» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
74 / 218
»»

FrRoSt ::

Verjetno imajo cegli in beton najmanj davka!? :))

Zato je takšno povpraševanje!? :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kow ::

dronyx je izjavil:

ZDA bodo sprejele Inflation Reduction Act. Ideja kot kaže je pa v tem, da se še dodatnim tiskanjem denarja zlomiš inflacijo. Genialno. Zakaj se tega v Jugoslaviji niso spomnili?


Velik del tega denarja so investicije, ki bodo zmanjsale amerisko porabo fosilnih goriv. Ce gre potem ta del denarja v drug del ekonomije, kjer je lazje povecati supply, bos zmanjsal inflacijo. Poleg tega imajo zakoni pac marketinska imena. Ne jemljemo jih prevec resno. Ce gledas koliko nespametne zakonodaje in tiskanja denarja so ameri imeli zadnje case, ta zakonodaja sploh ni tako slaba. Sploh, ker ce zmanjsajo porabo, lahko viske vedno izvozijo ter zasluzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Velik del tega denarja so investicije, ki bodo zmanjsale amerisko porabo fosilnih goriv.

Super, potem lahko višek izvozijo v EU. Mi sedaj skurimo praktično vse. Premog, drva, stare gume. :D

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Verjetno imajo cegli in beton najmanj davka!? :))

Zlato je kakor vem še manj obdavčeno, saj ne plačaš davka na (morebitni) dobiček ob prodaji, pa ni videti nekega velikega navala.

kow ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Velik del tega denarja so investicije, ki bodo zmanjsale amerisko porabo fosilnih goriv.

Super, potem lahko višek izvozijo v EU. Mi sedaj skurimo praktično vse. Premog, drva, stare gume. :D


Kurjenje premoga v evropi izumira. TES je kar anomalija. Ce ne verjames, poglej podatke za evropske drzave.

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Verjetno imajo cegli in beton najmanj davka!? :))

Zlato je kakor vem še manj obdavčeno, saj ne plačaš davka na (morebitni) dobiček ob prodaji, pa ni videti nekega velikega navala.

:))
Zlata ne moreš jesti, tudi zavetja pred vremenskimi neprilikami ti ne nudi! ;)

Ima samo estetsko in razkazovalno vrednost, deloma pa tudi finančno. :)

Bogatstvo se implicira (ravno) v njegovi uporabi, ampak v njegovem RAZKAZOVANJU!! ;)

To naredi vtis!! OČI! Gledanje, občudovanje .... 8-)

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Velik del tega denarja so investicije, ki bodo zmanjsale amerisko porabo fosilnih goriv.

Super, potem lahko višek izvozijo v EU. Mi sedaj skurimo praktično vse. Premog, drva, stare gume. :D


Kurjenje premoga v evropi izumira. TES je kar anomalija. Ce ne verjames, poglej podatke za evropske drzave.


;((;((;((

Menda še posebno sedaj, ko bodo Nemci ob pomanjkanju plina zagnali vse svoje termoelektrarne na premog!?? :|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

fikus_ ::

kow je izjavil:

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Velik del tega denarja so investicije, ki bodo zmanjsale amerisko porabo fosilnih goriv.

Super, potem lahko višek izvozijo v EU. Mi sedaj skurimo praktično vse. Premog, drva, stare gume. :D


Kurjenje premoga v evropi izumira. TES je kar anomalija. Ce ne verjames, poglej podatke za evropske drzave.


V DE negirajo tvojo izjavo. Kurijo in bodo kurili vsako TE ki bo to omogočala.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

pangro ::

Me zanima kako bodo rusi pozimi izklopili plin evropi sploh zdaj ko je cena nafte v padajočem trendu aja saj res oni bodo vse kitajski pa indiji prodal pod ceno seveda, mogoče tudi po proizvodni ceni:))

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

ZDA bodo sprejele Inflation Reduction Act. Ideja kot kaže je pa v tem, da se še dodatnim tiskanjem denarja zlomiš inflacijo. Genialno. Zakaj se tega v Jugoslaviji niso spomnili?

