» »

Bluray DVD

Bluray DVD

bigbada ::

Zdravo,

Od enega vendorja sem kupil neki Bluray DVD disc (Film) in sem ga vstavil v svoj laptop/prenosnik ampak se nič ne zgodi. Niti tisti (D: video_Ts) se ne pojavi, kot da ga ne prepozna?

Delam kaj narobe? Kaj naj naredim da bi lahko to predvajal :( ? DVD Bluray piše gor da je region free, tako da to ne bi smelo biti problem..

Sem poskusil z VLC Player, MPC, Bluray-Pro player... pa vsepovsod enako..

Je možno da moja optična enota na prenosniku ne bere/podpira bluray dvdjev? Kaj narediti?

....

bigbada ::

Torej zgleda da moj optični drive na prenosniku ne podpira bluray, ampak samo DVD/CD...

Kaj narediti?

Bi kaj takega delovalo? Da povežem preko usb-ja in bi predvajalo potem na prenosniku? Kao zunanja bluray enota?

To:

https://eigre.si/asus-bw-12d1s-u-usb-3-...

Hvala za odgovor

val46 ::

Bi ja, seveda bi. Ampak, če nimaš namena ga uporabljati za kaj več, ne vem če ima smisel dajat tolk denarja za predvajalnik. Če imaš namen sam enkrat pogledat, je boljš da si od nekoga sposodiš PS3 ali PS4, in si ga ogledaš na domačem TV. Btw, za denar tega predvajalnika v tvojem linku, že dobiš PS3. Pa še za kaj druzga ga boš lahko rabil pol, ne sam za en film pogledat. Sam moje mnenje...

bigbada ::

Nimam tv-ja...

Lahko PS3 priklopim na računalniški monitor? Bluray filmi se dajo vstavit v PS3 in gledati? To pa nisem vedel..

lp

Baja ::

poglej če tale film obstaja na travnikih.

bambam20 ::

bigbada je izjavil:

Nimam tv-ja...

Lahko PS3 priklopim na računalniški monitor? Bluray filmi se dajo vstavit v PS3 in gledati? To pa nisem vedel..

lp



Multimedija – PlayStation 3 podpira predvajanje HD filmov v polni HD ločljivosti, Blu-Ray, DVD in DivX filmov. Lahko ga tudi povežete na računalnik in predvajate glasbo, gledate filme ali slike direktno iz računalnika.​

Machete ::

A je ULTRA HD? Ultra HD rabi poseben predvajalnik, računalniših je zelo malo, pa še to rabiš Intel procesor. Tega ps3 tudi ne podpira.
Za ta namen sem jaz kupil prav namenski predvajalnik, po tem, ko sem se skeširal več kot 100 eur za PC predvajalnik, in ugotovil, da ne podpira ultra hd.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Gagatronix ::

"Bluray DVD" to ne obstaja. Ali je Bluray ali pa DVD. Z ozirom na to, da ti ga racunalnik prebere, in dvomim, da imas Bluray enoto, gre za DVD. Najverjetneje DVD rip. Uporabi VLC in opcijo "Load disc" ali kaj ze je.

val46 ::

Računalnik mu ga NE PREBERE. Ne vem kje ti vidiš, da mu ga prebere? In ti Machete, o kakem ULTRA HD ti nakladaš? Bluray je bluray in ga vsak bluray predvajalnik podpira. Tudi PS3. Razen če si ti dobil kak HD DVD, ko so se pred leti nekako "tepla" predvsem Sony in Microsoft za uveljavit kateri format se bo uveljavil za Full HD vsebine. In je bluray povozil microsoftov HD DVD. Ta je bil če se ne motim v prvih Xboxih. Ampak tega ni več.

Gagatronix ::

My bad, slabo prebral. :) Ampak se vedno velja, da "Bluray DVD" ne obstaja.

Machete ::

val46 je izjavil:

Računalnik mu ga NE PREBERE. Ne vem kje ti vidiš, da mu ga prebere? In ti Machete, o kakem ULTRA HD ti nakladaš? Bluray je bluray in ga vsak bluray predvajalnik podpira. Tudi PS3. Razen če si ti dobil kak HD DVD, ko so se pred leti nekako "tepla" predvsem Sony in Microsoft za uveljavit kateri format se bo uveljavil za Full HD vsebine. In je bluray povozil microsoftov HD DVD. Ta je bil če se ne motim v prvih Xboxih. Ampak tega ni več.


Ne rabiš se takoj zaganjat, ker nisi ravno na tekočem. Žal mi je, če še nisi v roki držal ULTRA HD bluraya.
Vsaj prva 2 stavka preberi: Ultra HD Blu-ray @ Wikipedia

Ultra HD Blu-ray (marketed as 4K Ultra HD) (UHD-BD) is a digital optical disc data storage format that is an enhanced variant of Blu-ray.[2] Ultra HD Blu-ray discs are incompatible with existing standard Blu-ray players (though in most cases, a traditional Blu-ray and digital copy has been packaged with the Ultra HD Blu-ray discs).[1]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mtosev ::

Moj pioneer BDR XD07TUHD bere ultra hd bp.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Machete ::

mtosev je izjavil:

Moj pioneer BDR XD07TUHD bere ultra hd bp.

Odlično, saj to je njegova namen s katerim je spočet.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xbox ali ps4

Oddelek: Kaj kupiti
186210 (5839) scipascapa
»

HD-DVD je mrtev - Tokrat uradno

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436616 (3675) Invictus
»

Blue-ray ali HD predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
84204 (3852) StratOS
»

Blu-ray FTW: Warner opustil podporo HD DVD formatu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
12515271 (11239) SmeskoSnezak

Več podobnih tem