hopa po nakupih.:D

Če bo zlato leta 2030 4000 USD, inflacija v tem času pa 100% (2030 vse še enkrat dražje kot danes) po moje ne boš nič kaj dosti profitiral. Seveda v primerjavi z USD ali EUR že, ampak pomembna je kupna moč. Kaj jaz dobim danes za kilo zlata in kaj bom dobil leta 2030. Kako premikati denar danes študira cel kup malih ajnštajnov, tako da ti njih težko premagaš. Bolj verjetno je da boš končal med rajo, ki izgubi, da ima tistih 1% še bistveno več. Za ZDA je menda podatek, da če bi imeli 200 prebivalcev potem bi imel samo eden več premoženja kot spodnjih 180. Za tega enega delajo centralne banke. To je aksiom, ki ga vedno imej pred očmi. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Michael Burry dostikrat kaj napove in stavi proti TSLA ali kaj podobnega. Ampak tudi on se dostikrat zmoti. FED je nekaj takega, kot če opazuješ nekoga, kako misli skočit iz 10 metrov v pol metra globoko vodo. Čeprav si misliš, da tega si pa ne upa, te potem preseneti in skoči. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

pangro ::

Pa kupiš nekaj tko za dušo da vidiš če bo špekulacija uspela.:)

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Michael Burry dostikrat kaj napove in stavi proti TSLA ali kaj podobnega. Ampak tudi on se dostikrat zmoti. FED je nekaj takega, kot če opazuješ nekoga, kako misli skočit iz 10 metrov v pol metra globoko vodo. Čeprav si misliš, da tega si pa ne upa, te potem preseneti in skoči. ;)


:)):)):))

In potem ven pride cel! ;)

Ko pa nekdo drug to posksi, se pa totalno polomi! :))

Če ima srečo, ima še veljavno zdravstveno zavarovanje! :)):)):))

Ti ne znaš razmišljati!! ;) NISI IZ PRAVEGA TESTA!! ;)

Če bi bil, bi odpru privatne sefe in bi ljudje plačali, da bi k tebi nosili denar in bogatstvo! 8-)

pangro je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Praviš, da poznaš 2000!??

No, potem povej, da ne vprašam, kdo je najbolj profitiral, povej, kdo je najmanj izgubil? :)

Osebno nisem bil udeležen v tej maniji sem bil še premlad no par let po poku dot com balona sem se pa začel zanimati za trge in sem z veseljem kaj prebral na temo borznih balonov med drugim tudi ta famozni dot com balon. Kdo je najbolj profitiral? tisti ki je na vrhu prodal:D najmanj izgubil? tisti ki je kupil in držal kvaliteto, microsoft, apple, intel amazon itd... Zdaj kateri znani maherji so to bili nimam pojma oz. sem jih pozabil. So pa imele javne prodaje delnic noname.com podjetij na višku manije nenormalne donose v zelo kratkem času. Baje nekatere samo na prvi dan po 600 do 700% donose.


Saj ta pok balona je meni jasen! Podobno se zgodilo kriptu. :))

Mislil sem na druge panoge, prehrambene, surovinske, farmacevtske panoge!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

dronyx ::

pangro je izjavil:

Pa kupiš nekaj tko za dušo da vidiš če bo špekulacija uspela.:)

Ja, saj zato razmišljam o nakupu 50 hladilnikov. Mogoče če obogatim s tem naredi CNN prispevek o meni. Tip ki je stavil na hladilnike, ko so drugi kupovali zlato in paladij.

FrRoSt ::

Hladilnik je ena taka zadeva, ki jo težko pogrešaš. Še posebno poleti. ;)

Meda imajo v ameriki dvakrat toliko avtov kot hladilnikov, sem nekoč nekje ujel... :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Hladilnik je ena taka zadeva, ki jo težko pogrešaš. Še posebno poleti. ;)

Na zalogo kot inflation hedge moraš kupit nekaj takega, kjer tehnološki napredek nima nekega velikega učinka in se ne more pokvariti. Enkrat sem omenil nosilec za kolesa. Par let nazaj 260 €, danes cena za povsem enakega 390 €.

pangro ::

Dronyx bo našel tržne inflation hedge niše:D

FrRoSt je izjavil:

dronyx je izjavil:

