» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
55 / 218
»»

kow ::

Zanimivi grafi, ki pokazejo kako so posamezni deli EU odvisni od ruskega plina:

https://www.bruegel.org/blog-post/europ...

Ce sem prav prebral, worst case, bo v nasi regiji (avstrija, slovenija itd.) potrebno znizati porabo za skoraj 30%.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Zanimivi grafi, ki pokazejo kako so posamezni deli EU odvisni od ruskega plina:

https://www.bruegel.org/blog-post/europ...

Ce sem prav prebral, worst case, bo v nasi regiji (avstrija, slovenija itd.) potrebno znizati porabo za skoraj 30%.

Dogovarjajo se samo o ceni elektrike, kje bo plafon, preden bo narod popizdil. Ta teden se mi je cena kilowatne ure narasla za skoraj 4 c.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

A ni to drobiz? Sam porabim dobrih 100 kwh na mesec. Zaradi 4e na mesec, bo narod popizdil? Pa recimo, da porabis 300kwh, to je potem 12e na mesec. Mimogrede, koliko dodatka so dobili upokojenci? Realno (ce) bo narod popizdil zaradi cen hrane, pomoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

A ni to drobiz? Sam porabim dobrih 100 kwh na mesec. Zaradi 4e na mesec, bo narod popizdil? Pa recimo, da porabis 300kwh, to je potem 12e na mesec. Mimogrede, koliko dodatka so dobili upokojenci? Realno (ce) bo narod popizdil zaradi cen hrane, pomoje.

Ko bom prisel z dopusta preverim, ampak sem preprican da je cena sedaj 2x kot je bila decembra, glede na to da je bila takrat kura 18c.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

J.McLane ::

Pri katerem ponudniku? Jaz sem dal številke v excel in je podražitev ca. 20%, sem pr gen-i, akcijska cena Sonce za Toplotne črpalke.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

fikus_ ::

kow je izjavil:

A ni to drobiz? Sam porabim dobrih 100 kwh na mesec. Zaradi 4e na mesec, bo narod popizdil? Pa recimo, da porabis 300kwh, to je potem 12e na mesec. Mimogrede, koliko dodatka so dobili upokojenci? Realno (ce) bo narod popizdil zaradi cen hrane, pomoje.


V SLO so še večji porabniki, kot ti, tako da tvoje mnenje/izjava šteje melo več kot nič! Že jaz porabim precej več, kot ti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

So tudi manjsi porabniki. Moja poraba je popolnoma povprecna - tako pravi statistika.

Povprecje 2019 (brez hlajenja, gretja itd.):

1.472 kWh ali 236 evrov za 1- in 2-članska gospodinjstva,
1.822 kWh ali 291 evrov za 3- in 4-članska gospodinjstva,
2.272 kWh ali 364 evrov za 5- ali veččlanska gospodinjstva.

Skratka, malo nabijas, fikus , a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

Ti nabijas in misliš, da je to kar pišeš merodajno za celo SLO! Priročno si dal podatek brez gretja/hlajenja, kateri se približa tvoji porabi.
Marsikdo se greje/hladi z elektriko.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

A se je elektrika bolj podrazala kot plin? Gretje/hlajenje sem izpustil, ker je pac to tezko primerjati po gospodinjstvih.
Podrazali so se vsi energenti - tudi les.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

49106 ::

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Zanimivi grafi, ki pokazejo kako so posamezni deli EU odvisni od ruskega plina:

https://www.bruegel.org/blog-post/europ...

Ce sem prav prebral, worst case, bo v nasi regiji (avstrija, slovenija itd.) potrebno znizati porabo za skoraj 30%.

Dogovarjajo se samo o ceni elektrike, kje bo plafon, preden bo narod popizdil. Ta teden se mi je cena kilowatne ure narasla za skoraj 4 c.


