» »

Prisilno cepljenje in rdeci seznam

Prisilno cepljenje in rdeci seznam

z0mbie ::

dr.Akula je izjavil:

Tu so še primeri ljudi, ki so se šli testirat za kakšno dejavnost, potovanje... bili pozitivni, počutili so se pa čisto ok. Težko je potem to tako resno jemati kot jemljete nekateri tu.


K sreci se nam ni treba ukvarjati vec s tem, pac boste cepljeni ali pa ne boste sli na Hrvasko oz. boste prisli nazaj samo preverjeni. Bistvo je, da ne boste povzrocili se ene take zime kot je bila letosnja. Tako, da, problem resen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

3p ::

dexterboy je izjavil:

mahoni je izjavil:

Tema spet zahaja v maloro. Skratka drzite se teme in prvotne teze. Ko se vas bo dovolj cepilo, bo to uspeh. Pandemija premagana, ukrepi navzdol. Glede na sam virus, ki tako ali tako ni nevaren, bo te pandemije do konca julija konec. Torej drzave vec ne bodo imele osnov, da uvajajo karantene, pcr teste, angiten teste, lokdavni ipd. Ce pa bodo to tudi takrat storile, potem pa dobrodosli v kina v2

Če bi se lani ves svet prekužil s Covidom, bi letos cel planet bil že zelen ;)


Žal ne drži. Virus preveč mutira.
https://www.nytimes.com/2021/03/01/heal...

Za tolažbo proticepilcem: tudi cepiva trajno ne rešijo zadeve (zaradi istega vzroka), vsaj ne na hitro:
https://www.nytimes.com/2021/05/03/heal...

energetik ::

Ampak kot že omenjeno, mRNA cepivo ni problem v parih dneh začeti delati za nov sev. Se bomo pač cepili sezonsko, kot za gripo. Poleg tega očitno vsa cepiva vsaj preprečijo hujši potek bolezni.

sbawe64 ::

Za tiste, ki se nameravate cepiti:
- cepivo naj bi vas scitilo 6 mesecev, torej ce se zacnete cepit zdaj vas sciti do predvidoma novembra, ko sezona respiratornih obolenj se ne bo v polnem razmahu, torej vas caka 3. spik se pred koncem tega leta
- Drugo dozo AZ lahko prejmete sele po 3. mesecih od prve doze, se pravi se vedno ne boste svobodno potovali, morali se boste poleg cepljenja tudi testirati
- cepljeni lahko se vedno zbolijo in prenasajo bolezen (primer DSO-ja v Trbovljah)
- ukrepi bodo se vedno, tudi po cepljenju (dokaz sta Sejseli in Izrael)

Sejšeli
https://www.bbc.com/news/world-africa-5...
https://www.worldometers.info/coronavir...


Dobra
Torej koronavirus osnovne različice maske ne ustavijo, ustavijo pa gripo. Na oko rečem, da je potem korona 5.000 krat bolj nalezljiva kot gripa. Glede na to, da se angleški sev širi, proti osnovni različici pa maske očitno po novem delujejo(92% primerov je angleških) , je ta prav tako 5.000 krat nalezljivejsi. Torej angleški sev 25 milijonkrat nalezljivejsi od gripe. In ga še vedno nismo vsi dobili. Piše sicer da je angleški sev le za 60% (=faktor 1,6) bolj nalezljiv, a v tem primeru bi ga maske zaustavile kot očitno zastavljajo dobri stari novi koronavirus. Lahko prosim za pojasnilo?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

energetik ::

Še enkrat, kaj je problem se it jeseni še enkrat cepit?

oopticom ::

Ni ga. :)

Zaradi mutacij bodo ukrepi še dolgo časa, tudi s cepljenjem, ampak verjetno manj drastični.