Kitajska nadaljuje blokado Tajvana. Zahodni think tanki pravijo da bo to bolelo predvsem Kitajce. Verjeno so s tem mislili tiskanje denarja, v končni fazi čip za industrijske 3D printerje delajo na Tajvanu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

kow je izjavil:

Velik del tega denarja so investicije, ki bodo zmanjsale amerisko porabo fosilnih goriv. Ce gre potem ta del denarja v drug del ekonomije, kjer je lazje povecati supply, bos zmanjsal inflacijo...

Človeku, ki je imel uničena jetra, je zdravnik dejal, da ne sme več piti alkohola. To pomeni ne namesto žganih pijač kakšno pivo zvečer pred spanjem. Nič več alkohola, sicer bodo jetra šla. Wall Street je mnenja, da bo Jay Powell pustil, da bodo šla jetra k vragu. Menijo, da kroničnemu alkoholiku ni več pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

pangro ::

Vzhodni think tank papagaji pa pravijo preporod bric-a ki temelji na napadu na ukrajino nato pa še na taiwan in hopa kapital že leti v bric.

fikus_ ::

BRICS se ne obremenjuje s človekovimi in drugimi pravicami. Denar gre tja, kjer se lahko "plemeniti" . Nespoštovanje človekovih pravic ni ovira. Ovira je kvečjemu čistunstvo in nehigieničnost takšnega vira zaslužka, ampak za "naše" ni ovir.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

pangro ::

Verjetno bo pa od tistega brica-a ostal samo še rc in skupna valuta na podlagi tankov t90 in balističnih raket na dnu kitajskega morja, ki bo z lahkoto zamenjala dolar.

dronyx ::

pangro je izjavil:

Me zanima kako bodo rusi pozimi izklopili plin evropi sploh zdaj ko je cena nafte v padajočem trendu aja saj res oni bodo vse kitajski pa indiji prodal pod ceno seveda, mogoče tudi po proizvodni ceni:))

Ne vem kje vidite vi padajoči trend cene nafte? Z nafto se trguje v USD in če USD močno naraste cena nafte navidezno sicer v USD pade, samo za večino držav ne, ker je njihova valuta toliko šibkejša. Med temi šibkimi valutami je tudi evro.

pangro je izjavil:

Vzhodni think tank papagaji pa pravijo preporod bric-a ki temelji na napadu na ukrajino nato pa še na taiwan in hopa kapital že leti v bric.

Kitajski je Tajvan prišel kot naročen. Komunistični režimi so znani po tem, da ko so doma težave potrebujejo najti zunanjega sovražnika, da lahko preusmerijo pozornost domače javnosti. In so ga našli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

FrRoSt ::

pangro je izjavil:

Me zanima kako bodo rusi pozimi izklopili plin evropi sploh zdaj ko je cena nafte v padajočem trendu aja saj res oni bodo vse kitajski pa indiji prodal pod ceno seveda, mogoče tudi po proizvodni ceni:))


NE!! Nafta je tako pocen, da jo bo Evropa pozimi rusom prodajala :)):)):))

dronyx je izjavil:


Kitajski je Tajvan prišel kot naročen. Komunistični režimi so znani po tem, da ko so doma težave potrebujejo najti zunanjega sovražnika, da lahko preusmerijo pozornost domače javnosti. In so ga našli.


To sicer velja tudi za vse zahodne demokratične režime, ne glade na to, ali so na oblasti konservativci ali pa drmokrati! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

pangro ::

FrRoSt je izjavil:

pangro je izjavil:

Me zanima kako bodo rusi pozimi izklopili plin evropi sploh zdaj ko je cena nafte v padajočem trendu aja saj res oni bodo vse kitajski pa indiji prodal pod ceno seveda, mogoče tudi po proizvodni ceni:))


NE!! Nafta je tako pocen, da jo bo Evropa pozimi rusom prodajala :)):)):))


Seveda saj Joža iz tretjega gozda poleg drv in briket zdaj kopiči tudi sode nafte saj mu je pop tv povedal da gre pozimi vse gor, kljub temu da so na trgih te scenarije že vse predrkal, bo zdaj še Joža eno špekulativno rekel.:))

pangro ::

dronyx je izjavil:

pangro je izjavil:

Me zanima kako bodo rusi pozimi izklopili plin evropi sploh zdaj ko je cena nafte v padajočem trendu aja saj res oni bodo vse kitajski pa indiji prodal pod ceno seveda, mogoče tudi po proizvodni ceni:))

Ne vem kje vidite vi padajoči trend cene nafte? Z nafto se trguje v USD in če USD močno naraste cena nafte navidezno sicer v USD pade, samo za večino držav ne, ker je njihova valuta toliko šibkejša. Med temi šibkimi valutami je tudi evro.

pangro je izjavil:

Vzhodni think tank papagaji pa pravijo preporod bric-a ki temelji na napadu na ukrajino nato pa še na taiwan in hopa kapital že leti v bric.