Čudi me, da še ni popizdil. Lanskega maja si dobil kWh za 0,066 EUR VT oziroma 0,048 EUR MT (ET 0,058), pa to sploh ni bila najugodnejša ponudba na trgu. Danes ima gen-i 0,13490 EUR VT in 0,09490 EUR MT (ET 0,12490).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kow ::

Mesija, no povej kolk kwh porabis... Mimogrede, brent je padel pod 100$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

J.McLane je izjavil:

Pri katerem ponudniku? Jaz sem dal številke v excel in je podražitev ca. 20%, sem pr gen-i, akcijska cena Sonce za Toplotne črpalke.

Govorim avstrija
Energiepreis: 12,1222 Cent/kWh
Gültigkeitszeitraum: Dezember 2021

Energiepreis: 26,8167 Cent/kWh
Gültigkeitszeitraum: Juli 2022
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

redtech ::

Za folk je rezerve še veliko, zaradi dopusta in zaprtih bazenov ne bo pretresov.

Primer is Šrilanke
- proizvajalci hrane nimajo sestavin
- da hrano sploh težko dobiš
- ko WC stane toliko, da moraš it čim manjkrat
- ko plača ni več dovolj za preživetje (riž, olje,..) ne kavice, dopust,..
- da ni elektrike cel dan

kow ::

Kaksno povezavo ima tukaj Sri Lanka - pa res ne razumem. To je "tretji" svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

kow je izjavil:

Kaksno povezavo ima tukaj Sri Lanka - pa res ne razumem. To je "tretji" svet.


Glede na to, da s svojimi izjavami vsak dan znova dokazuješ da živiš v nekem paralelnem svetu, verjamem da se ti ne sanja kaj je hotel povedati.

kow ::

Povej kje se motim. Ko trdim, da je podrazitev hrane veliko vecji problem za reveze kot podrazitev elektrike?

Sparkxl ::

Zadnja tvoja blodnja, ki je sicer sploh nima smisla komentirat, ampak ajde če že sprašuješ: plače se dvigujejo enako kot inflacija. Mislim wtf kot rečeno...imaš svoj paralelni svet

FrRoSt ::

kow je izjavil:

Povej kje se motim. Ko trdim, da je podrazitev hrane veliko vecji problem za reveze kot podrazitev elektrike?


Oboje se podraži! ;) In še gorivo se bo podražilo! 8-)

https://www.24ur.com/novice/svet/sloven...

Naj še kaj dodam!?? Slava ukrajini in zelenskemu! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

FED očitno zadnje čase veliko dela tudi na inflacijski psihologiji in del tega je tudi umetno zbijanje ceni zlata s pomočjo derivatov (papirnatega zlata). FED se zaveda, da veliko ljudi še vedno zlato jemlje kot nekakšen inflacijski termometer in če uspejo ceno zlata zbiti upajo, da bodo ljudje to razumeli kot da inflacija ni problem in da imajo centralni bankirji vse pod nadzorom. Ampak to je samo še ena standardna manipulacija centralnih bank, ki povzroči samo to, da čez čas cena zlata strmo naraste.

aviator ::

dronyx je izjavil:

FED očitno zadnje čase veliko dela tudi na inflacijski psihologiji in del tega je tudi umetno zbijanje ceni zlata s pomočjo derivatov (papirnatega zlata). FED se zaveda, da veliko ljudi še vedno zlato jemlje kot nekakšen inflacijski termometer in če uspejo ceno zlata zbiti upajo, da bodo ljudje to razumeli kot da inflacija ni problem in da imajo centralni bankirji vse pod nadzorom. Ampak to je samo še ena standardna manipulacija centralnih bank, ki povzroči samo to, da čez čas cena zlata strmo naraste.


Nadvse upam na to xd

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

FED očitno zadnje čase veliko dela tudi na inflacijski psihologiji in del tega je tudi umetno zbijanje ceni zlata s pomočjo derivatov (papirnatega zlata). FED se zaveda, da veliko ljudi še vedno zlato jemlje kot nekakšen inflacijski termometer in če uspejo ceno zlata zbiti upajo, da bodo ljudje to razumeli kot da inflacija ni problem in da imajo centralni bankirji vse pod nadzorom. Ampak to je samo še ena standardna manipulacija centralnih bank, ki povzroči samo to, da čez čas cena zlata strmo naraste.

