» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
26 / 211
»»

kriptobog ::

pangro je izjavil:

Za inflacijo v bližnji prihodnosti pričakujem popravek pa potem novi val namreč surovine so naredile večletni breakout, če se to uresniči mislim da se v naslednjem valu more btc izkazat.


se bo izkazal. Sploh z regulacijo, ki je v planu :))

Mr.B ::

 le kaj so ti. import price produkti

le kaj so ti. import price produkti

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Malidelničar ::

pangro je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

hja, commodity morda ne v tem smislu da bomo trošili kot norci, ampak morda bolj v smislu da bomo trošili za res osnovne stvari kot je hrana in nafta za prevoz na delo, ker si drugega ne bomo mogli privoščiti. če je bilo tako tudi pd 2000 do 2008 pa ne vem


00-08 je bil posledica brutalnega 20 letnega commodity bear marketa pa kitajska je bila takrat v razcvetu. Comodity cikel se ti pa zažira v dobičke tehnoloških podjetij in posledično underperforma surovinski kompleks. Znajo kripto hodlarji dobit lekcijo tko kot so jo dobili hodlarji nasdaqa med 00-08.


Po mojem bo pomembno v katere delnice bo investitor rotiral sedaj v desetih letih, ki ne bodo nujno ista kot 2010-2022. Sam bi rekel materiali/energetika/pharma/utility zelo čez palec.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.



A opaziš, kako hitro tole naredi zadevo popolnoma neuporabno(predrago)?


A misliš to kot delajo po Svetu z trošarinami in davki? Ja, pa folk še kr uporablja bencin in nafto pa je gor trošarin dosti več kot pred 100 leti =)

No ko si top 0.1% whail skad odloöi vse prodati, ker rabi keü za nakup delnic ? koliko bo tvoj BTC vredne po tej transakciji ? Povej mi, ali imajo vse borze na razpolago $ ki bodo ipolnile potrebe izplaöila te denarnice ?


Kakšna bo cena katerekoli delnice če se top lastniki odločijo vse naenkrat prodat? Misliš da bo enaka?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

Še eno vprašanje: Koliko keša imeti v teh časih na strani, nekaj k EUR, nekaj 10k EUR? A vi recimo hitro rotirate prihodke v investicije, pustite "na knjižici"? Nekateri zagovarjajo 6-mesečni 'safety net', nekateri so zbili svojo "pozicijo" keša na le nekaj k EUR. Sam se vedno bolj nagibam k poziciji 'cash is trash'. Vaše mnenje?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

bobby je izjavil:

Mato989 je izjavil:

jest10 je izjavil:

A praviš, da je pol zdej BTC centraliziran in ga ne printajo več minerji?


BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.

Ampak to je off topic.

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Uporabno vrednost določajo ljudje ki kupujejo in prodajajo... vse ostalo so pravljice za lažje spanje... saj tvoja delnica tudi nima uporabne vrednosti, če jutri ukinemo vse delnice tiste firme, bo firma še kr delala in proizvajala... torej nisi potreben, si samo enak špekulant kot ostali...


Biti delničar pomeni da si del lastništva firme in kot lastniku firme ti pripada dobiček (dividende). Dokler bodo obstajale delnice z dividendami, ki imajo zadaj realno poslovanje, se ti ni za bati da bo vrednost nula.

Če gre vrednost delnice na nulo vsaj veš zakaj je šla, ker je firma šla s svojim poslovanjem pod vodo. Če gre nek kripto žetonček na nulo ti pa sploh ni jasno zakaj se je to zgodilo, ker je bila že v osnovi zadaj samo nula.


Kaj ima to veze z dejstvom da smo tako v cryptu kot v delnicah ZARADI ZASLUŽKA... noben noče delat z minusom pa najsi bo to zlato, srebro, nafta, Apple, Krka, BTC, ali random named shitcoin... kje je torej razlika razen to da vas/nas vse vodi pohlep po dobičku? Ali vi trgujete in investirate zaradi good samartian feela?



Vidim, da nobenega ni zmotila kolicina potencialno na voljo BTCja?

21 miljnonov, in miljard.
Mato989, a nisi ti nek expert glede vrednotenja svega i svasta?