Kitajski je Tajvan prišel kot naročen. Komunistični režimi so znani po tem, da ko so doma težave potrebujejo najti zunanjega sovražnika, da lahko preusmerijo pozornost domače javnosti. In so ga našli.


cena je padla iz 130 na 88 dolarjev kr hud padec tudi na naftnih delnicah se pozna. Se je pa cena par mesecev predrkavala pač špekulanti, putin zima pa ta jajca dokler ni recesija iz ozadja pomahala:D kitajci se pa duvajo in iščejo težave v Taiwanu zdaj ko so dobili pogodbo za nedoločen delovni čas od Američanov. v primeru prekinitve pogodbe je pa edini sindikat rusija.

TESKAn ::

pangro je izjavil:

Me zanima kako bodo rusi pozimi izklopili plin evropi sploh zdaj ko je cena nafte v padajočem trendu aja saj res oni bodo vse kitajski pa indiji prodal pod ceno seveda, mogoče tudi po proizvodni ceni:))

Kar ne bodo prodali, bodo pa skurili :D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dronyx ::

Civilna iniciativa v UK - Don't pay UK Ne mislijo več plačevat visokih računov za energijo. Ne vem če se zavedajo, da jim lahko izklopijo elektriko, plin, ogrevanje?

FrRoSt ::

pangro je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

pangro je izjavil:

Me zanima kako bodo rusi pozimi izklopili plin evropi sploh zdaj ko je cena nafte v padajočem trendu aja saj res oni bodo vse kitajski pa indiji prodal pod ceno seveda, mogoče tudi po proizvodni ceni:))


NE!! Nafta je tako pocen, da jo bo Evropa pozimi rusom prodajala :)):)):))


Seveda saj Joža iz tretjega gozda poleg drv in briket zdaj kopiči tudi sode nafte saj mu je pop tv povedal da gre pozimi vse gor, kljub temu da so na trgih te scenarije že vse predrkal, bo zdaj še Joža eno špekulativno rekel.:))


Seveda! :))

Zeleni Jožo iz tretjega gozda se bo čudil in spraševal, kako deluje ta trg, ko bo pozimi nafta 30$ za sod!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

fikus_ ::

dronyx je izjavil:


Kitajski je Tajvan prišel kot naročen. Komunistični režimi so znani po tem, da ko so doma težave potrebujejo najti zunanjega sovražnika, da lahko preusmerijo pozornost domače javnosti. In so ga našli.


Kitajci in komunistični režimi niso nič posebnega glede tega. Tudi usa potrebuje zunanjega sovražnika.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

Kitajci in komunistični režimi niso nič posebnega glede tega. Tudi usa potrebuje zunanjega sovražnika.

Če imaš ZDA za pr'jatle, ne potrebuješ nobenega drugega sovražnika. To se EU še ni naučil. :D

fikus_ ::

EU se ni naučila oz. ugotovila, da se mora postaviti za svoje interese. Lažje je imeti velikega brata in čakati kaj bo rekel in kaj bo dal od sebe .
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

janezvalva ::

halooo!!!
meni je admin najprej začel brisat poste, zdej pa, kot da to ni dovolj, mi jih je še začel spreminjat. najbolje, da kar sam piše poste pod mojim uporabniškim imenom.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

FrRoSt ::

janezvalva je izjavil:

halooo!!!
meni je admin najprej začel brisat poste, zdej pa, kot da to ni dovolj, mi jih je še začel spreminjat. najbolje, da kar sam piše poste pod mojim uporabniškim imenom.

:)):)):))

Kuglovnika je danes res nekaj pičlo!! :))

fikus_ je izjavil:

EU se ni naučila oz. ugotovila, da se mora postaviti za svoje interese. Lažje je imeti velikega brata in čakati kaj bo rekel in kaj bo dal od sebe .


