» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
181 / 210
»»

Moe_Lester ::

Če maš Porša na lizing ti verjetno par 100€ višji obrok ne pomeni bistvene razlike.

thundercat ::

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?
Thundercat

hipertija ::

thundercat je izjavil:

Mene najbolj skrbi rast Euriborja in posledično dražitev kredita. Glede na to koliko ljudi ima kredit, ne razumem ravno politike dvigovanja Euribora.

Halo, če vzameš kredit na 30 let, pa ja ne misliš, da boš ob variabilni obrestni meri "profitiral". Pa s kod si ti ?

thundercat je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?


in the end of the day tisti s poravnanimi računi najmanj razmišljamo v deflaciji, inflaciji in vseh vmesnih stanjih. "Žal" so ekonomska nihanja vse bolj pogosta, ergo ga ni junaka, da bi v času svojega življenja prekrmaril svoje finance po svojih "slalom" idejah.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

FrRoSt ::

thundercat je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?


Nič ali malo, ker imajo (večinoma) fiksne om. ;)

Tisti, ki pa to nimajo, to je pa drugo vprašanje! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Malidelničar ::

thundercat je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?


Misliš, da bo inflacija vplivala na obseg kreditov v SLO?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

RockyS ::

thundercat je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?


75% ali 80% hipotekarnih kreditov v Sloveniji ima fiksno OM.

LeQuack ::

Ubistvu nima, je pa nekje 50% fiksnih. Pri fiksnih bodo pač banke popušile in bodo davkoplačevalci jih bailoutali. Dejansko fiksne kredite bodo davkoplačevalci odplačali to je to.
Quack !

thundercat ::

Malidelničar je izjavil:

thundercat je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?


Misliš, da bo inflacija vplivala na obseg kreditov v SLO?


Seveda bo. Leta 2016 je bila Fiksna obrestna mera za stanovanjski kredit 1.2%, danes je pa 4.5%.

RockyS je izjavil:

thundercat je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?


75% ali 80% hipotekarnih kreditov v Sloveniji ima fiksno OM.

To sicer ne drži.

Letav 2016 je bil delež stanovanjskih kreditov s fiksno obrestno mero 40%.

 fiksne mere

fiksne mere

Thundercat

Zgodovina sprememb…

thundercat ::

FrRoSt je izjavil:

thundercat je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?


Nič ali malo, ker imajo (večinoma) fiksne om. ;)

Tisti, ki pa to nimajo, to je pa drugo vprašanje! :))

Motiš se, ni jih malo, jih je kar polovica ali več
Thundercat

LeQuack ::

Zakaj tisti z variabilnimi krediti ne tožijo bank zaradi zavajanja?
Quack !

Lonsarg ::

Ja starih kreditov je najbrž več variabilnih kot novih (ker zadnja leta pred dvigom euriborja se je precej razsirilo tudi med laični folk da je to zdaj zlata doba fiksnih kreditov). Sam tistim starim je tudi inflacija efektivno zmanjšala obrok, tak da iz stališča zmožnosti plačevanja ne bo nekih masovnih problemov (če se plača dvigne 20% pa obrok 40% je to efektivno dvig 20%). Bodo pa na izgubi to pa...

Je tale nestabilen finančni trg je res grda zadeva do laikov in povzroča za brezveze stres, vse samo zato ker so elite zrtvovale stabilnost v zameno za gospodarsko rast, začasno gospodarsko rast ne dolgoročno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tony1 ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj tisti z variabilnimi krediti ne tožijo bank zaradi zavajanja?


Now you're giving em ideas.

johnnyyy ::

thundercat je izjavil:

Mene najbolj skrbi rast Euriborja in posledično dražitev kredita. Glede na to koliko ljudi ima kredit, ne razumem ravno politike dvigovanja Euribora.

Preko EURIBORja in varianbilnih OM centralna banka uravnava trg in na ta način sprošča dodatno likvidnost ali pa jo odvzema. S tem ko so se zvišale OM, ljudem in podjetjem ki imajo kredite z VOM ostane manj denarja, tako imajo manj denarja za zapravljanje in s tem manjšo moč za ustvarjanje inflacije. V primeru, da imamo deflacijo in majhno gospoodarsko rast, pa lahko z zniževanjem EURIBORja, ljudem več ostane in s trošenjem poženejo trg.

thundercat je izjavil:

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?