Oprosti, hitro sem tipkal... =) Nisem pa noben ekspert.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jest10 ::

Malidelničar je izjavil:

Še eno vprašanje: Koliko keša imeti v teh časih na strani, nekaj k EUR, nekaj 10k EUR? A vi recimo hitro rotirate prihodke v investicije, pustite "na knjižici"? Nekateri zagovarjajo 6-mesečni 'safety net', nekateri so zbili svojo "pozicijo" keša na le nekaj k EUR. Sam se vedno bolj nagibam k poziciji 'cash is trash'. Vaše mnenje?


Odvisno koliko denarja imaš.

Več kot ga imaš na razpolago, manjši % premoženja imaš doma v nogavici. Gre pa lahko tudi teh nekaj % pri komu hitro v 6 mestne cifre.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



BTC je omejen, ko ga bo 21 milijard ga ne bodo minerji več printali ampak bodo potrjevali transakcije in dobili za to fee... ki bo nedvomno višji kot je danes v satoshijih za uporabnike.



A opaziš, kako hitro tole naredi zadevo popolnoma neuporabno(predrago)?


A misliš to kot delajo po Svetu z trošarinami in davki? Ja, pa folk še kr uporablja bencin in nafto pa je gor trošarin dosti več kot pred 100 leti =)

No ko si top 0.1% whail skad odloöi vse prodati, ker rabi keü za nakup delnic ? koliko bo tvoj BTC vredne po tej transakciji ? Povej mi, ali imajo vse borze na razpolago $ ki bodo ipolnile potrebe izplaöila te denarnice ?


Kakšna bo cena katerekoli delnice če se top lastniki odločijo vse naenkrat prodat? Misliš da bo enaka?

DA sej vem, ti misliš Game shop. A se boš smešil, ker top lastniki ima tudi top možnost odločanja v podjetju. Ampak ja še indikator da ti ni jasno kaj je BTC/Kripto v primerjavi z delniškimi papirji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

Malidelničar je izjavil:

Še eno vprašanje: Koliko keša imeti v teh časih na strani, nekaj k EUR, nekaj 10k EUR? A vi recimo hitro rotirate prihodke v investicije, pustite "na knjižici"? Nekateri zagovarjajo 6-mesečni 'safety net', nekateri so zbili svojo "pozicijo" keša na le nekaj k EUR. Sam se vedno bolj nagibam k poziciji 'cash is trash'. Vaše mnenje?
To je pa čisto odvisno od tega al si zgolj dolgoročni vlagatelj ali tudi kratkoročni špekulant.

Za špekulacijo vedno rabiš kaj keša na strani, če se greš pa zgolj dolgoročno pa razen neke sprotne rezerve pač vložiš vse ostalo.

Mato989 ::

DA sej vem, ti misliš Game shop. A se boš smešil, ker top lastniki ima tudi top možnost odločanja v podjetju. Ampak ja še indikator da ti ni jasno kaj je BTC/Kripto v primerjavi z delniškimi papirji.


Ne vem zakaj vedno iščeš neke druge točke, jaz sem vprašal nekaj čisto drugega ti pa meni odgovarjaš z novo tezo ali podatkom
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dexterboy ::

Sparkxl je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Inflacijo je pognal pretrgan supply chain, manj izdelkov je na voljo potrošnikom, to se je še vse dodatno podkurilo z maso poceni denarja, ki je šel v sistem.
K miksu si pozabil dodati ceno energentov. To je pospeševalec vseh ostalih razlogov. Tu pa se stanje še dolgo ne bo normaliziralo. Prej nasprotno, ker politika dela aktivno v tej smeri da stvari syebe do konca. En lep primer na to temo, sem ravno danes zjutraj bral. Postavljali bi veternice na pohorju. Investitoriji igrajo na karto dragega plina in kako je jederska energija smrtno nevarna. V trenutku so v luft skočili vsa možna društva, vikendaši, občine, turizem na pohorju,... vsi. To je samo za okus kako bo izgledala implementacija green deala. Potem pa še dodajmo k temu dragi plin, zaradi katerega je že zdaj apokalipsa v evropski industriji, EU umotvori pa bi še rusko nafto benali. Pod temi pogoji imamo visoko inflacijo garantirano za kar nekaj let. In potem se na vsake toliko v medijih pojavi kaki predstavnih iz centralne banke ali bozni analitik in pove, da pričakuje umiritev inflacije do jeseni. Resno me zanima kaj to kadijo, ker jaz bi tudi.
Zelene je treba nabiti na kole ali pa poslati v pragozd pa naj se znajdejo v sobivanju z naravo. Umotvore ki želijo ban na Ruske energente pa spokat Barbara rov. Baje je že očiščen in spucan...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Malidelničar ::

