» »

Piramida Jonas

Piramida Jonas

Konlov ::

Kako se vam kaj dopade ta šov.

CptHindsight ::

Začelo se je dokaj slabo, no potem pa ko ločijo tekmovalca, pa postane veliko bolj zanimivo in zabavno. Sploh ves ta del, kjer tekmovalec znotraj piramide ne ve, kaj se dogaja zunaj. Zaenkrat je bilo dovlj dobro, da bom gledal tudi naslednjic.

mtosev ::

Sn vido plakat za tole. A je za kaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Pimoz ::

Sam nisem mogel verjet, da je Jonas tako nizko padel.
Določevanje začetne pozicije in padanje žog je popolno naklučje. Vprašanja pa na nivoju osnovne šole. Da o "navijanju" kam naj žoga pade ("levo! levo", "ne, desno! desno") niti ne govorim. Bizarno.

gddr85 ::

nekam ga morajo dat do penzije ;)

Bwaze6 ::

Meni se zdi, kot da se je Jonas odločil, da se bo za ta denar delal rahlo bebavega.

Ta, da glavonožci ne dihajo, ker pri krožniku kalamarov tekmovalec ni videl nič, s čimer bi lahko dihali, je pa zmagala.

CptHindsight ::

Jp, navijanje kam zoga pade zlo primitivno, vprasanja na zacetku tudi prelahka. Ampak v drugi polovici postane igra boljsa.

@Pimoz, zacetna pozicija zoge ima vpliv v katere prostore spodaj bo zoga na koncu zadela, navijanje pa res nima nobene veze.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Je bil še kdo presenečen, ko je po predstavitvi drugega para ugotovil, da sploh nista geja, le kolega? Sem gledal, zakaj je popolnoma tako izpadlo, in sploh ni bilo njuno vedenje - le posedli so ju na kavč še bolj skupaj kot prejšnji zakonski par, vrtnice v ozadju... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Pimoz ::

@CptHindsight
Zelo malo vpliva ima. Žoga v prvem krogu lahko pade na pozicije 2 do 13.
Žoga v ostalih krogih (ko izbiraš iz kje bo padla) pa pokriva pozicije
- 1 do 10 iz 1
- 1 do 11 iz 2
- 2 do 12 iz 3
- 3 do 13 iz 4
- 4 do 14 iz 5
- 5 do 14 iz 6

Pozicije 1 in 14 sta dosegljivi samo iz ene strani (pri 1 mora zadnjič žoga levo, pri 14 pa desno).
Da se bo žoga odbila vsakič desno je enako verjetno kot, da se bo enkrat desno, levo, desno, levo...

Zanima me samo še kje so zneski, ki so bili navedeni v tem videu:

Bwaze6 ::

Verjetnost zadetka mesta točno pod izhodiščem je razporejena po gaussovi krivulji (če so zatiči kolikor toliko enakomerni), a ti to pri enem do treh poskusih ne pomaga blazno.

CptHindsight ::

Tako nekako, če želimo iz sredine priti v skrajno pozicijo, se bo žoga morala odbiti vedno levo/desno. Če je odbojev 6, se mora odbiti LLLLLL ali RRRRRR in za posameznega je verjetnost 1/2**6 = 1/64. Če pa želimo, da pade točno navzdol, se mora 3krat odbiti levo in 3krat desno. Verjetnost za tak dogodek je pa (1/2) ** 6 * (vse možne kombinacije kako lahko gremo 3krat desno in 3krat levo). Izbrati moramo 3 mesta izmed 6, kdaj gre žoga v levo in teh kombinacij je 6 nad 3 = 20. Torej 20x večja verjetnost, da bo žoga pristala na sredini in ne recimo v skrajno levem predalcku.

To je samo ilustrativen primer, v realnosti je seveda kar nekaj stvari drugačnih. Samo ponazorim, da je nek vpliv glede na to, kako izbereš začetne pozicije. Ne velik, nekaj ga pa je.

Pimoz ::

S tem da je odbojev 10. In da se iz pozicij 1 in 6 ne splača začet. In da je vsaka soda končna pozicija manjši znesek. Se pravi sta poziciji 2 in 4 z največjim povprečnim dobitkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

Ganon ::

Meni je še zdaj smešno, da je bil za en sam odgovor prepričan, da je odgovoril pravilno in kljub temu ni sprejel ponujenega zneska. Kaj je pričakoval??? :))

CptHindsight ::

Ja sam je bilo pa dobro za gledat, kako sta dobila na koncu 0 :D

APPluk ::

Moje opazke, ko sem gledel ravno 10 min:
Neko momljanje Jonasa (pač kr nekaj je govoril), zadaj glasova takmovalcev ko dopolnjujeta Jonasa, ker je ta delal pavze med besedami, čeprav se ta ze te besede sploh ne zmeni in bi jih za lažjo gledljivost oddaje lahko utišali. Razmišlajnje tekmovalcev kot, da opravljajo mini maturo v vrtcu (ligniji ne dihajo; koliko črtic ima SOS v morsejevi abecedi je en reko S je S, pa to parkrat ponovil, kot da ti to nekaj pove,... več pa nisem gledal).
Pa malo je tudi nepotrebnega zavajanja voditelja, v primerjavi s Miljonarjem kjer voditelji kr pomagajo. O navijanu za smer krogle pa raje nebi in izbiri začetih lukenj,kot da bi bile zelo pomembne za končne zneske (koliko sem videl so zneski nekako enakomerno razporejenji in izbira luknje ne vpliva drastično na končno vsoto).

harvey ::

Bwaze6 je izjavil:

Meni se zdi, kot da se je Jonas odločil, da se bo za ta denar delal rahlo bebavega.

