» »

Oddaljen Dostop do računalnika(VM)

Oddaljen Dostop do računalnika(VM)

Rad0 ::

Živijo,

imam laptop na katerem dela VM(VirtualBox)(Windows) in do njega hočem dostopati ne samo na lokalnem omrežju, ampak tudi na drugih omrežjih.
Zaenkrat sem poskušal Port Forward naredit na portu 3389 in 12345 na telekomovem routerju, ampak ni delovalo. Zanima me samo kje sem naredil napako?



Hvala za pomoč.

GupeM ::

Se od zunaj povezuješ na port 12345?

Imaš na računalniku vključen firewall, ki ne spušča zunanjega prometa noter?

Recimo, če imaš omrežje izbrano kot zasebno in nisi obkljukal, da od zunaj dovoliš promet za remote desktop.

Rad0 ::

Pa res. Nisem videl da sem odkljukal. Hvala za pomoč!

Mogoče veste še način da bi to linijo zavaroval? Eni pravijo da je VPN še najboljša možnost, samo ne vem kako bi dal vse to skupaj.

GupeM ::

Ja, VPN je najboljša varianta. Imaš pa dve opciji.

1. VPN, na katerega se povežeš s tem računalnikom in z računalnikom s katerim boš do tega računalnika dostopal.

V tem primeru ni potrebno odpirati nobenih portov na routerju/modemu.

2. Lahko pa doma postaviš VPN server. Meni recimo na Asus routerju teče openvpn server. To pomeni, da če se povežem na svoj VPN server doma, lahko dostopam do vseh naprav, ki so na tem routerju.

V tem primeru moraš na telekomovemu modemu odpret port za VPN.

V nobenem od zgornjih dveh primerov pa ni potrebno imet odprtega porta za remote desktop, saj zadeva deluje, kot da bi bila fizično v istem omrežju.

Rad0 ::

Na Telekomovem modemu je možnost za nekaj VPNjev. Na njem sem našel WiredGuard VPN in sem se v njega prijavil. To je pa to kar sem znal naredit, ker sploh ne vem če bo delaloval.


starfotr ::

U madona, tale innbox postaja cel swiss army knife.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valorant

Oddelek: Igre
343212 (1899) bedarija
»

GTX 680 reference popravilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
8483 (272) Riff
»

Call of Duty: Black Ops IIII [Call of duty (2018)] (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9613453 (8014) oo7
»

Tezava z PC-jom bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
12915 (688) TOP
»

144Hz Zaslon prepozna samo 60hz

Oddelek: Strojna oprema
222331 (1645) nikolahodin

Več podobnih tem