Most people are bearish because they have forgotten the 1970s, says Stanford's Niall Ferguson:
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Sparkxl ::

Daj nehaj srat z cnbc. Tam se vsak teden derejo buy the dip, že od novembra, cathie wood je za njih vzor od fund managerja in BTC shillajo v nedogled

kow ::

Medtem, ko nam zaradi inflacije pada standard, se lahko tolazimo, da bo tisti grski dolg hitro zmanjsan. Pri taksni inflaciji, bomo realno dobili nazaj kaksnih 10p glavnice. Grcija je bila uspesno resena, hehe.

LeQuack ::

Cela ekonomija sloni na krediti, ki bodo z inflacijo uspešno poplačani, ergo ekonomija bo rešena z inflacijo.
Quack !

TESKAn ::

kow je izjavil:

Medtem, ko nam zaradi inflacije pada standard, se lahko tolazimo, da bo tisti grski dolg hitro zmanjsan. Pri taksni inflaciji, bomo realno dobili nazaj kaksnih 10p glavnice. Grcija je bila uspesno resena, hehe.

Ne grčija, ampak banksterji (nemški, francoski), ki so jim posojali. Te so reševali, kaka grčija...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Velki ::

No ker zgleda da je zlom pred vrati (?) kako strokovnjaki ocenjujejo nastalo situacijo? Bodo banke sposobne kriti vse kredite ki so šli v delniške ali kripto trge, ki jih morda kreditojemalci ne bodo več mogli kriti? Bomo spet davkoplačevalci reševali banke?
Ali bo ta kriza drugačna od tiste 2008? Če ja, zakaj?
Je možno hkratno krčenje gospodarstva in visoka inflacija kot naj bi nekateri sedaj predvidevali (da bo kredite popapcala infalcija)?
Po kmečki pameti se to nekako ne ujema, kako imaš lahko nizko povpraševanje (krčenje gospodarstva) in hkrati inflacijo če ni povpraševanja po dobrinah? :|

Lonsarg ::

Če zmanjšaš povpraševanje za 5% in povečaš količino denarja v obtoku za 10% še vedno dobiš 5% inflacijo. Skratka ja komot imaš oboje hkrati, kadar leta in leta tiskaš.

pangro ::

Malidelničar je izjavil:

pangro je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

hja, commodity morda ne v tem smislu da bomo trošili kot norci, ampak morda bolj v smislu da bomo trošili za res osnovne stvari kot je hrana in nafta za prevoz na delo, ker si drugega ne bomo mogli privoščiti. če je bilo tako tudi pd 2000 do 2008 pa ne vem


00-08 je bil posledica brutalnega 20 letnega commodity bear marketa pa kitajska je bila takrat v razcvetu. Comodity cikel se ti pa zažira v dobičke tehnoloških podjetij in posledično underperforma surovinski kompleks. Znajo kripto hodlarji dobit lekcijo tko kot so jo dobili hodlarji nasdaqa med 00-08.


Po mojem bo pomembno v katere delnice bo investitor rotiral sedaj v desetih letih, ki ne bodo nujno ista kot 2010-2022. Sam bi rekel materiali/energetika/pharma/utility zelo čez palec.


