» »

Kje je center Maribora?

Kje je center Maribora?

Sparkxl ::

Malo sem zmeden zadnje čase. Vedno sem bil prepričan da je center na levem bregu drave, med Piramido in Dravo, med ljudskim vrtom in mlinsko cesto.
Ampak to očitno več ne velja:

Piše v oglasu, da so v centru. Po telefonu mi reče: ja tu v centru pri tekstilni šoli !?!

Brskam stanovanja na internetu v centru, vnes oglasi na Taboru, okolica 2 gimnazije.

Na radio city v nedogled vrtijo oglase za neke novogradnje, v neposredni bližini centra. V resnici gre za skrajni sever košakov, če si v dovolj visokem nadstropju že vidiš avstrijo.

Spet drugi oglas za nepremičnine v neposredni blizini centra, so pa na koncu studencev proti Rušam.

Sem kaj zamudil in se je to na novo definiralo?

zztop ::

Saj isto je v Ljubljani, za stanovanja v "neposredni bližini centra".

A110 ::

To so tako mala mesta da se težko točno definira center. Recimo Aškerčeva, tobačna ali rožna v lj je zame praktično še center saj si v strogem centru (slovenska, kongresni, presernov trg) v 5min peš.

Sparkxl ::

Te novogradnje so 45-1 ura peš

PacificBlue ::



To je Maribor. Kje bi rekli da je center?

Zgodovina sprememb…

rhino ::

 Maribor

Maribor

Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

Miha 333 ::

Središče starega dela mesta, se pravi Slomškov trg z neposredno okolico.

vnetidebater ::

Sparkxl je izjavil:

Malo sem zmeden zadnje čase. Vedno sem bil prepričan da je center na levem bregu drave, med Piramido in Dravo, med ljudskim vrtom in mlinsko cesto.


center je valda na poštni ulici. doh.

mujek ::

Hja... vprašanje je slabo definirano.
Ali je mišljeno mestna četrt center (Meljski hrib spada tja)?
Ali geometrijski center Maribora?
Ali pa staro mestno jedro?

V govornem jeziku pa jaz center Maribor štejem kot vse kar je znotraj obzidja.

Miha 333 ::

vnetidebater je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Malo sem zmeden zadnje čase. Vedno sem bil prepričan da je center na levem bregu drave, med Piramido in Dravo, med ljudskim vrtom in mlinsko cesto.


center je valda na poštni ulici. doh.

Točno, + Slomškov in Glavni trg.

Sergio4 ::

Za moje pojme je center vse kar je znotraj pravokotnika omejenega na jugu z Lentom, na severu z Mladinsko/Maistrovo, na vzhodu z Prešernovo/Titovo, na zahodu s Strossmayerjevo (leprav tukaj bi se lahko debatiralo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sergio4 ()

bojsi ::

PacificBlue je izjavil:


To je Maribor. Kje bi rekli da je center?

Tako nekako bi jaz rekel - ožji in širši center :)
 mb-center

mb-center

kamiKaZaA ::

rhino je izjavil:

 Maribor

Maribor


Sem iz Maribora in tu so vsi predeli. Center je vedno bil samo levi breg drave. Nikoli desni. Na desnem bregu se od centra začne Tabor in en del je Magdalena.

Sparkxl je izjavil:


Piše v oglasu, da so v centru. Po telefonu mi reče: ja tu v centru pri tekstilni šoli !?!

Brskam stanovanja na internetu v centru, vnes oglasi na Taboru, okolica 2 gimnazije.

Območje tekstilne šole je Tabor. 100%.

Sparkxl ::

No potem se okvirno strinjamo. Pri nepremičninarjih gre za očitno zavajanje, ostali primeri pa so bolj tipa wishful thinking. Kupil sem hišo na taboru za pol cene od centra, pa si dopovedujem da sem v centru :)

RockyS ::

V oglasih itak zavajajo na polno. Se spomnim leto dni nazaj oglasa "spodnje Radvanje" ... Ko kličem pa mi pove, da je stanovanjske na Kardeljevi, tik ob cesti proletarskih brigadah.

Podoben primer
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

kamiKaZaA ::

RockyS je izjavil:

V oglasih itak zavajajo na polno. Se spomnim leto dni nazaj oglasa "spodnje Radvanje" ... Ko kličem pa mi pove, da je stanovanjske na Kardeljevi, tik ob cesti proletarskih brigadah.

Podoben primer
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Je pa vsaj ceno dal kot, da se nahaja v spodnjem Radvanju. :))
(prava lokacija je Tabor na meji z Novo Vasjo).

Da še malo ceno razčlenimo. 87.000€ za 53,2 m2 bruto (neto + balkon + klet) znese 1.635€/m2. Bolano.

Realno je cena glede na lokacijo med 1.100€/m2 do 1.200€/m2 oz. od 58.500€ do res max. 63.000€. Če dobi za to 70.000€ je pravi Jack. 80.000€? Niti v sanjah. Razen, če kupi kakšen Šejk. :))

RockyS ::

floyd1 ::

87k je bolano, ampak poskusit ni greh.

Ko sva pred malo manj kot 10 leti prodajala 60m2 + garažno mesto v MB za 90k, so vsi znanci rekli, da sva nora. Primerljiva (khm, khm) stanovanja so se namreč prodajala za okrog jurja po kvadratu. Mesec in pol kasneje sva dobila 87k. Ampak je pa seveda bila - top lokacija, kar to zgoraj gotovo ni.

Kvinta ::

aškerčeva je 100% center!


Polj je tudi tam pri tekstilni šoli center :))

To je isto kot da rečeš ,da je v LJ Kodeljevo v centru ali pa recimo ,da je Vinokoper tud v centru Kopra ahaha kak se smejim tak ko že dolgo ne :))
A.C.A.B

Sc0ut ::

Center je on trg kjer je Astorija. Pa si lahko Arzenovic se 3x prenovi trg pri kužnem znamenju.

Razen ko je Lent, takrat je center Lent.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

kamiKaZaA ::

Kak za koga. Za mene je center od glavne želežniške postaje do Ljudskega vrta. In od mestnega parka do Lenta. Torej sem not štejem kot center tako Grajski trg (Astoria), Maistrov trg, Trg Leona Štuklja, Slomškov trg in prav tako Glavni trg s kužnim znamenjem (kjer je bil Hotel Koper včasih in je danes na istem mestu Hotel Maribor od Arsenoviča). Lent je pa Lent. Temu predelu se nikoli ni reklo center, ampak Lent, čeprav uradno spada pod center.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestne četrti v Mariboru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310673 (7688) ADIJOOO
»

Zaprtje Koroske ceste v Mariboru (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911158 (9404) no comment
»

Cona 30 - Center Maribor

Oddelek: Na cesti
467251 (5637) damjan1980
»

Mariborska okoljska cona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13623235 (19850) floyd1
»

Maribor Beda od mesta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15230578 (25990) RockyS

Več podobnih tem