Michael Burry dostikrat kaj napove in stavi proti TSLA ali kaj podobnega. Ampak tudi on se dostikrat zmoti. FED je nekaj takega, kot če opazuješ nekoga, kako misli skočit iz 10 metrov v pol metra globoko vodo. Čeprav si misliš, da tega si pa ne upa, te potem preseneti in skoči. ;)


:)):)):))

In potem ven pride cel! ;)

Ko pa nekdo drug to posksi, se pa totalno polomi! :))

Če ima srečo, ima še veljavno zdravstveno zavarovanje! :)):)):))

Ti ne znaš razmišljati!! ;) NISI IZ PRAVEGA TESTA!! ;)

Če bi bil, bi odpru privatne sefe in bi ljudje plačali, da bi k tebi nosili denar in bogatstvo! 8-)

pangro je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Praviš, da poznaš 2000!??

No, potem povej, da ne vprašam, kdo je najbolj profitiral, povej, kdo je najmanj izgubil? :)

Osebno nisem bil udeležen v tej maniji sem bil še premlad no par let po poku dot com balona sem se pa začel zanimati za trge in sem z veseljem kaj prebral na temo borznih balonov med drugim tudi ta famozni dot com balon. Kdo je najbolj profitiral? tisti ki je na vrhu prodal:D najmanj izgubil? tisti ki je kupil in držal kvaliteto, microsoft, apple, intel amazon itd... Zdaj kateri znani maherji so to bili nimam pojma oz. sem jih pozabil. So pa imele javne prodaje delnic noname.com podjetij na višku manije nenormalne donose v zelo kratkem času. Baje nekatere samo na prvi dan po 600 do 700% donose.


Saj ta pok balona je meni jasen! Podobno se zgodilo kriptu. :))

Mislil sem na druge panoge, prehrambene, surovinske, farmacevtske panoge!?


Ja te panoge sploh surovinska je bila zmagovalna po poku dot com balona, pa BRIC pumpa,balkan, hej še Turčija je rasturila no ljubljanska borza tudi ni neki zaostajala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

dronyx ::

Infelacijo ni nikakršen problem zaustavil. Problem je zaustavit inflacijo, brez da sesuješ ekonomijo. ;)

Je pa po svoje bizarno, ker čisto vse, kar se mi je zdelo škoda da sem kupil, se danes izkaže kot dobra investicija, ker lahko dražje prodam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

pangro ::

ja sej to zdaj fed upa na "soft landing" he he bomo videli.

FrRoSt ::

:)):)):)):)):))

Kar naj še naprej kupuje stvari, ki jih ne potrebuje, pa bomo vsi malo mehkwje pristali! :))

Ne samo, da bo imel dober občitek! 8-)

Še čisto vest bo imel!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

Glede enormnega (res enormnega) printanja denarja za časa Covid sem se spomnil še ene misli. Če ljudem brezplačno razdeliš žetone za igralnico, bodo na koncu čisto vsi pristali v rokah lastnikov igralnice. To je zelo dobro vedel tudi FED, ko je izkoristil Covid za največji pump borze v zgodovini, ekonomija je šla pa v hibernacijo. Kdor meni, da FED niso barabe in delajo v korist običajnih ljudi lahko rečem pa samo še sreča, da zaenkrat naivnost pri nas še ni kazniva.

feryz ::

dronyx je izjavil:

Kdor meni, da FED niso barabe in delajo v korist običajnih ljudi lahko rečem pa samo še sreča, da zaenkrat naivnost pri nas še ni kazniva.
Da mi povej, če misliš, da je res obstaja dovolj glup človek na planetu, da lahko sploh pomisli kaj takega.
Niti ti tega ni bilo treba napisati. Popolnoma samoumevno je, da vse državne inštitucije delajo za blagor manjšine na račun večine. Saj to volimo, to podpiramo in s tem se strinjamo, mar ne?

fikus_ ::

FED je privat firma, ne od države, kot npr. BS. Tako da oni imajo interese, ki niso naklonjeni malemu človeku.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

pangro ::

Še vseeno pa na zahodu ljudje najbolje živijo kljub zlobnim centralnim bankam.
««
75 / 218
»»