:)):)):))

Menda se bo Evropa še kar načakala! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

LeQuack ::

Tukaj je predvsem treba ločiti EU elito, to je ta ki odloča o ukrepih, od ostalih 99%. Ta prvi imajo čisto druge cilje. A misliš da je v interesu EU vodstva da je življenje vsakega EU državljana bolje? Odgovor je seveda ne.
Quack !

dronyx ::

Tole morda zanimivo razmišljanje za tiste, ki imate denar na ameriški borzi. Če bi želeli doseči kolikor toliko realna vrednotenja ameriških delnic bi potrebovali desetletje 5% povprečne letne inflacije, 2% povprečne letne gospodarske rasti in indeksi bi morali ostati na sedanjih nivojih. Sedaj si pa predstavljate dolge noske, če bi se to res zgodilo. Sigurno bo FED našel način za nov pump, samo še ne vemo kaj bo to. Morda kakšna ideja z digitalnim dolarjem. Recimo da vsak dobi vsak mesec nekaj digitalnih dolarjev, ki jih lahko zapravi samo na ameriški borzi in tega denarja iz borze ne more umaknit. Samo ideja... :))

pangro ::

FrRoSt je izjavil:

pangro je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

pangro je izjavil:

Me zanima kako bodo rusi pozimi izklopili plin evropi sploh zdaj ko je cena nafte v padajočem trendu aja saj res oni bodo vse kitajski pa indiji prodal pod ceno seveda, mogoče tudi po proizvodni ceni:))


NE!! Nafta je tako pocen, da jo bo Evropa pozimi rusom prodajala :)):)):))


Seveda saj Joža iz tretjega gozda poleg drv in briket zdaj kopiči tudi sode nafte saj mu je pop tv povedal da gre pozimi vse gor, kljub temu da so na trgih te scenarije že vse predrkal, bo zdaj še Joža eno špekulativno rekel.:))


Seveda! :))

Zeleni Jožo iz tretjega gozda se bo čudil in spraševal, kako deluje ta trg, ko bo pozimi nafta 30$ za sod!! :))


Seveda:))

Vsak trg ma svoje bag holderje. Poglej goldbugse 10 let so baghodlal zdaj se jim je pa končno prikazal Godot a na koncu bo ta Godot Joža the bag holder iz ponudbene strani tretjih gozdov :))

Utk ::

Kuglovnika je danes res nekaj pičlo!!

Menstruira.

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Tole morda zanimivo razmišljanje za tiste, ki imate denar na ameriški borzi. Če bi želeli doseči kolikor toliko realna vrednotenja ameriških delnic bi potrebovali desetletje 5% povprečne letne inflacije, 2% povprečne letne gospodarske rasti in indeksi bi morali ostati na sedanjih nivojih. Sedaj si pa predstavljate dolge noske, če bi se to res zgodilo. Sigurno bo FED našel način za nov pump, samo še ne vemo kaj bo to. Morda kakšna ideja z digitalnim dolarjem. Recimo da vsak dobi vsak mesec nekaj digitalnih dolarjev, ki jih lahko zapravi samo na ameriški borzi in tega denarja iz borze ne more umaknit. Samo ideja... :))


NE! :))

Bodo nadaljevali kar na klasičen način! :))

DVE Muhi na en mah!! 8-)

https://www.delo.si/novice/svet/s-stoti...

LeQuack je izjavil:

Tukaj je predvsem treba ločiti EU elito, to je ta ki odloča o ukrepih, od ostalih 99%. Ta prvi imajo čisto druge cilje. A misliš da je v interesu EU vodstva da je življenje vsakega EU državljana bolje? Odgovor je seveda ne.


Ponavadi tej eliti malo v glavo zleze, potem pa čisto izgubijo stik z realnostjo! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

pangro ::

delniški trgi nikdar ne operirajo po neki racionalni logiki, strah pohlep dolgčas to je njihova logika če se pa nekje vmes najdejo realna vrednotenja se pa načudi temu pojavu:D Smo pa daleč od kakšne nasdaq 2000 evforije, mogoče smo pa na poti do nje nekje v prihodnosti in je tole samo "climbing a wall of worry".

FrRoSt ::

Praviš, da poznaš 2000!??