Jaz sem pa mislil, ko ljudje prodajajo zlato da cena pada.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mr_chai ::

Me zanima kako bo v recesiji, ko boste kredarji na veliko izgubljali službe in bodo banke gate trgale dol iz vas:))

kow ::

Sluzbe bodo najprej izgubili revezi za trakom, ki so v veliki meri - brez kreditov. Junijska nemska inflacija (0.1% mesecna) po pricakovanjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kriptobog ::

mr_chai je izjavil:

Me zanima kako bo v recesiji, ko boste kredarji na veliko izgubljali službe in bodo banke gate trgale dol iz vas:))


Kaj si tako privoscljiv no. Jebeni slovncki in vasa fovsija in skodozeljnost. Sicer imajo pa banke moratorije in zavarovanja. Vmes se pa tudi kaj najde za delat.

LeQuack ::

Zasluga gre predvsem igličarjem, ki so bili zagovorniki lockdownov dve leti. Tako da najbrž so zdaj srečni.
Quack !

karafeka ::

kow je izjavil:

Sluzbe bodo najprej izgubili revezi za trakom, ki so v veliki meri - brez kreditov. Junijska nemska inflacija (0.1% mesecna) po pricakovanjih.


Kaj misliš "po pričakovanjih"? Da se začenja recesija? Morda, ampak saj veš, da so:
- znižali cene regionalnih in mestnih prevozov na 9 €? Za 3 mesece.
- znižali trošarine na gorivo za 30 centov?
- s 1. julijem so odpravili dodatek za alternativne vire energije v ceni elektrike.

Kar se je vse poznalo na merjenju inflacije, ampak:
vse ostale stvari, hrana, avti, plin, elektrika, nepremičnine se pa še naprej dražijo oz. ostajajo na visokih nivojih.

Pa plače bodo verjetno tudi šle gor. IG Metal (je kot SKEI v Sloveniji) že hočejo 8% povišanje plač. Tudi pristaniški delavci v Hamburgu in ostalih pristaniščih že štrajkajo.
Zna bit da bo to samo prililo še več olja na inflacijo.

Faktor X je pa seveda Putin. Če ne bo odprl pipe na severnem toku čez 10 dni po koncu planiranega vzdrževanja (kot se bojijo in strašijo politiki), potem pa zna bit, da pride do zapiranja fabrik in potop industrije.

kow ::

Nikjer nisem napisal, da bodo cene začele padati. Ampak, da bo inflacija padla. Če imaš mesečno 0.5% inflacijo, dobiš letno 6.2%. Trenutno je letna 7.6%.

Če Putin popolnoma zapre pipico, se okoliščine seveda spremenijo.

Po pričakovanjih pomeni, da analitiki predvidevajo (ugibajo) kakšna bo dejanska številka. In tokrat so zadeli.
Mimogrede, junija se je prodaja nepremičnin v ZDA, milorečeno, "ohladila".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

johnnyyy ::

USA CPI mesečni pribitek 1.3% inflacija na letnem nivoju 9.1%. FED bo dodatno zaostroval, USD/EUR pa za trenutek pod 1.

kow ::

Kanada dvignila obrestno mero kar za 1% na 2.5%. Centralne banke so kapitulirale in se sprijaznile z recesijo.

TheBlueOne ::

kow je izjavil:


Mimogrede, junija se je prodaja nepremičnin v ZDA, milorečeno, "ohladila".


Pri nepremicninah bo skoraj sigurno radikalen padec cen. V Avstriji so fiksne obresti vec kot faktor x3 od pred dobrim letom. Je slo iz "Vsak si lahko privosci namesto najemnine." v "Je treba imeti polovico na strani".

dronyx ::

johnnyyy je izjavil:

USA CPI mesečni pribitek 1.3% inflacija na letnem nivoju 9.1%. FED bo dodatno zaostroval, USD/EUR pa za trenutek pod 1.

