» »

Linux skripta po prvem loginu

Linux skripta po prvem loginu

mahoni ::

Naredil se Ubuntu Linux Image (torej na frisno instalirana masina, z vsemi drajverji, potrebnimi / odstranjenimi programi) in to zelim deployat na ostale racunalnike.

A obstaja tud pri Linuxu kaksen aka "sysprep" varijanta?

Pa rad bi, da se ob prvem loginu avtomatsko izvede skripta, ki bo spremenila ime racunalnika, ter ga dodala v domeno. Po tem postopku, bi rad, da jaz izberem userje iz LDAP-a, kateri imajo moznost logina na tem racunalniku.

Se to da kako pametno resiti?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

pegasus ::

Redhat in derivati imajo nek firstboot koncept, ki ga lahko uporabiš v ta namen. Ne vem če ima canonical kaj sorodnega.
Sicer ni neka znanost, naredi eno oneshoot systemd skripto, ki se v zadnjem koraku disabla v systemd.

mahoni ::

Pojma nimam kako se to sploh dela. To je ta problem. :(
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Ales ::

mahoni je izjavil:

Naredil se Ubuntu Linux Image (torej na frisno instalirana masina, z vsemi drajverji, potrebnimi / odstranjenimi programi) in to zelim deployat na ostale racunalnike.

Kako pa misliš deployat? V odvisnosti od tega, ne rabiš verjetno niti image delat temveč on-the-fly samodejno namestiš kar želiš in ob tem še konfiguriraš, z uporabniki vred.

mahoni ::

Deployam z Ivanti. Linux deploy (provisioning) je naceloma podprt, ampak sem ze sprobal zadeve in recimo parametri, ki jih imam v Windows templetu nekako ne delajo.

Recimo v template imam kao da mu jaz prilikom deploya dam ime hosta, ampak na koncu imam se zmeraj 1:1 image, ceprav sem npr. dal, da ta korak izvede sele ko popolnoma applaya image.

Nisem v skript vodah, zato me ze boli glava, ko moram kaj takega delat.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je ze kdo deplojal Ubuntu OS s puppetom

Oddelek: Operacijski sistemi
27765 (344) mahoni
»

Prenos Win + programi na ostale računalnike

Oddelek: Pomoč in nasveti
7706 (481) chrush
»

Migracija Win7 - Win10

Oddelek: Pomoč in nasveti
81182 (648) darkolord
»

težave z deployem na linux distribucije

Oddelek: Programiranje
5806 (657) AndrejO
»

Uporabniški računi - samodejno brisanje

Oddelek: Izdelava spletišč
5839 (670) Gandalfar

Več podobnih tem