Jaz tudi v to smer razmišljam, tako kot sem omenil, commodities so naredile desetletni breakout, recimo če gledaš etf gsg, če pa nasdaq ovrednotiš v njem ndx/gsg pa zadeva postane še toliko bolj jasna, tam se vidi kako je nasdaq zaključil večletni parabolic gib ki je značilen za konec neke dobe in začetek druge in se trenutno na polno kreša.
Zdaj kdaj kupit surovinske zadeve? Trenutno so dokaj hot in po moje zaključujejo prvo fazo ciklusa ki se je začela marca 2020 s tistim potopom nafte in bodo slej ko prej doživele kruto korekcijo. Recimo AA alcoa-aluminij se že dober potaplja. Nafta je pa res lepo naredila final parabolic gib z začetkom ukrajinske vojne. Seveda kje je top noben ne ve lahko še višje odpizdi ampak s tem bo verjetnost lokalnega vrha samo še večja. V prejšnjem ciklusu je bil dober nakup če je bila nafta pod svojim 200 dnevnim povprečjem ki je nekak klasika za večletne bull markete.

Sparkxl ::

Ampak to kaj se dogaja na delniških trgih trenutno je samo znak v kaki peesdi je sistem in kako je vse napihnjeno. Divgi obrestnih mer in zmanjševanje QE se niti še ni prav začelo pa že vse strmoglavlja navzdol. Si zna kdo predstavljati kaj bi se zgodilo če bi imeli 5% obrestno mero? Apokalipsa, pa še niti blizu inflacije nebi prišli

Lonsarg ::

10% padec ni nic kaj apokalipticnega na delniskem trgu. Pocakmo se mal :)

Ce pa dobimo 5% obrestno mero pa itak propade vse, ne samo delniski trg :)

kriptobog ::

Pa o kakih 5% sanjate? V naslednjig 12 mesecih bo 1-1,5%.

OneYellow ::

Ja, samo se ne bodo ustavli pri tem? Vprašanje je samo kje je točka preloma. :)

Mato989 ::

To je glih problem centralnih bank, če preveč dvignejo OM bodo imele težave države z vračanjem posojil... če premalo dvignejo, ne bo ustavilo inflacije, in bo na koncu izpadlo slabo... oz. da kao delajo

Med kladivom in nakovalom, logika mi pravi da bodo ECB raje pustile inflacijo in rast, kot pa defaulte držav kot je Italija... nenazadnje je cilj da nižamo dolg glede na BDP, to pa je najlažje nardit z inflacijo in tiskanjem keša, vse ostalo ga slabša.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Pa saj matematika je še preprostejša ... inflacijo "častijo" ovčke, ne liki tipa Lagarde - to da takoi nekaj tarnajo o inflaciji je bolj predstava, da ovčke preveč ne bezlajo - itak da bo infalcija. Valda. Zakaj ne bi bila.. zaradi vas? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kriptobog ::

OneYellow je izjavil:

Ja, samo se ne bodo ustavli pri tem? Vprašanje je samo kje je točka preloma. :)


Verjetno ne bo dovolj. Če bomo imeli nov val in lockdowm jim bo to pomagalo. Če tega ne bo, potem lahko pričakujemo kratkoročni višji dvig, toliko da ustvarijo šok, da se zabremza gospodarstvo.

Miki N je izjavil:

Pa saj matematika je še preprostejša ... inflacijo "častijo" ovčke, ne liki tipa Lagarde - to da takoi nekaj tarnajo o inflaciji je bolj predstava, da ovčke preveč ne bezlajo - itak da bo infalcija. Valda. Zakaj ne bi bila.. zaradi vas? :D


Inflacija je itak samo še nek "dodaten davk" oz. kraja. Mi je zanimivo, da imajo slovenska gospodinjstva še vedno ogromno denarja po bankah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Miki N ::

Ja kam naj ga pa investirajo? V Kripto, lol?

kriptobog ::

Je dovolj opcij. Ampak dobro. It's not my money. Naj ga pa inflacija požre. :))

Miki N ::

Ena od značilnosti vseh kriz je, da se število (dobrih) opcij drastično zmanjša. Zato pa v kriznih časih vidiš toliko poseganja po "štrik igri" , OŠ učiteljice, ki se podajo v "maserske" posle in podobne burleske. Kriza, na splošno, je po definiciji... zmanjšanje števila in kvalitete opcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Sparkxl ::

Zgleda da je naslednji balon, ki bo začel puščati zrak nepremičninski. V usa so krivulje že obrnjene navzdol, pri nas pomoje najkasneje jeseni.

https://www.zerohedge.com/markets/us-bu...