Koliko folka bo ostalo brez hiše nad glavo je/bo odvisno od trga dela. Dokler bomo vsi zaposleni in ne bo masovnih odpuščanj bo vsak raje malce stisnil, odpovedal kakšen dopust, zato da mu nepremičnine ne bo treba prodajat. V primeru večje krize, kjer bi prišlo do masovnega odpuščanja, pa lahko pride do situacije, kjer bi morali tisti s krediti in brez prihrankov prodajati.

hipertija je izjavil:

in the end of the day tisti s poravnanimi računi najmanj razmišljamo v deflaciji, inflaciji in vseh vmesnih stanjih.

To je odvisno od človeka do človeka. Jaz jih poznam kar nekaj, ki nimajo nobenih kreditov, pa jamrajo kako se vse draži, zraven pa se še sekirajo za tiste s krediti, kako jih bodo odplačevali.

thundercat je izjavil:

Seveda bo. Leta 2016 je bila Fiksna obrestna mera za stanovanjski kredit 1.2%, danes je pa 4.5%.

Sanjaj. Takrat so imele banke konkretne pribitke in fixne pod 2% pri nas nisi dobil, EURIBOR + kar koli pod 2% je bil takrat precej dober deal.

Lonsarg ::

No jaz sem 2021 reprogramiral iz 2.5 na 1.8 fiksno pri isti banki, če bi pa menjal banko pa sem imel 1.6 fiksno ponudbo (ampak 0.2 ni bilo vredno kolobocij in stroškov menjave). In ja sem slišal da so uspeli tudi pod 1.6 dobit nekateri.

Tak da ja, od inflacije profitiram, tak je finančni svet, nekdo profitira drugi izgubijo. Največ izgubiji tisti ki se bojijo kreditov in vlaganja v sklade in na računih puščajo denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

RockyS ::

Lonsarg je izjavil:

No jaz sem reprogramiral iz 2.5 na 1.8 fiksno pri isti banki, če bi pa menjal banko pa sem imel 1.6 fiksno ponudbo (ampak 0.2 ni bilo vredno kolobocij in stroškov menjave). In ja sem slišal da so uspeli tudi pod 1.6 dobit nekateri.

Tak da ja, od inflacije profitiram, tak je finančni svet, nekdo profitira drugi izgubijo. Največ izgubiji tisti ki se bojijo kreditov in vlaganja v sklade in na računih puščajo denar.


Težko boš to prodal mojim staršem, ki so v skladih izgubili ogromno denarja.

Se strinjam da je vlaganje v X boljše kot ležanje na TRR ampak nekateri so izgubili zaupanje v sklade ravno zaradi propadlih/nategunskih skladov.

thundercat je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

thundercat je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?


Misliš, da bo inflacija vplivala na obseg kreditov v SLO?


Seveda bo. Leta 2016 je bila Fiksna obrestna mera za stanovanjski kredit 1.2%, danes je pa 4.5%.

RockyS je izjavil:

thundercat je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?


75% ali 80% hipotekarnih kreditov v Sloveniji ima fiksno OM.

To sicer ne drži.

Letav 2016 je bil delež stanovanjskih kreditov s fiksno obrestno mero 40%.

 fiksne mere

fiksne mere



Poglej še podatke iz 2022.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Lonsarg ::

RockyS je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Največ izgubiji tisti ki se bojijo kreditov in vlaganja v sklade in na računih puščajo denar.
Težko boš to prodal mojim staršem, ki so v skladih izgubili ogromno denarja.

Se strinjam da je vlaganje v X boljše kot ležanje na TRR ampak nekateri so izgubili zaupanje v sklade ravno zaradi propadlih/nategunskih skladov.

Ja tisti skladi ki so se pojavljali po osamosvojitve so bili res problematični in so močno zamajali zaupanje v sklade za cele generacije. Tisti skladi niti slučajno niso sledili osnovnemu načelu vlaganja in to je razpršenost. Ampak ja, posledica je ta generacija masovno vlaga v nepremičnine kar ima svoje probleme ampak je pa konkretno bolje kot da denar leži na računih.

