» »

Problem z inštalacijo WIN98

Problem z inštalacijo WIN98

scenic ::

Žal se že cel dan zajebavam z enim računalnikom P200 MMX, kolegu sem zamenjal CD rom formatiral disk in začel z inštalacijo WIN98 SE Slo vse gre normalno do konca na koncu pa se ustavi in sicer pri :

C:\>keyb yu,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd2.sys

C:\>

Kaj lahko naredim?
Prosim, rad bi zaključil še danes.

Hvala

Scenic

--------------
moderator: naslov teme sem ti spremenil tako, da sedaj odraža vsebino teme

EZ2BHard ::

Nisi bil jasen: ti pri ponovnem zagonu zamrzne sistem s tem izpisom na zaslonu? Si pregledal datoteko C:\setuplog.txt? Najprej preglej to datoteko, da ugotovis, ce je instalacija bila uspesno dokoncana. Nato poskusi racunalnik pognati v varnem nacinu, nato pa preglej datoteko C:\bootlog.txt, da bos videl kje se je zadeva ustavila. Zadnjih 10 vrstic iz omenjenih datotek lahko posljes tudi sem.

scenic ::

Hvala instalacija ni bila uspešno dokončana, ker se je pri zadnjem zagonu ustavila na tem mestu.
V varnem načinu sem bil pa me moti, ker ni CD roma v mojem računalniku, kaj pa možnost, da je CD rom preveč nov za ta računalnik.

Scenic

scenic ::

Omenjenih datotek ni tam kjer si napisal.

EZ2BHard ::

Najprej pozeni varno namestitev (Safe Recovery Setup):


setup /p r


Preglej tudi *.log in *.txt datoteke v korenskem imeniku, verjetno bos nasel eno po imenu detcrash.log. Ce omenjena metoda ne bo delovala, poskusi se:


setup /p b


Pred poskusom odkrivanja vsake naprave te bo vprasalo za potrditev, zato bos vedel s katero napravo so tezave, tako da bos ob ponovnem zagonu odkrivanje te naprave lahko preskocil.


Edit: Glede na to, da te ze dolgo ni, predvidevam, da je bila tezava uspesno odpravljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EZ2BHard ()

scenic ::

Ja hvala za tvoj trud, glede na celo popoldne sem moral postoriti še nekaj drugega, problema nisem rešil, ker inštalacija ni bila dokončana, ko sem odklopil ta novi cd rom in dal gor tastarega se je inštalacija nadaljevala seveda brezuspešno, ker ne bere cd romov, sedaj mislim, ali je cd rom ta novi pokvarjen ali premoderen za to plato, kar je pa čudno saj je naredil 90% instalacije.

Lp

Scenic

schurda ::

Provaj, če ni s CD-jem kaj narobe. Skopiraj ga na disk, recimo v mapo w98 in z diska poženi setup. Pa še veliko hitreje bo šlo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava pri inštalaciji xp-ja

Oddelek: Operacijski sistemi
151228 (962) Kunte
»

inštalacija XPjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
101896 (1686) farko
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141495 (1290) Sp|di
»

Namestitev Windows 98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
183160 (2956) Moonfire
»

XP-ji ali čudna druščina hardvera. Kdo je kriv?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111161 (928) Fico

Več podobnih tem