Če ECB ne bo zelo hitro ukrepala nas čaka turška inflacija. FED-u tudi inflacija hitreje raste, kot dvigajo obrestno mero, tako da zaenkrat ni videti optimistično. Kot rečeno nov cenovni šok pride jeseni.

Mr.B je izjavil:

Jaz sem pa mislil, ko ljudje prodajajo zlato da cena pada.

To si verjetno napisal sarkastično? Ceno zlatu določajo tisti, ki trgujejo s papirjem, ne tisti, ki kupujejo par gramov investicijskega zlata ali nakit. Če se ne motim je ameriška investicijska banka JPMorgan celo plačala neko manjšo kazen zaradi manipulacije cene. Ampak ta kazen je nekaj takega, kot če dobiš za prometni prekršek 2 evra kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

TheBlueOne je izjavil:

Pri nepremicninah bo skoraj sigurno radikalen padec cen. V Avstriji so fiksne obresti vec kot faktor x3 od pred dobrim letom. Je slo iz "Vsak si lahko privosci namesto najemnine." v "Je treba imeti polovico na strani".

Nekje sem zasledil podatek, da 1% dvig obrestne mere pomeni približno 10% padec cen nepremičnin. Ampak za euro območje verjetno padca cen nepremičnin ne bo, ker bodo pustili, da inflacija podivja in gre evro k vragu. ECB zna samo tiskat denar. Nič drugega. To pa v danih okoliščinah situacijo samo še poslabšuje.

Lonsarg ::

Fora je da ce nepremicnine v roku 5 let padejo relativno na place 20% to se vedno pomeni da bodo cene nepremicnin stagnirale, ker place gredo tudi vsaj 20% gor v 5 letih.

In to je ce jim uspe inflacijo brzdat.

Skratka krediti so se vedno noro ugodni glede na to kaj bo v naslednjih letih. Ce mislis v naslednjih 5 letih kupit nepremicnino je bolje da jo kar sedaj, najbolje takoj danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Potrebno je dojet da je nepremičnino treba kupit ko jo rabiš in imaš denar...

Če imaš denar in čakaš in gemblaš pa pol ne jamrat če se boš opekel kot so se eni 5 let nazaj...

Če pa nimaš denarja za nakup ga pa verjetno tudi naslednjih 5 let ne boš imel.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Špekulacije se ponavadi za večino slabo končajo. Po moje bo ECB prišla kmalu v pozicijo, ko bodo potrebni drastični ukrepi, če bodo hoteli rešiti evro. Ko bomo v vrstah čakali pred menjalnicami za konverzijo v USD je z evrom konec. Če se bodo odločili rešiti evro pa se zna za številne slabo končat. Z večjo hitrostjo priletiš v ovinek, bolj močno moraš zavirat in bolj te zanaša. ECB drvi v ovinek z maksimalno hitrostjo.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Špekulacije se ponavadi za večino slabo končajo. Po moje bo ECB prišla kmalu v pozicijo, ko bodo potrebni drastični ukrepi, če bodo hoteli rešiti evro. Ko bomo v vrstah čakali pred menjalnicami za konverzijo v USD je z evrom konec. Če se bodo odločili rešiti evro pa se zna za številne slabo končat. Z večjo hitrostjo priletiš v ovinek, bolj močno moraš zavirat in bolj te zanaša. ECB drvi v ovinek z maksimalno hitrostjo.


Preveč sanjaš Onyx... ECB ne bo drastično dvigovala OM ker drugače bankrotirajo države in prebivalci... raje bodo puščali inflacijo... to sem povedal že več kot leto dni nazaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Onyx trdi, da bo inflacija podivjala. Jaz pravim, da bodo inflacijo poskusali spraviti nekje na 4-5%. Onyx tudi pozablja, da ce se dolar krepi, kupno moc ne izgublja samo evroobmocje, ampak prakticno cel svet. Potrosnja bo padla globalno in sklatilo porabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Onyx trdi, da bo inflacija podivjala. Jaz pravim, da bodo inflacijo poskusali spraviti nekje na 4-5%. Onyx tudi pozablja, da ce se dolar krepi, kupno moc ne izgublja samo evroobmocje, ampak prakticno cel svet. Potrosnja bo padla globalno in sklatilo porabo.