S stališča prijaznosti do laikov bi seveda bilo bolje da se neha toliko tiskati denar in da vezava denarja na banki posledično prinaša več denarja, tako bi laiki vezali denar na banki in se ne bi rabili ukvarjati niti z nepremičninami niti z skladi. Ampak kaj ko je tiskanje tako priročen način reševanja ekonomskih problemov na račun laikov, da se mu vodilni ne bodo nikoli odrekli. Tak da na koncu smo prisiljeni se s tem prijaznit in go with the flow in se pozanimat o ETF in takih zadevah in vlagat, no ali pa vse zapravit ali pa nepremičnine, sam da ne ostane na računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Najbolj jo obcutim pri ceni storitev in ceni hrane.

1) hrana: cene so se ze stabilizirale. Realnih protiukrepov niti ne vidim, ni preprostih resitev
2) storitve: manjsa rast mase plac (vecji uvoz delovne sile iz Azije)
3) cena nepremicnin: resitev je gradnja

Cena goriva se mi ne zdi problem, cene so na zgodovinsko normalnih nivojih. Glavni problem so cene avtomobilov: resitev je vecja proizvodnja avtov nizjega razreda

A spet citiras alt ralnost...
Ker glavno gonilo inflacije za prejsni mesec je vse to stabilizirano..

Bo pa UK znizala cene energentov, je ze uradno, tako da tam nekaj naslednjih mesecev energenti pac ne bodo vplivali na inflacijo. Ce pa le bo, bi rekel da bo cena hrane rastla 5x.


Cak, a jaz zivim v UK? Od kod ti pa informacija?


Je uradna objava v medijih.. Povej v kolikih ne uk medijih rabis linke socialno medijsko izobrazevano tele.

PS: lepo da priznas, da smo ti spet slekli hlace z inflacijo hrane in energentov.
Kaksna blamaza samo destrukcija, ko tako blodis.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Aja, spet si tablete pozabil vzeti, razumem.

kow ::

kow je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

ku-ku



z malo sreče bo šlo direkt na 25€/MWh.


Smo ze pod 30e.


Evo, 25e danes zjutraj. Ruskemu 7D sahistu je uspelo, unicil si je najblizji in ogromen evropski trg.

thundercat ::

johnnyyy je izjavil:


Sanjaj. Takrat so imele banke konkretne pribitke in fixne pod 2% pri nas nisi dobil, EURIBOR + kar koli pod 2% je bil takrat precej dober deal.


Očitno govoriš na pamet. To je podatek za 2021 recimo:

 2021 Fiksna

2021 Fiksna

Thundercat

FrRoSt ::

SEVEDA! 8-)

Ne samo, da si je uničil evropski trg! Tudi proizvodnja in gospodarska rast, kaj cveti, kar neukeočeno divja po celotni celini. Produkcija se je povečala, za nekaj 100% in voditelji EU imajo podporo in moč, kakršne ni pred njimi imel še nihče!! ;)

Menda so zadovoljni celo s 3% udeležbo na volitvah!?? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

johnnyyy ::

thundercat je izjavil:

johnnyyy je izjavil:


Sanjaj. Takrat so imele banke konkretne pribitke in fixne pod 2% pri nas nisi dobil, EURIBOR + kar koli pod 2% je bil takrat precej dober deal.


Očitno govoriš na pamet. To je podatek za 2021 recimo:

 2021 Fiksna

2021 Fiksna


Govoril sem za leto 2016 ne 2021. Podatki za obdobje 2007-2017 in ponudbe 2017 lahko najdeš na tej povezavi.

Tako lahko vidiš kako so povprečne obrestne mere kreditov padale (stran 28). Za 2017 pa imaš zelo dobro primerjalno tabelo med bankami, OM in ročnostjo (stran 34).

Drugače pa je pri kreditih najbolje gledati EOM, pa včasih je še to premalo. Banke pri zelo nizkih OM precej pogojujejo. Npr.: moja najboljša ponudba za 20 let kredita leta 2018, z VOM je bila 1.4%+EURIBOR. Vendar bi moral za to sklenit zavarovanje kredita, življenjsko zavarovanje, in še dražji bančni paket so pogojevali.

