» »

Poslavljajo se ikone Windows 95 - iz Windows 10

Poslavljajo se ikone Windows 95 - iz Windows 10

Tudi v Windows 10 se še vedno najde okno iz Windows 3.1

Slo-Tech - Legendarne ikone, ki jih je prvikrat prinesel Windows 95, so se obdržale četrt stoletja. Čeprav je Microsoft polikal grafični vmesnik novih verzij Windows, so se na nekaterih mestih še vedno našle tudi stare ikone (diskete, monitor za hibernacijo itd.). Pogled v datoteko shell32.dll razkrije osnovne sistemske ikone, ki so na razpolago. In te se bodo posodobile.

V Windows 10 Sun Valley Update bodo izginile še zadnje stare ikone, ki so bile enake kot v Windows 95. Nadomestile jih bodo ozaljšane verzije, ki so bolj podobne tistim iz Microsoft 365 oz. Microsoft Launcherja. Nova posodobitev bo izšla predvidoma oktobra. Kaj točno bo v njej, še ni jasno, jo je pa Microsoft označil kot celovito vizualno pomladitev.

Čeprav je Windows 10 moderen operacijski sistem, se mu mestoma še vedno pozna, da je nekoč pred davnimi časi obstajal MS DOS, s katerim so bile vse naslednje verzije Windows vsaj deloma združljiv. In tako niti danes, leta 2021, v Windows 10 ne moremo ustvariti datoteke z imenom con, aux, prn, lst, com0 do com9, lpt0 do lpt9 ali nul. Še več, tudi v Windows 10 še vedno obstaja okno iz Windows 3.1 (ODBC Data Sources (32-bit) / Add ... / Diver do Microsoft Access (*.mdb) / Select ...).

28 komentarjev

filip007 ::

To pa bo ja, nekaj med KDE in MAC, čas bi bil.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FlyingBee ::

Škoda, oldies but goodies.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Rudolf ::

Ta božjastna sla po grafičnih prenovah...
Kakšno bi bilo stanje, če bi vsakih nekaj let spreminjali grafično podobo prometnih znakov?
Ali pa, če bi proizvajalci glasbenih inštrumentov vsake toliko malo premetali tipke/strune/luknje na inštrumentih?
Ali pa, če bi se SIST odločil posodobit razporeditev znakov na tipkovnici (kar se je, bogami, pred kakim desetletjem skorajda zgodilo)?
Vse skupaj ima nek opravek z možgani. Pa ne le uporabnikov. :|

ZeCHoW ::

Bravo rudolf.
Telefon skoraj da ne znam rabit zaradi neprestanih sprememb.
Verjetno zaslonski standardi ne obstajajo.
^^

Shinobi ::

Meni bi bilo vrhunsko, če bi tudi Visual Studio dobil bolj moderne ikone, ne pa da so by default not tastare iz Windows 95 ali celo 3.1.
Moti me, da Micro$oft sam ne uporablja teh GUI gradnikov, kot jih ima v njihovem razvojnem okolju.

starfotr ::

GUI v W10 je popolna zmešnjava.

Mešanica vseh mogočih zadev. Prav nemarno delo je to, namesto, da bi naredili enotno formo.

VaeVictis ::

starfotr je izjavil:

GUI v W10 je popolna zmešnjava.

Mešanica vseh mogočih zadev. Prav nemarno delo je to, namesto, da bi naredili enotno formo.


Da, prav shizofrenično izpade vse skupaj.

Sploh je pa groza, da je nekaj programov UWP, nekaj pa starih in to out-of-the-box v istem sistemu!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

opeter ::

Rudolf je izjavil:

Ta božjastna sla po grafičnih prenovah...
Vse skupaj ima nek opravek z možgani. Pa ne le uporabnikov. :|


Hecno, ampak Apple je to že nekajkrat napravil, z večjimi in manjšimi spremembami ... vseeno, pa je še vedno vse na mestu ... hmmm.

 Macintosh System Software 1.0, 1984

Macintosh System Software 1.0, 1984


 System 7/MacOS 7, 1991

System 7/MacOS 7, 1991


 MacOS 1999

MacOS 1999


 MacOS X 10.0 Cheetah, 2000

MacOS X 10.0 Cheetah, 2000


 MacOS X 10.6 Snow Leopard, 2009

MacOS X 10.6 Snow Leopard, 2009


 10.10 Yosemite, 2014

10.10 Yosemite, 2014


 macOS 10.15 Catalina, 2019

macOS 10.15 Catalina, 2019


 macOS 11 Big Sur, 2020

macOS 11 Big Sur, 2020

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Ahim ::

Rudolf je izjavil:

Ta božjastna sla po grafičnih prenovah...
Kakšno bi bilo stanje, če bi vsakih nekaj let spreminjali grafično podobo prometnih znakov?
Ali pa, če bi proizvajalci glasbenih inštrumentov vsake toliko malo premetali tipke/strune/luknje na inštrumentih?
Ali pa, če bi se SIST odločil posodobit razporeditev znakov na tipkovnici (kar se je, bogami, pred kakim desetletjem skorajda zgodilo)?
Vse skupaj ima nek opravek z možgani. Pa ne le uporabnikov. :|

Tocno tako ... "Popravljajo" nekaj, kar je bilo zelo dobro dodelano z Windows Vista/7 in vsaka iteracija je slabsa.