To pa ne sme biti razlog, da se ne cepiš. Prej nasprotno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oopticom ()

sbawe64 ::

Ukrepi bodo, dokler par vlad ne bo upodobljenih kot novoletna okrasitev trgov, ulic in mest.
2020 is new 1984
Corona World order

energetik ::

sbawe64 je izjavil:

Dobra
Torej koronavirus osnovne različice maske ne ustavijo, ustavijo pa gripo. Na oko rečem, da je potem korona 5.000 krat bolj nalezljiva kot gripa. Glede na to, da se angleški sev širi, proti osnovni različici pa maske očitno po novem delujejo(92% primerov je angleških) , je ta prav tako 5.000 krat nalezljivejsi. Torej angleški sev 25 milijonkrat nalezljivejsi od gripe. In ga še vedno nismo vsi dobili. Piše sicer da je angleški sev le za 60% (=faktor 1,6) bolj nalezljiv, a v tem primeru bi ga maske zaustavile kot očitno zastavljajo dobri stari novi koronavirus. Lahko prosim za pojasnilo?
Nimaš pojma ne o epidemiologiji ne o matematiki, očitno.

oopticom ::

sbawe64 je izjavil:

Ukrepi bodo, dokler par vlad ne bo upodobljenih kot novoletna okrasitev trgov, ulic in mest.

Ko bo manj folka v bolnicah umiralo bi prej rekel. :)

Invictus ::

Saj folk umira tudi brez korone, nihče ne živi večno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

sbawe64 je izjavil:

Sejšeli
https://www.bbc.com/news/world-africa-5...
https://www.worldometers.info/coronavir...


Kar je pozitivno, je to, da imajo dnevno manj mrtvih (na 1M prebivalcev) kot trenutno mi v Sloveniji.

sbawe64 ::

Saj jih ima Indija tudi manj.
Hud uspeh.

energetik
Nimaš pojma ne o epidemiologiji ne o matematiki, očitno.

Ne sedaj žaliti strokovne skupine, Puklastega, HojSSa, Vakcina, Ihana, Trampuža, Rožmana, Cizelja in podobnih.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

mahoni ::

Kako pa kinezi prezivijo brez vakcin? Vsaka jim cast.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

hendriks ::

mahoni je izjavil:

Kako pa kinezi prezivijo brez vakcin? Vsaka jim cast.


Spet nekaj na pamet govoriš. https://www.bloomberg.com/graphics/covi...
Kitajci so cepili 10% odstotkov populacije.

koyotee ::

mahoni, nihče ti ne prepoveduje da greš živeti v jamo, tam ni virusa niti interneta, vsi zmagamo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sbawe64 ::

Zakaj raje ne obratno, in sicer greste paničarji v bunker ?
2020 is new 1984
Corona World order

koyotee ::

Nem ni treba, ker smo/bomo cepljeni. Vi boste pa pač kakšen mesec pozneje cepljeni, ko iz jame drugače ne boste mogli.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mahoni ::

koyotee je izjavil:

Nem ni treba, ker smo/bomo cepljeni. Vi boste pa pač kakšen mesec pozneje cepljeni, ko iz jame drugače ne boste mogli.

No no. Nagobcnik bos nosil se zmeraj, edino ce ti bo na celu pisalo cepljen sem. No bos mogoce lepa meta, ko bo pokal.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

koyotee ::

Mene ne moti, nisem kavč bojevnik kot ti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

3p ::

mahoni je izjavil:

No bos mogoce lepa meta, ko bo pokal.


Proticepilci boste pokali? Pa menda ne zaupate v kitajsko, komaj dobro razvito tehnologijo (smodnik)? Z možnimi stranskimi učinki (razpok nevzdrževanega orožja)?

In other news:
Novi portal za naročilna na cepljenje (zVem) je že škripnil. Ne vem, če je to dobro (preveč interesa) ali slabo (le zanič narejeno).

jest10 ::

energetik je izjavil:

Invictus je izjavil:

3p je izjavil:

Za družbo pa je koristno, ker je pač manjša verjetnost, da bojo cepljeni prenašali okužbo.

Ne vem, če to drži. Glede na vse raziskave, so cepljenji tudi prenašalci.