FrRoSt ::

thundercat je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

thundercat je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Kje ste zdaj frajerji s Porši na lizing? Obrok je že kar visoko.

Problem so hiše. Folk bo ob hiše, stanovanja. Tuki je stanje resno.

Sicer ekonomsko razumem, zvišati obrestno, da se zniža inflacija. Ampak koliko folka bo ostalo brez strehe nad glavo zaradi tega?


Nič ali malo, ker imajo (večinoma) fiksne om. ;)

Tisti, ki pa to nimajo, to je pa drugo vprašanje! :))

Motiš se, ni jih malo, jih je kar polovica ali več


:)):)):))

Sem se že spraševal, koliko jih je takih, ki imajo spremenljivo om za kred za nepremičnino!?

Jaz nimam kredita za nepremičnino in ga tudi ne planiram. Spremljam pa malce zadeve, kolikor ni pridejo na uho. Nekateri (domači) RESNI ekonomisti opozarjajo, pa tudi Zveza Potrošnikov Slovenije mislim da je opozarjala ljudi, naj vzamejo fiksno om za kredit neprimičnin. Kar je, morda malce pesimističen scenarij!? Za razliko od vseh ostalih uradnih vodij raznih ekonomskih uradov, ki govorijo, kako se bo inflacija kmalu umirila (in posledično naj bi (spremenljiva) om padla!? :))

No, tole se meni zdi ena taka točka singularnosti, iz katere ne vem še sam, v katero smer naj bi se zadeve obrnile in na kaj bi se splačalo staviti!? ;)

Me pa ne preseneča, da ljudje vidijo predvsem optimistični scenarij in se za njega odločijo. :)) Popolnoma nič novega. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

RockyS ::

Za razliko od vseh ostalih uradnih vodij raznih ekonomskih uradov, ki govorijo, kako se bo inflacija kmalu umirila (in posledično naj bi (spremenljiva) om padla!?


Dobro leto dni smo od teh ljudi poslušali kako inflacija ni problem, da je samo začasna, pa še sedaj noben živi k... ni sprejel odgovornosti in rekel da so zaj... in da odstopajo. V EU imamo zaposlenih par tisoč ljudi, ki skrbi da inflacija ne postane problem. Če njih vprašaš še zmeraj ni problem. Ampak ko jih želiš vprašati zakaj so potem v časih ko so zatrjevali, da inflacija ni problem in da je začasna, zahtevali višje plače zaradi inflacije pa ne dobiš odgovora.

https://www.politico.eu/article/ecb-uni...


https://www.reuters.com/world/europe/ec...


FRANKFURT, September 24, 2021 (Reuters) - Many of the drivers of a recent spike in euro zone inflation are temporary and due to fade in the next year, European Central Bank President Christine Lagarde said.



Enako velja za različne druge medije in ustanove, ZDA so bile, po definiciji, v recesiji ampak je šel Biden pred kamere in rekel, da to ne drži, mediji so to povzeli in debata zaključena. Kdo pa rabi definicije.
Sedaj je Nemčija, po definiciji, v recesiji pa vsi Ameriški mediji pišejo o tem in napovedujejo temno prihodnost.


Edini kredibilni oziroma iskren medij glede financ se mi zdi Bloomberg. CNBC in ostali pa porazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

FrRoSt ::

@RockyS

:)):)):))

Verjetno so tele tvoje pripombe zgolj RETORIČNE!? ;)

Srečen si lahko, da ti ne zbrišejo komentarja ali pa, da lahko sploh komentiraš! :)):)):))

Tako pač je! ;) Dobrodošel v NOVI Realnosti!! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

codeMonkey ::

Itak da zdaj vzames fiksno. Je zascita pred slabim scenarijem, trenutno nizja kot variabilna, pa se poskrbis, da lahko reprogramiras ko OM spet pade. To ne pomeni, da racunas le na slab scenarij.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Aja, spet si tablete pozabil vzeti, razumem.

Boscek. Informirna preko socialno medijskih kampanj...

1. Ne samo da nisi informiran da je UK regulator spustil cene energije, kar bodo uk gospodinstva to obcutila
2. Ce vpises v google eu inflation, bos dobil rusofilske rezultate kot so eu statisticni urad ali oecd.
Se huje oboji so tako rusofilski, da dajo podatke vsak mesec in primerjajo prejsni mesec in mesec pred enim letom, da celo tako rusofilski so, da v grafih napisejo da v grafih niso vkljucili inflacije hrane in energentov.