Ta, da glavonožci ne dihajo, ker pri krožniku kalamarov tekmovalec ni videl nič, s čimer bi lahko dihali, je pa zmagala.

Minili so časi njegove lucidnosti, je samo še en navaden in popoln bebec. Komaj se ga znebiš, ti že pride skozi stranska vrata nazaj notri.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

donvito ::

harvey je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Meni se zdi, kot da se je Jonas odločil, da se bo za ta denar delal rahlo bebavega.

Ta, da glavonožci ne dihajo, ker pri krožniku kalamarov tekmovalec ni videl nič, s čimer bi lahko dihali, je pa zmagala.

Minili so časi njegove lucidnosti, je samo še en navaden in popoln bebec. Komaj se ga znebiš, ti že pride skozi stranska vrata nazaj notri.

Sem se bal, da ne bo zdržal do konca oddaje, vsaj tako deluje. :)) V glavnem poden.

Bwaze6 ::

harvey je izjavil:


Minili so časi njegove lucidnosti, je samo še en navaden in popoln bebec. Komaj se ga znebiš, ti že pride skozi stranska vrata nazaj notri.


Eh, dvomim da je tako hudo, ko je bil drugje gost, je znal biti še vedno sarkastičen in odrezav. Da ga je Planet TV dobil, ga je dobro plačal - ta njegov "lik" tu je pa sigurno tudi rezultat avtorjev oddaje.

c3p0 ::

Jonas je med drugim igralec, btw.

donvito ::

Ah, daj no, že v oddaji "Kaj dogaja" se je videlo, da to ni več to. Zato so ga tudi skenslal.

MIHAc27 ::

Meni je navijanje izpadlo zelo bedno. Ne rečem, da se veseliš na koncu, če dobro dobiš ampak vmes se pa tako hitro spreminja, da je brezveze.

Začetna vprašanja so prelahka, ker nanje odgovarjata kar 2. Je bolj kot znanje pomembna sreča. Nadaljevalna so bila nekak ok. Ko jima je predobro kazalo je začel Jonas zavajati (za SOS sta takoj rekla 3 pa jih je zavedel da sta se premislila).


Twist na koncu je bil zanimiv. Ponujen znesek presenetljivo visok. Verjetno bom pogledal še en del, da vidim, če bo kaj dosti drugačen.

yayo ::

vsakič, ko pogledam naslov teme vidim Piramida Jones, pa pomislim, da gre za kakega novega Indiano Jonesa. :)) Drugače, kdo sploh gleda Planet TV? Jaz ne poznam nikogar na svojem koncu. Kakšne so statistike?

dreta ::

Pogledal malo zdaj. Jonas novi Rudi Carrell :))

donvito ::

Sam resno, meni deluje, kot bi bil na nekih tabletah ... >:D

mirator ::

Prava beda. Edino zanimiva je točka, ko se igralec odloča ali bo ponudbo piramide sprejel ali ne. Ocena za Jonasa: čisti cvek.

c3p0 ::

Jonas, a to je tisti, ki je bil relevanten v 90s? Poker mu ni več šel? Zmanjkalo rib?

LeXani ::

kaj to je kakšna madžarska oddaja kot "Kdo si ti"?
Čas prve prijave 04.11.2005

fikus_ ::

Snemano na madžarskem v njihovem studiu, ker bi bilo drugače predrago postavit novo sceno. V glavnem "low budget" oddaja za polnjenje kvote domačega TV sporeda.

Jonasa je pa tudi že povozil čas, še psebej njegove šale.

c3p0 ::

donvito je izjavil:

Sam resno, meni deluje, kot bi bil na nekih tabletah ... >:D


Quaaludes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Gury ::

yayo je izjavil:

vsakič, ko pogledam naslov teme vidim Piramida Jones, pa pomislim, da gre za kakega novega Indiano Jonesa. :)) Drugače, kdo sploh gleda Planet TV? Jaz ne poznam nikogar na svojem koncu. Kakšne so statistike?

Jaz gledam Planet TV (ponavadi z zamikom), ko je na sporedu Ta teden z Juretom Godlerjem ali Milijonar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smrčanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5416924 (4066) k4vz0024
»

Nova oddaja Miljonar na planet TV

Oddelek: Sedem umetnosti
293497 (1936) opeter
»

Inteligentni algoritem[Java-Android]

Oddelek: Programiranje
81044 (743) Anto
»

Prepisani, nadaljevanka vseh nadaljevank?

Oddelek: Sedem umetnosti
396840 (5657) guest #44
»

trenutek resnice...pa Jonas

Oddelek: Loža
304095 (2735) Gandalfar

Več podobnih tem