» »

Kitajska Wifi IP kamera povezava na router

Kitajska Wifi IP kamera povezava na router

heero ::

Pozdravljeni

Me zanima če se lahko in kako poveže ip kamera na router da lahko uporabljam oz. upravljam na več napravah in na pc
torej kamera je iz Aliexpressa je tipo varjanta mini 4k kamera povezava samo wifi v navodilih nisem zasledil da ima WPS kar vrjetno nima ker je stala okoli 17€
sedaj me pa zanima ali je kako možno v nastavitvah od routerja dodati ip kamere in da ostane povezana ker sedaj lahko samo uporabljam na eni napravi(telefonu) in še to ko je povezana nimam interneta

Karen ::

Če ti kaj pomaga: preveri preden naročiš če kje piše da podpira ONVIF standard - če ga, potem lahko z drugimi software-i mirno uvoziš kamero in jo uporabljaš/upravljaš kot NOVIF kamero. Recimo jaz imam dve Hikvision-ki pa eno kitajsko 3mpix s PTZ sem za foro/test naročil za pod 22eur, pa vse tri snemam in gledam preko Synology NAS-a - Kitajska noname dela enako dobro kot ostali dve - mogoče imam samo srečo - na videu (vse tri so outdoor) ni videti kakšnih hudih razlik v kakovosti, je pa smešno da je kamera 20 EUR, tretja licenca za Synology je pa 50 EUR (dve licenci sta ponavadi pri Synology-ju že perpetual vključeni v SW, ostalo dokupuješ, je pa odvisno od modela NAS-a).
To potem lahko gledam in upravljam od koderkoli, npr. preko web-a ali preko DS Cam sw-ja na mobilcu.

Vuli ::

če bi dal link do kamere bi blo precej lažje šlogat.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

floyd1 ::

Karen, katera kitajska kamera pa je to? Iščem nekaj cenejšega za testirat.

heero ::

https://www.aliexpress.com/item/4000875...

model z night visionom

če bo koga zanimalo v teh parih dneh uporabe sem zelo zadovoljen slika je zelo dobra napajanje je direkt prek micro-usb in dela non-stop en dan zasede pribl. 2GB na kartici je loceno vse po mapah datum in v vsaki mapi sortirano po urah

edino kar je problem je ta ki trenutno iščem rešitev z povezavo

Karen ::

tole, 3mpix:
https://www.aliexpress.com/item/4001086...
Je pa zdaj cena precej višja, jaz sem sicer vzel ko je bil superdeal in dobil za 21,95 EUR.

starfotr ::

heero je izjavil:

Pozdravljeni

Me zanima če se lahko in kako poveže ip kamera na router da lahko uporabljam oz. upravljam na več napravah in na pc
torej kamera je iz Aliexpressa je tipo varjanta mini 4k kamera povezava samo wifi v navodilih nisem zasledil da ima WPS kar vrjetno nima ker je stala okoli 17€
sedaj me pa zanima ali je kako možno v nastavitvah od routerja dodati ip kamere in da ostane povezana ker sedaj lahko samo uporabljam na eni napravi(telefonu) in še to ko je povezana nimam interneta


Opisal si scenarij, ki je povsem skregan z vsemi priporočili.

Kamera na wifi, kamera na net, wps, kitajsko sranje na netu, na istem omrežju, kot ostalo, brez VPN.

Skratka, raje opusti. Ker še nezaščitena ena IoT naprava ne bo prinesla nič dobrega.

Vuli ::

načeloma bi se moglo dat uštimat tudi tko, vsaj oglašujejo,da dela tudi v takem načinu.
bi bilo v nastavite od kamere za pogledat
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hikvision, 5MP IP kamera

Oddelek: Kaj kupiti
467767 (3288) b3D_950
»

Nadzorne kamere WIFI

Oddelek: Kaj kupiti
3710107 (5538) TOP
»

IP kamera

Oddelek: Pomoč in nasveti
358505 (5498) gregc1
»

Spletna kamera prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
213981 (3227) Egii
»

Nujno Pomoč - Kamera IP nastavitve

Oddelek: Pomoč in nasveti
326915 (6184) pSP 3004

Več podobnih tem