Da kar vzemi tabletko. Ko smo te spet dobili z gatami okoli gleznjev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senior Dev ::

Krediti po taki obrestni meri kot je sedaj so za nesposobneže. Kdor si v kalni vodi ni naribaril dovolj, je enostavno nesposoben. Samo ne mi povedat, da ste zamudili vse vlake...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

kow je izjavil:

kow je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

ku-ku



z malo sreče bo šlo direkt na 25€/MWh.


Smo ze pod 30e.


Evo, 25e danes zjutraj. Ruskemu 7D sahistu je uspelo, unicil si je najblizji in ogromen evropski trg.

Oh zakaj je spet nov rekord strateskih rezerv, ce so cene tako fenomenalne.
Sem preprican da ti na socialno medijskih kampanijah niso obrazlozili kaj moras napisat, pa si bol bled.

PS: realno pa je da bos morad celo jeseni zadel, no sej ves ponavljanje eno teiste blodnje preko drugih sinonimov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Ne vem o kaksne rekordu strateskih rezerv govoris, Mr.B.
Me bos moral poduciti.

Graf prikazuje ceno terminske pogodbe pogodbe za zemeljski plin na Nizozemskem. Vec lahko preberes tukaj:
https://www.euronews.com/my-europe/2022...

Posledice so vidne, ce hoces danes kupiti elektriko za jutri, ne bos vec placeval po 100e/MWh ali vec, kot si zadnji 2 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pangro ::

Še obresti se zrušijo pa resetiramo ciklus. Potem pa samo vprašanje kam it na polno, surovine, tech, trgi v razvoju?.

kow ::

Dolgorocno, vedno zmaga tech.

pangro ::

Se strinjam ja, in tech ciklusi so mnogo daljši od surovinskih, res bad za ruski bias:))

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ne vem o kaksne rekordu strateskih rezerv govoris, Mr.B.
Me bos moral poduciti.

Graf prikazuje ceno terminske pogodbe pogodbe za zemeljski plin na Nizozemskem. Vec lahko preberes tukaj:
https://www.euronews.com/my-europe/2022...

Posledice so vidne, ce hoces danes kupiti elektriko za jutri, ne bos vec placeval po 100e/MWh ali vec, kot si zadnji 2 leti.

lol ze s stirimi pidrocji se delas bebcka. Kar tako dalje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FrRoSt ::

kow je izjavil:

Ne vem o kaksne rekordu strateskih rezerv govoris, Mr.B.
Me bos moral poduciti.

Graf prikazuje ceno terminske pogodbe pogodbe za zemeljski plin na Nizozemskem. Vec lahko preberes tukaj:
https://www.euronews.com/my-europe/2022...

Posledice so vidne, ce hoces danes kupiti elektriko za jutri, ne bos vec placeval po 100e/MWh ali vec, kot si zadnji 2 leti.


:)):)):)):)):)) SEVEDA!! :)):)):)):)):))

Povej ti to našim gospodarstvenikom!! ;) Zdaj bo tudi cene električne energije posledično padla! :))

RASTRGAŠ staro pogodbo, ki je 300€ na MWh (in še enkrat dražja kot v Nemčiji!!) in skleneš NOVO! Po 100€ na MWh!! ;)

Tega naši gospodarstveniki ne razumejo in ne znajo! :)):)):)):)):))

Potrebno jih je (samo) malce podučiti! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mr.B ::

FrRoSt je izjavil:

kow je izjavil:

Ne vem o kaksne rekordu strateskih rezerv govoris, Mr.B.
Me bos moral poduciti.

Graf prikazuje ceno terminske pogodbe pogodbe za zemeljski plin na Nizozemskem. Vec lahko preberes tukaj:
https://www.euronews.com/my-europe/2022...

Posledice so vidne, ce hoces danes kupiti elektriko za jutri, ne bos vec placeval po 100e/MWh ali vec, kot si zadnji 2 leti.