Nove ikone (npr. v nastavitvah) v Windows 10 in flat "dizajn" se najbolj spominjajo na kolaz "Steven Seagal face expressions" ... vse je enako, barve ne obstajajo, odtenki tudi ne, kot da bi gledal tlak iz granitnih kock :))

MrStein ::

starfotr je izjavil:

GUI v W10 je popolna zmešnjava.

Mešanica vseh mogočih zadev. Prav nemarno delo je to, namesto, da bi naredili enotno formo.

Bodo zdaj rešili.
Namesto N zmešanih stilov jih bo zdaj po novem N+1
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McClane ::

Meni sploh ni jasno kdo je odobril ta flat design, sploh pa da po vseh nadgradnjah imaš še vedno mešanico starega in novega dizajna. Izgled je milo rečen, grd.
Nastavitve so tudi razstresene vsepovsod, ene v enih nastavitvah, druge v drugih - kot da bi vsak oddelek pisal kodo samo zase.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Ganon ::

McClane je izjavil:

Meni sploh ni jasno kdo je odobril ta flat design


Ne boš verjel, ljudje imamo različen okus. Meni je zelo všeč.

ripmork ::

Rudolf je izjavil:

Ta božjastna sla po grafičnih prenovah...
Kakšno bi bilo stanje, če bi vsakih nekaj let spreminjali grafično podobo prometnih znakov?
Ali pa, če bi proizvajalci glasbenih inštrumentov vsake toliko malo premetali tipke/strune/luknje na inštrumentih?
Ali pa, če bi se SIST odločil posodobit razporeditev znakov na tipkovnici (kar se je, bogami, pred kakim desetletjem skorajda zgodilo)?
Vse skupaj ima nek opravek z možgani. Pa ne le uporabnikov. :|


Na Windowsih je najslabša kombinacija; fasado spreminjajo vsakih nekaj let, pri konsistenci dizajna (precej pomembna stvar) pa konstantno šepajo. Po nekaj klikih v nadzorni plošči prideš do ikonc iz pred 2000-ih, šolski primer slabe prakse. Že leta nazaj bi morali to počistiti, končno sedaj vsaj to rihtajo. Čeprav mi nove ikonce ne izgledajo kot nek presežek, iskreno povedano :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Key Quest ::

Meni osebno kot administratorju odgovarja, da se cim dlje ohranja stara konfiguracijska okna ki sem jih navajen in pomembno je tudi to da jih znam pognati z besednim ukazom ali bliznjico na tipkovnici in vsaka sprememba mi gre na K. Zadnja sprememba ki sproza negativne obcutke do Microsofta je zamenjava "Computer properties" maske s sodobno "About" ... popolnoma nepotrebna sprememba ki navadnemu uporabniku ne pomeni nicesar, pac pa jebe samo uni promil folka ki tam kaj dejansko naredi. Sicer so pustili gor vse kar se rabi, samo se mi zdi res nepotrebna spremeba z nekim nakljucno samodejno posodobitvijo. BV.

Ganon je izjavil:

McClane je izjavil:

Meni sploh ni jasno kdo je odobril ta flat design


Ne boš verjel, ljudje imamo različen okus. Meni je zelo všeč.


Meni osebno tudi. Uni barf z Windows XP, Vista, 7 mi je bilo prav nadlezno gledat. Oziroma sem cisto vsakic dajal nazaj na klasicno temo, sele z 8 mi je postal privzet izgled sprejemljiv.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Luna (WinXP) in Aero (Vista) sta naravnost nagnusna.

opeter ::

Meni je med Windows vmesniki še vedno najboljši tale, ker ima celoten videz poenoten:

Windows 98
 Windows 98 SE

Windows 98 SE



Windows NT (rahlo spremenjene ikone):
 Windows NT 4.0 (Service Pack 6)

Windows NT 4.0 (Service Pack 6)



Še Windows 3.x je bil v tem pogledu svetlobna leta pred skopucali, s katerimi nas je Microsoft "obogatil" od 2001 naprej.

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Jure14 ::

Pa je*emti "flat look".
Se moram z miško čez vse elemente zapeljat, da vidim, kje kaj ven skoči in kje lahko kaj pritisnem.

Kaj je narobe z enim robom okoli gumba, pa da se že na daleč ve, da je to gumb in za pritisnit?