Problem je, da tudi če je res to kar ti trdiš je običnim smrtnikom za to vseeno... če so se nekatere dobrine podražile zdaj 200%, tudi če bo zdaj inflacija 2%, bodo narodi rabili 30 let da bodo s plačami ujeli teh 200% =)

Tako da ta inflacija je nepomembna... zdaj štrajkajo za plače vsi ki so kaj vredni (čudno da zdravniki ne)v Nemčiji praktično vsak sindikat hoče 10% povišico... in to bodo dobili, pol bo pa spet dvig cen zaradi potrošnje...

Edini način je ta, da se zmanjša število ljudi in s tem povpraševanja... ampak rto se ne bo zgodilo zato napovedujem velike nemire v 5 letih... Kot Šri Lanka...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Nisem si mislil da bomo spet v časih juge ko bomo menjavali valuto v drugo. Pa smo tu. Evro tone. In glede na samomorilsko politiko eu in ecb, bo garantirano tonil še naprej.

Se mi je nabralo nekaj gotovine in bom jo menjal v usd. K sreči danes za to ni potrebno it na banko ali menjalnico. Naložiš na broker account in tam pretvoriš v usd.

kow ::

Mato989 je izjavil:


Problem je, da tudi če je res to kar ti trdiš je običnim smrtnikom za to vseeno... če so se nekatere dobrine podražile zdaj 200%, tudi če bo zdaj inflacija 2%, bodo narodi rabili 30 let da bodo s plačami ujeli teh 200% =)
Tako da ta inflacija je nepomembna... zdaj štrajkajo za plače vsi ki so kaj vredni (čudno da zdravniki ne)v Nemčiji praktično vsak sindikat hoče 10% povišico... in to bodo dobili, pol bo pa spet dvig cen zaradi potrošnje...
Edini način je ta, da se zmanjša število ljudi in s tem povpraševanja... ampak rto se ne bo zgodilo zato napovedujem velike nemire v 5 letih... Kot Šri Lanka...


Neumnost. Cez 30 let bomo taksna blaginja (v primerjavi) z danes, da si sploh ne znamo predstavljati. Razen, ce seveda ne pride to kaksne katastrofe. Si predstavljas lajf leta 1992 v Sloveniji. To je bila taka revscina, da je smesno (moj dedek je takrat še kosil na roke). Z danasnjega stalisca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Problem je, da tudi če je res to kar ti trdiš je običnim smrtnikom za to vseeno... če so se nekatere dobrine podražile zdaj 200%, tudi če bo zdaj inflacija 2%, bodo narodi rabili 30 let da bodo s plačami ujeli teh 200% =)
Tako da ta inflacija je nepomembna... zdaj štrajkajo za plače vsi ki so kaj vredni (čudno da zdravniki ne)v Nemčiji praktično vsak sindikat hoče 10% povišico... in to bodo dobili, pol bo pa spet dvig cen zaradi potrošnje...
Edini način je ta, da se zmanjša število ljudi in s tem povpraševanja... ampak rto se ne bo zgodilo zato napovedujem velike nemire v 5 letih... Kot Šri Lanka...


Neumnost. Cez 30 let bomo taksna blaginja (v primerjavi) z danes, da si sploh ne znamo predstavljati. Razen, ce seveda ne pride to kaksne katastrofe. Si predstavljas lajf leta 1992 v Sloveniji. To je bila taka revscina, da je smesno (moj dedek je takrat še kosil na roke). Z danasnjega stalisca.


Ja ja... tudi leta 1900 so govorili tako najverjetneje da bo leta 1940 taka blaginja da si predstavljat ne morete... pol so pa umirali na frontah po Svetu...