Mr.B ::

PA en velik doprinos inflaciji je tudi Corona lockdown na Kitajskem. Morda morajo ameriöani vpeljati negativne tarife :)).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

V glavnem, svetovna ekonomija se je pri 100$ nafti zacela lomiti. Visje ne gremo oz. nafta gre lahko gor cirka toliko kot globalna inflacija.
Nezaposlenost bo sla konkretno gor, ce se zategovanje nadaljuje.

Dobra novica za tiste, ki imajo veliko dolga, kot npr. drzave. Relativni dolg bo podobno kot po 2.svetovni vojni padal kar hitro. Seveda, je vprasanje, ce bodo prebivalci znoreli pri 4-6% inflaciji. Ker, ce bo inflacija manjsa, bo pa prehiter deleveraging ter ornk nezaposlenost. Krivi so kot vedno volilci. Nihce ni volil ljudi, ki bi vodili primerno monetarno politiko.

Dobili ste, kar ste hoteli.

dronyx ::

Centralne banke so v desetletju masovnega tiskanja denarja ustvarile same premoženjske balone, ki resnega dviga obrestnih mer ne morejo preživeti, saj je vse skupaj temeljilo na poceni denarju in kreditih. V ZDA so komaj začeli dvigovati obresti, ECB pa še to ne. Torej proces poka premoženjskih balonov se ni še niti dobro začel. Problem takega finančnega okolja je pa v tem, da je zelo težko najti zaščito pred inflacijo.

Ker je ravno pri nas na obisku šefica ECB. Marca 2021 sem pisal ECB pismo z naslovom The Great Fraud of The Central Banks! Danes upam da bolje razumejo tudi v Frankfurtu, kaj sem jim napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Zgleda da je naslednji balon, ki bo začel puščati zrak nepremičninski. V usa so krivulje že obrnjene navzdol, pri nas pomoje najkasneje jeseni.

https://www.zerohedge.com/markets/us-bu...


Kot sem napovedal... in zdaj bo 6 mesecev kolapsa, nakar bo USA stisnila FED da ima da zmanjša OM ker drugače bo kaos in bomo imeli raje inflacijo 10-20%... =) Mark my words.

USA ne bo pustila da jim FED naredi vojno z OM na 4-5% kajti tam bo pokalo, pri nas bo pa Francija z nemiri... Italija defaulta pri 2% OM! stagflacija bo pa ubila BDP delež dolga... edina pot je v spiralo v x2 plače x2 BDP in samo 50% dolg glede na BDP =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Zgleda da je naslednji balon, ki bo začel puščati zrak nepremičninski. V usa so krivulje že obrnjene navzdol, pri nas pomoje najkasneje jeseni.

https://www.zerohedge.com/markets/us-bu...


Kot sem napovedal... in zdaj bo 6 mesecev kolapsa, nakar bo USA stisnila FED da ima da zmanjša OM ker drugače bo kaos in bomo imeli raje inflacijo 10-20%... =) Mark my words.

USA ne bo pustila da jim FED naredi vojno z OM na 4-5% kajti tam bo pokalo, pri nas bo pa Francija z nemiri... Italija defaulta pri 2% OM! stagflacija bo pa ubila BDP delež dolga... edina pot je v spiralo v x2 plače x2 BDP in samo 50% dolg glede na BDP =)


USA ima drugačen problem, kot EU, zato morjao ukrepati drugače, kot ECB... 20% inflacija je verjetna, ampak ne za dolgo. Višanje OM bo ostalo. Ustavljanje gospodarstva na silo bo ali z lockdownom ali pa s šokom z dvigom OM. Ne skrbi za Italijo. Imajo že pripravljene scenarije in možne rešitve. ECB ne bo poslušala ideje nekega hope investitorja.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Zgleda da je naslednji balon, ki bo začel puščati zrak nepremičninski. V usa so krivulje že obrnjene navzdol, pri nas pomoje najkasneje jeseni.

https://www.zerohedge.com/markets/us-bu...