Poleg tega cepivo ne ščiti. Sejšeli, kjer so cepili 100% prebivalstva, se sooča s hudimi porasti okužbe s COVIDom...

Pač folk je butast, in je padel na zdravje varianti... In to na virusih, za katere znanost sploh ne ve kaj so, še manj pa obstaja zdravilo zanje...
Si prebral o Sejšelih? Kakih 100% od kej si to potegnil, šele par dni so na 68% z 2 odmerkoma. Cepili so se večinoma z AZ (ki je 60% učinkovita) oz. njeno kopijo. Tam prevladuje JA sev. Poleg tega do zdaj niso imeli nobenih ukrepov, pa še prekuženi niso od prej, saj se je pri njih zadeva dobro začela šele od novega leta naprej.
Zato pa znanost to hitro popravi, mRNA cepivo se lahko prilagodi v dnevih, v par tednih se že pošilja okoli lahko nova verzija. Ampak ti itak praviš, da znanost ne ve kaj so virusi ;((


Ja lej, če je pa tako prijetno lagati, da dokaže svoj "prav" :))

hendriks ::

3p je izjavil:


In other news:
Novi portal za naročilna na cepljenje (zVem) je že škripnil. Ne vem, če je to dobro (preveč interesa) ali slabo (le zanič narejeno).


Confirmed! Sem pa dobil potrditveni sms da sem vpisan v čakalno vrsto. Očitno je naval velik! :D

Smrekar1 ::

Invictus je izjavil:


Ne vem, če to drži. Glede na vse raziskave, so cepljenji tudi prenašalci.


Drži, drži. Del cepljenih lahko postane kužnih, za manj časa in tudi izločijo bistveno manj virusa. Kaj se zgodi ko imaš v okolju veliko kopij virusa vidimo v Indiji, cepljenje to povsem prepreči.

Poleg tega cepivo ne ščiti. Sejšeli, kjer so cepili 100% prebivalstva, se sooča s hudimi porasti okužbe s COVIDom...


Sejšeli imajo 62% precepljenost, ne 100%, in uporabljali so cepivo Sinopharm. Kot je že implicirano v imenu je cepivo Kitajsko, t.j. pregovorno zanič. Ščiti do 50%, še to so uradni podatki proizvajalca. Koliko je zaupati kitajskim proizvajalcem pa tako vemo: kolikor daleč jih lahko vrže tetraplegik.

Kljub temu je 2/3 primerov med necepljenimi in le 1/3 med cepljenimi, čeprav je slednjih 2x več. Cepivo torej ni popolnoma neuporabno in nesmiselno, samo se ne more primerjati z Zahodnimi cepivi. Kako delujejo ta vidimo v VB in Izraelu, kjer so epidemijo v bistvu že premagali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

energetik ::

3p je izjavil:

mahoni je izjavil:

No bos mogoce lepa meta, ko bo pokal.


Proticepilci boste pokali? Pa menda ne zaupate v kitajsko, komaj dobro razvito tehnologijo (smodnik)? Z možnimi stranskimi učinki (razpok nevzdrževanega orožja)?

In other news:
Novi portal za naročilna na cepljenje (zVem) je že škripnil. Ne vem, če je to dobro (preveč interesa) ali slabo (le zanič narejeno).
Očitno. Sem se probal registrirati, pa ne gre skozi. Očitno počepnil strežnik.

mahoni ::

Do poletja bomo zagotovili dovolj cepiva za vse. Bodimo odgovorni do sebe in drugih. Cepimo se in zdržimo še nekaj tednov. Čas je za normalno poletje," je zapisal premier Janez Janša.

Nihce pa ne omenja jeseni in zime.

To je to dragi cepilci, bo spikica za poletje, potem pa spet jovo na novo.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

LeQuack ::

In vse to zato da lahko Big Pharma malo več zasluži. Kdo bi si mislil da bodo šli tako daleč.
Quack !

jshadlsa232 ::

LeQuack je izjavil:

In vse to zato da lahko Big Pharma malo več zasluži. Kdo bi si mislil da bodo šli tako daleč.