:)):)):)):)):)) SEVEDA!! :)):)):)):)):))

Povej ti to našim gospodarstvenikom!! ;) Zdaj bo tudi cene električne energije posledično padla! :))

RASTRGAŠ staro pogodbo, ki je 300€ na MWh (in še enkrat dražja kot v Nemčiji!!) in skleneš NOVO! Po 100€ na MWh!! ;)

Tega naši gospodarstveniki ne razumejo in ne znajo! :)):)):)):)):))

Potrebno jih je (samo) malce podučiti! :)):)):))


Nisi razumel facpal, ki si ga je kow ommislil.

Ti pomagam... za strateske zaloge nafte pa podas stanje pogodb in zalog SA.


Ostalo je bilo pa veckrat jasno, no je kow veckrat napisal da se mu ne sanja, niti pod drugim sinonimom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pangro ::

Na vrhu so pogodbe odpiral samo budale noobi, rusofili,, futures trg je pokazal da je 300 eur na mwh unsustainable to samo medvedev pa rusofili sanjajo o tej ceni. Koliko je bilo dolgorocno odprtih teh pogodb ne vem ampak trg kaže da te ne bodo konkurencni oz. si bodo lahko s temi pogodbami rito obrisal, no sej lahko da bo te gospodarstvenike na koncu država reševala.

FrRoSt ::

pangro je izjavil:

Na vrhu so pogodbe odpiral samo budale noobi, rusofili,, futures trg je pokazal da je 300 eur na mwh unsustainable to samo medvedev pa rusofili sanjajo o tej ceni. Koliko je bilo dolgorocno odprtih teh pogodb ne vem ampak trg kaže da te ne bodo konkurencni oz. si bodo lahko s temi pogodbami rito obrisal, no sej lahko da bo te gospodarstvenike na koncu država reševala.


:)):)):))

Seveda jih bo država reševala! Kako že gre tisto: hočeš, nočeš, moraš!?? 8-) Menda se bo od dobičkov kar med cedil in še medvedjeva slina!?? :)):)):))

Samo ti neumni rusi in rusofili ne razumejo, da jeklo mesiš kot testo in da dhnar na razvitem zahodu raste kar na drevesu, če ga tiskarne že ne morejo natisniti dovolj. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

pangro ::

Too big too fail ali pa jih bodo žrtvovali za zbit inflacijo:)) da ne bo vedno folk gagal.

FrRoSt ::

Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Malidelničar ::

FrRoSt je izjavil:

https://www.dnevnik.si/1043024653/posel...

Kaj ima to veze z inflacijo?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

LeQuack ::

Se pravi namesto da bi gradili isto in prodajali ceneje, raje ustavljajo gradnjo stanovanj.
Quack !

Mr.B ::

pangro je izjavil:

Na vrhu so pogodbe odpiral samo budale noobi, rusofili,, futures trg je pokazal da je 300 eur na mwh unsustainable to samo medvedev pa rusofili sanjajo o tej ceni. Koliko je bilo dolgorocno odprtih teh pogodb ne vem ampak trg kaže da te ne bodo konkurencni oz. si bodo lahko s temi pogodbami rito obrisal, no sej lahko da bo te gospodarstvenike na koncu država reševala.

Lol,
Bogi kapitalisti na zahodu, ok v Evropi pa teh mokrih sanj nimajo.

Pa ne bodi naiven, ameriski oil fracking je danes s ceno proizvodnje zelo blizu... no ceni za sodcek nafte na prostem trgu, da je strosek pokrit. Brez kreditov, ki je/so jih vzeli. Kapitalist ne dela po modelu brake even.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

FrRoSt ::

Malidelničar je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

https://www.dnevnik.si/1043024653/posel...

Kaj ima to veze z inflacijo?


:)):)):)):)):))

NE vem! ;) Nisem dost pameten! 8-)

Menda je to zdravilo proti inflaciji!? :)):)):))

Vsak dan tri žličke in inflacija izgine. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

redtech ::

A v UA nič ne dogaja?
US, CA fracking potrebuje $100 pa ne za en teden...

Mr.B ::

redtech je izjavil:

A v UA nič ne dogaja?
US, CA fracking potrebuje $100 pa ne za en teden...

Ah ne se smesit, cena frackinga je blizu, ergo pod trenutno ceno sodcka nafte.
Najdrazja nafta v ameriki je iz starih vrtim, ki je celo drazja kot fracking.