Kot sem napovedal... in zdaj bo 6 mesecev kolapsa, nakar bo USA stisnila FED da ima da zmanjša OM ker drugače bo kaos in bomo imeli raje inflacijo 10-20%... =) Mark my words.

USA ne bo pustila da jim FED naredi vojno z OM na 4-5% kajti tam bo pokalo, pri nas bo pa Francija z nemiri... Italija defaulta pri 2% OM! stagflacija bo pa ubila BDP delež dolga... edina pot je v spiralo v x2 plače x2 BDP in samo 50% dolg glede na BDP =)


USA ima drugačen problem, kot EU, zato morjao ukrepati drugače, kot ECB... 20% inflacija je verjetna, ampak ne za dolgo. Višanje OM bo ostalo. Ustavljanje gospodarstva na silo bo ali z lockdownom ali pa s šokom z dvigom OM. Ne skrbi za Italijo. Imajo že pripravljene scenarije in možne rešitve. ECB ne bo poslušala ideje nekega hope investitorja.


Ultimativno je problem enak, če bodo zaradi OM tankali nepremičninski trg (kar je še ok) ali pa ustavili gospodarstvo, bodo nemiri, morda ne v SLO takoj drugje pač, ker folk je na koncu z živci...

ECB se je zaklala skupaj z vsemi ki so OM imeli v minus... tako dolgo... rezultat je da karkoli dvignejo bo crash epskih razsežnosti... in folku se bo počasi začelo trgat še bolj kot se mu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

... in bomo imeli raje inflacijo 10-20%...

Ja, samo ni nujno, da ostane inflacija na teh nivojih. V Turčiji je uradna inflacija že 70%, dejansko pa verjetno čez 100%. To se potem lahko hitro konča s hiperinflacijo, kar je pa po moje daleč najslabša možnost, ki bo svet pahnila v popolni kaos.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

... in bomo imeli raje inflacijo 10-20%...

Ja, samo ni nujno, da ostane inflacija na teh nivojih. V Turčiji je uradna inflacija že 70%, dejansko pa verjetno čez 100%. To se potem lahko hitro konča s hiperinflacijo, kar je pa po moje daleč najslabša možnost, ki bo svet pahnila v popolni kaos.


Seveda ni nujno, ampak treba je vedet da je izbira ali inflacija z možnostjo hiperinflacije, in mogoče vojna čez X let ali pa privijemo OM na sprejemljivo mero da DEJANSKO dosežemo 2% inflacijo, ampak s tem tankamo cel nepremičninski, kreditni, borzni trg v -15(nepremičnine) do -90% (borze in kredite) in imamo nemire "jutri"

Kaj boš izbral?

Kot pravim so med kladivom in nakovalom, stopli so pa sami zmes ko so pri prejšnji krizi dejansko nardili dr mr... še bolj so pa zajebali ko so pri Covidu dajali te zadeve, namesto da bi pustli da takrat propade.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Sparkxl ::

Časi v katerih smo so mislim da enkratni v zgodovini. Obrestne mere 0+inflacija in zdaj že nikakva rast, v usa celo negativna.
Vidi kdo izhod iz tega? Jaz ga ne. Kaj bo jeseni, ko bodo energetski šoki kot vse kaže + seveda korona, niti pomisliti ne upam

Na kakih majavih nogah smo se lepo vidi v usa. samo 0.5% so dvignili in instantno vse leti dol+negativna rast v Q1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

kriptobog ::

Kje imaš folk ki je na koncu z živci? Jaz še nikogar nisem srečal, k ibi bil zdaj na koncu. Bodo pa ko bo kriza, ki je neizbežna. Generalni zafuk so naredili ko so pojačali printanje in ko se je delilo bombončke v covid času. Takrat bi morali lepo pustiti recesijo. Saj to ni nič hudega, če je malo recesije. Zdaj bomo pa pokasirali depresijo.
Gospodarstvo treba pač zabremzati in to so pripralvjeni storiti, če bo potrebno. Pripravite se na krizo.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Kje imaš folk ki je na koncu z živci? Jaz še nikogar nisem srečal, k ibi bil zdaj na koncu. Bodo pa ko bo kriza, ki je neizbežna. Generalni zafuk so naredili ko so pojačali printanje in ko se je delilo bombončke v covid času. Takrat bi morali lepo pustiti recesijo. Saj to ni nič hudega, če je malo recesije. Zdaj bomo pa pokasirali depresijo.
Gospodarstvo treba pač zabremzati in to so pripralvjeni storiti, če bo potrebno. Pripravite se na krizo.