>za zascito starejsih gre

https://investors.pfizer.com/investor-n...

hendriks ::

mahoni je izjavil:


Nihce pa ne omenja jeseni in zime.
To je to dragi cepilci, bo spikica za poletje, potem pa spet jovo na novo.


Odvisno od seva a ne? In kaj je ena doza cepiva par let zapored? Tudi če se greš cepit proti klopnemu meningitisu, dobiš par shotov zapored. Pa noben ne pizdi (razen ti očitno). Cepimo se, ali pa uživajmo v lockdownih. Vi ste na potezi :)

Ben Dover ::

LeQuack je izjavil:

In vse to zato da lahko Big Pharma malo več zasluži. Kdo bi si mislil da bodo šli tako daleč.


Ok, pol naj pa meje ostanejo zaprte, da ne bo Big Pharma služila, nič namakanja. Čisto NIČ vam ni všeč, odklop...

Big Pharma služi neprimerno več denarja z raznimi tableti, recimo za pritisk, pa se še vedno ljudje prenažirajo in nič gibajo. Kakšne streljate, da me srat prime, wtf.

jshadlsa232 ::

hendriks je izjavil:

mahoni je izjavil:


Nihce pa ne omenja jeseni in zime.
To je to dragi cepilci, bo spikica za poletje, potem pa spet jovo na novo.


Odvisno od seva a ne? In kaj je ena doza cepiva par let zapored? Tudi če se greš cepit proti klopnemu meningitisu, dobiš par shotov zapored. Pa noben ne pizdi (razen ti očitno). Cepimo se, ali pa uživajmo v lockdownih. Vi ste na potezi :)

Status cepljenja za klopni meningitis ne razdira prebivalstva na polovico, prav tako se zanj ne doloca vstopov na podlagi "pasusa". Fuck it, v zivljenju nisem bil cepljen zanj, kot tudi ne za gripo, pri cemer verjetno nisem bil edini, pa mi to ni pogojevalo nicesar. Prav tako cepivo ni bilo razvito pred dobrimi 10 meseci, ter bi bilo v testni fazi.

Kaj lahko imate malo manj glupe primerjave prosim?

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Ben Dover je izjavil:

LeQuack je izjavil:

In vse to zato da lahko Big Pharma malo več zasluži. Kdo bi si mislil da bodo šli tako daleč.


Ok, pol naj pa meje ostanejo zaprte, da ne bo Big Pharma služila, nič namakanja. Čisto NIČ vam ni všeč, odklop...

Big Pharma služi neprimerno več denarja z raznimi tableti, recimo za pritisk, pa se še vedno ljudje prenažirajo in nič gibajo. Kakšne streljate, da me srat prime, wtf.


Ne, ne služi več. To je stvar ki jo mora vzeti po novem vsak zemljan na vsake pol leta. To je več denarja kakor so ga kdaj sanjali.
Quack !

darkolord ::

Tableto za pritisk pa vsak dan. Ne vsak, ampak dvomestni odstotki.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

hendriks je izjavil:

mahoni je izjavil:

Kako pa kinezi prezivijo brez vakcin? Vsaka jim cast.


Spet nekaj na pamet govoriš. https://www.bloomberg.com/graphics/covi...
Kitajci so cepili 10% odstotkov populacije.

Jebem ti materin grob. Prej govoris, da ne verjames kitajcem in njihovim statistikam, sedaj pa meni pravis kako govorim na pamet.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

energetik ::

jshadlsa232 je izjavil:

Status cepljenja za klopni meningitis ne razdira prebivalstva na polovico, prav tako se zanj ne doloca vstopov na podlagi "pasusa". Fuck it, v zivljenju nisem bil cepljen zanj, kot tudi ne za gripo, pri cemer verjetno nisem bil edini, pa mi to ni pogojevalo nicesar. Prav tako cepivo ni bilo razvito pred dobrimi 10 meseci, ter bi bilo v testni fazi.