Ghost7 ::

Key Quest je izjavil:

Meni osebno kot administratorju odgovarja, da se cim dlje ohranja stara konfiguracijska okna ki sem jih navajen in pomembno je tudi to da jih znam pognati z besednim ukazom ali bliznjico na tipkovnici in vsaka sprememba mi gre na K. Zadnja sprememba ki sproza negativne obcutke do Microsofta je zamenjava "Computer properties" maske s sodobno "About" ... popolnoma nepotrebna sprememba ki navadnemu uporabniku ne pomeni nicesar, pac pa jebe samo uni promil folka ki tam kaj dejansko naredi. Sicer so pustili gor vse kar se rabi, samo se mi zdi res nepotrebna spremeba z nekim nakljucno samodejno posodobitvijo. BV.

Ganon je izjavil:

McClane je izjavil:

Meni sploh ni jasno kdo je odobril ta flat design


Ne boš verjel, ljudje imamo različen okus. Meni je zelo všeč.


Meni osebno tudi. Uni barf z Windows XP, Vista, 7 mi je bilo prav nadlezno gledat. Oziroma sem cisto vsakic dajal nazaj na klasicno temo, sele z 8 mi je postal privzet izgled sprejemljiv.


Kaj bi potem rekel na Linuxu... :D Jaz že na CLI nivoju pi**im :D
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

zmaugy ::

Rudolf je izjavil:

Ta božjastna sla po grafičnih prenovah...
Kakšno bi bilo stanje, če bi vsakih nekaj let spreminjali grafično podobo prometnih znakov?
Ali pa, če bi proizvajalci glasbenih inštrumentov vsake toliko malo premetali tipke/strune/luknje na inštrumentih?
Ali pa, če bi se SIST odločil posodobit razporeditev znakov na tipkovnici (kar se je, bogami, pred kakim desetletjem skorajda zgodilo)?
Vse skupaj ima nek opravek z možgani. Pa ne le uporabnikov. :|

Hear hear! A si dizajnerji ne najdejo drugega dela? V vojski so nas terali premetavat sneg iz enega kupa na drugega in nato nazaj. Tole redizajniranje ko se komu dvigne je približno tako koristno, s tem da flat dizajn, ki ga terajo že nekaj let vsepovsod je res triumf slabega okusa nad uporabnostjo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

mtosev ::

Meni je modern/metro design win10 vsec.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

McClane ::

Flat design bi lahko bil boljši, ker tole ni tič ne miš. Moti me predvsem neenotnost izgleda.
Ene stvari so pod ikono, druge pod tekstnim linkom?? Zakaj?
Eni linki vodijo v nastavitev, drugi te vržejo na Bingov search termin??
Določene ikone so velike, druge male?
Dva control panela?? Dobro, to je zdaj kao rešeno vendar bi moralo biti že zdavnaj.
So pa še vedno lastnosti zakopane na večih mestih, pač kot nekomu paše.
Appi imajo samosvoje animacije.
Start Meni je clusterfuck različnih ikon in velikosti. Ene so s sliko, druge z logotom.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

righteous ::

A sploh se kdo uporablja Windows?! :P

Ben Dover ::

Meni je pa všeč win10 style, ne default, po enih 2 urah "pimpanja" in odstranjevanja nepotrebnega balasta, dodajanju bližnjic, itd., je kul, lmao. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

Gagatronix ::

righteous je izjavil:

A sploh se kdo uporablja Windows?! :P


Vsi, ki se vedno karkoli spilajo ?

borisk ::

righteous je izjavil:

A sploh se kdo uporablja Windows?! :P


90-95% uporabnikov osebnih računalnikov...maci so prišli na nekje slabih 10%

ripmork ::

McClane je izjavil:


Ene stvari so pod ikono, druge pod tekstnim linkom?? Zakaj?
Eni linki vodijo v nastavitev, drugi te vržejo na Bingov search termin??
Določene ikone so velike, druge male?
Dva control panela?? Dobro, to je zdaj kao rešeno vendar bi moralo biti že zdavnaj.
So pa še vedno lastnosti zakopane na večih mestih, pač kot nekomu paše.
Appi imajo samosvoje animacije.
Start Meni je clusterfuck različnih ikon in velikosti. Ene so s sliko, druge z logotom.


To je tisto, zaradi česar sem se jaz po 15+ letih dnevne uporabe vedno znova lovil v Windowsih. Nepremišljena hierarhična struktura in posledično celo morje ikonc, osnovne in napredne funkcije/nastavitve v komandni plošči pomešane med sabo, dvoumni termini, vse kar si zgoraj naštel,... slab overall dizajn, skratka. Dober dizajn je precej več kot samo oblika in izgled ikonc.

MrStein ::

Pa še en hec:

Kako spremenim font v File Exporer-ju?

Počakaš, da se zruši, pa se font kar sam spremeni:

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 ima milijardo uporabnikov, v pripravi prenova uporabniškega vmesnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6512696 (8195) Markoff
»

Win 10 , ne razvršča datotek pravilno. Na kraju z potrpežljivostjo

Oddelek: Pomoč in nasveti
324632 (3878) Han
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101024 (79807) MrStein
»

Prvi posnetki Windows 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21255146 (44816) Steampunk

Več podobnih tem