Poglej novice koliko umorov je v SLO danes in koliko leta 2004 recimo... jaz se ne spomnim da bi bilo toliko incidentov... froc je v šolo nesel pištolo, si to kdaj slišal v SLO razen v USA?

Seveda, to je bil glavni zafuk, med covid krizo bi morali dat 0€ in bi pač bila recesija... ampak ne, mi smo se tolkli po prstih kako rešujemo vse, tudi če pol folka doma leži, zdaj pa pride račun skupaj z obrestmi z leta 2009-2015...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kje imaš folk ki je na koncu z živci? Jaz še nikogar nisem srečal, k ibi bil zdaj na koncu. Bodo pa ko bo kriza, ki je neizbežna. Generalni zafuk so naredili ko so pojačali printanje in ko se je delilo bombončke v covid času. Takrat bi morali lepo pustiti recesijo. Saj to ni nič hudega, če je malo recesije. Zdaj bomo pa pokasirali depresijo.
Gospodarstvo treba pač zabremzati in to so pripralvjeni storiti, če bo potrebno. Pripravite se na krizo.


Poglej novice koliko umorov je v SLO danes in koliko leta 2004 recimo... jaz se ne spomnim da bi bilo toliko incidentov... froc je v šolo nesel pištolo, si to kdaj slišal v SLO razen v USA?

Seveda, to je bil glavni zafuk, med covid krizo bi morali dat 0€ in bi pač bila recesija... ampak ne, mi smo se tolkli po prstih kako rešujemo vse, tudi če pol folka doma leži, zdaj pa pride račun skupaj z obrestmi z leta 2009-2015...


Ja nič kaj ekstra več no. Niti ni to neka podlaga za tvojo izjavo. Da je folk na koncu z živci lahko govorimo, ko se bo vse skup začelo, ko bodo odpuščanja, še dražji energenti (jesen,zima) itd. Zaenkrat se cedita med in mleko. Nizka brezposelnost, potrošnja lavfa, turistična sezona bo rekordna, itd.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kje imaš folk ki je na koncu z živci? Jaz še nikogar nisem srečal, k ibi bil zdaj na koncu. Bodo pa ko bo kriza, ki je neizbežna. Generalni zafuk so naredili ko so pojačali printanje in ko se je delilo bombončke v covid času. Takrat bi morali lepo pustiti recesijo. Saj to ni nič hudega, če je malo recesije. Zdaj bomo pa pokasirali depresijo.
Gospodarstvo treba pač zabremzati in to so pripralvjeni storiti, če bo potrebno. Pripravite se na krizo.


Poglej novice koliko umorov je v SLO danes in koliko leta 2004 recimo... jaz se ne spomnim da bi bilo toliko incidentov... froc je v šolo nesel pištolo, si to kdaj slišal v SLO razen v USA?

Seveda, to je bil glavni zafuk, med covid krizo bi morali dat 0€ in bi pač bila recesija... ampak ne, mi smo se tolkli po prstih kako rešujemo vse, tudi če pol folka doma leži, zdaj pa pride račun skupaj z obrestmi z leta 2009-2015...


Ja nič kaj ekstra več no. Niti ni to neka podlaga za tvojo izjavo. Da je folk na koncu z živci lahko govorimo, ko se bo vse skup začelo, ko bodo odpuščanja, še dražji energenti (jesen,zima) itd. Zaenkrat se cedita med in mleko. Nizka brezposelnost, potrošnja lavfa, turistična sezona bo rekordna, itd.