Kaj lahko imate malo manj glupe primerjave prosim?
Jasno KME da ne razdira prebivalstva in ne pogojuje ničesar, če pa se ne širi med ljudmi in z njim ne ogrožaš drugih. Pri C19 pa cepljenje pač loči prebivalce na egoiste in tiste, ki jim mar za druge. Prav tako loči na pametne in tiste malo manj pametne, ki si upajo pametovati o zadevah, o katerih nimajo pojma.

Sicer pa to, da nisi cepljen proti KME, že dosti pove o tebi, torej da tvegaš nerazumno ali pa se giblješ izključno v betonski đungli brez vsakih stikov z zelenjem. Pri nas smo s KME cepljeni vsi, tudi 3-letnik je že 3x bil špikan.

Zato mi nikakor ni logično, kaj vas tako matra, če bi se morali proti C19 špiknit vsako leto.

Zgodovina sprememb…

oopticom ::

LeQuack je izjavil:

Ne, ne služi več. To je stvar ki jo mora vzeti po novem vsak zemljan na vsake pol leta. To je več denarja kakor so ga kdaj sanjali.

https://www.statista.com/statistics/258...

Prvi trije produkti:

Humira - artritis, Crohnova bolezen
Keytruda - rak
Revlimid - rak

snezak21 ::

energetik je izjavil:

Prav tako loči na pametne in tiste malo manj pametne, ki si upajo pametovati o zadevah, o katerih nimajo pojma.

V te druge stejes tudi sebe? Ker tu pametujes o tem kako kasno cepivo dela, kako se ga razvije in spremeni, kot da bi bil vodja R&D pri Pfizerju, v resnici si bil pa najblizje temu podrocju, ko si v srednji soli poslusal (ali pa tudi ne) ure biologije in kemije.

BCSman ::

Se je kdo cepil z Astra Zeneco, kateri dan kao veljaš za cepljenega, saj nikjer tega ne piše? Enostavno dodaš dnevu prvega odmerka 21 dni in takrat si "imun"?

koyotee ::

Škoda, ker ne dajo opcije še za dozico cianida, tista dela 100% in še kužen nisi po njej, ne glede na letni čas.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jshadlsa232 ::

energetik je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Status cepljenja za klopni meningitis ne razdira prebivalstva na polovico, prav tako se zanj ne doloca vstopov na podlagi "pasusa". Fuck it, v zivljenju nisem bil cepljen zanj, kot tudi ne za gripo, pri cemer verjetno nisem bil edini, pa mi to ni pogojevalo nicesar. Prav tako cepivo ni bilo razvito pred dobrimi 10 meseci, ter bi bilo v testni fazi.

Kaj lahko imate malo manj glupe primerjave prosim?
Jasno KME da ne razdira prebivalstva in ne pogojuje ničesar, če pa se ne širi med ljudmi in z njim ne ogrožaš drugih. Pri C19 pa cepljenje pač loči prebivalce na egoiste in tiste, ki jim mar za druge. Prav tako loči na pametne in tiste malo manj pametne, ki si upajo pametovati o zadevah, o katerih nimajo pojma.

Sicer pa to, da nisi cepljen proti KME, že dosti pove o tebi, torej da tvegaš nerazumno ali pa se giblješ izključno v betonski đungli brez vsakih stikov z zelenjem. Pri nas smo s KME cepljeni vsi, tudi 3-letnik je že 3x bil špikan.

Zato mi nikakor ni logično, kaj vas tako matra, če bi se morali proti C19 špiknit vsako leto.

V zivljenju nisem imel klopa, na mene ne gredo, grem pa dosti na sprehod po lokalnih gozdovih, travnikih, kot tudi s kolesom cez leto. Ampak dobro to je zdaj brezpredmetno.