Prihajajo časi hudih kriz in nemirov, zapomnite si to... folk se prebuja, ne bo več dopuščal teh drkarij EUja itd... poglejte si kaj se dogaja na Šri Lanki, kaj na Nizozemskem... kako se na štrajk pripravlja četrt Nemčije...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Neumnost. Njegova kristalna kugla pravi drugače

karafeka ::

Mato989 je izjavil:


Prihajajo časi hudih kriz in nemirov, zapomnite si to... folk se prebuja, ne bo več dopuščal teh drkarij EUja itd... poglejte si kaj se dogaja na Šri Lanki, kaj na Nizozemskem... kako se na štrajk pripravlja četrt Nemčije...


Kdaj točno bo po tvojem huda kriza v EU področju? Tudi če poveš leto, bo dovolj.
V naslednjih 100 letih jih bo ziher enih par. Drugače nisi kaj boljši od kvazi ekonomistov, ki napovejo krizo vsako leto.

Pa za take nemire, da bi karkoli spremenili na ravni EU, bi morali biti na nogah ljudje v vseh EU državah. Bi se moral čudež zgodit za kaj takega oz. dejansko padec evra in hiperinflacija podobno kot v Jugi v 80tih ali pa popoln propad gospodarstva in životarjenje (saj mogoče se bo zgodilo to, ampak kdove kdaj). Turčiji imajo recimo 70% inflacijo, pa ni kaj za čut, razen manjših novic, da ne vejo kaj bo jutri. A folk tam kaj protestira?

Bi prej rekel, da bomo jebali ježa zaradi podnebnih sprememb (kar bo sicer za sabo seveda prineslo vse zgoraj našteto), ampak se bomo tudi na njih prilagodili, kot na vse ostalo, ker se to ne bo zgodilo iz danes na jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Mato989 ::

karafeka je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Prihajajo časi hudih kriz in nemirov, zapomnite si to... folk se prebuja, ne bo več dopuščal teh drkarij EUja itd... poglejte si kaj se dogaja na Šri Lanki, kaj na Nizozemskem... kako se na štrajk pripravlja četrt Nemčije...


Kdaj točno bo po tvojem huda kriza v EU področju? Tudi če poveš leto, bo dovolj.
V naslednjih 100 letih jih bo ziher enih par. Drugače nisi kaj boljši od kvazi ekonomistov, ki napovejo krizo vsako leto.

Pa za take nemire, da bi karkoli spremenili na ravni EU, bi morali biti na nogah ljudje v vseh EU državah. Bi se moral čudež zgodit za kaj takega oz. dejansko padec evra in hiperinflacija podobno kot v Jugi v 80tih ali pa popoln propad gospodarstva in životarjenje (saj mogoče se bo zgodilo to, ampak kdove kdaj). Turčiji imajo recimo 70% inflacijo, pa ni kaj za čut, razen manjših novic, da ne vejo kaj bo jutri. A folk tam kaj protestira?

Bi prej rekel, da bomo jebali ježa zaradi podnebnih sprememb (kar bo sicer za sabo seveda prineslo vse zgoraj našteto), ampak se bomo tudi na njih prilagodili, kot na vse ostalo, ker se to ne bo zgodilo iz danes na jutri.


Če Putin zapre plin konc oktobra bomo meli nemire, kaj misliš kaj je trenutno na Nizozemskem, mirne demonstracije? Si pogledal kaj novice izven uradnih medijev... Naše proteste Jenula ko so kolesarili so prenašali 24/7, tam pa dobesedno blokirajo avtoceste, zlivajo gnojnico mečejo bale po cestah pa 24ur sploh ne poroča,... to je načrtno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Nekdo tule je nekaj čas nazaj napisal, da ECB ne tiska več denarja (QE). Če to res drži, kdo za vraga pa potem kupuje Italijanske, Grške, Španske, Portugalske...obveznice po 1% obrestni meri? Te obveznice ne moreš prodajat danes na prostem trgu pod 7%. Tudi banke še vedno ne potrebujejo nobenega varčevalca, nobenega vezanega depozita in to ob 10% inflaciji. Torej tudi bančne rezerve še vedno tiska ECB v neomejenih količinah. Tega sranja po moje ECB ne more več rešit, saj če bi hoteli reševat problem inflacije, bi potopili pol evro območja in Grška dolžniška kriza bi bila videti kot...Varčevalci na bankah, ki bodo izgubili večino privarčevanega se bodo pa takrat lahko spomnili kaj sem napisal ECB marca 2021 in verjetno so se mi takrat v Frankfurtu režali (nekdo je sigurno to prebral, ker so mi odgovorili).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

nirburu ::

