» »

Razkrita gesla

Razkrita gesla

BorutO ::

Imam cel kup opozoril koliko gesel je bilo nedavno odkritih od nekod. Prvo sem mislil, da so heknili v microsoft oz. v Edga in pobrali ven gesla in up. imena ... ampak vidim, da ni povsod ampak samo pri nekaterih spletnih straneh.



Imate v drugih brskalnikih iste probleme oz. opozorila?

zerocool ::

Checkni tukaj:

https://haveibeenpwned.com/

Drugače pa...se najde za kakšno ja...

lp,

MrStein ::

Od nedavno brskalniki preverjajo spisek ukradenih gesel (če kater ne, pa bo v naslednji verziji).
Ne vem, če ne uporabljajo ravno spisek haveibeenpwned.com

N-tič: gesla so ena najslabših načinov avtentikacije
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kow ::

Gesla so super nacin avtentikacije. Le generirati jih mora masina. Jaz svojih gesel sploh ne poznam.

MrStein ::

Komunizem je odličen sistem. Le pravi mora biti...

Vedno je nek "če" oziroma "le".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

kow je izjavil:

Gesla so super nacin avtentikacije. Le generirati jih mora masina. Jaz svojih gesel sploh ne poznam.


In kje so shranjena?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kow ::

Lahko zakriptirano v fajlu, ali pa v oblaku. Seveda, bos rekel, da moras vtipkati geslo, da odklenes sef, ampak to je veliko bolj varno. Lahko tudi uporabis kljucek tipa yubikey ali dvojno avtentikacijo, ce zelis biti res varen.

Pac, ljudi je potrebno nauciti uporabljati password manager.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MrStein ::

Novi browserji to že počnejo.

Samo potem imaš problem "v katerem browserju že imam to geslo shranjeno" ? Ali če imaš več naprav.

(če je isti browser, tudi sam sinhronizira)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

BorutO je izjavil:

Imam cel kup opozoril koliko gesel je bilo nedavno odkritih od nekod. Prvo sem mislil, da so heknili v microsoft oz. v Edga in pobrali ven gesla in up. imena ... ampak vidim, da ni povsod ampak samo pri nekaterih spletnih straneh.



Imate v drugih brskalnikih iste probleme oz. opozorila?

Lahko da imas pwnano le eno geslo in ti kaze opozorila za vsa enaka shranjena gesla, cetudi so uporabniska imena razlicna.

Tako meni kaze cca 10 pwnanih gesel. V bistvu se gre "le" za eno. Imam to navado, da na nepomembnih straneh dam vedno isti pass neglede na uporabnisko ime.
Nazadnje sem dodelil isti pass za webui torrent odjemalca in me vsakic opozori, da je pass pwnan:)

SuperKripto ::

Ze pred leti sem pisal, da bo v prihodnosti mozno vse racune, ki jih uporabljate na internetu povezat z imenom, priimkom itd. Zato so nekateri namenoma objavljal druga imena, ce so zeleli mal otezit verodostojnost. Ze obstajajo roboti, ki so marsikaj zmozni povezat, tudi ce mislite, da ste povsem varni. VPN vam ne pomaga.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na internet pobegnilo 773 milijonov elektronskih naslovov in gesel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5917957 (11766) MrStein
»

Razkritih 80 milijonov gesel

Oddelek: Novice / Varnost
3112932 (6818) slothec
»

WebAuthn: bodo gesla na internetu kmalu preteklost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5417917 (14491) Truga
»

Yahoo nadaljuje odpravljanje gesel

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2710677 (4892) Kenpachi
»

Dropbox dobil dvostopenjsko avtentifikacijo

Oddelek: Novice / Varnost
186186 (5023) RejZoR

Več podobnih tem