>cepljenje pač loči prebivalce na egoiste in tiste, ki jim mar za druge

Hmm, ta argument mi je zanimiv, ker je dejanska covid manija "minority opression", ker je ogrozenega prebivalstva MANJ (stari ljudje). Torej bi ravno ti ogrozeni, med katere sodis baje tudi sam morala skrbet solidarnost do nas, ki nismo ogrozeni. And yet - the opposite.

oopticom ::

BCSman je izjavil:

Se je kdo cepil z Astra Zeneco, kateri dan kao veljaš za cepljenega, saj nikjer tega ne piše? Enostavno dodaš dnevu prvega odmerka 21 dni in takrat si "imun"?

Po dveh tednih nekje bi naj bil imunski sistem "pripravljen".

BCSman ::

oopticom je izjavil:

BCSman je izjavil:

Se je kdo cepil z Astra Zeneco, kateri dan kao veljaš za cepljenega, saj nikjer tega ne piše? Enostavno dodaš dnevu prvega odmerka 21 dni in takrat si "imun"?

Po dveh tednih nekje bi naj bil imunski sistem "pripravljen".


Zanima me zaradi zakonskih zahtev, torej je potrebno natančno vedet, ne pa "nekje".
Če je nekdo cepljen 6.5., smatram da mu od 27.5. ni potrebno več opravljati testov. Kot dokazilo je kartonček ki ga dobiš ob cepljenju...

Mr.B ::

jshadlsa232 je izjavil:

energetik je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Status cepljenja za klopni meningitis ne razdira prebivalstva na polovico, prav tako se zanj ne doloca vstopov na podlagi "pasusa". Fuck it, v zivljenju nisem bil cepljen zanj, kot tudi ne za gripo, pri cemer verjetno nisem bil edini, pa mi to ni pogojevalo nicesar. Prav tako cepivo ni bilo razvito pred dobrimi 10 meseci, ter bi bilo v testni fazi.

Kaj lahko imate malo manj glupe primerjave prosim?
Jasno KME da ne razdira prebivalstva in ne pogojuje ničesar, če pa se ne širi med ljudmi in z njim ne ogrožaš drugih. Pri C19 pa cepljenje pač loči prebivalce na egoiste in tiste, ki jim mar za druge. Prav tako loči na pametne in tiste malo manj pametne, ki si upajo pametovati o zadevah, o katerih nimajo pojma.

Sicer pa to, da nisi cepljen proti KME, že dosti pove o tebi, torej da tvegaš nerazumno ali pa se giblješ izključno v betonski đungli brez vsakih stikov z zelenjem. Pri nas smo s KME cepljeni vsi, tudi 3-letnik je že 3x bil špikan.

Zato mi nikakor ni logično, kaj vas tako matra, če bi se morali proti C19 špiknit vsako leto.

V zivljenju nisem imel klopa, na mene ne gredo, grem pa dosti na sprehod po lokalnih gozdovih, travnikih, kot tudi s kolesom cez leto. Ampak dobro to je zdaj brezpredmetno.

>cepljenje pač loči prebivalce na egoiste in tiste, ki jim mar za druge

Hmm, ta argument mi je zanimiv, ker je dejanska covid manija "minority opression", ker je ogrozenega prebivalstva MANJ (stari ljudje). Torej bi ravno ti ogrozeni, med katere sodis baje tudi sam morala skrbet solidarnost do nas, ki nismo ogrozeni. And yet - the opposite.

Saj v Avstriji pravijo, da je večina ki sedaj fila zadnji mesec intenzivnde oddelke, prej v skupini mladih in ne starih. Ampak ja. Sej vemo....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

oopticom ::

jshadlsa232 je izjavil:

Hmm, ta argument mi je zanimiv, ker je dejanska covid manija "minority opression", ker je ogrozenega prebivalstva MANJ (stari ljudje). Torej bi ravno ti ogrozeni, med katere sodis baje tudi sam morala skrbet solidarnost do nas, ki nismo ogrozeni. And yet - the opposite.

Starejši so se po večini že cepili, dve dozi. Sedaj smo na vrsti mlajši. Paziti pa moramo na vse ljudi okoli sebe, ne glede na starost.

Če sem bolj varen proti okužbi in težjemu poteku bolezni ter hkrati zmanjšam količino virusa, ki ga izdihavam, bom z veseljem rekel da.