No, potem povej, da ne vprašam, kdo je najbolj profitiral, povej, kdo je najmanj izgubil? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

Če FED ne najde nove monetarne prevare, s katero bo pumpal ameriške delnice se lahko zgodi, da bodo ameriški borzni indeksi doživeli v naslednjem desetletju usodo zlata v prejšnjem desetletju. Torej bodo po desetletju še vedno pod današnjimi nivoji, vmes pa še veliko inflacije. To se je v preteklosti že dogajalo, samo je marsikdo že pozabil. Ameriško borzo pumpa cel svet in centralne banke po svetu so upam sedaj spoznale, da slepo posnemati FED pri njegovem monetarnem razvratu lahko vodi v propad njihove valute. Verjetno bo marsikdo v prihodnje razmislil, preden bo začel masovno prekomerno tiskati denar. Brez tega pa ni 3% gospodarske rasti in 30% rasti borznih tečajev. Lahko se pa seveda motim in FED znova preseneti. Tudi gledano globalno situacija se mi zdi da ni ravno na njihovi strani. Škoda samo da je EU tak njihov hlapec brez kakršnekoli lastne hrbtenice in pameti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

fikus_ je izjavil:


V DE negirajo tvojo izjavo. Kurijo in bodo kurili vsako TE ki bo to omogočala.


To seveda ne drzi. Tudi tiste, ki jih bodo spet zacasno zagnali, ne spremenijo velike slike. Poraba premoga v evropi pada.
Razumem sicer, da vecina norcev tukaj ne sprejema dejstev. Ampak se ozirate samo na casopisne naslovnice, ko brezumno klikate po naslovnicah, ki lovijo vaso pozornost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

ECB ne prenese kritike (sem povzel kar sem tu že pisal).

kow ::

Zakaj pa ima ECB Google rating? A imajo menzo? Ima stolpnica lep razgled?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Zakaj pa ima ECB Google rating? A imajo menzo? Ima stolpnica lep razgled?

Google rajting oziroma mnenja so bila verjetno mišljena za arhitekturo - ECB stolp. So pa to potem očitno nekateri izkoristili da napišejo mnenje glede denarne politike. Poanta je izjemno hiter odziv ECB in blokada. če bi se tako hitro odzvali na naraščanje inflacije bi bilo razvrednotenje prihrankov na koncu lahko precej manjše. Še enkrat številke. 8,9 bilijona (ameriških trilijonov) prihrankov na evro bankah. Do sedaj je inflacija požrla po moji oceni že kakšen bilijon (ameriški trilijon). To niso majhni denarji. Noben pa za nič odgovoren in vsi imajo popolno imuniteto. Na bruhanje mi gre.

fikus_ ::

kow je izjavil:

fikus_ je izjavil:


V DE negirajo tvojo izjavo. Kurijo in bodo kurili vsako TE ki bo to omogočala.


To seveda ne drzi. Tudi tiste, ki jih bodo spet zacasno zagnali, ne spremenijo velike slike. Poraba premoga v evropi pada.
Razumem sicer, da vecina norcev tukaj ne sprejema dejstev. Ampak se ozirate samo na casopisne naslovnice, ko brezumno klikate po naslovnicah, ki lovijo vaso pozornost.


Kaj ne drži?! Kurili bodo premog, kolikor bodo omogočale TE! Poleg tega bodo podaljšali delovanje JE. Oboje je v nasprotju do še pred enega leta oz. do RU-UA vojne veljavno eko agendo. Za SE pa uporabljajo kot baterijao celo EU omrežje.
Pa ne mi spet s političnimi puhlicami!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mr.B ::

fikus_ je izjavil:

kow je izjavil:

fikus_ je izjavil:


V DE negirajo tvojo izjavo. Kurijo in bodo kurili vsako TE ki bo to omogočala.


To seveda ne drzi. Tudi tiste, ki jih bodo spet zacasno zagnali, ne spremenijo velike slike. Poraba premoga v evropi pada.
Razumem sicer, da vecina norcev tukaj ne sprejema dejstev. Ampak se ozirate samo na casopisne naslovnice, ko brezumno klikate po naslovnicah, ki lovijo vaso pozornost.


Kaj ne drži?! Kurili bodo premog, kolikor bodo omogočale TE! Poleg tega bodo podaljšali delovanje JE. Oboje je v nasprotju do še pred enega leta oz. do RU-UA vojne veljavno eko agendo. Za SE pa uporabljajo kot baterijao celo EU omrežje.
Pa ne mi spet s političnimi puhlicami!