Verjetno pa imas iste problem kot kow in njegovi sinonimi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pangro ::

O katerih naftaših to govorimo, ko pogledam xom pa vlo je trg z njimi zadovoljen.

Drugač pa saj bo ko bodo opec pa putin odrezal proizvodnjo:))

Mr.B je izjavil:

pangro je izjavil:

Na vrhu so pogodbe odpiral samo budale noobi, rusofili,, futures trg je pokazal da je 300 eur na mwh unsustainable to samo medvedev pa rusofili sanjajo o tej ceni. Koliko je bilo dolgorocno odprtih teh pogodb ne vem ampak trg kaže da te ne bodo konkurencni oz. si bodo lahko s temi pogodbami rito obrisal, no sej lahko da bo te gospodarstvenike na koncu država reševala.

Lol,
Bogi kapitalisti na zahodu, ok v Evropi pa teh mokrih sanj nimajo.

Pa ne bodi naiven, ameriski oil fracking je danes s ceno proizvodnje zelo blizu... no ceni za sodcek nafte na prostem trgu, da je strosek pokrit. Brez kreditov, ki je/so jih vzeli. Kapitalist ne dela po modelu brake even.


Pisal sem o ceni plina o tisti ceni ki naj bi zjebala evropo pa rusijo poslala v stratosfero. Ti pa zdaj o nafti. Ampak vidim ja ko cena nafte zraste je allmighty russia na pohodu ko pa pade bo šla pa ameriska naftna v bankrot, win win za rusijo:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

pangro ::

Redtech: Mogoče veš o katerih ameriskih naftaših je govora glede na ceno frackinga?

Mr.B ::

pangro je izjavil:

O katerih naftaših to govorimo, ko pogledam xom pa vlo je trg z njimi zadovoljen.

Drugač pa saj bo ko bodo opec pa putin odrezal proizvodnjo:))

Mr.B je izjavil:

pangro je izjavil:

Na vrhu so pogodbe odpiral samo budale noobi, rusofili,, futures trg je pokazal da je 300 eur na mwh unsustainable to samo medvedev pa rusofili sanjajo o tej ceni. Koliko je bilo dolgorocno odprtih teh pogodb ne vem ampak trg kaže da te ne bodo konkurencni oz. si bodo lahko s temi pogodbami rito obrisal, no sej lahko da bo te gospodarstvenike na koncu država reševala.

Lol,
Bogi kapitalisti na zahodu, ok v Evropi pa teh mokrih sanj nimajo.

Pa ne bodi naiven, ameriski oil fracking je danes s ceno proizvodnje zelo blizu... no ceni za sodcek nafte na prostem trgu, da je strosek pokrit. Brez kreditov, ki je/so jih vzeli. Kapitalist ne dela po modelu brake even.


Pisal sem o ceni plina o tisti ceni ki naj bi zjebala evropo pa rusijo poslala v stratosfero. Ti pa zdaj o nafti. Ampak vidim ja ko cena nafte zraste je allmighty russia na pohodu ko pa pade bo šla pa ameriska naftna v bankrot, win win za rusijo:))

Lol, pa ruskega plina v eu prakticno ne kupujemo, ti pa prodajas mokre sanje o ceni plina.

No morda bos pa ti povedal, zakaj se ameriske strateske zaloge nafte, se naprej praznijo. No kako je pa kaj s stanjem plina, ki ga zaradi pomanjkanja eu kapacitet ne norejo dostaviti v eu rezervoarje.

Ali bos uporabil kow in njegov alter sinonim in objavil ceno plina za eu gospodinstva z enako vnemo kot ga kow objavlja za mesetarje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pangro ::

Prej mi pa ti povej kako boš preveril stanje strateških zalog? Ne moreš jih si samo believer v podatke. Ceno za mešetarje pa vedno lahko preveriš in ima za slehernika ta informacija višjo vrednost. Če se imaš pa pametnejšega in bolj informiranega od trga pa lepo prosim to dokaži in premagaj trg in ves informiran velekapital. Pa nima samo rusija plina, trg je pa kot voda vedno najde pot samo ti nimaš vseh informacij na voljo.
««
181 / 210
»»