To za mene sploh ni odločitev. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oopticom ()

koyotee ::

Čestitke, en kavč bojevnik manj, ki bo implodiral :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

energetik ::

snezak21 je izjavil:

energetik je izjavil:

Prav tako loči na pametne in tiste malo manj pametne, ki si upajo pametovati o zadevah, o katerih nimajo pojma.

V te druge stejes tudi sebe? Ker tu pametujes o tem kako kasno cepivo dela, kako se ga razvije in spremeni, kot da bi bil vodja R&D pri Pfizerju, v resnici si bil pa najblizje temu podrocju, ko si v srednji soli poslusal (ali pa tudi ne) ure biologije in kemije.
Ne pametujem, samo pravim dejstva, ki jih o cepivih pišejo strokovnjaki. Strokovnjakom zaupam, precej bolj kot FB-"znanstvenikom". Ker vidim kakšne bedarije se nakladajo o moji stroki. Ne vidim razloga, zakaj ni isto tudi na področju te stroke.

Sicer pa si me dal v napačen predalček, kemijo sem imel na maturi in je bila moj najljubši predmet, prav tako sem bil parkrat na državnem tekmovanju. Tako da malce se mi pa vseeno sanja, o čem gre zadeva. Prav tako znam računati verjetnosti.

Zgodovina sprememb…

oopticom ::

BCSman je izjavil:

Zanima me zaradi zakonskih zahtev, torej je potrebno natančno vedet, ne pa "nekje".
Če je nekdo cepljen 6.5., smatram da mu od 27.5. ni potrebno več opravljati testov. Kot dokazilo je kartonček ki ga dobiš ob cepljenju...

Natančen dan boš težko določil, ker se imunski sistemi ljudi pač različno odzovejo na cepivo. Zato se ponavadi vzame neko izmerjeno povprečje oz. range.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oopticom ()

jshadlsa232 ::

oopticom je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Hmm, ta argument mi je zanimiv, ker je dejanska covid manija "minority opression", ker je ogrozenega prebivalstva MANJ (stari ljudje). Torej bi ravno ti ogrozeni, med katere sodis baje tudi sam morala skrbet solidarnost do nas, ki nismo ogrozeni. And yet - the opposite.

Starejši so se po večini že cepili, dve dozi. Sedaj smo na vrsti mlajši. Paziti pa moramo na vse ljudi okoli sebe, ne glede na starost.

Če sem bolj varen proti okužbi in težjemu poteku bolezni ter hkrati zmanjšam količino virusa, ki ga izdihavam, bom z veseljem rekel da.

To za mene sploh ni odločitev. :)

Pravi nekdo medtem ko je svet pred ekonomskim zlomom, ter s psiholoskimi posledicami za prebivalstvo zaradi lockdownov.



>Če sem bolj varen proti okužbi in težjemu poteku bolezni ter hkrati zmanjšam količino virusa, ki ga izdihavam, bom z veseljem rekel da.
Premalo casa, premalo podatkov.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Saj pravim, za vas tudi 50let podatkov ne bo zadosti, bo že kakšen drug razlog.

oopticom ::

jshadlsa232 je izjavil:

Pravi nekdo medtem ko je svet pred ekonomskim zlomom, ter s psiholoskimi posledicami za prebivalstvo zaradi lockdownov.

Ekonomijo in psiho se da pozdraviti, ko si enkrat mrtev je pa to dokaj končno stanje. :)

z0mbie ::

energetik je izjavil:

Saj pravim, za vas tudi 50let podatkov ne bo zadosti, bo že kakšen drug razlog.


Seveda ne. Zato je pa cisto vseeno. Pac se ne bojo cepili in ostali doma. Ali pa imeli malo sirse nozdrvi. V vsakem primeru, ne bojo delali tezav drugim, vsaj na tem podrocju ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Danska popolnoma izločila AstroZeneco (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10412804 (9717) Hemi426

Več podobnih tem