Tega ne štekam ej.
Kako lahko zadolžiš tvoje še nerojene potomce za denar, ki ni nikoli zares obstajal??

johnnyyy ::

dronyx je izjavil:

Če ECB ne bo zelo hitro ukrepala nas čaka turška inflacija. FED-u tudi inflacija hitreje raste, kot dvigajo obrestno mero, tako da zaenkrat ni videti optimistično. Kot rečeno nov cenovni šok pride jeseni.

Težko je reči kakšna inflacija nas čaka, če bi to vedel ...

Treba se je zavedati, da FED ne deluje ravno v real time, ampak z zamikom. Da se pokaže povečanje inflacije rabijo nekaj mesecev večjih mesečnih pribitkov. Pri višanju OM gredo po vrsti, pri čemer najprej začnejo z zaustavitvijo rasti oz. da se mesečni pribitki ne večajo preko mej. Šele kasneje ko se to umiri se začne z nižanjem inflacije. In trenuto so (šele) pri 1. točki. Če mene vprašaš bomo šele ob koncu leta videli zmanjšane pribitke, za katere bomo rekli, da so posledica ukrepanja.

Sparkxl ::

Mato989 je izjavil:

karafeka je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Prihajajo časi hudih kriz in nemirov, zapomnite si to... folk se prebuja, ne bo več dopuščal teh drkarij EUja itd... poglejte si kaj se dogaja na Šri Lanki, kaj na Nizozemskem... kako se na štrajk pripravlja četrt Nemčije...


Kdaj točno bo po tvojem huda kriza v EU področju? Tudi če poveš leto, bo dovolj.
V naslednjih 100 letih jih bo ziher enih par. Drugače nisi kaj boljši od kvazi ekonomistov, ki napovejo krizo vsako leto.

Pa za take nemire, da bi karkoli spremenili na ravni EU, bi morali biti na nogah ljudje v vseh EU državah. Bi se moral čudež zgodit za kaj takega oz. dejansko padec evra in hiperinflacija podobno kot v Jugi v 80tih ali pa popoln propad gospodarstva in životarjenje (saj mogoče se bo zgodilo to, ampak kdove kdaj). Turčiji imajo recimo 70% inflacijo, pa ni kaj za čut, razen manjših novic, da ne vejo kaj bo jutri. A folk tam kaj protestira?

Bi prej rekel, da bomo jebali ježa zaradi podnebnih sprememb (kar bo sicer za sabo seveda prineslo vse zgoraj našteto), ampak se bomo tudi na njih prilagodili, kot na vse ostalo, ker se to ne bo zgodilo iz danes na jutri.


Če Putin zapre plin konc oktobra bomo meli nemire, kaj misliš kaj je trenutno na Nizozemskem, mirne demonstracije? Si pogledal kaj novice izven uradnih medijev... Naše proteste Jenula ko so kolesarili so prenašali 24/7, tam pa dobesedno blokirajo avtoceste, zlivajo gnojnico mečejo bale po cestah pa 24ur sploh ne poroča,... to je načrtno!


Ne samo 24ur, noben slovenski, avstrijski in nemški (te spremljam) o tem ne poroča. Nula. Še 1x ni bilo omenjeno. Tam pa ponekod vladajo že izredne razmere.