No kow im le prov, poraba v EU pada, problem je le v detailih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sparkxl ::

Kurili ga bodo samo "začasno" :)) Ker drugo leto bomo že imeli ziljon propelerjev in celic, freedom gas poceni preko vseh novih terminalov, 8 novih rorov iz norveške, centralne azije,... ok dost je blo, /cow mode off

fikus_ ::

Ja poraba premoga povprečno v EU pada. Poljaki in Čehi pa kurijo na polno, za bufer ostali EU, sedaj bodo začeli še v DE, za jih ne bo zeblo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Sparkxl ::

Italijani bojda razmišljajo da bodo začeli kuriti smeti, začasno seveda, ker ne dobijo dovolj premoga. Umiram od smeha, ko to novo realnost primerjam z lanskim freak showom v Glasgowu :)

fikus_ ::

V CE kurijo tudi odpoadke, katere drugod za velik denar izvažajo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

No, mi boste lahko kmalu pokazali porabo za 2022. Pa bomo stevilke primerjali z letom 2012 ali 2017. Lahko pricakujem opravicila?

Sparkxl ::

Odprem nemške medije in že takoj prva cvetka. Nemci so jezni, ampak "eksperti" pojasnjujejo da zato, ker Putin vodi zelo uspešno psihološko vojno v nemčiji. Pa saj to več ne veš ali bi se smejal ali jokal

FrRoSt ::

kow je izjavil:

No, mi boste lahko kmalu pokazali porabo za 2022. Pa bomo stevilke primerjali z letom 2012 ali 2017. Lahko pricakujem opravicila?


:)):)):))

Tole je sicer tema o inflaciji! ;)

Če pa že hočeš, Nemčija je dejansko podvojila svoje električne izpuste CO2 na kWh. 8-) Verjetno varčujejo plin za zimo!?? :)

https://app.electricitymaps.com/map

https://www.energetika.net/novice/elekt...

In se ne mislim nič opravičevati!! :))

Naj kar kurijo!! Čim več in čim bolj!! :))

Naj gre vse čim prej vse in dokončno k Vragu!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Sparkxl ::

Že od nekdaj me je zanimalo, zakaj točno je pri tebi potrebnih vsaj 15 smajlijev na post?

kow ::

FrRoSt je izjavil:


Če pa že hočeš, Nemčija je dejansko podvojila svoje električne izpuste CO2 na kWh. 8-) Verjetno varčujejo plin za zimo!?? :)


Govorili smo o porabi premoga za celo evropo, za celo leto.

FrRoSt ::

Sparkxl je izjavil:

Že od nekdaj me je zanimalo, zakaj točno je pri tebi potrebnih vsaj 15 smajlijev na post?

NO, še 101!! ;)

To NISO smailiji, ampak EMOTIKONI!! >:D

In ker je tukaj, na forumu, tudi če izvzamem moderatorje, še vedno veliko BEDAKOV, ki ne slišijo tona mojih napisanih, uporabljam emotikone. ;)

Poleg tega je post veliko bolj BARVIT! 8-)

kow je izjavil:


Govorili smo o porabi premoga za celo evropo, za celo leto.


Naj te ne moti!! NARAŠČA!! ;)

Nič hudega!! Naj kar kurijo!! Čim več naj kurijo, kar jim pride pod roke!! >:D Tudi premog!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

dronyx ::

Sparkxl je izjavil:

Že od nekdaj me je zanimalo, zakaj točno je pri tebi potrebnih vsaj 15 smajlijev na post?

Pri tako resni temi kot je inflacija bi moral administrator foruma po moje blokirat vse emotikone, ki izražajo vedro razpoloženje. Torej blokirat: :)):D:)

Med priporočljivimi pa so: :'(:O:(:|

:))

Mimogrede, če je kdo tule strokovnjak za informacije javnega značaja ali mislite da bi se dalo na Banki Slovenije dobiti podatek, koliko kreditov pod 1% letno obrestno mero so podelile naše komercialne banke v zadnjih letih? Možno da BS ima ta podatek. Razumem da je bančna tajna kdo so prejemniki teh kreditov, brez osebnih podatkov pa bi morali to posredovat če zbirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
««
74 / 218
»»