Ja ampak to je fasada ki bo odpadla jeseni... takrat bo pa se enim utrgalo, ker so dali 2 leti covida, pol pa pride jesen, pa bodo ultra reveži...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kje imaš folk ki je na koncu z živci? Jaz še nikogar nisem srečal, k ibi bil zdaj na koncu. Bodo pa ko bo kriza, ki je neizbežna. Generalni zafuk so naredili ko so pojačali printanje in ko se je delilo bombončke v covid času. Takrat bi morali lepo pustiti recesijo. Saj to ni nič hudega, če je malo recesije. Zdaj bomo pa pokasirali depresijo.
Gospodarstvo treba pač zabremzati in to so pripralvjeni storiti, če bo potrebno. Pripravite se na krizo.


Poglej novice koliko umorov je v SLO danes in koliko leta 2004 recimo... jaz se ne spomnim da bi bilo toliko incidentov... froc je v šolo nesel pištolo, si to kdaj slišal v SLO razen v USA?

Seveda, to je bil glavni zafuk, med covid krizo bi morali dat 0€ in bi pač bila recesija... ampak ne, mi smo se tolkli po prstih kako rešujemo vse, tudi če pol folka doma leži, zdaj pa pride račun skupaj z obrestmi z leta 2009-2015...


Ja nič kaj ekstra več no. Niti ni to neka podlaga za tvojo izjavo. Da je folk na koncu z živci lahko govorimo, ko se bo vse skup začelo, ko bodo odpuščanja, še dražji energenti (jesen,zima) itd. Zaenkrat se cedita med in mleko. Nizka brezposelnost, potrošnja lavfa, turistična sezona bo rekordna, itd.


Ja ampak to je fasada ki bo odpadla jeseni... takrat bo pa se enim utrgalo, ker so dali 2 leti covida, pol pa pride jesen, pa bodo ultra reveži...


Kot se utrga folku vedno ob hudi krizi. Sj to je jasno, da v 2008 ni bilo nobene hude krize? Pa so eni jamrali kot da bo konec sveta

dronyx ::

Trenutno obdobje visoke inflacije in 0% obresti je po mojem mnenju še vedno za posel ugodno, saj tisti, ki imajo denar trošijo, ker bo jutri vse dražje. Varčevanje v takem finančnem okolju nima nekega smisla, ker ti dobesedno kradejo prihranke z inflacijo.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Trenutno obdobje visoke inflacije in 0% obresti je po mojem mnenju še vedno za posel ugodno, saj tisti, ki imajo denar trošijo, ker bo jutri vse dražje. Varčevanje v takem finančnem okolju nima nekega smisla, ker ti dobesedno kradejo prihranke z inflacijo.


Tako... in zato se ECB nikamor ne mudi, ker vejo kaj se bo zgodlo ko bodo šli na 0,5% OM...

Nepremičnine -10%
BDP -5-10%
Stocks -25% overall
itd...

Osebni stečaji, nezmožnost plačevanja, težave v državnih vračilih (morda pri 0,5 še ne pri 1% pa ziher) povišanje brezposelnosti za 10%+ itd...

Pol dodamo še Covid jeseni pa bo žurka
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Ok, kaj je pa drug scenarij? Cene na 500+%? Ker v tem primeru bomo pa živeli dalje, kot da ni nič? :)

kow ::

Nobene potrebe ni za 500%, od kod ti ta nora ideja? Nekaj let 5% inflacije ogromno pomeni za proracune in zadolzene.
Osebno sem kar zasral, ker sem se jeseni premalo zadolzil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

OneYellow ::

Ja ne vem, če dodajamo keš v obtok, to pomeni samo rast cen. Plače pa niti približno ne sledijo. Meni se to zdi prav tako recept za to, da bo marsikdo zategnil štrik, ker ne bo mogel več plačevati. Je treba najprej vsakodnevne stvari plačevat, preden pridemo do tega, da plačaš anuiteto oz. da ti inflacija žre kredit.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Ja ne vem, če dodajamo keš v obtok, to pomeni samo rast cen. Plače pa niti približno ne sledijo. Meni se to zdi prav tako recept za to, da bo marsikdo zategnil štrik, ker ne bo mogel več plačevati. Je treba najprej vsakodnevne stvari plačevat, preden pridemo do tega, da plačaš anuiteto oz. da ti inflacija žre kredit.


To smo mislili pa se 10 let ni poznalo :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
26 / 211
»»