In potem imamo neke fejk lestvice o medijski svobodi, druge obtožujemo glede propagande ...sami pa imamo cenzuro kot v severni koreji.
Sem bral nedavno nazaj blog od prof. Damijana o tej temi in tudi on ni znal odgovoriti ali je to cenzura, samocenzura, ali zabitost novinarjev. Jaz bi rekel da je zadaj neka komanda o čem se lahko poroča in o čem ne

TheBlueOne ::

Sparkxl je izjavil:

Damijana o tej temi in tudi on ni znal odgovoriti ali je to cenzura, samocenzura, ali zabitost novinarjev. Jaz bi rekel da je zadaj neka komanda o čem se lahko poroča in o čem ne


Razen, da lahko ti porocas prakticno kar hoces. Da imas lahko svoj medij itn. Kaj dejsnako menis, da po tvoje edini necenzuriran medij, ne bi imel gledanosti?

Blodite o cenzuri na zahodu, ceprav ni treba veliko truda, da vidis kako izgleda cenzura kjer je prava cenzura.

Jaz se vedno sledim raznim medijem, od ZDA, do Kitajske, Rusije in nekih fake zgodb ne zasledim. Se velesile kdaj ne strinjajo ampak praviloma berem oba mnenja, najmanj kot opombo.

dronyx je izjavil:


Nekje sem zasledil podatek, da 1% dvig obrestne mere pomeni približno 10% padec cen nepremičnin. Ampak za euro območje verjetno padca cen nepremičnin ne bo, ker bodo pustili, da inflacija podivja in gre evro k vragu. ECB zna samo tiskat denar. Nič drugega. To pa v danih okoliščinah situacijo samo še poslabšuje.


Bo kar huje. Bom racunal cez palec. Recimo, da imas kredit za 300k€ OM 1% pride ca. 900€/mesec za 35 let. Sedaj ko so obresti 3%+ to pomeni na zacetku 750€/mesecno samo obresti! Kmalu naj bi fiksne OM bile okoli 3.5%, kar pa pomeni, da celoten mesecni obrok od kredita izpred dveh let placuje samo se obresti.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

johnnyyy je izjavil:

dronyx je izjavil:

Če ECB ne bo zelo hitro ukrepala nas čaka turška inflacija. FED-u tudi inflacija hitreje raste, kot dvigajo obrestno mero, tako da zaenkrat ni videti optimistično. Kot rečeno nov cenovni šok pride jeseni.

Težko je reči kakšna inflacija nas čaka, če bi to vedel ...

Treba se je zavedati, da FED ne deluje ravno v real time, ampak z zamikom. Da se pokaže povečanje inflacije rabijo nekaj mesecev večjih mesečnih pribitkov. Pri višanju OM gredo po vrsti, pri čemer najprej začnejo z zaustavitvijo rasti oz. da se mesečni pribitki ne večajo preko mej. Šele kasneje ko se to umiri se začne z nižanjem inflacije. In trenuto so (šele) pri 1. točki. Če mene vprašaš bomo šele ob koncu leta videli zmanjšane pribitke, za katere bomo rekli, da so posledica ukrepanja.


Ne vem, če boš ob koncu leta videl kaj pametnega!?

Dejstvo je, da bo standard padel za nekih cca 15%! Kako bodo ljudje to sprejeli, bomo pa še videli!?

Slava Ukrajini!! :))

TheBlueOne je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Damijana o tej temi in tudi on ni znal odgovoriti ali je to cenzura, samocenzura, ali zabitost novinarjev. Jaz bi rekel da je zadaj neka komanda o čem se lahko poroča in o čem ne


Razen, da lahko ti porocas prakticno kar hoces. Da imas lahko svoj medij itn. Kaj dejsnako menis, da po tvoje edini necenzuriran medij, ne bi imel gledanosti?

Blodite o cenzuri na zahodu, ceprav ni treba veliko truda, da vidis kako izgleda cenzura kjer je prava cenzura.

Jaz se vedno sledim raznim medijem, od ZDA, do Kitajske, Rusije in nekih fake zgodb ne zasledim. Se velesile kdaj ne strinjajo ampak praviloma berem oba mnenja, najmanj kot opombo.


Zahod nima cenzure!! ;)

Zahod ima, kot se temu reče, slepoto!! :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()
««
55 / 218
»»